Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#5776 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

Ne ulazite u nebitne rasprave sa doticnim, ostavite ga bez mogucnosti da ucestvuje u diskusiji

Inace taj video materijal (ono sto su imali) je podijeljen u tri kategorije po bitnosti sto je iznoseno i na sudu i ni jedan nije prva kategorija, ono o cemu je Feraget pricao odnosno potvrdio jeste da imaju snimak koji pokazuje ubicu (kasnije), i to je svakako onda prva kategorija, a tuzilastvo taj snimak moze imati i mimo MUP-a odnosno mimo njihovog iuzuzimanja sa lica mjesta ;)
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#5777 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by swanfilter »

Aida_Beba wrote: 09/02/2021 19:21
swanfilter wrote: 09/02/2021 19:07
Aida_Beba wrote: 09/02/2021 19:03 Seferovićima je placeno i sam Feraget je to rekao
To nisam upratio. Koliko?
Ne znam zaista, mislim da nije ni spomenuo iznos, ali znam da je na skupu ispred narodnog rekao da je Seferovićima placeno, isto ponovio i na BNTV kada je gostovao u vezi slucaja Dragicevic

Na kraju ako vidimo kako Seferovici sada žive, kako se oblace, šta voze i to uporedimo na početku sa njihovim hapšenjem dovoljno da se sabere dva i dva, da ne spominjem da imaju 2.500 KM za kupovinu maloljetne Romkinje u Mostaru koju su prisiljavali da prosi :-)
Cccc. Treba to pritisnuti ko sljivu. Ovaj put bez naknade ...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5778 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

samo da struje ne nestane nestaće nam tema...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5779 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Znači, nestao je nebitan snimak. I meni je u sjećanju nešto da je policajac koji ga je vidio rekao da nije posebno bitan, ali da može biti zanimljiv zbog jednog auta koje je tada prolazilo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5780 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:thumbup: a taj je prošao poligraf.
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#5781 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

MensurM wrote: 09/02/2021 19:20 Što se tiče snimka, ima ova izjava Alije Budnje. I bgm su fakat imali 10 dana da izbrišu snimak kako žele i sakriju šta žele.

"Iako istražni organi imaju informacije o snimku video nadzora hotela “Crystal”, željeli bismo javnosti dati te informacije. Prije svega, video nadzor hotela “Crystal” je udaljen nekoliko stotina metara vazdušne linije sa mjesta stradanja rahmetli Dženana Memića. Bili smo veoma susretljivi prema svim istražnim organima i dali smo da se snimci pregledaju i isti izuzmu. Napominjemo da su četiri ovlaštena službena lica – tj, policajca više od dva puta pregledali isti i nadamo se da su sačinili zabilješku šta su na snimku vidjeli i to, dvojica su dolazili u objekat hotela “Crystal” 18.02.2016. godine, a druga dvojica su dolazili 19.02.2016. godine i oni su bili zaduženi za skidanje snimka sa hard diska video nadzora. U momentu procesa skidanja snimka firma “Stambolić”, čiji je vlasnik u rodbinskoj vezi sa Murizom Memićem, je vršila iskopinske radove u neposrednoj blizini hotela Crystal, tačnije na objektu hotela “Austria i Bosna” koji su u tom trenutku bili u fazi adaptacije i renoviranja. Ista firma je bagerom prekinula napojni kabel čime je prekinuto napajanje strujom cijelog kompleksa “Hoteli Ilidža”, uključujući hotel “Crystal”, što se može dovesti u direktnu vezu s nestajanjem snimka. Da bi se sanirao taj kabel, morali su doći radnici “Elektrodistribucije” da postave spojnicu, o čemu također postoji zapisnik.

Da smo željeli bilo kakvo fabrikovanje, brisanje snimka i slično, imali smo vremena 10 dana, a naravno da nismo to činili, niti se bavimo bilo kakvim nečasnim radnjama, već smo kao dobre komšije rekli da video nadzor radi i učinili ga dostupnim istražnim organima. Snimač video nadzora se nalazi na recepciji hotela “Crystal” i sve one osobe koje su mogle doći u dodir s istim su dali izjavu i dobrovoljno se podvrgle poligrafu, uključujući i mog sina kao ovlaštenu osobu."
Smiješno!!! Pa ne živimo u 16. vijeku. Znači svaki put kad nestane struje na nekom području, gdje god imaju nadzorne snimke sve se "same od sebe" obrišu?! Pričala za malu djecu...
Na stranu to jesi li krivi ili nisu, nešto baš smrdi i u ovom dijelu priče, bili ti snimci važni ili ne :wink:
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#5782 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

JThomas wrote: 09/02/2021 19:43 samo da struje ne nestane nestaće nam tema...
:lol:
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#5783 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by laik1981 »

Ovaj je jutro posle podmetao dokaze. sad lezi u istraznom pritvoru i osumljicen je da je jedan od vodja kriminalne grupe koja se bavila svim i svacim. Pohapseni u akciji dar1.. Inace jedan poprilicno bahati konj..
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#5784 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

pinokio04 wrote: 07/02/2021 09:30 U 22:17 se sa kamera vidi da odlazi iz aleje, golf 4 zijo
U 22:31 se vidi da dolazi kombi u aleju, vidno većom brzinom
U 22:35 iz aleje se vidi da odlazi Buba Wolksvagen
U 22:37 ponovo dolazi Golf 4 u aleju zijo mutap. Za njim odma dolazi i Buba Wolksvagen.
U 23:42 cini se Touraeg odlazi iz aleje
Ocigledno je da Buba Wolksvagen i Golf 4 rade sinkronizovano ?
Zna li se sta o Bubi ? Ko je vlasnik iste ?
Buba Wolksvagen je vlasnistvo Mutapove Renta Car agencije. Zna li se ko je iznajmio ili ko je uz njihovo odobrenje vozio ovaj auto kobno vece?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5785 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

zna zijo. naravno, ako nije i on zaboravio :|
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#5786 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
Možda je on snimke predao MUP-u ili Tužilaštvu a isti "nestali"?
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5787 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

MensurM wrote: 09/02/2021 19:46 Znači, nestao je nebitan snimak. I meni je u sjećanju nešto da je policajac koji ga je vidio rekao da nije posebno bitan, ali da može biti zanimljiv zbog jednog auta koje je tada prolazilo.
Pa ako je nestalo struje kao sto kazu kako moze da nestane snimak koji je zabiljezen na hard disk?Evo nek sad tebi nestane struje iznenada,ugasit ce ti se racunar i to je to nista ti nestat nece,jedino sto moze da rikne je napojna jedinica usljed problema sa strujom a vrlo mala vjerovatnoca da ce hard disk da rikne...
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5788 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

suspect_zero wrote: 09/02/2021 21:07
tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
Možda je on snimke predao MUP-u ili Tužilaštvu a isti "nestali"?
pa moguce je ali uvijek se napravi i kopija....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5789 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

nisu ti snimci nestali, oni su uredno provedeni i na sudu.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5790 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

https://crna-hronika.info/212105-2/212105

zanimljivo jako o serifu konjevicu sta rece denis...
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#5791 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

Nakon ovog intervjua sam ubijeđena da se Denis sam trpa i da ga niko ne gura, onako čaršijanerski dosadno i bahato, višak vremena, novca ...

Umislio da je policajac inspektor :-)
Ja sam u oktobru prošle godine kolegama iz FUP-a i kolegama iz SIPA-e rekao
Ovaj poznati sarajevski ugostitelj, MMA borac i vijećnik u Gradskom vijeću Grada Sarajeva kaže da je oko slučaja Memić sagledao sve informacije do kojih je dolazio u proteklom periodu i da je posložio „kockice"
Nakon što je u javnosti obznanio svoje sumnje
Profil njegove ličnosti sam znao od ranije, ali do marta mjeseca uopšte nisam znao da je to taj Zijo Mutap
Tako sam počeo da se bavim s time i onda sam kolegama iz FUP-a i SIPA-e i rekao, pošto se čitavo vrijeme tražio pogrešan ubica
Onda sam počeo da povezujem
Ponovit ću, ja informant nisam! Informanti su ljudi koji se bave krivičnim djelima i onda oni moraju informisati. Ja sam sportista, gradski vijećnik
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5792 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

Pa realno sta moze on da sam ovim profitira ako znamo ko je sve umjesan u slucaj i ko se potrudio da sve ovo potraje?Samo mu moze nastetiti...
User avatar
plonker
Posts: 251
Joined: 30/01/2010 20:21

#5793 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by plonker »

tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
A šta ako snimci nisu nestali. Odnosno, šta ako su nestali samo za tužilaštvo
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#5794 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

Pa vidiš koga spominje, spominje Skaku, gradsko vijece grada Sarajeva, politiku, Jusufa Pušinu

Kao da slučaj želi povezati sa pojedincima iz politike sa kojima odranije ima privatnih problema i nazovi politički sukob, spominje stipendije, kriminal u gradskom vijecu, kriminal Skake pa se opet vraca na slučaj ubistva Dženana :-)
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5795 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

plonker wrote: 09/02/2021 22:02
tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
A šta ako snimci nisu nestali. Odnosno, šta ako su nestali samo za tužilaštvo
pa ako je to jedini validni dokaz da se sazna istina a nije predocen kako ce se osudit ubica?
User avatar
plonker
Posts: 251
Joined: 30/01/2010 20:21

#5796 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by plonker »

tukizahou wrote: 09/02/2021 22:04
plonker wrote: 09/02/2021 22:02
tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
A šta ako snimci nisu nestali. Odnosno, šta ako su nestali samo za tužilaštvo
pa ako je to jedini validni dokaz da se sazna istina a nije predocen kako ce se osudit ubica?
Zašto Memić govori da zna ko je ubica, ali neće da kaže. Možda mu je taj snimak na sudu neupotrebljiv, valjda advokat to zna
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5797 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

Aida_Beba wrote: 09/02/2021 22:02 Pa vidiš koga spominje, spominje Skaku, gradsko vijece grada Sarajeva, politiku, Jusufa Pušinu

Kao da slučaj želi povezati sa pojedincima iz politike sa kojima odranije ima privatnih problema i nazovi politički sukob, spominje stipendije, kriminal u gradskom vijecu, kriminal Skake pa se opet vraca na slučaj ubistva Dženana :-)
Ne,skaku spominje u kontekstu da je i o njemu imao namjeru da prica kod senada ne samo o slucaju memic ali senad nije imao vremena za sve te price..
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#5798 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tukizahou »

plonker wrote: 09/02/2021 22:11
tukizahou wrote: 09/02/2021 22:04
plonker wrote: 09/02/2021 22:02

A šta ako snimci nisu nestali. Odnosno, šta ako su nestali samo za tužilaštvo
pa ako je to jedini validni dokaz da se sazna istina a nije predocen kako ce se osudit ubica?
Zašto Memić govori da zna ko je ubica, ali neće da kaže. Možda mu je taj snimak na sudu neupotrebljiv, valjda advokat to zna
Nece da kaze da ga pojedinci ne tuze za klevete jer ako je sudstvo takvo kako jeste i ako nece da osude ubicu sto bi on sebi jos vise zagorcavao zivot sa kontranapadima ubica i njihovih pomagaca...covjek razmislja realno i pametno...
Last edited by tukizahou on 09/02/2021 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#5799 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Aida_Beba wrote: 09/02/2021 21:53 Nakon ovog intervjua sam ubijeđena da se Denis sam trpa i da ga niko ne gura, onako čaršijanerski dosadno i bahato, višak vremena, novca ...

Umislio da je policajac inspektor :-)
Ja sam u oktobru prošle godine kolegama iz FUP-a i kolegama iz SIPA-e rekao
Ovaj poznati sarajevski ugostitelj, MMA borac i vijećnik u Gradskom vijeću Grada Sarajeva kaže da je oko slučaja Memić sagledao sve informacije do kojih je dolazio u proteklom periodu i da je posložio „kockice"
Nakon što je u javnosti obznanio svoje sumnje
Profil njegove ličnosti sam znao od ranije, ali do marta mjeseca uopšte nisam znao da je to taj Zijo Mutap
Tako sam počeo da se bavim s time i onda sam kolegama iz FUP-a i SIPA-e i rekao, pošto se čitavo vrijeme tražio pogrešan ubica
Onda sam počeo da povezujem
Ponovit ću, ja informant nisam! Informanti su ljudi koji se bave krivičnim djelima i onda oni moraju informisati. Ja sam sportista, gradski vijećnik
Stojnić onako na prvu nesuvislo zvuči, nepovezan, loša komunikacija, skače sa jedne na desetu stvar, pripisaću to upotrebi steroida i velikom broju udaraca u glavu. Definitivno je motivisan da ovoliko laje, Mutap mu se svojevremeno zamjerio zbog tih nekih auta i koliko se može povezati iz njegove priče on tu nije mogao ništa ni Ziji niti je izgleda auta vratio u svoj posjed. Ne vjerujem da je izmanipulisan ili na drugi način motivisan da ovoliko istupa u javnosti i eventualno igra neku ulogu kako bi se istraga opet kretala u pogrešnom smjeru. Naravno nikad ne reci nikad, što se mene tiče nek laje i proziva koga hoće, sve dok se uopšte govori o ubistvu Dženana Memića može samo biti dobro. Rasvjetljavanju ovog slučaja je neophodna ogromna pažnja i publicitet, dok smo bili "mutavi" govna su manje više uspješno razvlačila pet godina čitav slučaj.

Da smo bogdom i mi građanski djelovali pa izlazili na proteste u što većem broju, zahtijevali ostavke i smjene možda bi se sve ovo davno riješilo, mada nikad nije kasno i trebalo bi sve i jednu individuu "proganjati" na ovaj način. Burzićka, Kreštalica, Sarajlija, Sebija i njena svita, kvazi policajci itd. itd., svima njima bi trebalo "pod prozore doći".
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5800 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nisrin »

Bas je Denis dosadan :) Kao da je bitno da je “on slozio kockice jer mu je Zijo ukrao auta itd”... ne znam ko ga moze shvatiti ozbiljno?
Glumi sad nekog inspektora Rexa, odjednom, a nista konkretno sa biloooo kojim dokazom da kaze...
Locked