Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5526 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Prosjecan gledalac je glup k'o točak i dolazi u kino samo da bi fatao djevojku po tijelu i film uopšte ne prati čast izuzecima koji dođu s djevojkom i vrište na nju da šuti dok gleda film samo sto je takvih smiješno mali broj.

Evo ti kazes da ti nije zabavan, a film je toliko dobra akcija da je to nerealno svaka scena odudara od prosjecne akcije bruku i ponavljam i po 3 put ako staviš mozak na pauzu i gledaš od scene do scene ako si ljubitelj filma nema šanse da ti se ne svidi.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#5527 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

90minut wrote: 04/02/2021 18:40 Prosjecan gledalac je glup k'o točak i dolazi u kino samo da bi fatao djevojku po tijelu i film uopšte ne prati čast izuzecima koji dođu s djevojkom i vrište na nju da šuti dok gleda film samo sto je takvih smiješno mali broj.
Ovo je jedna od glupljih stvari koje procitah dosta vremena u rikverc. No hard feelings druze, ali sta je za tebe "prosjecan gledalac" i koja je za tebe primarna svrha odlaska u kino?
Po ovome gore napisanom uopste nisi za drustva ili djevojcice po pitanju odlaska u kino, da ne idemo dublje u analizu. :mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#5528 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Raigor Stonehoof »

On ide da se duhovno produbi. I da utvrdi gramatiku.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5529 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by ExNihilo »

- Everyone and everything that has ever lived…destroyed. Instantly. Precise enough?

- Including my son?

:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5530 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by _BataZiv_0809 »

Ja gledo u kinu Posljednjeg samuraja sjebo se na harakiri Kacumota uz pomoc Natana, a frajko do mene ga izvadio da mu ga zenska drka :lol: stavio samo jaknu preko ko biva nece se skontat :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5531 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by ExNihilo »

Je l' to u Zenici? :per:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5532 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 05/02/2021 15:42 Je l' to u Zenici? :per:
Jest ba, jos staro dobro kino bilo :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#5533 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by johnnykola »

Šlajnfare. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5534 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Tyke wrote: 05/02/2021 11:39
90minut wrote: 04/02/2021 18:40 Prosjecan gledalac je glup k'o točak i dolazi u kino samo da bi fatao djevojku po tijelu i film uopšte ne prati čast izuzecima koji dođu s djevojkom i vrište na nju da šuti dok gleda film samo sto je takvih smiješno mali broj.
Ovo je jedna od glupljih stvari koje procitah dosta vremena u rikverc. No hard feelings druze, ali sta je za tebe "prosjecan gledalac" i koja je za tebe primarna svrha odlaska u kino?
Po ovome gore napisanom uopste nisi za drustva ili djevojcice po pitanju odlaska u kino, da ne idemo dublje u analizu. :mrgreen:
Evo bata ti je objasnio šta je prosjecni gledalac jesi li ti uopšte bio ikad u kinu pa stvarno ne znaš da je najmanje onih u njemu koji vole film, a najviše onih koji ne prate film i dolaze zbog drugih stvari?

Kako se osjecas?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#5535 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by RtrnOfSalisbury »

johnnykola wrote: 05/02/2021 15:52 Šlajnfare. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sljunkare :?: :razz: :lol:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#5536 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

90minut wrote: 05/02/2021 15:55
Tyke wrote: 05/02/2021 11:39
90minut wrote: 04/02/2021 18:40 Prosjecan gledalac je glup k'o točak i dolazi u kino samo da bi fatao djevojku po tijelu i film uopšte ne prati čast izuzecima koji dođu s djevojkom i vrište na nju da šuti dok gleda film samo sto je takvih smiješno mali broj.
Ovo je jedna od glupljih stvari koje procitah dosta vremena u rikverc. No hard feelings druze, ali sta je za tebe "prosjecan gledalac" i koja je za tebe primarna svrha odlaska u kino?
Po ovome gore napisanom uopste nisi za drustva ili djevojcice po pitanju odlaska u kino, da ne idemo dublje u analizu. :mrgreen:
Evo bata ti je objasnio šta je prosjecni gledalac jesi li ti uopšte bio ikad u kinu pa stvarno ne znaš da je najmanje onih u njemu koji vole film, a najviše onih koji ne prate film i dolaze zbog drugih stvari?

Kako se osjecas?
I dalje ocekujem adekvatniji odgovor. Dodaj tome i objasnjenje "voliti film", jer npr i auta neko voli zbog brzine, remusa i alu felgi, neko opet gleda udobnost i komociju, neko treci sigurno uziva u drugim stvarima vezavo za auta i sl. Tako isto i kod filma, ne dozivljavamo ga svi isto i ne gledamo svi iz istih razloga, meni je to mahom razbibriga, opustanje, nekad ubijanje vremena i jos mali milion sitnica i situacija, dok ti na to gledas iz nekog svog ugla i drugacije sve to dozivljavas.
A vjerovatno smo saglasni obojica da je smor kad neko sapuce i trabunja tokom cijelog filma u kinu, ali meni prvom ne smeta hoce li se neko fackati ili prokomentarisati pa mu tako neki detalj promaci.

Nisi glup da ne povezes film (radnju, poentu), barem vecinu njih. Zato je neukusno reci "prosjecan gledalac je glup k'o kurac", jer meni je daleko gluplji i debilniji taj tvoj pogled i dozivljavanje "obicnog gledaoca", sta god to tebi znacilo, s obzirom na cinjenicu koliko filmova sam gledao u kinima ne samo u BiH i nije istinit taj tvoj neki subjektivni procenat ljudi koji drkaju ili ne prate film nikako. Samo vjerovatno ne prate kao ti, da se toliko zadube i da im smeta i mrav ako prne kraj tebe.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5537 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Pa prosjecni gledalac je jeboga ti upravo takav kakav si ga opisao u prvom dijelu posta imaš onih koji fačkaju imaš onih koji laprdaju imaš onih koji se ispod jakne diraju u zadnjim i prednjim imaš ih koji se žvalje imaš ih koji gledaju u mobitel.

Zato kazem da je prosjecni gledalac KINA glup k'o kurac jer ne dolazi zbog filma i mali je prosjek onih koji poštuju i dolaze iskljucivo da uživaju u njemu.

Što je najgore od svega ti si se složio s onim što sam napisao, al' ti valjda krivo što nisi skontao film pa ono reda radi da napišeš nešto da se porječkaš bez bilo kakve potrebe..

Doduše u pravu si za zadnju rečenicu ja stvarno jesam takav samo da je bogdo da samo prdne radi sve ono što sam naveo iznad i tacno vidiš pojedince u kinu koje to nervira i uvijek smo u manjini.

Tako da za nadati se da ce kina sve više i više propadati i da ce na kraju ostati samo 1 ili 2 filma koja vrijedi pogledati tad ce sigurno biti i manje ovih drugih.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#5538 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

Ma daleko od toga da se hocu svadjati, nemam razloga, ne vidim cak ni odakle ti ideja da nisam skont'o film jer ga nisam ni spomenuo. Pricam o skroz drugoj stvari, nekakvoj subjektivnoj klasifikaciji i degradaciji, nazivati vecinu ljudi koja odu u kino "glupi ko kurac" jer ne dozivljavaju svijet oko sebe kao ti. A ti si eto fakultet, svi ostali budale.

Hajmo sad na osnovu konkluzija izvlaciti premise: fackanje, diranje ispod jake, zvaljenje, gledanje u telefon, nista od toga ti nece toliko plijeniti paznju i sputavati te da gledas film u kojem uzivas i pomno pazis na svaki detalj kako bi sutra na forumu ispao pametniji, shvatio film i u diskusiji bio glavni baja. Dakle, ili si jebeni voajer ili si i sam prosjecan gledalac koji bleji po kinu i (ne)svjesno mu plijene paznju bespotrebne stvari koje u svoj toj filmskoj akciji i zanimljivosti su totalno nebitne i nenametljive. :mrgreen:
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#5539 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

kad se vec kino spominje, omasti amc brke na talasima meme budalastina. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5540 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by ExNihilo »

Ma pada to k'o zrela kruška. Svjesni su i oni toga. Eno Gamestop danas rokno na $54 sa $400 i kusur. Prošlo 7 dana. :D
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#5541 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

ma sada da, ali su se cisto i samo zbog meme budalastine rijesili 600M duga jer su ljudi drzali convertible bonds i pametno skocili na priliku. jos uvijek su problematican biznis, ali su makar dobili malo disajnog prostora. ne znaci da ce prezivjeti, jos uvijek su bankrot rizik, ali eto iz nicega im se dar stvorio.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5542 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Tyke wrote: 05/02/2021 18:17 Ma daleko od toga da se hocu svadjati, nemam razloga, ne vidim cak ni odakle ti ideja da nisam skont'o film jer ga nisam ni spomenuo. Pricam o skroz drugoj stvari, nekakvoj subjektivnoj klasifikaciji i degradaciji, nazivati vecinu ljudi koja odu u kino "glupi ko kurac" jer ne dozivljavaju svijet oko sebe kao ti. A ti si eto fakultet, svi ostali budale.

Hajmo sad na osnovu konkluzija izvlaciti premise: fackanje, diranje ispod jake, zvaljenje, gledanje u telefon, nista od toga ti nece toliko plijeniti paznju i sputavati te da gledas film u kojem uzivas i pomno pazis na svaki detalj kako bi sutra na forumu ispao pametniji, shvatio film i u diskusiji bio glavni baja. Dakle, ili si jebeni voajer ili si i sam prosjecan gledalac koji bleji po kinu i (ne)svjesno mu plijene paznju bespotrebne stvari koje u svoj toj filmskoj akciji i zanimljivosti su totalno nebitne i nenametljive. :mrgreen:
Pa dobro nemoj biti bukvalac i odma pomisliti da je ne mogu uzivati u kinu zbog nabrojanih stvari i da se okrecem konstantno poenta je da govorim da je velika vecina glupa k'o kurac upravo zbog stvari koje smo obojica naveli.

Dakle ne govorim ja da su ljudi glupi ko kurac u igri zvana život vec da velika vecina koja dolazi u kino uopšte ne uziva u istim izvan kina zato i rade te stvari.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#5543 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Gerro »

koliko priče oko likova koji ne kontaju Tenet :-)
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5544 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by yoda82 »

90minut wrote: 04/02/2021 15:15 Ljudi se prepuste filmu na prvu i gledaju ga zato i ne mogu razmišljati o tome šta gledaju ne moraš se spremati za ispit vec procitati jednom u 2 minute i bice ti sve jasno jer film nije komplikovan.

To prvo - drugo i bez toga kad bi se gledao film kao film s onom akcijom i onim kvalitetom koji je sniman meni licno bi bio isto dobar to je poenta.

Pogledao sam milijardu filmova koje nisam skontao u potpunosti i bili su mi uvijek odlicni.

Mislim da je prosjek ljudi koji sve procesuiraju na pravi nacin u toku filma strašno nizak i da moraju i ovi koji objašnjavaju film pogledati po 2, 3 puta u nizu da bi mogli napisati nešto kako treba.
Opet ponavljam, nije problem u pretpostavci filma, nego u realizaciji iste. Ponavljam, film je nekozistentan i nedorečen. Skonto sam ja dobro šta je "pisac htio reći", ali je to uradio na loš način. Akcijske scene su ok, ali sve ostalo je tanko. Od priče, preko likova pa do svega ostalog.

Mislim poštujem da se tebi sviđa film, ali me nervira što etiketiraš sve kojima se ne sviđa uz komentar da ne kontaju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5545 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Zato što je istina jer ako voliš sci fi ako voliš akciju ne postoji univerzum u kojem ti se nece svidjeti ovaj film sve ostalo je šuplja prica.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5546 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by yoda82 »

Jebi ga, do sada sam mislio da smo film gledali u nekim paralelnim univerzumima, ali izgleda da nije ni to razlog zašto je on loš :lol: :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5547 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by 90minut »

Ništa gledaj Yodu to je za tebe cini mi se.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5548 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by yoda82 »

ZA TENET remek djelo u svakom smislu.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5549 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by plain vanilla »

Image
DonieBrasco
Posts: 15216
Joined: 31/08/2016 16:09

#5550 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by DonieBrasco »

Shadow In The Cloud

:lol: :-)
Post Reply