Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#2826 Re: Wizz air

Post by visuljak »

''Najvise'' Krajisnika(B.Luka, Prijedor,B.Novi...) je zavrsilo u Skandinavskim zemljama i sigurno da nece slijetati u Sarajevo nego im je zgodnije u Tuzlu.
Ne kazem da nema i drugih u Skandinaviji ali za ovu grupaciju znam.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2827 Re: Wizz air

Post by General War »

drndalo wrote: 03/02/2021 22:49
zippoo87 wrote: 03/02/2021 19:32 Umjesto da nadju jos jednu low cost kompaniju i da se wizz air i ta druga takmice cijenama i kvalitetom usluge...struĆnaci (uhljebi) iz Sarajevskog aerodroma su se sjetili da ukradu aviokompaniju koja je ozivjela jedan aerodrom u BiH ,ovaj Tuzlanski

Kakvih debila ima ovdje kod nas,to nigdje na svijetu nema ...nevjerovatno
SJJ je bio objavio medjunarodni konkurs za kompaniju koja ce dobiti povoljnije uslove opsluzivanja nekoliko godina, pod uslovom da baziraju avion na SJJ i uvedu nove linije. Mogla se prijaviti i Air Serbia, ali nije. Mogao je i Ryan ali nije... Wizz jeste, i bio jedini. Jebga, ne radi se to u Koroni, mada moze i ovo biti plus za SJJ obzirom na pad prometa.

Wizz ima viska aviona i posada koji “stoje”, i jos nekoliko stotina aviona narucenih od Airbusa u narednih 5 godina. Valja to zaposliti. Kada neko to subvencionira, to im je odlicno, manji rizik. Budimpestu madjarska Vlada, ove linije SJJ.

TZL ce zbog ovoga imati nekih pomjeranja, ali mislim da Wizz nisu glupani i da nece biti previse konkurencije samima sebi.
I srebrna malina je bila " jedina" gle cuda.
Karikaturist
Posts: 3836
Joined: 20/12/2020 10:03

#2828 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

Tuzlanski aerodrom pun uhljeba. I ako im padne promet nesto me ne sikira..
A ovim likovima sto spominju i zele neku propast jednog aerodroma - bolesni ste ocito.
User avatar
muha_sa
Posts: 128701
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2829 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

Ko ili tko ce moci letjeti i gdje dok je ovog govneta od virusa.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2830 Re: Wizz air

Post by drndalo »

General War wrote: 04/02/2021 00:43
drndalo wrote: 03/02/2021 22:49
zippoo87 wrote: 03/02/2021 19:32 Umjesto da nadju jos jednu low cost kompaniju i da se wizz air i ta druga takmice cijenama i kvalitetom usluge...struĆnaci (uhljebi) iz Sarajevskog aerodroma su se sjetili da ukradu aviokompaniju koja je ozivjela jedan aerodrom u BiH ,ovaj Tuzlanski

Kakvih debila ima ovdje kod nas,to nigdje na svijetu nema ...nevjerovatno
SJJ je bio objavio medjunarodni konkurs za kompaniju koja ce dobiti povoljnije uslove opsluzivanja nekoliko godina, pod uslovom da baziraju avion na SJJ i uvedu nove linije. Mogla se prijaviti i Air Serbia, ali nije. Mogao je i Ryan ali nije... Wizz jeste, i bio jedini. Jebga, ne radi se to u Koroni, mada moze i ovo biti plus za SJJ obzirom na pad prometa.

Wizz ima viska aviona i posada koji “stoje”, i jos nekoliko stotina aviona narucenih od Airbusa u narednih 5 godina. Valja to zaposliti. Kada neko to subvencionira, to im je odlicno, manji rizik. Budimpestu madjarska Vlada, ove linije SJJ.

TZL ce zbog ovoga imati nekih pomjeranja, ali mislim da Wizz nisu glupani i da nece biti previse konkurencije samima sebi.
I srebrna malina je bila " jedina" gle cuda.
Da, poredjenje ti je bas na mjestu...Nije Wizz odnio ponudu “tamo gdje se predaju ponude”, nego je oglas bio javan, i siguran sam da je vecina kompanija znala za njega. Ali ti opet silji kako tebi odgovara za potvrdu tvojih hipoteza... Zasto niko drugi nije poslao? Mozda zato sto inace nema bas puno kompanija koje to u sadasnjoj Covid situaciji mogu i hoce izdrzati...? A Indigo Partners imaju para za 500 aviona za barem 4 kompanije, ali i da im nalaze posla gdje ga ima...

A mozda je to sve ipak samo Sarajevska zavjera...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2831 Re: Wizz air

Post by boshniak »

Karikaturist wrote: 04/02/2021 06:06 Tuzlanski aerodrom pun uhljeba. I ako im padne promet nesto me ne sikira..
A ovim likovima sto spominju i zele neku propast jednog aerodroma - bolesni ste ocito.
Ne postoji javno preduzece koje je promijrnilo toliko radnika kao TZ aerodrom. Raditi gore nije neka sreca, plate u najboljim danima su bile znatno ispod drzavnog prosjeka, radnici se non stop mijenjaju, jedni napustaju, drugi dolaze. Narocito u prosloj godini pate su kasnile, umanjene na minimalac... Za razliku od sarajevskog aerodroma gdje su uhljebi u punom smislu te rijeci, gospoda koja je imala radno vrijeme od 6h do 22h a plate u duplom i troduplom drzavnom prosjeku.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2832 Re: Wizz air

Post by Palmalma »

visuljak wrote: 04/02/2021 00:20 ''Najvise'' Krajisnika(B.Luka, Prijedor,B.Novi...) je zavrsilo u Skandinavskim zemljama i sigurno da nece slijetati u Sarajevo nego im je zgodnije u Tuzlu.
Ne kazem da nema i drugih u Skandinaviji ali za ovu grupaciju znam.
Južna Švedska + Danska ima jako puno Trebinjaca, Ca. 4.000 + njihova djeca danas, najmanje 10.000.
Oni su pitomiji, nisu divlji kao ovaj ostatak, pa se slabije čuju, imaju tu dubrovačku - gospodsku kulturu.
Do sada su deverali preko Tuzle i onoga javašluka, a sada imaju tri puta sedmično za Sarajevo.
Neka Wizz AIR brine o tome, ali što se tiče leta Billund - Tuzla prepoloviti će se, a i Malme- TZ je upitno.
Živi bili pa vidjeli.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2833 Re: Wizz air

Post by Palmalma »

muha_sa wrote: 04/02/2021 07:14 Ko ili tko ce moci letjeti i gdje dok je ovog govneta od virusa.
Npr. Danska već za svoje građane počinje sa izdavanjem coronapass-a (pasoša), da bi zemlja krenula ka otvaranju a i građani mogli putovati.
Naravno, zavisi i od naših zakona kako će se postaviti u ovoj situaciji i da li će priznati takav oblik pasoša za nesmetano putovanje i ulazak turista.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2834 Re: Wizz air

Post by drndalo »

boshniak wrote: 04/02/2021 08:04
Karikaturist wrote: 04/02/2021 06:06 Tuzlanski aerodrom pun uhljeba. I ako im padne promet nesto me ne sikira..
A ovim likovima sto spominju i zele neku propast jednog aerodroma - bolesni ste ocito.
Ne postoji javno preduzece koje je promijrnilo toliko radnika kao TZ aerodrom. Raditi gore nije neka sreca, plate u najboljim danima su bile znatno ispod drzavnog prosjeka, radnici se non stop mijenjaju, jedni napustaju, drugi dolaze. Narocito u prosloj godini pate su kasnile, umanjene na minimalac... Za razliku od sarajevskog aerodroma gdje su uhljebi u punom smislu te rijeci, gospoda koja je imala radno vrijeme od 6h do 22h a plate u duplom i troduplom drzavnom prosjeku.
Ja koliko znam, i plate na SJJ su smanjene.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1611
Joined: 11/06/2011 07:36

#2835 Re: Wizz air

Post by Kiki_Musampa »

Nista novo iz Sarajeva-vazda maceha bili ostatku BiH.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2836 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Kiki_Musampa wrote: 04/02/2021 09:20 Nista novo iz Sarajeva-vazda maceha bili ostatku BiH.
Kakva glupa prica! Jadni svi, svi rade a samo Sarajevo ne radi. De ne provaljujte se vise.

Ili neki argumenti zaoprave?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2837 Re: Wizz air

Post by General War »

drndalo wrote: 04/02/2021 07:45
General War wrote: 04/02/2021 00:43
drndalo wrote: 03/02/2021 22:49

SJJ je bio objavio medjunarodni konkurs za kompaniju koja ce dobiti povoljnije uslove opsluzivanja nekoliko godina, pod uslovom da baziraju avion na SJJ i uvedu nove linije. Mogla se prijaviti i Air Serbia, ali nije. Mogao je i Ryan ali nije... Wizz jeste, i bio jedini. Jebga, ne radi se to u Koroni, mada moze i ovo biti plus za SJJ obzirom na pad prometa.

Wizz ima viska aviona i posada koji “stoje”, i jos nekoliko stotina aviona narucenih od Airbusa u narednih 5 godina. Valja to zaposliti. Kada neko to subvencionira, to im je odlicno, manji rizik. Budimpestu madjarska Vlada, ove linije SJJ.

TZL ce zbog ovoga imati nekih pomjeranja, ali mislim da Wizz nisu glupani i da nece biti previse konkurencije samima sebi.
I srebrna malina je bila " jedina" gle cuda.
Da, poredjenje ti je bas na mjestu...Nije Wizz odnio ponudu “tamo gdje se predaju ponude”, nego je oglas bio javan, i siguran sam da je vecina kompanija znala za njega. Ali ti opet silji kako tebi odgovara za potvrdu tvojih hipoteza... Zasto niko drugi nije poslao? Mozda zato sto inace nema bas puno kompanija koje to u sadasnjoj Covid situaciji mogu i hoce izdrzati...? A Indigo Partners imaju para za 500 aviona za barem 4 kompanije, ali i da im nalaze posla gdje ga ima...

A mozda je to sve ipak samo Sarajevska zavjera...
Eto, mogu se kladit da ce na kraju ispast zavjera...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2838 Re: Wizz air

Post by MensurM »

A ne, nego ja trebam iz centra glavnog grada putovati tri sata bosanskim makadamima do aerodroma koji će me povezati s Londonom i Parizom :D

Hvala SJJ, zakasnili su 10 godina, ali i ovo je veliki korak. Vidim i da dijaspora po FB slavi, a i raja iz glavnog grada.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2839 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

Pa i logicno da Sarajevo bude najbolje uvezano, sva dijaspora ce sletiti radije u Sa, pa ako i moraju dalje na pola im je puta, a uvijek se moze prnmociti u Sa jer se ima sta u vidjeti, pa nastaviti dalje... Sta da gledam u TUzli realno?!
Turistima je takodjer najzanimljiviji grad Sa..

Mene jedino zanima kako ce rijesiti pitanje visine aerodromskih taksi, cisto sumnjam da ce karta do Lindona biti 50-100 EUR, racunajuci takse..
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2840 Re: Wizz air

Post by MensurM »

Nisrin wrote: 04/02/2021 10:03 Pa i logicno da Sarajevo bude najbolje uvezano, sva dijaspora ce sletiti radije u Sa, pa ako i moraju dalje na pola im je puta, a uvijek se moze prnmociti u Sa jer se ima sta u vidjeti, pa nastaviti dalje... Sta da gledam u TUzli realno?!
Turistima je takodjer najzanimljiviji grad Sa..

Mene jedino zanima kako ce rijesiti pitanje visine aerodromskih taksi, cisto sumnjam da ce karta do Lindona biti 50-100 EUR, racunajuci takse..
Već su mogu kupiti karte. https://wizzair.com/

Ima Pariz povratna za 40 eura, London za 50...
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2841 Re: Wizz air

Post by Palmalma »

Moja kćerka iz Kopenhagena je jučer kupila kartu za 20. maj. Povratak joj u subotu 22. Maja. 500 danskih kruna platila - oko 120 maraka.
Dolazi da se ošiša u Sarajevu, inače uraditi žensku frizuru u Danskoj košta oko 1000 kruna - 250 maraka.

Pa vi vidite.

Ovaj let Kopenhagen - Sarajevo je pun pogodak, da se nemora brate preko onih vukojebina do onog divljaštva u TZ.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1611
Joined: 11/06/2011 07:36

#2842 Re: Wizz air

Post by Kiki_Musampa »

Palmalma wrote: 04/02/2021 10:16 Moja kćerka iz Kopenhagena je jučer kupila kartu za 20. maj. Povratak joj u subotu 22. Maja. 500 danskih kruna platila - oko 120 maraka.
Dolazi da se ošiša u Sarajevu, inače uraditi žensku frizuru u Danskoj košta oko 1000 kruna - 250 maraka.

Pa vi vidite.

Ovaj let Kopenhagen - Sarajevo je pun pogodak, da se nemora brate preko onih vukojebina do onog divljaštva u TZ.
U Tuzli divljaštvo...vukojebine... koji debil jbt :run:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2837
Joined: 14/01/2019 04:56

#2843 Re: Wizz air

Post by Porodice Foht »

Palmalma wrote: 04/02/2021 10:16 Moja kćerka iz Kopenhagena je jučer kupila kartu za 20. maj. Povratak joj u subotu 22. Maja. 500 danskih kruna platila - oko 120 maraka.
Dolazi da se ošiša u Sarajevu, inače uraditi žensku frizuru u Danskoj košta oko 1000 kruna - 250 maraka.

Pa vi vidite.

Ovaj let Kopenhagen - Sarajevo je pun pogodak, da se nemora brate preko onih vukojebina do onog divljaštva u TZ.
Stvarno dolazi samo da se osisa? :-)
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1611
Joined: 11/06/2011 07:36

#2844 Re: Wizz air

Post by Kiki_Musampa »

drndalo wrote: 04/02/2021 09:27
Kiki_Musampa wrote: 04/02/2021 09:20 Nista novo iz Sarajeva-vazda maceha bili ostatku BiH.
Kakva glupa prica! Jadni svi, svi rade a samo Sarajevo ne radi. De ne provaljujte se vise.

Ili neki argumenti zaoprave?
Navedi argumente da nisam u pravu?
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2845 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Nisrin wrote: 04/02/2021 10:03 Mene jedino zanima kako ce rijesiti pitanje visine aerodromskih taksi, cisto sumnjam da ce karta do Lindona biti 50-100 EUR, racunajuci takse..
Opet o taxama...? Pa eto snizene su za 10€, Fadil potpisao... A nije iz Sarajeva...

Sta jos ima?

Da ponovimo osnove, aerodromska taxa plus ostali nameti koje kompanije ponekad sakriju u taxe su FIXAN dio cijene karte za avio prevoz, i iste su za svakog odlaznog putnika... Ono sto je varijabilno je sama karta (fare), i ona varira od raznih stvari, najcesce popunjenosti aviona na tom letu, i ocekivanja kompanije koliko moze uzeti (sto vise to bolje), te datuma kupovine.

Pa ako npr. kupis kartu za maj sada, moze te doci 50€, ali ako je kupis u aprilu, moze biti 150€... Pri tome su taxe za tu kartu iste, i za kupovinu od 50 i od 150 €... Kome su i dalje previsoke, ima TZL gdje je taxa 3€, pa bi karte mogle biti jeftinije. A i ne moraju. Ima i auto, i autobus, pa bujrum.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2846 Re: Wizz air

Post by manki »

Porodice Foht wrote: 04/02/2021 10:24
Palmalma wrote: 04/02/2021 10:16 Moja kćerka iz Kopenhagena je jučer kupila kartu za 20. maj. Povratak joj u subotu 22. Maja. 500 danskih kruna platila - oko 120 maraka.
Dolazi da se ošiša u Sarajevu, inače uraditi žensku frizuru u Danskoj košta oko 1000 kruna - 250 maraka.

Pa vi vidite.

Ovaj let Kopenhagen - Sarajevo je pun pogodak, da se nemora brate preko onih vukojebina do onog divljaštva u TZ.
Stvarno dolazi samo da se osisa? :-)
Ne vidim sto ne bi izmedju ostalog i to uradila? Za te pare sto se osisa u Danskoj, moze platiti kartu avionsku da vidi roditelje u Sarajevu, i sisanje u Sarajevu. Em je ustedila, em je vidjela roditelje, em je frizer u Sarajevu zaradio. Win-win. :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2847 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Kiki_Musampa wrote: 04/02/2021 10:27
drndalo wrote: 04/02/2021 09:27
Kiki_Musampa wrote: 04/02/2021 09:20 Nista novo iz Sarajeva-vazda maceha bili ostatku BiH.
Kakva glupa prica! Jadni svi, svi rade a samo Sarajevo ne radi. De ne provaljujte se vise.

Ili neki argumenti zaoprave?
Navedi argumente da nisam u pravu?
Ti tvrdis da vas Sarajevo ne voli, kme, kme, i marise vas kao zla maceha... Pa je onda na tebi da navedes argumente za to , tj. teret dokazivanja... Zasto bi Sarajevo bolio ćurac za bilo koga od nas, pa da nas sikanira, ukljucujuci i sve Sarajlij(ic)e? Ili bismo trebali slati 100 KM / osoba unutar BiH, a koji su prijavljeni izvan Sarajeva...?
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2848 Re: Wizz air

Post by drndalo »

manki wrote: 04/02/2021 10:34
Porodice Foht wrote: 04/02/2021 10:24
Palmalma wrote: 04/02/2021 10:16 Moja kćerka iz Kopenhagena je jučer kupila kartu za 20. maj. Povratak joj u subotu 22. Maja. 500 danskih kruna platila - oko 120 maraka.
Dolazi da se ošiša u Sarajevu, inače uraditi žensku frizuru u Danskoj košta oko 1000 kruna - 250 maraka.

Pa vi vidite.

Ovaj let Kopenhagen - Sarajevo je pun pogodak, da se nemora brate preko onih vukojebina do onog divljaštva u TZ.
Stvarno dolazi samo da se osisa? :-)
Ne vidim sto ne bi izmedju ostalog i to uradila? Za te pare sto se osisa u Danskoj, moze platiti kartu avionsku da vidi roditelje u Sarajevu, i sisanje u Sarajevu. Em je ustedila, em je vidjela roditelje, em je frizer u Sarajevu zaradio. Win-win. :thumbup:
Em je Wizz zaradio, em je SJJ zaradio...
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2849 Re: Wizz air

Post by manki »

I ne znam sta ste se ljudi uhvatili tih taksi toliko pobogu? 10eur Federalna taksa je konacno smaknuta, tako da ostaje nekih 15eur taksa za sarajevski aerodrom, koja je nekih 20-30% visa od ostalih taksi aerodroma u regionu, sto nije smak svijeta. Znaci 3-4-5eur je visa nego u Beogradu ili Zagrebu, je li se zbog ta 3 eura tolika drama pravi?

Uostalom, Wizz je dobio dodatne subvencije u Sarajevu otvaranjem baze, tako da ce izbalansirati i ta 3 eura koja vas toliko zuljaju, pa cete imati iste, ako ne i jeftinije karte nego u Zg i Bg. Meni je pola familije jucer pokupovalo karte iz Danske za 50eur povratne za Sarajevo.

Nekad nas ne razumijem fakat, citam o ovim taksama po komentarima sto na klixu sto na facebooku vec danima, uhvatimo se tako jedne stvari, a bez uopste da provjerimo informacije. Isto ko za H&M i McDonalds i njihov dolazak, to su bile teorije i teorije sto ti brandovi ne dolaze u Bosnu, a jedan od najdebilnijih a i ubjedljivo najzastupljenijih - nece doci u Bosnu jer nije u EU. :-) :-) :-) :-)

Google is your friend dragi forumasi, dva klika (bukvalno) i informacije su vam pri ruci. :bih:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#2850 Re: Wizz air

Post by stubrijez »

drndalo wrote: 04/02/2021 09:27
Kiki_Musampa wrote: 04/02/2021 09:20 Nista novo iz Sarajeva-vazda maceha bili ostatku BiH.
Kakva glupa prica! Jadni svi, svi rade a samo Sarajevo ne radi. De ne provaljujte se vise.

Ili neki argumenti zaoprave?
Ne treba argument, sjedi u auto malo masi Visoko pa ces vidjet.
Sto se tice aerodroma Sarajevo, to je prica za sebe. Niko pametan ne bi tu stavio pistu - nije bilo drugog mjesta a za zracni saobracaj instalacija totalno neuslovna, to je izgradjeno tad ukazala se potreba glavni grad olimpijada i ostalo. Da to sta valja bio bi vojni aerodrom u Sarajevu, pametnom dosta. Proguglajte sarajevo landing, piloti imaju cak i termin sklepan. Iskusni piloti se dobro namuce da slete u idealnim uvjetima da ne govorim redovne odgode letova zbog magle, kise, snijega i milion drugih faktora. Airlineri ciji avioni naprave danas 5-6 letova nece sebi priustiti te probleme iz prakticnih razloga... zivi bili pa vidjeli. Ne znam sta je sa Cenginog projekta u Visokom.
Post Reply