Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#111276 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Haris033 wrote: 01/02/2021 13:36
caseytron wrote: 01/02/2021 10:25 Mjesec prodje, hvala na pozivu administraciji Telemacha. :shock: :izet:
Isti slučaj :roll: :(
Zdravo @Haris033,
Primite naše izvinjenje zbog čekanja.
Molimo da nam dostavite korisničke podatke kako bismo provjerili i hitno Vas pozvali.
Hvala Vam unaprijed na razumijevanju.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#111277 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Bas zanimljivo, a kod treceg SK 4K ide
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#111278 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by REDDEVILS »

Vjerovatno će Nova BiH ići i na Moja TV BH Telecom🙂
Ubacili su SK 4K kanal pa će valjda i novu BiH
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#111279 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Vidal89 »

fusion_ba wrote: 31/01/2021 21:40 Ironija je da na kraju bolje funkcionišu piratske liste nego arena cloud i mojawebtv
Fazn kod iptv je sto signal kasni nekad i po 90s ljudi zabiju gol odu na centar a ti tek gledas priliku. Znam da mnogima ne smeta ali zna biti iritantno akd komsija u stanu iznad tebe prije vidi gol ti se pitas sta se desava :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#111280 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

Vidal89 wrote: 01/02/2021 16:01
fusion_ba wrote: 31/01/2021 21:40 Ironija je da na kraju bolje funkcionišu piratske liste nego arena cloud i mojawebtv
Fazn kod iptv je sto signal kasni nekad i po 90s ljudi zabiju gol odu na centar a ti tek gledas priliku. Znam da mnogima ne smeta ali zna biti iritantno akd komsija u stanu iznad tebe prije vidi gol ti se pitas sta se desava :mrgreen:
Meni ovo nikada nije bilo bitno...jer nisam kladionicar,da refreshujem livescore stalno i cekam gol ili priliku :D
Ako gledam nesto,gledam ,pa neka dodje slika kada dodje.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111281 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Pozdrav,

Zamolio bih forumase za pomoc, imam ozbiljan problem sa Telemach

Prije sam imao HS nakon nekog vremena prije tacno 2 godine potpisem ugovor, EON FULL DUO iskustvo je bilo lose, ali ne katastrofalno

EON Box nije radio na TV-u, rekli mi da je do TV-a internet je bio na kablu 70 iako je paket 150mbps, i kartica mi nije radila na drugom tv, no medjutim puno sam radio i nije mi bio problem.

Kupim novi TV (Na kojem se slika ne moze razvuci do ivica)

EH SAD :|

Odem i potpisem novi ugovor, uz obecanje da ce mi rijesiti problem iznad i dali su mi neki popust od 15% ali ce mi obracunati (karticu, sada reciever) pa na kraju cu 12 mjeseci placati manje 5 KM a narednih 12 mjeseci 5KM vise te nisam ni dobio dakle popust :-D

Po dogovoru izasli su na teren promjenili kabal do objekta, karticu zamijenili recieverom, EON BOX i dalje nece raditi a internet na kablu 40 mbps

Potrosio sam 2h pricajuci sa korisnicim servisom, buduci da nemam namjeru, da mi TELEMACH bira TV a i nemam viska novca da placam do 150mbps, a isporucuju 40mbps kojem i nisu dovoljne.

I sustinski nisam dobio popust koji smo dogovorili

Da li mogu raskinuti ugovor sa ovim providerom i kako.


Hvala svima koji mogu pomoci
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#111282 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dend »

kolegione wrote: 01/02/2021 17:21 Pozdrav,

Zamolio bih forumase za pomoc, imam ozbiljan problem sa Telemach

Prije sam imao HS nakon nekog vremena prije tacno 2 godine potpisem ugovor, EON FULL DUO iskustvo je bilo lose, ali ne katastrofalno

EON Box nije radio na TV-u, rekli mi da je do TV-a internet je bio na kablu 70 iako je paket 150mbps, i kartica mi nije radila na drugom tv, no medjutim puno sam radio i nije mi bio problem.

Kupim novi TV (Na kojem se slika ne moze razvuci do ivica)

EH SAD :|

Odem i potpisem novi ugovor, uz obecanje da ce mi rijesiti problem iznad i dali su mi neki popust od 15% ali ce mi obracunati (karticu, sada reciever) pa na kraju cu 12 mjeseci placati manje 5 KM a narednih 12 mjeseci 5KM vise te nisam ni dobio dakle popust :-D

Po dogovoru izasli su na teren promjenili kabal do objekta, karticu zamijenili recieverom, EON BOX i dalje nece raditi a internet na kablu 40 mbps

Potrosio sam 2h pricajuci sa korisnicim servisom, buduci da nemam namjeru, da mi TELEMACH bira TV a i nemam viska novca da placam do 150mbps, a isporucuju 40mbps kojem i nisu dovoljne.

I sustinski nisam dobio popust koji smo dogovorili

Da li mogu raskinuti ugovor sa ovim providerom i kako.


Hvala svima koji mogu pomoci
Možeš raskinuti pod
Opći uslovi April 2020 ( posljednji )
tačka 4.9 kaže
4.9.Ukoliko je brzina usluge pristupa Internetu manja od 50% maksimalne pristupne brzine predviđene određenim paketom u vremenu koje prelazi 1% kumulativno u jednom mjesečnom periodu, korisniku se omogućava prelazak na drugi paket sa manjim brzinama pristupa Internetu bez klix naknade ili raskid ugovora.
https://telemach.ba/podrska/cjenovnici- ... ja/?qc=121#

https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... t-2020.pdf

1% mjeseca je 7.31h

Dokaz o manjoj pristupnoj brzini jeste evidentirana smetnja na pristupnu brzinu ( speedtest i ostali načini mjerenja nisu vjerodostojni )
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111283 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

dend wrote: 01/02/2021 17:53
kolegione wrote: 01/02/2021 17:21 Pozdrav,

Zamolio bih forumase za pomoc, imam ozbiljan problem sa Telemach

Prije sam imao HS nakon nekog vremena prije tacno 2 godine potpisem ugovor, EON FULL DUO iskustvo je bilo lose, ali ne katastrofalno

EON Box nije radio na TV-u, rekli mi da je do TV-a internet je bio na kablu 70 iako je paket 150mbps, i kartica mi nije radila na drugom tv, no medjutim puno sam radio i nije mi bio problem.

Kupim novi TV (Na kojem se slika ne moze razvuci do ivica)

EH SAD :|

Odem i potpisem novi ugovor, uz obecanje da ce mi rijesiti problem iznad i dali su mi neki popust od 15% ali ce mi obracunati (karticu, sada reciever) pa na kraju cu 12 mjeseci placati manje 5 KM a narednih 12 mjeseci 5KM vise te nisam ni dobio dakle popust :-D

Po dogovoru izasli su na teren promjenili kabal do objekta, karticu zamijenili recieverom, EON BOX i dalje nece raditi a internet na kablu 40 mbps

Potrosio sam 2h pricajuci sa korisnicim servisom, buduci da nemam namjeru, da mi TELEMACH bira TV a i nemam viska novca da placam do 150mbps, a isporucuju 40mbps kojem i nisu dovoljne.

I sustinski nisam dobio popust koji smo dogovorili

Da li mogu raskinuti ugovor sa ovim providerom i kako.


Hvala svima koji mogu pomoci
Možeš raskinuti pod
Opći uslovi April 2020 ( posljednji )
tačka 4.9 kaže
4.9.Ukoliko je brzina usluge pristupa Internetu manja od 50% maksimalne pristupne brzine predviđene određenim paketom u vremenu koje prelazi 1% kumulativno u jednom mjesečnom periodu, korisniku se omogućava prelazak na drugi paket sa manjim brzinama pristupa Internetu bez klix naknade ili raskid ugovora.
https://telemach.ba/podrska/cjenovnici- ... ja/?qc=121#

https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... t-2020.pdf

1% mjeseca je 7.31h

Dokaz o manjoj pristupnoj brzini jeste evidentirana smetnja na pristupnu brzinu ( speedtest i ostali načini mjerenja nisu vjerodostojni )
Pa ja to nemam nikad, kako da evindetiram ispravno
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#111284 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dend »

kolegione wrote: 01/02/2021 18:16
dend wrote: 01/02/2021 17:53
kolegione wrote: 01/02/2021 17:21 Pozdrav,

Zamolio bih forumase za pomoc, imam ozbiljan problem sa Telemach

Prije sam imao HS nakon nekog vremena prije tacno 2 godine potpisem ugovor, EON FULL DUO iskustvo je bilo lose, ali ne katastrofalno

EON Box nije radio na TV-u, rekli mi da je do TV-a internet je bio na kablu 70 iako je paket 150mbps, i kartica mi nije radila na drugom tv, no medjutim puno sam radio i nije mi bio problem.

Kupim novi TV (Na kojem se slika ne moze razvuci do ivica)

EH SAD :|

Odem i potpisem novi ugovor, uz obecanje da ce mi rijesiti problem iznad i dali su mi neki popust od 15% ali ce mi obracunati (karticu, sada reciever) pa na kraju cu 12 mjeseci placati manje 5 KM a narednih 12 mjeseci 5KM vise te nisam ni dobio dakle popust :-D

Po dogovoru izasli su na teren promjenili kabal do objekta, karticu zamijenili recieverom, EON BOX i dalje nece raditi a internet na kablu 40 mbps

Potrosio sam 2h pricajuci sa korisnicim servisom, buduci da nemam namjeru, da mi TELEMACH bira TV a i nemam viska novca da placam do 150mbps, a isporucuju 40mbps kojem i nisu dovoljne.

I sustinski nisam dobio popust koji smo dogovorili

Da li mogu raskinuti ugovor sa ovim providerom i kako.


Hvala svima koji mogu pomoci
Možeš raskinuti pod
Opći uslovi April 2020 ( posljednji )
tačka 4.9 kaže
4.9.Ukoliko je brzina usluge pristupa Internetu manja od 50% maksimalne pristupne brzine predviđene određenim paketom u vremenu koje prelazi 1% kumulativno u jednom mjesečnom periodu, korisniku se omogućava prelazak na drugi paket sa manjim brzinama pristupa Internetu bez klix naknade ili raskid ugovora.
https://telemach.ba/podrska/cjenovnici- ... ja/?qc=121#

https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... t-2020.pdf

1% mjeseca je 7.31h

Dokaz o manjoj pristupnoj brzini jeste evidentirana smetnja na pristupnu brzinu ( speedtest i ostali načini mjerenja nisu vjerodostojni )
Pa ja to nemam nikad, kako da evindetiram ispravno
Pa prijava smetnje gdje će ti radnik potvrditi da je evidentirana smetnja na brzini. Shodno da je potrebno samo 8h trajanje tog perioda, možeš komotno sutra ujutro u poslovnicu i tražiti raskid ako sad prijaviš smetnju. Naravno obavezno kada ti preko telefona kažu da je sve uredu, ti kažeš da nije i da preko laptopa/računara sa gigabitnom mrežnom karticom mjeriš ispod 50% brzine i to baš dok pričate. Negiraš eventualne pozive da je problem riješen.

Ako možeš ištampaj ove uslove pa im pokaži na šalteru. Ako te peglaju traži da ti kažu da li ima smetnja prisutna, da li je bila prisutna i koliko je trajala.

Po mogućnosti sastavi kratki tekst da raskidaš ugovor br. xx zbog toga što ti je brzina ispod 50% i shodno tome iskorištavaš taj iznad član kao razlog za raskid. Opremu, kablove isl vrati i traži da ti se gdje potpišu, pečat... sretno
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#111285 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kolegione wrote: 01/02/2021 18:16 Pa ja to nemam nikad, kako da evindetiram ispravno
Na koji nacin testiras brzinu?
Da li je racunar spojen direktno mreznim kablom na modem kada vrsis testiranje brzine?
Kad kazes da se slika ne razvuce preko citavog ekrana, na sta konkretno mislis, mozes li uslikati i postaviti ovdje?
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111286 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 18:31
kolegione wrote: 01/02/2021 18:16 Pa ja to nemam nikad, kako da evindetiram ispravno
Na koji nacin testiras brzinu?
Da li je racunar spojen direktno mreznim kablom na modem kada vrsis testiranje brzine?
Kad kazes da se slika ne razvuce preko citavog ekrana, na sta konkretno mislis, mozes li uslikati i postaviti ovdje?
Speedtest, vec gore napisao preko kabla, btw ne mogu uci trenutno ni u jedan multiplayer game :)

Ne ide do ivice EON nije u mogucnosti da proaili sliku od ivice do ivice
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#111287 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kolegione wrote: 01/02/2021 19:54 Speedtest, vec gore napisao preko kabla, btw ne mogu uci trenutno ni u jedan multiplayer game :)

Ne ide do ivice EON nije u mogucnosti da proaili sliku od ivice do ivice
Mozes li postaviti screenshot signala iz modema?
Takodjer ako mozes postaviti sliku TV-a da vidimo sta se desava. Imam dva TV-a, 43" i 50" i nema nikakvih problema sa uklapanjem slike. Mislim da je tvoj slucaj prvi takve vrste na forumu.

Dajes jako malo informacija pa je tesko skontati o cemu se zapravo radi.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111288 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 19:59
kolegione wrote: 01/02/2021 19:54 Speedtest, vec gore napisao preko kabla, btw ne mogu uci trenutno ni u jedan multiplayer game :)

Ne ide do ivice EON nije u mogucnosti da proaili sliku od ivice do ivice
Mozes li postaviti screenshot signala iz modema?
Takodjer ako mozes postaviti sliku TV-a da vidimo sta se desava. Imam dva TV-a, 43" i 50" i nema nikakvih problema sa uklapanjem slike. Mislim da je tvoj slucaj prvi takve vrste na forumu.

Dajes jako malo informacija pa je tesko skontati o cemu se zapravo radi.

Ovo za Modem mogu ako mi kazes kako da dodjem do tog siganala, a sto se tice TV ne znam prijatelju kako da ti objasnim ako sam rekao da ukoliko je ekran 43" slika se prikazuje na 40" probao ja napraviti probala sluzba probao tim na terenu :)
Prije toga na drugom TV nije bilo tona na TV preko BOXA ali najveca frustracija je ovaj internet ali ako mogu raskinuti ugovor super sad placam 55 KM placacu onom telekomu 100 ako treba samo da nisu ovi
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111289 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 19:59
kolegione wrote: 01/02/2021 19:54 Speedtest, vec gore napisao preko kabla, btw ne mogu uci trenutno ni u jedan multiplayer game :)

Ne ide do ivice EON nije u mogucnosti da proaili sliku od ivice do ivice
Mozes li postaviti screenshot signala iz modema?
Takodjer ako mozes postaviti sliku TV-a da vidimo sta se desava. Imam dva TV-a, 43" i 50" i nema nikakvih problema sa uklapanjem slike. Mislim da je tvoj slucaj prvi takve vrste na forumu.

Dajes jako malo informacija pa je tesko skontati o cemu se zapravo radi.
Evo ovaj speedtest sa kabla na racunaru:



Da EON ne spajam jer sam ga bukvalno raskopcao jer ga ne mogu koristiti.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#111290 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kolegione wrote: 01/02/2021 20:04 Ovo za Modem mogu ako mi kazes kako da dodjem do tog siganala, a sto se tice TV ne znam prijatelju kako da ti objasnim ako sam rekao da ukoliko je ekran 43" slika se prikazuje na 40" probao ja napraviti probala sluzba probao tim na terenu :)
Prije toga na drugom TV nije bilo tona na TV preko BOXA ali najveca frustracija je ovaj internet
Ne znam koji modem imas, uglavnom u postavke ulazis preko IP adrese 192.168.0.1, username i password ostavi prazno i klikni na Login.
Status signala zavisi od modema:
EPC modemi - signali su prikazali na pocetnoj cim upises IP adresu
Ubee - nakon logiranja u modem klikni na "Connection"
CGA2121 (bijeli modem) - Advanced - Status - Docsis status

Za EON Box i sliku, ako ne ide od ivice do ivice a izlazna rezolucija u Boxu setovana kako treba, onda izadji iz EON aplikacije u glavni Meni, gore desno na zupcanik (Settings) - Device preferences - Display - Screen position - i tu imas dvije opcije: "Zoom in screen" i "Zoom out screen" sa kojima podesavas uklapanje slike u ekran.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111291 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 20:16
kolegione wrote: 01/02/2021 20:04 Ovo za Modem mogu ako mi kazes kako da dodjem do tog siganala, a sto se tice TV ne znam prijatelju kako da ti objasnim ako sam rekao da ukoliko je ekran 43" slika se prikazuje na 40" probao ja napraviti probala sluzba probao tim na terenu :)
Prije toga na drugom TV nije bilo tona na TV preko BOXA ali najveca frustracija je ovaj internet
Ne znam koji modem imas, uglavnom u postavke ulazis preko IP adrese 192.168.0.1, username i password ostavi prazno i klikni na Login.
Status signala zavisi od modema:
EPC modemi - signali su prikazali na pocetnoj cim upises IP adresu
Ubee - nakon logiranja u modem klikni na "Connection"
CGA2121 (bijeli modem) - Advanced - Status - Docsis status

Za EON Box i sliku, ako ne ide od ivice do ivice a izlazna rezolucija u Boxu setovana kako treba, onda izadji iz EON aplikacije u glavni Meni, gore desno na zupcanik (Settings) - Device preferences - Display - Screen position - i tu imas dvije opcije: "Zoom in screen" i "Zoom out screen" sa kojima podesavas uklapanje slike u ekran.
Oni su resetovali izlaze a probali smo sa Zoom in i Zoom out bukvalno sam sve probao vezano za TV, izvini kod mene je ovaj CISCO trazim ti gdje je connection pa da ti posaljem
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#111292 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by malwarebyte »

Kad smo već kod mjerenja brzine, ja ne kontam zašto se i dalje potencira kabal (kaže spoji kablom pa mjeri). Kod mene lično u stanu 4 laptopa, 2 mobitela. Niti jedan ethernet priključak.
Šta meni znači brzina od 400 Mbs ako te brzine mogu postići samo kablom ili ako moram kupovati neki super mega fensi modem koji košta da bih dobio te deklarisane brzine.
Ako već plaćam 400 Mbs hoću 24/7/365 ethernet/wifi
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111293 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 20:16
kolegione wrote: 01/02/2021 20:04 Ovo za Modem mogu ako mi kazes kako da dodjem do tog siganala, a sto se tice TV ne znam prijatelju kako da ti objasnim ako sam rekao da ukoliko je ekran 43" slika se prikazuje na 40" probao ja napraviti probala sluzba probao tim na terenu :)
Prije toga na drugom TV nije bilo tona na TV preko BOXA ali najveca frustracija je ovaj internet
Ne znam koji modem imas, uglavnom u postavke ulazis preko IP adrese 192.168.0.1, username i password ostavi prazno i klikni na Login.
Status signala zavisi od modema:
EPC modemi - signali su prikazali na pocetnoj cim upises IP adresu
Ubee - nakon logiranja u modem klikni na "Connection"
CGA2121 (bijeli modem) - Advanced - Status - Docsis status

Za EON Box i sliku, ako ne ide od ivice do ivice a izlazna rezolucija u Boxu setovana kako treba, onda izadji iz EON aplikacije u glavni Meni, gore desno na zupcanik (Settings) - Device preferences - Display - Screen position - i tu imas dvije opcije: "Zoom in screen" i "Zoom out screen" sa kojima podesavas uklapanje slike u ekran.
Je li ovo to?

Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#111294 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kolegione wrote: 01/02/2021 20:23 Oni su resetovali izlaze a probali smo sa Zoom in i Zoom out bukvalno sam sve probao vezano za TV, izvini kod mene je ovaj CISCO trazim ti gdje je connection pa da ti posaljem
Volio bih ti pomoci ali tesko je to na ovaj nacin, siguran sam da se moze podesit jer imam dva TV-a i dva EON Box-a.
Signali su ti bas losi, predlazem da se javis Telemachu u PP sa podacima i da oni detaljno provjere i rijese taj problem.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111295 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Benq wrote: 01/02/2021 20:28
kolegione wrote: 01/02/2021 20:23 Oni su resetovali izlaze a probali smo sa Zoom in i Zoom out bukvalno sam sve probao vezano za TV, izvini kod mene je ovaj CISCO trazim ti gdje je connection pa da ti posaljem
Volio bih ti pomoci ali tesko je to na ovaj nacin, siguran sam da se moze podesit jer imam dva TV-a i dva EON Box-a.
Signali su ti bas losi, predlazem da se javis Telemachu u PP sa podacima i da oni detaljno provjere i rijese taj problem.
Hvala prijatelju na info, bukvalno su danas bili 2 puta u dvije godine sam zvao par puta, uvijek je sve 5 ovaj forumas mi je objasnio da mogu prekinuti saradnju pa cu tako i uraditi, svejedno hvala ti.

Sto se tice TV vjerujem i ja da je moguce napraviti ja nisam uspio, oni nisu uspjeli, mozda je opet do TV-a drugi put, a sto se tice kartice stavili su resiver ma sve u svemu isplati se raskinuti ugovor sa se ne bi dalje frustirao za svoje novce :)

Bas bas lose, pristao sam kao sto si vidio i na 60mbps godinama sad su prevrsili svaku granicu.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#111296 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

malwarebyte wrote: 01/02/2021 20:25 Kad smo već kod mjerenja brzine, ja ne kontam zašto se i dalje potencira kabal (kaže spoji kablom pa mjeri). Kod mene lično u stanu 4 laptopa, 2 mobitela. Niti jedan ethernet priključak.
Šta meni znači brzina od 400 Mbs ako te brzine mogu postići samo kablom ili ako moram kupovati neki super mega fensi modem koji košta da bih dobio te deklarisane brzine.
Ako već plaćam 400 Mbs hoću 24/7/365 ethernet/wifi
Je li trollas ili stvarno ovo pitas ?

Mozda da ti provajder kupi i kakav dobar desktop i laptop sa gigabitnom mrezom,pa da sve u paketu bude i da si zadovoljan korisnik ? :lol:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#111297 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

malwarebyte wrote: 01/02/2021 20:25 Kad smo već kod mjerenja brzine, ja ne kontam zašto se i dalje potencira kabal (kaže spoji kablom pa mjeri). Kod mene lično u stanu 4 laptopa, 2 mobitela. Niti jedan ethernet priključak.
Šta meni znači brzina od 400 Mbs ako te brzine mogu postići samo kablom ili ako moram kupovati neki super mega fensi modem koji košta da bih dobio te deklarisane brzine.
Ako već plaćam 400 Mbs hoću 24/7/365 ethernet/wifi
Potencira se zato sto je to jedini ispravan nacin testiranja brzine, jer nijedan operater ne zna kakve su wifi kartice u tim laptopima i mobitelima, da li imas interferencije u signalu... Ako imas paket sa brzinom downloada 100+ Mbps, onda moras imati racunar/laptop sa Gigabit mreznom karticom i minimalno CAT5e mrezni kabal da bi testiranje brzine bilo mjerodavno pravom stanju. Priblizno takvu brzinu preko wifi-a mozes imati samo ako si spojen na 5Ghz mrezu i ako nisi previse udaljen od modema, jer je signal 5Ghz mreze dosta manji u odnosu na 2,4Ghz.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#111298 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

kolegione wrote: 01/02/2021 20:31
Benq wrote: 01/02/2021 20:28
kolegione wrote: 01/02/2021 20:23 Oni su resetovali izlaze a probali smo sa Zoom in i Zoom out bukvalno sam sve probao vezano za TV, izvini kod mene je ovaj CISCO trazim ti gdje je connection pa da ti posaljem
Volio bih ti pomoci ali tesko je to na ovaj nacin, siguran sam da se moze podesit jer imam dva TV-a i dva EON Box-a.
Signali su ti bas losi, predlazem da se javis Telemachu u PP sa podacima i da oni detaljno provjere i rijese taj problem.
Hvala prijatelju na info, bukvalno su danas bili 2 puta u dvije godine sam zvao par puta, uvijek je sve 5 ovaj forumas mi je objasnio da mogu prekinuti saradnju pa cu tako i uraditi, svejedno hvala ti.

Sto se tice TV vjerujem i ja da je moguce napraviti ja nisam uspio, oni nisu uspjeli, mozda je opet do TV-a drugi put, a sto se tice kartice stavili su resiver ma sve u svemu isplati se raskinuti ugovor sa se ne bi dalje frustirao za svoje novce :)

Bas bas lose, pristao sam kao sto si vidio i na 60mbps godinama sad su prevrsili svaku granicu.
Ukljucujem se ovako kao padobranac i mozda je neko vec predlagao ali da ti na TVu slucajno nije pod opcijama slike stavljen neki drugi format,ono 4:3 ili originalni signal od uredjaja,pa ne prikazuje 16:9 full
To se stima na TVu u opcijama slike
Ovo mislim...evo maksuz sam uslikao

Image

Image
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#111299 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Ukljucujem se ovako kao padobranac i mozda je neko vec predlagao ali da ti na TVu slucajno nije pod opcijama slike stavljen neki drugi format,ono 4:3 ili originalni signal od uredjaja,pa ne prikazuje 16:9 full
To se stima na TVu u opcijama slike
Ovo mislim...evo maksuz sam uslikao

Image

Image
[/quote]


Hvala druze pokusao sam sve ove varijable koje su moguce no medjutim nikada nije bilo u mogucnosti.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#111300 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

slucajno imas opciju " just scan " u postavkama slike TVa ?
Locked