na gazpromu 1.96 sva goriva osim 100ke
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33576 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33578 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto kupila poslije poplava 2014.bitanga_sa_otesa wrote: ↑29/01/2021 13:21odakle mulj na dnu rezervoara?? da nije sipala na grin ojlu??
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33580 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33581 Re: Pitamo Mehanicare ?
joj Januara
ne vadi...
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#33582 Re: Pitamo Mehanicare ?
A unutrasnji?vjeshalica wrote: ↑29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima
Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?
Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?
Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?
![]()
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#33583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Kako se kod nas naziva alatka sa slike ?
U sad-u je slim jim uobicajeno i popularno je medju lopovima
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33584 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33585 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#33586 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne treba dalje. Tu je uslo pijeska i spasa mu nema.vjeshalica wrote: ↑30/01/2021 08:14Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem.![]()
Zato je pozeljno na vrijeme kontrolisati manzetne.
Nema tu krpanja samo zamjena.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#33587 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije u redu prozivati ljude koji ti nisu nista uradili...vjeshalica wrote: ↑30/01/2021 08:14Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem.![]()
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33589 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odgovoran si samo 90%.drndalo wrote: ↑30/01/2021 12:32Nije u redu prozivati ljude koji ti nisu nista uradili...vjeshalica wrote: ↑30/01/2021 08:14Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem.![]()
![]()
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33590 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena.Naslovnica wrote: ↑30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33591 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drug nije skrpljen u smislu stavljanja nove manzetne vec komplet lijevi vanjski nakon cega se specificno taktanje nastavilo uz nekakav prasak preko volana...zato pitam da li neko mozda znavisuljak wrote: ↑30/01/2021 12:31Ne treba dalje. Tu je uslo pijeska i spasa mu nema.vjeshalica wrote: ↑30/01/2021 08:14Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem.![]()
Zato je pozeljno na vrijeme kontrolisati manzetne.
Nema tu krpanja samo zamjena.
Vjerovatno cu aBd rijesiti problem u ponedeljak moguce da klepa unutrasnji desni...
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33592 Re: Pitamo Mehanicare ?
None of the above.NediM17 wrote: ↑30/01/2021 13:27Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena.Naslovnica wrote: ↑30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?![]()
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33593 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nisi,onda, kroz Maglaj prolazio? Ja vazda tu iskoristim priliku da ga opalim ako imam kakvih obrazli saputnika. 
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33595 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro si, ja zaboravio na Prevent, 'naći dvije šaMse.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33596 Re: Pitamo Mehanicare ?
To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbinaNaslovnica wrote: ↑30/01/2021 14:19None of the above.NediM17 wrote: ↑30/01/2021 13:27Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena.Naslovnica wrote: ↑30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?![]()
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
![]()
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33597 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šalu na stranu, šta ako je katalizator?NediM17 wrote: ↑30/01/2021 14:27Dobro si, ja zaboravio na Prevent, 'naći dvije šaMse.![]()
Kako provjeriti ispravnost katalizatora?
Najlakše ga je odfikariti ali valja na tehnički, a imam i savjest.
Novi je preskup.
Oni nekakvi zamjenski, je li to samo estetski ili ima nekakvu funkciju?
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33598 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upalilo mi onu lampicu ko ESP, nije ništa drugo palilo, ni check engine. Trzalo kao jedna svjećica brlja. Iza bijeli dim (možda to nije nikakav znak zbog vremenskih uslova).mk ultra wrote: ↑30/01/2021 14:31To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbinaNaslovnica wrote: ↑30/01/2021 14:19None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
![]()
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#33599 Re: Pitamo Mehanicare ?
Reparacija postojeće ili kupovina polovne turbine za G4? 
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33600 Re: Pitamo Mehanicare ?
mk ultra wrote: ↑30/01/2021 14:31To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbinaNaslovnica wrote: ↑30/01/2021 14:19None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
![]()
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
Primljeno k znanju!
