Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nepass1 wrote: 29/01/2021 12:37
Evolution_IV wrote: 29/01/2021 12:36
nepass1 wrote: 29/01/2021 10:34
Kad se cuje signal onda moram bas na pumpu. Danas je taj dan, na zenu red da sipa. Treci rezervoar ovaj mjesec u pm. Oko 230 maraka.....
ja ni nemam zene da pogura :( :mrgreen:
Sad vidim i gorivo poskupilo
na gazpromu 1.96 sva goriva osim 100ke :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 29/01/2021 12:37

To da vidi da li će pumpa stradati kad povuče mulj sa dna rezervoara.
odakle mulj na dnu rezervoara?? da nije sipala na grin ojlu??
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#33578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/01/2021 13:21
Laplace wrote: 29/01/2021 12:37

To da vidi da li će pumpa stradati kad povuče mulj sa dna rezervoara.
odakle mulj na dnu rezervoara?? da nije sipala na grin ojlu??
Auto kupila poslije poplava 2014. :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

basicm wrote: 29/01/2021 11:51
iceman ze wrote: 29/01/2021 11:22 Dobar si, meni moja obecala joju za registraciju, ali zasada sipak :lol:
To ponavljas ima pola godine :lol:
Pa godinu polica vrijedi nije skuter🙃
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

joj Januara :izet: ne vadi...
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#33582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

vjeshalica wrote: 29/01/2021 23:29 Na autu mi se javio zvuk tak tak tak prilikom motanja ulijevo, poceo se volan otimati pomalo oko 50kmh pa sam otisla majstoru i utvrdili smo da je rijec o homokinetickom, s tim da je i desni imao malo lufta al nista strasno, skrpili smo lijevi komplet, i prilikom kretanja opet pravo bez motanja javlja se isti zvuk ali iz desnog tocka, onda prilikom motanja ulijevo i udesno cuje se to ujednaceno tak tak tak i bum preko volana kao da se volan prelomio ne znam kako da objasnim taj zvuk, poslije se nije culo nista osim opet tog specificnog taktanja prilikom voznje pravo 1,2,3 brzina, u 4 se nista to ne cuje niti pucketa,volan se ne otima

Ima li sanse da je i desni otisao da se zamjeni?

Buni me taj zvuk jer dolazi iz tocka nmg vjerovat da su oba otisla doduse knap sam sa vremenom bila kod majstora opet cu abd u ponedeljak ici da to rijesimo?

Da li se nesto moglo prelomiti zaskripati preko volana osim da je homokineticki tj da li je on mogao izazvati zvuk taj cudni koji se samo jednom cuo?

:(
A unutrasnji?
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#33583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rothmans »

Image

Kako se kod nas naziva alatka sa slike ?

U sad-u je slim jim uobicajeno i popularno je medju lopovima
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

preludezalude wrote: 30/01/2021 00:13 A unutrasnji?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem. :(
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

vjeshalica wrote: 30/01/2021 08:14
preludezalude wrote: 30/01/2021 00:13 A unutrasnji?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem. :(
Ne treba dalje. Tu je uslo pijeska i spasa mu nema.
Zato je pozeljno na vrijeme kontrolisati manzetne.
Nema tu krpanja samo zamjena.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

vjeshalica wrote: 30/01/2021 08:14
preludezalude wrote: 30/01/2021 00:13 A unutrasnji?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem. :(
Nije u redu prozivati ljude koji ti nisu nista uradili... :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

:lol:
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

drndalo wrote: 30/01/2021 12:32
vjeshalica wrote: 30/01/2021 08:14
preludezalude wrote: 30/01/2021 00:13 A unutrasnji?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem. :(
Nije u redu prozivati ljude koji ti nisu nista uradili... :roll:
Odgovoran si samo 90%. :lol:
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

visuljak wrote: 30/01/2021 12:31
vjeshalica wrote: 30/01/2021 08:14
preludezalude wrote: 30/01/2021 00:13 A unutrasnji?
Nezz drug, skrpili smo lijevi jer je bilo nemoguce voziti, bacao volan, sad ne baca, nego kad smo probali i ja krenem nazad kuci opet se to specificno taktanje cuje iz desnog dijela gdje je tocak.
Nekako je osjecaj voznje skroz drugaciji, a nmg vjerovat da su se istovremeno oba sjebala nebitno jel unutrasnji ili vanjski, auto ima cca 80.000km predjenih,doduse u mene je drndljiva voznja 90%, bilo je snijega i leda,bukvalno preko noci se to nesto uzjebalo.Manzetna na lijevom jeste se raspukla i usla je voda, masti ima al se vide tragovi vode unutra i kad ga rukom pomjers cuje se lupanje. Ostalo je opet da vidim u ponedeljak sta da radim, imam fobiju da necu uspjeti rijesiti problem. :(
Ne treba dalje. Tu je uslo pijeska i spasa mu nema.
Zato je pozeljno na vrijeme kontrolisati manzetne.
Nema tu krpanja samo zamjena.
Drug nije skrpljen u smislu stavljanja nove manzetne vec komplet lijevi vanjski nakon cega se specificno taktanje nastavilo uz nekakav prasak preko volana...zato pitam da li neko mozda zna
Vjerovatno cu aBd rijesiti problem u ponedeljak moguce da klepa unutrasnji desni...
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 30/01/2021 13:27
Naslovnica wrote: 30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena. :lol:
None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
:shock:
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da nisi,onda, kroz Maglaj prolazio? Ja vazda tu iskoristim priliku da ga opalim ako imam kakvih obrazli saputnika. :D
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 30/01/2021 14:25 Da nisi,onda, kroz Maglaj prolazio? Ja vazda tu iskoristim priliku da ga opalim ako imam kakvih obrazli saputnika. :D
Joj, Maglaj je fakat kriza. :(
I oko Preventa u Visokom.
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 30/01/2021 14:26
NediM17 wrote: 30/01/2021 14:25 Da nisi,onda, kroz Maglaj prolazio? Ja vazda tu iskoristim priliku da ga opalim ako imam kakvih obrazli saputnika. :D
Joj, Maglaj je fakat kriza. :(
I oko Preventa u Visokom.
Dobro si, ja zaboravio na Prevent, 'naći dvije šaMse. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote: 30/01/2021 14:19
NediM17 wrote: 30/01/2021 13:27
Naslovnica wrote: 30/01/2021 12:24 Poče malo da trza kao da jedna svjećica ne baca, ne prima gas kako treba. Plin, benzin - isto.
Stanem, ugasim, upalim, sve isto. Osjetim u kabini miris sumpora. Dođem gdje trebam, evo nakon sat upalim - sve normala?
Katalizator?
Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena. :lol:
None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
:shock:
To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbina
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

:D
NediM17 wrote: 30/01/2021 14:27
Naslovnica wrote: 30/01/2021 14:26
NediM17 wrote: 30/01/2021 14:25 Da nisi,onda, kroz Maglaj prolazio? Ja vazda tu iskoristim priliku da ga opalim ako imam kakvih obrazli saputnika. :D
Joj, Maglaj je fakat kriza. :(
I oko Preventa u Visokom.
Dobro si, ja zaboravio na Prevent, 'naći dvije šaMse. :thumbup:
Šalu na stranu, šta ako je katalizator?
Kako provjeriti ispravnost katalizatora?
Najlakše ga je odfikariti ali valja na tehnički, a imam i savjest.
Novi je preskup.
Oni nekakvi zamjenski, je li to samo estetski ili ima nekakvu funkciju?
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 30/01/2021 14:31
Naslovnica wrote: 30/01/2021 14:19
NediM17 wrote: 30/01/2021 13:27

Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena. :lol:
None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
:shock:
To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbina
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
Upalilo mi onu lampicu ko ESP, nije ništa drugo palilo, ni check engine. Trzalo kao jedna svjećica brlja. Iza bijeli dim (možda to nije nikakav znak zbog vremenskih uslova).
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#33599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by undefined007 »

Reparacija postojeće ili kupovina polovne turbine za G4? :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 30/01/2021 14:31
Naslovnica wrote: 30/01/2021 14:19
NediM17 wrote: 30/01/2021 13:27

Mislim da je to grah od juče, još ako je salata od kiselog kupusa bila misterija riješena. :lol:
None of the above.
A fakat zasmrdilo u kabini.
Otvorim haubu, i tamo nešto smrdi na isti način.
Evo se vratio, voz'o, sve OK.
:shock:
To pali gasi i meni na daciji bilo, to je rijesila boMbina
Vidi akumulator da ga ne prepunjava... mozda je iscurilo sta
:thumbup:
Primljeno k znanju!
Post Reply