Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#126 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

Sarah24 wrote: 08/01/2021 14:08
spreca wrote: 08/01/2021 13:22
dr_Evil wrote: 08/01/2021 13:18

Za koronu?
Evo u rusiji posle prvog vala korone ,da bi ponovno otvorili svoje frizerske salone ,kafice ,restorane morali su postaviti ionizatore,postavljeni su po domovima zdravlja itd ,nije valjda Ministarstvo zdravlja rusije neka salabajzerska organizacija
Komso, je li ovo istina? Irska je prva uradila tu stvar u bolnicama davno prije kUrune ali nesto me cudi niko ne pise o tome.. :mrgreen:
Zasto je ljudima tesko proguglati sta su jonizatori i joni uopste? :zoka:
Da istina je ,neznam za druge drzave ,ali eto ti rece i Irska je ,cini mi se da je u Irskoj situacija sto se tice Corone uvijek bila medju naj boljima...Eno i ona Doktorica Mesihovicka kod Senada rece kako je pocela redovno odlaziti na piramide da nema upale pluca vec dvije godine inace radi u djecijoj infecionoj bolnici i kaze da je svake godine bolovala upalom pluca dok nije pocela posjecati piramide.Treba otici i uvjeriti se a sto se tice ovih ionizatora to treba kupiti ima raznih ali treba kupiti taj koji daje vise negativnih iona ,ne sjecam se koliko minimalno treba ,moze se proguglati
User avatar
Sarah24
Posts: 10020
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#127 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

Ma da. A i sve zavisi od toga da li je covjek vise tip koji ceka da se razboli pa da uzima tablete i terapije, onda nema nista od toga, lijekovi te drze da ne umres dok ih uzimas, a ostali koji ti jedno izlijece sjebu ti nesto drugo, to nisam rekla ja, neka se svako zapita nuspojave zasto pisu uz svaki lijek.
Piramida, suma, jezero, priroda opcenito te zdrava ishrana, fizicka aktivnost i zivot bez stresa djeluju preventivno na jacanje imunog sistema koji je u osnovi svake bolesti (oslabljen isti) pa tako i joni bilo ovi koje priroda prozivodi ili oni koje proizvodi masina,ali kod nas je sve smijesno sto nije oficijelna skolska verzija, helem nejse, sve zavisi od stila zivota koj vodis u sta ces vjerovati... :roll:
User avatar
tovarish
Posts: 3513
Joined: 26/05/2008 23:57

#128 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Osmanagić nije historičar ni arheolog. On je kvazihistoričar i amater koji glumi arheologa.

Moderaciju molim da ovo prebaci na razne diskusije, jer nema veze sa historijom.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#131 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by cyprus »

zira1337 wrote: 07/01/2021 09:36 Semir Osmanagić je prvi čovjek koji se počeo ozbiljno baviti arheologijom na prostoru Balkana, koji je kao stručnjak
u svojoj oblasti pronašao nešto za šta je dokazano da nije nastalo prirodnim putem zbog čega su lokalni kancelarijski
"stručnjaci" poludjeli od ljubomore i zavisti.

Hajde malo da se zapitamo ko su ti naši istoričari, arheolozi.

To je gomila neradnika koja je svoje diplome stekla tako što su učili znanje drugih naroda i ljudi, koji u svojoj karijeri
nisu jedan kamen u životu okrenuli. Gospodin Dautović koji je napao Osmanagića pretpostavljam sjedi u kancelariji
i umače keks u čaj dok Osmanagić i njegovo društvo kopaju i rade u Visokom.

Isto tako kad postavite pitanje nekom ko što je gosp. Dautović:

"Ko su bili Japodi, Iliri" On će vam odgovoriti: "Svjetska naučna elita ne zna ništa o tome itd..."

Nije mu naumpalo da uzme alat u ruke i da ide proučavati, da sam donese zaključke, da PROMENI MIŠLJENJE MEĐUNARODNIH HISTORIČARA
KOJI NEMAJU INTERES DA SE ZNA IŠTA O STANOVNICIMA BALKANA.

Ako je iko Pseudo-Historičar to su onda ljudi poput Dautovića kojima je vrhunac struke umakanje Keksa u Čaj i pokazivanja prstom u Diplomu,
a koji ruku nisu umrljali kako su postali historičari ili arheolozi.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#132 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by allem_77 »

Sarah24 wrote: 08/01/2021 15:02
Piramida, suma, jezero, priroda opcenito te zdrava ishrana, fizicka aktivnost i zivot bez stresa djeluju preventivno na jacanje imunog sistema koji je u osnovi svake bolesti (oslabljen isti) pa tako i joni
:thumbup:

I redovan seks.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#133 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Loki2k9 »

tovarish wrote: 08/01/2021 20:04 Osmanagić nije historičar ni arheolog. On je kvazihistoričar i amater koji glumi arheologa.

Moderaciju molim da ovo prebaci na razne diskusije, jer nema veze sa historijom.
Nešto te ne slušaju...
User avatar
tovarish
Posts: 3513
Joined: 26/05/2008 23:57

#134 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Loki2k9 wrote: 09/01/2021 04:46
tovarish wrote: 08/01/2021 20:04 Osmanagić nije historičar ni arheolog. On je kvazihistoričar i amater koji glumi arheologa.

Moderaciju molim da ovo prebaci na razne diskusije, jer nema veze sa historijom.
Nešto te ne slušaju...
Pa to jeste odlika umno ograničenih.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7344
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#135 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockefeller »

Nisam nikad bio niti hocu :lol: Kakva ba piramida, iskopali bi je namah da je bilo kakva gradjevina. Oni ba u tunele ulaze i lijece se :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3513
Joined: 26/05/2008 23:57

#136 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Rockefeller wrote: 09/01/2021 09:46 Nisam nikad bio niti hocu :lol: Kakva ba piramida, iskopali bi je namah da je bilo kakva gradjevina. Oni ba u tunele ulaze i lijece se :lol:
Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
User avatar
Sarah24
Posts: 10020
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#137 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

allem_77 wrote: 09/01/2021 03:56
Sarah24 wrote: 08/01/2021 15:02
Piramida, suma, jezero, priroda opcenito te zdrava ishrana, fizicka aktivnost i zivot bez stresa djeluju preventivno na jacanje imunog sistema koji je u osnovi svake bolesti (oslabljen isti) pa tako i joni
:thumbup:

I redovan seks.

Pa dobro to cemo reci da sam stavila pod zivot bez stresa :mrgreen:

Nista, hvala Bogu pa ima i normalnih ljekara. Nego, svi vi koji uzimate samo tablete krenite se polako zagrtati...a piramide ostavite nama koji se cuvamo prije nego sto se nesto desi 8-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#138 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

tovarish wrote: 09/01/2021 10:51
Rockefeller wrote: 09/01/2021 09:46 Nisam nikad bio niti hocu :lol: Kakva ba piramida, iskopali bi je namah da je bilo kakva gradjevina. Oni ba u tunele ulaze i lijece se :lol:
Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
Sta te kosta da ipak pokusas?nece ti biti gore a nikad se nezna,mozda joj budes citav zivot zhvalan,nije ti to ona predlozila tek tako.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7344
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#139 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockefeller »

tovarish wrote: 09/01/2021 10:51
Rockefeller wrote: 09/01/2021 09:46 Nisam nikad bio niti hocu :lol: Kakva ba piramida, iskopali bi je namah da je bilo kakva gradjevina. Oni ba u tunele ulaze i lijece se :lol:
Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
Zao mi je.

Ljudi uzimaju dobru lovu na te blasfemije.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#140 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

Rockefeller wrote: 09/01/2021 12:22
tovarish wrote: 09/01/2021 10:51
Rockefeller wrote: 09/01/2021 09:46 Nisam nikad bio niti hocu :lol: Kakva ba piramida, iskopali bi je namah da je bilo kakva gradjevina. Oni ba u tunele ulaze i lijece se :lol:
Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
Zao mi je.

Ljudi uzimaju dobru lovu na te blasfemije.
Ima jos brda po Bosni,organizujte se pa i vi uzimajte umjesto da sve okolo ismijavate,nek je sve sto prica Osmanagic laz ali mu se mora priznati da ima zicu za biznis i to takav kojim se niko ne bavi
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#141 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

spreca wrote: 09/01/2021 12:25
Rockefeller wrote: 09/01/2021 12:22
tovarish wrote: 09/01/2021 10:51

Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
Zao mi je.

Ljudi uzimaju dobru lovu na te blasfemije.
Ima jos brda po Bosni,organizujte se pa i vi uzimajte umjesto da sve okolo ismijavate,nek je sve sto prica Osmanagic laz ali mu se mora priznati da ima zicu za biznis i to takav kojim se niko ne bavi
Biznis ok , no problem odlicna stvar - ali zaista tvrditi i biti uporan tj. Valjati pricu kako ima neke dokaze oko piramida sunca mjeseca , iscjeliteljskih energija i to... opet samo pokazuje generalno stanje u obrazovanju populacije.
Torabi je izlijecio masu ljudi u zetri, ne znate to ? Ljudi se kleli u sve da im je bolje :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7344
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#142 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockefeller »

spreca wrote: 09/01/2021 12:25
Rockefeller wrote: 09/01/2021 12:22
tovarish wrote: 09/01/2021 10:51

Bolje reći umisle da se liječe.

Mene je bolest pretvorila u invalida i za koju godonu me čeka smrt i jedna doktorica mi je predlagala ove tunele. Nije mi ni sekunda trebala da je kategorično odbijem. Kakvi tuneli i pi*de materine.
Zao mi je.

Ljudi uzimaju dobru lovu na te blasfemije.
Ima jos brda po Bosni,organizujte se pa i vi uzimajte umjesto da sve okolo ismijavate,nek je sve sto prica Osmanagic laz ali mu se mora priznati da ima zicu za biznis i to takav kojim se niko ne bavi
Necu da na lazima uzimam lovu i zdrao.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#143 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Forummeho »

zira1337 wrote: 07/01/2021 09:36 Semir Osmanagić je prvi čovjek koji se počeo ozbiljno baviti arheologijom na prostoru Balkana,
Ovo je ogromna uvreda za arheologiju u BiH i notorna laz, vjerovatno uzrokovana nemanjem blage veze o arheologiji u BiH i uposte bilo cemu. Jel te makar malo stid izvaliti nesto ovako :lol: :lol:

Ti znas da je tamo neka piramida i da je to dobro za naske bosnje i tu je pocetak i kraj arheologije u beiha sto se tebe tice.

Znas li ti uopste sta je osmanagic studirao i gdje i kakvu diplomu ima?

"He holds a master's degree in international economics and politics. He completed a doctoral degree in social sciences in 2009; both degrees were obtained from the University of Sarajevo"

"Studirao je paralelno na dva fakulteta Sveučilišta u Sarajevu: Fakultetu političkih znanosti i Ekonomskom fakultetu na kojima je i diplomirao, a magistrirao je međunarodnu ekonomiju na Ekonomskom fakultetu. Doktorirao je na Fakultetu političkih znanosti 2009. godine na temu „Civilizacija Maja“. Disertacija je plod petogodišnjeg istraživanja civilizacije Maja u Hondurasu, Meksiku, Salvadoru, Belizeu i Gvatemali..[1][2][3] Nema formalno obrazovanje na polju arheologije ili povijesti"

Covjek nikad arheologiju nije studirao nit ima ikakve kvalifikacije vezane za arheologiju. Covjek je pseudo-naucnik, sarlatan, varalica, i obicna dalabu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#144 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Nije budala samo prodaje maglu istim i kesira sto je sasvim ok :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#145 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

MorningStar wrote: 09/01/2021 12:28
spreca wrote: 09/01/2021 12:25
Rockefeller wrote: 09/01/2021 12:22

Zao mi je.

Ljudi uzimaju dobru lovu na te blasfemije.
Ima jos brda po Bosni,organizujte se pa i vi uzimajte umjesto da sve okolo ismijavate,nek je sve sto prica Osmanagic laz ali mu se mora priznati da ima zicu za biznis i to takav kojim se niko ne bavi
Biznis ok , no problem odlicna stvar - ali zaista tvrditi i biti uporan tj. Valjati pricu kako ima neke dokaze oko piramida sunca mjeseca , iscjeliteljskih energija i to... opet samo pokazuje generalno stanje u obrazovanju populacije.
Torabi je izlijecio masu ljudi u zetri, ne znate to ? Ljudi se kleli u sve da im je bolje :D
Zasto bi on bio posten ako nam svi biznismeni i politicari lazu...mozda im je bilo bolje posle Torabija ,meni ni u dzep ni iz dzepa
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#147 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Osim_13 »

Mogao je prodavati šuplju dok se nije pretvorio u Yoko Ono iz Visokog.
User avatar
tovarish
Posts: 3513
Joined: 26/05/2008 23:57

#148 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

MorningStar wrote: 09/01/2021 12:35 Nije budala samo prodaje maglu istim i kesira sto je sasvim ok :D
Meni djeluje da on stvarno vjeruje u te gluposti, tako da mu preporučujem psihijatrijski pregled.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#149 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

tovarish wrote: 09/01/2021 13:02
MorningStar wrote: 09/01/2021 12:35 Nije budala samo prodaje maglu istim i kesira sto je sasvim ok :D
Meni djeluje da on stvarno vjeruje u te gluposti, tako da mu preporučujem psihijatrijski pregled.
Kakvi , vidis da obilazi dosta ljudi :D , on vjerovao ili ne kesira. Treba puniti konzerve zrakom iz tunela i raditi distribuciju :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10020
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#150 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

Zasto vas dira i kako vama moze naskoditi to sto on prica?? Licno i personalno u vasim mikro kosmosima?? :zoka:
Post Reply