Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
xoklix
Posts: 2419
Joined: 16/01/2018 16:07

#5401 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by xoklix »

Može li mi neko objasniti zašto se mora cijepiti onaj ko ne želi ?
Žele da skroz iskorijene virus kako vakcinisani svake godine ne bi morali primati vakcinu(tj. dok anti-tijela ne "izlape" pa opet žic) ?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#5402 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Mogy87 »

splinter wrote: 07/01/2021 14:00 Mislim da je problem što se danas od svega pravi neka vrsta teorije zavjere, vlada uvjerenje da se "sve odvija" po usvojenim agendama koje tajna društva prenose s koljena na koljeno i tako ukrug kroz decinije, stoljeća i generacije.
Svijetom upravljau ljudi od krvi i mesa nesavršeni i skloni poečetničkim greškama u određenim fazama procesa kojim upravljaju. jedino što je savršeno u svemu jeste način na koji natjerati 95 % planete da radi po diktatu onih preostalih 5 % i naravno za njih.
No dobro ne trebamo ići put tajnh društava obzirom da takvu vrstu nakaradnog i modifikovanog korporativnog upravljanaja imamo u našoj dragoj BiH gdje svi radimo za interese elite i po njihovom diktatu. Oni nisu ni počemu bolji do nas, jednostavno su osmislili savršen način kako da ostanu na poziciji na kojoj su cijelo ovo vrijeme.
Svijetom ne upravljaju tajna društva, ljudi gušteri niti virusi nastaju u laboratorijama. Ali ne treba podcijeniti moć "zajedničkog interesa" , pohlepe niti nagona i instikta za ostajanjem unutar onih 5 % privilegovanih.
Kod ovog virusa napravljeno je toliko grešaka u fazi dok se on još nije ni pojavio, pa i u nekim ranim fazama, jednostavno sve je išlo na ruku tome da se desi upravo ovo što se dešavalo i još se dešava.
Kad je već nastala šteta, onda se valjalo vaditi bez obzira na cijenu i način. Bitno je da kapital i uticaj ostanu tamo gdje su bili i prije svega ovoga. Nema ničega toliko mističnog (na način na koj se obično misli) u svijetu oko nas, zemljotrese ne izaziva HAARP, kiša ne pada pod uticajem Chemtrail-a, kada čovjek nestane jer je otišao da kupi cigare prije 20 godina nisu ga oteli vanzemaljci već druga žena.
Ali priroda i sve što nas okružuje je mistično i prelijepo samo po sebi na neki poseban način još uvijek neistraženo i uvijek nekoliko koraka ispred nas i naše tehnologije.
Na kraju, da se dotaknemo ekonomije koja je inače neodvojiva od svake pandemije:
Kada je Nassim Nikolas Taleb 2007.godine objavio bestseler "The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable", nije ni slutio da će 13 godina poslije ovaj uradak biti među najčitanijim i jedan od najviše citiranih radova.
Ovaj je autor upotrijebio izraz Crni Labud kako bi nazvao događaje koji nisu očekivani, a koji posljedično donose tektonske promjene.
Ali da li je zaista pandemija Covid-19 događaj koji je uzdrmao svjetske berze, a koji se ni na koji način nije mogao predvidjeti i spriječiti? Sam autor smatra slijedeće:
Naravno da se moglo predvidjeti, mi smo 26. januara imali upozorenje, to se tada moglo sasjeći u korjenu, jer ljudi su već tada putovali, a znamo šta se tada događalo u Kini. Tako da to nije Crni Labud, on je bio 11. septembra, i ljute me ljudi koji tako kažu. Ovo je bjeli labud, ovo se moglo predvidjeti. Nema opravdanja za korporacije koje nisu računale na to, niti za vlade koje se nisu pripremile. Naš problem je prevelika povezanost. Održavani su letovi u januaru, jer nisu htjeli propadne ni para, a sada će trošiti trilione".
Ova pandemija definitivno nije bila Crna labud. Možda je došla u nezgodnom trenutku, ali se desilo nešto što se dugo vremena očekivalo. Bilo je dovoljno vremena da reagujemo, a sada možemo žaliti što to nismo učinili na vrijeme.
Ovo :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5403 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

Dozer wrote: 07/01/2021 13:59 Naravno da ima. Komplet nsimak.
I jendostavnim pretrazivanjem nades na objavu MC u EL Pasu (kako samo cool naziv) da on nije vakcinisan (jedan od pet) i da je opet vakcinisan 16.12.2020.
Ne nude objasnjenje sto je kod njega vakcina bila prazna, dok je za ostalih 4 bila puna. Sve u svemu, lika su vakcinisali for real (sve sa normalno punom spricom).
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5404 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

Na temu mutacija=evolucija samo da dodam jednu stvar, mutacije koje se desavaju bez uticaja konkretnog faktora (fizickog, hemijskog i sl) su slucajne, i usljed evolutivnog pritiska neke od njih opstaju u vrsti, a neke tu vrstu vode u propast. Ovaj virus ima za cilj izbjegavanje imunoloskog odgovora, ali njegov mehanizam mutiranja ga ne mora nuzno voditi u tom smjeru. Ukoliko stopa mutiranja bude relativno niska, virus nece imati vremena da se pod evolucijskim pritscima adaptira na nove uslove.

Ukratko, desi se mutacija sasvim slucajno, izazove promjenu koja u datom trenutku odgovara evolucijskim pritiscima, virusu je omoguceno da se bolje prilagodi, mutacija ostaje, virus ostaje. Isto tako, moze se ici u suprotnom smjeru.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5405 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

xoklix wrote: 07/01/2021 14:06 Može li mi neko objasniti zašto se mora cijepiti onaj ko ne želi ?
Žele da skroz iskorijene virus kako vakcinisani svake godine ne bi morali primati vakcinu(tj. dok anti-tijela ne "izlape" pa opet žic) ?
Ne moras se ako ne zelis, barem za sada. Vremenom ces uvidjeti da ti je za osnovna ljudska prava potreban vakcina (i Covid pasos koji je vec uveden u Singapuru a i drugim drzvama se isto trazi ) da bi ima svu slobodu zajamcenu Ustavom. Kao sto onaj doktor gore kaze, nije u pitanju samo jedno cijepivo vec o 2-3 godisnje i tako ce ti biti do kraja zivota. Dakle, sezonsko cijepljenje protiv covida cija je smrtnost zdravog covjeka iskazana u promilima. A posljedice vakcine posebno ove s novom tehnologijom nedovoljno istrazene.
Last edited by spinel_ on 07/01/2021 14:15, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5406 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

xoklix wrote: 07/01/2021 14:06 Može li mi neko objasniti zašto se mora cijepiti onaj ko ne želi ?
Žele da skroz iskorijene virus kako vakcinisani svake godine ne bi morali primati vakcinu(tj. dok anti-tijela ne "izlape" pa opet žic) ?
Pitanjce: Zelis na godisnji u neku africku zemlju ili pak moras na poslovni put. Uslov je vakcina protiv malarije (zamisli da postoji). Da li ces se vakcinisati?

Kada se ozlijedis vani i odes u bolnicu da li ces pristati na antitetanus vakcinu i to SVAKI put kada se ozlijedis vani i postoji mogucnost od zaraze ovom anaerobnom bakterijom (malo je specificna pa je potrebno revakcinisati svaki put)?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#5407 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Mogy87 »

Fuzzy Dunlop wrote: 07/01/2021 13:34 Ovo nema veze sa inteligencijom. Mislim da većini to nije jasno. Zato svi kolutaju očima i ulaze ove nebulozne rasprave sa paranoičnim ljudima.

Bez želje da ulazim u diskusiju, samo par primjera kako njihov način razmišljanja ne može i neće dovesti do bilo kakvog zaključka.

Ovaj Diogenes420 (kakva ironija u imenu) priča kako ako postoji i trunka sumnje, treba sve ispitati. Da tako svijet funkcioniše, mi bi i dalje konje jahali. Ako ti nekog za nešto optužuješ, na tebi je teret dokazivanja te tvrdnje. A ne da optužiš nekoga, pa da ti se on pravda. Ali šta znam ja o pravnom poretku, ti si pravnik a? A da ne govorim kako nauka funckoniše. Teza, istraživanje, dokazi, peer review...

spinel_ postavio video ovog Prof. dr. sc... Kao da to nešto znači što je doktor sa titulama? Da li to sad sad automatski znači sve što on kaže, tako je? Šta ako drugi prof dr mr hkjh kaže suprotno? A u ovih 11 minuta blebeće kao obični političar. Kao doktor nije ni u jednom trenutku sa aspekta medicine i nauke osporio ili potvrdio bilo šta. Samo prosipanje podobne filozofije za istu grupu mentalnih oboljenja. Jedan od njegovih "aha evo vidite" tvrdnji je kako se vakcina prevozi uz osiguranje i kao zbog toga nije moguće ispitati šta se nalazi u toj vakcini. Ovaj narativ je prozivod logičkog pitanja zašto neko od teoretičara zavjere ne ispita šta se nalazi u vakcini. U praksi, svima je jasno da nema nikakve šanse da se nešto što se masovno proizvodi i distribuira, sakrije od nekoga. Zamislite tu vakcinu u Bosni i kao neko će je osigurati :D

Svijet je postao toliko komplikovan da čak i oni koji se bave čitav život nekom temom, mogu da se dovedu u sumnju. Svako od vas ko radi duže, i prilično je siguran u sebe, pa naletiš na situaciju gdje se pitaš kako, zašto, jesam li lud?

Jedini način i pravac koji vodi iz ovog ludila je nauka. Sve ove teoretičare ako ikad uhvatite za rogove i tu njihovu teoriju rasčlanite na proste faktore, osnovne naučne postulate, shvatit ćete da raspravljate sa mentalno oboljelom osobom.

Jer ako ih dovedete do toga da kažu koliko je 2+2 (a ako kažu da je 4, čime će pobiti svoju teoriju), njihov odgovor će biti 5. Ako im teoriju rasčlanite i ogolite do kraja i pitate koji je hemijski spoj vode, ako im ne odgovara teoriji, odgovor neće biti H2O.

Čuvajte zdravlje. Dok neko čupa kosu i nervira se, nekome je ovo duševna hrana. Dnevna doza. Kako normalnoj osobi mozak pusti serotonin kad vidi nešto lijepo, tako i tim ljudima kad vide neku teoriju koja potvrđuje njihovo mentalno oboljenje.
Generalno se slazem, samo mislim da je vise u pitanju "special little snowflake" sindrom vise nego neko konkretno oboljenje. Bude primjesa dunning krugera.

A sto se ostalog tice mislim da ova slika savrseno opisuje situaciju. Bukvalno nacrtas, druga strana ni ne procita s razumijevanjem, a kamoli da otvori linkove

Image
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#5408 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zagortenej »

Ministarstvo zdravstva Kraljevine Saudijske Arabije kao i svake godine, izdalo je, niz zdravstvenih zahtijeva i preporuka za ulazne vize za Hadž i Umru.Najveći dio tih obaveza i preporuka se odnosi na hodočasnike iz Afrike, Azije i Amerike, i jedan manji dio koji se odnosi na sve hodočasnike, a to su:
vakcinacija protiv Meningokoknog meningitisa, četvrovalentnom (ACYW135) vakcinom protiv meningokoknog meningitisa, vakcinom protiv sezonskog gripa (posebno oni koji su u riziku od komplikacija-hronični bolesnici) i niz mjera kojih se trebaju pridržavati tokom boravka i nakon povratka u zemlju,o simptomima zaraze, načinu prenošenja, komplikacijama i mjerama prevencije, kao i o mjerama u hitnim slučajevima koji se tiču javnog
zdravlja na međunarodnom nivou
Savjeti hadžiji

Vakcinacija
Da bi se dobio “žuti karton” obavezna je vakcinacija protiv bakterijskog meningitisa (upale moždanica).

U doba epidemije gripe, dobro bi bilo na vrijeme se vakcinisati protiv gripe. Osobito to vrijedi za starije hadžije.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5409 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

splinter wrote: 07/01/2021 14:00 Svijetom ne upravljaju tajna društva, ljudi gušteri niti virusi nastaju u laboratorijama. Ali ne treba podcijeniti moć "zajedničkog interesa" , pohlepe niti nagona i instikta za ostajanjem unutar onih 5 % privilegovanih.
Nema ničega toliko mističnog (na način na koj se obično misli) u svijetu oko nas, zemljotrese ne izaziva HAARP, kiša ne pada pod uticajem Chemtrail-a, kada čovjek nestane jer je otišao da kupi cigare prije 20 godina nisu ga oteli vanzemaljci već druga žena.
:-D :thumbup:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5410 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

Nego, jel vas strah paralize?
spinel_ wrote: 07/01/2021 13:45 Paraliza nakon vakcine:
A seriously ill woman, Carla Cecilia Perez, was paralyzed after applying Pfizer’s Corona vaccine in Mexico. The doctor was admitted to the intensive care unit within half an hour of applying the vaccine after suffering from rashes, cramps, weakness and difficulty breathing. The sick doctor’s family have appealed for further investigation into such a serious side effect of the vaccine.
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#5411 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Fuzzy Dunlop »

Dozer wrote: 07/01/2021 13:44nije svijet postao komplikovan, nego je previse lazi i petaljavina oko svega i svacega, i zato se cini da je komplikovan jer je danas vrlo tesko razluciti sta je stvarna istina.
Kakve veze ima to da li je nešto komplikovano sa tim da li je istina ili laž? Jedno apsolutno nema veze sa drugim i jedno ne isključuje drugo. I ovo je čist primjer kako ti nisi sposoban za konkretnu diskusiju. :D Šta god da ti neko napiše, ti ćeš ovako bubnuti par stvari i "dokazati" svoju teoriju.

Moja teza je, kako sam i napisao, svijet je postao komplikovan toliko da je teško biti siguran u nešto čak i u polju u kojem si usko specijalizovan. Zato je nauka jedi pravi oslonac, a ne mišljenje.

A kad smo kod mišljenja, ono se rangira između ostalog na osnovu autoriteta. Kad je u pitanju medicina, mišljenje doktora medicine ima veću težinu nego mišljenje nekoga ko nije doktor medicine. A kad smo kod doktora medicine, pored što treba proći kroz obrazovni sistem i njegovo znanje verificirano u vidu ocjena i diplome, i pored toga što mora imati određeni staž, doktor mora biti licenciran od strane komore kojoj pripada. To što je Michael Schumaher višestruki prvak F1, ne znači da je vozač F1. On je bio vozač F1. Tako i doktor, to što je neko bio doktor, ne znači da je i dalje doktor. Da bi bio doktor medicine, treba da se baviš medicinom. I ako počneš da iznosiš mišljenja i djeluješ u praksi koja nije u skladu sa doktrinom te iste medicine, više nisi doktor. Izbace te, oduzmu ti licencu. Isto kao što bi ti oduzeli licencu vozača F1 kada bi vozio u suprotnom pravcu.

Ja znam da je ovo previše komplikovano za tebe da pratiš a da se ne uhvatiš negdje pogrešno postavljenog zareza. Ili, nedaj Bože pravopisne/gramatičke greške. Samo da ti skrenem pažnju, da svako, a POSEBNO doktor medicine, ima apsolutno sve i medicinske i naučne i pravne instrumente da dokaže svoje mišljenje i time se zaštiti oduzimanjem licence doktora medicine ili jednostavno dokaže da je nepravedno izbačen iz raje.

A ako kažeš da je to nemoguće zbog opće zastupljene zavjere.. možda u KCUS kod Sebije. Ali u Americi, Njemačkoj, Britaniji, Francuskoj, Japanu... ma daj. Reci mi da vanzemaljci sve kontrolišu, osim tebe. A onda, zašto tebi ovaj doktor ne pošalje te dokaze pa da ih vidimo.

Realno nema apsolutno nikakve šanse da ti razumiješ šta sam ti ja napisao. Ali za ovih 900 eura što primam od stranih organizacija, ja jednostavno moram opravdati svoje postojanje na ovoj temi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5412 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

spinel_ wrote: 07/01/2021 14:28 Nego, jel vas strah paralize?
Naravno, niko ne zeli da bude jedan od X broj ljudi.
Isto tako imam strah da ne bude jedna od 10, 1 od 100, 1 od 1000, jedan od 10 000 ljudi itd kod kojih se manifestiraju nezeljena dejstva nekog lijeka...a pijem sarolik dijapazon istih. :mrgreen:

Procitam u onoj knjizici sta me moze safatati, a to je od smrti, anal leakage, srcanog, anafilakticnog, osipa, neplodnosti itd...i eto nadam se da nece. :mrgreen: a lijekove moram piti...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#5413 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Mogy87 »

@Fuzzy Dunlop tebi daju 900 eura??!!!
E sad mi je stvarno dosta, pisem Gejcu protestnu notu i trazim vise para!
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#5414 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Lao Ce »

Bloo wrote: 07/01/2021 13:35
Dozer wrote: 07/01/2021 13:33
Bloo wrote: 07/01/2021 13:24

To je za potrebe slikanja. Prvo se vakcinise normalno (sto je brzo) i onda se uradi photoshooting za potrebe sirokih narodnih masa...
:lol: :lol: :thumbup:
https://www.bbc.com/news/55364865

Disappearing' needles
BBC News footage is being passed off as "proof" on social media that Covid-19 vaccines are fake, and that press events showing people being injected have been staged.

The clip, from a report which aired on BBC TV this week, is being shared by anti-vaccine campaigners. They claim fake syringes with "disappearing needles" are being used in an attempt by the authorities to promote a vaccine that doesn't exist.

Two screenshots labeled "Misleading". Both show a photo of a syringe without a needle being removed from someone's arm. The posts say "Propaganda! What happened to the needle?!?" and "Another video showing you it's all a scam, it was NEVER about the virus"
One version posted on Twitter has had more than 20,000 retweets and likes, and half a million views. Another major spreader of the video has been suspended.

The posts use genuine footage showing healthcare professionals using a safety syringe, in which the needle retracts into the body of the device after use.

Safety syringes have been in widespread use for over a decade. They protect medical staff and patients from injuries and infection.

It's not the first time claims of fake needles have appeared since vaccine roll out began.

One showed an Australian politician posing with a syringe next to her arm, the needle clearly covered with a safety cap, with claims that her Covid-19 vaccination had been faked.

But in reality, it showed Queensland premier Annastacia Palaszczuk posing for the cameras after receiving a flu vaccine in April. The video has had close to 400,000 views on Twitter.

Photographers had asked for more photos because the real injection happened too quickly.
Ovo je klasičan primjer konstantnog pranja prljavog veša sa nekim debunkima i objašnjenjima koja nastaju nakon havarije. Ko želi da vjeruje u to - bujrum, kao i ko želi da se cijepa - isto bujrum.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5415 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

Mogy87 wrote: 07/01/2021 14:05 Prva sam pitala: da li mislis da konkretno ovi ljekari u Hrvatskoj nisu primili vakcinu vec obmanjuju svoje pacijente da zadrze platu?
Ne, nisi prva pitala. I nismo u obdanistu. Bar ja nisam...
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#5416 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

Ova tema je ko automobilska nesreca, teska za gledati, ali jednostavno ne mozes skrenuti pogled. Blazen je ko je nije nikad otvorio. :lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#5417 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Mogy87 »

Mogy87 wrote: 07/01/2021 13:09
Dozer wrote: 07/01/2021 13:03
Mogy87 wrote: 07/01/2021 12:25 Ne sumnjam u “cirkus” jer nisam paranoicna, a imam dovoljno zdrave pameti i razumijevanja kako sistem funkcionise da sam svjesna da bi morali potplatiti nezamisliv broj ljekara i zvanicnika da provedu ovakav “projekat”.
Sreco moja...nemas ti blage veze kako sistem funkcionise. I to dokazujes iz posta u post, cak i sada, s ovim da bi se nezmisliv broj ljekara i zvanicnika morao potplatiti.

Ne, sreco, nema potrebe za tim jer ljudski rod funkcionise na bazi hijerarhije (kao i sva druga ziva bica, uostalom), a u toj hijerarhiji, i pogotovo u nasem drustvu koje se bazira na finansijskoj egzistenciji kao najbitnijem uslovu za prezivljavnje, stravicno je lako manipulisati skoro bilo kim. Ako sef nesto naredi, rijetko ce se ko pobuniti protiv toga, i jednostavno ce to slijediti jer mu je bitno da zadrzi posao, primanja, a samim tim i zivot.

Ovo je toliko jendostavan mehanizam, a koji funkcionise bukvalno svugdje, da je zaista nevjerovatno da postoje ljudi stariji od 30 godina koji ovo nisu shvatili i ne znaju. Ako je ovo "87" u tvom nicku tvoje godiste, to znaci da 33 godine. Nazalost, iz svega prilozenog na ovim temama, sasvim je jasno da ti je razmisljanje na nivou dvadesetogodinjaka. A i to je mozda previse...
Znaci ljudi koji su se skolovali 10+ godina da pomazu ljudima ce biti dio globalne zavjere da zadrze primanja? I jos ucestvovati u "projektu" svojim tijelom? Znas li kolika je plata ljekara u Hrvatskoj?

Sta cemo s nezavisnim naucnicima?





@Dozer da, jesam prva pitala.
Zasto ne zelis odgovoriti?
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5418 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

Diogenes420 wrote: 07/01/2021 12:29 I da se nadovežem sam na sebe ....

Jutros pijem kafu, pored mene za stolom sjede momak i djevojka (nismo udaljeni dva metra, niko nema maske, pun kafić, šta je? Izvan vaših medija, ljudi pokušavaju da žive normalno i ne boje se nečega u što se već mjesecima uvjeravaju da se nemaju čega bojati)

Nisam mogao da ne čujem razgovor to tvoje pored mene. Jarani su, oboje rade u IT sektoru, različite firme. Ona govori kako su neki zaposleni već dobili određene aplikacije za praćenje zaposlenih i kako će u budućnosti biti normalno, čak i poželjno da svako ima. Pravda to riječima "pa uvijek ima ljudi koji zabušavaju na poslu, to je da spriječi zabušavanje, recimo nekom se danas ne radi i ode na vikendicu da se odmara a ti možeš vidjet gdje je ta osoba".
On protetvuje na to i govori kako je to katastrofa i "šta će ko znat sve o meni, čuj i da te prate izvan posla", na šta ona njemu govori "pa oni koji ne zabušavaju nemaju se čega bojat" te nastavlja "realno, mi svi trebamo biti vrijedni i vrijedno raditi, bla bla bla, evo i ja imam kredit za stan, muž i ja uzeli stan, znaš kako nam je dobra prilika iskočila, baš smo imali sreće sa cijenom a i sa kreditom, samo ćemo xx.000 kamate vratit......" te posle mu priča kako su došli do stana i te dobre prilike, spominjući i neke zajedničke prijatelje i rodbinu te bla bla "e, al nemoj to nikom govorit (da joj je ta i ta osoba pomogla sa nekim certifikaima, nešto)". Jako bitan zadnji dio jer "e nemoj to nikom govorit" a podržava aplikaciju koja je prati i vjerovatno i snima.

E sad, jel iko od vas vidi i jedan problem sa njenim razmišljanjem i stavovima?

Meni je ovo jutros bilo kao da sam se probudio u SciFi filmu.

Posra mi se u kafu
Lazes, evo ja ti mogu reci odmah da lazes. Nema tog programera koji ce raditi u kompaniji koja ce te natjerati da instaliras aplikaciju koja ce te pratiti nakon posla, ma i za vrijeme posla. Ili lazes, ili nisi dobro cuo, nema trece. Postoje aplikacije, pretezno za freelancere koje prate sta radis za to vrijeme koje naplacujes (jer naplacujes po satu), dakle snimaju ti ekran (DAKLE MASINA NA KOJOJ PROGRAMIRAS, NE TELEFON, NE TELEVIZIJU, NE TEBE - da nacrtam), ali to je dio ugovora. Pogotovo ako si u Sarajevu to "cuo", onda tek lazes. Slucajno procitah tvoj post, fuj.
Last edited by drag_gost on 07/01/2021 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#5419 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Lao Ce »

China lab leak is the 'most credible' source of the coronavirus outbreak, says top US government official, amid bombshell claims Wuhan scientist has turned whistleblower

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... icial.html
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5420 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

Mogy87 wrote: 07/01/2021 14:36 @Fuzzy Dunlop tebi daju 900 eura??!!!
E sad mi je stvarno dosta, pisem Gejcu protestnu notu i trazim vise para!
Dace Gejc, nije Gejc cicija. :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5421 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

drag_gost wrote: 07/01/2021 12:27
Dozer wrote: 07/01/2021 10:31
drag_gost wrote: 06/01/2021 15:47 Mi ne znamo koliko ne znamo o svemiru (vjerovatno i o mozgu ne znamo koliko ne znamo), kako onda mozes tvrditi da o vlastitom mozgu znamo manje? Ne mogu da vjerujem.
Pa bravo :D
Ali, eto, znamo da je nesto o tome "mit" :lol:
Ne shvatam, sta je "mit"?
Evo jos jednom, sta je "mit"?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5422 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

Haj molim da prestanete s tim Gejc argumentima i placanjima, kao i ravna zemlja, cip i sl. Nije vise smijesno.
Jer u nedostatku bilo cega konkretnog toga se hvatate.

Danasnja stvarnost:

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5423 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

Fuzzy Dunlop wrote: 07/01/2021 14:32
Dozer wrote: 07/01/2021 13:44nije svijet postao komplikovan, nego je previse lazi i petaljavina oko svega i svacega, i zato se cini da je komplikovan jer je danas vrlo tesko razluciti sta je stvarna istina.
Kakve veze ima to da li je nešto komplikovano sa tim da li je istina ili laž? Jedno apsolutno nema veze sa drugim i jedno ne isključuje drugo. I ovo je čist primjer kako ti nisi sposoban za konkretnu diskusiju. :D Šta god da ti neko napiše, ti ćeš ovako bubnuti par stvari i "dokazati" svoju teoriju.

Moja teza je, kako sam i napisao, svijet je postao komplikovan toliko da je teško biti siguran u nešto čak i u polju u kojem si usko specijalizovan. Zato je nauka jedi pravi oslonac, a ne mišljenje.

A kad smo kod mišljenja, ono se rangira između ostalog na osnovu autoriteta. Kad je u pitanju medicina, mišljenje doktora medicine ima veću težinu nego mišljenje nekoga ko nije doktor medicine. A kad smo kod doktora medicine, pored što treba proći kroz obrazovni sistem i njegovo znanje verificirano u vidu ocjena i diplome, i pored toga što mora imati određeni staž, doktor mora biti licenciran od strane komore kojoj pripada. To što je Michael Schumaher višestruki prvak F1, ne znači da je vozač F1. On je bio vozač F1. Tako i doktor, to što je neko bio doktor, ne znači da je i dalje doktor. Da bi bio doktor medicine, treba da se baviš medicinom. I ako počneš da iznosiš mišljenja i djeluješ u praksi koja nije u skladu sa doktrinom te iste medicine, više nisi doktor. Izbace te, oduzmu ti licencu. Isto kao što bi ti oduzeli licencu vozača F1 kada bi vozio u suprotnom pravcu.

Ja znam da je ovo previše komplikovano za tebe da pratiš a da se ne uhvatiš negdje pogrešno postavljenog zareza. Ili, nedaj Bože pravopisne/gramatičke greške. Samo da ti skrenem pažnju, da svako, a POSEBNO doktor medicine, ima apsolutno sve i medicinske i naučne i pravne instrumente da dokaže svoje mišljenje i time se zaštiti oduzimanjem licence doktora medicine ili jednostavno dokaže da je nepravedno izbačen iz raje.

A ako kažeš da je to nemoguće zbog opće zastupljene zavjere.. možda u KCUS kod Sebije. Ali u Americi, Njemačkoj, Britaniji, Francuskoj, Japanu... ma daj. Reci mi da vanzemaljci sve kontrolišu, osim tebe. A onda, zašto tebi ovaj doktor ne pošalje te dokaze pa da ih vidimo.

Realno nema apsolutno nikakve šanse da ti razumiješ šta sam ti ja napisao. Ali za ovih 900 eura što primam od stranih organizacija, ja jednostavno moram opravdati svoje postojanje na ovoj temi.
Pa nisam ja vi, pa da se hvatam zareza i pojedinacnih rijeci iscupanih iz konteksta.

Za pocetak - nisi mi ponudio odgovor na ono 2+2, sto je sasvim jasan pokazatelj da ni nemas namjeru diskutovati na bazi cinjenica, nego samo na bazi demagogije.

Drugo, autoriteti su OK, medjutim pitanje je - zasto neki autoritet iz oblasti ima vecu tezinu ako je jos i na nekoj zvanicnoj funkciji (a svi znamo kako se u vecini slucajeva dolazi na funkcije) od istog takvog strucnog autoriteta koji nije na funkciji, a ko je mozda po stazu u struci i veci autoritet od onoga na funkciji? Imas li ikakav konkretan odgovor zasto vjerujes vise onome na funkciji od istog takvog, ili cak i relevenatnijeg, a koji nije na funkciji?

Oduzimanje vozacke/licence si sasvim lijepo objasnio, ali je ocito da uopste ne razumijes sta si tacno napisao. A napisao si upravo ono sto se ovdje povlaci vec 10 mjeseci - ko radi kontra vecine, ili bar one vecine koja s pozicija moci diriguje sta i kako treba da se radi, taj ostaje bez vozacke/licence. To si vrlo tacno napisao i to jeste tako.
Ono sta si fulio jeste da nema SVAKI doktor medicine sve mogucnosti dokazivanja koje si nabrojao na raspolaganju. Ali, to niposto ne znaci da taj doktor, bez tih mogucnosti, nije svjestan istine. Valjda zato i odbijaju da se vakcinisu, zato i pristaju na ove sarene laze s praznim spricama propracenim aplauzima za uspjesnu vakcinaciju, pristaju na sprice bez igala, pristaju da pred kamerama kazu ono sto se od njih trazi i ocekuje, i na kraju - vjerovatno im se zato i nude pare da prime vakcinu.

Realno, sve sto si ti napisao zapravo je samo izvrtanje stvarne istine i stanja, a to si, kako i rekoh na pocetku posta, dokazao time sto se nisi udostojio cak ni da prokomentarises nijednu od onih 12 hronoloskih cinjenica, a kamoli da nest osporis, ili da, ne daj boze, ponudis rezultat na figurativno 2+2.
O kolicini nadobudnosti i pokusajima omalovazavanja ne bih... To sasvim dovoljno govori o tebi, ne o meni.
Budi mi dobro & keep good work ;)

P.S. Ne znam zasto spinujes podmetanjem tih 900E meni, kad ja nigdje i nikome to nisam napisao.

@Mogy87 Ne, nisi prva pitala. Vrati se par stranica nazad i vidjeces da sam ja svoje klipove postavio puno prije ovog zadnjeg puta. Zajedno s pitanjima.
Last edited by Dozer on 07/01/2021 14:58, edited 3 times in total.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5424 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

Lao Ce wrote: 07/01/2021 14:45
China lab leak is the 'most credible' source of the coronavirus outbreak, says top US government official, amid bombshell claims Wuhan scientist has turned whistleblower

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... icial.html

Na ovo naravno, ovi forum strucnjaci nemaju sta reci :zzzz:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5425 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

drag_gost wrote: 07/01/2021 14:51
drag_gost wrote: 07/01/2021 12:27
Dozer wrote: 07/01/2021 10:31
Pa bravo :D
Ali, eto, znamo da je nesto o tome "mit" :lol:
Ne shvatam, sta je "mit"?
Evo jos jednom, sta je "mit"?
I ti onda meni kazes da nesto ne kontam ... :D
Locked