Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#108126 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Ali_G »

Vjeruj svi ugovore tumace na svoj nacin. Ne sumnjam da i njihov pravnik tvrdi da korisnici nemaju sanse da raskinu bez penala :) uglavnom, nek nikog ne cudi da stvari predju na sudsko odlucivanje. Jedina dobra stvar u tome je sto ce to trajati minimalno 3-4 godine
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#108127 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PlusSA »

Uglavnom danas niko nije raskinuo :-D
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#108128 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

fusion_ba wrote: 04/01/2021 16:22 Nego gdje je nestao crni vrag u ovoj frci :D
I mene interesuje gdje je @crnivrag , nedao Bog da mu nije sta.

Neka se samo javi da je tu
Last edited by kakaljin on 04/01/2021 19:07, edited 1 time in total.
moee
Posts: 1395
Joined: 07/06/2011 10:44

#108129 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by moee »

@Telemach
Obzirom da me je prosle godine vas agent prevario da cu dobiti AS promotivno na 24 mjeseca ako potpisem novi ugovor, zahtijevam da se taj ugovor trenutno ponisti, te nastavim sa koristenjem usluge bez ugovornog trajanja. Obzirom da je ugovor produzen 27.5.2020.g., prešutili ste naredbu RAK-a kojom vam je naredjeno da sam kao "stari - novi" korisnik imao pravo na akciju 4 mjeseca po 1 KM, te me ostetili za minimalno 220 KM.
P.S.
Ugovor ne morate raskidati SAMO ako svi racuni do kraja trajanja istog budu umanjeni za 40% kako bi se kompenzirala materijalna šteta koju ste mi nanijeli. Druge ponude me ne zanimaju.

Sa istim zahtjevom i trenutnim ugovorom cu posjetiti i neku od vasih poslovnica u skorije vrijeme.

LP
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#108130 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avetinja »

Da oni znaju da mogu dati ljude na sud, ne bi ih zvali na telefone i tražili način da se postigne kompromis, nego ko njih nazove, nazove.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#108131 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

Jel se vraca i ovaj telefon njima sa ostalom opremom? Ne treba mi, samo pitam
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#108132 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by laik1981 »

Ali_G wrote: 04/01/2021 18:24 Cisto sumnjam da ce i Telemach pustiti da masovno korisnici prekidaju ugovore. Niko od nas, ili velika vecina, ne cita sta potpisuje. Jedino je sigurno da ce eventualni sporovi trajati nekoliko godina.
Ma nema se tu sta puno citati. Ugovor je jednostavan i u clanu 5 mog ugovora su dogovorene arene. U ovom aneksu ugovora cak nigdje nije navedeno da imaju pravo mijenjati programsku semu, sto je inace znalo pisati sitnim slovima.. Oni su bukvalno prekrsili odredbu aneksa ugovora i ne vidim kojom silom mogu zaustaviti nekoga ko zeli raskid, a da su mu ugovorom obecane arene.. Postoje inspekcije, postoji i neko udruzenje za zastitu potrosaca, postoje sudovi.. Ako je telemahu u interesu da zakuhaju sa dugogodisnjim musterijama i da se vucaraju po sudovima onda sebi cine medvjedju uslugu.. Ne trebaju zaboraviti da su vecinom i stubovi koje koriste kao infrastrukturu postavljeni u privatne posjede.. I na mojoj zemlji je jedan takav stub preko kojeg ide instalacija za desetak kuca.. Nikad nisam imao nikakav benefit zbog tog stuba, niti sam nesto trazio, a na mojoj je zemlji jer komsije nisu dale da bude na njihovoj.. Nikome nije u interesu da ratuje, a pogotovo telemachu..
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108133 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

avetinja wrote: 04/01/2021 18:42 Da oni znaju da mogu dati ljude na sud, ne bi ih zvali na telefone i tražili način da se postigne kompromis, nego ko njih nazove, nazove.
:bih: :bih: :thumbup: :bih: :bih:
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#108134 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakotakonikako wrote: 04/01/2021 18:37
Telemach wrote: 04/01/2021 12:48
kakotakonikako wrote: 04/01/2021 11:56 Meni zaista, kao dugogodisnjem njihovom korisniku, smeta ovaj pijacarski odnos prema svojim korisnicima.

Nadam se da ce ma pozvati, prvenstveno da se IZVINU zbog svega ovoga i ponuditi pored toga i nesto.

Telemach, ne trazite da ostavljamo svoje podatke na pp, ja to nikada nisam i prije htjeo, nego pozovite svakog vaseg korisnika IZVINITE mu se zbog situacije u koju ste ih/nas doveli. To je neki minimum.

Nakon ovoga vise nista nece biti kao prije. Sreca sto su ovi vasi konkurenti losiji od vas, ali siguran sam da ce se pojaviti neko ko ce biti konkurentan i prvenstveno imati profesionalan odnos prema korisnicima.
Zdravo @kakotakonikako,
Rado ćemo Vas pozvati, to i činimo za sve naše korisnike. Međutim, bez podataka zaista ne vidimo na koji način da stupimo konkretno u kontakt sa Vama. Pisali smo Vam ranije pp i zamolili da nam dostavite osnovne informacije kako bismo pronašli rješenje. Izvinjenje smo svakako uputili i na portalu i putem svih drugih kanala komunikacije. Žao nam je zbog nastale situacije, ali i pored uloženih napora, saradnju sa Arenama u ovom trenutku nismo nastavili. Nadamo se da ćete imati razumijevanja i odazvati se našem pozivu na saradnju.
Vi SVE vase korisnike imate u bazi, znam to sigurno. Neko osnovno postovanje zasluzuje da nazovete SVE i IZVINETE SE i pokusate da nekako kompenzirate to sto ste te iste korisnike doveli ( ne njihovom krivicom ) u neprijatnu situaciju. Pogotovo one koji su produzili Ugovore na osnovu dobijanja kao benefita Arena ( a to isto imate u bazi i nije tesko da ih identifikujete ). I ja sam jedan od njih. U tom razgovoru ( kojo se snima i nadam se da menadzment to analizira ) cu reci stvari kojima nisam zadovoljan i ocekivati reakciju sa druge strane. Ako ne budem time zadovoljan, kao jedna od strana obligacionog odnosa, navraticu u vasu poslovnicu. Naravno sa advokatom, koji po svojoj profesiji, ce ako zatreba uzeti ucesce u razgovoru.
@kakotakonikako,
Imamo podatke korisnika, to svakako. Također, jako ih cijenimo i tu smo da pružimo sve odgovore, uputimo izvinjenje i pronađemo soluciju. Nažalost, na ovaj način mi ne možemo znati ko je korisnik iza nicka kakotakonikako kako bismo, shodno navedenome, mogli da Vas pozovemo. Ukoliko se predomislite i odlučite da nam dostavite podatke, otvoreni smo za saradnju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#108135 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

@telemach,imate vjerovatno kontakt podatke svih korisnika koji ne svojom krivicom više ne mogu gledati arenasport kanale,je li tako?
StihNaAsfaltu
Posts: 116
Joined: 29/09/2012 22:47

#108136 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StihNaAsfaltu »

@Telemach

Poslao sam vam mail, niste mi jos odgovorili, pa molim odgovor.
Lp
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#108137 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rida1976 wrote: 04/01/2021 18:43 Jel se vraca i ovaj telefon njima sa ostalom opremom? Ne treba mi, samo pitam
Zdravo @rida1976,
Fiksni telefon niste u obavezi vratiti. Međutim, vjerujemo da neće doći do prekida saradnje i da ćete nastaviti koristiti naše usluge.
Rado ćemo Vas pozvati i pronaći rješenje.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108138 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

Dakle, svjesno žele da riješe slučaj po slučaj!
Prvi ja neću prihvatiti ponudu da mi dzaba daju godinu .
Jer dosta je više pišanja po sirotinji.
Stubovi su takodje postavljeni na mojoj zemlji.
Samo kolektivno da ispravite grešku nepotpisivanja .
ŠTA JE PROBLEM IZVINITI SE KORISNICIMA , svako pogriješi , ali ima mogućnost ispravke. Ovo zivkanje i pijačarske ponude će unazadit poslovanje. To nije ispravka.
POTPIŠITE UGOVOR SA ARENOM DOK JOŠ NIJE KASNO.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#108139 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

pici wrote: 04/01/2021 17:32 umjesto korisnike da obradujete za novu godinu, boljim i vecim sadrzajem vi ga zavukoste do balcaka... jos korona ljudi se vecina zabili u stanove i kuce i taj net, tv i tel. im je sad trenutno sve, a vi ga sHuknete momacki, zaista bez uvrede, taj menadjmet mjenjajte pod hitno, ako je do gazda (a jeste) nek prodaju dionice i uloze u paprike i paradajz i time se bave... da se ne lazemo, istina boli al je istina.
Zdravo @pici,
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude. Uprkos tome, vjerujemo da će naši korisnici imati razumijevanja te uživati u dostupnom sadržaju Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja. Također, sigurni smo da ovo neće biti razlog da odete od nas, jer pored ponude kanala, koja je raznolika, nudimo Vam i mnoge druge benefite.
User avatar
Dvokasetas
Posts: 970
Joined: 10/10/2020 17:46
Location: SARAJEVO SAMPION

#108140 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dvokasetas »

Telemackica :maca: :maca:
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#108141 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rida1976 wrote: 04/01/2021 17:57 Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
@rida1976,
Kolege će Vas pozvati dodatno, ukoliko želite, i detaljno prezentirati ponudu i benefite.
Svi naši korisnici su nam važni i uvijek imamo spremne pogodnosti kako za nove tako i za korisnike koji su nam dugo lojalni.
Hvala Vam što nas pratite i koristite naše usluge.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#108142 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:55
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude.
Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena
Bolonjeze
Posts: 214
Joined: 08/01/2018 19:19

#108143 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Bolonjeze »

Otići će vama minimalno 40 % korisnika samo zbog Arena, sami ste sebi zabili nož u leđa.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#108144 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:55

Zdravo @pici,
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude. Uprkos tome, vjerujemo da će naši korisnici imati razumijevanja te uživati u dostupnom sadržaju Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja. Također, sigurni smo da ovo neće biti razlog da odete od nas, jer pored ponude kanala, koja je raznolika, nudimo Vam i mnoge druge benefite.
Da li vraćate cijene paketa na one prije uvođenja Arena? Vrlo jednostavno pitanje, obzirom da su iste izbačene iz ponude, a ne spominje se korekcija cijena?
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#108145 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nanox7 »

tukizahou wrote: 04/01/2021 19:00
Telemach wrote: 04/01/2021 18:55
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude.
Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena
Pa kako niste mogli naci rjesenje kada se cijena nije promjenila haha. Kako to onda ? :lol:
Tko laze onda ? Vi ili oni ili mozda neko treci iznad vas ?
Last edited by Nanox7 on 04/01/2021 19:05, edited 2 times in total.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#108146 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Nanox7 wrote: 04/01/2021 19:02
tukizahou wrote: 04/01/2021 19:00
Telemach wrote: 04/01/2021 18:55
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude.
Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena
Pa kako niste mogli naci rjesenje kada se cijena nije promjenila haha. Kako to onda ? :lol:
Tko laze onda ?
vidis da bacaju bombe
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#108147 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:47
kakotakonikako wrote: 04/01/2021 18:37
Telemach wrote: 04/01/2021 12:48

Zdravo @kakotakonikako,
Rado ćemo Vas pozvati, to i činimo za sve naše korisnike. Međutim, bez podataka zaista ne vidimo na koji način da stupimo konkretno u kontakt sa Vama. Pisali smo Vam ranije pp i zamolili da nam dostavite osnovne informacije kako bismo pronašli rješenje. Izvinjenje smo svakako uputili i na portalu i putem svih drugih kanala komunikacije. Žao nam je zbog nastale situacije, ali i pored uloženih napora, saradnju sa Arenama u ovom trenutku nismo nastavili. Nadamo se da ćete imati razumijevanja i odazvati se našem pozivu na saradnju.
Vi SVE vase korisnike imate u bazi, znam to sigurno. Neko osnovno postovanje zasluzuje da nazovete SVE i IZVINETE SE i pokusate da nekako kompenzirate to sto ste te iste korisnike doveli ( ne njihovom krivicom ) u neprijatnu situaciju. Pogotovo one koji su produzili Ugovore na osnovu dobijanja kao benefita Arena ( a to isto imate u bazi i nije tesko da ih identifikujete ). I ja sam jedan od njih. U tom razgovoru ( kojo se snima i nadam se da menadzment to analizira ) cu reci stvari kojima nisam zadovoljan i ocekivati reakciju sa druge strane. Ako ne budem time zadovoljan, kao jedna od strana obligacionog odnosa, navraticu u vasu poslovnicu. Naravno sa advokatom, koji po svojoj profesiji, ce ako zatreba uzeti ucesce u razgovoru.
@kakotakonikako,
Imamo podatke korisnika, to svakako. Također, jako ih cijenimo i tu smo da pružimo sve odgovore, uputimo izvinjenje i pronađemo soluciju. Nažalost, na ovaj način mi ne možemo znati ko je korisnik iza nicka kakotakonikako kako bismo, shodno navedenome, mogli da Vas pozovemo. Ukoliko se predomislite i odlučite da nam dostavite podatke, otvoreni smo za saradnju.
Pa Forum i jeste koncipiran sa nickovima a ne imenom i prezimenom. I vi stojite iza nicka a ne po imenu i prezimenu i mene to ne interesuje.
Ja sa Vama nisam sklapao ugovor na ovom Forumu i sa ovim nickom.
Imate sve Ugovore i sve anekse i ako ih niste digitalizirali i unijeli u bazu, onda provjerite iste i sve oni koji imaju aneks ugovora sa Arenama - pozovite ih.
Sto se mene tice, ako me ne nazovete u narednih do 7 dana - a trebali bi jer sam dugogodisnji korisnik i produzio sam Ugovor sa benefitom Arene SD - sigurno cu licno ( sa advokatom ) posjetiti vasu poslovnicu.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#108148 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:55
pici wrote: 04/01/2021 17:32 umjesto korisnike da obradujete za novu godinu, boljim i vecim sadrzajem vi ga zavukoste do balcaka... jos korona ljudi se vecina zabili u stanove i kuce i taj net, tv i tel. im je sad trenutno sve, a vi ga sHuknete momacki, zaista bez uvrede, taj menadjmet mjenjajte pod hitno, ako je do gazda (a jeste) nek prodaju dionice i uloze u paprike i paradajz i time se bave... da se ne lazemo, istina boli al je istina.
Zdravo @pici,
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude. Uprkos tome, vjerujemo da će naši korisnici imati razumijevanja te uživati u dostupnom sadržaju Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja. Također, sigurni smo da ovo neće biti razlog da odete od nas, jer pored ponude kanala, koja je raznolika, nudimo Vam i mnoge druge benefite.

ma ja sam tu sto se tice arena operisan, mene to ne dotice ali da nije fer nije fer, imali ste besprjekornu uslugu :thumbup: ja sam prezadovoljan ali ovo sa arenama vam nije trebalo, to je jedan minus bez veze sto ste uradili, unazadili ste svoju besprjekornu uslugu... bar po meni... nadam se da ce te u buducnosti vidjeti iz ovog nezeljenog kiksa da treba slusati korisnike pa nekada i progutat krastavu zabu ako treba, stara trgovacka izreka je "Musterija je uvjek u pravu" u ovom slucaju korisnici, sve najbolje i necu vas vise ruziti, nadam se da ce te otkloniti ovaj kiks na zadovoljstvo svih korisnika... pozz
SemsudinPurivatra
Posts: 51
Joined: 10/04/2014 10:44

#108149 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SemsudinPurivatra »

Ovo je prvi pur da se telemach dobro z..... Iskoristi te ovo, neće opet siguran sam. Imate sva prava da besplatno raskinetw, mijenjate onako kako vama odgovara. Pusti te šuplju priču od šalter djevojaka tu su radi tih 😁
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#108150 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Mustang1 wrote: 04/01/2021 16:52 Mene zvali odnosno oca ja preuzeo. Izvinjava se zbog Arena bla bla. Reko dobro sta nudite umjesto Arena kao pogodnost, kaze nista :lol: Navodno imam vec neku pogodnost(imam dodatni d3 v2 po cijeni 3.5KM) Malo bezveze jer je pogodnost bila i Arena a ne samo ovo. Ali hajd prezivjet cu do kraja ugovora pa cemo onda vidjeti za nove pogodnosti :D
Ne moraš čekati kraj ugovora, ako imaš navedenu arenu paket u ugovoru možeš raskinuti ugovor.
Locked