Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#108101 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by r_faruk »

Hakiz wrote: 04/01/2021 17:19
Telemach wrote: 04/01/2021 17:13
Hakiz wrote: 04/01/2021 17:05 Telemaše, šta je ovo, ne radi ni TV ni internet. Đe puko kvar? Alipašino kod Škode, TMP.
Zdravo @Hakiz,
Hvala Vam na javljanju.
Molimo da nam podatke dostavite u pp radi detaljnije provjere. Postoji mogućnost da je došlo do kratkog prekida signala kod korisnika usluga na ovom području, međutim, kolege užurbano rade na otklanjanju poteškoća. Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju i saradnji na ovaj način.
Ne treba pp, kao što rekoh nema ni internet ni TV signala na Alipašinom polju, Sarajevo, Trg Međunarodnog prijateljstva. A ne radi vam ni onaj broj 080...

Nije radio ni 1360, kasnije je poziv prosao i kazu da je doslo do prekida signala...
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#108102 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

umjesto korisnike da obradujete za novu godinu, boljim i vecim sadrzajem vi ga zavukoste do balcaka... jos korona ljudi se vecina zabili u stanove i kuce i taj net, tv i tel. im je sad trenutno sve, a vi ga sHuknete momacki, zaista bez uvrede, taj menadjmet mjenjajte pod hitno, ako je do gazda (a jeste) nek prodaju dionice i uloze u paprike i paradajz i time se bave... da se ne lazemo, istina boli al je istina.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108103 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

Jedino što očekujemo , je jedna rečenica od Telemacha:
"ZABRLJALI SMO, IZVINITE POTPISUJEMO S ArenaSportom"
Jedino tako mogu ostati veliki. U svakom drugom slučaju samo dublje će zaglibiti. Čak i ova nazor- ljubaznost s one strane žice je veoma IRITANTNA u novonastaloj situaciji.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108104 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

bogoljub wrote: 04/01/2021 17:33 Jedino što očekujemo , je jedna rečenica od Telemacha:
"ZABRLJALI SMO, IZVINITE POTPISUJEMO S ArenaSportom"
Jedino tako mogu ostati veliki. U svakom drugom slučaju samo dublje će zaglibiti. Čak i ova nazor- ljubaznost s one strane žice je veoma IRITANTNA u novonastaloj situaciji.
Što prije to bolje po njih!!!
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#108105 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hakiz »

r_faruk wrote: 04/01/2021 17:22
Hakiz wrote: 04/01/2021 17:19
Telemach wrote: 04/01/2021 17:13

Zdravo @Hakiz,
Hvala Vam na javljanju.
Molimo da nam podatke dostavite u pp radi detaljnije provjere. Postoji mogućnost da je došlo do kratkog prekida signala kod korisnika usluga na ovom području, međutim, kolege užurbano rade na otklanjanju poteškoća. Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju i saradnji na ovaj način.
Ne treba pp, kao što rekoh nema ni internet ni TV signala na Alipašinom polju, Sarajevo, Trg Međunarodnog prijateljstva. A ne radi vam ni onaj broj 080...

Nije radio ni 1360, kasnije je poziv prosao i kazu da je doslo do prekida signala...
Evo, proradilo.
player_
Posts: 1224
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#108106 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by player_ »

Sa obzirom da je arena trazila iste uslove ovo je samo prljava igra i da se uzme veci profit na ustrb kranjih korisnika...
Sreca konkurencije spavaju
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#108107 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Hakiz wrote: 04/01/2021 17:34
r_faruk wrote: 04/01/2021 17:22
Hakiz wrote: 04/01/2021 17:19

Ne treba pp, kao što rekoh nema ni internet ni TV signala na Alipašinom polju, Sarajevo, Trg Međunarodnog prijateljstva. A ne radi vam ni onaj broj 080...

Nije radio ni 1360, kasnije je poziv prosao i kazu da je doslo do prekida signala...
Evo, proradilo.
@Hakiz, odlično, hvala Vam na povratnoj informaciji :)
User avatar
Dvokasetas
Posts: 970
Joined: 10/10/2020 17:46
Location: SARAJEVO SAMPION

#108108 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dvokasetas »

Kako dezurni branioci TM nestadose kako TM sranje napravi.
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#108109 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

mahalaš wrote: 04/01/2021 17:12 Javim ja sutra povratnu.

Uglavnom ja sam lijepo pripremio dokument kao izjavu za raskid ugovora, zajedno sa opremom. To cu lijepo predati i zahvaliti se na svemu do sad :)

Mene je cekirala za poziv, al do sad niko ne zva :/
Zdravo @mahalaš,
Vjerujemo da možemo pronaći rješenje, jer uvijek postoji mogućnost. Pisali smo Vam pp. Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#108110 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#108111 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Billy The Pljuc »

Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108112 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

rida1976 wrote: 04/01/2021 17:57 Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
Prilikom potpisivanja novog ugovora , ne smije biti nikakve diskriminacije između novog i starog korisnika.
Svako ko potpisuje novi ugovor spada u kategoriju NOVOG KORISNIKA.
Tako ako novom korisniku se daje 6 mjeseci za 1 BAM, i ako potpisujem novi ugovor , imaš pravo na to.
Jer je RAK poslao dopis svima njima i dobro znaju da je tako. Ako nije neka demantiju ovdje javno.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108114 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Upuštanje u tako nešto je sada nužno, i tu nema nikakve dvojbe
RAK i SUD su jedine relevantne za ovaj slučaj. Naravno
Šalterski radnici i ljudi koji se javljaju 1360 nemaju nikakve veze s ovim slučajem.
Oni moraju biti ljubazni.
Ali stvar je puno ozbiljnija da se svede na žalopojke i jadikovanja šalterskim radnicima ili 1360.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#108115 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

bogoljub wrote: 04/01/2021 18:03
rida1976 wrote: 04/01/2021 17:57 Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
Prilikom potpisivanja novog ugovora , ne smije biti nikakve diskriminacije između novog i starog korisnika.
Svako ko potpisuje novi ugovor spada u kategoriju NOVOG KORISNIKA.
Tako ako novom korisniku se daje 6 mjeseci za 1 BAM, i ako potpisujem novi ugovor , imaš pravo na to.
Jer je RAK poslao dopis svima njima i dobro znaju da je tako. Ako nije neka demantiju ovdje javno.
Ok hvala
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108116 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

rida1976 wrote: 04/01/2021 18:10
bogoljub wrote: 04/01/2021 18:03
rida1976 wrote: 04/01/2021 17:57 Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
Prilikom potpisivanja novog ugovora , ne smije biti nikakve diskriminacije između novog i starog korisnika.
Svako ko potpisuje novi ugovor spada u kategoriju NOVOG KORISNIKA.
Tako ako novom korisniku se daje 6 mjeseci za 1 BAM, i ako potpisujem novi ugovor , imaš pravo na to.
Jer je RAK poslao dopis svima njima i dobro znaju da je tako. Ako nije neka demantiju ovdje javno.
Ok hvala
13.04.2020.
RAK NALAŽE OPERATORIMA DA OBEZBIJEDE JEDNAKE USLOVE UGOVORA ZA SVE KORISNIKE TELEKOMUNIKACIJSKIH USLUGA
Slijedom brojnih prigovora korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uslovima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema prigovorima, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uslovima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni period, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uslovima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pažnju operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na osnovu kriterija kvaliteta i sadržaja usluge, već isključivo na osnovu nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u suprotnom Agencija preduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obavezni period korištenja usluge.

-kraj-
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#108117 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Umanjute li pakete za 3KM koliko ste povećali nakon uvodjenja Arena?
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#108118 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by amcibald »

Image

Baš me zanima šta će meni ponuditi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#108119 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

RAK nalaze a Tmach ih ne jebe 1%

Ne pada im na pamet starim korisnicima naplacivati po 1 km kod produzenja ugovora.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#108120 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Ali_G »

Cisto sumnjam da ce i Telemach pustiti da masovno korisnici prekidaju ugovore. Niko od nas, ili velika vecina, ne cita sta potpisuje. Jedino je sigurno da ce eventualni sporovi trajati nekoliko godina.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#108121 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

dječak sa šibicama wrote: 04/01/2021 18:20 RAK nalaze a Tmach ih ne jebe 1%

Ne pada im na pamet starim korisnicima naplacivati po 1 km kod produzenja ugovora.
Jest to bilo tako sve do sada.
Oni koriste jer ljudi ne znaju za ovo.
Pozovi se ovo i reci da u suprotnom pišeš RAKu
Da vidiš reakcije!
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#108122 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avetinja »

Ali_G wrote: 04/01/2021 18:24 Cisto sumnjam da ce i Telemach pustiti da masovno korisnici prekidaju ugovore. Niko od nas, ili velika vecina, ne cita sta potpisuje. Jedino je sigurno da ce eventualni sporovi trajati nekoliko godina.
A šta će kada piše u ugovoru da kao dugogodišnji korisnik imam ekskluzivno pravo korištenja Arena Sport paketa?

Ovo je urađeno smišljeno, a rezultat ćemo tek da vidimo. Dakle, do Telemacha je. Oni nisu htjeli produžiti ugovor po istoj cijeni. Vjerovatno žele što više zaraditi u ovoj krizi, ali potez je malo rizičan. Neko će raskinuti ugovor, nekoga će zadovoljiti sa nekim spanjenjem cijene, novim paketom, besplatnim D3 resiverom ili kako već, a neki će pasti za zastraživanje sudom. Mislim da sve zavisi od paketa koji korisnik trenutno ima. Što skuplji paket imate, to će oni biti popustljiviji.
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#108123 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by noviclan »

Ali_G wrote: 04/01/2021 18:24 Cisto sumnjam da ce i Telemach pustiti da masovno korisnici prekidaju ugovore. Niko od nas, ili velika vecina, ne cita sta potpisuje. Jedino je sigurno da ce eventualni sporovi trajati nekoliko godina.
Naredne ugovore pripremaju "sportske kanale (kosarka, nogomet, rukomet, hokej..." umjesto arena sk
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#108124 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

Telemach wrote: 04/01/2021 12:48
kakotakonikako wrote: 04/01/2021 11:56 Meni zaista, kao dugogodisnjem njihovom korisniku, smeta ovaj pijacarski odnos prema svojim korisnicima.

Nadam se da ce ma pozvati, prvenstveno da se IZVINU zbog svega ovoga i ponuditi pored toga i nesto.

Telemach, ne trazite da ostavljamo svoje podatke na pp, ja to nikada nisam i prije htjeo, nego pozovite svakog vaseg korisnika IZVINITE mu se zbog situacije u koju ste ih/nas doveli. To je neki minimum.

Nakon ovoga vise nista nece biti kao prije. Sreca sto su ovi vasi konkurenti losiji od vas, ali siguran sam da ce se pojaviti neko ko ce biti konkurentan i prvenstveno imati profesionalan odnos prema korisnicima.
Zdravo @kakotakonikako,
Rado ćemo Vas pozvati, to i činimo za sve naše korisnike. Međutim, bez podataka zaista ne vidimo na koji način da stupimo konkretno u kontakt sa Vama. Pisali smo Vam ranije pp i zamolili da nam dostavite osnovne informacije kako bismo pronašli rješenje. Izvinjenje smo svakako uputili i na portalu i putem svih drugih kanala komunikacije. Žao nam je zbog nastale situacije, ali i pored uloženih napora, saradnju sa Arenama u ovom trenutku nismo nastavili. Nadamo se da ćete imati razumijevanja i odazvati se našem pozivu na saradnju.
Vi SVE vase korisnike imate u bazi, znam to sigurno. Neko osnovno postovanje zasluzuje da nazovete SVE i IZVINETE SE i pokusate da nekako kompenzirate to sto ste te iste korisnike doveli ( ne njihovom krivicom ) u neprijatnu situaciju. Pogotovo one koji su produzili Ugovore na osnovu dobijanja kao benefita Arena ( a to isto imate u bazi i nije tesko da ih identifikujete ). I ja sam jedan od njih. U tom razgovoru ( kojo se snima i nadam se da menadzment to analizira ) cu reci stvari kojima nisam zadovoljan i ocekivati reakciju sa druge strane. Ako ne budem time zadovoljan, kao jedna od strana obligacionog odnosa, navraticu u vasu poslovnicu. Naravno sa advokatom, koji po svojoj profesiji, ce ako zatreba uzeti ucesce u razgovoru.
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#108125 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PS4 Share »

I šta vam nude da ne raskinete ugovor? Da čujem kakvih je ponuda bilo?

Jedino da smanje mi racun za 10KM da mogu uplatiti arena cloud iako ni ti mi nije idealna opcija jer u drugoj sobi nije smart tv
Locked