Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1001 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Point. »

Šta fali vakcinama i zašto vijesti o njima toliko smeta raji?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66043
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1002 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Nije tema pro/contra vakcina! Vratite se temi!
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1003 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 29/11/2020 11:05
Mogy87 wrote: 29/11/2020 10:44
Naslovnica wrote: 29/11/2020 10:40
Pa ovo sa vakcinama se ponavlja iz dana u dan, iz sedmice u sedmicu, iz mjeseca u mjesec, i biće tako još mjesecima, siguran sam
Plah je optimizam kada AstraZeneca i Oxford priznaju grešku u rezultatima efikasnosti vakcine, a nekoliko dana prije toga se gađaju ciframa 95-97%. :roll:
Bas onako naučno i optimistično.
Ja nisam skeptičan, daleko od toga, nego sam realan i izvlačim zaključke na osnovu informacija koje se plasiraju u raznim medijima.
Evo gledam i ovo za Sputnik V, 95%, pa šta se čeka u Rusiji, bar je Putinova kćerka vakcinisana prije nekoliko mjeseci, a brojevi divljaju.
Kao što sam već rekao, u BiH nema nikakve vakcine najmanje do proljeća, a i tada će biti samo za odabrane.
Ko ne spada u tu grupu, uzalud se nada vakcinaciji.
A eto vidis druge drzave vec od pocetka decembra pocinju s vakcinacijom. To je itekako razlog za optimizam i pracenje tih trendova.
AstraZeneca je jako nespretno izvela ovaj PR dio price, slazem se. Uskoro ce objaviti sve podatke u Lancetu tako da ce tad sve biti jasnije.
Zasto ti smeta optimizam? Pa ako se vakcinisu u Njemackoj, UK, Spaniji i sl imacemo i vise podataka i “pritisak” medija ce popustiti. Pusti raju da se raduju :mrgreen:
Meni ne smeta niciji optimizam. Drago mi je kada je neko po prirodi optimistican, ali ja nikada nisam zelio biti takav.
Eto ti govoris da neke drzave pocinju sa vakcinacijom od pocetka decembra, vidjecemo.
Vakcine jos nisu zvanicno odobrene ni po hitnoj proceduri, ali je vec prica da se pocinje s vakcinacijom za koji dan.
Nadam se da je sve to istina ali dok zvanicno ne pocne nemam razloga da budem optimista (niti pesimista). Takav sam i po prirodi. Nikada ne gledam svijet kroz ruzicaste ili kroz sive naocale, nego samo kroz konkretne akcije i opipljive rezultate. Nista manje, nista vise.
Ja nisam po prirodi optimisticna.

Znas da sam ja najveci mracnjak na temi :mrgreen: dobro ima jos jedan kojeg smatraju da je gori :D

Evo za UK. Za USA je bilo na klixu :mrgreen:

https://www.theguardian.com/world/2020/ ... ollout-nhs
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1004 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote: 29/11/2020 11:10
Naslovnica wrote: 29/11/2020 11:05
Mogy87 wrote: 29/11/2020 10:44
A eto vidis druge drzave vec od pocetka decembra pocinju s vakcinacijom. To je itekako razlog za optimizam i pracenje tih trendova.
AstraZeneca je jako nespretno izvela ovaj PR dio price, slazem se. Uskoro ce objaviti sve podatke u Lancetu tako da ce tad sve biti jasnije.
Zasto ti smeta optimizam? Pa ako se vakcinisu u Njemackoj, UK, Spaniji i sl imacemo i vise podataka i “pritisak” medija ce popustiti. Pusti raju da se raduju :mrgreen:
Meni ne smeta niciji optimizam. Drago mi je kada je neko po prirodi optimistican, ali ja nikada nisam zelio biti takav.
Eto ti govoris da neke drzave pocinju sa vakcinacijom od pocetka decembra, vidjecemo.
Vakcine jos nisu zvanicno odobrene ni po hitnoj proceduri, ali je vec prica da se pocinje s vakcinacijom za koji dan.
Nadam se da je sve to istina ali dok zvanicno ne pocne nemam razloga da budem optimista (niti pesimista). Takav sam i po prirodi. Nikada ne gledam svijet kroz ruzicaste ili kroz sive naocale, nego samo kroz konkretne akcije i opipljive rezultate. Nista manje, nista vise.
Ja nisam po prirodi optimisticna.

Znas da sam ja najveci mracnjak na temi :mrgreen: dobro ima jos jedan kojeg smatraju da je gori :D

Evo za UK. Za USA je bilo na klixu :mrgreen:

https://www.theguardian.com/world/2020/ ... ollout-nhs
Iskreno, ja bih volio da je vakcinacija pocela jucer, i svako normalan bi trebao da tako razmislja. :thumbup:
Losa vijest je da ce vecina populacije plaho da se naceka na svoju dozu, pogotovu ovdje u BiH.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1005 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 29/11/2020 11:16
Mogy87 wrote: 29/11/2020 11:10
Naslovnica wrote: 29/11/2020 11:05
Meni ne smeta niciji optimizam. Drago mi je kada je neko po prirodi optimistican, ali ja nikada nisam zelio biti takav.
Eto ti govoris da neke drzave pocinju sa vakcinacijom od pocetka decembra, vidjecemo.
Vakcine jos nisu zvanicno odobrene ni po hitnoj proceduri, ali je vec prica da se pocinje s vakcinacijom za koji dan.
Nadam se da je sve to istina ali dok zvanicno ne pocne nemam razloga da budem optimista (niti pesimista). Takav sam i po prirodi. Nikada ne gledam svijet kroz ruzicaste ili kroz sive naocale, nego samo kroz konkretne akcije i opipljive rezultate. Nista manje, nista vise.
Ja nisam po prirodi optimisticna.

Znas da sam ja najveci mracnjak na temi :mrgreen: dobro ima jos jedan kojeg smatraju da je gori :D

Evo za UK. Za USA je bilo na klixu :mrgreen:

https://www.theguardian.com/world/2020/ ... ollout-nhs
Iskreno, ja bih volio da je vakcinacija pocela jucer, i svako normalan bi trebao da tako razmislja. :thumbup:
Losa vijest je da ce vecina populacije plaho da se naceka na svoju dozu, pogotovu ovdje u BiH.
Ja se nadam posto smo u sklopu globalne inicijative da ce to ipak biti malo brze.

Da je iskljucivo do nasih ne bi dosle do 2025.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1006 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote: 29/11/2020 11:18
Naslovnica wrote: 29/11/2020 11:16
Mogy87 wrote: 29/11/2020 11:10
Ja nisam po prirodi optimisticna.

Znas da sam ja najveci mracnjak na temi :mrgreen: dobro ima jos jedan kojeg smatraju da je gori :D

Evo za UK. Za USA je bilo na klixu :mrgreen:

https://www.theguardian.com/world/2020/ ... ollout-nhs
Iskreno, ja bih volio da je vakcinacija pocela jucer, i svako normalan bi trebao da tako razmislja. :thumbup:
Losa vijest je da ce vecina populacije plaho da se naceka na svoju dozu, pogotovu ovdje u BiH.
Ja se nadam posto smo u sklopu globalne inicijative da ce to ipak biti malo brze.

Da je iskljucivo do nasih ne bi dosle do 2025.
Bumo videli...
:thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1007 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

Naslovnica wrote: 29/11/2020 10:40
Evo gledam i ovo za Sputnik V, 95%, pa šta se čeka u Rusiji, bar je Putinova kćerka vakcinisana prije nekoliko mjeseci, a brojevi divljaju.
Mislim da su Rusiji bili problemi u kontroli kvalitet prilikom masove proizvodnje pa su morali taj posao povjeriti vanjskim kompanijama, a vjerujem da će masovna vakcinacija i kod njih uskoro početi.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1008 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

The drugmaker Moderna said it would apply on Monday to the Food and Drug Administration to authorize its coronavirus vaccine for emergency use.

The first injections may be given as early as Dec. 21 if the process goes smoothly and approval is granted, Stéphane Bancel, the company’s chief executive, said in an interview.

Moderna’s application is based on data that it also announced on Monday, showing that its vaccine is 94.1 percent effective, and that its study of 30,000 people has met the scientific criteria needed to determine whether the vaccine works. The finding from the complete set of data is in line with an analysis of earlier data released on Nov. 16 that found the vaccine to be 94.5 percent effective.

The new data also showed that the vaccine was 100 percent effective at preventing severe disease from the coronavirus. The product was developed in collaboration with government researchers from the Vaccine Research Center at the National Institute of Allergy and Infectious Diseases.

Moderna’s application for emergency use authorization will include data from its Phase 3 study of 30,000 people. The application, several hundred pages long, will also include several thousand pages of additional data.

F.D.A. scientists will examine the information, and the application is likely to undergo a final review on Dec. 17 by a panel of expert advisers to the agency, Mr. Bancel said, adding that he expected the advisers to make a decision within 24 to 72 hours. The F.D.A. usually follows the recommendations of its advisory panels.


https://www.nytimes.com/2020/11/30/heal ... OG8es-_oWE
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66043
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1009 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

@Mogy87 jesmo li mi i Modernu narucili ili samo Oxford?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1010 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2020 13:27 @Mogy87 jesmo li mi i Modernu narucili ili samo Oxford?
Nismo mi nista narucili :mrgreen: mi smo potpisali ugovor s GAVI alijansom. Koja ima ugovor sa AstraZenecom.

GAVI alijansa pregovaraja s Modernom, ali je pitanje da li ce se moci dogovoriti oko cijene jer je Moderna najskuplja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66043
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1011 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 13:34
_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2020 13:27 @Mogy87 jesmo li mi i Modernu narucili ili samo Oxford?
Nismo mi nista narucili :mrgreen: mi smo potpisali ugovor s GAVI alijansom. Koja ima ugovor sa AstraZenecom.

GAVI alijansa pregovaraja s Modernom, ali je pitanje da li ce se moci dogovoriti oko cijene jer je Moderna najskuplja.
Aha znaci da se ne radujem jos :(
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1012 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »


'Absolutely remarkable' : No one who got Moderna's vaccine in trial developed severe COVID-19


Continuing the spate of stunning news about COVID-19 vaccines, the biotech company Moderna announced the final results of the 30,000-person efficacy trial for its candidate in a press release today: Only 11 people who received two doses of the vaccine developed COVID-19 symptoms after being infected with the pandemic coronavirus, versus 185 symptomatic cases in a placebo group. That is an efficacy of 94.1%, the company says, far above what many vaccine scientists were expecting just a few weeks ago.

More impressive still, Moderna’s candidate had 100% efficacy against severe disease. There were zero such COVID-19 cases among the vaccinees, but 30 in the placebo group. The company today plans to file a request for an emergency use authorization (EUA) for its vaccine with the U.S. Food and Drug Administration (FDA), and also is seeking a similar green light from the European Medicines Agency.

The data released today bolster an interim report from the company two Mondays ago that only analyzed 95 total cases but produced similarly impressive efficacy. “I would still like to see all of the klix data, but what we’ve seen so far is absolutely remarkable,” says Paul Offit, a vaccine researcher at Children’s Hospital of Philadelphia who is a member of an independent committee of vaccine experts that advises FDA.

Moderna’s vaccine against SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19, relies on a novel technology that uses messenger RNA (mRNA) to code for a protein called spike that studs the surface of the pathogen. Pfizer and BioNTech have developed a similar mRNA vaccine against COVID-19 and also reported excellent results, with an efficacy of 95%, in the final analysis of their 45,000-person trial. In that study, which ended after 170 cases of COVID-19 were identified, only 10 severe cases occurred, and just one was in the vaccinated group.

Moderna and the Pfizer/BioNTech collaboration say their vaccines worked to about the same degree in all different groups, ethnicities, and genders. (More than 7,000 participants were over age 65 and more than 5,000 were below 65 but had diseases putting them at a higher risk of severe COVID-19; the study also included more than 11,000 people from communities of color.) That equal success is vital information for bodies trying to prioritize the use of the new vaccines, such as an advisory panel to the Centers for Disease Control and Prevention that is meeting tomorrow. The committee’s recommendations influence CDC’s decisions about vaccine prioritization, but then individual states come up with their own guidelines.

Moderna received $1 billion from the U.S. government’s Operation Warp Speed to help develop its mRNA vaccine. (Pfizer passed on such development money but has signed an advanced purchase order for its vaccine with Warp Speed.) Moderna’s CEO Stéphane Bancel says all of the federal money went toward staging the clinical trials, and that without it, progress surely would have been delayed. Investors in May contributed another $1.3 billion to help the young company, which has no products on the market, build facilities to produce its vaccine.

Pfizer filed an EUA request for its vaccine last week, which led FDA to announce that it will convene a meeting of its vaccine advisory committee to discuss the data in depth on 10 December. Bancel says FDA has told the company that it might convene the committee again as early as 17 December to review its EUA application. He says the agency could issue an EUA 24 to 72 hours later.

Bancel imagines that the Moderna vaccine, given its high efficacy against both mild and severe disease, will have the most impact if given to people at the greatest risk from SARS-CoV-2. “Give it to healthcare workers, give it to the elderly, give it to people with diabetes, overweight, heart disease,” he says. “A 25 year old healthy man? Give him another vaccine.”

Moderna plans to charge $32 to $37 per dose of the vaccine in developed countries, says Bancel, but will have a cheaper pricing for other parts of the world. The company is negotiating with the COVID-19 Vaccines Global Access (COVAX) Facility, a nonprofit that aims to reduce global vaccine inequities by purchasing and distributing approved products. “We want to have this vaccine available at a tiered price for low-income countries,” he says.

Bancel stresses he wants other COVID-19 vaccines to succeed as well. “The world needs several manufacturers to make it to the finish line to stop this awful pandemic,” he says. U.K. pharma giant AstraZeneca, in partnership with the University of Oxford, has reported preliminary evidence of efficacy for its COVID-19 vaccine, as has the Gamaleya Research Institute of Epidemiology and Microbiology in Russia.

Moderna hopes to provide the U.S. government with 20 million doses by the end of the year, and Pfizer says it should have 50 million doses to split between the United States and other countries that made advanced purchase agreements.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1013 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2020 13:53
Mogy87 wrote: 30/11/2020 13:34
_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2020 13:27 @Mogy87 jesmo li mi i Modernu narucili ili samo Oxford?
Nismo mi nista narucili :mrgreen: mi smo potpisali ugovor s GAVI alijansom. Koja ima ugovor sa AstraZenecom.

GAVI alijansa pregovaraja s Modernom, ali je pitanje da li ce se moci dogovoriti oko cijene jer je Moderna najskuplja.
Aha znaci da se ne radujem jos :(
Ja jos od Oxforda ne odustajem :D mnogo su bolje poceli s klinickim ispitivanjima jer su testirali sve ucesnike sedmicno dok su Moderna i Pfizer testirali samo pri razvoju simptoma. Jesu zglajzali s ovom PR stranom, ali vidjet cemo sta ce objaviti u Lancetu za peer review.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66043
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1014 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Ne odustajem ni ja, ona nam je za sada najizglednija svakako....drzimo fige.
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#1015 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zomri »

Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1016 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

zomri wrote: 30/11/2020 15:13 Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
S obzirom kakav odziv ocekujem mozda i nas zapadne u prvom krugu :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#1017 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zomri »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 15:16
zomri wrote: 30/11/2020 15:13 Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
S obzirom kakav odziv ocekujem mozda i nas zapadne u prvom krugu :mrgreen:
Ja se ipak nadam da su oni glasna manjina i da ce se vecina normalne raje vakcinisati nakon sto vide u ostatku svijeta da je sigurno. Nasrecu uz ove prirodno imunizirane kroz prelezanu bolest mislim da oni nece ni trebati za postizanje kolektivnog imuniteta.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1018 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

zomri wrote: 30/11/2020 15:20
Mogy87 wrote: 30/11/2020 15:16
zomri wrote: 30/11/2020 15:13 Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
S obzirom kakav odziv ocekujem mozda i nas zapadne u prvom krugu :mrgreen:
Ja se ipak nadam da su oni glasna manjina i da ce se vecina normalne raje vakcinisati nakon sto vide u ostatku svijeta da je sigurno. Nasrecu uz ove prirodno imunizirane kroz prelezanu bolest mislim da oni nece ni trebati za postizanje kolektivnog imuniteta.
I ja se nadam. Posebno ugrozene kategorije. S obzirom na to da su medicinski radnici prvi na listi, to bi trebalo ohrabriti ostatak populacije :thumbup:

Edit: sad ce nas @_BataZiv_0809 opomenuti da ne offtopicarimo odoh izroviti kakav link da postavim :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1019 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

zomri wrote: 30/11/2020 15:20
Mogy87 wrote: 30/11/2020 15:16
zomri wrote: 30/11/2020 15:13 Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
S obzirom kakav odziv ocekujem mozda i nas zapadne u prvom krugu :mrgreen:
Ja se ipak nadam da su oni glasna manjina i da ce se vecina normalne raje vakcinisati nakon sto vide u ostatku svijeta da je sigurno. Nasrecu uz ove prirodno imunizirane kroz prelezanu bolest mislim da oni nece ni trebati za postizanje kolektivnog imuniteta.
daddy-kool wrote: 30/11/2020 15:32

Ja razmišljam da bi mogao biti ovakav scenario:

-mladi se neće vakcinisati (0-18 22%), a (18-30 13%) će stepen vakcinacije biti izrazito nizak jer je opasnost za ovu dob mala
-(30-45 21%) vjerovatno se hoće vakcinisati (možda sa stepenom 50%)
-(45-99 44%) vjerovatno se hoće vakcinisati( sa stepenom 70%, otprilike)

To bi značilo u optimalnom slučaju da imamo 42% populacije koja je vakcinisana, ako je efikasnost 70%, a to opet znači da nam je 30% populacije (+ već preboljeli) zaštićeno. Kada stignu vakcine sve epidemiloške mjere će odmah nestati, a to će samo ubrzati broj dnevnih infekcija. Više od pola stanovništva će ostati potencijalni domaćini za ovaj virus, što implicira da korona nigdje ne ide i da će stariji trebati nosati maske još jedan duži period. I naravno još ne znamo koliko dugo zaštita (prirodna i od vakcine) traje.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1020 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 15:16
zomri wrote: 30/11/2020 15:13 Mi ispod 40-45 smo svakako zadnji na redu :D
S obzirom kakav odziv ocekujem mozda i nas zapadne u prvom krugu :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1021 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

Rusija je isporučila prvu seriju vakcina Sputnjik V za civilnu upotrebu u bolnicu Domodedova, grada južno od Moskve, koja je danas saopštila da je počela da vakciniše lokalno stanovništvo prošle nedjelje.

Domodedova, centralna gradska bolnica, navela je na svojoj veb stranici da su stanovnici koji žele da se vakcinišu morali unaprijed da se registruju na vladinom veb sajtu i da tog dana ponesu negativan rezultat testa kovid-19 i lične dokumente, prenosi Rojters.

Rusija, koja ide u korak sa zapadnim proizvođačima lijekova u trci za vakcinu protiv korona virusa, saopštila je da privremeni rezultati ispitivanja pokazuju da je njena vakcina Sputnjik V 92 odsto efikasna u zaštiti ljudi od kovid-19.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#1022 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by freelancerBIH »

Ja sam ljetos primio Moderninu vakcinu - definitivno najbolja - od moje grupe ljudi s kojima sam u kontaktu - niko nije imao simptoma - jos sam ja primio 5 puta vecu dozu ljetos kada su testirali koja je doza najucinkovitija i daj najmanje nuspojave :D


IGG mi je 100 puta veci nego kad neko prosjecno preboli korLJonu :D

Sad se cadi drina po 2 kutije dnevno :gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#1023 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

I sta je bilo kad si se probudio?
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#1024 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by freelancerBIH »

laik1981 wrote: 30/11/2020 16:52 I sta je bilo kad si se probudio?
Zapalio jos jednu cigaru :D :gunjastajl:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#1025 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by red evil »

freelancerBIH wrote: 30/11/2020 16:23 Ja sam ljetos primio Moderninu vakcinu - definitivno najbolja - od moje grupe ljudi s kojima sam u kontaktu - niko nije imao simptoma - jos sam ja primio 5 puta vecu dozu ljetos kada su testirali koja je doza najucinkovitija i daj najmanje nuspojave :D


IGG mi je 100 puta veci nego kad neko prosjecno preboli korLJonu :D

Sad se cadi drina po 2 kutije dnevno :gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
De pošalji nam koji, tebi neće značiti ništa jel 100 puta ili 96 puta. :mrgreen:
Locked