Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13726 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

1Dante1 wrote: 30/11/2020 10:44
The 51st State wrote: 30/11/2020 10:34 mozda nase hamse nesto skontaju iz ovog citata.

"[Feminist]Women's marches are a divide and conquer strategy that turns women against men, and turns women against each other. a tactic to make privileged women feel oppressed and program them to think that vulgarity, exhibitionism, emasculation is empowering."

Dawn Perlmutter
Mozes svaki pokret predstavit u takvom svjetlu kad uzmes trule jabuke i teske radikale ko glavni primjer istog pokreta.
pokret je truo odavno, danasnji ciljevi modernih feministikinja je da setaju sa sisama na izvolite bez garderobe.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13727 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/korona- ... /201126073
"Mi od polovine maja bilježimo povećan broj prijava nasilja, ali i zahtjeva za smještaj u sigurnu kuću. Radi komparacije, mi smo u prošloj godini imali ukupno 65 žrtava, dok za period ove godine do sredine novembra imamo ukupno 79, od čega su 34 žene i 45 djece", pojašnjava Huremović i naglašava da do danas nisu imali nijedan slučaj koronavirusa.
dakle, samo u TK.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13728 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

wewa wrote: 30/11/2020 11:20 https://www.klix.ba/vijesti/bih/korona- ... /201126073
"Mi od polovine maja bilježimo povećan broj prijava nasilja, ali i zahtjeva za smještaj u sigurnu kuću. Radi komparacije, mi smo u prošloj godini imali ukupno 65 žrtava, dok za period ove godine do sredine novembra imamo ukupno 79, od čega su 34 žene i 45 djece", pojašnjava Huremović i naglašava da do danas nisu imali nijedan slučaj koronavirusa.
dakle, samo u TK.
to su stvari koje ne mogu da dodju do izrazaje zbog agresivnih white woman privilige idiotkinja, zalosno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#13729 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

murga225883 wrote: 26/11/2020 21:11
Satori wrote: 26/11/2020 20:36
murga225883 wrote: 26/11/2020 19:00 Vidis nije ravnopravno da imam inzinjerki a da nemam lopatasica.
Znaci ako su muskarci u inferiornom.polozaju ok je.

Ona je inzinjerka I ja nju ne ubrajam u gradjavince dok ne isprlja ruke, ona je za mene kancelaricarka I po sklopu posla.vise spada u IT sektor.

E tu ravnopravnost feminacistkinje zele.

Ako je u gradjevini da bude arhitekta, ako je u masinstvu da bude inzinjer itd samo na vrhunskim.pozicijama I to pokazuju kao udio zena u odredjenoj grani industrije.
Pricali smo o poslovima koji podjednako dobro mogu obavljati muskarci i zene. Tu trebaju biti izjednaceni. Druga stvar su predispozicije za obavljanje nekog posla. Tesko da ces trenutno naci muskarca babicu/primalju na ginekologiji. Zasto? Jer pacijenticama nije ugodno, a i jer bi sam takav muskarac tezio ka obavljanju poslova koji njega ne bi stavljali u neugodan polozaj, tipa da bude med.tehnicar na hirurgiji, radiologiji, dopisi vec gdje. Ili da "napreduje" u smislu med.fakulteta i specijalizira ginekologiju, gdje opet gori i tezi posao babica/primalja obavljaju zene, a doktor je gospodin.

Posao u vrticu koji sam spomenula nije prirodan vecini muskaraca. Pranje, presvlacenje vece grupe djece, i briga o njima nisu posao koji bi prosjecan muskarac odabrao, i iako je laksi od baustelanja, nisam primijetila da se muskarci laktaju i otimaju da im bude lakse i da lakse dodju do novca svagdasnjeg.

Ne moramo pricati o lopatanju i inzinjerkama. Vecina zena se ne osjeca ugodno i prirodno za volanom niti u blizini oruzja, bas kao ni muskarac u blizini kante i metle, kao spremacica/cistacica, ili muskarac zenski frizer. Medjutim, i jedni i drugi polako zauzimaju svoje mjesto u drustvu. Dokaz za to je veliki broj muskaraca-domacica koji cekaju kod kuce zenu s ruckom i brinu o djeci, dok zene odradju svoju osmicu na poslu. I sve 5.

Gdje to ima? Kakvi su to papučari, čuj žena ga hrani :lol:
Ja nigdje nisam vidio.
Ne znam gdje ti druže živiš pa to ne vidiš. Situacija ima raznih. Samo je u mom užen i širem okruženju bar 5 takvih brakova i to sretnih. Ima gdje muškarac radi i manje zarađuje, a ima opet i situacija gdje su muškarci ostali bez posla i samo žene rade. Djeca mala, žive daleko od roditelja itd.

Logično je da će žena u takvim slučajevima (pogotovo ako on ne radi) biti ta koja će donositi pare, a da će se on puno više baviti djecom i ostalim poslovima oko kuće. To je problem uglavnom u glavama muškaraca koje muče stereotipi koji sebe ne mogu zamisliti u takvoj situaciji, a kakvo je tržište (pogotovo sad zbog korone) vrlo lako se svi možemo naći u tome.

To uopšte ne znači da su takvi muškarci nesposobni i da su papučari. Oni su i muževi i očevi. Oni su itekako sposobni ako žena dođe kući mrtva umorna na gotovo i pospremljeno i kad je dočeka ručak. S obzirom da si Petersona postavio i on sam udara na takve muškarce tvrdeći da ne smiju sebi dopustiti da budu lijeni i nesposobni čak i kad im ne ide u karijeri.

Ono ne kažem da se sad muškarac treba prepustiti ženi i samo na nju svaliti finansije (idealno bar za mene je kad oboje rade), ali kad ne može drugačije to nije nikakva sramota i bauk kako se to u našem društvu predstavlja.

Evo ti primjer mog druga... on otvorio porodiljsko da bavi bebom kod kuće, a ona nastavila raditi. Zašto? Jer je njena plata skoro 2 puta veća. Izuzetno pametan potez. I onda su se našli neki pametnjakovići da mu govore da je papučar. Glupost na kvadrat.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13730 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

Nije papuca ali je beta.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#13731 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Neugodna situacija za druga.

Ne mislim na porodiljsko.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13732 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

MarlboroGold wrote: 30/11/2020 17:27
murga225883 wrote: 26/11/2020 21:11
Satori wrote: 26/11/2020 20:36

Pricali smo o poslovima koji podjednako dobro mogu obavljati muskarci i zene. Tu trebaju biti izjednaceni. Druga stvar su predispozicije za obavljanje nekog posla. Tesko da ces trenutno naci muskarca babicu/primalju na ginekologiji. Zasto? Jer pacijenticama nije ugodno, a i jer bi sam takav muskarac tezio ka obavljanju poslova koji njega ne bi stavljali u neugodan polozaj, tipa da bude med.tehnicar na hirurgiji, radiologiji, dopisi vec gdje. Ili da "napreduje" u smislu med.fakulteta i specijalizira ginekologiju, gdje opet gori i tezi posao babica/primalja obavljaju zene, a doktor je gospodin.

Posao u vrticu koji sam spomenula nije prirodan vecini muskaraca. Pranje, presvlacenje vece grupe djece, i briga o njima nisu posao koji bi prosjecan muskarac odabrao, i iako je laksi od baustelanja, nisam primijetila da se muskarci laktaju i otimaju da im bude lakse i da lakse dodju do novca svagdasnjeg.

Ne moramo pricati o lopatanju i inzinjerkama. Vecina zena se ne osjeca ugodno i prirodno za volanom niti u blizini oruzja, bas kao ni muskarac u blizini kante i metle, kao spremacica/cistacica, ili muskarac zenski frizer. Medjutim, i jedni i drugi polako zauzimaju svoje mjesto u drustvu. Dokaz za to je veliki broj muskaraca-domacica koji cekaju kod kuce zenu s ruckom i brinu o djeci, dok zene odradju svoju osmicu na poslu. I sve 5.

Gdje to ima? Kakvi su to papučari, čuj žena ga hrani :lol:
Ja nigdje nisam vidio.
Ne znam gdje ti druže živiš pa to ne vidiš. Situacija ima raznih. Samo je u mom užen i širem okruženju bar 5 takvih brakova i to sretnih. Ima gdje muškarac radi i manje zarađuje, a ima opet i situacija gdje su muškarci ostali bez posla i samo žene rade. Djeca mala, žive daleko od roditelja itd.

Logično je da će žena u takvim slučajevima (pogotovo ako on ne radi) biti ta koja će donositi pare, a da će se on puno više baviti djecom i ostalim poslovima oko kuće. To je problem uglavnom u glavama muškaraca koje muče stereotipi koji sebe ne mogu zamisliti u takvoj situaciji, a kakvo je tržište (pogotovo sad zbog korone) vrlo lako se svi možemo naći u tome.

To uopšte ne znači da su takvi muškarci nesposobni i da su papučari. Oni su i muževi i očevi. Oni su itekako sposobni ako žena dođe kući mrtva umorna na gotovo i pospremljeno i kad je dočeka ručak. S obzirom da si Petersona postavio i on sam udara na takve muškarce tvrdeći da ne smiju sebi dopustiti da budu lijeni i nesposobni čak i kad im ne ide u karijeri.

Ono ne kažem da se sad muškarac treba prepustiti ženi i samo na nju svaliti finansije (idealno bar za mene je kad oboje rade), ali kad ne može drugačije to nije nikakva sramota i bauk kako se to u našem društvu predstavlja.

Evo ti primjer mog druga... on otvorio porodiljsko da bavi bebom kod kuće, a ona nastavila raditi. Zašto? Jer je njena plata skoro 2 puta veća. Izuzetno pametan potez. I onda su se našli neki pametnjakovići da mu govore da je papučar. Glupost na kvadrat.
Jarane bolan pa bolje ti je kopati kanale nego da te zena izdrzava sta je vama ljudi, ja bi se osjećao totalno beskorisno biti na zeninoj grbaci pa da je i direktorica da zaradjuje 2500 KM ja bi opet radio za 300 -500 KM ne bi se dao toliko poniziti.



Il sebi osjeć penis da ne kazm quratz jer to je stvarno ponizenje...

Cuj biti mama djetetu zamijenit mater, i onda se cudimo sto danas svakakvi odrastaju ovakvih ili onakvih seksualnih orijentacija.
Pa dje to gluho bilo, da ima prijatelje njegovi prijatelji bi ga iz dobra prema njemu trebali zajebavati sto to radi.

Taj nije gazda taj je otirač ženi, ona komanduje sa njim sta ce kako ce raditi.

Sve to navedeno je uredu kad hoće čovjek u Njemačkoj ili stranoj zemlji papire pa haj 5 godina nek ona radi ti kuhaj odgajaj djecu zajebaji se, ali u BIH to ma bizi, i istrpis se za te papire i onda ti kako hoces radi.

Za papire bi se mozda moglo to razmotriti u nekoj stranoj zemlji.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#13733 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Dobro je druže. U pravu si
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#13734 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Pa realno, nije to uopste rijetkost u bosni da zena zaradjuje vise, npr "salteruse" imaju solidnu platu a "salterasa" ima mescini manje, pa otud valjda i sam taj izraz "salterusa", jer zene tu bar na prvu djeluju vecina. I opcenito mi se cini da se ipak gleda da se zena uvali na budzet, dobra plata a poso laganini, a to se moglo cuti i u onoj aferi sa sarajlicem dje lik pregovara da mu zaposli zenu, ne njega. Pretpostavljam da uvaljuju zene na budzet zbog uslova opcenito, bolovanja i to, al kakogod, nije to neka rijetkost nit bas pitanje sposobnosti, bar u ovakvom drustvu.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13735 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

Niemand wrote: 30/11/2020 19:28 Pa realno, nije to uopste rijetkost u bosni da zena zaradjuje vise, npr "salteruse" imaju solidnu platu a "salterasa" ima mescini manje, pa otud valjda i sam taj izraz "salterusa", jer zene tu bar na prvu djeluju vecina. I opcenito mi se cini da se ipak gleda da se zena uvali na budzet, dobra plata a poso laganini, a to se moglo cuti i u onoj aferi sa sarajlicem dje lik pregovara da mu zaposli zenu, ne njega. Pretpostavljam da uvaljuju zene na budzet zbog uslova opcenito, bolovanja i to, al kakogod, nije to neka rijetkost nit bas pitanje sposobnosti, bar u ovakvom drustvu.
Halo ba ja imao jednu seficu ekonomistkinju kad samsavno radio na pilani a muz joj nije radio nikako nigdje I kad bude reda da se radi u Bosanskom Petrovcu 12 sati 50 kubika na dan niko od nas radnika.ne.zeli ona natjera muza da.radi 😂😂 bukvalno ga natjera
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13736 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

wewa wrote: 30/11/2020 10:53 djeste, koke, stig'o Moke :evil:

https://lolamagazin.com/2020/11/23/mari ... ad-zenama/
Marina Radoš: Zašto žene mrze žene koje se bore protiv nasilja nad ženama

Nažalost svojih roditelja, u posljednje vrijeme i same sebe, novinarka sam i tijekom dana nagledam se toliko smeća iz ljudskih usta i tipkovnica da me ne može oprati ni sveta voda, ni poezija, ni sredstvo za dezinfekciju.

I dalje ne odolijevam ne čitati komentare ispod vijesti koje se objavljuju i svaki dan upoznajem prirodu i društvo u kojemu živim.

Istinabog, ne postoji niti jedna javna osoba na Balkanu o kojoj njezino pleme nema ružnu riječ, izmišljeni trač i pogrdan izraz. Ipak, u pljuvanju i vrijeđanju redovito vode žene – i to protiv žena koje, pazite ovo sada – žele zaštititi druge žene.

Kada je jedan voditelj na jednoj nacionalnoj televiziji za 17-godišnju djevojku rekao da će „uživati u njezinim hlačicama“, ekipa na Facebooku nije sasula drvlje i kamenje na njega, nego – pazite ovo sada, na ženu iz javnog svijeta koja je zatražila ispriku od javnog servisa. Što se, pobogu, ona ima petljati? Što ta frustrirana žena želi? Ugasite je!

Kada je jedan YouTuber djevojčicu od 14 godina nazvao narkomankom i kurvom druge djevojčice nisu sasule drvlje i kamenje na njega, nego, pazite sada – na djevojčicu koja je objavila njegove poruke u kojoj joj traži gole fotografije i seks.

Kada na Balkanu neki kreten objavi gole slike svoje djevojke muškarci navijaju za njega. I to nije toliko čudno. Čudno je što za njega navijaju i žene – uvjerene da je nesretnica zaslužila takvu sudbinu jer se nekad uslikala gola ili voli seks.

Nemoguće je ne zapitati se zašto žene ne vole žene koje žele zaštititi žene. I tko su uopće te mrzilice?

Prva skupina žena zasigurno je ona koja smatra da njoj nikada neće zatrebati zaštita društva. Ona je nepogrešiva, ne slika se gola, ljubav vodi u misionarskoj pozi, moli se, sjedi i osuđuje. Sigurna je da je muž nikada ne bi udario, a ako se to i dogodi – prešutjet će znajući da joj to nitko neće vjerovati ili da će od svog plemena biti optužena da je sama kriva.

Druga skupina žena su društvenoaktivne žene koje postoje da bi se dodvoravale muškarcima. Za mušku pažnju one će napraviti sve. Voljet će nogomet, zato što ga muškarci vole. Nosit će haljine koje muškarci vole. Patit će kako muškarci vole i mrzit će žene koje muškarci mrze. One će, uvjerene da feministice postoje da bi mrzile muškarce, mrziti feministice. Tako će ih muškarci više voljeti, kužite?

Treća skupina žena koje mrze zaštitnice žena su one koje žale što nikad nisu podignule svoj glas. Što su svoju pamet zakopale još prije dvadeset godina i ostale u zoni komfora koja je topla i smrdljiva. To su žene koje su strašno htjele da ih netko sluša, da ih netko uzima u obzir, da njihova riječ vrijedi. Žene koje ne mrze ljepše od sebe, nego pametnije i hrabrije.

I ja imam osjećaj da me mnoge žene mrze. Najviše kada radim i pišem da bih zaštitila neku drugu ženu i njezino pravo da priča, da piše, da se seksa, da misli. Pa i da se slika gola.

Tako je malo ženske ljubavi za žene. Strašno, tužno, beznadno malo.

Sljedeći put kad se zapitaš odakle u ovom društvu pritisak da se udaš, u misionarskoj pozi napraviš sina, svaki dan skuhaš ručak, prihvatiš sve mane svog muža, sve zahtjeve oca, ne pomisliš nikad na razvod, na slobodu, na tvoju sreću ispred sreće tvog oca i sela – ne traži odgovor u muškarcima. Traži odgovor u ženama koje su kamenovale žene koje su se borile za tebe.
istina.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#13737 Re: Danasnji "feminizam"

Post by bandit_mo »

Jel vam barem sad jasno što Murga otvara par tema kako pronaći curu :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13738 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

nista sto se ne rijesi jednim putovanjem kroz vrijeme.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13739 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

ja sam @murga225883 prvi put vidjela ovdje.

ili je klon ili je trol - odbijm vjerovati da postoji takav menatlni sklop uovajvakat
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13740 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

on to samo autenticnije kaze nego neki drugi forumasi. ali svodi se na isto, ne daj zeni pred sebe ni kad je to u tvoju korist.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13741 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

wewa wrote: 01/12/2020 14:45 on to samo autenticnije kaze nego neki drugi forumasi. ali svodi se na isto, ne daj zeni pred sebe ni kad je to u tvoju korist.
tuzno.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13742 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

hadzinicasa wrote: 01/12/2020 15:01
wewa wrote: 01/12/2020 14:45 on to samo autenticnije kaze nego neki drugi forumasi. ali svodi se na isto, ne daj zeni pred sebe ni kad je to u tvoju korist.
tuzno.
jasta. posebno ako tako odgoje i svoju djecu. ogroman je to teret na ovom vaktu...
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#13743 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

A šta treba, pustiti ženu? Evo, Sebija i Bakir su primjer. Doći će žena glave partiji mu koju vodi.

Aleksandar Dima je ili u Tri mušketira ili u Grof Monte Kristo napisao "Svako ko je upropašten žena ga je upropastila i svako ko će u budućnosti biti upropašten, žena će ga upropastiti"

Treba slušati stare, mudrost je to...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13744 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

Hakiz wrote: 01/12/2020 15:46 A šta treba, pustiti ženu? Evo, Sebija i Bakir su primjer. Doći će žena glave partiji mu koju vodi.

Aleksandar Dima je ili u Tri mušketira ili u Grof Monte Kristo napisao "Svako ko je upropašten žena ga je upropastila i svako ko će u budućnosti biti upropašten, žena će ga upropastiti"

Treba slušati stare, mudrost je to...
pa s obzirom da je to tekovina liberalizma ne vidim problem zasto to ne bi bilo tako, treba dosljedan biti, ako rusimo institucije proslih vremena, rusi sve..
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13745 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

hadzinicasa wrote: 01/12/2020 14:42 ja sam @murga225883 prvi put vidjela ovdje.

ili je klon ili je trol - odbijm vjerovati da postoji takav menatlni sklop uovajvakat
Odbijaj ti sta hoces taj je papucar ako je za papire onda razumijem covjeka, ili je pod dozom vaginalne manipulacije trece ne moze biti.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13746 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

Ako cemo gledati I sa vjerske strane mislim da je haram(zabranjeno grijesno) muskarcu da ga zena izdrzava a on zdrav, dakle da ti zena radi a ti ne radis je grijeh jer u braku muskarcev imetak je zajednicki a zenin pripada samo.njoj nije zajednicki (po serijatu)
Moglo bi se reci da takav muskarac prima sadaku od vlastitr zene zato sto ona radi a on ne, tj duzan je on za opskrbu porodice.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13747 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

Ima nade, jos samo ove nase woke da se probude.

https://www.sausageroll.com.au/entertai ... -twerking/
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13748 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

bandit_mo wrote: 01/12/2020 14:35 Jel vam barem sad jasno što Murga otvara par tema kako pronaći curu :lol: :lol:
Moji stavovi su rotkani ogorcenjem jbgaa
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#13749 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

murga225883 wrote: 01/12/2020 18:18 Ako cemo gledati I sa vjerske strane mislim da je haram(zabranjeno grijesno) muskarcu da ga zena izdrzava a on zdrav, dakle da ti zena radi a ti ne radis je grijeh jer u braku muskarcev imetak je zajednicki a zenin pripada samo.njoj nije zajednicki (po serijatu)
Moglo bi se reci da takav muskarac prima sadaku od vlastitr zene zato sto ona radi a on ne, tj duzan je on za opskrbu porodice.
koga zaboli za to i takvo misljenje...
jesi trenirao kakav sport dok si radio u pilani?
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#13750 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

belfy wrote: 01/12/2020 19:24
murga225883 wrote: 01/12/2020 18:18 Ako cemo gledati I sa vjerske strane mislim da je haram(zabranjeno grijesno) muskarcu da ga zena izdrzava a on zdrav, dakle da ti zena radi a ti ne radis je grijeh jer u braku muskarcev imetak je zajednicki a zenin pripada samo.njoj nije zajednicki (po serijatu)
Moglo bi se reci da takav muskarac prima sadaku od vlastitr zene zato sto ona radi a on ne, tj duzan je on za opskrbu porodice.
koga zaboli za to i takvo misljenje...
jesi trenirao kakav sport dok si radio u pilani?
Kak oces trenirati sport kad radis nije to kancelarija? I kakve veze imaju moje dnevnice u mlađim danima sa ovim?
Post Reply