Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2051 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by P308 »

NelsonM wrote: 27/11/2020 11:08
P308 wrote: 26/11/2020 22:20
NelsonM wrote: 26/11/2020 19:52 Ova tema mi je najinteresantnija jer jedina nema teorija zavjere, i nadam se da cete svi ozdraviti :) kako se nedavno nekoliko iz moje porodice razbolilo,dokr jedno je radilo od aprila na podhrastovima pa nije bilo neocekivano, jos vise pratim. e sad oni imaju srecom blaze simptome, relativno mladi (do 40g) temp, malaksalost, gubitke mirisa i tako to, ali ne uzimaju antibiotike,(vec ono klasika vitamin d, c, medovi, aspirin naravno), posebno ne po 3 ture istog - neceg sto je jako poput sumameda. ne kontam sto porodicni to tako lako prepisuje, jer kazu da se njima desavalo onda da pacijenti ne reaguju ni na jedan antibitiotik.
To su meni davali. Azomex, Doksiciklin pa Hemomycin (Azomex i Hemomycin su isto sto i Sumamed). Jedno 30 dana bez prestanka sam na ova tri antibiotika. S jednim zavrsim pa vadim nalaze pa drugi pa vadim nalaze pa treci :-)
Sto je najgore samo par dana prije svih tih antibiotika sam pio antibiotik Marocen zbog neceg drugog.
Ne pijem ih evo vec par dana pa mi sve nesto neobicno :D
Eh svasta :S Evo stvarno gledam ove svoje, doktori su i niko jos nije krenuo sa antibiotikom, ali moze biti jer je mlada ekipa bez nekih znanih zdravstvenih problema. Mislim srecom bas su blagi simptomi, temp do 38, miris i umor to je to. Mjere saturaciju stalno. Ali fakat mi kazu da i pacijenti ne zele otici bez antibiotika, ne samo u ovoj situaciji nego generalno, isto kao da ne vjeruju da ih se lijeci bez toga. Nego ti dobar probiotik uzmi obavezno i puno kefira :D Nadam se da si sad ok.
Pijem probiotik evo iako sam zavrsio sa antibioticima. Meni je doktor dao antibiotike onog dana kad sam saznao da sam pozitivan iako jos uvijek nisam imao razvijene simptome. Bolje sam dosta ali da sam iscrpljen - jesam. Umaram se jako brzo. Nisam lijen i nikad nisam bio na bolovanju, ovo je prvi put ali fkt mi se ne ide na posao, ne znam kako cu. A evo spremam se na komisiju, koja je odbila majku pa ce vjerovatno i mene i onda od ponedjeljka na posao. :(
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2052 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lalena »

Pa meni su za osam dana tri puta radili rtg... I kada kažem da je puno, odgovaraju da moraju... da se stanje zna promijeniti za dan :(
I ne, nisu mi odmah dali antibiotike, tek kada sam dobila obostranu upalu pluća... Tako da imam osjećaj da su zakasnili...
Danas završavam s trećom turom sumameda :koluta:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2053 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Amaryl wrote: 27/11/2020 09:10 Upala pluca smirujuca, znaci da antibiotici djeluju nakon 4 dana korištenja i dalje bez bilo kakvih drugih simptoma. Temperatura nikad preko 36.4, kasalj sve slabiji, okus, miris sve normalno. Radio i neki test jutros u privatnoj, pa ćemo vidjeti.

Al su mi noge otekle valjda kako sjedim i hodam, najmanje lezim.

I u svemu ovome zeludac mi se bio pomjerio skroz pod srce, pa je jedna nana napravila :-D

Da mi je samo da ovo prodje ima da pobacam sve caja sto ima u kuci..
Izvini sto ti ovako kazem, ali posto si napisao da si isao na tu proceduru sa zelucem, nadam se da ne hodas okolo s obzirom na sve ovo sto si opisao. Posebno ne kod nana :)
Amaryl
Posts: 73
Joined: 23/09/2011 17:40

#2054 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Amaryl »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:37
Amaryl wrote: 27/11/2020 09:10 Upala pluca smirujuca, znaci da antibiotici djeluju nakon 4 dana korištenja i dalje bez bilo kakvih drugih simptoma. Temperatura nikad preko 36.4, kasalj sve slabiji, okus, miris sve normalno. Radio i neki test jutros u privatnoj, pa ćemo vidjeti.

Al su mi noge otekle valjda kako sjedim i hodam, najmanje lezim.

I u svemu ovome zeludac mi se bio pomjerio skroz pod srce, pa je jedna nana napravila :-D

Da mi je samo da ovo prodje ima da pobacam sve caja sto ima u kuci..
Izvini sto ti ovako kazem, ali posto si napisao da si isao na tu proceduru sa zelucem, nadam se da ne hodas okolo s obzirom na sve ovo sto si opisao. Posebno ne kod nana :)
Boze sacuvaj tako nesto. Prvo sam bio kod doktora za zeludac i on me uputio da slikam pluca. Kada sam to odradio vratio se ponovo doktoru, ali naglasio da imam upalu pluća dao mi tablete i to je to. Međutim nista sve gore bilo i imam konu/nanu koja to radi, poslao sestru da vidi sa njom bil ona dosla ali da kaze da imam upalu. Nana dosla sva opremljena bolje nego oni u bolnicama, tu rukavice, maska vizir i druga cista odjeca da se odmah presvuče... Kontakt samo njene ruke i moj stomak, bez puno zadržavanja...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2055 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Amaryl wrote: 27/11/2020 12:43
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:37
Amaryl wrote: 27/11/2020 09:10 Upala pluca smirujuca, znaci da antibiotici djeluju nakon 4 dana korištenja i dalje bez bilo kakvih drugih simptoma. Temperatura nikad preko 36.4, kasalj sve slabiji, okus, miris sve normalno. Radio i neki test jutros u privatnoj, pa ćemo vidjeti.

Al su mi noge otekle valjda kako sjedim i hodam, najmanje lezim.

I u svemu ovome zeludac mi se bio pomjerio skroz pod srce, pa je jedna nana napravila :-D

Da mi je samo da ovo prodje ima da pobacam sve caja sto ima u kuci..
Izvini sto ti ovako kazem, ali posto si napisao da si isao na tu proceduru sa zelucem, nadam se da ne hodas okolo s obzirom na sve ovo sto si opisao. Posebno ne kod nana :)
Boze sacuvaj tako nesto. Prvo sam bio kod doktora za zeludac i on me uputio da slikam pluca. Kada sam to odradio vratio se ponovo doktoru, ali naglasio da imam upalu pluća dao mi tablete i to je to. Međutim nista sve gore bilo i imam konu/nanu koja to radi, poslao sestru da vidi sa njom bil ona dosla ali da kaze da imam upalu. Nana dosla sva opremljena bolje nego oni u bolnicama, tu rukavice, maska vizir i druga cista odjeca da se odmah presvuče... Kontakt samo njene ruke i moj stomak, bez puno zadržavanja...
Super. Nana u svemirskom odijelu :D
Nadam se da moj komentar nisi pogresno shvatio :)
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#2056 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Rijeka_snova »

Matijevic_Vlado wrote: 26/11/2020 12:57 Kakva su iskustva sa rezultatima pcr testa koja trebaju na viber doci? Za koliko dodju i dodju li uopste :D ?
Test radjen 25., jutros dosao pozitivan na viber s tim da se moralo prije testiranja i svega prijaviti (preko one stranice na upitnik).

Meni je lično najgori ovaj pritisak i upitnici nad glavom kako i šta, briga za članove porodice koji imaju zdravstvenih problema od prije... Nisam sigurna da li mi je ova uzasna glavobolja od stresa i sekirancije ili kao posljedica korone. :sad:
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#2057 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Moja rodica , imala + PCR test i odredjenu izolaciju 10 dana. Od simptoma samo gubitak cula mirisa i okusa. Drugo nista.
I 11 dan nazvala svoju dr da je puta da izlazi iz izolacije sta i kako dalje kaze ona evo ti uputnica za covid ambulantu da te i oni pregledaju. Ode u covid ambulantu i tamo joj uzmu krv na analizu , saturacija kisika OK. I RTG pluca joj dadne da uradi ta dr iz covid ambulante.
Danas dodju nalazi. Krvna slika crp sve uredu. Rtg pluca uredan uz napomenu pulmologa da se vidi na snimci da je prelezala blazu upalu pluca kao posljedicu korona virusa. I njena dr opste prakse joj dadne xixlav 1000 mg antibiotik. I ona je pita zasto sada treba piti antibiotik ako nema akutne upale . Dr joj kaze da je to tako .
Sta vi mislite o ovom slucaju ?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#2058 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

akcija007 wrote: 27/11/2020 20:44 Moja rodica , imala + PCR test i odredjenu izolaciju 10 dana. Od simptoma samo gubitak cula mirisa i okusa. Drugo nista.
I 11 dan nazvala svoju dr da je puta da izlazi iz izolacije sta i kako dalje kaze ona evo ti uputnica za covid ambulantu da te i oni pregledaju. Ode u covid ambulantu i tamo joj uzmu krv na analizu , saturacija kisika OK. I RTG pluca joj dadne da uradi ta dr iz covid ambulante.
Danas dodju nalazi. Krvna slika crp sve uredu. Rtg pluca uredan uz napomenu pulmologa da se vidi na snimci da je prelezala blazu upalu pluca kao posljedicu korona virusa. I njena dr opste prakse joj dadne xixlav 1000 mg antibiotik. I ona je pita zasto sada treba piti antibiotik ako nema akutne upale . Dr joj kaze da je to tako .
Sta vi mislite o ovom slucaju ?
Nisam doktor i zato me se ne treba uzeti za ozbiljno. Ali lično smatram da će nas previše antibiotika sada, kasnije skupo koštati.
ALI, možda se vode linijom manjega otpora u ovom trenutku. Kontaju bolje spriječiti nego liječiti... ali u ovom slučaju može biti nepotrebno
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#2059 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Osoba nema Simptoma ali ima uzasno probadanje vise kroz ledja (na sredini,gdje su pluca ) kad legne i kada se sagne,takodje osjeca i brze zamaranje.Da li moze biti ista da se plasi jer je najgora da upala pluca moze proci i bez kaslja i bez temperature?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#2060 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

Evelinda wrote: 28/11/2020 12:09 Osoba nema Simptoma ali ima uzasno probadanje vise kroz ledja (na sredini,gdje su pluca ) kad legne i kada se sagne,takodje osjeca i brze zamaranje.Da li moze biti ista da se plasi jer je najgora da upala pluca moze proci i bez kaslja i bez temperature?
Ti simptomi mogu imati hiljadu uzroka...
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#2061 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Znam pitam da li je i covid ukljucen u to?
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2062 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Zdravtsvene ustanove su mjesto gdje trazis odgovore na ta pitanja, a ne forum..
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#2063 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edvin21 »

Ja evo pet dana ne njušim ništa, čak ni dezodorans. Ali sve ostalo je normalno. Ne kašljem, nemam temperaturu, nos nije začepljen. Malko sam umoran i to je to.
hanamontanaa
Posts: 322
Joined: 13/04/2012 12:32

#2064 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hanamontanaa »

Da li je neko imao iskustva sa lon lasting covid om, ili poznaje nekog kome je dijagnoza upravo ta, dugotrajni covid. Znaci 2 mjeseca vucem temperaturu, poviseni crp, sedimentacija crp, ddimeri. Negdje nakon 3 sedmice od pojave simptoma, isti se povukli pa opet javili. Prvi ct pokazao davnu upalu pluca, drugi trebam raditi u ponedjeljak. Kad mi je dr. postavio tu dijagnozu (to je bila 15 posjeta ljekaru, sto privatno što u d. Z, kcusu...) pitala sam kako je to moguce a negativna sam svaki put i na pcr i seroloski.. Kaze e bas to je karakteristika te vrste covida, niste zaraznih za druge, negativni ste ali vas organizam se muci, nikako da razvije antitijela. Preporuka je standardno C, D vitamin, Cink, uz clexsan obavezno... Za vise informacija kaze pokusajte doci do Konakoviceve zene :shock: kao ona je imala taj oblik... Ako je ovdje na forumu neka mi se javi :lol:
Salu na stranu, stvarno sam iscrpljena fizički i psihički, ako neko ima neki savjet, iskustvo, rado prihvatam :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#2065 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

hanamontanaa wrote: 28/11/2020 15:46 Da li je neko imao iskustva sa lon lasting covid om, ili poznaje nekog kome je dijagnoza upravo ta, dugotrajni covid. Znaci 2 mjeseca vucem temperaturu, poviseni crp, sedimentacija crp, ddimeri. Negdje nakon 3 sedmice od pojave simptoma, isti se povukli pa opet javili. Prvi ct pokazao davnu upalu pluca, drugi trebam raditi u ponedjeljak. Kad mi je dr. postavio tu dijagnozu (to je bila 15 posjeta ljekaru, sto privatno što u d. Z, kcusu...) pitala sam kako je to moguce a negativna sam svaki put i na pcr i seroloski.. Kaze e bas to je karakteristika te vrste covida, niste zaraznih za druge, negativni ste ali vas organizam se muci, nikako da razvije antitijela. Preporuka je standardno C, D vitamin, Cink, uz clexsan obavezno... Za vise informacija kaze pokusajte doci do Konakoviceve zene :shock: kao ona je imala taj oblik... Ako je ovdje na forumu neka mi se javi :lol:
Salu na stranu, stvarno sam iscrpljena fizički i psihički, ako neko ima neki savjet, iskustvo, rado prihvatam :)
Ja sam začuđena da je kod nas neko postavio dijagnozu dugotrajnog kovida. Obično nam kažu da smo utripali. Prelistaj nekoliko stranica nazad, baš o tome smo pisali.

U Americi već prate takve pacijente.

User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2066 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edin H. »

GAU8 wrote: 28/11/2020 09:45
akcija007 wrote: 27/11/2020 20:44 Moja rodica , imala + PCR test i odredjenu izolaciju 10 dana. Od simptoma samo gubitak cula mirisa i okusa. Drugo nista.
I 11 dan nazvala svoju dr da je puta da izlazi iz izolacije sta i kako dalje kaze ona evo ti uputnica za covid ambulantu da te i oni pregledaju. Ode u covid ambulantu i tamo joj uzmu krv na analizu , saturacija kisika OK. I RTG pluca joj dadne da uradi ta dr iz covid ambulante.
Danas dodju nalazi. Krvna slika crp sve uredu. Rtg pluca uredan uz napomenu pulmologa da se vidi na snimci da je prelezala blazu upalu pluca kao posljedicu korona virusa. I njena dr opste prakse joj dadne xixlav 1000 mg antibiotik. I ona je pita zasto sada treba piti antibiotik ako nema akutne upale . Dr joj kaze da je to tako .
Sta vi mislite o ovom slucaju ?
Nisam doktor i zato me se ne treba uzeti za ozbiljno. Ali lično smatram da će nas previše antibiotika sada, kasnije skupo koštati.
ALI, možda se vode linijom manjega otpora u ovom trenutku. Kontaju bolje spriječiti nego liječiti... ali u ovom slučaju može biti nepotrebno

Moj jaran u UK negdje deveti dan zaglavio u bolnici na kardiovaskularnom, jer mu je funckija srca pala na 40%, prebacii ga hitnom.
Dali mu neki sprej ispod jezika i to je pomoglo.
Slikali pluca, kaze upala na obje strane.
Pustii ga kuci sljedeci dan kaze da nas ne zarazis, pa zovi ako bude ponovo trebalo
Pitao za antibiotike, doktor kaze samo ti moze stetiti, ovo je virus, ne pomaze, samo paracetamol.
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2067 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Antibiotici se u ovoj kolicini samo u BiH trpaju. Jebote covjek popio cetiri ture jakih antibiotika u mjesec dana. A znam da je prije bilo da posle jedne ture sumameda ne bi trebao nikakve piti bar pola godine. I to je uobicajeni protokol kod nas od pocetka. Bubnu ti sumamed ko da je kamilica..
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2068 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edin H. »

laik1981 wrote: 28/11/2020 16:07 Antibiotici se u ovoj kolicini samo u BiH trpaju. Jebote covjek popio cetiri ture jakih antibiotika u mjesec dana. A znam da je prije bilo da posle jedne ture sumameda ne bi trebao nikakve piti bar pola godine. I to je uobicajeni protokol kod nas od pocetka. Bubnu ti sumamed ko da je kamilica..
Ma to je valjda s obzirom da efikasnog lijeka nema da eto kao daju neki tretman, pa ako pacijent premine, ucinii smo sve sto smo mogli.
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2069 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Ma da oni to daju teskim pacijentima pa hajde. Oni to trpaju tako za svaki slucaj. Nije ni cudo sto su nam bolnice pune rezistentnih bakterija..
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#2070 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by lacrima »

Ja pisem o tome mjesecima, samo me napadaju. Ide sumamed ko tik tak
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#2071 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Xillenn »

Koliko se dugo ostaje u izolaciji u slučaju da je osoba potvrđeno pozitivna? Znam da je nešto slično kao, u izolaciji si dok ti ne nestanu simptomi + 3 dana?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#2072 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

Kakva su iskustva sa upalama pluća i saturacijom koja spada do 50%? Čovjeku se 2 dana evo bore za život.
Kasne 30-te, inače je bio jako dobrog zdravlja. :(
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2073 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by muha_sa »

lacrima wrote: 28/11/2020 17:16 Ja pisem o tome mjesecima, samo me napadaju. Ide sumamed ko tik tak
Šta da radim ako mi je doktorica propisala sumamed--da odbijem :?

Poslije 6 sumameda par dana pauze pa odem na snimak pluca i analizu krvi--rtg nalaz ok, saturacija ok :thumbup: prc 17 a sedimentacija nešto oko 40 (zaboravio :-) ) --nazovem porodicnog ona mi spuca opet izolaciju i propiše klacid jednom dnevno. Da odbijem i ne pijem :?
Jebi ga :-) ne smijem na svoju ruku odbit iako znam šta znaci antibiotik i kad se propisuje.
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2074 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

muha_sa wrote: 28/11/2020 19:21
lacrima wrote: 28/11/2020 17:16 Ja pisem o tome mjesecima, samo me napadaju. Ide sumamed ko tik tak
Šta da radim ako mi je doktorica propisala sumamed--da odbijem :?

Poslije 6 sumameda par dana pauze pa odem na snimak pluca i analizu krvi--rtg nalaz ok, saturacija ok :thumbup: prc 17 a sedimentacija nešto oko 40 (zaboravio :-) ) --nazovem porodicnog ona mi spuca opet izolaciju i propiše klacid jednom dnevno. Da odbijem i ne pijem :?
Jebi ga :-) ne smijem na svoju ruku odbit iako znam šta znaci antibiotik i kad se propisuje.
Nije kriv pacijent ni u kom slucaju i to niko ni ne pominje, osim mozda oni koji uzimaju na svoju ruku i savjetuju preko drustvenih mreza.. Ovdje se propituju postupci i protokoli zdravstvenih sistema..
User avatar
vjeshalica
Posts: 17265
Joined: 31/03/2019 14:56

#2075 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vjeshalica »

Evelinda wrote: 28/11/2020 12:09 Osoba nema Simptoma ali ima uzasno probadanje vise kroz ledja (na sredini,gdje su pluca ) kad legne i kada se sagne,takodje osjeca i brze zamaranje.Da li moze biti ista da se plasi jer je najgora da upala pluca moze proci i bez kaslja i bez temperature?
Ne mora znaciti da je Korona.
Pisala sam nekada ranije, umlatio me je propuh,jer sam oznojena vise puta izasla vani na hladno. Moje probadanje je bilo oko kicme, i u desnu stranu oko leđa nisu bila prsa vec u grudnom kosu unutra bockanje,i tipicni bol od propuha. Malo mi je pritisak otisao gore, to sam regulisala kapima. Nisam imala temperaturu,umore,kasljanje,ostale bolove,nisam gubila miris i okus i ostale malaksalosti. Ukljucila mi doktorica antibiotik, ostalo sam se lijecila kod kuce kremama i pizdarijama C vitamin, D3, kozije mlijeko sa medom za svaki slucaj. Gore mi je bilo sto mi je udaralo u srce pa me gusilo. Mislila sam da sam koronizirana ali upotrebom kapi to je kao zagusljivost nestala. Najgore mi je bilo 2,3 dana uvece kad krene smog.
Osim toga u kuci imam penzose, losijeg zdravlja, nije njima nista vjerujem da je sta gluho bilo da bi mnogo gore prosla. Prehlada je sranje, nagrdi insanu zivot samo tako.
Locked