Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#36051 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

jagugu wrote: 26/11/2020 17:47
Dr. Hošić: Oko 70 posto onih koji stoje u redovima ispred domova zdravlja trebali bi ležati kod kuće i piti čaj

Prema riječima dr. Muje Hošića, pulmologa u Javnoj ustanovi "Dom zdravlja" Kantona Sarajevo, za SARS-CoV-2 još nema lijeka, pa se pneumonija izazvana koronavirusom liječi kao i svaka druga upala pluća izazvana virusom.


Osvrnuo se i na tzv. "put pacijenta" u Kantonu Sarajevo koji, kako kaže, ne postoji.

- Pretprošli vikend bio sam dežurni za cijeli kanton. Od 136 snimaka, imao sam 16 upala pluća. To je otprilike deset posto. Međutim, cijeli su redovi ispred domova zdravlja, a najviše je onih koji nemaju nikakve simptome ili su oni vrlo blagi. Oko 70 posto onih koji su u redovima trebali bi ležati kod kuće piti čaj i Paracetamol po potrebi. Donekle mogu razumjeti da su svi isprepadani, ali, ljudi, vi takvim svojim ponašanjem ugrožavate starije osobe i hronične bolesnike koji satima stoje u redovima sa visokom temperaturom kako bi došli do ljekara, a nisu rijetki slučajevi i da jednostvano odustanu od čekanja jer ne postoji zdravstveni sistem koji ovakav pritisak može izdržati.


Evo vam primjera: moja norma je da u svojoj smjeni očitam 20 do 30 snimaka, sada očitavam više od 90 jer je snimanje pluća postalo kao nekad mjerenje temperature i pritiska. Šta hoću da kažem? Imamo neprosvjećeno stanovništvo i ubitačan presing medija već osam mjeseci. Pretprošle godine u Federaciji BiH, prema statističkim podacima, umrlo je između 17 i 19 hiljada ljudi. Ove godine nije ništa više, ali ako se svakodnevno piše koliko je umrlo ljudi, i najhrabriji će pokleknuti – kaže Hošić.
Ostatak teksta:

https://www.faktor.ba/vijest/dr-hosic-o ... caj/105845
Vrlo neodgovorno od doktora. Širi teorije zavjere u ovom teškom vremenu. Umjesto da ljude savjetuje da kupe oksimetre i kućne respiratore kako bi se mogli sami spajati na njih ako osjete simptome, da savjetuje ljude da se testiraju svaki dan, da samo prate provjerene medije (N1, Oslobođenje,...) on ovako priča. Ccccc.

Mnogi će ga sad poslušati i biće na hiljade mrtvih dnevno. Odmah otkaz dati kao što su dali doktoru iz Mostara.

Klasični ravnozemljaš.

:-)
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#36052 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breuer »

P308 wrote: 26/11/2020 13:26
malocvijece wrote: 26/11/2020 13:12
Nivelacija wrote: 26/11/2020 12:27 Strasan pad u BiH takodjer i ove sedmice.
Dobar pad.
U Srbiji i Hrvatskoj rekordi ovih dana a kod nas pad :?
Doduse, oni testiraju 5 puta vise nego mi.
Slave kod Srba? Svadbe kod Hrvata :D
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#36053 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

jagugu wrote: 26/11/2020 17:47
Dr. Hošić: Oko 70 posto onih koji stoje u redovima ispred domova zdravlja trebali bi ležati kod kuće i piti čaj

Prema riječima dr. Muje Hošića, pulmologa u Javnoj ustanovi "Dom zdravlja" Kantona Sarajevo, za SARS-CoV-2 još nema lijeka, pa se pneumonija izazvana koronavirusom liječi kao i svaka druga upala pluća izazvana virusom.


Osvrnuo se i na tzv. "put pacijenta" u Kantonu Sarajevo koji, kako kaže, ne postoji.

- Pretprošli vikend bio sam dežurni za cijeli kanton. Od 136 snimaka, imao sam 16 upala pluća. To je otprilike deset posto. Međutim, cijeli su redovi ispred domova zdravlja, a najviše je onih koji nemaju nikakve simptome ili su oni vrlo blagi. Oko 70 posto onih koji su u redovima trebali bi ležati kod kuće piti čaj i Paracetamol po potrebi. Donekle mogu razumjeti da su svi isprepadani, ali, ljudi, vi takvim svojim ponašanjem ugrožavate starije osobe i hronične bolesnike koji satima stoje u redovima sa visokom temperaturom kako bi došli do ljekara, a nisu rijetki slučajevi i da jednostvano odustanu od čekanja jer ne postoji zdravstveni sistem koji ovakav pritisak može izdržati.


Evo vam primjera: moja norma je da u svojoj smjeni očitam 20 do 30 snimaka, sada očitavam više od 90 jer je snimanje pluća postalo kao nekad mjerenje temperature i pritiska. Šta hoću da kažem? Imamo neprosvjećeno stanovništvo i ubitačan presing medija već osam mjeseci. Pretprošle godine u Federaciji BiH, prema statističkim podacima, umrlo je između 17 i 19 hiljada ljudi. Ove godine nije ništa više, ali ako se svakodnevno piše koliko je umrlo ljudi, i najhrabriji će pokleknuti – kaže Hošić.
Ostatak teksta:

https://www.faktor.ba/vijest/dr-hosic-o ... caj/105845
Samo sto ovo nema veze ni sa "neprosvijecenim stanovnistvom" ni sa "presingom medija", vec Mujinim kolegama koji se bave porodicnom medicinom.

Kad smo ja i zena imali koronu, nismo se svojom voljom nadigli da idemo u Saraj polje i da se tamo satima mrznemo pod temperaturom, vec nam je porodicna doktorica poslala uputnicu za laboratoriju i RTG (bez pregleda, telefonom) i rekla da odemo. Sta pacijent treba tu da uradi, da kaze "necu da idem, picu caj i Paracetamol"?
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#36054 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

treba Mujagu na lomaču....
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#36055 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/baljic- ... /201127033
"Član Kriznog štaba Kantona Sarajevo i šef Klinike za infektivne bolesti KCUS-a dr. Rusmir Baljić iznio je danas pozitivne informacije o epidemiološkoj situaciji te zahvalio građanima na poštivanju mjera i poručio da neće biti lockdowna."

Pojma nemam ko je lik, ali napokon neko da smireno polako iznese informacije, bez prijetnji, a plus je sto pohvali ljude za disciplinovano ponasanje. Ali naravno da botovi u komentarima pljuju, sta ce drugo besposlena bagra koja samo ceka da pljuje po necemu
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#36056 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

spinel_ wrote: 27/11/2020 07:11 Evo da ja pitam ove sto "pljuju" doktora Hosica.
Da li ste vi prije za svaku sitnicu i simptom prehlade i gripe isli doktorima? Znaci i za najmanji kasalj, smrcanje, kihanje, hroptanje i najmanju temp?
E upravo to sad imamo. Za svaku sitnicu odnosno za bilo koji simptom ljudi su prestraseni i lete da se testiraju, snimaju pluca itd. ( I TIME MOZDA RISKIRAJU ZARAZU COVIDA IAKO JE NISU IMALI?)
Jednostavno zbog svega cime nas mediji bombarduju a vlada strasi ljudi su u strahu i imamo kolaps zdravstvenog sistema i slom koji niko ne moze da podnese.
Eh tek kad mi odg da li ste zbog pojave bilo kojeg simptoma isli u domove zdravlje ili ste kuci pili caj, limunadu i paracetamol onda bi imali pravo da ismijavate doktora (ako niste to pili vec ste cekali pregled).
Do tada, poklopite se. Ili lahko je vama iz udubnosti svog doma palamuditi na forumu kada niste na prvoj liniji i kada ne morate snimati pluca i zraciti ljude za svaku jebenu sitnicu. :roll:
Pa ja sam imo temp 40 nisam mogo preko sobe se prevuc, al skidas temp kontas proci ce gripa , cajevi ha hu i fkt proslo za 4/5 dana....sad kad se razbolis odma DAJ TESTIRAJ ME ZZAVEDI ME U STATISTIKE , odma panika te hvata jer su ti glavu napunili i vise nego je potrebno ..sa prvim kasljucanem i temp 37 vecina je prva pomisao kod 95% ljudi je da mogu umrijeti...
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#36057 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Ključno je ovo da se trebamo ovako nastaviti ponašati, a ne opustiti se na prvi znak poboljšanja situacije.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#36059 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by P308 »

AmirBaa wrote: 27/11/2020 10:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/baljic- ... /201127033
"Član Kriznog štaba Kantona Sarajevo i šef Klinike za infektivne bolesti KCUS-a dr. Rusmir Baljić iznio je danas pozitivne informacije o epidemiološkoj situaciji te zahvalio građanima na poštivanju mjera i poručio da neće biti lockdowna."

Pojma nemam ko je lik, ali napokon neko da smireno polako iznese informacije, bez prijetnji, a plus je sto pohvali ljude za disciplinovano ponasanje. Ali naravno da botovi u komentarima pljuju, sta ce drugo besposlena bagra koja samo ceka da pljuje po necemu
Pa iskreno ima istine u dosta komentara ispod clanka.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#36060 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

P308 wrote: 27/11/2020 11:04
AmirBaa wrote: 27/11/2020 10:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/baljic- ... /201127033
"Član Kriznog štaba Kantona Sarajevo i šef Klinike za infektivne bolesti KCUS-a dr. Rusmir Baljić iznio je danas pozitivne informacije o epidemiološkoj situaciji te zahvalio građanima na poštivanju mjera i poručio da neće biti lockdowna."

Pojma nemam ko je lik, ali napokon neko da smireno polako iznese informacije, bez prijetnji, a plus je sto pohvali ljude za disciplinovano ponasanje. Ali naravno da botovi u komentarima pljuju, sta ce drugo besposlena bagra koja samo ceka da pljuje po necemu
Pa iskreno ima istine u dosta komentara ispod clanka.
Iste stvari su pisali kada su testirali 200, pa 400 i sad kad oko 1000. I ne znam sta vise ikome znaci taj broj. Ja, zena, dvoje kolega i njihove porodice su svi bili zarazeni a nikada nisu usli u zvanicnu statistiku.
Edit: a zagreb testira 1300, a imaju minimalno duplo vise stanovnika.
Last edited by AmirBaa on 27/11/2020 11:39, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#36061 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

P308 wrote: 27/11/2020 11:04
AmirBaa wrote: 27/11/2020 10:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/baljic- ... /201127033
"Član Kriznog štaba Kantona Sarajevo i šef Klinike za infektivne bolesti KCUS-a dr. Rusmir Baljić iznio je danas pozitivne informacije o epidemiološkoj situaciji te zahvalio građanima na poštivanju mjera i poručio da neće biti lockdowna."

Pojma nemam ko je lik, ali napokon neko da smireno polako iznese informacije, bez prijetnji, a plus je sto pohvali ljude za disciplinovano ponasanje. Ali naravno da botovi u komentarima pljuju, sta ce drugo besposlena bagra koja samo ceka da pljuje po necemu
Pa iskreno ima istine u dosta komentara ispod clanka.
Pa vala i nema..kako ima ? Testiraju otprlike isti broj konstantno u KS , a broj zarazenih se smanjuje uz drasticno povecanje oporavljenih

Sad sto nasa raja vazda u svemj trazi neki crnjak to je njihov problem
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36062 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#36063 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:35 Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36064 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

AmirBaa wrote: 27/11/2020 11:41
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:35 Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.

Samo ove godine vise komsija, poznanika i prijatelja je umrlo. Razumijes li tu razliku?

Ne, to nisu bili ljudi vec maticni brojevi. Da li sad odgovara? Patetika je cinjenica da su to bili stvarni ljudi? Neciji roditelji, nane, dede, poznanici, komsije? Treba im oduzeti identitet da bi se ti osjecao bolje u paralelnoj stvarnosti u kojoj par vas zivi jer ne mozete prihvatiti situaciju?

2017. godine je 906 osoba u FBiH preminulo od respiratornih bolesti (SVIH). 2018. godine oko 1.100. Ove godine do danesnjeg dana SAMO od COVIDA 1.445. Vidis kako je ovaj broj veci? A godina se nije zavrsila.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#36065 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lao Ce »

AmirBaa wrote: 27/11/2020 11:41
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:35 Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.
Manipuliše sa ljudskim emocijama na visokom nivou. Ovo je jedna nezapamćena psihološka operacija. Mediji su najveće zlo.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36066 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Lao Ce wrote: 27/11/2020 11:49
AmirBaa wrote: 27/11/2020 11:41
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:35 Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.
Manipuliše sa ljudskim emocijama na visokom nivou. Ovo je jedna nezapamćena psihološka operacija. Mediji su najveće zlo.
Jer su preminuli roboti, a ne ljudi :roll:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#36067 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nosara »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:48
AmirBaa wrote: 27/11/2020 11:41
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:35 Ma ja, 40-70 mrtvih dnevno. Necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice. I tako od pocetka novembra.

Ma ja, raja crnjaci bezveze.

I to su jedine “mjere” koje pale. Da se narod opameti jer poznaje nekoga ko je umro.
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.

Samo ove godine vise komsija, poznanika i prijatelja je umrlo. Razumijes li tu razliku?

Ne, to nisu bili ljudi vec maticni brojevi. Da li sad odgovara? Patetika je cinjenica da su to bili stvarni ljudi? Neciji roditelji, nane, dede, poznanici, komsije? Treba im oduzeti identitet da bi se ti osjecao bolje u paralelnoj stvarnosti u kojoj par vas zivi jer ne mozete prihvatiti situaciju?

2017. godine je 906 osoba u FBiH preminulo od respiratornih bolesti (SVIH). 2018. godine oko 1.100. Ove godine do danesnjeg dana SAMO od COVIDA 1.445. Vidis kako je ovaj broj veci? A godina se nije zavrsila.
Strasno. A od ostalih respiratornih bolesti, mimo covida?
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#36068 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by elcaliente »

Znaci gotovo u BiH prosla korona kriza.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36069 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

nosara wrote: 27/11/2020 11:58
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:48
AmirBaa wrote: 27/11/2020 11:41
jes, samo od pocetka novembra umiru necije komsije, poznanici, prijatelji, clanovi porodice, prije se to nije desavalo. Kad ne postavljas neke linkove koje si ti kao izucila, postavljas odvratnu patetiku koja para oci. I vec znam sta ces napisati, jeste, patetika je kad tako pricas o umrlima.

Samo ove godine vise komsija, poznanika i prijatelja je umrlo. Razumijes li tu razliku?

Ne, to nisu bili ljudi vec maticni brojevi. Da li sad odgovara? Patetika je cinjenica da su to bili stvarni ljudi? Neciji roditelji, nane, dede, poznanici, komsije? Treba im oduzeti identitet da bi se ti osjecao bolje u paralelnoj stvarnosti u kojoj par vas zivi jer ne mozete prihvatiti situaciju?

2017. godine je 906 osoba u FBiH preminulo od respiratornih bolesti (SVIH). 2018. godine oko 1.100. Ove godine do danesnjeg dana SAMO od COVIDA 1.445. Vidis kako je ovaj broj veci? A godina se nije zavrsila.
Strasno. A od ostalih respiratornih bolesti, mimo covida?
Ma nije strasno. Sve dok jedna od slika u novinama ne bude nekog tvog.
Te podatke za 2020. godinu cemo imati sredinom naredne. I da je 0 opet je vise. Ali drzi se ti mimova u obliku odsmrtnica :wink: zanemari sta 90% ljekara na svijetu kazu, znaju kreatori mimova bolje.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#36070 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nosara »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 12:05
nosara wrote: 27/11/2020 11:58
Mogy87 wrote: 27/11/2020 11:48


Samo ove godine vise komsija, poznanika i prijatelja je umrlo. Razumijes li tu razliku?

Ne, to nisu bili ljudi vec maticni brojevi. Da li sad odgovara? Patetika je cinjenica da su to bili stvarni ljudi? Neciji roditelji, nane, dede, poznanici, komsije? Treba im oduzeti identitet da bi se ti osjecao bolje u paralelnoj stvarnosti u kojoj par vas zivi jer ne mozete prihvatiti situaciju?

2017. godine je 906 osoba u FBiH preminulo od respiratornih bolesti (SVIH). 2018. godine oko 1.100. Ove godine do danesnjeg dana SAMO od COVIDA 1.445. Vidis kako je ovaj broj veci? A godina se nije zavrsila.
Strasno. A od ostalih respiratornih bolesti, mimo covida?
Ma nije strasno. Sve dok jedna od slika u novinama ne bude nekog tvog.
Te podatke za 2020. godinu cemo imati sredinom naredne. I da je 0 opet je vise. Ali drzi se ti mimova u obliku odsmrtnica :wink: zanemari sta 90% ljekara na svijetu kazu, znaju anonimni kreatori mimova bolje.
Prvo, smiri se, lose ti je. Drugo, podaci su ti falicni, ali to vec znas. Trece, kakvi mimovi?

Uzmi odmor par dana, reci im ja sam te poslao. Neophodni su ti. :kiss:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36071 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

nosara wrote: 27/11/2020 12:07
Mogy87 wrote: 27/11/2020 12:05
nosara wrote: 27/11/2020 11:58

Strasno. A od ostalih respiratornih bolesti, mimo covida?
Ma nije strasno. Sve dok jedna od slika u novinama ne bude nekog tvog.
Te podatke za 2020. godinu cemo imati sredinom naredne. I da je 0 opet je vise. Ali drzi se ti mimova u obliku odsmrtnica :wink: zanemari sta 90% ljekara na svijetu kazu, znaju anonimni kreatori mimova bolje.
Prvo, smiri se, lose ti je. Drugo, podaci su ti falicni, ali to vec znas. Trece, kakvi mimovi?

Uzmi odmor par dana, reci im ja sam te poslao. Neophodni su ti. :kiss:
Ne razumijem zasto raspravu spustas na licni nivo? Ah da, kad nema argumenata...

Podaci su iz publikacije ZZJZ FBiH "Zdravstveno stanje stanovništva i zdravstvena zastita u FBiH"

Izvoli link:

https://www.zzjzfbih.ba/zdravstvena-sta ... novnistva/

Mozemo li sada preci na argumente?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#36072 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nosara »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 12:12
nosara wrote: 27/11/2020 12:07
Mogy87 wrote: 27/11/2020 12:05
Ma nije strasno. Sve dok jedna od slika u novinama ne bude nekog tvog.
Te podatke za 2020. godinu cemo imati sredinom naredne. I da je 0 opet je vise. Ali drzi se ti mimova u obliku odsmrtnica :wink: zanemari sta 90% ljekara na svijetu kazu, znaju anonimni kreatori mimova bolje.
Prvo, smiri se, lose ti je. Drugo, podaci su ti falicni, ali to vec znas. Trece, kakvi mimovi?

Uzmi odmor par dana, reci im ja sam te poslao. Neophodni su ti. :kiss:
Ne razumijem zasto raspravu spustas na licni nivo? Ah da, kad nema argumenata...

Podaci su iz publikacije ZZJZ FBiH "Zdravstveno stanje stanovništva i zdravstvena zastita u FBiH"

Izvoli link:

https://www.zzjzfbih.ba/zdravstvena-sta ... novnistva/

Mozemo li sada preci na argumente?
U svrhu cega? Ja se pridrzavam mjera i postujem sve. Ne osporavam nista, samo sam pitao. Nije da vjerujem vlastima (naprotiv), nego sam ziheras.

Nemas odgovor, ok. Ja cu za sebe izvuci zakljucak.
Sve dok jedna od slika u novinama ne bude nekog tvog.
Rigam. Nadam se da si daleko od zdravstvenog sistema, a vjerujem da nisi. Znam da nisi. Slika i prilika.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36073 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

nosara wrote: 27/11/2020 12:17
Mogy87 wrote: 27/11/2020 12:12
nosara wrote: 27/11/2020 12:07

Prvo, smiri se, lose ti je. Drugo, podaci su ti falicni, ali to vec znas. Trece, kakvi mimovi?

Uzmi odmor par dana, reci im ja sam te poslao. Neophodni su ti. :kiss:
Ne razumijem zasto raspravu spustas na licni nivo? Ah da, kad nema argumenata...

Podaci su iz publikacije ZZJZ FBiH "Zdravstveno stanje stanovništva i zdravstvena zastita u FBiH"

Izvoli link:

https://www.zzjzfbih.ba/zdravstvena-sta ... novnistva/

Mozemo li sada preci na argumente?
U svrhu cega? Ja se pridrzavam mjera i postujem sve. Ne osporavam nista, samo sam pitao. Nije da vjerujem vlastima (naprotiv), nego sam ziheras.

Nemas odgovor, ok. Ja cu za sebe izvuci zakljucak.
Ti osporavas podatke koje sam navela. Lijepo sam te zamolila da mi ukazes sta je od toga pogresno. Navela sam i izvor.

Nisam bas sigurna na koji odgovor mislis? Koliko je ljudi umrlo od respiratornih bolesti u 2020? 1445 (koliko ih je umrlo od COVIDA + X (koliko ih je umrlo od ostalih respiratornih oboljenja). Da niko nije umro od ostalih respiratornih bolesti (sto nije moguce) taj broj je i dalje znacajno visi od onog u protekle 2 godine.

Sigurna sam da znas da se statisticki podaci za jednu godinu objevljuju polovinom naredne. Postavljas pitanja na koja znas da ne mozes dobiti odgovor bez dodatnog obrazlozenja.

EDIT. @nosara posto si editovao da ti odgovorim i na taj dio.
Mirno spavaj, nisam zdravstveni radnik. Nego, kad ce ti argumenti?
Last edited by Mogy87 on 27/11/2020 12:36, edited 1 time in total.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#36074 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by meridiyan »

I danas drastican pad, :mrgreen: :mrgreen:




1.179 novih slučajeva

testirane su 3.184
User avatar
manuchao91
Posts: 1365
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#36075 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manuchao91 »

VIŠE OD 3.100 TESTIRANIH
U Bosni i Hercegovini 1.179 novozaraženih, 62 osobe preminul
Locked