SDA-All about

User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53551 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

tovarish wrote: 26/11/2020 21:12
JoseMujica wrote: 26/11/2020 20:58
lacrima wrote: 26/11/2020 20:53
Denis bi u NiP-u prosao u Predsjednistvo 100%, i volio bih da mu Bakir bude protivkandidat. Narodu je vise Bakira na vrh glave, potukao bi ga Denis
vjerovatno bi, al sa ozbiljnom infrastrukturom iza leđa

tu je jedini probelm s NIP-om što nisu jaki van KS.....a član Predsjedništva se ne bira samo u Sarajevu

zato sam i spomenuo ovu hipotetičku tezu kad bi Četvorka ostala i na općim izborima Četvorka

ali realno je to u domenu mašte da SDP i NS podrže jednog, zajedničkog kandidata iz reda Bošnjačkog naroda
Ja mislm da će sdp ići sa hrvatom, a ostali sa bošnjačkim kandidatom. Sdp će imati oko 180 000 glasova i tomje za hrvata dovoljno. Ostali iz četvorke nek podrže bošnjaka, imat će dovoljno, jer će ih podrzati i fudo u zenici i asda u usk. Pored njih, nabrat će se još neko za podršku. A računajte da će nip rasti, a sda padati u naredne dvije godine. Plus što će sda izgubiti priliku da namješta glasove u ovim općinama gdje su izgubili većinu.
A zašt da SDP ide sa Hrvatom, nije jioš vrijeme za takvo nešto, ne želimo mi nove Željke Komšiće. Neka hvala.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#53552 Re: SDA-All about

Post by palermo »

al gdje će svi ti SDA kadrovi.....Čampara, Zvizdić.....jebi ga, nije ni NIP velik k'o Rusija pa da može sve apsorbovati.....

meni ovo liči na onu piramidalnu strukturu, ko je prvi uložio (tj.u ovom slučaju utekao) nešto će i dobiti, ovi ostali klempu za uši....
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53553 Re: SDA-All about

Post by pici »

bitno je da se raspada a dze ce ko, jbo to... seko i braco Allah vas nagradio...

Image
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#53554 Re: SDA-All about

Post by don vito »

Taman i da svi napuste Bakira, Seku i SDA, to nikad neće učiniti Komšić i Reufljagići.

U jedinstvu patriJota je snaga :bih:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#53555 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

palermo wrote: 26/11/2020 21:20 al gdje će svi ti SDA kadrovi.....Čampara, Zvizdić.....jebi ga, nije ni NIP velik k'o Rusija pa da može sve apsorbovati.....

meni ovo liči na onu piramidalnu strukturu, ko je prvi uložio (tj.u ovom slučaju utekao) nešto će i dobiti, ovi ostali klempu za uši....
Jedino razumno je da osnuju novu stranku a ako se utrpaju u NiP ocekivati je jos bruku prelaza i onda Konakoviceva stranka ce time izgubiti sav kredibilitet.
Imaju Campara i Zvizdic dosta sljedbenika u SDA, koji vjerovatno cekaju razvoj dogadjaja da odleprsaju njima u zagrljaj. Ne samo u SDA vec i u drugim strankama.
Ali, tri stranke sa SDA korijenima bilo bi malo previse. :mrgreen:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#53556 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Image
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#53557 Re: SDA-All about

Post by palermo »

meridiyan wrote: 26/11/2020 21:32
palermo wrote: 26/11/2020 21:20 al gdje će svi ti SDA kadrovi.....Čampara, Zvizdić.....jebi ga, nije ni NIP velik k'o Rusija pa da može sve apsorbovati.....

meni ovo liči na onu piramidalnu strukturu, ko je prvi uložio (tj.u ovom slučaju utekao) nešto će i dobiti, ovi ostali klempu za uši....
Jedino razumno je da osnuju novu stranku a ako se utrpaju u NiP ocekivati je jos bruku prelaza i onda Konakoviceva stranka ce time izgubiti sav kredibilitet.
Imaju Campara i Zvizdic dosta sljedbenika u SDA, koji vjerovatno cekaju razvoj dogadjaja da odleprsaju njima u zagrljaj. Ne samo u SDA vec i u drugim strankama.
Ali, tri stranke sa SDA korijenima bilo bi malo previse. :mrgreen:
ma nije tu u pitanju kredibilitet, nego jednstavno je i NIP u ovom trenutku isuviše mala bara za toliko krokodila. Možda (ako bude takav smjer) za dvije-tri godine, kada NiP bude novi SDA a Dino potpuno učvrsti vlast bi i bilo nekog mjesta za njih. Ovako....ne znam baš, kao što i sam reče, ne mogu tri stranke iste političke orijentacije, a mislim da to znaju čak i ovi što su na strani Zvizdića i co....i nisam siguran koliko bi htjeli da rizikuju
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#53558 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Image
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#53559 Re: SDA-All about

Post by bhnapoleon1 »

Bake ništa ne mijenjaj, sve su ti to fejzbuci instagrami i twiteri krivi omladina povazdan naetom a vi bili slabi.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#53560 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

tovarish wrote: 26/11/2020 21:12
JoseMujica wrote: 26/11/2020 20:58
lacrima wrote: 26/11/2020 20:53
Denis bi u NiP-u prosao u Predsjednistvo 100%, i volio bih da mu Bakir bude protivkandidat. Narodu je vise Bakira na vrh glave, potukao bi ga Denis
vjerovatno bi, al sa ozbiljnom infrastrukturom iza leđa

tu je jedini probelm s NIP-om što nisu jaki van KS.....a član Predsjedništva se ne bira samo u Sarajevu

zato sam i spomenuo ovu hipotetičku tezu kad bi Četvorka ostala i na općim izborima Četvorka

ali realno je to u domenu mašte da SDP i NS podrže jednog, zajedničkog kandidata iz reda Bošnjačkog naroda
Ja mislm da će sdp ići sa hrvatom, a ostali sa bošnjačkim kandidatom. Sdp će imati oko 180 000 glasova i tomje za hrvata dovoljno. Ostali iz četvorke nek podrže bošnjaka, imat će dovoljno, jer će ih podrzati i fudo u zenici i asda u usk. Pored njih, nabrat će se još neko za podršku. A računajte da će nip rasti, a sda padati u naredne dvije godine. Plus što će sda izgubiti priliku da namješta glasove u ovim općinama gdje su izgubili većinu.
Dovoljno za sta? Komsic je imao 225.500 i opet ce da prodje za dvije godine.
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#53561 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

pinkman wrote: 26/11/2020 21:55
tovarish wrote: 26/11/2020 21:12
JoseMujica wrote: 26/11/2020 20:58

vjerovatno bi, al sa ozbiljnom infrastrukturom iza leđa

tu je jedini probelm s NIP-om što nisu jaki van KS.....a član Predsjedništva se ne bira samo u Sarajevu

zato sam i spomenuo ovu hipotetičku tezu kad bi Četvorka ostala i na općim izborima Četvorka

ali realno je to u domenu mašte da SDP i NS podrže jednog, zajedničkog kandidata iz reda Bošnjačkog naroda
Ja mislm da će sdp ići sa hrvatom, a ostali sa bošnjačkim kandidatom. Sdp će imati oko 180 000 glasova i tomje za hrvata dovoljno. Ostali iz četvorke nek podrže bošnjaka, imat će dovoljno, jer će ih podrzati i fudo u zenici i asda u usk. Pored njih, nabrat će se još neko za podršku. A računajte da će nip rasti, a sda padati u naredne dvije godine. Plus što će sda izgubiti priliku da namješta glasove u ovim općinama gdje su izgubili većinu.
Dovoljno za sta? Komsic je imao 225.500 i opet ce da prodje za dvije godine.
Ne vjerujem da će imati komšić ko prošli put. Dosta tih glasova bi otišlo sdp-ovom kandidatu, ako bude kvalitetan. Recimo Slavo Kukić
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#53562 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

Greska
breuer
Posts: 7202
Joined: 06/07/2009 15:44

#53563 Re: SDA-All about

Post by breuer »

tandmand wrote: 26/11/2020 19:48
Izetbegović zaprijetio Zvizdiću: Tek sad ćeš me upoznati, nećeš meni postavljati ultimatume!
Nije ovako drzak kad je Čović/HNS u pitanju.
ni kad su lopovluci, ni kad je Duduk, ni kad je Čovke...pravi zombi...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53564 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

tovarish wrote: 26/11/2020 21:12
JoseMujica wrote: 26/11/2020 20:58
lacrima wrote: 26/11/2020 20:53
Denis bi u NiP-u prosao u Predsjednistvo 100%, i volio bih da mu Bakir bude protivkandidat. Narodu je vise Bakira na vrh glave, potukao bi ga Denis
vjerovatno bi, al sa ozbiljnom infrastrukturom iza leđa

tu je jedini probelm s NIP-om što nisu jaki van KS.....a član Predsjedništva se ne bira samo u Sarajevu

zato sam i spomenuo ovu hipotetičku tezu kad bi Četvorka ostala i na općim izborima Četvorka

ali realno je to u domenu mašte da SDP i NS podrže jednog, zajedničkog kandidata iz reda Bošnjačkog naroda
Ja mislm da će sdp ići sa hrvatom, a ostali sa bošnjačkim kandidatom. Sdp će imati oko 180 000 glasova i tomje za hrvata dovoljno. Ostali iz četvorke nek podrže bošnjaka, imat će dovoljno, jer će ih podrzati i fudo u zenici i asda u usk. Pored njih, nabrat će se još neko za podršku. A računajte da će nip rasti, a sda padati u naredne dvije godine. Plus što će sda izgubiti priliku da namješta glasove u ovim općinama gdje su izgubili većinu.
samo ako skontaju ih izbiti iz ruralnih sredina

Effendić je sada uzeo Novi grad zahvaljujući rubnim dijelovima općine

ne zaboravite da se u manjim sredinama glasa plebiscitarno, izbori su glavni seoski event te hefte...srede se ljudi maksuz za glasanja, dok je u urbanim sredinama tradicionalno manji interes za izborima
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#53565 Re: SDA-All about

Post by Dzematlija »

bhnapoleon1 wrote: 26/11/2020 21:55 Bake ništa ne mijenjaj, sve su ti to fejzbuci instagrami i twiteri krivi omladina povazdan naetom a vi bili slabi.
:bih: :bih: :bih:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53566 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Dzematlija wrote: 26/11/2020 22:22
bhnapoleon1 wrote: 26/11/2020 21:55 Bake ništa ne mijenjaj, sve su ti to fejzbuci instagrami i twiteri krivi omladina povazdan naetom a vi bili slabi.
:bih: :bih: :bih:
samo se vi zajebajite kad Don Neonko zetu naredi da nam ukine internet :lol: :lol: :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#53567 Re: SDA-All about

Post by Control panel »

Predsjednik SDA Bakir Izetbegović je u Dnevniku na O Kanalu komentarisao navode koje je dopredsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta BIH Denis Zvizdić rekao portalu Klix.ba - da će ostati u SDA ako oni koji joj nanose štetu podnesu ostavke.

Izetbegović je shodno navedenom kazao da nije očekivao ovakav Zvizdićev istup te da, kako je dodao, "nažalost veoma važne njegove stavove sazna iz medija".

"Mi smo razgovarali o ovim temama prije nekoliko dana i otprilike se dogovorili u kojem smjeru idemo i on nije imao ništa protiv tako da me to malo iznenadilo jer Zvizdić i ja se jako dugo poznajemo, bili smo i sad smo kućni prijatelji i imao je moju snažnu podršku u svim bitnim stvarima pogotovo u kandidaturama. Mene pomalo čudi ne samo ova sad izjava nego njegov odnos prema krizi koju sad imamo, neki su ljudi poljuljani s razlogom i bez razloga. I odnos prema tim ljudima me malo začudio jer ga poznajem u malo drugačijem svjetlu", kazao je Izetbegović.


Lider SDA je dalje kazao da je Zvizdić zapravo napravio lošu procjenu i da će imati priliku sada da "upozna Bakira Izetbegovića".

"Ja nisam čovjek kojem se daju ultimatumi i ne mislim da treba davati ultimatume proslavljenim komandantima poput Fikreta Prevljaka, on je uostalom već ponudio ostavku. Generalno, mislim da nije bila odabrana dobra riječ 'da neko nešto mora uraditi' jer se onda jako smanjuju šanse, ljudi ne vole kada im se komanduje oni su izabrani. Ako trebaju snositi posljedice, kao što reče Zvizdić, da odu oni koji su pogriješili, prvo ćemo ustanoviti koji su to, pa će onda ići, neće im naređivati ni Zvizdić ni Bakir Izetbegović", naglasio je.

Komentarisao je i loše rezultate SDA na ovogodišnjim lokalnim izborima te kazao da su oni posljedica više faktora poput pandemija koja je izazvala krizu i nervozu, a zatim i zbog afera koje su zabilježene u javnosti.

"Zatim prenapuhivanjem tih afera i društvenim mrežama koje najjači efekat imaju u Sarajevu. SDA je pobijedila na ovim izborima i imat će oko 270.000 glasova što nikakav poseban pad nije jer je manja izlaznost. Pale su sve stranke koje su u vlasti i koje nose ovu krizu. Naši koalicioni partneri su otišlo 50 posto, a mi 20 posto, a HDZ 40 posto. U svim kantonima koji su dominantno Bošnjački SDA je pobijedila, u Federaciji i na nivou države također. Kada je riječ o aferama Asim Sarajlić je podnio ostavke, ugasio političku karijeru. Ne znam šta smo mu dalje trebali uraditi. Istjerati ga ne možemo iz Doma naroda, pogotovo jer je to čovjek koji je ranjavan. Afera Respiratori se namjerno veže za Novalića bez dokaza. Neka za to odgovara ko je kriv, ali Novalić nije taj čovjek. Zatim, u Sarajevu, KCUS nosi težinu korone. On se suprotstavio, tamo se već stotine ljekara i osoblja razboljelo u borbi sa koronom. Oni jedini najteže bitke nose i onda na kraju oni ispadaju problem, a to su ljudi koji rade", poručio je Izetbegović.



Long live Izetbegovići.


:bih:
:D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53568 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

dustaban wrote: 26/11/2020 19:52 nenadjebivo...

Jebem ti boze majku :(
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53569 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 22:32
dustaban wrote: 26/11/2020 19:52 nenadjebivo...

Jebem ti boze majku :(
de ba Kiki ne zajebavaj nas...navijaj za Don Neonka...ti si nam jedina nada
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53570 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

tovarish wrote: 26/11/2020 21:57
pinkman wrote: 26/11/2020 21:55
tovarish wrote: 26/11/2020 21:12

Ja mislm da će sdp ići sa hrvatom, a ostali sa bošnjačkim kandidatom. Sdp će imati oko 180 000 glasova i tomje za hrvata dovoljno. Ostali iz četvorke nek podrže bošnjaka, imat će dovoljno, jer će ih podrzati i fudo u zenici i asda u usk. Pored njih, nabrat će se još neko za podršku. A računajte da će nip rasti, a sda padati u naredne dvije godine. Plus što će sda izgubiti priliku da namješta glasove u ovim općinama gdje su izgubili većinu.
Dovoljno za sta? Komsic je imao 225.500 i opet ce da prodje za dvije godine.
Ne vjerujem da će imati komšić ko prošli put. Dosta tih glasova bi otišlo sdp-ovom kandidatu, ako bude kvalitetan. Recimo Slavo Kukić

"Dobri drug" Komšo će generalno od mene i familije dobiti k...c na čelo i jaja na oko tj. na oči taman kad bi Čović bio doživotni predsjednik države a koliko tek to govno cijenim mislim da dovoljno govore moji postovi.

Možeš me prevariti jednom, možeš i drugi put ali treći nećeš sigurno. On da ima dovoljno kapaciteta i da nije sitna prodana duša nikad se sa ovim govnima iz SDA ne bi spetljao a samim time Ćerao vodu na mlin HDZ-u i konkretno Bajatolahu i njegovima. U padu je isto kao i gazde mu, vjerovatno mu je zadnji momenat već prošao da promjeni retoriku i ponašanje i ja se iskreno nadam da je njegovo bivstvovanje na političkoj sceni već gotova stvar i da će isti nestati da se više nikad i nigdje ne pojavi.

Generalno bilo bi lijepo imati mogućnost poslati osovinu SDA-HDZ prvo na klupu a zatim i u prošlost prvo u FBiH a onda i na državnom nivou. Članovi predsjedništva i nisu toliko bitni sve dok tamo ima makar neko ko zavrjeđuje takvu poziciju, mi trenutno nemamo nijednog ispravnog u istom, međed, dronjo i poltron nisu nimalo reprezentativni uzorci za jednu državu. Velika bi stvar bila da projekat četvorke opstane i u naredne dvije godine, možda i ojača u simbiozi sa drugim pro-bih elementima i kao takav izrodi makar jedno ime za predsjedništvo.

Svi su pokazatelji da smo definitivno na prekretnici što se i nas i budućnosti ove države tiče, golemo je sve ovo što se dešava, nastojim da se oduprem osjećaju neke euforije jer smo se opekli do sada bezbroj puta. Nadam se da isto prepoznaju i tzv. lideri četvorke pa i oni koji ili polako nestaju sa scene i oni koji na istu stupaju, ne iskoristi li se ovaj momenat i ne napravi zdrava nadogradnja na ovom poletu vjerujem da sasvim sigurno odlazimo u tri lijepe pičke materine sa sve pečatom na kraju.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#53571 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Kada je riječ o aferama Asim Sarajlić je podnio ostavke, ugasio političku karijeru. Ne znam šta smo mu dalje trebali uraditi. Istjerati ga ne možemo iz Doma naroda, pogotovo jer je to čovjek koji je ranjavan.
Image
Dom naroda
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53572 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Jbga došlo mi:

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53573 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

El Bake napisao na svom FB profilu :bih: :bih:
"On je napravio lošu procjenu. On će sad imati priliku da upozna mene. Ja nisam čovjek kojem se daju ultimatumi."
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53574 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Zvizda, picko, sagni se sultanu :bih: :D

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#53575 Re: SDA-All about

Post by tempuser »

“Neće vrijeđati ljudi koji su napustili ovu zemlju u ratu one koji su je branili. Neće oni nama ništa naređivati, to je ono što im ja kao presjednik SDA garantujem.”
Sad se pitam... U koje spadaju oni koji su rat proveli u trezoru?
Post Reply