Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1751 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

un1ted wrote: 26/11/2020 15:49 Ovi satrohani od 40+ godina sto pisu na ovoj temi i vracaju se u proslost nisu ni zasluzili nista bolje, nego do kraja zivota da budu optereceni sprbendama. Nek vas je stid i sram šta ostavljate djeci, zadojeni nacionalizam i vazda isto, čij je veći.

Da ste te svoje godine i ovo vrijeme na forumu iskorsitili da nučite nešto i da budete primjer, mozda bi bilo i bolje. Samo pljujete, prizivate konfilkte direktno i indirektno i šilijte onu stvar, jer u realnom zivotu nemate smisao. Niti jednom niste ponudili rješenje, ili plan kako da svi budemo normalni i slozni.

Neka, neko ce plakati za djecom, ne radi rata, vec radi odlaska u Njemacku. Ja necu, jer cu ako bude zdravlja, vec biti tamo :)
Djecu sam vaspitao skroz na drugaciji nacin ali nije kasno da izvrsim korekciju i da im kazem ''da budu oprezni i da djikanima nikada ne vjeruju. Ja sam vjerovao i radnim kolegama i komsijama i poznanicima i prijateljima...pa su me razocarali jer bi mi skinuli glavu samo da im se ukazala prilika. Mnogi nisu imali moju srecu pa prezivjeli medju svojima i takvima se i dan danas traze kosti jer su vjerovali kumovima, komsijama i kolegama. Recu im da sam djikanima dao priliku da spoznaju sta su uradili, da budu ljudi pa priznaju i na kraju da se izvinu i pokaju. Nista od toga nisu uradili osim sto relativizuju i negiraju zlocine, e takvima djeco ne vjerujte ni kada vam kazu da je lijep i suncan dan''.

Ti ako mozes zivjeti sa takvima, to je tvoje pravo. Mozda bi i ja bio opusten ali me berbo zajebao.
izvrsni direktor
Posts: 9322
Joined: 20/12/2018 16:11

#1752 Re: Draško Stanivuković

Post by izvrsni direktor »

u vrijeme kada se vecina vas na ovoj temi brine sto nema adekvatnu zdravstvenu zastitu, sto u bolnicu prici ne mogu, bolnicki centri nemaju opreme, doktora, u vrijeme kada se bojite pustiti dijete da predje samo ulicu na pjesackom prelazu, u vrijeme kada djeca ginu a obice nikad ne budu osudjene, u vrijeme kada politicki podobni bivaju oslobodjeni sudskih procesa, u vrijeme kada je skolstvo na najnizim granama, profesori korumpirani, mnoge skole u drzavi nemaju adekvatnu informaticku opremu, obrazovni sistem iz 80tih, u osnovnim skolama sto se tice ekonomskog obrazovanja, uci se koliko krava ima u indiji, djeca upisuju srednje skole u skladu sa trznim potrebama njemacke, u vrijeme kada je prosjecna plata u drzavi 450€, nezaposlenost ogromna, radnicka prava nepostojeca, penzije minimalne svega 150€, kupovna moc vecine nas je takva da se voze auta prosjecno 20 godina stara a sa kojima zaobilazite mrtve zivotinje na magistralnim putevima, a pogotovo kada se nalazimo u godisnjem dobu gdje smo top tema u evropskim medijima po zagadjenosti zraka, jos malo pa se mozemo oprostiti od sunca do kraja januara, gradske ulice u svim veccim gradovima su prepune auta, a na javni prevoz se ne mozemo prebaciti, jer je jako los, sjedista preprljava, voznje nisu prilagodjene potrebama vecine gradjana koji idu na posao, ili je jednostavno nesigurno voziti se javnim prevozom, u vrijeme kada su ulice prepune azilana, ubijaju vase komsije, pale kuce vasih komsija, dilaju drogu.....vama je ipak najbitnije sta neki novi politicar ima reci o srebrenici. kao da ce vam njegova izjava regulisati sve ove gore navedene probleme..
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1753 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

un1ted wrote: 26/11/2020 15:49 Ovi satrohani od 40+ godina sto pisu na ovoj temi i vracaju se u proslost nisu ni zasluzili nista bolje, nego do kraja zivota da budu optereceni sprbendama. Nek vas je stid i sram šta ostavljate djeci, zadojeni nacionalizam i vazda isto, čij je veći.

Da ste te svoje godine i ovo vrijeme na forumu iskorsitili da nučite nešto i da budete primjer, mozda bi bilo i bolje. Samo pljujete, prizivate konfilkte direktno i indirektno i šilijte onu stvar, jer u realnom zivotu nemate smisao. Niti jednom niste ponudili rješenje, ili plan kako da svi budemo normalni i slozni.

Neka, neko ce plakati za djecom, ne radi rata, vec radi odlaska u Njemacku. Ja necu, jer cu ako bude zdravlja, vec biti tamo :)
Znaci, oni koji traze pravdu su zadojeni nacionalizmom i prizivaju konflikte. :-)
Btw., mali je tnikce i od Bosnjaka moze dobiti, ne saradnju, vec samo kurac da oci izbije. :izet:
Last edited by LBVIEW on 26/11/2020 16:59, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1754 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

BHCluster wrote: 26/11/2020 16:04
draganbl wrote: 26/11/2020 10:58 Vjerovatnoća da će se u Banjaluci pojaviti pojavi mladi opozicioni političar pro-BiH nastrojen, koji priznaje genocid u BiH je jednaka vjerovatnoći da će se u Sarajevu pojaviti mladi opozicioni političar koji će reći da je Republika Srpska ustavna kategorija koju ne treba ukidati i da Srbija po presudi Haškog suda nije izvršila genocid u Bosni i Hercegovini.

Možda je bolje da takve i ne tražimo, jer ih nećemo naći ni kod jednih ni kod drugih.
Sad politicari iz manjeg bosanskohercegovackog entiteta tzv "rs" i oni iz Srbije negiraju genocid zato sto ovi iz Sarajeva govore da je Srbija pocinila genocid a radi toga mozda je bolje da ne trazimo politicare koji ce da postivaju presude. Bravo!
To je ta nakaradna logika/zamjena teza.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1755 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

izvrsni direktor wrote: 26/11/2020 16:43 u vrijeme kada se vecina vas na ovoj temi brine sto nema adekvatnu zdravstvenu zastitu, sto u bolnicu prici ne mogu, bolnicki centri nemaju opreme, doktora, u vrijeme kada se bojite pustiti dijete da predje samo ulicu na pjesackom prelazu, u vrijeme kada djeca ginu a obice nikad ne budu osudjene, u vrijeme kada politicki podobni bivaju oslobodjeni sudskih procesa, u vrijeme kada je skolstvo na najnizim granama, profesori korumpirani, mnoge skole u drzavi nemaju adekvatnu informaticku opremu, obrazovni sistem iz 80tih, u osnovnim skolama sto se tice ekonomskog obrazovanja, uci se koliko krava ima u indiji, djeca upisuju srednje skole u skladu sa trznim potrebama njemacke, u vrijeme kada je prosjecna plata u drzavi 450€, nezaposlenost ogromna, radnicka prava nepostojeca, penzije minimalne svega 150€, kupovna moc vecine nas je takva da se voze auta prosjecno 20 godina stara a sa kojima zaobilazite mrtve zivotinje na magistralnim putevima, a pogotovo kada se nalazimo u godisnjem dobu gdje smo top tema u evropskim medijima po zagadjenosti zraka, jos malo pa se mozemo oprostiti od sunca do kraja januara, gradske ulice u svim veccim gradovima su prepune auta, a na javni prevoz se ne mozemo prebaciti, jer je jako los, sjedista preprljava, voznje nisu prilagodjene potrebama vecine gradjana koji idu na posao, ili je jednostavno nesigurno voziti se javnim prevozom, u vrijeme kada su ulice prepune azilana, ubijaju vase komsije, pale kuce vasih komsija, dilaju drogu.....vama je ipak najbitnije sta neki novi politicar ima reci o srebrenici. kao da ce vam njegova izjava regulisati sve ove gore navedene probleme..
Do cudne si ti antikorelacije dosao:
ako zahtjevas pravdu, zanemarujes ekonomska pitanja/ako se bavis ekonomskim pitanjima, zanemarujes pravdu. :-)
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1756 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

ko nas bre zavadi
budimo dobre komsije
User avatar
BHCluster
Posts: 23402
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1757 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

LBVIEW wrote: 26/11/2020 16:59
izvrsni direktor wrote: 26/11/2020 16:43 u vrijeme kada se vecina vas na ovoj temi brine sto nema adekvatnu zdravstvenu zastitu, sto u bolnicu prici ne mogu, bolnicki centri nemaju opreme, doktora, u vrijeme kada se bojite pustiti dijete da predje samo ulicu na pjesackom prelazu, u vrijeme kada djeca ginu a obice nikad ne budu osudjene, u vrijeme kada politicki podobni bivaju oslobodjeni sudskih procesa, u vrijeme kada je skolstvo na najnizim granama, profesori korumpirani, mnoge skole u drzavi nemaju adekvatnu informaticku opremu, obrazovni sistem iz 80tih, u osnovnim skolama sto se tice ekonomskog obrazovanja, uci se koliko krava ima u indiji, djeca upisuju srednje skole u skladu sa trznim potrebama njemacke, u vrijeme kada je prosjecna plata u drzavi 450€, nezaposlenost ogromna, radnicka prava nepostojeca, penzije minimalne svega 150€, kupovna moc vecine nas je takva da se voze auta prosjecno 20 godina stara a sa kojima zaobilazite mrtve zivotinje na magistralnim putevima, a pogotovo kada se nalazimo u godisnjem dobu gdje smo top tema u evropskim medijima po zagadjenosti zraka, jos malo pa se mozemo oprostiti od sunca do kraja januara, gradske ulice u svim veccim gradovima su prepune auta, a na javni prevoz se ne mozemo prebaciti, jer je jako los, sjedista preprljava, voznje nisu prilagodjene potrebama vecine gradjana koji idu na posao, ili je jednostavno nesigurno voziti se javnim prevozom, u vrijeme kada su ulice prepune azilana, ubijaju vase komsije, pale kuce vasih komsija, dilaju drogu.....vama je ipak najbitnije sta neki novi politicar ima reci o srebrenici. kao da ce vam njegova izjava regulisati sve ove gore navedene probleme..
Do cudne si ti antikorelacije dosao:
ako zahtjevas pravdu, zanemarujes ekonomska pitanja/ako se bavis ekonomskim pitanjima, zanemarujes pravdu. :-)
Ne postuje presude medjunarodnih syudova, ne postuje drzavni sud a ocekujemo od istog da doprinosi socijalnoj, ekonomskoj itd... pravdi?
User avatar
BHCluster
Posts: 23402
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1758 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1759 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

visuljak wrote: 26/11/2020 15:47Ko veze samo sa Srbima?

U ovom slucaju su djikani svi oni koji su pocinili zlocine, negiraju ih, ne zele sa drugima zivjeti, opet bi radili iste zlocine da im se ukaze prilika...eto, to su djikani.
Zaso te to pogodilo?
Nije me pogodilo. Djikan nije losa osoba. Rekoh, djikan je seljak, covjek primitivnog ponasanja, ali nije zlocinac niti stovaoc zlocina.
izvrsni direktor
Posts: 9322
Joined: 20/12/2018 16:11

#1760 Re: Draško Stanivuković

Post by izvrsni direktor »

BHCluster wrote: 26/11/2020 17:07
LBVIEW wrote: 26/11/2020 16:59
izvrsni direktor wrote: 26/11/2020 16:43 u vrijeme kada se vecina vas na ovoj temi brine sto nema adekvatnu zdravstvenu zastitu, sto u bolnicu prici ne mogu, bolnicki centri nemaju opreme, doktora, u vrijeme kada se bojite pustiti dijete da predje samo ulicu na pjesackom prelazu, u vrijeme kada djeca ginu a obice nikad ne budu osudjene, u vrijeme kada politicki podobni bivaju oslobodjeni sudskih procesa, u vrijeme kada je skolstvo na najnizim granama, profesori korumpirani, mnoge skole u drzavi nemaju adekvatnu informaticku opremu, obrazovni sistem iz 80tih, u osnovnim skolama sto se tice ekonomskog obrazovanja, uci se koliko krava ima u indiji, djeca upisuju srednje skole u skladu sa trznim potrebama njemacke, u vrijeme kada je prosjecna plata u drzavi 450€, nezaposlenost ogromna, radnicka prava nepostojeca, penzije minimalne svega 150€, kupovna moc vecine nas je takva da se voze auta prosjecno 20 godina stara a sa kojima zaobilazite mrtve zivotinje na magistralnim putevima, a pogotovo kada se nalazimo u godisnjem dobu gdje smo top tema u evropskim medijima po zagadjenosti zraka, jos malo pa se mozemo oprostiti od sunca do kraja januara, gradske ulice u svim veccim gradovima su prepune auta, a na javni prevoz se ne mozemo prebaciti, jer je jako los, sjedista preprljava, voznje nisu prilagodjene potrebama vecine gradjana koji idu na posao, ili je jednostavno nesigurno voziti se javnim prevozom, u vrijeme kada su ulice prepune azilana, ubijaju vase komsije, pale kuce vasih komsija, dilaju drogu.....vama je ipak najbitnije sta neki novi politicar ima reci o srebrenici. kao da ce vam njegova izjava regulisati sve ove gore navedene probleme..
Do cudne si ti antikorelacije dosao:
ako zahtjevas pravdu, zanemarujes ekonomska pitanja/ako se bavis ekonomskim pitanjima, zanemarujes pravdu. :-)
Ne postuje presude medjunarodnih syudova, ne postuje drzavni sud a ocekujemo od istog da doprinosi socijalnoj, ekonomskoj itd... pravdi?
Nhegova izjava o srebrenici ce vam popraviti zivot kako?
User avatar
BHCluster
Posts: 23402
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1761 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

izvrsni direktor wrote: 26/11/2020 17:39
BHCluster wrote: 26/11/2020 17:07
LBVIEW wrote: 26/11/2020 16:59
Do cudne si ti antikorelacije dosao:
ako zahtjevas pravdu, zanemarujes ekonomska pitanja/ako se bavis ekonomskim pitanjima, zanemarujes pravdu. :-)
Ne postuje presude medjunarodnih sudova, ne postuje drzavni sud a ocekujemo od istog da doprinosi socijalnoj, ekonomskoj itd... pravdi?
Nhegova izjava o srebrenici ce vam popraviti zivot kako?
Pa kako mozes ocekivati ikakve promjene na bolje od politicara koji ne postuje odluke sudova (medjunarodnih i ovog naseg)?
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1762 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 17:26
visuljak wrote: 26/11/2020 15:47Ko veze samo sa Srbima?

U ovom slucaju su djikani svi oni koji su pocinili zlocine, negiraju ih, ne zele sa drugima zivjeti, opet bi radili iste zlocine da im se ukaze prilika...eto, to su djikani.
Zaso te to pogodilo?
Nije me pogodilo. Djikan nije losa osoba. Rekoh, djikan je seljak, covjek primitivnog ponasanja, ali nije zlocinac niti stovaoc zlocina.
ti znas nekoga ili si sam smislio definiciju?

a zasto nije hulja, sjecikesa, lopov, ubica...?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1763 Re: Draško Stanivuković

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 17:26Nije me pogodilo. Djikan nije losa osoba. Rekoh, djikan je seljak, covjek primitivnog ponasanja, ali nije zlocinac niti stovaoc zlocina.
"Đikan", danas i ovdje, samo je jedna od imenica iz arsenala pogrdnih imenica do srži bolesnog, šovinističkog i totalno podjeljenog društva. Toliko bolesnog da nije svjesno svog mizernog stanja.

Invalidsko "pravo na mržnju" opisano minuciozno kod velikana naše pisane riječi.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1764 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

samo prodrmas kavez eto ih sa svih strana.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1765 Re: Draško Stanivuković

Post by Challenger_ »

Ovo podjeljeno društvo je bolesno do srži, a kada postane svjesno svoga stanja, tek tada će imati šansu na oporavak. Do tada će umirati u svojoj bijedi i bolesti.
statixx
Posts: 8793
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1766 Re: Draško Stanivuković

Post by statixx »

Bez obzira na sve probleme koje nase drustvo ima najvaznija svar je da se zlocini ne ponove. To bi znacilo da lekcija nije naucena i da je pobijedila kultura poricanja. U tom smislu je vazno istinsko pomirenje zasnovano na stidu i zaljenju.

Procitati pazljivo.

https://pescanik.net/deklaracija-o-sreb ... o-ubistvo/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1767 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote: 26/11/2020 17:49
Kikibombona wrote: 26/11/2020 17:26Nije me pogodilo. Djikan nije losa osoba. Rekoh, djikan je seljak, covjek primitivnog ponasanja, ali nije zlocinac niti stovaoc zlocina.
"Đikan", danas i ovdje, samo je jedna od imenica iz arsenala pogrdnih imenica do srži bolesnog, šovinističkog i totalno podjeljenog društva. Toliko bolesnog da nije svjesno svog mizernog stanja.

Invalidsko "pravo na mržnju" opisano minuciozno kod velikana naše pisane riječi.
Ne znam sta kod vas u Sarajevu predstavlja 'djikan', kod nas u ZE se tako naziva izrazito primitivan covjek, arogantnog i bahatog ponasanja.

Bahati primitivac iz grada - klosar
Bahati primitivac sa sela - djikan, dziber

E sad, nisam upratio zasto se u posljednje vrijeme poceo izraz djikan vezati za Srbe, nebitno da li su iz grada ili sa sela. Recimo, savrsen primjer djikana je Dodik, ali nikako Mirko Sarovic.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1768 Re: Draško Stanivuković

Post by Challenger_ »

Nema to veze sa geografijom i nacijom. Napisao sam, bolesno društvo, u njemu je problem, leksika duševnih invalida, eto zašto.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1769 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote: 26/11/2020 18:03 Nema to veze sa geografijom i nacijom. Napisao sam, bolesno društvo, leksika duševnih invalida, eto zašto.
Pa imate li vi u SA izraz djikan i koga tako nazivate?

Imate li dziber?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1770 Re: Draško Stanivuković

Post by un1ted »

Challenger_ wrote: 26/11/2020 17:51 Ovo podjeljeno društvo je bolesno do srži, a kada postane svjesno svoga stanja, tek tada će imati šansu na oporavak. Do tada će umirati u svojoj bijedi i bolesti.
Apsolutno tačno. Oni bolesni u negiranju stvarnosti, mi bolesni u očekivanjima ili želji da im dokažemo tu stvarnost. Sva društva u BiH su bolesna.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1771 Re: Draško Stanivuković

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 18:04
Challenger_ wrote: 26/11/2020 18:03 Nema to veze sa geografijom i nacijom. Napisao sam, bolesno društvo, leksika duševnih invalida, eto zašto.
Pa imate li vi u SA izraz djikan i koga tako nazivate?

Imate li dziber?
Hajd' zaboravi.

_____
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#1772 Re: Draško Stanivuković

Post by fosna2014 »

Mlađahni revolucionar je u zadnjih par dana ekstremno prisutan na svim bitnim srpskim TV kućama, kako u manjem tako i u Srbiji.

Mile pripremio trasu. Na redu je učvršćivanje granica RS, BiH i pogotovo FBiH.

Traže se kooperanti u FBiH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1773 Re: Draško Stanivuković

Post by General War »

izvrsni direktor wrote: 26/11/2020 17:39
BHCluster wrote: 26/11/2020 17:07
LBVIEW wrote: 26/11/2020 16:59
Do cudne si ti antikorelacije dosao:
ako zahtjevas pravdu, zanemarujes ekonomska pitanja/ako se bavis ekonomskim pitanjima, zanemarujes pravdu. :-)
Ne postuje presude medjunarodnih syudova, ne postuje drzavni sud a ocekujemo od istog da doprinosi socijalnoj, ekonomskoj itd... pravdi?
Nhegova izjava o srebrenici ce vam popraviti zivot kako?
NJima je vec poravljen...razgulili na zapad, a ovdje ce malo odredjivati prioritete.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#1774 Re: Draško Stanivuković

Post by draganbl »

JThomas wrote: 26/11/2020 15:06
draganbl wrote: 26/11/2020 14:39
Meni nije bitno, a ti skrećeš sa teme.
Dakle, ja sam povukao paralelu između onoga šta političar kome je stalo do glasova smije da izjavi (čak i bez obzira na to šta lično misli). Tu sam iznio dvije teze:
1. Opozicioni (ili bilo koji drugi političar) iz Banjaluke neće izjaviti da je u Srebrenici počinjen genocid, iako u presudi Haškog suda jasno navedeno da se u Srebrenici desio genocid.
2. Opozicioni (ili bilo koji drugi političar) iz Sarajeva neće izjaviti da Srbija nije počinila genocid, iako je u presudi Haškog suda jasno navedeno da Srbija nije počinila genocid.

Diskusija na ovu temu je krenula od situacije sa političkim izjavama u Banjaluci, ja sam se nadovezao i napisao da je slična situacija i u Sarajevu.
srbija nije u bosni i hercegovini ni u državnoj zajednici sa njom. zašto je onda za politiku u bosni i hercegovini validna paralela nje i grada koji jeste u bosni i hercegovini? dakle, u startu se aksiomatski polazi od toga da je srbija presudna, odlučujuća za republiku srpsku. možda ti to i nisi primijetio, ali hoće jezik pravo.

a situacija je slična otprilike koliko i razmjer ratnih zločina. nisu ni sve zablude iste, u svemu imaju gradacije. presuda u predmetu bosna i hercegovina protiv srbije je odbila odgovornost srbije za činjenje genocida, ali ju je našla odgovornom za nesprečavanje genocida unutar onoga što je mogla. stanovište zvanične srpske politike je da genocida nije bilo - dakle, ona poriče i takvu presudu, koju si ti mahsuz uzeo za primjer "sličnosti". ta politika bi da može proskribirala samu riječ genocid, a sve međunarodne sudove principijelno smatra belosvetskim antisrpskim. ne na nivou ne slažem se sa ovom odlukom zato i zato, što bi u demokratskom društvu uvijek trebalo biti dozvoljeno.
Opet se vrtimo oko istog.
Veliki broj Srba u Bosni i Hercegovini Srbiju smatra prijateljskom zemljom i svima njima je važno da političari za koje bi eventualno glasali njeguju dobrosusjedske odnose sa Srbijom. Dakle, kao što bi možda stanovnik Sarajeva pozdravio političara iz Banjaluke koji bi rekao da je probosanski orijentisan, tako bi i stanovnik Banjaluke pozdravio političara iz Sarajeva koji bi kazao da je Srbija prijateljska zemlja i da sa Srbijom treba njegovati prijateljske odnose.
E sad, zašto Srbi iz RS-a žele prijateljske odnose sa Srbijom nije pitanje koje treba problematizovati. Neko je rođen u Srbiji, neko je tamo studirao, neko planira da studira, nekome je roditelj iz Srbije, neko tamo ima familiju, curu, momka, brata, a neko jednostavno voli Novaka Đokovića.

Slično, poštovanje presude Haškog suda bi takođe trebala da bude apsolutna stvar, a ne da se iz presude izvlači onaj dio koji jednoj strani odgovara, dok se drugi dio presude relativizuje ili negira.
I sada ja konstatujem da je vjerovatnoća da će srpski političar iz Banjaluke izjaviti da je probosanski orijentisan je podjednaka da će neki sarajevski političar izjaviti da je Srbija prijateljska zemlja.

Ja lično, ni od jednih ni od drugih ne očekujem da će se to desiti. Iako bi trebalo i moralo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1775 Re: Draško Stanivuković

Post by nosara »

Post Reply