Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#8301 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Better Man »

Sudija koji bi eventualno odgovorne oslobodio krivice, taj bi trebao biti po kratkom postupku smijenjen s položaja i smješten u zatvor na višegodišnju robiju uz doživotnu zabranu javnog rada. Isto sve ovo i za tužioce ako im padne optužnica.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8302 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

Johnny_x wrote: 24/11/2020 17:48
dr_Evil wrote: 24/11/2020 17:33 Image

da se ne zaboravi, a ponovit ce se sigurno.
Mene najvise muci sto ja svaki mjesec izdvojim 0,5 % od plate za civilnu zastitu, i sto ja i jos hiljade radnika finansiramo ovakvim plate i regrese.
Fikro je od nasih para dobro zaradio, prodao neispravne respiratore, neupotrebljive za bilo sta i sad zamislite neko je cijeli zivot placao zdravstveno, placao ovo 0,5 %(mislim da je ovo uvedeno 2014), i oboli od korone te mu je potrebna pomoc respiratora, a respiratora nema, tacno covjeku dodje muka od ovakviih stvari, ne zna sta bi ucinio. Ja BiH necu napustit zbog plate i posla, moja primanja su jako velika, nisam uhljeb, u privatnom sektoru sam i firma nije naslonjena na budjet i sa svojom platom mogu normalno ziviti, ali ne zelim da zivim ovdje zbog ovih uhljeba koji ti odlucuju o zivotu i vjerujem da dosta mladih ljudi koji su napustili BiH u zadnje vrijeme je najvise zbog kvalitete zivota, a ne zbog plate ili posla.
Fadil Novalic je trebao biti u zatvoru zbog malverzacija sa namjenskom industrijom, pa tek onda zbog respiratora, ali on i dalje odlucuje o nasoj sudbini.
Asim Sarajlic ima rekordno sudjenje za zaposljavanje u Elektroprivredi, traje preko 3 godine, Asim Sarajlic ima aferu prisluskivanje o kojoj je tuziteljstvo nista ne reaguje, Asim Sarajlic je ispitivan u vezi sa respiratorima, Asim Sarajlic je i dalje u domu naroda i ima oko 5000 KM platu.
Ja, i... Narod ga birao! 2x ranjavan. Sta hocete vi vise od Bosnjaka?

Disclaimer: Sarkazam/Ironija. Ja, i...?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8303 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Better Man wrote: 24/11/2020 22:33 Sudija koji bi eventualno odgovorne oslobodio krivice, taj bi trebao biti po kratkom postupku smijenjen s položaja i smješten u zatvor na višegodišnju robiju uz doživotnu zabranu javnog rada. Isto sve ovo i za tužioce ako im padne optužnica.
Trebao bi biti, samo ne znam ko ce ga smijeniti. Njihova policija, tuzilastvo, odbrana, SIPA, OSA, OS-BiH.

Obezbjedili su svoju pra pra pra unucad kradjom, i oprali pare 1000x puta da se ne moze uci u kraj. Placaju joe_blacka i ostale slicne njemu da nam vaze ovuda kako ne moze biti promijena, pa da i ono malo volje ubiju u narodu. I na kraju dana, jedini nacin borbe protiv njih preostaje bombica kad se okupe negdje. Sad ce Osmica da me trazi ko sam sta sam
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8304 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

opali se ipak klempa i na izborima i to u uslovima epidemije i manje izlaznosti. oko 200 miliona godišnje samo u kantonu sarajevo. i vjerujem da su respiratori (između ostalog) tome pridonijeli puno više nego njihovi načelnici kao takvi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8305 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

JThomas wrote: 25/11/2020 10:29 opali se ipak klempa i na izborima i to u uslovima epidemije i manje izlaznosti. oko 200 miliona godišnje samo u kantonu sarajevo. i vjerujem da su respiratori (između ostalog) tome pridonijeli puno više nego njihovi načelnici kao takvi.
Mudro zboris, ode im milijarda i sa kantona kad se promijeni vlada
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#8306 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Osim_13 »

meridiyan wrote: 24/11/2020 19:54
prim. mr. sc. Zoran Karlović SKB Mostar

"To su drugorazredni aparati koji su namijenjeni za katastrofe ili ne znam ni ja za šta. Oni u jednom trenutku isporuče 300 u drugom 900 mililitara, što znači da bi taj aparat doslovno ubio čovjeka",
Ovo je ključno, ključnije i od pranja para.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8307 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

dr_Evil wrote: 25/11/2020 08:42
Better Man wrote: 24/11/2020 22:33 Sudija koji bi eventualno odgovorne oslobodio krivice, taj bi trebao biti po kratkom postupku smijenjen s položaja i smješten u zatvor na višegodišnju robiju uz doživotnu zabranu javnog rada. Isto sve ovo i za tužioce ako im padne optužnica.
Trebao bi biti, samo ne znam ko ce ga smijeniti. Njihova policija, tuzilastvo, odbrana, SIPA, OSA, OS-BiH.

Obezbjedili su svoju pra pra pra unucad kradjom, i oprali pare 1000x puta da se ne moze uci u kraj. Placaju joe_blacka i ostale slicne njemu da nam vaze ovuda kako ne moze biti promijena, pa da i ono malo volje ubiju u narodu. I na kraju dana, jedini nacin borbe protiv njih preostaje bombica kad se okupe negdje. Sad ce Osmica da me trazi ko sam sta sam
:lol:

Izvini što se smijem, ima Osmica prečih briga od nas forumaša.

Sasvim realno razmišljanje je da ovi i ovakvi pravdu mogu doživjeti samo da ih se "linčuje" što je po meni lično sasvim prihvatljivo. Iskustvo nam govori da nijedan tužilac, sudija ili bilo ko u hijerarhiji a koji su do sada odbacivali optužnice, oslobađali od krivice, opstruisali na sve moguće načine predmete na kojima su radili i na taj način obezvrjeđivali institucije koje predstavljaju nije odgovarao niti "platio" za to, eventualno su samo odlazili na druge pozicije i na tome se završavalo uglavnom.

Kao što napisah mi smo duboko bolesno i korumpirano društvo, nema načina da se riješimo ovakvih "kadrova" osim da se izađe pred institucije i zahtjeva njihovo ultimativno povlačenje sa funkcija i zabrana djelovanja. Neki će reći da je to rušenje institucija ali nije, nezadovoljstvo radom istih se može korigovati protestima i agitovanjem za povlačenjem i smjenom. Ono što je možda i veći problem jeste da oni koji su instalirali ove podobnike uvijek nađu načina da svoje kadrove izguraju na bitne pozicije u tužilaštvu i sudstvu jer im to "demokratski izbori" omogućavaju. Da bi se ta sprega razbila "demokratskim" putem potrebno je mnogo, ja bih rekao isuviše mnogo, vremena da prođe i da se isti potiskuju na izborima gubeći glasove i funkcije nakon istih. Rezultati prošlih izbora u KS daju neku nadu da bi se moglo nešto promijeniti vremenom ali sve je to na dugu štapu dok recimo na druge dvije strane imamo apsolutne pobjednike koji još dugo vremena neće sići sa scene jer kod njih ne postoji opozicija, nemojmo samo da nas zavarava Draškova pobjeda u BL, na kraju će biti onako kako Bajatolah (što mi se sviđa ovaj izraz :D) kaže.

SDA je ključna u prodaji države i institucija, ruku na srce mora im se priznati da su još uvijek dovoljno jaki da čine značajan faktor u BiH zahvaljujući prije svega armiji uhljeba pozapošljavanih u institucijama na svim nivoima vlasti i velikom broju firmi koje kontrolišu plus masi neobrazovanih glasača koji uredno puše njihove fore evo već decenijama. Hipotetički govoreći, kada bi se isti uspjeli poraziti do mjere da ne predstavljaju više značajan faktor tj. da im se ne omogući više krađa i instaliranje podobnika na funkcije onda bi postojala šansa da se na državnom nivou potisnu elementi kočenja razvoja države i društva.

Uzmimo samo za primjer pomoć SDA kadrova u slučajevima procesa protiv Čovića ili Čauševića i bulumente njegovih pobočnika koji uredno sjede još uvijek po institucijama, nestaju dokazi ili se ništa ne čini na postojeće. O nepokrenutim procesima protiv Dodika zbog kriminala pa i antiustavnih djelovanja i njegovih "drugara" da se i ne piše. Realno da SDA nije antidržavni element ovi pobrojani plus još mnogi koji nisu imenovani bi odavno bili iza brave. Braneći njih i pomažući im dolazimo do suštinskog problema jer da nisu branili mi danas ne bi imali jednog Novalića kao premijera, jednog Solaka na mjestu šefa FUCZ ili jednog smrdu iz Sućeske kao uspješnog bizMismena u biznisu sa malinama a koji uvozi sofisticiranu medicinsku opremu tj. trebalo bi da bude takva ali nije jer smrad ni ne zna ništa drugo osim živjeti na račun drugih kroz poticaje, sumnjive nabavke ili bestidno pokušavajući zaraditi na genocidu u Srebrenici.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8308 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

zabavljen je i osmica o svom jadu, i to mnogo više nego što je mislio da je to moguće.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8309 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

JThomas wrote: 25/11/2020 14:43 zabavljen je i osmica o svom jadu, i to mnogo više nego što je mislio da je to moguće.
Nakacili mu se Gacani
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#8310 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

dr_Evil wrote: 25/11/2020 16:22
JThomas wrote: 25/11/2020 14:43 zabavljen je i osmica o svom jadu, i to mnogo više nego što je mislio da je to moguće.
Nakacili mu se Gacani
Gacko polje traktor ore, a .... ko god more!

Ako udari predji tih tri'es kilometara do mene!
Ima vina, loze, suhovine... izdrzacemo udar bar tri mjeseca!

I to minimum!
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8311 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Image

"ČEMU ĆE SLUŽITI?": Novi skandal s respiratorima "Srebrene maline"

U skladu sa Zaključkom Federalnog štaba civilne zaštite od 2. septembra 2020. godine, nastavak instalacije ventilatora u zdravstvene ustanove na području Federacije BiH planiran je za četvrtak, 26. novembra 2020. godine, poručili su prije dva dana iz FUCZ-a za N1.

Ali, hoće li sutra biti tako? Planirani nastavak raspodjele raspiratora "Srebrene maline" je upitan. Bar kako su za N1 izjavili iz Sveučilišne kliničke bolnice Mostar i Opće bolnice „Abdulah Nakaš“ Sarajevo.

N1 saznaje da je pročelnik Odjela anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenja SKB Mostar, dr. Zoran Karlović obavijestio FUCZ da ne mogu prihvatiti respiratore "Srebrene maline", jer su ustanova koja se bavi pružanjem usluga u visokovrijednoj kardiohirurgiji, neurohirurgiji, usluga koje pruža opšta intenzivna i još dva respiracijska centra. U njima imaju visokokvalitetne respiratore, poput Dregera.

''To su sve visokozahtjevni bolesnici i ja se upuštati u jedan vježbovni tretman s aparatima koji su za mene nepouzdani, ne želim. Ja sam se lijepo na svemu zahvalio. Mi imamo dovoljno respiratora, nijednog trenutka nismo bili u krizi s ventilacijom kod Covida-19. Ja imam potrebu za drugim, intenzivnim uređajima koji mi koriste. Daj ono što meni treba. Imam ja ta dva respiratora. To je isti taj respirator kao iz Ujedinjenih Emirata. Ničemu ne služe. Čemu će služiti? Ja bih volio da onaj ko ih je naručio, ili neki njegov prijatelj, dođe na taj respirator pa da njemu pomaže“, direktan je bio u izjavi za N1 doktor Karlović.

No, ''odbijenica'' respiratorima "Srebrene maline", sve ukazuje na to, stiže i iz Opšte bolnice.

Šef Covid-odjela Opće bolnice, dr. Ednan Drljević za N1 tvrdi kako ih niko nije ni pitao za to, a trebao je. Neće primiti respiratore, dodaje, jer ih prvo treba pregledati Komisija za prijem Opšte bolnice, u kojoj će biti intenzivisti, oni koji će pregledati respiratore, a onda očekuju ekipu, servisere, koja će uraditi nulti servis, a potom i verifikaciju, da se zna da su respiratori ispravni. Tek tada mogu odlučiti hoće li primiti ili ne te respiratore.

''Ne da nam pošalju tek tako te respiratore, koje mi nismo ni tražili. Poslali smo im dopis (Federalnoj upravi civilnoj zaštite, op. a.). Oni su htjeli našoj tehničkoj službi, bez obavijesti menadžmentu, da dovuku to i istresu to. Onda smo mi to zabranili, jer imamo komisiju za prijem. Menadžment će kontaktirati tu komisiju, da se odluči za te respiratore da ili ne. Problem za te respiratore je što su kod njih neki džekovi, koji ne pašu na naše utičnice. Ne mogu nam tako nešto dovuć', istrest', okrenut' se i otić'. To je neprimjereno i u krajnoj liniji nekulturno. Nema potrebe da nam tako istresaju, radi nečijih interesa'', kazao je za N1 dr. Drljević.

Iz SKB Mostar su još direktniji. Ne žele rizikovati prijemom respiratora "Srebrene maline".

''Svakako da je rizik. Sve govori u prilog jednoga nepovjerenja, vidite koliko su tu, a ne znaju liječnici, nisu u funkciji. Mi radimo sa deset puta sofisticiranijom opremom. To su aparati za vojsku, a mislim da bi vojnik trebao biti zdrav kad dođe na taj aparat. To je katastrofa, ne mogu ja komentirati. Ja ne bih ni svome neprijatelju poželio taj aparat nego bih dao aparat koji vrijedi, ne bih se upuštao u igru s takvim aparatom'', kazao je dr. Karlović.

Bez kompletnog procesa prijema u Opću bolnicu respiratori neće biti primljeni, defintivno je potvrđeno. Odluka da li će uopšte i koliko biti prihvaćeno tih respiratora, može se donijeti tek nakon servisiranja, preko komisije za prijem i menadžmenta, nakon priključivanja, pregleda, obuke, potom verifikacije.

''I mi imamo dva što smo ih dobili iz Emirata i hvala im, mislim da su identični, ali ne možemo ih isprobati, jer čak i one utičnice koje su kineske, ne odgovaraju na naše utičnice za zrak i kisik, nemamo servisera koji će obaviti nulti servis. Tako da nam to stoji neupotrebljivo'', pojasnio je za N1 identičan scenarij kao u Tuzli i Mostaru dr. Drljević.

Pročelnik Odjela za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje SKB Mostar, dr. Zoran Karlović zaključuje: "To je sada naguravanje, prisiljavanje doktora da prihvate nešto za šta nisu bili od početka. To je jedno silovanje, to je vlast koja je takva kakva je, to je njen obraz, a sigurno nije do liječnika.''
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8312 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Billy The Pljuc wrote: 25/11/2020 18:11 Image

"ČEMU ĆE SLUŽITI?": Novi skandal s respiratorima "Srebrene maline"

U skladu sa Zaključkom Federalnog štaba civilne zaštite od 2. septembra 2020. godine, nastavak instalacije ventilatora u zdravstvene ustanove na području Federacije BiH planiran je za četvrtak, 26. novembra 2020. godine, poručili su prije dva dana iz FUCZ-a za N1.

Ali, hoće li sutra biti tako? Planirani nastavak raspodjele raspiratora "Srebrene maline" je upitan. Bar kako su za N1 izjavili iz Sveučilišne kliničke bolnice Mostar i Opće bolnice „Abdulah Nakaš“ Sarajevo.

N1 saznaje da je pročelnik Odjela anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenja SKB Mostar, dr. Zoran Karlović obavijestio FUCZ da ne mogu prihvatiti respiratore "Srebrene maline", jer su ustanova koja se bavi pružanjem usluga u visokovrijednoj kardiohirurgiji, neurohirurgiji, usluga koje pruža opšta intenzivna i još dva respiracijska centra. U njima imaju visokokvalitetne respiratore, poput Dregera.

''To su sve visokozahtjevni bolesnici i ja se upuštati u jedan vježbovni tretman s aparatima koji su za mene nepouzdani, ne želim. Ja sam se lijepo na svemu zahvalio. Mi imamo dovoljno respiratora, nijednog trenutka nismo bili u krizi s ventilacijom kod Covida-19. Ja imam potrebu za drugim, intenzivnim uređajima koji mi koriste. Daj ono što meni treba. Imam ja ta dva respiratora. To je isti taj respirator kao iz Ujedinjenih Emirata. Ničemu ne služe. Čemu će služiti? Ja bih volio da onaj ko ih je naručio, ili neki njegov prijatelj, dođe na taj respirator pa da njemu pomaže“, direktan je bio u izjavi za N1 doktor Karlović.

No, ''odbijenica'' respiratorima "Srebrene maline", sve ukazuje na to, stiže i iz Opšte bolnice.

Šef Covid-odjela Opće bolnice, dr. Ednan Drljević za N1 tvrdi kako ih niko nije ni pitao za to, a trebao je. Neće primiti respiratore, dodaje, jer ih prvo treba pregledati Komisija za prijem Opšte bolnice, u kojoj će biti intenzivisti, oni koji će pregledati respiratore, a onda očekuju ekipu, servisere, koja će uraditi nulti servis, a potom i verifikaciju, da se zna da su respiratori ispravni. Tek tada mogu odlučiti hoće li primiti ili ne te respiratore.

''Ne da nam pošalju tek tako te respiratore, koje mi nismo ni tražili. Poslali smo im dopis (Federalnoj upravi civilnoj zaštite, op. a.). Oni su htjeli našoj tehničkoj službi, bez obavijesti menadžmentu, da dovuku to i istresu to. Onda smo mi to zabranili, jer imamo komisiju za prijem. Menadžment će kontaktirati tu komisiju, da se odluči za te respiratore da ili ne. Problem za te respiratore je što su kod njih neki džekovi, koji ne pašu na naše utičnice. Ne mogu nam tako nešto dovuć', istrest', okrenut' se i otić'. To je neprimjereno i u krajnoj liniji nekulturno. Nema potrebe da nam tako istresaju, radi nečijih interesa'', kazao je za N1 dr. Drljević.

Iz SKB Mostar su još direktniji. Ne žele rizikovati prijemom respiratora "Srebrene maline".

''Svakako da je rizik. Sve govori u prilog jednoga nepovjerenja, vidite koliko su tu, a ne znaju liječnici, nisu u funkciji. Mi radimo sa deset puta sofisticiranijom opremom. To su aparati za vojsku, a mislim da bi vojnik trebao biti zdrav kad dođe na taj aparat. To je katastrofa, ne mogu ja komentirati. Ja ne bih ni svome neprijatelju poželio taj aparat nego bih dao aparat koji vrijedi, ne bih se upuštao u igru s takvim aparatom'', kazao je dr. Karlović.

Bez kompletnog procesa prijema u Opću bolnicu respiratori neće biti primljeni, defintivno je potvrđeno. Odluka da li će uopšte i koliko biti prihvaćeno tih respiratora, može se donijeti tek nakon servisiranja, preko komisije za prijem i menadžmenta, nakon priključivanja, pregleda, obuke, potom verifikacije.

''I mi imamo dva što smo ih dobili iz Emirata i hvala im, mislim da su identični, ali ne možemo ih isprobati, jer čak i one utičnice koje su kineske, ne odgovaraju na naše utičnice za zrak i kisik, nemamo servisera koji će obaviti nulti servis. Tako da nam to stoji neupotrebljivo'', pojasnio je za N1 identičan scenarij kao u Tuzli i Mostaru dr. Drljević.

Pročelnik Odjela za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje SKB Mostar, dr. Zoran Karlović zaključuje: "To je sada naguravanje, prisiljavanje doktora da prihvate nešto za šta nisu bili od početka. To je jedno silovanje, to je vlast koja je takva kakva je, to je njen obraz, a sigurno nije do liječnika.''

Javljaju mi iz SDA centrale da ce i tebe tuzit kinezi jer iznosis istinu, ovaj pardon rusis bosnjacki poredak. Hajde da se sjetimo, zaboravlja se kako su nas lagali:
Novi detalj u cijeloj priči su i informacije da proizvođač respiratora Bosni i Hercegovini sprema višemilionsku tužbu za naknadu štete. Naime, proizvođač iz Kine na ovaj korak odlučio se nakon što su „New York Times“ i „Associated Press“ prenijeli informacije koje je na svojoj zvaničnoj veb-stranici objavilo Tužilaštvo BiH o tome da su respiratori neupotrebljivi, kao i da proces nabavke ima elemente kriminalnih radnji. Naknadno je utvrđeno i da je vještačenje u ime Tužilaštva BiH radio neovlašteni sudski vještak.
Zbog svega bi država BiH mogla platiti višemilionsku odštetu. Štete koje su na ovaj način pričinjene međunarodnim akterima u pogledu njihove reputacije mjere se milionima eura, a advokatski timovi zbog svega spremaju tužbe u SAD-u i Velikoj Britaniji. Proizvođač respiratora, „Beijing Aerospace Changfeng“ u gotovo 100-postotnom je vlasništvu države Kine. Obje firme, i proizvođač i prodavač, uredno su registrovane i imaju licence za proizvodnju i prodaju medicinske opreme, a proizvođač posjeduje i brojne certifikate za poslovanje unutar Evropske unije.

O svemu su Vijesti.ba zatražile i komentar u Ambasadi Kine u BiH. Iz Ambasade nisu potvrdili, niti demantirali mogućnost tužbe.

- U vezi sa nabavkom respiratora i vašim upitom, Ambasada Kine nije učestvovala, niti je upoznata sa relevantnim informacijama, naveli su u odgovoru.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8313 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

:mrgreen: stara prigradska taktika, evo vidite šta ste sad uradili...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8314 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

JThomas wrote: 26/11/2020 08:58 :mrgreen: stara prigradska taktika, evo vidite šta ste sad uradili...
Sad nas po Mostaru fataju na trehu, ko ako ne glasate za SDA i SDA Kmetove(SBB I DF) sta se sepure okolo u plavim jaknama preuzet ce Covic sve pa cete vidit sta ce bit od vas. A to sto vec 16 godina HDZ ima punu kontrolu nad gradom, nije vazno, loze narod, sta se moze desit da vec nije bilo u ovo 16.

Ljubo Beslic potpise sta hoce, posalje u centralu SDA na protokol ovi odobre i nastavlja se kradja. Tako su nam ga metli i za autoput sada
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#8316 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by lacrima »

Ubilo se za ozivljavanje BIRE, a Fikret nek bude ovlasteni zastupnik
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8317 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by hadzinicasa »

ovo je odavno problem. i djelimicno razlog zbog kojeg jedan dio roditelja odbija vakcinisati djecu. ne jer ne vjeruje u vakcinaciju, vec jer ne vjeruje u sistem adekvatne pohrane vakcina, kvalitet nabavljenih vakcina i rok trajanja. Dakle u sistem. I nisu u krivu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8318 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

u nas je sve problem na pomolu. pa i svako rješenje problema je novi problem na pomolu...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8319 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by hadzinicasa »

naoko zagladjeno, pa uocis pukotinu, pridjes blize, pogledas, proceprkas nokticem a ono se otvori krater.... crna rupa i proguta te.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#8320 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by jazzer »

Upravo tako. Kada bi za potpunu pobjedu nad covidom trebalo samo uvesti lijek (nazovi ga kurcoban) od 10 mg i tako
se zauvijek rijesiti pandemije, kod nas bi prvo uvezli kurcoban forte, pa onda kurcoban od 20 mg umjesto od 10..

Ovdje nista ne moze bez problema. A znamo otkuda ti problemi.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#8321 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

hadzinicasa wrote: 26/11/2020 10:00 ovo je odavno problem. i djelimicno razlog zbog kojeg jedan dio roditelja odbija vakcinisati djecu. ne jer ne vjeruje u vakcinaciju, vec jer ne vjeruje u sistem adekvatne pohrane vakcina, kvalitet nabavljenih vakcina i rok trajanja. Dakle u sistem. I nisu u krivu.
Kapa doli.

U SFRJ si imao kvalitetne i vakcine koje se proizvode u drzavi.

Bilo je problema, ali su bili vezani za nivo razvoja imunologije u tom trenutku.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8322 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Capljina74 wrote: 26/11/2020 10:11
Kapa doli.

U SFRJ si imao kvalitetne i vakcine koje se proizvode u drzavi.

Bilo je problema, ali su bili vezani za nivo razvoja imunologije u tom trenutku.
A jok, bile su lose kvalitete za Srbe i dobre za sve ostale. Tako rece Dodik:"Tito je mrzio Srbe" :D
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#8323 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

dr_Evil wrote: 26/11/2020 10:52
Capljina74 wrote: 26/11/2020 10:11
Kapa doli.

U SFRJ si imao kvalitetne i vakcine koje se proizvode u drzavi.

Bilo je problema, ali su bili vezani za nivo razvoja imunologije u tom trenutku.
A jok, bile su lose kvalitete za Srbe i dobre za sve ostale. Tako rece Dodik:"Tito je mrzio Srbe" :D
Ko govedo sluša.

Tito je mrzio i Bošnjake, Hrvate... Izgleda jedino Makedonce volio...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8324 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Capljina74 wrote: 26/11/2020 11:01
Ko govedo sluša.

Tito je mrzio i Bošnjake, Hrvate... Izgleda jedino Makedonce volio...
Bio pencilin za ove kriminalce i fasiste. Citam Memoare od Latica, kaze kako mu je tesko bilo u Jugi, a pise studirao sve za dzabe, svaka druga scena putuje u vozu, Beograd, Prizren, Sarajevo, e kontam bas ti je tesko u ovom tvom mladomuslimanskom vaktu student ne moze sa vozom do Capljine
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#8325 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

dr_Evil wrote: 26/11/2020 11:19
Capljina74 wrote: 26/11/2020 11:01
Ko govedo sluša.

Tito je mrzio i Bošnjake, Hrvate... Izgleda jedino Makedonce volio...
Bio pencilin za ove kriminalce i fasiste. Citam Memoare od Latica, kaze kako mu je tesko bilo u Jugi, a pise studirao sve za dzabe, svaka druga scena putuje u vozu, Beograd, Prizren, Sarajevo, e kontam bas ti je tesko u ovom tvom mladomuslimanskom vaktu student ne moze sa vozom do Capljine
Dvije hefte se vucem po sudu. Jurim neka prava logoraša.
Ubio nas Ustavni sud. Sva prica zatvorena do Strazbura.

To su odradili bez problema i zajedno, bošnjački i srpski političari, se popišali po žrtvama.

Kontaš, sekunde nisu imali problema. A prvi ce narikati u Srebrenici ili Skelanima branioci srpstva i bošnjaštva!

Samo u ovoj ruci su pokrali da zatvore mnoštvo problema žrtava rata.

I da se ne lažemo Fikro je tu podguzna muha.
Post Reply