Preminuo Mustafa Nadarevic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#76 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by dert »

kakavdanakneiskustvu wrote: 22/11/2020 21:29 ja ni ne kazem da je iskljucivo hrvatski glumac nego da je prije svega hrvatski jer je čitav život tamo i živio
Mustafa je bio SVOJ i nas i nas i nas i nas
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#77 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote: 23/11/2020 21:33 Dobar glumac je bio.

Pamtice ga kao Izeta sto je normalno, koliko se to snimalo, 15 godina?

A Izet je samo karikatura, imao je Mustafa puno boljih uloga.
da,priličan broj daleko boljih uloga
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#78 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by kakavdanakneiskustvu »

dert wrote: 23/11/2020 21:35
kakavdanakneiskustvu wrote: 22/11/2020 21:29 ja ni ne kazem da je iskljucivo hrvatski glumac nego da je prije svega hrvatski jer je čitav život tamo i živio
Mustafa je bio SVOJ i nas i nas i nas i nas
:thumbup:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#79 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by Milenkov buraz »

Ne znam da li se ko sjeća kada je Nadarević dosta davno u izbornoj kampanji stao iza SDP-a, mislim da je bio i na plakatima tada. Uglavnom tada je SDA izdala saopštenje i popljuvala ga u stilu da je senilna budala, lud i zbunjen, kao i lik kojeg glumi u serijalu "Lud, zbunjen, normalan". :roll: :( Samo da bude zapisano, ja ne zaboravljam. Nadareviću rahmet i laka ova napaćena zemlja.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#81 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by LBVIEW »

bandit_mo wrote: 23/11/2020 12:54 Umre legenda glumišta, općenito omiljena javna ličnost i forum ga sveo na krvna zrnca.
I onda se svako dvije godine čudimo kako nacio stranke uvijek pobjeđuju, kao tko glasa za njih... :-) :roll:
:thumbup:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#82 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by Porodice Foht »

Sjajan hommage Ante Tomica na portalu Jutarnjeg (prenesno iz Slobodne Dalmacije).
''Pamtim da mi je jednom pričao kako ga je baka učila moliti. Bio je mali dječak, kratko iza Drugog svjetskog rata, kad je vjera bila slaba, povlačila se pred ateističkim režimom, njega je njegova bosanska nena posjela u krilo i šaptala mu kuranske ajete. Nakon svega golemog vremena, šezdeset ili sedamdeset godina kasnije, on je arapske stihove znao naizust. Govoreći o milostivom, samilosnom Alahu, Gospodaru svjetova, zračio je ozarenošću i blagošću pravog vjernika. Ili mu je, nagađam, ozarenost i blagost bila od uspomene na baku, na njezin glas, miris njezine kose i odjeće, na okus njezine pite i hurumašica. Mustafa Nadarević, iskreno, nije mi se činio kao osobito pobožan, piše Ante Tomić za Slobodnu Dalmaciju.
https://www.jutarnji.hr/scena/domace-zv ... v-15033018
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#84 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by LBVIEW »

Porodice Foht wrote: 24/11/2020 13:45 Sjajan hommage Ante Tomica na portalu Jutarnjeg (prenesno iz Slobodne Dalmacije).
''Pamtim da mi je jednom pričao kako ga je baka učila moliti. Bio je mali dječak, kratko iza Drugog svjetskog rata, kad je vjera bila slaba, povlačila se pred ateističkim režimom, njega je njegova bosanska nena posjela u krilo i šaptala mu kuranske ajete. Nakon svega golemog vremena, šezdeset ili sedamdeset godina kasnije, on je arapske stihove znao naizust. Govoreći o milostivom, samilosnom Alahu, Gospodaru svjetova, zračio je ozarenošću i blagošću pravog vjernika. Ili mu je, nagađam, ozarenost i blagost bila od uspomene na baku, na njezin glas, miris njezine kose i odjeće, na okus njezine pite i hurumašica. Mustafa Nadarević, iskreno, nije mi se činio kao osobito pobožan, piše Ante Tomić za Slobodnu Dalmaciju.
https://www.jutarnji.hr/scena/domace-zv ... v-15033018
:thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#85 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by black_adrian »

godina je prošla..
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#86 Re: Preminuo Mustafa Nadarevic

Post by zabac kermit »

https://www.klix.ba/magazin/kcerka-must ... /211122106

nevjerovatno,kao da je juce bilo,leti vreme
Post Reply