OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1276 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Sta znaci da se spasimo, a sta da propadnemo...?
Od cega cemo se, kao, spasiti ako povjerujemo u tvoju teoriju, pardon - "zakon", a zbog cega cemo, kao, propasti ako ne vjerujemo u tvoj "zakon"...?

Mislim...evo...prihvatam tvoj zakon, tvrdim da je 100% tacan. Jesam li sad spasen? Ne moram vise gledati pod krevet ima li zle babaroge?

Ili, jos bolje - na koji nacin cemo djetetu od 10 godina objasniti ovaj tvoj "zakon", kako da ono shvati sve ovo sto ti pricas, i na koji nacin ce se onda ono "spasiti"? Ili treba da ceka da dobaci do 70-80 godina da bi shvatilo...?

Uvidjas li kakve sve rupetine imas u ovoj svojoj bajci...?

(sorry Tempo, jbg :D)
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1277 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 21/11/2020 22:15Znaci...u "JA+7" racuna se samo 7, JA se ne pika... Pa, OK...posteno.
Ne valja ti pitanje!
Dozer wrote: 21/11/2020 22:15Sta to ne valja u mom pitanju? Postoji li 7 bez JA, i JA bez 7?
Pitanje je sada OK. Neću ti odgovoriti na njega. Umjesto odgovora ja ću tebi sada da postavim ovo isto pitanje, samo malo preformulisano. I ako budeš znao da odgovoriš na njega, znaćeš da odgovoriš i na pitanje koji si ti meni postavio.

Moje pitanje glasi:
Mgu li postojati fizičke i psihičke radnje naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja bez JASTVA koje se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumije?

Sada ću ponovo da postavim ovo isto pitanje, ali ću da ga obrnem:
Može li postoji JASTVO, koje ne može da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumije?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1278 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Za pocetak, nekulturan si. Na pitanje se ne odgovara pitanjem, to bi trebao znati s toliko godina...

Ali ja cu tebi odgvooriti na tvoje pitanje;
Ljubo2 wrote: 21/11/2020 22:58 Mgu li postojati fizičke i psihičke radnje naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja bez JASTVA koje se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumije?
Dio moze, dio ne moze. Kretanje i naprezanje postoje i bez zivih bica i svijesti, to bi valjda trebao znati.
Opazanje, osjet, pamcenje, misljenje i razumijevanje su svojstveni iskljucivo zivim bicima. S druge strane, znamo i da su biljke zive, ali nemaju mozak, pa samim tim ni ove osobine.
Zadovoljan? Znam da nisi. Ali ako ti sad meni odgovoris na pitanje koje proizilazi iz mog odgovora, onda ce ti postati jasno da sam ja u pravu, a ne ti.
Pitanje je vrlo jednostavno i glasi - kako se zove kretanje vazduha?
Sada ću ponovo da postavim ovo isto pitanje, ali ću da ga obrnem:
Može li postoji JASTVO, koje ne može da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumije?
Naravno, odgovoricu ti i na ovo, cisto kako bi ti shvatio da ja razumijem o cemu ti pricas, ali i kako bih ti, kao i u gornjem odgovoru, dokazao da pricas gluposti.

Odgovor je identican gornjem - dio moze, dio ne moze. Problem je sto je ova tvoja konstrukcija "JASTVO" totalno isprazna. Ne znaci nista, ne oznacava nista, niti je primjenjiva na bilo sta.
Kako bih ti i ovo dokazao, samo odgovori ne prethodno pitanje za vazduh.

Sad ocekujem tvoje odgovore na moja pitanja, i ono prethodno, kao i na ovo sada. Bez odgovora ides na foe i zavrsili smo daljnju pricu.
Takodjer, odgovor u kojem ces nabrajati svoju mantru - nije odgovor na postavljena pitanja. Odgovori konkretno. Ako ne mozes, to znaci da nemas odgovor, te da sam ja u pravu.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#1279 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Ljubo2 wrote: 21/11/2020 22:32
allem_77 wrote: 21/11/2020 21:38Ljubo, daj malo tajnih razgovora sa svjetlosnim bićem. Ljudi vole tajanstvenost.
Najveća tajna cijelog Univerzuma je LOGIKA po kojoj Univerzum postoji i tu LOGIKU sam, uz pomoć Svjetlosnih bića, otkrio i dao. I time sam svoj ZADATAK izvršio. Sada je sve do vas, da po svojoj slobodnoj volji, po toj LOGICI postušite i da se spasite ili i dalje da tjerate "PO SVOME" i propadnete. A ta VELIKA PROPAST SVIJETA je već počela da se nazire.
Da li si razmišljao da taj svoj zakon pošalješ nekome od državnika?

Možda predsjedniku Dodik Miloradu..?
On je trenutno glavni u predsjedništvu Bosne i Hercegovine.

Ti najavljuješ propast svijeta. Nije to neka bezveze informacija.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1280 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 21/11/2020 22:39Sta znaci da se spasimo, a sta da propadnemo...?
Spasiti se, znači, SAMOODRŽARI se. Propasti, znači SAMOUNIŠTITI SE.
Dozer wrote: 21/11/2020 22:39Od cega cemo se, kao, spasiti ako povjerujemo u tvoju teoriju, pardon - "zakon", a zbog cega cemo, kao, propasti ako ne vjerujemo u tvoj "zakon"...?
Zakon postojanja kao IDEJA, nije zato da se u nju vjeruje ili ne vjeruje, već da se po njoj, u cilju SAMOODRŽANJA (izbjegavanja Haosa i Zla, a ostvarenja Harmonije i Dobra) DJELUJE. Zato osnovna načela Zakona postojanja i jesu: jedinstvo svih ljudi svijeta, mir, red, uzajamno pomaganje, ljubav i pravedna podjela rada i rezultata rada, jer samo po ovim načelima je moguće SAMOODRŽATI SE, tj. izbjeći Haos i Zlo.

A od čega pomoću Zakona postojanja treba da se spasimo, da ne propadnemo?

Treba da se spasimo od lažnih i pogrešnih, naučnih, filozofskih, ideološko-političkih i vjerskih IDEJA po kojima još uvijek živimo, koje nas vode u propast, jer od nas zahtijevaju političku, nacionalnu, vjersku i klasnu podijeljenost svijeta, uzajamnu konkurenciju, mržnju i borbu svakoga sa svakimj, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva.
Dozer wrote: 21/11/2020 22:39Mislim...evo...prihvatam tvoj zakon, tvrdim da je 100% tacan. Jesam li sad spasen? Ne moram vise gledati pod krevet ima li zle babaroge?
Zakon postojanja NIJE VJERA koja kaže: "Ko vjeruje spasiće se". Zakon postojanja je uputstvo kako ljudi treba da žive i rade da bi se spasili, jer Život je SAMOODRŽAVANJE koje podrazumijeva NAPREZANJE, KRETANJE I RAD. Za razliku od svih dosadašnjih ideja koje nas upućuju šta i kako treba da radimo da se SAMOUNIŠTIMO. Između ostalog i kako da smislimo i proizvedemo i KORONU i njome se zaprašimo.
Dozer wrote: 21/11/2020 22:39Ili, jos bolje - na koji nacin cemo djetetu od 10 godina objasniti ovaj tvoj "zakon", kako da ono shvati sve ovo sto ti pricas, i na koji nacin ce se onda ono "spasiti"?
NIje nužno djeci objašnjavati bilo šta, već samo odraslima, da odrasli shvate Zakon postojanja i po njemu postupe i promijene se. Pa kad se to desi, za djecu je lako. Djeca, ionako, uvijek kopiraju odrasle. To je prirodno pravilo i zakon, da IDEJE (INFORMACIJE, ZNANJA) vladaju svijetom. One su te koje se prenose sa koljena na kkoljeno. Što znači, ako je jedna generacija živjela po Ideji Haosa i Zla, živjeće i sve naredne. I svaka generacija će Zlo koje je primila od svojih predaka da usavršava dalje, sve dok Zlo ne bude toliko moćno da se pomoću njega cijela generacija uništi i ciklusi ponavljanja života se završe. To je razlog što od muslimana uvijek nastaje musliman, od katolika katolik, od Srbina Srbin, od fašite, fašista, od svinje svinja, od jabuke jabuka itd. I upravo naslijeđe ideje rata je razlog što svaka generacija čovječanstva po jedan golemi samoubilački rat napravi. Zbog toga, kad god u prirodi nešto ne valja, treba da znamo da uvijek "genetika ne valja i da treba da se mijenja. Isto je i sa zlim Čovječanstvom. Loša mu je "genetika", hajde da je promijenimo. Zamijenimo je sa Zakonoim postojanja. Zakon postojanja je univerzalna genitika sa značenjem Harmonije i Dobra po kojoj je cijeli Univerum sagrađen. Nema nikakvog razloga da i ljudi ne mogu po njoj da postupe. Osim stare, loše genetike koja to ne dozvoljava. Sve svjetske ratne tehnologije, kao i ova KORONA, su njen proizvod, koji će njoj samoj, na kraju, doći glave. I to njeno samouništenje će da bude jedina pozitivna strana te stare genetike.
Dozer wrote: 21/11/2020 22:39Uvidjas li kakve sve rupetine imas u ovoj svojoj bajci...?
Ako ćemo pravo, ja sam taj koji tebi pomažem da ti sagledaš svoje "rupetine" (staru genetiku), a ne ti, moje. Zato što je sve drugo, osim Zakona postojanja, "RUPETINA".
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1281 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 21/11/2020 23:18Za pocetak, nekulturan si. Na pitanje se ne odgovara pitanjem, to bi trebao znati s toliko godina...
Stotinu puta sam ti do sada odgovorio na to pitanje i nisi shvatio. Pa velim, možda ćeš konačno da shvatiš, ako na njega pokušaš da odgovoriš sam.
Dozer wrote: 21/11/2020 23:18Ali ja cu tebi odgvooriti na tvoje pitanje;Dio moze, dio ne moze. Kretanje i naprezanje postoje i bez zivih bica i svijesti, to bi valjda trebao znati.
I dalje ne razumiješ Zakon postojanja. Ne razumiješ šta riječ i pojam "POSTOJASNJE" podrzumijeva, iako sam i to stotinu puta do sada objasnio. Po Zakonu postojanja, ne postoje nikakva živa bića koja se kreću. Po Zakonu postojanja postoji samo ŽIVA i SVJESNA građa (JA+7) koja sama od sebe, uz pomoć svojih 7 SVE gradi, pa i ono što ti zoveš imenom "živa bića".
Dozer wrote: 21/11/2020 23:18Opazanje, osjet, pamcenje, misljenje i razumijevanje su svojstveni iskljucivo zivim bicima.
Ti stvarno nisi sposobnan ništa da razumiješ. NI fizičke, ni psihičke sposobnosti nisu svojstene živim bićima, kao organizacijama kretanja i rada, već samo elementima koji od sebe samih grade živa bića kao organizacije svoga kretanja i rada. Organizacija ne može da bude ni živa, ni svjesna, zato jer organizacija NE POSTOJI. Postoje samo živi i svhesni elementi (JA+7) koji organizaciju uz pomoć svojih 7 grade.
Dozer wrote: 21/11/2020 23:18 Ali ako ti sad meni odgovoris na pitanje koje proizilazi iz mog odgovora, onda ce ti postati jasno da sam ja u pravu, a ne ti.
Pitanje je vrlo jednostavno i glasi - kako se zove kretanje vazduha?
Kretanja vazduha ima više vrsta. Na primjer, kad čovjek prdne, to kretanje vazduha se zove "prdac". Eto, ja sada mislim da ćeš ti iz ovog mog odgovora da shvatiš da sam ja u pravu, a ne ti. Zato što ne postoji nikakav vazduh, koji može da se kreće, već samo nekakve male, žive i svjesne elementarne ćestice Kvantnog vakuuma koje se uz pomoć svojih 7 organizovano napreži i kreću.
Dozer wrote: 21/11/2020 23:18Problem je sto je ova tvoja konstrukcija "JASTVO" totalno isprazna. Ne znaci nista, ne oznacava nista, niti je primjenjiva na bilo sta.
Znači, tvoje JASTVO ne priznaje da postoji, niti priznaje da raspolaže sa 7, niti da se meni obratilo uz pomoć svojih 7. Pa sa kime ja onda razgovaram?
Dozer wrote: 21/11/2020 23:18Sad ocekujem tvoje odgovore na moja pitanja, i ono prethodno, kao i na ovo sada. Bez odgovora ides na foe i zavrsili smo daljnju pricu. Odgovori konkretno. Ako ne mozes, to znaci da nemas odgovor, te da sam ja u pravu.
Konkretno, tvoje pitanje glasi: "Može li JA postojati bez 7". Konkretan odgovor glasi: NE MOŽE. Ti mi nisi dokazao da može. Drugo tvoje konkretno pitanje glasi: "Može li 7 postojati bez JA"? Konkretan odgovor glasi: NE MOŽE. NI ovo nisi dokazao da može. I to je dokaz da ti nisi u pravu, a ja jesam.

Uz napomenu da Jastvo može da bude samo ono što POSTOJI i da raspolagati sa 7 može samo ono što POSTOJI. I uz napomenu da ti još uvijek nisi razumio šta riječ i pojam POSTOJANJE podrazumijeva. Preporučujem ti da isčitaš sve moje postove na svih 50 stranica ove teme ponovo, dok to ne uspiješ da shvatiš.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1282 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 21/11/2020 23:53Da li si razmišljao da taj svoj zakon pošalješ nekome od državnika?
Nema šanse da političari mogu bilo šta da shvate. Oni su najgluplji i naopasniji od svih. Svjetski bogataši i političari, zajedno sa naučnicima koji za njih rade, su najgora svjetska mafija i upravo oni će da uzrokuju propast svijeta.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1283 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

...
Last edited by Ljubo2 on 23/11/2020 02:19, edited 1 time in total.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#1284 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 22/11/2020 01:29
allem_77 wrote: 21/11/2020 23:53Da li si razmišljao da taj svoj zakon pošalješ nekome od državnika?
Nema šanse da političari mogu bilo šta da shvate. Oni su najgluplji i naopasniji od svih. Svjetski bogataši i političari, zajedno sa naučnicima koji za njih rade, su najgora svjetska mafija i upravo oni će da uzrokuju propast svijeta.
vidi, Ljubo, kada ovako nesto izjavis onda izgleda kao da ne poznajes ni pozitivne primjere istih, a kojih je mnogo. ako bih ja birao rekao bih Ghandi, Willi Brandt i kao zadnji Jose Mujica. te i takve tvoje generalizacije samo isticu nepoznavanje sve i jedne materije koje si se do sada dotakao. meni je to malo tuzno, ali razumijem.

isto kao sto si protiv svih onih cije misli i otkrica koristis kao "dokaz" svog misljenja, samo da bi ih sekundu poslije nazvao glupanima. drug Ljubo, veliki ljudi ne rade tako. Ajnstajn nije Njutna nazvao glupim nakon sto je njegova otkrica prosirio, da ne krenem u nabrajanje slicnih kojih je jako veliki broj.

Jedan Ajnstajn, kao i Tesla su pokusavali da to obrazloze prosjecnim ljudima da to mogu razumjeti, pa cak i jedan Charlie Caplin koji je zastupao stavove identicne tvojim. svi oni su upamceni po svom radu i predanosti istom. pa cak i susret Chaplina i Ajnstajna kao jedna jako lijepa anegdota.

elem, da bi neko imao zasluge mora iste da zasluzi svojim radom. tvoj rad je poceo i zavrsio se prije mnogo godina od kada samo ponavljas isto, docim to isto nisi nikome uspio objasniti, da bi nakon toga proglasio sve glupim I OPET trazio da se sloze sa tvojim misljenjem nicim potkrijepljenim vec decenijama, osim tvojih rijeci, koje ni prije, a niti poslije nisu urodile plodom...

samim tim ja bih zakljucio da ti jednostavno nisi dovoljno radio na tome. ne mislim pri tome na ponavljanje istih recenica iznova i iznova, pa samo proberes novu publiku da ubijas vrijeme. jedan pametniji od nas obojice je vec prije rekao: "The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting a different result."

ziv i zdrav bio drug Ljubo. :kakoste:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1285 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

To mu isto i ja pokusavam objasniti, ali ne ide... Zato, pridruzujem se zeljama :thumbup: :kakoste:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1286 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 22/11/2020 18:28vidi, Ljubo, kada ovako nesto izjavis onda izgleda kao da ne poznajes ni pozitivne primjere istih, a kojih je mnogo. ako bih ja birao rekao bih Ghandi, Willi Brandt i kao zadnji Jose Mujica. te i takve tvoje generalizacije samo isticu nepoznavanje sve i jedne materije koje si se do sada dotakao. meni je to malo tuzno, ali razumijem.
Ti mora da si političar i to veoma loš koji želi da ga drugi hvale, pa zato preturaš po istoriji i pronalaziš Gandija kao dokaz da ima i dobrih političara. A šta ako Gandi uopšte i nije ni bio političar, već humanista?

Ali, da li su političari mafijaši ili nisu, to se ne cijeni po političarima kao pojedincima, već po samoj politici kao svjetskoj kriminalnoj, parazitskoj instituciji i organizaciji od koje su sva svjetska zla u vidu svjetskih ratova, velikih i malih, potekla. Politička podjela svijeta, političke institucije, sa cijelom političkom administracijom, vojskom, ratnom tehnologijom i opremom, poreskim i robnonovčanim sistemom, su same po sebi kriminalne organizacije. To su u cijelosti PARAZITSKE organizacije i institucije, jer sva njihov rad, ne samo da nije koristan, već je za cijelo ljudsko društvo veoma štetan i opasan. Svjetsko ljudsko društve ne može da živi a da ne bude ekonomski organizovano sa ciljem organizovane proizvodnje i raspodjele materijalnih dobara bez kojih ne može da se živi. A bez svjetskih državno-političkih, administratovnih, vonih, poreskih i bankarskih sistema, može. Kome njihov rad treba? Nikome! Jedan političar ne može da živi bez hljeba kojeg jedan zemljoradnik proizvede, a zemljoradnik bez svakodnevnog političarevog palamuđenja kojim ga političar ugrožava, može.
belfy wrote: 22/11/2020 18:28isto kao sto si protiv svih onih cije misli i otkrica koristis kao "dokaz" svog misljenja, samo da bi ih sekundu poslije nazvao glupanima. drug Ljubo, veliki ljudi ne rade tako. Ajnstajn nije Njutna nazvao glupim nakon sto je njegova otkrica prosirio, da ne krenem u nabrajanje slicnih kojih je jako veliki broj.
Nisu naučnici glupi zbog onoga što su otkrili što je za cijeli svijet korisno, već zbog svega onoga što je štetno. Urotili su se sa svjetskim bogatašima i političarima i rade na uništenju svijeta zajedno sa njima. Oni svojom naukom opravdavaju i podržavaju princip podjele svijeta, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim i smišljaju sve jače, ubojitije i razornije ratne tehnologije i hemjska i biološka sredstva koja ničemu drugom ne služe do uništenju Čovječanstva i uopšte za uništenju cjelokupnog života na Zemlji. Pa možda i same planete Zemlje. Treba da budemo načisto stim da je korona virus njihovo djelo. Sve zato da bi na proizvodnji vakcina i vakcinaciji cijelog svijeta pojedinci koji su sve to smislili, mogli mnogo da zarade i da se obogate.
belfy wrote: 22/11/2020 18:28elem, da bi neko imao zasluge mora iste da zasluzi svojim radom. tvoj rad je poceo i zavrsio se prije mnogo godina
Zakon postojanja NIJE MOJ RAD KOJI JE POČEO I ZAVŠIO. Zakon postpojanja je VJEČITA ISTINA o postojanju materije, života i Univerzuma, koja nikada nije ni počela, niti će ikada da završi. Ja sam je samo otkrio. A da li će neko da je razumije i počne po njoj da živi, nije do mene.
belfy wrote: 22/11/2020 18:28od kada samo ponavljas isto, docim to isto nisi nikome uspio objasniti, da bi nakon toga proglasio sve glupim I OPET trazio da se sloze sa tvojim misljenjem nicim potkrijepljenim vec decenijama, osim tvojih rijeci, koje ni prije, a niti poslije nisu urodile plodom...
Moj neuspjeh da objasnim ljudima Zakon postojanja nije moja greška. Ne postoji drugačiji način, ni rugačije riječi da se Zakon postojanja objasni, do način i riječi koje sam već upotrijebio i koje stalno ponavljam. A razlog što to ljudi ne prihvataju je dvojak. Jedni nisu sposobni da razumiju, niti su sposobni da po Zakonu postojanja išta promijene jer nemaju nikakvu moć. A drugi, koji imaju moć, privilegovani, koji vladaju svijetom - to su političke i vjerske vođe, bogataši i naučnici koji za njih rade - koji bi mogli sve da promijene na bolje, prave se gluvi i blesavi, jer im se čini da bi život u skladu sa Zakonom postojanja bilo na njihovu štetu, jer bi tako izgubili vlast i privlegije. Vjerujem da vas nekoliko koji u ovoj temi u Zakonu postojanja uprno pokušavate da nađene neku grešku, spadate u tu vrstu ljudi. Takvima mogu samo da poručim da ćete na Zakonu poostojanja prije zube polomiti, nego grešku pronaći.
belfy wrote: 22/11/2020 18:28jedan pametniji od nas obojice je vec prije rekao: "The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting a different result."
A jedan još pametniji od njega je rekao da su ludilo razne svjetske naučne, filozofske, ideološko-političke i religijske laži, koje se svakodnevno na isti način ponavljaju, sa ciljem da svijet učine ludim, kao bi svijet po njima trajno u ludilu živio. Sve zbog koristi lažova, a na štetu svijeta.

A kada je riječ o Zakonu postojanja kao Vječitoj Istini, ta istina mora uvijek na isti način da se ponavlja, jer ako bi ta Istina danas glasila ovako, a sutra onako, onda i ne bi bila Istina, već Laž.

Uostalom, zar bi Zakon postojanja, koji glasi samo kratko JA+7, mogao danas da glasi ovako, a sutra onako? Ne bi mogao, zato što se ne može ni izgovoriti JA+7, a da se ne upotrijebi JA i svih njegovih 7. Bez JA+7 se ne može ni postojati, ni činiti bilo šta. Zato to i jeste ZAKON.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1287 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 22/11/2020 21:59To mu isto i ja pokusavam objasniti, ali ne ide... Zato, pridruzujem se zeljama
Dva velika svjetska mislioca, Dozer i Belfy, svaki od njih pomoću svojega JA+7, srušili Zakon postojanja koji glasi: JA+7.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1288 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Jjubo...vec si "pao" na nekim primerima koje nisi moga objasniti, pa si na njih samo nastavio svoju mantru koja se ni na koji nacin nije doticala datih primjera (novorodjence, zivotinje i medjusobno ubijanje, biljke), a zadnji primjer koji se zove "vjetar" (da, moze i prdac u toj mikro skali), naprosto si samo eskivirao pomocu "prdca".

Nazalost, tvoju, to ne ide tako. Objasni nam ko je famozni kretac za vjetar, ovaj vanjski, koji i ti osjetis kada izadjes vani. Svjesni kvantni vakuum? OK. Mozes li nam pojasniti na koji nacin "svjesni kvantni vakuum" kreira famozno naprezanje i kretanje vazduha na nasoj planeti? Cisto da vidimo te tvoje super-mislilacke naucne kapacitete. Unaprijed hvala.

Mzes nam sve objasniti i obicnim rijecima, nema potrebe da koristis naucne metode i formule iz JA+7. Cisto kako bi svekoliko forumsko pucanstvo i sira javnost mogli lakse razumjeti te naucne principe tvog Zakona.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#1289 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 23/11/2020 02:18
belfy wrote: 22/11/2020 18:28vidi, Ljubo, kada ovako nesto izjavis onda izgleda kao da ne poznajes ni pozitivne primjere istih, a kojih je mnogo. ako bih ja birao rekao bih Ghandi, Willi Brandt i kao zadnji Jose Mujica. te i takve tvoje generalizacije samo isticu nepoznavanje sve i jedne materije koje si se do sada dotakao. meni je to malo tuzno, ali razumijem.
Ti mora da si političar i to veoma loš koji želi da ga drugi hvale, pa zato preturaš po istoriji i pronalaziš Gandija kao dokaz da ima i dobrih političara. A šta ako Gandi uopšte i nije ni bio političar, već humanista?
ne, nego si ti ovdje politicar koji sve one koji se ne slazu sa tvojim stajalistem pokusavas prikazati losim i samim tim si i sam ZLO. a samo po istoriji i mozemo preturati trazeci takve, osim ako nam ti ne ponudis neke iz buducnosti, ali vec si rekao da ti to ne spada u struku...
Ljubo2 wrote: 23/11/2020 02:18
belfy wrote: 22/11/2020 18:28isto kao sto si protiv svih onih cije misli i otkrica koristis kao "dokaz" svog misljenja, samo da bi ih sekundu poslije nazvao glupanima. drug Ljubo, veliki ljudi ne rade tako. Ajnstajn nije Njutna nazvao glupim nakon sto je njegova otkrica prosirio, da ne krenem u nabrajanje slicnih kojih je jako veliki broj.
Nisu naučnici glupi zbog onoga što su otkrili što je za cijeli svijet korisno, već zbog svega onoga što je štetno.
ja sam siguran da ti posjedujes noz, cekic a mozda i sjekiru. da li su oni korisni ili stetni?
Ljubo2 wrote: 23/11/2020 02:18
belfy wrote: 22/11/2020 18:28elem, da bi neko imao zasluge mora iste da zasluzi svojim radom. tvoj rad je poceo i zavrsio se prije mnogo godina
Zakon postojanja NIJE MOJ RAD KOJI JE POČEO I ZAVŠIO. Zakon postpojanja je VJEČITA ISTINA o postojanju materije, života i Univerzuma, koja nikada nije ni počela, niti će ikada da završi. Ja sam je samo otkrio. A da li će neko da je razumije i počne po njoj da živi, nije do mene.
upravo suprotno. APSOLUTNO JE DO TEBE. ti si taj koji objasnjava i vrsi prezentaciju svog otkrica. sudeci po svemu do sada vrlo lako je zakljuciti da tu cinis los posao.
Ljubo2 wrote: 23/11/2020 02:18
belfy wrote: 22/11/2020 18:28od kada samo ponavljas isto, docim to isto nisi nikome uspio objasniti, da bi nakon toga proglasio sve glupim I OPET trazio da se sloze sa tvojim misljenjem nicim potkrijepljenim vec decenijama, osim tvojih rijeci, koje ni prije, a niti poslije nisu urodile plodom...
Moj neuspjeh da objasnim ljudima Zakon postojanja nije moja greška.
opet, upravo suprotno. sve i jedan covjek koji je napravio bilo koje otkrice, u istoriji civilizacije, je morao isto da objasni ljudima. samim tim sto su oni svoja otkrica uspjeli objasniti i pribliziti ljudima u mjeri da ih razumiju, ma koliko komplikovana bila, ih cini boljim od tebe u tom smislu.

tvoj neuspjeh je samo tvoja greska i to ne mozes pripisivati drugima. mislim... mozes ti svakome ko se ne slaze sa tobom reci i da ga je glup hurac pravio, da su ga roditelji glupog napravili ili bilo sta drugo, ali to je onda samo jos jedna tvoja greska. svoj neuspjeh pripisivati drugom, a pri tom istog nazivati glupanom je samo jedan cisti primitivizam.
Ljubo2 wrote: 23/11/2020 02:18
belfy wrote: 22/11/2020 18:28jedan pametniji od nas obojice je vec prije rekao: "The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting a different result."
A jedan još pametniji od njega je rekao da su ludilo razne svjetske naučne, filozofske, ideološko-političke i religijske laži, koje se svakodnevno na isti način ponavljaju, sa ciljem da svijet učine ludim, kao bi svijet po njima trajno u ludilu živio.
sta da ti kazem... jedan od te dvojice je u pravu. sa tim da je jedan bio poprilicno skroman u svoj svojoj velicini, dok je drugi dogmatski arogantan i bezobrazan. nije lako biti veliki. to prvo treba zasluziti, a onda ostati i Covjekom. ima tu i ona izreka o hodanju po zvijezdama koja to lijepo opisuje...

:kakoste:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1290 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 23/11/2020 11:51 Jjubo...vec si "pao" na nekim primerima koje nisi moga objasniti, pa si na njih samo nastavio svoju mantru koja se ni na koji nacin nije doticala datih primjera (novorodjence, zivotinje i medjusobno ubijanje, biljke), a zadnji primjer koji se zove "vjetar" (da, moze i prdac u toj mikro skali), naprosto si samo eskivirao pomocu "prdca".
Ti još uvijek nisi shvatio šta riječ i pojam "POSTOJANJE" podrazumijeva. I nisi shvatio da se Zakon POSTOJANJA bavi samo POSTOJANJEM (ŠTA postoji, KAKO i ZAŠTO). I nisi shvatio da novoređenče, životinje, biljke, vjetar, prdac itd, NISU POSTOJANJE, već FIZIČKE I PSIHIČKE RADNJE i ORGANIZACIJE KRETANJA I RADA ONOGA ŠTO POSTOJI. Što znači, da organizacije kretanja i rada NISU POSTOJANJE, već POSTOJANJE, to su ELEMENTI koji se neorganizovano ili organizovano kreću i rade.
Dozer wrote: 23/11/2020 11:51Nazalost, tvoju, to ne ide tako. Objasni nam ko je famozni kretac za vjetar, ovaj vanjski, koji i ti osjetis kada izadjes vani. Svjesni kvantni vakuum? OK. Mozes li nam pojasniti na koji nacin "svjesni kvantni vakuum" kreira famozno naprezanje i kretanje vazduha na nasoj planeti? Cisto da vidimo te tvoje super-mislilacke naucne kapacitete. Unaprijed hvala.
Lako je to objasniti. Ali prvo moraš shvatiti razliku između pojmova "Kvantni vakuum" i "Energija". To su dva agregatna stanja onoga što POSTOJI. Kvantni vakuum je JA+7 koje nije materijalno, jer miruje. A Energija, od koje je cijeli Univerzum sagrađen, podrazuzmijevajući i vjetar, to je opet JA+7, odnosno, to su čestice Kvantnog vakuuma koje ne miruju, već se naprežu i kreću i pomoću naprezanja i kretanja poprimaju fizička svojstva sile i mase i tako počinju fizički da se manifestuju kao materija, odnosno, energija, odnosno, kao vjetar, novorođemče, biljka, životinja, prdac, Hitler itd.
Dozer wrote: 23/11/2020 11:51Mozes nam sve objasniti i obicnim rijecima, nema potrebe da koristis naucne metode i formule iz JA+7. Cisto kako bi svekoliko forumsko pucanstvo i sira javnost mogli lakse razumjeti te naucne principe tvog Zakona.
Ja ne koristim nikakve naučne termine. Sve sam objasnio običnim riječima, pa i to famozno JA+7. JA je Svijest. To je Kvantni vakuum kad miruje. koji postaje Energija kad se napregne i pokrene. Svaka, pa i najmanja čestica pokrenutog Kvantnog vakuuma je za sebe i u sebio JA. Sve ima svoje JA. I svako to JA raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I zahvaljujući upravo tim svojim fizičkim i psihičkim sposobnostima, ta napregnuta i pokrenuta JASTVA Kvantnog vakuuma su sposobna da putem samoorganizovanja, od sebe samih, grade organizovane i harmonične sisteme svog kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tijela, sistema nebeskih tijela, tijeća ćelija, biljaka, životinja, ljudi itd.

Kao što vidiš, sve je prosto i za objasniti i razumjeti, da prostije ne može da bude. I ako ponovo nisi razumio nešto od ovoga što sam naprijed rekao, ti opet ponovo priupitaj, nema problema.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1291 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Vas dvojica ste gori od njega.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1292 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Sanjarko »

Prekucala tema stranica bruku. :shock: :mrgreen:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1293 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 23/11/2020 18:52ne, nego si ti ovdje politicar koji sve one koji se ne slazu sa tvojim stajalistem pokusavas prikazati losim i samim tim si i sam ZLO. a samo po istoriji i mozemo preturati trazeci takve, osim ako nam ti ne ponudis neke iz buducnosti, ali vec si rekao da ti to ne spada u struku...
To sam već objasnio. Ljudi mogu da se ne salažu sa mnom iz dva razloga - jedni, ako ne razumiju, a drugi, ako im nije u interesu da razumiji. Ovi drugi su oni koji vladaju svijetom, na svoju korist, a na štetu svijeta i oni su ZLI. Njima nije u interesu da razumiju i prihvate Zakon postojanja jer bi tako morali da se odreknu vlasti i ostanu bez privilegija. Ne znam u koju od ove dvije kateogorije ljudi ti spadaš. Dozer zasigurno spada u kategoriju onih koji nE RAZUMIJU.
belfy wrote: 23/11/2020 18:52ja sam siguran da ti posjedujes noz, cekic a mozda i sjekiru. da li su oni korisni ili stetni?
Mogu biti i korisni za čovjeka i Čovječanstvo, a mogu biti i štetni, zavisno od toga kako i za šta ih koristimo. Ali nisu naučnici zli po tome što izmišljaju novorarije koje mogu da budu i korisne i štetne, već što izmišljaju i takve novotarije koje nikako i nikome ne mogu da budu od koristi, već samo od štete, kao što su, na primjer, razorne ratne tehnologije i razna hemijska i biološka oružja, koji mogu da se upotrijebe samo za uništenje života na Zemlji i ni za šta drugo. I što izmišljaju filozofije, ideologije i politike koje to uništenje opravdavaju.
belfy wrote: 23/11/2020 18:52upravo suprotno. APSOLUTNO JE DO TEBE. ti si taj koji objasnjava i vrsi prezentaciju svog otkrica. sudeci po svemu do sada vrlo lako je zakljuciti da tu cinis los posao.
Pročitaj moj gornji post upućen Dozeru. Samo sa nekoliko rečenica, na najjednostavniji način, najobičnijim riječima sam objasnio suštinu Zakona postojanja. I ako to ne mogu da razumiju svi ljudi od 8 godina, pa naviše, onda nije do mene, već do ljudi.
belfy wrote: 23/11/2020 18:52opet, upravo suprotno. sve i jedan covjek koji je napravio bilo koje otkrice, u istoriji civilizacije, je morao isto da objasni ljudima. samim tim sto su oni svoja otkrica uspjeli objasniti i pribliziti ljudima u mjeri da ih razumiju, ma koliko komplikovana bila, ih cini boljim od tebe u tom smislu.
To nije tačno. Ja sa Zakonom postojanja pokušavam objasniti postojanje materije, života i Uuniverzuma. Svi koji su do danas to pokušali, nisu uspjeli. Napravili su samo pogrešne naučne teorije, nedorečene filozofije i religije i pogubne svjetske ideologije i politike i tako za sobom ostavili samo mnoštvo pogrešnih vjerovanja po kojima su podijelili svijet, zavadili ga i međusobno sukobili. I ti sada tvrdiš kako ljudi sve to razumiju. Ne RAZUMIJU, već samo VJERUJU.
belfy wrote: 23/11/2020 18:52tvoj neuspjeh je samo tvoja greska i to ne mozes pripisivati drugima. mislim... mozes ti svakome ko se ne slaze sa tobom reci i da ga je glup hurac pravio, da su ga roditelji glupog napravili ili bilo sta drugo, ali to je onda samo jos jedna tvoja greska. svoj neuspjeh pripisivati drugom, a pri tom istog nazivati glupanom je samo jedan cisti primitivizam.
Dobro, neka ti bude. Hajde onda da krenemo sve od početka. Navedi šta u vezi Zakona postojanja nisam dobro objasnio, šta nisi razumio ili šta misliš da je u vezi sa Zakonom postojanja pogrešno, a kod ostalih naučnih teorija, filozofija, religija, ideologija i politika, nije pogrešno, već ispravno?
belfy wrote: 23/11/2020 18:52sta da ti kazem... jedan od te dvojice je u pravu. sa tim da je jedan bio poprilicno skroman u svoj svojoj velicini, dok je drugi dogmatski arogantan i bezobrazan. nije lako biti veliki. to prvo treba zasluziti, a onda ostati i Covjekom. ima tu i ona izreka o hodanju po zvijezdama koja to lijepo opisuje...
Kažeš da sam dogmatski arogantan i bezobrazan zato što sam rekao da su ludilo razne svjetske naučne, filozofske, ideološko-političke i religijske laži, koje se svakodnevno na isti način ponavljaju, sa ciljem da svijet učine ludim, kao bi svijet po njima trajno u ludilu živio. Tako za mene može da kaže samo neko ko i sam neku od takvih laži svijetu za krupne pare prodaje i od toga živi, pa se uplašio da mu Zakon postojanja ne pokvari posao.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1294 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 24/11/2020 01:22Vas dvojica ste gori od njega.
Ne dvojica, nego vas je "SVETA TROJICA".

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1295 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Tempo wrote: 24/11/2020 01:22 Vas dvojica ste gori od njega.
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Ljubo, mozes ti do besvijesti ponavljati da ja ne razumijem. Poenta je da ja u potpunosti razumijem sta ti govoris. Kako bih ti inace mogao reci da je to sto pricas besmisleno :D

A nisi mi odgovorio na pitanje... Na koji tacno nacin svjesni kvanti vakuum pokrece vazduh na nasoj planeti, i tako formira vjetar? Ne moras pisati kilometarski post, s obaveznim utrpavanjem JA+7 mantre. Dovoljno je samo da kazes na koji nacin se to desava. Znas ono, po principu - uzmes brasno, so, kvasac i vodu, zamijesis, i stavis u rernu. I dobijes hljeb.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1296 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 24/11/2020 09:08Ljubo, mozes ti do besvijesti ponavljati da ja ne razumijem. Poenta je da ja u potpunosti razumijem sta ti govoris. Kako bih ti inace mogao reci da je to sto pricas besmisleno.
Tačno, ne bi mogao reći da je ovo što ja pričam besmisleno, kad ne bi znao šta je smisleno. Ali problem je u tome što ti i svi drugi koji kažu da je ovo što ja pričam bemisleno, krijete od mene kao zmija noge da kažete šta je za vas smisleno. Na taj način meni uskraćujete mogućmost da ja vama kažem da je to vaše besmisleno i da vam stavim pod nos argumente i logiku da vam dokažem da je to vaše besmisleno. Uostalom, niko, pa ni ti, nemaš na osnovu ničega drugoga da kažeš da je ovo moje besmisleno, osim na osnovu svoje vjere, jer činjenica je da je Zakon postojanja argumentovano i logičko rješenje postojanja materije, života i Univerzuma i činjenica je da takvo rješenje o okviru svjetske nauke, filozofije i svjetskih religija ne postoji. Što znači da ti nemaš na osnovu čega da tvrdiš da je moje rješenje besmisleno, osim na osnovu svojih besmislica. Kao što je i ova koju ću sada u narednom stavu dole da ti objasnim u vezi slijedećeg tvog pitanja.
Dozer wrote: 24/11/2020 09:08A nisi mi odgovorio na pitanje... Na koji tacno nacin svjesni kvanti vakuum pokrece vazduh na nasoj planeti, i tako formira vjetar?
Ovo tvoje pitanje je dokaz da nisi sposoban ni da pročitaš moja objašnjenja kako treba, a kamo li da ih razumiješ. Ne znam samo kako može da ti padne na pamet da Kvantni vakuum pokreće vazduh na planeti i pravi vjetar? Kvantni vakuum ne može pokrenuti ništa drugo do samoga sebe. Kad se Kvantni vakuum pokrene (Big-Bang), tada se pokrenu samo njegovi pojedini dijelovi i čestice koje raspolažu sa 7 sposobnosti i one su te koje po načinu samoorganizovanja, uz pomoć svojih 7 sposobnosti, od sebe samih grade SVE... i atome i nebeska tijela i ćelije i biljke i životinnje i ljude i more i vjetar i pasje govno pored puta. Jeli ti sada jasno ili ćeš opet da kažeš da je to bosmislica, bez da objasniš zašto? S obziro da ovo što sam rekao nisam izmislio, već je to odavno dokazana nauka. Naučno je dokazano sve nastaje po načinu samopokretanja Kvantnog vakuuma (Big-bang) i da se pokrenute čestice Kvantnog vakuuma fizički manifestuju kao energija, tj. kao svjetlost i kao elektricitet (elektromagnetno polje). Takođe i kao Svijest, jer mogu da opažaju, osjećaju, pamte, misle i razumiju svoje kretanje i zahvaljujući tim svojim psihičkim sposobnostima mogu da uređuju svoja kretanja, tako što stvaraju organizovane sisteme svog kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tijela, tijela ćelija, biljaka, životinja ljujdi itd. Što važi i za vjetar kao kretanje i rad vazduha koji je dio tijela planete Zemlje kao sistema kretanja i rada žive i svjesne energioje koja od sebe same gradi Zemlju. Kao i sve ono na Zemlji što se podrazumijeva pod pojmom ŽIVOT.

Sve je ovo u nauci već provjereno i dokazano. Ja ništa ne izmišljam, već samo logički slažem naučne činjenice u smislenu cjelinu da može da se razumije ŠTA su materija, život i Univerzum, KAKO postoje i ZAŠTO. I ne postoji takav ljudski genije na Zemlji koji bi ovo moje objašnjenje mogao na bilo koji način da iznegira. Jedino što je u ovom objašnjenju originalno, MOJE, jeste što sam izvršio analizu svoje vlastite Svijesti (Jastva) i ustanovio da moja Svijest raspolaže sa ukupno 7 fizičkih i prihičkih sposobnosti, a zatim prikupio naučne dokaze da i sveukupna energija Univerzuma sa tih istih 7 sposobnosti raspolaže i da je sveukupna energioja Univerzuma takođe Svijest. I da bez tih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti ništa ne bi bilo moguće, ni energija, ni život, ni Univerzum.
Dozer wrote: 24/11/2020 09:08Ne moras pisati kilometarski post, s obaveznim utrpavanjem JA+7 mantre. Dovoljno je samo da kazes na koji nacin se to desava. Znas ono, po principu - uzmes brasno, so, kvasac i vodu, zamijesis, i stavis u rernu. I dobijes hljeb.
Ti do sada nisi pokazao da možeš da razumiješ ni kad se kratko nešto objasni, ni naširoko. Još uvijek uporno negiraš vrijednost otkrića kojeg ja kratko definišem formulom Svijesti "JA+7" i dalje ne shvatajući da bez JA+7 ne može da bude ni brašna, ni soli, ni kvasca, ni vode, niti njihovog miješanja i pečenja da se dobije hljeb, niti da se od tog hljeba, dalje, napravi ljudski organizam, njegovi mišići, krv, kosti, želudac, pluća, srce, noge, ruke, glava, mozak oči itd. Sve to od brašna soli, kvasca i vode, zahvaljujući upravo tome što sve to od čega se gradi ljudski organizam ili bilo šta drugo, pa i vazduh i vjetar, je za sebe i u sebi JA+7. Ako ima tog Ja+7 zvanog Svijest ili Bog, tada je moguće SVE. Ako nema, nije moguće ništa. Svaka, pa i najmanja čestica u Univerzumu je za sebe i u sebi JA+7. Po tome, svaka je Svijest i svaka je Bog. I sve što postoji je Svijest, tj. Bog. Samo ono koje je živo i svjesno, a to je samo ono koje raspolaže sa 7, MOŽE DA POSTOJI. Nežive, tj mrtve stvari i pojave NISU MOGUĆE.

Svi drugi i drugačiji pokušaji da se objasni POSTOJANJE stvarnosti, su BESMISLICE.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1297 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 25/11/2020 00:43 Tačno, ne bi mogao reći da je ovo što ja pričam besmisleno, kad ne bi znao šta je smisleno. Ali problem je u tome što ti i svi drugi koji kažu da je ovo što ja pričam bemisleno, krijete od mene kao zmija noge da kažete šta je za vas smisleno. Na taj način meni uskraćujete mogućmost da ja vama kažem da je to vaše besmisleno i da vam stavim pod nos argumente i logiku da vam dokažem da je to vaše besmisleno. Uostalom, niko, pa ni ti, nemaš na osnovu ničega drugoga da kažeš da je ovo moje besmisleno, osim na osnovu svoje vjere, jer činjenica je da je Zakon postojanja argumentovano i logičko rješenje postojanja materije, života i Univerzuma i činjenica je da takvo rješenje o okviru svjetske nauke, filozofije i svjetskih religija ne postoji. Što znači da ti nemaš na osnovu čega da tvrdiš da je moje rješenje besmisleno, osim na osnovu svojih besmislica. Kao što je i ova koju ću sada u narednom stavu dole da ti objasnim u vezi slijedećeg tvog pitanja.
Mislim da sam ti kroz razne primjere dao odgovor sta je smisleno. To sto ti to nisi shvatio, zaslijepljen svojom teorijom koju nazivas zakonom, samo je do tebe.
Ovo tvoje pitanje je dokaz da nisi sposoban ni da pročitaš moja objašnjenja kako treba, a kamo li da ih razumiješ. Ne znam samo kako može da ti padne na pamet da Kvantni vakuum pokreće vazduh na planeti i pravi vjetar? Kvantni vakuum ne može pokrenuti ništa drugo do samoga sebe. Kad se Kvantni vakuum pokrene (Big-Bang), tada se pokrenu samo njegovi pojedini dijelovi i čestice koje raspolažu sa 7 sposobnosti i one su te koje po načinu samoorganizovanja, uz pomoć svojih 7 sposobnosti, od sebe samih grade SVE... i atome i nebeska tijela i ćelije i biljke i životinnje i ljude i more i vjetar i pasje govno pored puta. Jeli ti sada jasno ili ćeš opet da kažeš da je to bosmislica, bez da objasniš zašto? S obziro da ovo što sam rekao nisam izmislio, već je to odavno dokazana nauka. Naučno je dokazano sve nastaje po načinu samopokretanja Kvantnog vakuuma (Big-bang) i da se pokrenute čestice Kvantnog vakuuma fizički manifestuju kao energija, tj. kao svjetlost i kao elektricitet (elektromagnetno polje). Takođe i kao Svijest, jer mogu da opažaju, osjećaju, pamte, misle i razumiju svoje kretanje i zahvaljujući tim svojim psihičkim sposobnostima mogu da uređuju svoja kretanja, tako što stvaraju organizovane sisteme svog kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tijela, tijela ćelija, biljaka, životinja ljujdi itd. Što važi i za vjetar kao kretanje i rad vazduha koji je dio tijela planete Zemlje kao sistema kretanja i rada žive i svjesne energioje koja od sebe same gradi Zemlju. Kao i sve ono na Zemlji što se podrazumijeva pod pojmom ŽIVOT.
Najzalosnije je sto ti ne uvidjas da zapravo ne objasnjavas nista. Sve "objasnjavas" nabrajanjem neki svojih "postulata" baziranih na JA+7, ali uopste ne uvidjas da nista od toga nisi zaista objasnio. Za pocetak, gdje i kad je BigBang dokazan? Na koji nacin je dokazan?
Dalje - cestice (pretpostavljam da mislis na kvantne cestice) imaju svijest (psihicki dio tvojih famoznih 7)? Imas neki dokaz za ovo?
Naravno, slazem se da smo i mi izgradjeni od dijela istih (s)tvari od kojih je izgradjen i svemir i sve u njemu. Bilo bi besmisleno tvrditi drugacije.
Medjutim, nakon nabrajanja nekih naucnih zakljucaka (nauke koja po tebi ne postoji i ne zna nista, iako upravo ti te zakljucke koristis za svoju mantru), tu onda uskace tvoja famozna "svijest" svega tpga. E - to je besmisleno, i to iz prostog razloga sto ni kvantni vakuum, ni energija, ni elektricitet - nisu svjesni. Opet ponavljam, svijest i svjesnost su svojstveni iskljucivo zivim bicima koja imaju mozak. Ako ne vjerujes ili mislis da nije tako - daj dokaz da je vjetar svjestan, ili voda, ili zemlja, ili drvo, ili oblak, ili Sunce, ili neutrini, ili, ili, ili.... proberi sam, te da bilo sta odo ovoga ima famozne psihicke sposobnosti koje stalno nabrajas.
I, samo mi nemoj opet reci da ti nisam objasnio zasto je tvoja teorija besmislena... :roll:
Sve je ovo u nauci već provjereno i dokazano. Ja ništa ne izmišljam, već samo logički slažem naučne činjenice u smislenu cjelinu da može da se razumije ŠTA su materija, život i Univerzum, KAKO postoje i ZAŠTO. I ne postoji takav ljudski genije na Zemlji koji bi ovo moje objašnjenje mogao na bilo koji način da iznegira. Jedino što je u ovom objašnjenju originalno, MOJE, jeste što sam izvršio analizu svoje vlastite Svijesti (Jastva) i ustanovio da moja Svijest raspolaže sa ukupno 7 fizičkih i prihičkih sposobnosti, a zatim prikupio naučne dokaze da i sveukupna energija Univerzuma sa tih istih 7 sposobnosti raspolaže i da je sveukupna energioja Univerzuma takođe Svijest. I da bez tih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti ništa ne bi bilo moguće, ni energija, ni život, ni Univerzum.
U kojoj nauci, kad za tebe nauka ne postoji, ni naucnici, ni bilo kakvi racni podaci i zakljucci koji prositicu iz/od njih...?
Materija je skup atoma koji grade molekule. Ni atomi ni molekule nisu svjesni.
OK, jasno je da ti imas svijest i famoznih 7, jer imas mozak (kao i sva ziva bica). Objasni mi na koji nacin si izmjerio, ustanovio i dokazao da energija Univerzuma ima isto?
Ti do sada nisi pokazao da možeš da razumiješ ni kad se kratko nešto objasni, ni naširoko. Još uvijek uporno negiraš vrijednost otkrića kojeg ja kratko definišem formulom Svijesti "JA+7" i dalje ne shvatajući da bez JA+7 ne može da bude ni brašna, ni soli, ni kvasca, ni vode, niti njihovog miješanja i pečenja da se dobije hljeb, niti da se od tog hljeba, dalje, napravi ljudski organizam, njegovi mišići, krv, kosti, želudac, pluća, srce, noge, ruke, glava, mozak oči itd. Sve to od brašna soli, kvasca i vode, zahvaljujući upravo tome što sve to od čega se gradi ljudski organizam ili bilo šta drugo, pa i vazduh i vjetar, je za sebe i u sebi JA+7. Ako ima tog Ja+7 zvanog Svijest ili Bog, tada je moguće SVE. Ako nema, nije moguće ništa. Svaka, pa i najmanja čestica u Univerzumu je za sebe i u sebi JA+7. Po tome, svaka je Svijest i svaka je Bog. I sve što postoji je Svijest, tj. Bog. Samo ono koje je živo i svjesno, a to je samo ono koje raspolaže sa 7, MOŽE DA POSTOJI. Nežive, tj mrtve stvari i pojave NISU MOGUĆE.

Svi drugi i drugačiji pokušaji da se objasni POSTOJANJE stvarnosti, su BESMISLICE.
Za pocetak - tvoja formula "JA+7" je inicijalna besmislica, jer "JA" postoji samo ako imas mozak. Ne vjerujes? Da li drvo posjeduje "JA+7", i na koji nacin, ako ti nije problem da mi objasnis, jer sam, ocito, glup... Ili voda, ili vjetar, ili, ili, ili (pogledaj iznad).
Naravno da bez "mene" ne moze da bude brasna. Kvasac je, ako nisi znao, bakterija. I postoji bez mene :D Takodjer i so (more/okeani/stijene), kao i voda.
Logicno da bez mene ne moze na kraju biti ni hljeba, jer ja sam taj koji treba sve to da zamijesi, a onda i strpa u rernu. Osim ako ne mislis da ce taj hljeb zamijesiti neka cestica kvantnog vakuuma? Nesto nisam primijetio da hljeb raste na drvecu, kao prirodna pojava i rezultat naprezanja i kretanja kvantnog vakuuma... :roll:

Dakle, nezive stvari poput kamena, vazduha, vode, zemlje, zlata, plastike, zeljeza, itd.itd.itd. - nisu moguce i NE POSTOJE?
I onda se cudis kada ti kazem da lupas besmislice :D
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#1298 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52ne, nego si ti ovdje politicar koji sve one koji se ne slazu sa tvojim stajalistem pokusavas prikazati losim i samim tim si i sam ZLO. a samo po istoriji i mozemo preturati trazeci takve, osim ako nam ti ne ponudis neke iz buducnosti, ali vec si rekao da ti to ne spada u struku...
To sam već objasnio. Ljudi mogu da se ne salažu sa mnom iz dva razloga - jedni, ako ne razumiju, a drugi, ako im nije u interesu da razumiji. Ovi drugi su oni koji vladaju svijetom, na svoju korist, a na štetu svijeta i oni su ZLI. Njima nije u interesu da razumiju i prihvate Zakon postojanja jer bi tako morali da se odreknu vlasti i ostanu bez privilegija. Ne znam u koju od ove dvije kateogorije ljudi ti spadaš. Dozer zasigurno spada u kategoriju onih koji nE RAZUMIJU.
nisi objasnio. ako te niko ne razumije onda ne mogu svi biti u krivu. ocigledno je da lose objasnjavas ili to nisi sposoban uciniti kako treba. a onaj koji nazove sve ljude (jer to bukvalno radis) ZLIM, samo moze biti ZAO.
Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52ja sam siguran da ti posjedujes noz, cekic a mozda i sjekiru. da li su oni korisni ili stetni?
Mogu biti i korisni za čovjeka i Čovječanstvo, a mogu biti i štetni, zavisno od toga kako i za šta ih koristimo. Ali nisu naučnici zli po tome što izmišljaju novorarije koje mogu da budu i korisne i štetne, već što izmišljaju i takve novotarije koje nikako i nikome ne mogu da budu od koristi, već samo od štete, kao što su, na primjer, razorne ratne tehnologije i razna hemijska i biološka oružja, koji mogu da se upotrijebe samo za uništenje života na Zemlji i ni za šta drugo. I što izmišljaju filozofije, ideologije i politike koje to uništenje opravdavaju.
tako je. sve sto bilo ko osmisli moze se koristiti i za dobro i zlo. navedi mi primjer barem jedne novotarije koju je covjecanstvo dalo (dakle svi naucnici ikada) koja je samo stetna, a nije bila napravljena za korist i dobrobit. vjerujem da ti nece biti tesko, posto ih pominjes u mnozini...

ovdje se jasno pokazuje i samo tvoje neznanje.
Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52upravo suprotno. APSOLUTNO JE DO TEBE. ti si taj koji objasnjava i vrsi prezentaciju svog otkrica. sudeci po svemu do sada vrlo lako je zakljuciti da tu cinis los posao.
Pročitaj moj gornji post upućen Dozeru. Samo sa nekoliko rečenica, na najjednostavniji način, najobičnijim riječima sam objasnio suštinu Zakona postojanja. I ako to ne mogu da razumiju svi ljudi od 8 godina, pa naviše, onda nije do mene, već do ljudi.
Ljubo, nije i ne moze biti moguce da ne postoji niko na svijetu da te razumije. prema Okamovoj britvi to bi prije znacilo da pricas nesto sto nema smisla. a, pazi sada jednu stvar - ljudi koji su objasnjavali kvante i kvantni vakum (koji pominjes) koji je van smislenog i van intuitivnog su to uspjeli objasniti drugima. dakle, tu je samo jedna karika koja zakazuje. ti.
Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52opet, upravo suprotno. sve i jedan covjek koji je napravio bilo koje otkrice, u istoriji civilizacije, je morao isto da objasni ljudima. samim tim sto su oni svoja otkrica uspjeli objasniti i pribliziti ljudima u mjeri da ih razumiju, ma koliko komplikovana bila, ih cini boljim od tebe u tom smislu.
To nije tačno. Ja sa Zakonom postojanja pokušavam objasniti postojanje materije, života i Uuniverzuma. Svi koji su do danas to pokušali, nisu uspjeli. Napravili su samo pogrešne naučne teorije, nedorečene filozofije i religije i pogubne svjetske ideologije i politike i tako za sobom ostavili samo mnoštvo pogrešnih vjerovanja po kojima su podijelili svijet, zavadili ga i međusobno sukobili. I ti sada tvrdiš kako ljudi sve to razumiju. Ne RAZUMIJU, već samo VJERUJU.
ovdje se opet, samo raskosno razbacujes svojim neznanjem i arogancijom. neznanjem tako sto na prvu izjednacavas nauku sa filozofijom, religijom i hebenom politikom. ej, sa politikom cak? i to cinis i u pasusu iznad, kao i ispod.
Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52tvoj neuspjeh je samo tvoja greska i to ne mozes pripisivati drugima. mislim... mozes ti svakome ko se ne slaze sa tobom reci i da ga je glup hurac pravio, da su ga roditelji glupog napravili ili bilo sta drugo, ali to je onda samo jos jedna tvoja greska. svoj neuspjeh pripisivati drugom, a pri tom istog nazivati glupanom je samo jedan cisti primitivizam.
Dobro, neka ti bude. Hajde onda da krenemo sve od početka. Navedi šta u vezi Zakona postojanja nisam dobro objasnio, šta nisi razumio ili šta misliš da je u vezi sa Zakonom postojanja pogrešno, a kod ostalih naučnih teorija, filozofija, religija, ideologija i politika, nije pogrešno, već ispravno?
a ja bih sada trebao da ovdje izlistam sta smatram tacnim i ispravnim na sve i jednom polju zivota da bi ti napravio neku paralelu!? vidis Ljubo, to nije realan zahtjev. ono sto nisam razumio sam vec iznio kao pitanja tebi i rekao si da na njih nemas odgovor, sto je, priznaces, malo cudno za nekoga ko u rukama (glavi) drzi univerzalnu istinu. jel tako?
Ljubo2 wrote: 24/11/2020 02:20
belfy wrote: 23/11/2020 18:52sta da ti kazem... jedan od te dvojice je u pravu. sa tim da je jedan bio poprilicno skroman u svoj svojoj velicini, dok je drugi dogmatski arogantan i bezobrazan. nije lako biti veliki. to prvo treba zasluziti, a onda ostati i Covjekom. ima tu i ona izreka o hodanju po zvijezdama koja to lijepo opisuje...
Kažeš da sam dogmatski arogantan i bezobrazan zato što sam rekao da su ludilo razne svjetske naučne, filozofske, ideološko-političke i religijske laži, koje se svakodnevno na isti način ponavljaju, sa ciljem da svijet učine ludim, kao bi svijet po njima trajno u ludilu živio. Tako za mene može da kaže samo neko ko i sam neku od takvih laži svijetu za krupne pare prodaje i od toga živi, pa se uplašio da mu Zakon postojanja ne pokvari posao.
skoro pa da si pogodio sta sam mislio, iako je jasno napisano. vidi kako ja kulturno ostavim i tvoj odgovor da se kurs diskusije moze pratiti, a ne samo trolati i piskarati uprazno.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1299 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 25/11/2020 12:30Mislim da sam ti kroz razne primjere dao odgovor sta je smisleno. To sto ti to nisi shvatio, zaslijepljen svojom teorijom koju nazivas zakonom, samo je do tebe.
Svi koji žarko žele da negiraju Zakon postojanja, jedinu smislenu primjedbu koju mogu da daju jeste da osim JA+7 postoji nešto više ili manje od JA+7.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30Najzalosnije je sto ti ne uvidjas da zapravo ne objasnjavas nista. Sve "objasnjavas" nabrajanjem neki svojih "postulata" baziranih na JA+7, ali uopste ne uvidjas da nista od toga nisi zaista objasnio.
Priznaću da ništa nisam objasnio uz pomoć JA+7 kad ti meni uspiješ da objasniš, bilo šta bez, JA+7.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30Za pocetak, gdje i kad je BigBang dokazan? Na koji nacin je dokazan?
Dokazan je! Kad pile probije ljusku i izleti iz jajeta, to je Big-Bang. Sa Univerzumom je isto. I on uvijek iznova, kao jaje i koka, uvijek izbova iz mirovanja počinje i u mirovanju završava. To je i činjenica i logika. Ti te činjenice ne poznaješ, a logika ti nije jaka strana..
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30Dalje - cestice (pretpostavljam da mislis na kvantne cestice) imaju svijest (psihicki dio tvojih famoznih 7)? Imas neki dokaz za ovo?
Ne postoje dokazi da kvantne čestice imaju Svijest, jer Svijest se ne može IMATI već BITI. Dakle, samo se može dokazati da li nešto JESTE ili NIJE Svijest. Ako raspolaže sa 7 sposobnosti, onda JESTE Svijest, ako ne raspolaže, onda Nije. Kad se Kvantni vakuum napregne i pokrene, on se fizički manifestuje kao Energija i ona je ta koja od sebe same gradi cijeli Univerzum, podrazumijevajući i ljudski organizam. U nauci postoje dokazi da ona raspolaže sa 7 sposobnosti. Da ne raspolaže, ne bi bilo, ni nje, ni Univerzuma, ni ljudskog organizma.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30Naravno, slazem se da smo i mi izgradjeni od dijela istih (s)tvari od kojih je izgradjen i svemir i sve u njemu. Bilo bi besmisleno tvrditi drugacije. Medjutim, nakon nabrajanja nekih naucnih zakljucaka (nauke koja po tebi ne postoji i ne zna nista, iako upravo ti te zakljucke koristis za svoju mantru), tu onda uskace tvoja famozna "svijest" svega toga. E - to je besmisleno
Nije besmisleno, zato što bez Svijesti, tj. bez JA+7 ne bi moglo da bude nikakve nauke, jer JA+7 je to koje nauku stvara. Bemisleno je izbaciti to JA+7 iz nauke i to je upravo ono što naučnici čine, jer naučnici priznaju da su samo čune metode, naučne, pomoću knjih se ne može dokazati postojanje JA+7. Zar to nije malo blesavo i besmisleno kad Naučnik uz pomoć svoga svjesnog JA+7 stvara nauku i priznaje postojanje svega, osim sebe samoga, tj. osim tog svog svjesnog JA+7?
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 E - to je besmisleno i to iz prostog razloga sto ni kvantni vakuum, ni energija, ni elektricitet - nisu svjesni.
NIje tačno. Kad čovjek razmišlja, na površini njegovog mozga se stvaraju elektromagnetne struje jačine da bi sijalica mogla da gori. Kad se Svijest napregne i pokrene, ona se uvijek fizički manifestuje kao energija, odnosno kao elektromagnetno polje, tj. kao elektricitet.Osim elektriciteta u Univerzumu ničeg drugog nema i od njega je sve napravljeno. To i Tesla tvrdi. I ne samo to. Tesla takođe tvrdi da je sve živo i svjesno, čak i kamen.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 Opet ponavljam, svijest i svjesnost su svojstveni iskljucivo zivim bicima koja imaju mozak
To je samo tvoja vjera. To si samo naučio napamet, bez ikakvog dokaza, bez objašnjenja i bez razumijevanja. To i jeste razlog što je i nauka, na koju se ti stalno pozivač, samo jedna vrsta vjere.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 Ako ne vjerujes ili mislis da nije tako - daj dokaz da je vjetar svjestan, ili voda, ili zemlja, ili drvo, ili oblak, ili Sunce, ili neutrini, ili, ili, ili.... proberi sam, te da bilo sta od ovoga ima famozne psihicke sposobnosti koje stalno nabrajas.
Objasnio sam ti, naučnik koji stvara nauku, naučno, čulno i eksperimentalno, ni samome sebi ne može dokazati da je on sam svjestan. Ali može dokazati da raspolaže sa 7 sposobnosti, tj. da može da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumije i to je dovoljno da može da se RAZUMIJE da je naučnik svjestan. Isto tako je i sa ENERGIJOM. Naučno i čulno se ne može dokazati da je SVJESNA, ali se može dokazati da raspolaže sa 7 sposobnosti i to je dovoljno da RAZUMIJEMO da je energija SVJESNA. Da nije tako ona ne bi od sebe same mogla da svara bioorganizme. Takođe ni naše elekronske tehnologije, informatički sistemi i roboti ne bi bili mogući. Sve su to dokazi da je Energija SVJESNA, tj. da raspolaže sa 7 sposobnosti. Pogledaj dole ovog robota Sofiju, pa onda se usudi da tvrdiš da energoja nije svjesna, tj. da ne raspolaže sa 7 sposobnosti. Žalosno je da su naučnici na pragu da naprave vještačkog čovjeka, po mnogo čemu nadmoćnijeg od čovjeka, a da još uvijek ne znaju šta je Svijest i da gluposti pričaju kad je riječ o poojmu "Svijest".
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 I, samo mi nemoj opet reci da ti nisam objasnio zasto je tvoja teorija besmislena...
Bolje, pozabavi se malo više svojim besmislicama.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 U kojoj nauci, kad za tebe nauka ne postoji, ni naucnici, ni bilo kakvi tacni podaci i zakljucci koji prositicu iz/od njih...?
Jedino Svijest postoji i jedino NAUKA O SVIJESTI NE POSTOJI. A i ova koja postoji, koju je napravila čovjekova Svijest uz pomoć svojih 7, svojim većim dijelom je usmjerena pronalaženju raznih ratnih tehnologija za uništenje čovjeka, tj za uništenje sebe same.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 Materija je skup atoma koji grade molekule. Ni atomi ni molekule nisu svjesni.OK, jasno je da ti imas svijest i famoznih 7, jer imas mozak (kao i sva ziva bica). Objasni mi na koji nacin si izmjerio, ustanovio i dokazao da energija Univerzuma ima isto?
Energetsko-materijalni čovjek je dokaz da je Svijest ono koje raspolaže sa 7 sposobnosti, a ovaj dole energetsko-materijalni robot Sofija je dokaz da je Enegija ta koja raspolaže sa 7 sposobnosti. Što podrazumijeva da čovjek i robot Sofija nisu uslov da nastajanje tih 7 sposobnosti, već su Energija i njenih 7 sposobnosti uslov i za čovjekov nastabak i nastanak robota Sofije.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 Za pocetak - tvoja formula "JA+7" je inicijalna besmislica, jer "JA" postoji samo ako imas mozak. Ne vjerujes?
To je besmislica u koju ti vjeruješ i nauka na koju se pozivaš, a ne ja.
Dozer wrote: 25/11/2020 12:30 Dakle, nezive stvari poput kamena, vazduha, vode, zemlje, zlata, plastike, zeljeza, itd.itd.itd. - nisu moguce i NE POSTOJE? I onda se cudis kada ti kazem da lupas besmislice
Evo ti dole ovaj robot Sofija, napravljena, isto kao i svaki čovjek, od kamena, vazduha, vode, zemlje, plastikke, željeza itd, pa je pitaj, neka ti ona objasni da lupaš besmislice kad tvrdiš da su kamen, vazduh, voda, zemlja, plastika, željezo itd. beživotni i nesvjesni.

Ne tako davno, u Americi, u vrijeme robovlasništa, bijelci su se ozbiljno pitali da li crnci imaju dušu. Kada sam ja bio mali, čudio sam se kada sam prvi put čuo da su i biljke žive i da i one imaju dušu. Danas je došlo vrijeme da prestanemo da se čudimo i da moramo da razumijemo da i kamen, voda, vazduh, zemlja, plastika, željezo itd, takođe imaju dušu. To što se podrazumijeva pod pojmom "duša" su JA+7, a Zakon postojanja nudi dokaze i logiku da samo JA+7, a to je duša, postoji i ništa drugo. Jedan od tih dokaza je i ovaj robot Sofija.



Evo ti još tri linka Robota Sofije, pa pogledaj, neka ti ona objasni koliko je tvoja "ateistička", tj. materijalistička religija, koja o Svijesti ništa ne zna, besmislena.

https://www.youtube.com/watch?v=Bg_tJvCA8zw
https://www.youtube.com/watch?v=Io6xuGmS5pM
https://www.youtube.com/watch?v=Ml9v3wHLuWI
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1300 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 25/11/2020 19:57nisi objasnio. ako te niko ne razumije onda ne mogu svi biti u krivu. ocigledno je da lose objasnjavas ili to nisi sposoban uciniti kako treba. a onaj koji nazove sve ljude (jer to bukvalno radis) ZLIM, samo moze biti ZAO.
Zapravo, kad se tvrdi da postoji samo JA+7, tu nema puno toga što treba da se objašnjava. Što se dokazivanja tiče, kao dokaz može da posluži apsolutno SVE. Besmisleno je na SVEMU dokazivati da samo JA+7 postoji, jer svi ti dokazi ne bi mogli da stanu ni u više debelih knjiga. Daleko bi bilo jednostavnije, u okviru SVEGA ŠTO POSTOJI, pronaći neki primjer gdje tog JA+7 nema. Ali to nije moj posao, već onih koji tvrde da JA+7 nije SVE što postoji i da osim toga postoji još nešto DRUGO.

A što se tiče moje tvrdnje da su svi ljudi svijeta ZLI, to i dalje stoji. Cijelo Čovječanstvo je ZLO, jer još uvijek svi ljudi svijeta žive po principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim u kojoj samo jači preživljava.
belfy wrote: 25/11/2020 19:57tako je. sve sto bilo ko osmisli moze se koristiti i za dobro i zlo. navedi mi primjer barem jedne novotarije koju je covjecanstvo dalo (dakle svi naucnici ikada) koja je samo stetna, a nije bila napravljena za korist i dobrobit. vjerujem da ti nece biti tesko, posto ih pominjes u mnozini...
Na prvom mjestu to su ratne tehnologije i razna hemijska i biološka oružja. Ne vjerujem da se nuklearna bomba ili korona virus, proizvedeni ljudskom rukom, mogu upotrijebiti za dobrobit čovječanstva. Niti se naučne teorije, filozofije, ideologije i politike koje opravdavaju proizvodnju i upotrebu svih tih oružja, mogu upotrijebiti za dobrobit čovječanstva. Ovo što sam nabrojao je više od polovine naučnog rada utrošenog na štetu, a ne na korst Čovječanstva. Sva svjetska nauka je pod kontrolom i u službi svjetskih vojnih blokova i sila i tek ponešto od toga što se pronađe, dozvoli se da se upotrijebi za dobrobit čovječanstva.
belfy wrote: 25/11/2020 19:57Ljubo, nije i ne moze biti moguce da ne postoji niko na svijetu da te razumije. prema Okamovoj britvi to bi prije znacilo da pricas nesto sto nema smisla. a, pazi sada jednu stvar - ljudi koji su objasnjavali kvante i kvantni vakum (koji pominjes) koji je van smislenog i van intuitivnog su to uspjeli objasniti drugima. dakle, tu je samo jedna karika koja zakazuje. ti.
U zabludi si i ti i oni koji misle i tvrde da se Kvantni vakuum može objasniti bez Svijesti, zato što je Kvantni vakuum polje Svijesti. Dakle, Besmisleno je i pokušavati objasniti Svijest, bez Svijesti, a onda tvrditi kako je sve objašnjeno i jasno. Takva tvrdnja je nakaradnija religija od svih svjetskih religija zajedno, koje stoje na stanovištu da u osnovi svega stoji Bog, što u krajnjoj liniji uvijek znači, Svijest. Jer šta bi Bog bio kad ne bi bio Svijest? Posebno kad se uzme u obzir da ni jedan naučnik na svijetu ne negira postojanje Svijesti, iako naučnici nikakvim razumnim dokazima ili objašnjenjima u vezi svijesti ne raspolažu. A uvijek im dah zastane kad se nađu pred čudom savršenstva Univerzuma i života u njemu i tako uvijek sebe dovedu do toga da uzviknu riječ "Bog", u nemogućnosti da pomoću svojih empirijskih metoda to univerzumsko i životno čudo objasne, već ga samo registruju. Nemoćni da objasne i razumiju da je u osnovi Univeruma, kao njegova suština, Svijest i da je Svijest isto što i Bog. Sa razlikom što je Svijest veoma lako i objasniti i razumjeti, jer Svijest u svojstvu JA+7 je ono što je svemu zajedničko, pa i samom čovjeku i što je kao takvo svim ljudima svijeta dostupno i za spoznavanje, i dokazivanje i objašnjavanje i razumijevanje, dok je Bog, bez mogućnosti spoznavanja, dokazivanja i objašnjavanja samo prazno vjerovanje.
belfy wrote: 25/11/2020 19:57ovdje se opet, samo raskosno razbacujes svojim neznanjem i arogancijom. neznanjem tako sto na prvu izjednacavas nauku sa filozofijom, religijom i hebenom politikom. ej, sa politikom cak? i to cinis i u pasusu iznad, kao i ispod.
Da, i sa politikom čak, jer i svjetske ideologije i politike, po kojima se uređuje organizacija života i rada svjetskog društva, svoje znanje i opravdanje temelje na pogrešnim naučnim i filozofskim objašnjenjima postojanja materije, života i univerzuma. Riječ je o pogrešnom principu koji opravdava podjelu svijeta, konkurenciju, mržnju i borbu, koji je proizvod svjetske nauke i filozofije, pa tek onda svjestkih ideologija i politika, koje su samo srdstva pomoću kojeg će ova tobožnja visokouma svjestka nauka da oživotvori tu svoju visokoumnu naučnost u praksi.
belfy wrote: 25/11/2020 19:57a ja bih sada trebao da ovdje izlistam sta smatram tacnim i ispravnim na sve i jednom polju zivota da bi ti napravio neku paralelu!? vidis Ljubo, to nije realan zahtjev. ono sto nisam razumio sam vec iznio kao pitanja tebi i rekao si da na njih nemas odgovor, sto je, priznaces, malo cudno za nekoga ko u rukama (glavi) drzi univerzalnu istinu. jel tako?
Ne sjećam se da sam igdje rekao da postoji bilo šta što se ne može objasniti uz pomoć JA+7. Navedi! S obzirom na naučni dokaz da samo Enegija i Informacija postoje, pomoću kojih nauka pokušava objasniti sve i s obzirom da su upravo Energija i Informacija to famozno JA+7.
belfy wrote: 25/11/2020 19:57 vidi kako ja kulturno ostavim i tvoj odgovor da se kurs diskusije moze pratiti, a ne samo trolati i piskarati uprazno.
Kad komentarišem bilo čiji post, nema potrebe da citiram i sve ono što tom postu prethodi. S obzirom da svaki citirani post na koji odgovaram uvijek sam za sebe jasno stavlja do znanja šta je pisac posta žlio da kaže.
Post Reply