USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9826 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by sumirprimus »

komentar na rudijevu presicu
If Giuliani is not careful the American government will invade his head to get that oil
:lol:
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9827 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by sumirprimus »

rudijevo izlaganje. dakle jednom kad otvore kovertu, taj ko otvara u tom trenutku utvrdjuje dal je sve ok i kad baci to je to i zavisi od postenja tog pojedinca?. ok
dolaze pogotovu crnci da glasaju njih 15.k u neko mgradu pitsbrug mislim nisam siguran, a vec su glasali postom pa se ubjedjuju s izbornom komisijom... ok
primjetili su ogroman influx komunistickog novca iz venecuele kube i vjerovatno0 kine preko nekih kanala u us :lol:
dominion dekmokratske masine...
plus dokaze imaju al ih ne smiju pokazati :lol:
kao i caka gdje rudi kaze javno this is a fraud case, a na sudu kaze da nije jer bi se mogo teretit :lol:
ovi gori od nasih :zzzz:
zilog
Posts: 7524
Joined: 06/03/2009 11:19

#9828 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

Gru... :mrgreen: pardon Georgija, nakon recount-a Bajdenova za 12.284 glasova.
Sada je 306 naspram 232 elektora. "Landslide victory" po Trampovim kriterijima.
Osim toga Bajdenu fali jos samo 16374 dodatna glasa da ima preko 6 miliona popular vote glasova prednosti nad Trump-om...

Ovakve rezultate Trump pokusava preokrenuti igrajuci na kartu pritiska na republikanske zvanicnike. Izgovor i argument je da su Demokrate napravile zavjeru tolikih razmjera, da je "Moon landing hoax" mala maca za to. Bukvalno - zavjera milenija.
Naravno FBI, DHS, CIA i NSA ne znaju nista o tome, nego samo grupica oko Trump-a. :pisnuo:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9829 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

zilog wrote: 20/11/2020 08:30 Gru... :mrgreen: pardon Georgija, nakon recount-a Bajdenova za 12.284 glasova.
Sada je 306 naspram 232 elektora. "Landslide victory" po Trampovim kriterijima.
Osim toga Bajdenu fali jos samo 16374 dodatna glasa da ima preko 6 miliona popular vote glasova prednosti nad Trump-om...

Ovakve rezultate Trump pokusava preokrenuti igrajuci na kartu pritiska na republikanske zvanicnike. Izgovor i argument je da su Demokrate napravile zavjeru tolikih razmjera, da je "Moon landing hoax" mala maca za to. Bukvalno - zavjera milenija.
Naravno FBI, DHS, CIA i NSA ne znaju nista o tome, nego samo grupica oko Trump-a. :pisnuo:
Gluplje skupine ljudi odavno ne vidjeh, a upravo sam odgledao dokumentarac o flat earth ublehama. Boze me sacuvaj.
Crvena Tifoza
Posts: 10591
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#9830 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Crvena Tifoza »

Fazon je što su oni ujedinjeni u njihovoj gluposti. Ne možeš ti takve osobe razuvjeriti.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#9831 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Leverage »

Jel Đulijano Pike magnet za klinike i dalje hralja po garažama i koliko ga plaćaju po satu?
zilog
Posts: 7524
Joined: 06/03/2009 11:19

#9832 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

Trump mora najmanje 3 drzave, ili 28 elektora preokrenuti u svoju korist, da bi ostao u Bijeloj Kuci. Bez rata nemoguce... :roll:
Mora dokazati zavjeru tako sirokih razmjera, da bi rezultat dekonstrukcije toga, bio jedino rat.
Ne smijem ni pomisliti sta bi se desavalo, da zavisi od samo jedne drzave.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#9833 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Danas je prva bitna drzava ovjerila zvanicne rezultate - Biden je pobijedio u Georgiji. Guverner drzave Kemp, inace Trumpov veliki dupelizac, po zakonu do sutra mora potpisati delegaciju elektorata za Electoral Colkege za tu drzavu, koja je unaprijed odredjena da predstavlja kandidata koji je uzeo najvise glasova u toj drzavi, tj. Bidena.
Kemp je svo ovo vrijeme mudro sutao. Sutra moze jedino prekrsiti zakon.

Nakon ovoga Trump ima pravo na jos jedno prebrojavanje, ovaj puta masinama. Ako ovaj potpise od danas pa do Dec 14. jedino da se desi neko cudo, tipa da GA legislativa nesto zmrlja, inace je Biden dole pobjednik.

E sad, da li ce Kemp sutra sve uraditi kako mu zakon drzave nalaze?
zilog
Posts: 7524
Joined: 06/03/2009 11:19

#9834 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

jeza u ledja wrote: 20/11/2020 20:24 Danas je prva bitna drzava ovjerila zvanicne rezultate - Biden je pobijedio u Georgiji. Guverner drzave Kemp, inace Trumpov veliki dupelizac, po zakonu do sutra mora potpisati delegaciju elektorata za Electoral Colkege za tu drzavu, koja je unaprijed odredjena da predstavlja kandidata koji je uzeo najvise glasova u toj drzavi, tj. Bidena.
Kemp je svo ovo vrijeme mudro sutao. Sutra moze jedino prekrsiti zakon.

Nakon ovoga Trump ima pravo na jos jedno prebrojavanje, ovaj puta masinama. Ako ovaj potpise od danas pa do Dec 14. jedino da se desi neko cudo, tipa da GA legislativa nesto zmrlja, inace je Biden dole pobjednik.

E sad, da li ce Kemp sutra sve uraditi kako mu zakon drzave nalaze?
Znaci, sutra ce se znati, idu li Republikanci na Coup...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9835 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 20/11/2020 20:24 Danas je prva bitna drzava ovjerila zvanicne rezultate - Biden je pobijedio u Georgiji. Guverner drzave Kemp, inace Trumpov veliki dupelizac, po zakonu do sutra mora potpisati delegaciju elektorata za Electoral Colkege za tu drzavu, koja je unaprijed odredjena da predstavlja kandidata koji je uzeo najvise glasova u toj drzavi, tj. Bidena.
Kemp je svo ovo vrijeme mudro sutao. Sutra moze jedino prekrsiti zakon.

Nakon ovoga Trump ima pravo na jos jedno prebrojavanje, ovaj puta masinama. Ako ovaj potpise od danas pa do Dec 14. jedino da se desi neko cudo, tipa da GA legislativa nesto zmrlja, inace je Biden dole pobjednik.

E sad, da li ce Kemp sutra sve uraditi kako mu zakon drzave nalaze?
Ja neki dan kada sam pricao o uvodjenju diktature, ti govorio nema sanse. Samo pazi kuda ova prica vodi...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9836 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by GandalfSivi »

zilog wrote: 20/11/2020 20:02 Trump mora najmanje 3 drzave, ili 28 elektora preokrenuti u svoju korist, da bi ostao u Bijeloj Kuci. Bez rata nemoguce... :roll:
Mora dokazati zavjeru tako sirokih razmjera, da bi rezultat dekonstrukcije toga, bio jedino rat.
Ne smijem ni pomisliti sta bi se desavalo, da zavisi od samo jedne drzave.
Ne mora ni dokazati...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#9837 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Ma nema on drugog izbora. Ovo je generalno sve sviranje kurcu. Ne bi se ni republikancima svidjelo poigravanje sa osnovama demokratije.

Mislim da bi se ovo vec zavrsilo da nema izbora u GA u januaru. Ovako se republikanci boje da ne izgube Trumpovu bazu i Senat s njom, pa se prave mutavi.
zilog
Posts: 7524
Joined: 06/03/2009 11:19

#9838 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

GandalfSivi wrote: 20/11/2020 20:38
zilog wrote: 20/11/2020 20:02 Trump mora najmanje 3 drzave, ili 28 elektora preokrenuti u svoju korist, da bi ostao u Bijeloj Kuci. Bez rata nemoguce... :roll:
Mora dokazati zavjeru tako sirokih razmjera, da bi rezultat dekonstrukcije toga, bio jedino rat.
Ne smijem ni pomisliti sta bi se desavalo, da zavisi od samo jedne drzave.
Ne mora ni dokazati...
Ali ce je implicirati.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#9839 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

ali. ali. ali. spirit of bajparizanship <3
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#9840 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 20/11/2020 20:37
jeza u ledja wrote: 20/11/2020 20:24 Danas je prva bitna drzava ovjerila zvanicne rezultate - Biden je pobijedio u Georgiji. Guverner drzave Kemp, inace Trumpov veliki dupelizac, po zakonu do sutra mora potpisati delegaciju elektorata za Electoral Colkege za tu drzavu, koja je unaprijed odredjena da predstavlja kandidata koji je uzeo najvise glasova u toj drzavi, tj. Bidena.
Kemp je svo ovo vrijeme mudro sutao. Sutra moze jedino prekrsiti zakon.

Nakon ovoga Trump ima pravo na jos jedno prebrojavanje, ovaj puta masinama. Ako ovaj potpise od danas pa do Dec 14. jedino da se desi neko cudo, tipa da GA legislativa nesto zmrlja, inace je Biden dole pobjednik.

E sad, da li ce Kemp sutra sve uraditi kako mu zakon drzave nalaze?
Ja neki dan kada sam pricao o uvodjenju diktature, ti govorio nema sanse. Samo pazi kuda ova prica vodi...
Ne znam vala sta da ti kazem.

Ja ne mislim da on ima neki grandiozan plan, samo upire prstom tamo gdje moze. Ono sto je malo kom palo na pamet, on to radi. Svaki kotacic u masini birokratskog aparata on prevrce, svaki dugmic pritisce da vidi sta ce upaliti.

Evo sad zove lokalne politicare i birokrate iz Michigana, koji su do sad izjavljivali da ce sve ici po propisu, da im zavrce ruku ne bi li nekako dobio te glasove. Bas me zanima dokle. Inace po onom sto sam citao izjave vodecih Republikanaca i u MI i u PA su otprilike da ce se ponasati onako kako kazu certificirani izborni rezultati...al zato cine sve da te rezultate ne certificiraju (prvo po okruzima, pa onda na drzavnom nivou). On svaki taj stepen procesa pokusava odugovlaciti.
Medjutim, sve drzave imaju rokove, Georgijin je bio danas, a Michigan i Pennsylvania su u ponedjeljak.

Po svemu sto sam do sada procitao, tesko da ce se tako nesto desiti - da republikanske legislative iz tih drzava posalju alternativne delegacije za Electoral College. (Posto po zakonu, nakon sto rezultati budu certificirani, oni nemaju vise nikakvu ulogu u odredjivanju delegata, osim ako se ne sastanu i odluce da promjene pravila). Misljenje zasnivam na tome da bi se trebalo desiti da skoro svi Republikanci u tim legislativnim tijelima glasaju u korist takvog nedokratakog poduhvata. Ali ko zna...

Fazon je u tome sto su glavni Republikanci u Kongresu previse dugo sutali i dovode se u situaciju gdje ih malo dijeli od toga da budu primorani da oni odlucuju izbore, a siguran sam da niko od njih to nece.

Trump nece stati dok mu neko ne kaze da mora stati.

Svakom od njih je jasno da ne postoji scenario u kom bi Trump ostao predsjednik, bez da se pozdrave sa onim sto predstavljaju. Sto vise budu odugovlacili to ce im biti teze da taj problem rijese.

Inace, situacija u kojoj Kongres 6. januara otvara koverte Electoral College u kojima postoje dvije verzije glasova iz iste drzave bi bila pravi shit show. Uopste ne postoji razradjen proces u kojem bi se to odvijalo bez problema. Zamisli Mike Pence kaze e necemo priznati Pennsylvaniju, Michigan, nisu se dogovorili, pa njihove glasove preskacemo... Moglo bi se desiti da tri razlicite osobe 20. januara tvrde da postaju predsjednici. Uopste ne znam na koji bi nacin to tijelo odlucivalo o pobjedniku (da li bi uopste postojalo neko glasanje ili sta? jer siguran sam da ni tu ne bi svaki GOP senator glasao za Trumpa).

A sve to jer se ceka, i ceka, i ceka....da se ne bi dijete slucajno naljutilo. Sve se ostavlja nekom drugom da to rijesi.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#9841 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by breba »

Ha ha, na kraju bi i mogao ispasti onaj scenario iz Atlantika o kojem sam pisao da imamo tri pretedenta za predsjednika. To bi bio šou.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#9842 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Lao Ce »

Neki prognoziraju da bi se mogao desiti i scenario raspada SAD gdje bi bile RAD, odnosno Razjedinjene Američke države, na države koje su bile Za i protiv Trumpa.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#9843 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Lao Ce wrote: 20/11/2020 21:24 Neki prognoziraju da bi se mogao desiti i scenario raspada SAD gdje bi bile RAD, odnosno Razjedinjene Američke države, na države koje su bile Za i protiv Trumpa.
Taman da vratite Kosovo.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#9844 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Lao Ce »

ultima_palabra wrote: 20/11/2020 21:30
Lao Ce wrote: 20/11/2020 21:24 Neki prognoziraju da bi se mogao desiti i scenario raspada SAD gdje bi bile RAD, odnosno Razjedinjene Američke države, na države koje su bile Za i protiv Trumpa.
Taman da vratite Kosovo.
Ko to 'mi'?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#9845 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Lao Ce wrote: 20/11/2020 21:34
ultima_palabra wrote: 20/11/2020 21:30
Lao Ce wrote: 20/11/2020 21:24 Neki prognoziraju da bi se mogao desiti i scenario raspada SAD gdje bi bile RAD, odnosno Razjedinjene Američke države, na države koje su bile Za i protiv Trumpa.
Taman da vratite Kosovo.
Ko to 'mi'?
Pa vi sto “prognozirate”.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9846 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by GandalfSivi »

Evo gdje je problem. Ne treba ni pitati Trumpa da li bi zrtvovao demokratiju za vlast, to je previse apstraktno. Ali ako ga pitaju bi li zrtvovao 50 milijuna zivota (random number, nevezan za temu), rekao bi da ne bi ni trepnuo. Ostali se preduboko u ovome sa njim da ga zaustave (zaba i kljucala voda). Sada je pitanje nizih nivoa, nekog integriteta, pa na kraju i ustavnog suda. Ali da mogucnost postoji, postoji, stavise danas je malo realnija nego prije sedam dana.

Jos uvijek sam nadam da su sanse male, ali sa budalama se nikada ne zna...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#9847 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 20/11/2020 21:38 Evo gdje je problem. Ne treba ni pitati Trumpa da li bi zrtvovao demokratiju za vlast, to je previse apstraktno. Ali ako ga pitaju bi li zrtvovao 50 milijuna zivota (random number, nevezan za temu), rekao bi da ne bi ni trepnuo. Ostali se preduboko u ovome sa njim da ga zaustave (zaba i kljucala voda). Sada je pitanje nizih nivoa, nekog integriteta, pa na kraju i ustavnog suda. Ali da mogucnost postoji, postoji, stavise danas je malo realnija nego prije sedam dana.

Jos uvijek sam nadam da su sanse male, ali sa budalama se nikada ne zna...
Sve ovisi od toga hoce li drzave poceti slati alternativne delegate, tj. liste u kojima pise nesto mimo onog sto je drzava glasala.
U jednom trenutku ce biti jasno ko je gdje pobjednik (kao danas u Georgiji). Ako legislative pocnu slat nesto lijevo, mimo zakona, to ce biti problem.
Da li ce Trump to priznati vise nece ni biti bitno nakon toga. Sljedece dvije sedmice ce biti kljucne.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#9848 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by breba »

Zanimljivo je da market ne paniči, inače su prvi da se ispale na bilo kakav znak moguće krize.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#9849 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Mirno spavajte, rata nece biti.
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#9850 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by video »

jeza u ledja wrote: 20/11/2020 22:06 Mirno spavajte, rata nece biti.
Nista onda alaga, vrnite se doma, napravili smo vam pastasutu :D
Post Reply