Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#19576 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zLatk0 »

Čekam od kraja jula preko Cainiao Super Economoy for Special Goods, prekrižio da će ikad i doći ... :lol:
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#19577 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sega222 »

bit101 wrote: 19/11/2020 15:12 Danas dosla dva paketica preko Sunyou-a koja sam cekao od septembra, plus jos jedan sa Aliexpress-a. A od pocetka oktobra cekam jos 3 koji idu preko SpeedPak-a. Nadam se da nisam jedini koji je danas dobio paketice :)
Sta ti koja posta pisala za SunYou,ja cekam paket 130dana.I samo cu reci da kompanija koja je preuzela ga,predpostavljam Malesiya pos,trebaju uzet i zatvoriti se.Ovi iz Kine za 5dana deportuju paket,a ovi ne sposobni ga samo proslijediti za Bih.
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#19578 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Ranni »

Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#19579 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Ranni wrote: 19/11/2020 20:16 Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
To je trebala da prati pro forma invoice i izjava da će biti vraćen nakon servisa. Carina i PDV se moraju platiti na iznos koliko je servis koštao. Najbolje sa DHL-om da vidiš šta je.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#19580 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by IcedFlame »

Ranni wrote: 19/11/2020 20:16 Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
Jesi li uz laptop poslao dokumentaciju za privremeni izvoz?
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#19581 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Za one koji čekaju poštu iz USA:
2020-11-19 15:37

BA, BASJJA, BA, BASJJA, ARRIVED AT CUSTOMS
2020-11-19 12:35

BA, BASJJA, BA, BASJJA, PROCESSED AT LOCAL DISTRIBUTION CENTER
2020-11-18 19:00

US, Melrose Park, IL, US, 60160, MANIFESTED FOR OUTBOUND TRANSPORTATION
2020-11-04 10:05

US, Melrose Park, IL, US, 60160, CLOSE BAG
2020-11-04 07:18

US, Melrose Park, IL, US, 60160, Processed
2020-11-04 05:56

US, Melrose Park, IL, US, 60160, PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2020-11-02 14:45
Last edited by zincx on 19/11/2020 20:44, edited 1 time in total.
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#19582 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Ranni »

zincx wrote: 19/11/2020 20:22
Ranni wrote: 19/11/2020 20:16 Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
To je trebala da prati pro forma invoice i izjava da će biti vraćen nakon servisa. Carina i PDV se moraju platiti na iznos koliko je servis koštao. Najbolje sa DHL-om da vidiš šta je.
Poslao sam Proforma Invoice, deklaraciju i one kodove. Napisao da je laptop poslan zbog servisiranja i da ce biti vracen nazad. Izgleda da ili nisu poslali dokumentaciju u potpunosti ili ce biti carinjen. Samo mi nije jasno zasto je ponovo u Sa? Cak i ako bi trebo da se carini, trebali bi javiti primaocu a ne poslati nazad. Ili se varam?
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#19583 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Ranni »

IcedFlame wrote: 19/11/2020 20:23
Ranni wrote: 19/11/2020 20:16 Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
Jesi li uz laptop poslao dokumentaciju za privremeni izvoz?
Privremeni izvoz moze raditi samo firma i to mora imati registrovanu djelatonst izvoz/uvoz. Dobio od DHL napismeno tako da me to ne kaci.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#19584 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Ranni wrote: 19/11/2020 20:30
zincx wrote: 19/11/2020 20:22
Ranni wrote: 19/11/2020 20:16 Pitanje:

Poslao radni laptop poslodavcu u Njemacku radi nekog servisiranja. Vidio sam na trackingu da je bio u DHL centru u Leipzigu. Ssd mi ponovo pise da je u Sarajevu sa statusom

“The Clearance process for this shipment is on-going with additional details required for clearance”.

Je li imao neko iskustva sta bi moglo biti? Nije mi jasno zasto je ponovo u Sarajevu?
To je trebala da prati pro forma invoice i izjava da će biti vraćen nakon servisa. Carina i PDV se moraju platiti na iznos koliko je servis koštao. Najbolje sa DHL-om da vidiš šta je.
Poslao sam Proforma Invoice, deklaraciju i one kodove. Napisao da je laptop poslan zbog servisiranja i da ce biti vracen nazad. Izgleda da ili nisu poslali dokumentaciju u potpunosti ili ce biti carinjen. Samo mi nije jasno zasto je ponovo u Sa? Cak i ako bi trebo da se carini, trebali bi javiti primaocu a ne poslati nazad. Ili se varam?
Hm, nama nikad nije dhl primio opremu (šaljem na kalibraciju) dok nisu imali sve uredne papire. Moguće da nešto od tih papira nije ok. Čuj se sa DHL, oni će znati šta je. Mi smo ove godine prešli na UPS, manje mi prave problema oko baterija.
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#19585 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Ranni »

zincx wrote: 19/11/2020 20:35
Ranni wrote: 19/11/2020 20:30
zincx wrote: 19/11/2020 20:22

To je trebala da prati pro forma invoice i izjava da će biti vraćen nakon servisa. Carina i PDV se moraju platiti na iznos koliko je servis koštao. Najbolje sa DHL-om da vidiš šta je.
Poslao sam Proforma Invoice, deklaraciju i one kodove. Napisao da je laptop poslan zbog servisiranja i da ce biti vracen nazad. Izgleda da ili nisu poslali dokumentaciju u potpunosti ili ce biti carinjen. Samo mi nije jasno zasto je ponovo u Sa? Cak i ako bi trebo da se carini, trebali bi javiti primaocu a ne poslati nazad. Ili se varam?
Hm, nama nikad nije dhl primio opremu (šaljem na kalibraciju) dok nisu imali sve uredne papire. Moguće da nešto od tih papira nije ok. Čuj se sa DHL, oni će znati šta je. Mi smo ove godine prešli na UPS, manje mi prave problema oko baterija.
Svo vrijeme kontam sta je problem? Ili sta bi moglo biti? Naravno odmah ujuteo zovem. I meni DHL nista do sad nije primio ako nije sve bilo uredno. Doduse nije to hrpa papira ali opet sve je tu. Ne znam ali nesto smedi u drzavi Danskoj...
User avatar
kabal1337
Posts: 8058
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#19586 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kabal1337 »

zincx wrote: 19/11/2020 20:23 Za one koji čekaju poštu iz USA:
2020-11-19 15:37

BA, BASJJA, BA, BASJJA, ARRIVED AT CUSTOMS
2020-11-19 12:35

BA, BASJJA, BA, BASJJA, PROCESSED AT LOCAL DISTRIBUTION CENTER
2020-11-18 19:00

US, Melrose Park, IL, US, 60160, MANIFESTED FOR OUTBOUND TRANSPORTATION
2020-11-04 10:05

US, Melrose Park, IL, US, 60160, CLOSE BAG
2020-11-04 07:18

US, Melrose Park, IL, US, 60160, Processed
2020-11-04 05:56

US, Melrose Park, IL, US, 60160, PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2020-11-02 14:45
Iskreno poprilicno brzo
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#19587 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kikibobe »

VChen09 wrote: 05/11/2020 12:54 Pozdrav raja,

'ajde, nek' sam se konacno uspio registrovati, poslije godinu i kusur, te uz pomoc neimenovanog administratora, kojem se jos jednom zahvaljujem na brzoj pomoci. Iz nekog razloga bila je to " mission impossible ", a mislio sam da mi informaticko znanje seze bar malo dalje od registracije na forum. Uz svu ozbiljnost, stvarno nemam ni najmanjeg pojma sta je mogao biti problem. U svakom slucaju, tu smo.

Zanima me da li jos neko mozda ima problema sa isporukom posiljki iz SAD-a, USPS? Nikad se nije desilo da je paket u tranzitu 45 dana. Da l' da smatram da je izgubljen ili je 'pak to do sveukupne situacije? Ono sto mi je krajnje cudno jeste da je paket navodno skeniran po ulasku u BIH prije 2 sedmice, a radi se o vrsti paketa koja nije registrovana posta? Rekao bih nesto slicno kao sa onim Sunyou ili slicnim kineskim postama i njihovim automatizovanim notifikacijama koje nemaju veze sa stvarnim stanjem stvari, sto mi se jos nije dogodilo u visegodisnjem narucivanju preko USPS-a.
UE280694825US
Imam identican problem imam preko USPS.a iz USA narucio paket prije 45 dana, zadnja informacija je da je navodno dosao na sarajevski aerodrom, preko tracking aplikacije BH Poste ne postoji ta notifikacija, zvao postu, zvao carinu kazu da nemaju nikakve informacije, da paket nije dosao do njih..
Imate li kakve informacije da li USPS koristi neke alternativne aerodrome, obzirom da jako malo aviona dolazi sada, sumnjam da je pogresna informacija o prispjecu u BiH preko USPS tracking sistema. Ili je COVID ilj lopovluk na aerodromu uzeo maha?
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#19588 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

kikibobe wrote: 20/11/2020 03:44
VChen09 wrote: 05/11/2020 12:54 Pozdrav raja,

'ajde, nek' sam se konacno uspio registrovati, poslije godinu i kusur, te uz pomoc neimenovanog administratora, kojem se jos jednom zahvaljujem na brzoj pomoci. Iz nekog razloga bila je to " mission impossible ", a mislio sam da mi informaticko znanje seze bar malo dalje od registracije na forum. Uz svu ozbiljnost, stvarno nemam ni najmanjeg pojma sta je mogao biti problem. U svakom slucaju, tu smo.

Zanima me da li jos neko mozda ima problema sa isporukom posiljki iz SAD-a, USPS? Nikad se nije desilo da je paket u tranzitu 45 dana. Da l' da smatram da je izgubljen ili je 'pak to do sveukupne situacije? Ono sto mi je krajnje cudno jeste da je paket navodno skeniran po ulasku u BIH prije 2 sedmice, a radi se o vrsti paketa koja nije registrovana posta? Rekao bih nesto slicno kao sa onim Sunyou ili slicnim kineskim postama i njihovim automatizovanim notifikacijama koje nemaju veze sa stvarnim stanjem stvari, sto mi se jos nije dogodilo u visegodisnjem narucivanju preko USPS-a.
UE280694825US
Imam identican problem imam preko USPS.a iz USA narucio paket prije 45 dana, zadnja informacija je da je navodno dosao na sarajevski aerodrom, preko tracking aplikacije BH Poste ne postoji ta notifikacija, zvao postu, zvao carinu kazu da nemaju nikakve informacije, da paket nije dosao do njih..
Imate li kakve informacije da li USPS koristi neke alternativne aerodrome, obzirom da jako malo aviona dolazi sada, sumnjam da je pogresna informacija o prispjecu u BiH preko USPS tracking sistema. Ili je COVID ilj lopovluk na aerodromu uzeo maha?
Ovo su brojevi koji se ne mogu pratiti izvan US. To znaju i naši radnici pošte i carine. Do prije 6 mjeseci je ovo dolazilo redovno, poslije toga se počelo krasti. Znači meni nijedan u više od 10 godina nije falio, sad nijedan sa ovim brojevima ne dobijam. 3 i jedan u putu (ovaj zadnji sam platio da bude praćen, već sam prodavca upozorio na to), Skrenuo sam pažnju na ovo u pošti i kažu da neću ništa izgubiti, da tražim povrat. Očigledno, organizovan kriminal. @VChen09 Ako ti ovo kakvim čudom dođe, javi.
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#19589 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Dzematlija »

Kakva je sada situacija sa online kupovinom, odakle dolaze artikli? Kontao sam za Black Friday kupiti dron, a nisam odavno ništa naručivao.
VChen09
Posts: 53
Joined: 11/02/2019 08:41

#19590 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by VChen09 »

@zincx @kikibobe

Bas sam pisao prije dva dana da mi je paket stigao 17.11, dakle rekordno kašnjenje i skoro 2 mjeseca tranzita. Mozda sam malo subjektivan, ali od sve raje meni uvijek zadnjem dođu paketi, pa sam cesto predmet zajefrkancije, tako da sam malo i navikao. Doduše, sigiran sam da u visegodisnjem narucivanju preko USPS-a, nikad nisam ovoliko čekao, sto ide na račun pandemije i globalnog zastoja, berem se tako čini.

Ne znam zaista iz kojeg razloga smo počeli dobivati notifikacije o paketima pristiglim na destinaciju preko USPS-ovog International First Class metoda slanja. To nikad nije bilo tako. Bez obzira, na stranici nase poste za razliku od USPS-ove, kao i svih ostalih, ne pise nista osim da je paket poslat iz inostranstva - ona EDI poruka. Ne znam da li je u međuvremenu ta metoda šipinga postala neka vrsta registrovane poste, da li je to neka greska ili mozda nesto sasvim trece, da li je u konacnici vjerodostojno ili ne, ali svakako bih preporucio ono 'najizlizanije' sto bi vam rekli i u posti, a to je da se strpite i sacekate jos malo, jer ako je suditi po mom slucaju, trebalo bi vam stici kroz nekih 7 dana. Javite svakako kad stigne.
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#19591 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sega222 »

zincx wrote: 20/11/2020 06:05
kikibobe wrote: 20/11/2020 03:44
VChen09 wrote: 05/11/2020 12:54 Pozdrav raja,

'ajde, nek' sam se konacno uspio registrovati, poslije godinu i kusur, te uz pomoc neimenovanog administratora, kojem se jos jednom zahvaljujem na brzoj pomoci. Iz nekog razloga bila je to " mission impossible ", a mislio sam da mi informaticko znanje seze bar malo dalje od registracije na forum. Uz svu ozbiljnost, stvarno nemam ni najmanjeg pojma sta je mogao biti problem. U svakom slucaju, tu smo.

Zanima me da li jos neko mozda ima problema sa isporukom posiljki iz SAD-a, USPS? Nikad se nije desilo da je paket u tranzitu 45 dana. Da l' da smatram da je izgubljen ili je 'pak to do sveukupne situacije? Ono sto mi je krajnje cudno jeste da je paket navodno skeniran po ulasku u BIH prije 2 sedmice, a radi se o vrsti paketa koja nije registrovana posta? Rekao bih nesto slicno kao sa onim Sunyou ili slicnim kineskim postama i njihovim automatizovanim notifikacijama koje nemaju veze sa stvarnim stanjem stvari, sto mi se jos nije dogodilo u visegodisnjem narucivanju preko USPS-a.
UE280694825US
Imam identican problem imam preko USPS.a iz USA narucio paket prije 45 dana, zadnja informacija je da je navodno dosao na sarajevski aerodrom, preko tracking aplikacije BH Poste ne postoji ta notifikacija, zvao postu, zvao carinu kazu da nemaju nikakve informacije, da paket nije dosao do njih..
Imate li kakve informacije da li USPS koristi neke alternativne aerodrome, obzirom da jako malo aviona dolazi sada, sumnjam da je pogresna informacija o prispjecu u BiH preko USPS tracking sistema. Ili je COVID ilj lopovluk na aerodromu uzeo maha?
Ovo su brojevi koji se ne mogu pratiti izvan US. To znaju i naši radnici pošte i carine. Do prije 6 mjeseci je ovo dolazilo redovno, poslije toga se počelo krasti. Znači meni nijedan u više od 10 godina nije falio, sad nijedan sa ovim brojevima ne dobijam. 3 i jedan u putu (ovaj zadnji sam platio da bude praćen, već sam prodavca upozorio na to), Skrenuo sam pažnju na ovo u pošti i kažu da neću ništa izgubiti, da tražim povrat. Očigledno, organizovan kriminal. @VChen09 Ako ti ovo kakvim čudom dođe, javi.
Vjeruj druze i men je cudno to bilo,al onda sam malo iz guglao i mnogima kasne paketi,ne samo nama.Ja znam ovi Usps paketi,dolazili za 15dana druze.Ja ipak vjerujem da Usps ide NY-Frankfurt,e pa tu nastaje problem.Ili je problem u NY,vjerovatno je previse bilo pisama ili sta.Nmp,al ipak korona je problem,koliko god to retardirano bilo.Samo se strpi i doce.Mom drugu paket iz SG dosao nakon 9mjeseci... Ja ne znam samo gdje njima stane svi ti paketi.Pa da mogu toliko kasniti.
VChen09
Posts: 53
Joined: 11/02/2019 08:41

#19592 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by VChen09 »

Ne negiram mogucnosti zloupotrebe, zapravo cuo sam dosta prica kao i svi mi ovde, a vjerujem provjerenih, o krađama i negligenciji uposlenih u postama prema svom poslu, tj. nasim posiljkama. Desava se na svakom uglu planete, nismo mi ni najmanje karakteristicni po tome, naprotiv, pogledajte mnoge video snimke dostavljaca najrenomiranijih kompanija. Međutim, mislim da je vise nego ocigledno kako je situacija u vezi sa pandemijom ucinila svoje. Jednostavno, previse je prizemljenih aviona. Za debelo crijevo svijeta koje smo mi, posljedice su svakako jos izrazenije. Da ne ulazimo previse u detaljan postupak slanja, tranzita, dostave, bilo privatnih kompanija ili javnih posti ili procesa koji se odvijaju unutar, poput licitacije tj. ko ce za najmanji iznos prevoziti postu i kojom rutom, gdje nedostatak prevoznih sredstava vrijeme cekanja jednostavno udvostrucuje ili utrostrucuje. Mislim da ni privatne kompanije koje imaju znacajna sredstva i logistiku na raspolaganju kod nas, nece biti u stanju obavljati posao u istim vremenskim okvirima kao sto je bio slucaj prije pandemije. U koliko sam dobro upucen, jedan DHL nema cargo avione koji direktno slijeću na Sarajevo aerodrom na posljednjoj dostavnoj ruti - osim mozda u slucaju ogromnog broja posiljki za nasu destinaciju, sto opet samo po sebi moze dovesti do cekanja?

Bilo kako bilo, drzim vam fige ljudi! :thumbup:
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#19593 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sega222 »

VChen09 wrote: 20/11/2020 12:43 Ne negiram mogucnosti zloupotrebe, zapravo cuo sam dosta prica kao i svi mi ovde, a vjerujem provjerenih, o krađama i negligenciji uposlenih u postama prema svom poslu, tj. nasim posiljkama. Desava se na svakom uglu planete, nismo mi ni najmanje karakteristicni po tome, naprotiv, pogledajte mnoge video snimke dostavljaca najrenomiranijih kompanija. Međutim, mislim da je vise nego ocigledno kako je situacija u vezi sa pandemijom ucinila svoje. Jednostavno, previse je prizemljenih aviona. Za debelo crijevo svijeta koje smo mi, posljedice su svakako jos izrazenije. Da ne ulazimo previse u detaljan postupak slanja, tranzita, dostave, bilo privatnih kompanija ili javnih posti ili procesa koji se odvijaju unutar, poput licitacije tj. ko ce za najmanji iznos prevoziti postu i kojom rutom, gdje nedostatak prevoznih sredstava vrijeme cekanja jednostavno udvostrucuje ili utrostrucuje. Mislim da ni privatne kompanije koje imaju znacajna sredstva i logistiku na raspolaganju kod nas, nece biti u stanju obavljati posao u istim vremenskim okvirima kao sto je bio slucaj prije pandemije. U koliko sam dobro upucen, jedan DHL nema cargo avione koji direktno slijeću na Sarajevo aerodrom na posljednjoj dostavnoj ruti - osim mozda u slucaju ogromnog broja posiljki za nasu destinaciju, sto opet samo po sebi moze dovesti do cekanja?

Bilo kako bilo, drzim vam fige ljudi! :thumbup:
Po meni,ako pricamo iz Kine.Dostava moze biti toliko prosta,HK-Dubai-Sarajevo,HK,Instanbul-Sarajevo.Prosto ko pasulj.Ej,al fora je sto to ipak po njima izgleda nije optimalna ruta... Nego npr jedna od ruta je Vozom do Litvanije i otuda avionom,kuda nmp.Ali sigurno prodje vise aerdroma nego ovako kako sam ja naveo.Al jbg mi smo ono ne bitni,pa im je svejedno.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#19594 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by bit101 »

Danas dosao paket iz Kine preko famoznog SpeedPak-a, narucen pocetkom oktobra. Moguce da je konacno procepilo, ali opet imam mjesec dana "stariji" paket isto preko SpeedPak-a koji jos nije dosao.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#19595 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Revolucionar ★ »

Jedno je optimalna ruta, drugo je cijena takvog prevoza. Voz je daleko najjeftiniji za prodavca ,a daleko najgora opcija za kupca
User avatar
Filadendron96
Posts: 680
Joined: 23/02/2019 16:53

#19596 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Filadendron96 »

Stigle baterije iz Litvanije bez ikakvih problema, plaćeno 1.80 KM za pregled:

Image
Image
Image
Last edited by Filadendron96 on 20/11/2020 15:24, edited 2 times in total.
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#19597 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sega222 »

I men dosao paketic nakon 2mjeseca preko Kyrgyz poste,uglavnom sve dolazi,sem jednog paketa preko Makezije.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#19598 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _ado_ »

Stigao pakat kupljen na ebay-u 30.marta.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#19599 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Još 2 paketa došla, ukupno 3, sve sa početka ovog mjeseca, iz USA.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#19600 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by perfect_guy »

dva iz marta i dalje na čekanju, do juna/jula OK, dva iz avgusta na čekanju, ovo novije opet OK
Post Reply