SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#41451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

zato u belaju od 1997 :-)
zamisli skoči u RVI bazen na Ilidži, na dubokom dijelu 1998god, zamalo se utopi, nije znao da pliva, a skočio :shock:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17242
Joined: 31/03/2019 14:56

#41453 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ostala su jos dvojica...jos malo 8-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17242
Joined: 31/03/2019 14:56

#41454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Dana 19.11.2020.godine u 00,40 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Ahmed paše Hercegovića, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “BMW”, vlasništvo E.Z. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj će obaviti policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog događaja

Dana 18.11.2020.godine u 21,10 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Umihane Čuvidine, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “Mercedes”, vlasništvo S.Z. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. Također, oštećeno je i putničko motorno vozilo marke “Volvo”, vlasništvo S.Z. iz Sarajeva, a koje se nalazilo parkirano u neposrednoj blizini. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj će obaviti policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog događaja.

Dana 16.11.2020.godine u 05,35 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Trg Oteškog bataljona, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “Renault Clio”, koje koristi E.B. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Po izjavi sudskog vještaka najvjerovatnije se radi o samozapaljenju vozila. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog požara
suspect_zero
Posts: 25841
Joined: 11/10/2008 21:45

#41455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by suspect_zero »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 19/11/2020 17:35 od svega mi je najveci sok da ilegalni migrant pocini krivicno djelo u stranoj drzavi a za to dobije jebenu USLOVNU kaznu
kakva ba uslovna
krivicno djelo je za deportacije odmah

najveca rak rana naseg drustva je kompletan VSTV, od opcinskog do drzavnog suda, to je ono sto i strancu kazu "rule of law" prostor gdje najvise steka

plus da ne idemo u detalje o tim multi kulti narko krugovima i brzinskom biznisu domacih i migrantskih dilera

:thumbup:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#41456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

zposao wrote: 19/11/2020 17:18
vjeshalica wrote: 19/11/2020 15:53 Ovaj Hicham se ne zove uopce tako nego ima varijaciju imena slicnu i lik je daleko stariji...to je info iz moglo bi se reci prve ruke i nema nikakve veze sa Marokom...
Dakle gdje je sad IOM i ostali kurci
Pa treba biti dobar komad bukve da vjeruješ da su istiniti podaci koje je dao.

Lik izgleda ko da se prekalio u Siriji.

Treba pozvati na odgovornost IOM. Neka daju odgovore ko je ovaj čovjek, odakle je, kakva mu je prošlost.

Kako je moguce da državljanin BiH mora imati identifikacijske dokumente na cesti u svako doba dana ili noći, a bjelosvjetski ološ može bez identiteta tumarat slobodno preko BiH bez da ih iko zaustavi i pita ko su šta su, gdje su pošli.
Kako je moguce da je bruku raje to pitalo i prije 2/3 godine, a FGR govorila "ljudska prava" i "mi smo bili izbjeglice"
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#41457 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zposao »

invincible1921 wrote: 19/11/2020 23:51
zposao wrote: 19/11/2020 17:18
vjeshalica wrote: 19/11/2020 15:53 Ovaj Hicham se ne zove uopce tako nego ima varijaciju imena slicnu i lik je daleko stariji...to je info iz moglo bi se reci prve ruke i nema nikakve veze sa Marokom...
Dakle gdje je sad IOM i ostali kurci
Pa treba biti dobar komad bukve da vjeruješ da su istiniti podaci koje je dao.

Lik izgleda ko da se prekalio u Siriji.

Treba pozvati na odgovornost IOM. Neka daju odgovore ko je ovaj čovjek, odakle je, kakva mu je prošlost.

Kako je moguce da državljanin BiH mora imati identifikacijske dokumente na cesti u svako doba dana ili noći, a bjelosvjetski ološ može bez identiteta tumarat slobodno preko BiH bez da ih iko zaustavi i pita ko su šta su, gdje su pošli.
Kako je moguce da je bruku raje to pitalo i prije 2/3 godine, a FGR govorila "ljudska prava" i "mi smo bili izbjeglice"
Nije samo fgr. Ima i onih koji su ih zvali braćom.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#41458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

zposao wrote: 19/11/2020 23:54
invincible1921 wrote: 19/11/2020 23:51
zposao wrote: 19/11/2020 17:18

Pa treba biti dobar komad bukve da vjeruješ da su istiniti podaci koje je dao.

Lik izgleda ko da se prekalio u Siriji.

Treba pozvati na odgovornost IOM. Neka daju odgovore ko je ovaj čovjek, odakle je, kakva mu je prošlost.

Kako je moguce da državljanin BiH mora imati identifikacijske dokumente na cesti u svako doba dana ili noći, a bjelosvjetski ološ može bez identiteta tumarat slobodno preko BiH bez da ih iko zaustavi i pita ko su šta su, gdje su pošli.
Kako je moguce da je bruku raje to pitalo i prije 2/3 godine, a FGR govorila "ljudska prava" i "mi smo bili izbjeglice"
Nije samo fgr. Ima i onih koji su ih zvali braćom.
Sto je jos gore ima i danas dosta i jednih i drugih
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#41459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by i agree »

ma ko ih moze zvat bracom jedino narkomani ko sto su i vecina njih....

meni ovakvi kreteni nikad ne mogu bit braca
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Kontam samo da ja imam manje prava u svojoj zemlji od njih. Ja moram imat dokumente. On ne mora. Ne mora ni masku nosit.
User avatar
Logovan
Posts: 94396
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Hey my brother, please.... :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Kad mu odmahnes glavom idu psovke koje je naucio.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#41463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zposao »

i agree wrote: 20/11/2020 00:14 ma ko ih moze zvat bracom jedino narkomani ko sto su i vecina njih....

meni ovakvi kreteni nikad ne mogu bit braca
Obrati se sda i IZ. Za njih su to braća.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#41464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by i agree »

zposao wrote: 20/11/2020 00:23
i agree wrote: 20/11/2020 00:14 ma ko ih moze zvat bracom jedino narkomani ko sto su i vecina njih....

meni ovakvi kreteni nikad ne mogu bit braca
Obrati se sda i IZ. Za njih su to braća.
kurac bi bila braca da za njih ne dobivaju pare koje zavrse ko i afera respiratori.....
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Mudo marjanovo. Ne dolaze oni nama morem preko jadrana nego kroz neku od EU drzava.
Lijepo ih spakovat svakodnevno i istresati na granicni pojas. Neka EU gleda humanitarnu katastrofu.
Ili nek blokira grcke i bugarske granice.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#41466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Matijevic_Vlado »

vjeshalica wrote: 19/11/2020 19:43 Dana 19.11.2020.godine u 00,40 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Ahmed paše Hercegovića, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “BMW”, vlasništvo E.Z. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj će obaviti policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog događaja

Dana 18.11.2020.godine u 21,10 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Umihane Čuvidine, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “Mercedes”, vlasništvo S.Z. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. Također, oštećeno je i putničko motorno vozilo marke “Volvo”, vlasništvo S.Z. iz Sarajeva, a koje se nalazilo parkirano u neposrednoj blizini. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj će obaviti policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog događaja.

Dana 16.11.2020.godine u 05,35 sati, obaviještena je Peta PU da je u ulici Trg Oteškog bataljona, općina Ilidža, došlo do požara na putničkom motornom vozilu marke “Renault Clio”, koje koristi E.B. iz Sarajeva. Požar je ugašen od strane pripadnika PVB Kantona Sarajevo. Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilu nastupila materijalna šteta. O prednjem je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak PPZ-a. Po izjavi sudskog vještaka najvjerovatnije se radi o samozapaljenju vozila. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog požara
Prva dva od brace Zijadic iz S. Kolonije.
Ne gori nicije tek onako.
suspect_zero
Posts: 25841
Joined: 11/10/2008 21:45

#41467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by suspect_zero »

i agree wrote: 20/11/2020 00:26
zposao wrote: 20/11/2020 00:23
i agree wrote: 20/11/2020 00:14 ma ko ih moze zvat bracom jedino narkomani ko sto su i vecina njih....

meni ovakvi kreteni nikad ne mogu bit braca
Obrati se sda i IZ. Za njih su to braća.
kurac bi bila braca da za njih ne dobivaju pare koje zavrse ko i afera respiratori.....
Ugradila se ovdje dobro IOM bagra i neke naše prdimahovina NVO, naravno sve uz aminovanje vladajuće strukture......sjetit će se ovi malo stariji kada je početkom 2000-tih bila ekspanzija moldavki i ukrajinki u BiH, pod plaštom trafickinga pojedinci se preko noći obogatili, IOM sve finansirao, NVO trljao ruke i Boga molili da ih (žena) bude što više.
Desi se slučaj Olge (čini mi se da se tako zvala) koja je bila hiv pozitivna i zarazila nekoliko naših, e onda se poče polako deportovat.
Sličan scenariji samo drugi glumci :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#41468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salik79 »

zposao wrote: 19/11/2020 10:31 [media][/media]
salik79 wrote: 19/11/2020 06:50 Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
Šta te je nagnalo da pomisliš da mu je to uopće pravo ime?
Informacija iz medija, koja se, inace, redovno uzima zdravo za gotovo... I cinjenica da mu je vec i sudjeno pod tim imenom. A pogotovo ako imam u vidu i drugi dio imena Aglaras, koji mi ne zvuci ni arapski, ni berberski.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#41469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salik79 »

vjeshalica wrote: 19/11/2020 08:21
salik79 wrote: 19/11/2020 06:50 Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
Ko kaze da je Hacham njegovo prezime?
Bio je atleticar Hišam Elgeruž iz Maroka pa je musliman.
To sto su oni napisali ili pokusali napisati transliteraciju njegovog imena ne znaci nista, jer mozda lik se stvarno tako ne zove a kamoli da ima ikakve veze sa Marokom....kako glupa pretpostavka na osnovu nekog imena...uostalom imas Muhameda koji su hrišćani, kod njih imena nisu odrednica za religiju kao kod nas....
Ovo je bilo pod pretpostavkom da su ovi podaci upisani i prilikom sudskog procesa. Ni Hacham, a ni Aglaras mi ne zvuce ni arapski, a ni berberski. Naravno, ne tvrdim 100% da je tako.

Navedi mi jednog krscanina sa imenom Muhamed!?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#41470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

suspect_zero wrote: 20/11/2020 00:56 ...sjetit će se ovi malo stariji kada je početkom 2000-tih bila ekspanzija moldavki i ukrajinki u BiH, pod plaštom trafickinga pojedinci se preko noći obogatili, IOM sve finansirao, NVO trljao ruke i Boga molili da ih (žena) bude što više.
Desi se slučaj Olge (čini mi se da se tako zvala) koja je bila hiv pozitivna i zarazila nekoliko naših, e onda se poče polako deportovat.
Sličan scenariji samo drugi glumci :roll:
Olena Popik je bila djevojka iz Ukrajine koja je bila HIV pozitivna i koju su navodno i sa vec vidljivim simptomima tjerali da radi :run: kad je umrla, mnoge "ugledne" face su se usrale za svoje zdravlje. To je bilo 2004. ja mislim i brzo je poslije toga nekako tome dosao kraj.

Ali ne kontam kakve veze njihov dolazak ima sa ovim NVO kurcevima. :? Zar nisu dovodjene kriminalnim putevima i trgovinom ljudima, zbog ogromnog prisustva stranih vojnika kod nas u tim godinama?

Hodali su mesetari tako po ex SSSRu i lijepim curama obecavali poslove dadilja, spremacica, modela...i zna se sta je slijedilo kad se sjedne u kombi i uzme im se pasos.... :run: ne znam dje je tu NVO...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 20/11/2020 00:23 Kad mu odmahnes glavom idu psovke koje je naucio.
zato ga preduhitris,kaes im ajm not jor bradr ili jebo ti bradr madr :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

kajem... ali cim se odmaknem ide mater, ali ne gleda u mene
User avatar
basicm
Posts: 10478
Joined: 16/01/2012 21:38

#41473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

salik79 wrote: 20/11/2020 07:56
zposao wrote: 19/11/2020 10:31 [media][/media]
salik79 wrote: 19/11/2020 06:50 Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
Šta te je nagnalo da pomisliš da mu je to uopće pravo ime?
Informacija iz medija, koja se, inace, redovno uzima zdravo za gotovo... I cinjenica da mu je vec i sudjeno pod tim imenom. A pogotovo ako imam u vidu i drugi dio imena Aglaras, koji mi ne zvuci ni arapski, ni berberski.
Aghla ras - (naj)skuplja glava u prijevodu. Hisam veoma arapski zvuci i jeste. S obzirom da je tu odavno, znaju oni njega i vise nego dovoljno.
suspect_zero
Posts: 25841
Joined: 11/10/2008 21:45

#41474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by suspect_zero »

_BataZiv_0809 wrote: 20/11/2020 08:26
suspect_zero wrote: 20/11/2020 00:56 ...sjetit će se ovi malo stariji kada je početkom 2000-tih bila ekspanzija moldavki i ukrajinki u BiH, pod plaštom trafickinga pojedinci se preko noći obogatili, IOM sve finansirao, NVO trljao ruke i Boga molili da ih (žena) bude što više.
Desi se slučaj Olge (čini mi se da se tako zvala) koja je bila hiv pozitivna i zarazila nekoliko naših, e onda se poče polako deportovat.
Sličan scenariji samo drugi glumci :roll:
Olena Popik je bila djevojka iz Ukrajine koja je bila HIV pozitivna i koju su navodno i sa vec vidljivim simptomima tjerali da radi :run: kad je umrla, mnoge "ugledne" face su se usrale za svoje zdravlje. To je bilo 2004. ja mislim i brzo je poslije toga nekako tome dosao kraj.

Ali ne kontam kakve veze njihov dolazak ima sa ovim NVO kurcevima. :? Zar nisu dovodjene kriminalnim putevima i trgovinom ljudima, zbog ogromnog prisustva stranih vojnika kod nas u tim godinama?

Hodali su mesetari tako po ex SSSRu i lijepim curama obecavali poslove dadilja, spremacica, modela...i zna se sta je slijedilo kad se sjedne u kombi i uzme im se pasos.... :run: ne znam dje je tu NVO...
Veoma slično kao što sada imamo problem sa migrantima, nekome nije u cilju da se taj problem riješi.
Sada u Ušivku imaš bar pet NVO, jedni rade sa djecom, jedni su kao psihološka pomoć, drugi opet rade na socijalizaciji i radnom osposobljavanju itd....a sve finansira IOM :mrgreen:

Tada, početkom 2000-tih, država je bila nespremna da odgovori na problem trgivine ljudima, nije odmah ni prepoznala....olakšavajuća okolnost je što smo bili tek izašli iz rata.
Onda dolazi do naglog nicanja kojekakvih udruženja, samo jedan primjer je mreža Ring, koja je obuhvatala oko 15-tak NVO......svako vidio priliku da se očeše o kesu IOM-a.

Mogla bi' ja o ovoj problematici nadugo, al da ne tušim :D
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#41475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Image

Friško, nadam se da nema povrijedjenih..
Post Reply