Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35026 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

red evil wrote: 09/11/2020 13:50
BadBoy wrote: 09/11/2020 13:41 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vije ... /201109060

Još malo, kraj se nazire!
Daj Bože, hoće li ove nove mutacije imati velikog uticaja na vakcinu pitanje je ali ako ova vakcina 20% smanji zarazu, ekstra.
To je ispravno razmisljanje. Stalno cujem ljudi pljuju vakcine jer "tamo neko se razbolio nakon sto je primio vakcinu". Cinjenica je da koliko god pomogne dobro je, a ne sumnjam da hoce. :)
Samo brine to sto se veliki broj ljudi nece odazvati.
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#35027 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

red evil wrote: 09/11/2020 13:50
BadBoy wrote: 09/11/2020 13:41 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vije ... /201109060

Još malo, kraj se nazire!
Daj Bože, hoće li ove nove mutacije imati velikog uticaja na vakcinu pitanje je ali ako ova vakcina 20% smanji zarazu, ekstra.
Pronaći će rješenje i za to. Kao što smo pronašli za mnogo toga do sada. Ljudi nemaju nade u najveći adut koji imamo - ljudsku pamet.

Bitno je samo spriječiti dalje širenje ovog mutiranog virusa sa nerca, jer jedino što može poraziti ljudsku pamet je - ljudska sebičnost.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35028 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

adsubzero wrote: 09/11/2020 14:33
Samo brine to sto se veliki broj ljudi nece odazvati.
Ja mislim da će dosta ljudi odlučiti na vakcinu nakon što sačekaju da vide kako će oni prvi proći.
Ostali će ostati rezervoar ovog virusa u našem stanovništvu, pa će Covid odjeli ubuduće biti stalni dio bolničke organizacije.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35029 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

BadBoy wrote: 09/11/2020 14:36 jedino što može poraziti ljudsku pamet je - ljudska sebičnost.
Nisam odavno nesto bolje cuo/procitao :thumbup:
daddy-kool wrote: 09/11/2020 14:38
adsubzero wrote: 09/11/2020 14:33
Samo brine to sto se veliki broj ljudi nece odazvati.
Ja mislim da će dosta ljudi odlučiti na vakcinu nakon što sačekaju da vide kako će oni prvi proći.
Ostali će ostati rezervoar ovog virusa u našem stanovništvu, pa će Covid odjeli ubuduće biti stalni dio bolničke organizacije.
Pa dobro ima i toga, oni koji se kolebaju ce sacekati da vide kako ce to da izgleda, to ne mogu toliko osuditi.
Ali nazalost jedan veliki dio populacije ce uvijek gajiti animozitet prema vakcinama, usadjen od kojekakvih teorija zavjera, a to moze znacajno umanjiti efekat procesa vakcinacije.
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#35030 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

adsubzero wrote: 09/11/2020 14:42 Nisam odavno nesto bolje cuo/procitao
Haha hvala. Evoluirao mi kao vrsta i kao kolektiv. Sporo, ali evoluiramo. Sve su to naše urođene osobine sa kojima moramo živjeti i koje moramo prilagoditi novom načinu života. Daleko brže smo napredovali sa tehnološke nego sa kognitivne strane i zato smo sad "udarili" u ove neke probleme koje ćemo prevazići.

Kažu naučnici da je apsoutni neki minimum efikasnosti vakcine 30% (minimum koji bi koristili kada bi svijet baš otišao u helać pa da izvuku on što mogu). Tako, najmanje 90% učinkovitost je zaista predivna vijest!

Ubrzo će ovo sve biti iza nas :thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35031 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

daddy-kool wrote: 09/11/2020 11:50
https://avaz.ba/globus/svijet/607649/or ... cijski-sat

Orban: Mađarska zatvara škole, univerzitete, restorane, uvodi policijski sat
Orban je danas rekao da će se sportski događaji održavati bez publike, a sva okupljanja će biti zabranjena
Ispravan potez Mađara.
:lol: :lol: :lol: Je li ti žao što nije i kod nas? :lol: :lol: :lol: :run:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35032 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

aldinjo wrote: 09/11/2020 14:58
daddy-kool wrote: 09/11/2020 11:50
https://avaz.ba/globus/svijet/607649/or ... cijski-sat

Orban: Mađarska zatvara škole, univerzitete, restorane, uvodi policijski sat
Orban je danas rekao da će se sportski događaji održavati bez publike, a sva okupljanja će biti zabranjena
Ispravan potez Mađara.
:lol: :lol: :lol: Je li ti žao što nije i kod nas? :lol: :lol: :lol: :run:
Jeste, volio bih da se i kod nas smanje brojevi zaraženih i mrtvih.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35033 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

adsubzero wrote: 09/11/2020 12:44
daddy-kool wrote: 09/11/2020 12:18
AmirBaa wrote: 09/11/2020 12:05

Priznaj da sanjas isti scenarij u BIH. Podrum spreman, konzerve spremne, brasno spremno, sve spremno ? Niko nije objavio koliko ce Madjarska dati para firmama koje ce biti zatvorene :thumbup:
Naravno da podržavam (osim ovo sa restoranima i policijskim satom).
Skoro sam postavljao studiju koje su mjere najučinkovitije, minimum mjera treba biti: obavezna maska svugdje, zatvoriti škole i ograničiti okupljanja na 10 ljudi. To nije lockdown, ali bi pojednostavilo dosadašnje mjere i drastično smanjilo brojeve novozaraženih.
Bravo. Slazem se, ne treba odmah ici na drasticne mjere, ali treba aktivnosti svesti na minimum, ograniciti okupljanje i svi nositi maske.
A treba i da pocnu vise zavoditi red i kaznjavati one koji se ne pridrzavaju mjera, mozda i oni koji nisu zeljeli da postuju mjere konacno stave masku, pa makar to bilo u strahu od kazne. Kad neces milom, hoces silom. Bas mi je nejasno kako ljudi nemaju obzira prema drugima. :-)
:lol: :lol: :lol: Odakle više izlaze? Deveti mjesec isti postovi, ista priča, isto priželjkivanje da se sve zatvori, da se brnjice nose, da se kazne pišu za nenošenje brnjica, iako nigdje nikakvog dokaza da su iste djelotvorne. Kakva je to poremećena psihologija ljudi? Više od osam mjeseci samo "crnilo" odnosno pesimizam. Imaju li ovi ljudi ikakav društveni život? Izlaze li napolje uopšte? Jesu li izlazili prije svega ovoga?
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35034 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 09/11/2020 15:04
adsubzero wrote: 09/11/2020 12:44
daddy-kool wrote: 09/11/2020 12:18

Naravno da podržavam (osim ovo sa restoranima i policijskim satom).
Skoro sam postavljao studiju koje su mjere najučinkovitije, minimum mjera treba biti: obavezna maska svugdje, zatvoriti škole i ograničiti okupljanja na 10 ljudi. To nije lockdown, ali bi pojednostavilo dosadašnje mjere i drastično smanjilo brojeve novozaraženih.
Bravo. Slazem se, ne treba odmah ici na drasticne mjere, ali treba aktivnosti svesti na minimum, ograniciti okupljanje i svi nositi maske.
A treba i da pocnu vise zavoditi red i kaznjavati one koji se ne pridrzavaju mjera, mozda i oni koji nisu zeljeli da postuju mjere konacno stave masku, pa makar to bilo u strahu od kazne. Kad neces milom, hoces silom. Bas mi je nejasno kako ljudi nemaju obzira prema drugima. :-)
:lol: :lol: :lol: Odakle više izlaze? Deveti mjesec isti postovi, ista priča, isto priželjkivanje da se sve zatvori, da se brnjice nose, da se kazne pišu za nenošenje brnjica, iako nigdje nikakvog dokaza da su iste djelotvorne. Kakva je to poremećena psihologija ljudi? Više od osam mjeseci samo "crnilo" odnosno pesimizam. Imaju li ovi ljudi ikakav društveni život? Izlaze li napolje uopšte? Jesu li izlazili prije svega ovoga?
:lol: :lol: :lol: Isto kazem. Odakle vise izlazite?
Moj drustveni zivot se tebe ne tice. Imas li ti drustveni zivot? Je li ti neko brani da odes u stan kod prijatelja? Ili se tvoj drustveni zivot sastoji od vucaranja po kaficima cijeli dan?
Uzivas li u tome sto se ljudi razbolijevaju i umiru, a doktori se prebijaju od posla? Sve ovo se da znacajno umanjiti pomocu ovih mjera. Uvodjenje mjera i podrska za iste nije pesimizam, koliko god sebicnim pojedincima to izgledalo tako.
Kakva je to poremecena psihologija kada osoba sredstvo koje hirurzi (i generalno svi drugi) nose iz higijenskih razloga poistovjecuje sa predmetom koje se psima stavlja kako ne bi ujedali??

Cak i najobicnije maske su DOKAZANO djelotvorne u smanjenju sirenja zaraze, a ti lupas istu pricu koja se siri od pocetka pandemije, bez ikakvog pokrica.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32785565/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32497510/

Ovdje samo pretragom kljucnih rijeci ces naci preko 1000 clanaka odnosno istrazivanja, a izdvojio sam dva nasumicno. Budi covjek pa pojedi svoje rijeci. Analiziraj, pa mi javi koliko clanaka kaze da maske nemaju nikakvog efekta, koliko ih kaze da su malo djelotvorne, a koliko da su znacajno djelotvorne.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35035 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

adsubzero wrote: 09/11/2020 15:28
aldinjo wrote: 09/11/2020 15:04
adsubzero wrote: 09/11/2020 12:44

Bravo. Slazem se, ne treba odmah ici na drasticne mjere, ali treba aktivnosti svesti na minimum, ograniciti okupljanje i svi nositi maske.
A treba i da pocnu vise zavoditi red i kaznjavati one koji se ne pridrzavaju mjera, mozda i oni koji nisu zeljeli da postuju mjere konacno stave masku, pa makar to bilo u strahu od kazne. Kad neces milom, hoces silom. Bas mi je nejasno kako ljudi nemaju obzira prema drugima. :-)
:lol: :lol: :lol: Odakle više izlaze? Deveti mjesec isti postovi, ista priča, isto priželjkivanje da se sve zatvori, da se brnjice nose, da se kazne pišu za nenošenje brnjica, iako nigdje nikakvog dokaza da su iste djelotvorne. Kakva je to poremećena psihologija ljudi? Više od osam mjeseci samo "crnilo" odnosno pesimizam. Imaju li ovi ljudi ikakav društveni život? Izlaze li napolje uopšte? Jesu li izlazili prije svega ovoga?
:lol: :lol: :lol: Isto kazem. Odakle vise izlazite?
Moj drustveni zivot se tebe ne tice. Imas li ti drustveni zivot? Je li ti neko brani da odes u stan kod prijatelja? Ili se tvoj drustveni zivot sastoji od vucaranja po kaficima cijeli dan?
Uzivas li u tome sto se ljudi razbolijevaju i umiru, a doktori se prebijaju od posla? Sve ovo se da znacajno umanjiti pomocu ovih mjera. Uvodjenje mjera i podrska za iste nije pesimizam, koliko god sebicnim pojedincima to izgledalo tako.
Kakva je to poremecena psihologija kada osoba sredstvo koje hirurzi (i generalno svi drugi) nose iz higijenskih razloga poistovjecuje sa predmetom koje se psima stavlja kako ne bi ujedali??

Cak i najobicnije maske su DOKAZANO djelotvorne u smanjenju sirenja zaraze, a ti lupas istu pricu koja se siri od pocetka pandemije, bez ikakvog pokrica.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32785565/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32497510/

Ovdje samo pretragom kljucnih rijeci ces naci preko 1000 clanaka odnosno istrazivanja, a izdvojio sam dva nasumicno. Budi covjek pa pojedi svoje rijeci. Analiziraj, pa mi javi koliko clanaka kaze da maske nemaju nikakvog efekta, koliko ih kaze da su malo djelotvorne, a koliko da su znacajno djelotvorne.
Ma nemaš ti društveni život čim pišeš kako pišeš. Vjerovatno ga nisi ni prije imao.
I ne izmišljaj za brnjice. Nikada nije dokazano da pomažu, a mnogi stručnjaci su rekli da su štetne i da ne pomažu.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#35036 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

aldinjo wrote: 09/11/2020 15:57
adsubzero wrote: 09/11/2020 15:28
aldinjo wrote: 09/11/2020 15:04
:lol: :lol: :lol: Odakle više izlaze? Deveti mjesec isti postovi, ista priča, isto priželjkivanje da se sve zatvori, da se brnjice nose, da se kazne pišu za nenošenje brnjica, iako nigdje nikakvog dokaza da su iste djelotvorne. Kakva je to poremećena psihologija ljudi? Više od osam mjeseci samo "crnilo" odnosno pesimizam. Imaju li ovi ljudi ikakav društveni život? Izlaze li napolje uopšte? Jesu li izlazili prije svega ovoga?
:lol: :lol: :lol: Isto kazem. Odakle vise izlazite?
Moj drustveni zivot se tebe ne tice. Imas li ti drustveni zivot? Je li ti neko brani da odes u stan kod prijatelja? Ili se tvoj drustveni zivot sastoji od vucaranja po kaficima cijeli dan?
Uzivas li u tome sto se ljudi razbolijevaju i umiru, a doktori se prebijaju od posla? Sve ovo se da znacajno umanjiti pomocu ovih mjera. Uvodjenje mjera i podrska za iste nije pesimizam, koliko god sebicnim pojedincima to izgledalo tako.
Kakva je to poremecena psihologija kada osoba sredstvo koje hirurzi (i generalno svi drugi) nose iz higijenskih razloga poistovjecuje sa predmetom koje se psima stavlja kako ne bi ujedali??

Cak i najobicnije maske su DOKAZANO djelotvorne u smanjenju sirenja zaraze, a ti lupas istu pricu koja se siri od pocetka pandemije, bez ikakvog pokrica.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32785565/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32497510/

Ovdje samo pretragom kljucnih rijeci ces naci preko 1000 clanaka odnosno istrazivanja, a izdvojio sam dva nasumicno. Budi covjek pa pojedi svoje rijeci. Analiziraj, pa mi javi koliko clanaka kaze da maske nemaju nikakvog efekta, koliko ih kaze da su malo djelotvorne, a koliko da su znacajno djelotvorne.
Ma nemaš ti društveni život čim pišeš kako pišeš. Vjerovatno ga nisi ni prije imao.
I ne izmišljaj za brnjice. Nikada nije dokazano da pomažu, a mnogi stručnjaci su rekli da su štetne i da ne pomažu.
Jedan od većih problema u ovom svemu je i to što se tebi i takvima dozvolilo da unaokolo hodate bez "brnjice" i širite zarazu kao da sutra ne postoji. I dok se vi zajebavate i ismijavate sve i jednu mjeru koju neko donese, ljudi obolijevaju, sve je veći priliv pacijenata u bolnice, a i veći je broj umrlih - u konačnici nije ni važno od čega su umrli, tj. je li COVID-19 direktni uzrok ili ne, ljudi su mrtvi.

Zato na kurac nabijem i Krizni štab i mjere koje donose jer zahvaljujući takvima poput tebe kojima je sve ovo jedna zajebancija posljedice trpimo svi mi.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35037 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 09/11/2020 15:57
adsubzero wrote: 09/11/2020 15:28
aldinjo wrote: 09/11/2020 15:04
:lol: :lol: :lol: Odakle više izlaze? Deveti mjesec isti postovi, ista priča, isto priželjkivanje da se sve zatvori, da se brnjice nose, da se kazne pišu za nenošenje brnjica, iako nigdje nikakvog dokaza da su iste djelotvorne. Kakva je to poremećena psihologija ljudi? Više od osam mjeseci samo "crnilo" odnosno pesimizam. Imaju li ovi ljudi ikakav društveni život? Izlaze li napolje uopšte? Jesu li izlazili prije svega ovoga?
:lol: :lol: :lol: Isto kazem. Odakle vise izlazite?
Moj drustveni zivot se tebe ne tice. Imas li ti drustveni zivot? Je li ti neko brani da odes u stan kod prijatelja? Ili se tvoj drustveni zivot sastoji od vucaranja po kaficima cijeli dan?
Uzivas li u tome sto se ljudi razbolijevaju i umiru, a doktori se prebijaju od posla? Sve ovo se da znacajno umanjiti pomocu ovih mjera. Uvodjenje mjera i podrska za iste nije pesimizam, koliko god sebicnim pojedincima to izgledalo tako.
Kakva je to poremecena psihologija kada osoba sredstvo koje hirurzi (i generalno svi drugi) nose iz higijenskih razloga poistovjecuje sa predmetom koje se psima stavlja kako ne bi ujedali??

Cak i najobicnije maske su DOKAZANO djelotvorne u smanjenju sirenja zaraze, a ti lupas istu pricu koja se siri od pocetka pandemije, bez ikakvog pokrica.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32785565/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32497510/

Ovdje samo pretragom kljucnih rijeci ces naci preko 1000 clanaka odnosno istrazivanja, a izdvojio sam dva nasumicno. Budi covjek pa pojedi svoje rijeci. Analiziraj, pa mi javi koliko clanaka kaze da maske nemaju nikakvog efekta, koliko ih kaze da su malo djelotvorne, a koliko da su znacajno djelotvorne.
Ma nemaš ti društveni život čim pišeš kako pišeš. Vjerovatno ga nisi ni prije imao.
I ne izmišljaj za brnjice. Nikada nije dokazano da pomažu, a mnogi stručnjaci su rekli da su štetne i da ne pomažu.
Nemam drustveni zivot niti sam ga ikada imao, nemam ni jednog prijatelja niti familije, hranu i potrepstine narucujem preko interneta, da ne bih morao izaci iz podruma. Eto jel ti sad lakse kada sam ti iscrpio glavni adut u diskusiji?
Hajde sad da se vratimo na ono da ti lupas gluposti dok su cinjenice ispred tebe.
Imas dokaze koje sam ti dao a koje svjesno zanemarujes, a ja nisam autor onih istrazivanja niti sam vlasnik web stranice.

Kako kaze covjek iznad mene, takvi poput tebe koji ovo dozivljavaju kao zajebanciju su krivi zbog ovako teske situacije i sto se doktori prebijaju od posla i sto sada covjek ne moze da ode na obican pregled, a masa ljudi umire i pati se sa bolescu.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35038 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

escobar__ wrote: 09/11/2020 16:00

Jedan od većih problema u ovom svemu je i to što se tebi i takvima dozvolilo da unaokolo hodate bez "brnjice" i širite zarazu kao da sutra ne postoji. I dok se vi zajebavate i ismijavate sve i jednu mjeru koju neko donese, ljudi obolijevaju, sve je veći priliv pacijenata u bolnice, a i veći je broj umrlih - u konačnici nije ni važno od čega su umrli, tj. je li COVID-19 direktni uzrok ili ne, ljudi su mrtvi.

Zato na kurac nabijem i Krizni štab i mjere koje donose jer zahvaljujući takvima poput tebe kojima je sve ovo jedna zajebancija posljedice trpimo svi mi.
Hajd što vrijeđaš to mogu tolerisati, to je vjerovatno do kućnog odgoja. Ali je li problem malo promijeniti tu priču koju pričate više od osam mjeseci. Pokušaj malo promijeniti trolanje, nešto smisliš drugačije. Ovako postaješ dosadan.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35039 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

^^ Klasicni trol koji samo lupa kontru. Takvi isto ne mijenjaju pricu vec osam mjeseci, bez obzira sto su nebrojeno puta demantovani i tako cine stetu svima. Cinjenica jeste da ima mnogo konfuzije i da su zvanicnici izlijetali sa svakakvim izjavama, a mislim da je apsolutno nepotrebno bilo da WHO uopste izjavljuje bilo sta za maske. Jednom su rekli da maske ne treba da nose zdravi i to je to, nebitno sad sta god da kazu ostaje ono da "maske ne pomazu". Bez obzira na to sto je dokazano da mozes siriti zarazu iako nemas simptoma, odnosno ako si naizgled "zdrav" :izet:
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#35040 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

adsubzero wrote: 09/11/2020 16:25 ^^ Klasicni trol koji samo lupa kontru. Takvi isto ne mijenjaju pricu vec osam mjeseci, bez obzira sto su nebrojeno puta demantovani i tako cine stetu svima. Cinjenica jeste da ima mnogo konfuzije i da su zvanicnici izlijetali sa svakakvim izjavama, a mislim da je apsolutno nepotrebno bilo da WHO uopste izjavljuje bilo sta za maske. Jednom su rekli da maske ne treba da nose zdravi i to je to, nebitno sad sta god da kazu ostaje ono da "maske ne pomazu". Bez obzira na to sto je dokazano da mozes siriti zarazu iako nemas simptoma, odnosno ako si naizgled "zdrav" :izet:
To jeste bio veliki propust WHO jer su tako dali vjetar u leđa ovim "samo pitam" znanstvenicima.

Međutim i te njihove takve poruke se mogu razumjeti ako se zna kontekst i vrijeme u kojem su date.

Samo "običnom" čovjeku to izaziva kratak spoj u glavi jer hoće da je od prvog do zadnjeg dana sve konzistentno u protivnom ZAVJERA UZEŠE NAM PRAVA.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35041 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

BadBoy wrote: 09/11/2020 16:28
adsubzero wrote: 09/11/2020 16:25 ^^ Klasicni trol koji samo lupa kontru. Takvi isto ne mijenjaju pricu vec osam mjeseci, bez obzira sto su nebrojeno puta demantovani i tako cine stetu svima. Cinjenica jeste da ima mnogo konfuzije i da su zvanicnici izlijetali sa svakakvim izjavama, a mislim da je apsolutno nepotrebno bilo da WHO uopste izjavljuje bilo sta za maske. Jednom su rekli da maske ne treba da nose zdravi i to je to, nebitno sad sta god da kazu ostaje ono da "maske ne pomazu". Bez obzira na to sto je dokazano da mozes siriti zarazu iako nemas simptoma, odnosno ako si naizgled "zdrav" :izet:
To jeste bio veliki propust WHO jer su tako dali vjetar u leđa ovim "samo pitam" znanstvenicima.

Međutim i te njihove takve poruke se mogu razumjeti ako se zna kontekst i vrijeme u kojem su date.

Samo "običnom" čovjeku to izaziva kratak spoj u glavi jer hoće da je od prvog do zadnjeg dana sve konzistentno u protivnom ZAVJERA UZEŠE NAM PRAVA.
Tako je, ako nije konzistentno od pocetka - onda ili te lazu, ili oni nemaju pojma, pa hajde da se onda obratimo seoskim babicama za savjet.
Problem i jeste sto se informacije konzumiraju povrsno i ne uzima se u obzir da jedna rijec nije svetinja. "Maske ne pomazu" je tako lako izvuceno iz konteksta i provlaci se kao apsolutna istina, iako vecina ljudi koji to govore nemaju pojma odakle takva izjava, ko je rekao, niti zasto je to receno.

A ne mogu da me ne pecne kad vidim ovo "brnjica", odmah znas s kakvim kalibrom inteligencije imas posla. :)
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#35042 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

dajem naucnicima u borbi protiv korone kolosalnu ideju :!: svi znamo da je virus nevidljiv :D ali ... ako metnemo nekoliko virusa pod mikroskop I pocnemo dodavati sve vise I vise virusa, u jednom trenutku morali bi postati vidljivi, makar ko neka smola, paucina ... to bi pomoglo da se lakse dodze do rjesenja kako hin se kotarisat :mrgreen:
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#35043 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

RtrnOfSalisbury wrote: 09/11/2020 16:40 dajem naucnicima u borbi protiv korone kolosalnu ideju :!: svi znamo da je virus nevidljiv :D ali ... ako metnemo nekoliko virusa pod mikroskop I pocnemo dodavati sve vise I vise virusa, u jednom trenutku morali bi postati vidljivi, makar ko neka smola, paucina ... to bi pomoglo da se lakse dodze do rjesenja kako hin se kotarisat :mrgreen:
Ahahhah vrh! :lol: :thumbup:
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#35044 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

RtrnOfSalisbury wrote: 09/11/2020 16:40 dajem naucnicima u borbi protiv korone kolosalnu ideju :!: svi znamo da je virus nevidljiv :D ali ... ako metnemo nekoliko virusa pod mikroskop I pocnemo dodavati sve vise I vise virusa, u jednom trenutku morali bi postati vidljivi, makar ko neka smola, paucina ... to bi pomoglo da se lakse dodze do rjesenja kako hin se kotarisat :mrgreen:
Čestitam! Upravo ste shvatili princip rada PCR testa, osim što on ne umnožava cijeli virus dok ne postane prepoznatljiv, nego jedan dio njegovog genetskog potpisa.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8252
Joined: 25/05/2013 23:49

#35045 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by apsidejzi »

Kad skontas... jucer je u BiH umrlo 73 ljudi. To je dokaz da se zdravstveni sistem u potpunosti urusio. Mislim, do neki dan je na podhrastovima bilo 101 pacijent i ovo je 73% tih pacijenata. Mislim, sistem se ne stize zvanicno "urusiti" jer ljudi umiru. Ostalo je 73 slobodna kreveta za iduce. Jedini nacin da se sistem urusi, a da bude vidljivo nama svima, jeste da veliki broj pacijenata prezivi ali da bude guzva u bolnicama i da fali kreveta. Kako ce faliti kreveti kad ljudi umiru? Non stop dobijamo slobodne kapacitete. Ovakva smrtnost je zapravo dokaz da ne da je sistem urusen, nego da ne postoji uopste. Da ga ima, makar bi se malo borili sa virusom pa bi uspjeli spasiti nekoga. Ovako je lutrija te kako ciji imuni sistem izdrzi...

Jbt!!!
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#35047 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

Sta ce nam raditi ovi forumski strucnjaci onda :( o cemu ce mediji 24 sata dnevno izvjestavati :(
User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35048 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by 512MB »

Na vašem mjestu se ne bih prerano radovao, EU tek danas nakon 6 mjeseci pregovora potpisala ugovor sa Biontech/Pfizer o kupovini 300 miliona dozi, koje će dobiti tek kad se USA pokrije.
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#35049 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mk ultra »

512MB wrote: 10/11/2020 13:51 Na vašem mjestu se ne bih prerano radovao, EU tek danas nakon 6 mjeseci pregovora potpisala ugovor sa Biontech/Pfizer o kupovini 300 miliona dozi, koje će dobiti tek kad se USA pokrije.
tako je, ali je fazon što barem neke ključne stvari mogu pokriti do kraja godine

jutros na HRT kaže čovjek da mi možemo tek februar/mart očekivati vakcinu u našim krajevima, i ima više proizvođača čije su vakcine ponuđene
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#35050 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

megaribi1 wrote: 10/11/2020 12:21
RtrnOfSalisbury wrote: 09/11/2020 16:40 dajem naucnicima u borbi protiv korone kolosalnu ideju :!: svi znamo da je virus nevidljiv :D ali ... ako metnemo nekoliko virusa pod mikroskop I pocnemo dodavati sve vise I vise virusa, u jednom trenutku morali bi postati vidljivi, makar ko neka smola, paucina ... to bi pomoglo da se lakse dodze do rjesenja kako hin se kotarisat :mrgreen:
Čestitam! Upravo ste shvatili princip rada PCR testa, osim što on ne umnožava cijeli virus dok ne postane prepoznatljiv, nego jedan dio njegovog genetskog potpisa.
fala na komplimentaciji :-D mi smo vavje pokusavali dat doprinos strucnijem strucnjacima i mislijocima. evo, najnovije iz radijonice: uputili smo dopis mislijocima i strucnjacima koji tvrde da virusu nije u interesu da ubije domacina neg samo da se razmnozava i ostavi domacina u zivotu :shock: rekli smo da kad je vec tako, bilo bi dobro uspostaviti neki kontakt sa virusa i na neki nacin zdogovoriti primirje, da se virus samo malo razmnozava u nosu i grlu i da ne ide dalje. tako bi se ustedile milijarde za vakcinu i istrazivanja a i virusu bi bilo dobro :D ipak ovo da 'virusu nije u interesu ...' zasluzuje nobelovu nagradu i to duplu i to odma bez glasovanja :-)
Locked