Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1826 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AmirBaa »

Naslovnica wrote: 19/11/2020 09:57
AmirBaa wrote: 19/11/2020 08:52 Prije 3 sedmice radio PCR zbog slabijih simptoma i direktnog kontakta, test dosao negativan. Jucer uradio seroloski i igG 74.4. Sreca godisnji uzeo i izolirao se sam. Kakve li ovi nasi testove nabavljaju :-)
Mislim da u apsolutnoj većini slučajeva nije do kvaliteta testa nego do uzimanja uzorka (prerano ili nekvalitetno uzimanje uzorka).
Recimo dva puta sam u eurofarmu radio PCR privatno, i katastrofa kako uzimaju, sekundu ti ono zabiju malo u nos i to je to, grlo ni ne uzimaju. Ovaj zadnji PCR u saraj polju su stvarno detaljno odradili, suze su lile 5 minuta :lol: Ali opet pokazao negativan test. Ali eto, dobro je da je sve proslo bez problema, antitijela su tu, nikog oko sebe nisam zarazio, misija uspjesna :D
Inace, kako si ti drug ?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1827 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

AmirBaa wrote: 19/11/2020 10:08
Naslovnica wrote: 19/11/2020 09:57
AmirBaa wrote: 19/11/2020 08:52 Prije 3 sedmice radio PCR zbog slabijih simptoma i direktnog kontakta, test dosao negativan. Jucer uradio seroloski i igG 74.4. Sreca godisnji uzeo i izolirao se sam. Kakve li ovi nasi testove nabavljaju :-)
Mislim da u apsolutnoj većini slučajeva nije do kvaliteta testa nego do uzimanja uzorka (prerano ili nekvalitetno uzimanje uzorka).
Recimo dva puta sam u eurofarmu radio PCR privatno, i katastrofa kako uzimaju, sekundu ti ono zabiju malo u nos i to je to, grlo ni ne uzimaju. Ovaj zadnji PCR u saraj polju su stvarno detaljno odradili, suze su lile 5 minuta :lol: Ali opet pokazao negativan test. Ali eto, dobro je da je sve proslo bez problema, antitijela su tu, nikog oko sebe nisam zarazio, misija uspjesna :D
Inace, kako si ti drug ?
Hvala na pitanju, izgleda da sam se izvukao ovaj put.
Evo me na poslu, mislim da će mi više goditi lagani rad na poslu nego mirovanje kod kuće.
Trebam na još jednu kontrolu pa ćemo vidjeti, sutra zadnji antibiotik. Pluća pomalo probadaju, kažu da je to normalno. :roll:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1828 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Naslovnica wrote: 19/11/2020 10:18
AmirBaa wrote: 19/11/2020 10:08
Naslovnica wrote: 19/11/2020 09:57

Mislim da u apsolutnoj većini slučajeva nije do kvaliteta testa nego do uzimanja uzorka (prerano ili nekvalitetno uzimanje uzorka).
Recimo dva puta sam u eurofarmu radio PCR privatno, i katastrofa kako uzimaju, sekundu ti ono zabiju malo u nos i to je to, grlo ni ne uzimaju. Ovaj zadnji PCR u saraj polju su stvarno detaljno odradili, suze su lile 5 minuta :lol: Ali opet pokazao negativan test. Ali eto, dobro je da je sve proslo bez problema, antitijela su tu, nikog oko sebe nisam zarazio, misija uspjesna :D
Inace, kako si ti drug ?
Hvala na pitanju, izgleda da sam se izvukao ovaj put.
Evo me na poslu, mislim da će mi više goditi lagani rad na poslu nego mirovanje kod kuće.
Trebam na još jednu kontrolu pa ćemo vidjeti, sutra zadnji antibiotik. Pluća pomalo probadaju, kažu da je to normalno. :roll:
Hej drug . Pomoce ti posao , ako nista odvlaci paznju od probadanja.. :-D :-D

Ja sad sa pregleda, za ovaj kasalj i probadanje u prsima takodje za ovo "groznica" stanje a nemas temperaturu..

Kaze doktorka ima raznih simptoma sa kojima se susreecu..

Post covid simptomi : kasalj sa i bez bolova, glavobolje, mucnina, iznemoglost, proljev, opadanje kose, problemi sa srcem i trombovi . Dan dobar dan los itd..

Nekog zapadne jedno, nekog drugo i nema pravila . Neko prodje bez i jednog a nemaju pojma zasto.

Ja imam iritaciju u plucima i suh kasalj narocito ujutro i poslije toga probadanje... Umor dodje i prodje sa ovim napadima "kao da ce me groznica"

CRP 2. Slusala je pluca i radila EKG, kaze sve ok. Jos uvjek mi povecani ovi brojevi na Jetri, kaze manje slano i manje crvenog mesa :-D :-D Dala mi neke tablete za kasalj i neke "boost" ampule za umor...Za 14 dana kontrola ako jos uvjek bude probadalo tek onda CT pluca...
Dobra doktorka..Nista zracenje i nista antibiotici preventivno... :D :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1829 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@ovo_malo_duse jako mi je drago sto si otisao ljekaru. Znam kako ti je bila frka oko clanova porodice da si na sebe zaboravio, ali svi se moramo paziti.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1830 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

ovo_malo_duse wrote: 19/11/2020 11:29
Naslovnica wrote: 19/11/2020 10:18
AmirBaa wrote: 19/11/2020 10:08
Recimo dva puta sam u eurofarmu radio PCR privatno, i katastrofa kako uzimaju, sekundu ti ono zabiju malo u nos i to je to, grlo ni ne uzimaju. Ovaj zadnji PCR u saraj polju su stvarno detaljno odradili, suze su lile 5 minuta :lol: Ali opet pokazao negativan test. Ali eto, dobro je da je sve proslo bez problema, antitijela su tu, nikog oko sebe nisam zarazio, misija uspjesna :D
Inace, kako si ti drug ?
Hvala na pitanju, izgleda da sam se izvukao ovaj put.
Evo me na poslu, mislim da će mi više goditi lagani rad na poslu nego mirovanje kod kuće.
Trebam na još jednu kontrolu pa ćemo vidjeti, sutra zadnji antibiotik. Pluća pomalo probadaju, kažu da je to normalno. :roll:
Hej drug . Pomoce ti posao , ako nista odvlaci paznju od probadanja.. :-D :-D

Ja sad sa pregleda, za ovaj kasalj i probadanje u prsima takodje za ovo "groznica" stanje a nemas temperaturu..

Kaze doktorka ima raznih simptoma sa kojima se susreecu..

Post covid simptomi : kasalj sa i bez bolova, glavobolje, mucnina, iznemoglost, proljev, opadanje kose, problemi sa srcem i trombovi . Dan dobar dan los itd..

Nekog zapadne jedno, nekog drugo i nema pravila . Neko prodje bez i jednog a nemaju pojma zasto.

Ja imam iritaciju u plucima i suh kasalj narocito ujutro i poslije toga probadanje... Umor dodje i prodje sa ovim napadima "kao da ce me groznica"

CRP 2. Slusala je pluca i radila EKG, kaze sve ok. Jos uvjek mi povecani ovi brojevi na Jetri, kaze manje slano i manje crvenog mesa :-D :-D Dala mi neke tablete za kasalj i neke "boost" ampule za umor...Za 14 dana kontrola ako jos uvjek bude probadalo tek onda CT pluca...
Dobra doktorka..Nista zracenje i nista antibiotici preventivno... :D :D
Nemam povišenu temperaturu ima sigurno 7-10 dana.
Ali ovo probadanje baš ne da mira. Nikada u životu nisam imao problema sa plućima, i kada sam bio najbolesniji, nikada ih nisam osjetio.
Ovaj put ih baš osjetim. :roll:
Jedni mi kažu mirovanje (jbte, mirujem ima dvije hefte), jedni mi kažu lagane vježbe, hod i sl.
Ako vidim da ne mogu izgurati cijeli dan na poslu, tražiću makar pola radnog vremena, jebo kuću, ležanje i sjedenje. :lol:
Kašalj sam imao 2 dana, bez bolova. Glavobolju i mučninu nikada. Iznemoglost poprilična, proliv konstantan ima već dvije sedmice (mislim da je to zbog terapije antibioticima i ostalih preparata), što se tiče opadanja kose - odavno slabo šta ima opasti. Temperatura 2 dana, pa 3-4 nikako, pa onda opet 2-3 dana, nikada preko 38. Imao sam probleme sa trombovima kroz D-Dimer nalaz, nakon 6 dana, uz Xeralto, stanje se stabilizovalo.
Najgore što trenutno osjećam je ovo probadanje i "kratak dah". Pričam 3-4 rečenice, pa moram da malo stanem, da duboko udahnem, pa da nastavim. Baš ružno ali valjda tako treba uz ovu upalu pluća, šta li... :roll:
:thumbup:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#1831 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SpecialOffer »

A ta probadnja, boli vas kad disete ili? Ono probada li kad uzmete zraka pa zadrzavate dah ili onako samo od sebe probada.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1832 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Naslovnica wrote: 19/11/2020 11:38
ovo_malo_duse wrote: 19/11/2020 11:29
Naslovnica wrote: 19/11/2020 10:18

Hvala na pitanju, izgleda da sam se izvukao ovaj put.
Evo me na poslu, mislim da će mi više goditi lagani rad na poslu nego mirovanje kod kuće.
Trebam na još jednu kontrolu pa ćemo vidjeti, sutra zadnji antibiotik. Pluća pomalo probadaju, kažu da je to normalno. :roll:
Hej drug . Pomoce ti posao , ako nista odvlaci paznju od probadanja.. :-D :-D

Ja sad sa pregleda, za ovaj kasalj i probadanje u prsima takodje za ovo "groznica" stanje a nemas temperaturu..

Kaze doktorka ima raznih simptoma sa kojima se susreecu..

Post covid simptomi : kasalj sa i bez bolova, glavobolje, mucnina, iznemoglost, proljev, opadanje kose, problemi sa srcem i trombovi . Dan dobar dan los itd..

Nekog zapadne jedno, nekog drugo i nema pravila . Neko prodje bez i jednog a nemaju pojma zasto.

Ja imam iritaciju u plucima i suh kasalj narocito ujutro i poslije toga probadanje... Umor dodje i prodje sa ovim napadima "kao da ce me groznica"

CRP 2. Slusala je pluca i radila EKG, kaze sve ok. Jos uvjek mi povecani ovi brojevi na Jetri, kaze manje slano i manje crvenog mesa :-D :-D Dala mi neke tablete za kasalj i neke "boost" ampule za umor...Za 14 dana kontrola ako jos uvjek bude probadalo tek onda CT pluca...
Dobra doktorka..Nista zracenje i nista antibiotici preventivno... :D :D
Nemam povišenu temperaturu ima sigurno 7-10 dana.
Ali ovo probadanje baš ne da mira. Nikada u životu nisam imao problema sa plućima, i kada sam bio najbolesniji, nikada ih nisam osjetio.
Ovaj put ih baš osjetim. :roll:
Jedni mi kažu mirovanje (jbte, mirujem ima dvije hefte), jedni mi kažu lagane vježbe, hod i sl.
Ako vidim da ne mogu izgurati cijeli dan na poslu, tražiću makar pola radnog vremena, jebo kuću, ležanje i sjedenje. :lol:
Kašalj sam imao 2 dana, bez bolova. Glavobolju i mučninu nikada. Iznemoglost poprilična, proliv konstantan ima već dvije sedmice (mislim da je to zbog terapije antibioticima i ostalih preparata), što se tiče opadanja kose - odavno slabo šta ima opasti. Temperatura 2 dana, pa 3-4 nikako, pa onda opet 2-3 dana, nikada preko 38. Imao sam probleme sa trombovima kroz D-Dimer nalaz, nakon 6 dana, uz Xeralto, stanje se stabilizovalo.
Najgore što trenutno osjećam je ovo probadanje i "kratak dah". Pričam 3-4 rečenice, pa moram da malo stanem, da duboko udahnem, pa da nastavim. Baš ružno ali valjda tako treba uz ovu upalu pluća, šta li... :roll:
:thumbup:
Ma drug isti sam ti nikad havetno nisam kahno...Uglavnom uspjeli smo ovaj put umaci Rahmetologiju.Ostalo ce doci na svoje.Ni ja se ne sekiram za kosu cak sta vise rado bih mjenjao ovaj plucni simptom sa opdanjem, bar nebih morao vise bihuzurit frizera :lol: :lol: :lol:

Ako nista tjesim se nece mi trebat ova vakcina jer imam antijela pa me nece moci cipovat :lol: :lol: :lol:

@ SpecialOffer
Mene probada kad udahnem duboko a ponekad poslije kasljanja i tek tako kad udahnem...Mislim da je neka iritacija jer nije stalno...Salim se pa kazem evo ga "proguralo" sta god da je bilo zapelo. Jer fakat kad prestane ono nista ne osjecam..
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1833 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

SpecialOffer wrote: 19/11/2020 11:46 A ta probadnja, boli vas kad disete ili? Ono probada li kad uzmete zraka pa zadrzavate dah ili onako samo od sebe probada.
Kod mene je random, definitivno nije zbog disanja, nego onako, na čistu miru.
Kao da ima neka baja pa ide po plućima, gore dole, lijevo desno. Nekoliko puta dnevno. Ono, nije uštar bol, daleko od toga, prije kao da neko prstom pritisne. :roll:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1834 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

AmirBaa wrote: 19/11/2020 08:52 Prije 3 sedmice radio PCR zbog slabijih simptoma i direktnog kontakta, test dosao negativan. Jucer uradio seroloski i igG 74.4. Sreca godisnji uzeo i izolirao se sam. Kakve li ovi nasi testove nabavljaju :-)

Nije ni do testa koliko do njihovog uzimanja. Kad sam proljetos testirana, uzorak su uzimali tehničari iz HES-a, ljudi kojima je to posao i znaju dokle da idu štapićem. Mozak me zabolio kad je gurnula štapić.
Sad kad sam testirana, jedva da je štapićem došao do pola tog "puta", isto s brisom iz grla. Kasnije mi rodica koju isto iz porodične medicine šalju na ispomoć u Ari kaže da njih niko nije obučio kako da uzmu test, iznenadila se da su meni uopšte uzoli uzorak iz grla i skontala da zato služi drugi štapić i da je njih uglavnom strah da duboko gurnu štapić, boje se da će nas povrijediti...i eto mi negativnog testa.
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1835 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black »

drzite se :thumbup:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#1836 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

ovo_malo_duse wrote: 19/11/2020 11:49 Ma drug isti sam ti nikad havetno nisam kahno...Uglavnom uspjeli smo ovaj put umaci Rahmetologiju.Ostalo ce doci na svoje.Ni ja se ne sekiram za kosu cak sta vise rado bih mjenjao ovaj plucni simptom sa opdanjem, bar nebih morao vise bihuzurit frizera :lol: :lol: :lol:

Ako nista tjesim se nece mi trebat ova vakcina jer imam antijela pa me nece moci cipovat :lol: :lol: :lol:

@ SpecialOffer
Mene probada kad udahnem duboko a ponekad poslije kasljanja i tek tako kad udahnem...Mislim da je neka iritacija jer nije stalno...Salim se pa kazem evo ga "proguralo" sta god da je bilo zapelo. Jer fakat kad prestane ono nista ne osjecam..
Rahmetologu jesi uspio pobjeći ali Billu nećeš moći. :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1837 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

SpecialOffer wrote: 19/11/2020 11:46 A ta probadnja, boli vas kad disete ili? Ono probada li kad uzmete zraka pa zadrzavate dah ili onako samo od sebe probada.
Kod mene je sve u redu. Ali kada sam danas uzeo dvije gume od auta da iz podruma ubacim u auto, preznojio sam se. Reko sam sebi necu vise 60 kg nositi kao bucice toliko dugo, bar mjesec dva.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1077
Joined: 23/02/2020 14:50

#1838 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ANamelessGhoul »

Prijatelj mi ima apsolutno sve simptome, uključujući i gubitak okusa i mirisa. Test negativan. I kažu testovi valjaju :roll:
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#1839 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ps5 »

ANamelessGhoul wrote: 19/11/2020 14:23 Prijatelj mi ima apsolutno sve simptome, uključujući i gubitak okusa i mirisa. Test negativan. I kažu testovi valjaju :roll:
Valjaju testovi, ne valjaju ovi što uzimaju bris i to se nažalost često dešava.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#1840 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

Eurofarm lose uzima brisove. Ne idite njima
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#1841 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lalena »

Rtg pokazao obostranu upalu pluća iako ja temperaturu nemam od nedjelje... pulmolog kaze covid.
Sutra ce me testirati... ne znam zasto jer rezultat nece nista promijeniti?

Trazila sam da i mali slika pluca, jer mu nisu slikali tada, crp mu je bio 0, i dr. nije smatrala da treba...
Nema nikakvih simptoma vec 7 dana, ali sada kada znam da je corona virus u pitanju, strah me je...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1842 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Lalena wrote: 19/11/2020 16:55 Rtg pokazao obostranu upalu pluća iako ja temperaturu nemam od nedjelje... pulmolog kaze covid.
Sutra ce me testirati... ne znam zasto jer rezultat nece nista promijeniti?

Trazila sam da i mali slika pluca, jer mu nisu slikali tada, crp mu je bio 0, i dr. nije smatrala da treba...
Nema nikakvih simptoma vec 7 dana, ali sada kada znam da je corona virus u pitanju, strah me je...
I meni nije jasno zasto te mrcvare s cekanjem u redu i testiranjem ako primas terapiju.

Ako je ista blagoslov ovog virusa je da djeca odlicno prodju. I ovdje medju iskustvima nijedno dijete nije imalo nista ozbiljnije od temperature.

Probaj se fokusirati na svoje ozdravljenje sto znam da je lakse reci nego uciniti kad su djeca u pitanju.
Last edited by Mogy87 on 19/11/2020 17:11, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#1843 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

@Naslovnica Uzmi brate surutku da popravis jetru. Ako nisi muhanat na mirise uzmi kozju surutku. Ima nepodnosljiv miris ali je tito za jetru.. Pij i kozje mlijeko. Imas u onoj delikatesnoj radnji na Trgu Heroja i jedno i drugo..
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1844 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

Djeca ispod 10 prodju odlicno, iznad zna biti malo gore.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1845 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kox »

laik1981 wrote: 19/11/2020 17:06 @Naslovnica Uzmi brate surutku da popravis jetru. Ako nisi muhanat na mirise uzmi kozju surutku. Ima nepodnosljiv miris ali je tito za jetru.. Pij i kozje mlijeko. Imas u onoj delikatesnoj radnji na Trgu Heroja i jedno i drugo..
@naslovnica Mislim da i u Hošeu imaju Milo selo kozje proizvode ako ti je to bliže. Kozji jogurt su imali sigurno a šta još ne znam.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#1846 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

kox wrote: 19/11/2020 17:17
laik1981 wrote: 19/11/2020 17:06 @Naslovnica Uzmi brate surutku da popravis jetru. Ako nisi muhanat na mirise uzmi kozju surutku. Ima nepodnosljiv miris ali je tito za jetru.. Pij i kozje mlijeko. Imas u onoj delikatesnoj radnji na Trgu Heroja i jedno i drugo..
@naslovnica Mislim da i u Hošeu imaju Milo selo kozje proizvode ako ti je to bliže. Kozji jogurt su imali sigurno a šta još ne znam.
I u ovoj delikatesnoj je to milo. Ukus i miris surutke nenadjebiv :D Ne mozes se naviknuti ni nakon 5 godina konzumiranja:-)
Image
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1847 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lace »

Mogy87 wrote: 19/11/2020 17:03
Lalena wrote: 19/11/2020 16:55 Rtg pokazao obostranu upalu pluća iako ja temperaturu nemam od nedjelje... pulmolog kaze covid.
Sutra ce me testirati... ne znam zasto jer rezultat nece nista promijeniti?

Trazila sam da i mali slika pluca, jer mu nisu slikali tada, crp mu je bio 0, i dr. nije smatrala da treba...
Nema nikakvih simptoma vec 7 dana, ali sada kada znam da je corona virus u pitanju, strah me je...
I meni nije jasno zasto te mrcvare s cekanjem u redu i testiranjem ako primas terapiju.

Ako je ista blagoslov ovog virusa je da djeca odlicno prodju. I ovdje medju iskustvima nijedno dijete nije imalo nista ozbiljnije od temperature.

Probaj se fokusirati na svoje ozdravljenje sto znam da je lakse reci nego uciniti kad su djeca u pitanju.
moja od 5. god ni jedan simptom nije imala..ali je antigen test pokazao pozitivan test ...kod mene samo culo mirrisa, PRC pozitivan (kasnije i seroloski pokazao neke vrijednosti)..muz temperatira, nos curio prije toga..antigen negativan :-) starije dijete (10.god) nismo ni testirali :lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1848 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Lace wrote: 19/11/2020 20:10
Mogy87 wrote: 19/11/2020 17:03
Lalena wrote: 19/11/2020 16:55 Rtg pokazao obostranu upalu pluća iako ja temperaturu nemam od nedjelje... pulmolog kaze covid.
Sutra ce me testirati... ne znam zasto jer rezultat nece nista promijeniti?

Trazila sam da i mali slika pluca, jer mu nisu slikali tada, crp mu je bio 0, i dr. nije smatrala da treba...
Nema nikakvih simptoma vec 7 dana, ali sada kada znam da je corona virus u pitanju, strah me je...
I meni nije jasno zasto te mrcvare s cekanjem u redu i testiranjem ako primas terapiju.

Ako je ista blagoslov ovog virusa je da djeca odlicno prodju. I ovdje medju iskustvima nijedno dijete nije imalo nista ozbiljnije od temperature.

Probaj se fokusirati na svoje ozdravljenje sto znam da je lakse reci nego uciniti kad su djeca u pitanju.
moja od 5. god ni jedan simptom nije imala..ali je antigen test pokazao pozitivan test ...kod mene samo culo mirrisa, PRC pozitivan (kasnije i seroloski pokazao neke vrijednosti)..muz temperatira, nos curio prije toga..antigen negativan :-) starije dijete nismo ni testirali :lol:
:thumbup:
Najbolje ste prosli. Koliko je starije dijete?
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1849 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lace »

Mogy87 wrote: 19/11/2020 20:12
Lace wrote: 19/11/2020 20:10
Mogy87 wrote: 19/11/2020 17:03
I meni nije jasno zasto te mrcvare s cekanjem u redu i testiranjem ako primas terapiju.

Ako je ista blagoslov ovog virusa je da djeca odlicno prodju. I ovdje medju iskustvima nijedno dijete nije imalo nista ozbiljnije od temperature.

Probaj se fokusirati na svoje ozdravljenje sto znam da je lakse reci nego uciniti kad su djeca u pitanju.
moja od 5. god ni jedan simptom nije imala..ali je antigen test pokazao pozitivan test ...kod mene samo culo mirrisa, PRC pozitivan (kasnije i seroloski pokazao neke vrijednosti)..muz temperatira, nos curio prije toga..antigen negativan :-) starije dijete nismo ni testirali :lol:
:thumbup:
Najbolje ste prosli. Koliko je starije dijete?
10.god
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1850 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

S čim se susreću forumaši koji su pregrmili ovu beštiju? Ima li nekih manifestacija nakon što prođe glavna borba, je li vas nešto nastavilo mučiti?

Mene nekad presiječe preko leđa, kao u dnu rebara, kao da me neko uštine. Ponekad osjećaj da su mi mišići u bedrima utrnuli, ono, moram dlanom protrljati da osjetim da je tu.

Ali to mi je neka sića. Mene nekako najviše muči i brine, iskreno, sitna temperatura koja se stalno vraća i to iz mirovanja, kad baš ništa ne radim. Samo odjedno glava "bukne", realan osjećaj kao da je preko 38, ono 37 - 37.2. Nekad s groznicom, nekad bez. Ali evo već sedmicama tako. Nos začepljen i dalje. Razmišljam ponoviti nalaz krve slike i crp-a da vidim miruje li na papiru.
Pluća slikala za vikend, pumološka kontrola bila u ponedjeljak, sve bilo uredno.

ovo_malo_duse wrote: 19/11/2020 11:29
Ja sad sa pregleda, za ovaj kasalj i probadanje u prsima takodje za ovo "groznica" stanje a nemas temperaturu..

Kaze doktorka ima raznih simptoma sa kojima se susreecu..

Post covid simptomi : kasalj sa i bez bolova, glavobolje, mucnina, iznemoglost, proljev, opadanje kose, problemi sa srcem i trombovi . Dan dobar dan los itd..

Nekog zapadne jedno, nekog drugo i nema pravila . Neko prodje bez i jednog a nemaju pojma zasto.

Ja imam iritaciju u plucima i suh kasalj narocito ujutro i poslije toga probadanje... Umor dodje i prodje sa ovim napadima "kao da ce me groznica"
Locked