SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#41401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by damirc_sa »

archi_a wrote: 18/11/2020 22:53 Entitet rs ne kontroliše granicu Bosne i Hercegovine. Granična policija Bosne i Hercegovine ima manjak službenika, a to je drugi par opanaka i o tome i o budžetu i blokadama u GPBiH možemo raspravljati. Entiteti ne kontrolišu granicu Bosne i Hercegovine.
Al zato kontrolisemo Lapisnicu, Vraca, Dobrinju.
Izvedi muriju na granicnu liniju i svaki migrant koji pridje Kantonu automatski trpaj i vodi u neku vukojebinu.
Jeste li vi svjesni da raja zivi u strahu, boli mene "ljubavni misic" sta mislo Cikotic o sexi turistima, Komesar policije Kantona je ovdje odgovoran.
Ovo se desilo na njegovom dijelu grada i on mora pokrenut inicijativu i dici policiju u Kantonu da rijese ovaj problem sa migrantima
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#41402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 18/11/2020 23:00
zla_kraljica wrote: 18/11/2020 22:03 E cuj odranije poznat policiji. Ma nije moguce.
https://crna-hronika.info/mup-objavio-i ... tva/185395
Cuj inicijale objavili, hej, inicijali jednog ilegalca u nasoj zemlji?! Nevjerovatno.... :-)
HACHAM AGLARAS


Oj face lika...da nas Bog sacuva ovih luđaka pomahnitalih drogaljskih
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#41403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by archi_a »

Ovaj lik je bio priveden, bio u pritvoru, bio predan tužilaštvu na dalje procesuiranje za djela koja je počinio.
On postoji u evidenciji MUP-a KS, sa stotinama onih koji su uhapšeni, kojima je zadokumentovano neko djelo, regularno slikani i arhivirani u albumima potencijalnih osoba poznatih policiji po činjenju kaznenih dijela i sklonih narušavanju javnog reda i mira. On je u arhivama, zašto nije u zatvoru, treba pitati tužilaštvo, odnosno sud. Ili zašto nije deportovan, treba pitati Ministarstvo sigurnosti BiH. Policija sa tim nema ništa, osim da i oni nabave bičeve i krenu udarati migrante, kao policija Hrvatske, ali za to treba odluka i naredba viših instanci.
Budite sigurni da je neko od svjedoka događaja bio doveden u prostorije policije, pregledao fotografije i pokazao prstom na ovo lice. Tako se i došlo do osumnjičenog za ubistvo, a inicijali su, zato što je zakon takav. Niko nije kriv dok mu nije dokazano djelo i nije osuđen. I opet, policija nema ništa sa inicijalima, to je zakonski uređena oblast.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#41404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

meridiyan wrote: 18/11/2020 23:27
konektovan wrote: 18/11/2020 23:00
zla_kraljica wrote: 18/11/2020 22:03 E cuj odranije poznat policiji. Ma nije moguce.
https://crna-hronika.info/mup-objavio-i ... tva/185395
Cuj inicijale objavili, hej, inicijali jednog ilegalca u nasoj zemlji?! Nevjerovatno.... :-)
Mozda su mu dali i obavezu da se javlja svako jutro u 10h u stanicu . Koji bolidi!

Image
Image
Dobro je pa mu nisi zamaglili lice kad su slike objavili.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#41405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 18/11/2020 23:51
konektovan wrote: 18/11/2020 23:00
zla_kraljica wrote: 18/11/2020 22:03 E cuj odranije poznat policiji. Ma nije moguce.
https://crna-hronika.info/mup-objavio-i ... tva/185395
Cuj inicijale objavili, hej, inicijali jednog ilegalca u nasoj zemlji?! Nevjerovatno.... :-)
HACHAM AGLARAS


Oj face lika...da nas Bog sacuva ovih luđaka pomahnitalih drogaljskih
Bas tako..
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#41406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

archi_a wrote: 18/11/2020 23:54 Ovaj lik je bio priveden, bio u pritvoru, bio predan tužilaštvu na dalje procesuiranje za djela koja je počinio.
On postoji u evidenciji MUP-a KS, sa stotinama onih koji su uhapšeni, kojima je zadokumentovano neko djelo, regularno slikani i arhivirani u albumima potencijalnih osoba poznatih policiji po činjenju kaznenih dijela i sklonih narušavanju javnog reda i mira. On je u arhivama, zašto nije u zatvoru, treba pitati tužilaštvo, odnosno sud. Ili zašto nije deportovan, treba pitati Ministarstvo sigurnosti BiH. Policija sa tim nema ništa, osim da i oni nabave bičeve i krenu udarati migrante, kao policija Hrvatske, ali za to treba odluka i naredba viših instanci.
Budite sigurni da je neko od svjedoka događaja bio doveden u prostorije policije, pregledao fotografije i pokazao prstom na ovo lice. Tako se i došlo do osumnjičenog za ubistvo, a inicijali su, zato što je zakon takav. Niko nije kriv dok mu nije dokazano djelo i nije osuđen. I opet, policija nema ništa sa inicijalima, to je zakonski uređena oblast.
Treba postaviti po neko pitanje i sluzbi za strance. A ovaj Agro(to mu je nadimak) nije poznat samo policiji vec i vecini stanovnistva na Ilidzi. Ko ga samo jednom sretne ne moze ga zaboraviti.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#41407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by archi_a »

Ovo mene više boli
Naime, radi se o Hachamu Aglarasu koji je u pritvoren krajem prošle godine nakon što je u oktobru 2019., prilikom policijskog pretresa, kod njega pronađena određena količina marihuane, tačnije sedam kesa ilegalne droge.

Zbog toga je Aglarasu Općinski sud u Sarajevu odredio uslovnu kaznu od četiri mjeseca. Drugim riječima - pušten je na slobodu.
I svaki put je isto. I onda prozivke po policiji.
Ja samo znam, da u bilo kojem slučaju kad bi mi trebala podrška, jedini na koje se mogu i hoću osloniti su pripadnici policije. 122
Sve ostalo, niz vodu. Lično, o tome, neću ulaziti u bilo kakve rasprave. 1000 puta dokazano.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#41408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

zla_kraljica wrote: 19/11/2020 00:00
Treba postaviti po neko pitanje i sluzbi za strance. A ovaj Agro(to mu je nadimak) nije poznat samo policiji vec i vecini stanovnistva na Ilidzi. Ko ga samo jednom sretne ne moze ga zaboraviti.
Kako ga nece poznavati kada je vec starosjedilac na Ilidzi. Vrlo dobro njega i policija poznaje i moguce je da su okretali glavu na njegove kriminalne radnje. Vjerovatnoca je da je imao jako dobre veze sa sarajevskim (ilidzanskim) narko kartelom a time i uhodan "posao". Spartao drogu, zivio lagodno i nije mu se ni islo sa Ilidze! Hebes EU! Svojim izgledom, godinama, krimi iskustvom sigurno je bio visoko kotiran u migrantskoj sredini. Pitaj Boga ko je sve znao mnogo toga a okretao glavu ili uzimao mrvice.

Naime, radi se o Hachamu Aglarasu koji je u pritvoren krajem prošle godine nakon što je u oktobru 2019., prilikom policijskog pretresa, kod njega pronađena određena količina marihuane, tačnije sedam kesa ilegalne droge.

Zbog toga je Aglarasu Općinski sud u Sarajevu odredio uslovnu kaznu od četiri mjeseca. Drugim riječima - pušten je na slobodu.
Last edited by meridiyan on 19/11/2020 00:34, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Puno se dize tenzija. Veceras sam sa cukom izasao i ponio nesto da mi se nadje...
Tacno bih da mi je neki prisao odmah pucao...
Ne valja to.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#41410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by i agree »

zamisli da ti pridje maskirani policajac da te legitimise a ti izvadis pucu i roknes ga :lol:
napet si mnogo,sta ce ti ista pored cuke....
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#41411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

Mozda je ovako nesto :D

Image
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#41412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by i agree »

:lol:

jebeniji je taj od vucijaka :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

i agree wrote: 19/11/2020 00:54 zamisli da ti pridje maskirani policajac da te legitimise a ti izvadis pucu i roknes ga :lol:
napet si mnogo,sta ce ti ista pored cuke....
Cuko je dobrica, ali volimo setat po izolovanim mjestima jbg. Uglavnom ja njega branim, a ne on mene.
Ma civilizovano bice, za razliku od svog skrbnika.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#41414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

meridiyan wrote: 19/11/2020 00:24
zla_kraljica wrote: 19/11/2020 00:00
Treba postaviti po neko pitanje i sluzbi za strance. A ovaj Agro(to mu je nadimak) nije poznat samo policiji vec i vecini stanovnistva na Ilidzi. Ko ga samo jednom sretne ne moze ga zaboraviti.
Kako ga nece poznavati kada je vec starosjedilac na Ilidzi. Vrlo dobro njega i policija poznaje i moguce je da su okretali glavu na njegove kriminalne radnje. Vjerovatnoca je da je imao jako dobre veze sa sarajevskim (ilidzanskim) narko kartelom a time i uhodan "posao". Spartao drogu, zivio lagodno i nije mu se ni islo sa Ilidze! Hebes EU! Svojim izgledom, godinama, krimi iskustvom sigurno je bio visoko kotiran u migrantskoj sredini. Pitaj Boga ko je sve znao mnogo toga a okretao glavu ili uzimao mrvice.
Vjeruj policija je nemocna. Licno vidjela kad su 2 priveli,dok sam ja zavrsila u poreznoj,opstini i placanje racuna oni vec sjede na terminalu na stepenicama. Policija privela,tuzilastvo pustilo. Ako pocnu da ih mlate "brizni" gradjani snimaju, pa objave na internetu uz komentare da se policija izivljava nad migrantima i tako to. Trebam li pisati da su ih namlatili u Blazuju kod kampa, pojedinci snimak nosili u stanicu da se zale na policiju.

Naime, radi se o Hachamu Aglarasu koji je u pritvoren krajem prošle godine nakon što je u oktobru 2019., prilikom policijskog pretresa, kod njega pronađena određena količina marihuane, tačnije sedam kesa ilegalne droge.

Zbog toga je Aglarasu Općinski sud u Sarajevu odredio uslovnu kaznu od četiri mjeseca. Drugim riječima - pušten je na slobodu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#41415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salik79 »

Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#41416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

salik79 wrote: 19/11/2020 06:50 Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
Ko kaze da je Hacham njegovo prezime?
Bio je atleticar Hišam Elgeruž iz Maroka pa je musliman.
To sto su oni napisali ili pokusali napisati transliteraciju njegovog imena ne znaci nista, jer mozda lik se stvarno tako ne zove a kamoli da ima ikakve veze sa Marokom....kako glupa pretpostavka na osnovu nekog imena...uostalom imas Muhameda koji su hrišćani, kod njih imena nisu odrednica za religiju kao kod nas....
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#41417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emigrazione »

Entropio wrote: 18/11/2020 13:30
al-em wrote: 18/11/2020 13:29 Cuj ti dzevada poturka sto serenda, dobio frajer 120 glasova na ilidzi, nisu prag presli. Ti si glupane podrzao tu sda i tog ministra sigurnosti kada si srusio vladu kantona.
Sta kaze, ja kao ugledni sportista...
Glupan klasicni, ne znam fakat što mu ovo treba, izboli ga pa izboli, šta sad treba?!
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#41418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zposao »

[media][/media]
salik79 wrote: 19/11/2020 06:50 Znate sta mi je, nekako, najupecatljivije u svemu ovome? Svi smo, nekako, navikli da se stavlja znak jednakosti izmedju islama/muslimana i ovih "migranata", pa ih neki "zlonamjerno" nazivaju "vasom/nasom/njihovom bracom"....Eh, kako se ovaj Jevrej/jevrej uklapa u to? Jer, Hacham je jevrejsko prezime.

Izgleda da ovakve ni Izrael ne zeli, inace bi, bezbeli, vec davno tamo emigrirao.
Šta te je nagnalo da pomisliš da mu je to uopće pravo ime?
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

emigrazione wrote: 19/11/2020 09:13
Entropio wrote: 18/11/2020 13:30
al-em wrote: 18/11/2020 13:29 Cuj ti dzevada poturka sto serenda, dobio frajer 120 glasova na ilidzi, nisu prag presli. Ti si glupane podrzao tu sda i tog ministra sigurnosti kada si srusio vladu kantona.
Sta kaze, ja kao ugledni sportista...
Glupan klasicni, ne znam fakat što mu ovo treba, izboli ga pa izboli, šta sad treba?!
Cuj sta sad treba? Ne mogu da vjerujem sta citam, fuj.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#41420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emigrazione »

drag_gost wrote: 19/11/2020 11:39
emigrazione wrote: 19/11/2020 09:13
Entropio wrote: 18/11/2020 13:30

Sta kaze, ja kao ugledni sportista...
Glupan klasicni, ne znam fakat što mu ovo treba, izboli ga pa izboli, šta sad treba?!
Cuj sta sad treba? Ne mogu da vjerujem sta citam, fuj.
Kako ne mozes da vjerujes jebo ga ti, covjek izasao da kaze sta ima drvlje i kamenje na njega, ša on ima koji kurac da prica gledaj kako je prosao na izborima, glavonja, papak...nasi ljudi ne zasluzuju nikakvu podrsku, neka se svi bore za sebe jedino je to ovdje normalno i prirodno, pa dokle ko dogura....
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#41421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Covjek je ironican, hoce da kaze sta ima veze ako je Poturak osvojio 120 glasova, je li to znaci da ne moze biti covjek i pokrenuti neke poteze za drustvenu korist?
Kod nas se cesto povezuje nista s ni cim.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#41422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Poturak je imao priliku da pokrece nesto kad je bio na poziciji...ovako lelemud SDAovski nek zacepi zvalje i ne iznosi nosurdu gdje joj nije mjesto
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#41423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by TheWatcher »

vjeshalica wrote: 19/11/2020 12:05 Poturak je imao priliku da pokrece nesto kad je bio na poziciji...ovako lelemud SDAovski nek zacepi zvalje i ne iznosi nosurdu gdje joj nije mjesto
konjina glupa :thumbup:
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

emigrazione wrote: 19/11/2020 11:45
drag_gost wrote: 19/11/2020 11:39
emigrazione wrote: 19/11/2020 09:13
Glupan klasicni, ne znam fakat što mu ovo treba, izboli ga pa izboli, šta sad treba?!
Cuj sta sad treba? Ne mogu da vjerujem sta citam, fuj.
Kako ne mozes da vjerujes jebo ga ti, covjek izasao da kaze sta ima drvlje i kamenje na njega, ša on ima koji kurac da prica gledaj kako je prosao na izborima, glavonja, papak...nasi ljudi ne zasluzuju nikakvu podrsku, neka se svi bore za sebe jedino je to ovdje normalno i prirodno, pa dokle ko dogura....
Ja nisam vidio da je izasao ispred ikakve stranke, bio je u i Muzur na kraju krajeva i on je izasao ispred sebe i svoje porodice. Izasao covjek kao gradjanin Ilidze, kao i masa druge raje sto je izasla. Ti i takvi ne zasluzujete nikakvu podrsku, a Boga mi svako normalan treba izaci ako bude okupljanje i ukoliko je u mogucnosti. Jebali vas izbori i torovi, decko prezivio rat, trebao da se zeni uskoro i bjelosvjetski olos ga zbode i kaze "izboli ga pa izboli, sta sad treba". Druze, ti si papak, glavonja i sve to sa tim takvim stavom. Jebale vas i stranke i SDA, i SBB i SDP i ne znam vise koja, to je tragedija sta se desila decku i ono napise u fazonu "sta fali". Fuj.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#41425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jazzer »

A vi procitate ono sto Poturak izjavi? Ja mu vidim glavu i po automatizmu srolam stranicu ili se vratim nazad.

Doduse do mene je, Imam nekakvu listu nepozeljnih u glavi i cim nekoga s te liste vidim, preskacem. :)
Post Reply