Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9251 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

un1ted wrote: 17/11/2020 19:19 Opa malakh, aktivan si? Uh kad se sjetim tvojih komentara pred izbore :)
na koju temu?
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#9252 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Fuzzy Dunlop »

Pa bitan je put kako dođeš do pozicije/posla. Time pokazuješ mladim ljudima da radom i trudom se može postići ono što želiš. A ne, čak i ako si vrhunski stručnjak, bez da te SDA pogura, nema posla.

To je taj mentalni sklop :-)

Ja ne mogu kriviti nekoga što je sa kesom i novčanicom došao kod doktora, nevolja ga natjerala. Ali mogu kriviti doktora i sistem jer je tako.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55630
Joined: 15/12/2008 16:53

#9253 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

HomeSweetHome wrote: 17/11/2020 18:55 Pa dobro, nije bas da su znali da je smrtno bolestan, nemojmo pretjerivati. Ali sigurno su znali da ce NiP-ov kandidat imati veliku podrsku i mogli su ga ppdrzati. Ali ne, SDA je sebi prigrabila ekskluzivno pravo da samo oni predstavljaju Bosnjake, e malo sutra.
Znali su nekoliko dana ranije, sasvim dovoljno.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9254 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Fuzzy Dunlop wrote: 17/11/2020 19:24 Pa bitan je put kako dođeš do pozicije/posla. Time pokazuješ mladim ljudima da radom i trudom se može postići ono što želiš. A ne, čak i ako si vrhunski stručnjak, bez da te SDA pogura, nema posla.

To je taj mentalni sklop :-)

Ja ne mogu kriviti nekoga što je sa kesom i novčanicom došao kod doktora, nevolja ga natjerala. Ali mogu kriviti doktora i sistem jer je tako.
više bih rekao da je bio u formi preporuke, jer tada nije trebao konkurs da bi se zaposljavalo.
Last edited by malakh on 17/11/2020 19:29, edited 1 time in total.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9255 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Stranacko zaposljavanje je itekako problem, ne samo zbog uhljebljavanja a ne dovodjenja radnika, nego i zbog apoliticne omladine koja ima mozda vrhunske sposobnosti za odredjene poslove ali nece nikad doci na red jer nema politicku pozadinu.
Preporuka je nesto drugo, a u preporuke ne spada cinjenica da je neko clan stranke, bilo koje.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9256 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

novi travnik je najbolji pokazatelj koliko se glasači sda okreću prema nipu i dini.

u mjestima gdje je izmjesano stanovništvo, odnos o gdje su pomijesani hrvati i bošnjaci, sda i hdz su jaki kao beton. nazire se da nip može preuzeti ulogu sda.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9257 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Ja stvarno ne zalim da NiP preuzme ulogu SDA, ja zelim da zadrzi ulogu koju je sada preuzeo a to je uloga integrativnog faktora, a ne opet nekakvi ekskluziviteti u zastupanju.
U ovom trenutku mi je sasvim OK da NiP kupi SDA glasace, jer je to potpuno normalno, ali u buducnosti ne bih voljela da to bude SDA vol.2.
Mozda je to utopija, ali ja volim da mislim da je to moguce.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9258 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Potpuno je nebitno sta ce biti, samo je bitno sta ce napraviti.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#9259 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

đe mi je Prpa.....da mi kaže da nisam u pravu :D zna on oko čega :D
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9260 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

madner wrote: 17/11/2020 19:34 Potpuno je nebitno sta ce biti, samo je bitno sta ce napraviti.
E to..... :thumbup:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9261 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

malakh wrote: 17/11/2020 16:15
Patton44 wrote: 17/11/2020 16:08
malakh wrote: 17/11/2020 15:18

sacekaj druze. hajmo logicki gledati. rezultat pobjede kandidata hdza je sto drugi nisu htjeli podrzati kandidata nipa. covjek iz nipa je drugi po broju glasova, sa preko 3 tisuce, dok je kandidat hdza imao nesto iznad 4 tisuce. kandidat sda je imao dvije tisuce.

ako je nipov kandidat bolje prosao na izborima, kako je to izdaja nipa? valjda je to izdaja od strane sda koja nije htjela podrzati boljeg i jaceg kandidata?

slicno se dogodilo na proslim izborima u centru kada je uzeo ajnadzic. da su se df i sdp ujedinili i podrzali onog residata, covjek bi pobijedio. jer je na koncu on imao skoro tisucu glasova vise od kamocaja, a njihov zbir je bio iznad ajnadzicevog.

malo razbistri glavu, pogledaj rezultate i ukljuci logiku.

za visegrad ne znam toliko i nisam pratio, ali je cinjenica da ih je dino utukao i da ce ih utuci na opcim, posebno.

jebaji ga, covjek ima damu. eno ga u ilijasu, masu ljudi izveo na ulicu. otvoreno se tuce sa sda, a gdje su ostali. pa kada se sve sagleda i zasluzio je da ponese zastavu.
Ko ce dobit koliko glasova niko nije mogao znati. Od ukupno 6000 bosnjacki glasova koliko su dobila ta dva kandidata,pobjedio hdz-ov kandidat sa 4000. Za razliku od SDA, NiP je tek osnovao odbor i bilo je logicno da podrzi njihovog kandidata, po tebi SDA je trebala njihovog. I u Kladusi nije htio sa ostalim protiv babe, il su i tamo trebali svi oni za njegovog kandidata. :run:
Vazno je tuc SDA, a koce profitirat je nevazno.
rezultati su pokazali na je kandidat nipa imao 50% vise glasova od kandidata sda. to je dovoljan dokaz tko je radio na razjedinjavnju bosnjackih glasova.

ne razumijem tu logiku, jucer osnivani i zbog toga nuzno mora podrzati sda. ovdje ispada da je sda morala podrzati njihovog kandidata.
Sve ti dobro razumijes samo se pravis dalabu.Prvi put na izbore i odma za nacelnika.Sto u drugim opstinama gdje su se prijavili za izbore nisu imali kandidata za nacelnika. SDA je u Visegradu imala isto 50% glasova vise,vazi li ovo boldano i za nip.
Ono malo povratnika oko Visegrada sto se vratilo ostavio je bez ionog jednog njihovog predstavnika.snsd i sds su mu skupile
potpise da bi se mogao uopste prijaviti za izbore.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9262 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

za tog što je u visegradu, kaže da živi u sarajevu, a tamo ide samo kada su sjednice. da li je to istina?

nesto slicno kao i sa predstavnicima sda u rsu. masovno žive u tuzli, odu na sjednicu i to je to. da li se tako predstavlja ono malo bošnjaka koji žive u rsu?

a da je jučer osnovan, ima ustavno pravo da kandidira. kontas?

i njegov kandidat je imao više glasova od kandidata sda. logički slijed je da je sda podbacila što nije podržala kandidata kojeg su bosnjaci većinski podržali na izborima. prosto kao pasulj.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#9263 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

Eto, ono što smo znali je i potvrdio - nema teorije za Rumenog u NiP-u.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9264 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

SDA mora shvatiti i prihvatiti da se vrijeme promjenilo, da dolaze nove mlade snage, novi ljudi, obrazovaniji ljudi i da tim ljudima moras ponuditi puno puno vise od ratne propagande, laznog patriotizma i puno vise od Prevljaka, Ajandzica Pušine i slicno...

Vrlo je jednostavno...

Sve je manje onih zasluznih i postovanih ljudi u SDA... Nema ih skoro nikako ili su pomrli ili su otišli... I SDA nudi ljudima Prevljaka??? Zahiragica??? Pušinu???

Jednostavno trenutno SDA je evidentno u nekom svom paralelnom svijetu odsjeceni od realnosti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#9265 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by un1ted »

Patton44 wrote: 17/11/2020 16:08 Ko ce dobit koliko glasova niko nije mogao znati.
Slazem se, mogli smo bacati teoriju, ko je "kukavičije jaje". Sada imamo tačne podatke, poredak, broj glasova i šta kaže narod, ko je kukavičje jaje?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9266 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Osim_13 wrote: 17/11/2020 20:19 Eto, ono što smo znali je i potvrdio - nema teorije za Rumenog u NiP-u.
Pa nema opste potrebe, Delic je dokazao da je Efendic samo jedan napuhani balon i nista vise... Nepoznati lik ga je pobjedio na njegovom terenu... Dakle jasno je....
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9267 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Kao da SDA ima nesto vise ponuditi od toga.

Stranka je imuna na pokusaje modernizacije jer je to sama sustina, interes, sredjivanje i talovi.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9268 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

ABH017 wrote: 17/11/2020 16:36
Patton44 wrote: 17/11/2020 13:58
drug_profi wrote: 17/11/2020 13:11

Ti i inače imaš običaj da stavljaš drugima riječi u usta. Uz glupe smajlije naravno, da pokažeš svoju itelektualnu nadmoć, pretpostavljam.

NiP je sad deklarativno protiv takvih pojava, kao i četvorka. Da su potpuno operisani od toga - nisu naravno, jer je uvijek do pojedinca. Stvar je u kom će smijeru ići kada se nađu u iskušenju i u kojoj će razmjeri to da se dešava. SDA je faktički učinila da je korupcija, nepotizam i partitokratija način funkcionisanja društva.
Hoće li četvorka umjeti da pjeva ko što su birači pjevali o njoj, vidjećemo.
A u praksi.
Za godinu dana oko 300 zaposlenih po stranackoj osnovi. Ko je sve postavljan samo na direktorska mjesta.
O djelenju novca je izlisno i govoriti.
Što? Jel to vama SDA zaljubljenicima problem kad se TRANSPARENTNO da 60.000 BANU, a nije problem kad nam malinar nabavlja respiratore, koji vrijede plafon 3 miliona, plafon, za 10,5 milona KM, a da niko ne zna ni kako ni po kojem osnovu.
To što ti ideološki ne podnosiš Dinu, pa ni bilo koga ko je protiv SDA, jer mi nismo ni Bošnjaci ni muslimani po aršinima vaših "bogova", ne daje ni mrvu snage tvojim "argumentima".
Sve više vam priča liči na srbijansko ludilo, pod plaštom Aleksandra Vučića, i sataniziranja svakog ko imalo kritikuje "nedodirljivog".
P. S.
I to neispravne respiratore s kojima se region šprda, a Sebijine službe zadnjih par dana pokušavaju da nas ubijede da su ispravni. :lol:
Ne znam o čemu da pričamo dalje...
Nija nama nista problem,al obecali ste narodu da necete raditi ono sto ste radili dok ste bili u SDA.
Nevalja lagat.....ko hoce slagat hoce i ukrast.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9269 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

ABH017 wrote: 17/11/2020 16:58
Patton44 wrote: 17/11/2020 14:53


Rezultat tuce....hdz dobio nacelnika. Ni sanjat nisu mogli.
Isto u Visegradu,sad nijedan bosnjak nema u opstinskom vjecu.
Aferim adzija
A šta smo imali od dosadašnjeg, SDA kadra, u Novom Travniku? Osim što je Bake, neki dan, opalio jednu granatu. Zašto se nije povukao taj nezavisni SDA kandidat?
U Višegradu se, koliko ja znam, svake godine redovno četnici postrojavaju, a Bošnjaci ne smiju ni da obilježe stradanje Bošnjaka, kako treba. Kakva onda fajda od tih SDA vijećnika? Pa nek ih nema nikako.
To što je vama krivo, što vaši uhljebi gube pozicije, e za to vam mogu kupit maramice, ako treba.
Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#9270 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Patton44 wrote: 17/11/2020 20:54
ABH017 wrote: 17/11/2020 16:58
Patton44 wrote: 17/11/2020 14:53


Rezultat tuce....hdz dobio nacelnika. Ni sanjat nisu mogli.
Isto u Visegradu,sad nijedan bosnjak nema u opstinskom vjecu.
Aferim adzija
A šta smo imali od dosadašnjeg, SDA kadra, u Novom Travniku? Osim što je Bake, neki dan, opalio jednu granatu. Zašto se nije povukao taj nezavisni SDA kandidat?
U Višegradu se, koliko ja znam, svake godine redovno četnici postrojavaju, a Bošnjaci ne smiju ni da obilježe stradanje Bošnjaka, kako treba. Kakva onda fajda od tih SDA vijećnika? Pa nek ih nema nikako.
To što je vama krivo, što vaši uhljebi gube pozicije, e za to vam mogu kupit maramice, ako treba.
Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Jarane tu namjensku industriju je ustroji i postrojio Tito i socijalizam, da nije njih bilo ni toga ne bi imali. Nemoj se kiti tuđim perijem. :oops:
di_natale
Posts: 160
Joined: 31/03/2014 21:21

#9271 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by di_natale »

Osim_13 wrote: 17/11/2020 20:19 Eto, ono što smo znali je i potvrdio - nema teorije za Rumenog u NiP-u.
Iz priče se nazire da bi bilo, ali istog trenutka one noći nakon što je objavio Asima, morao je odstupiti iz SDA.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9272 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 »

Patton44 wrote: 17/11/2020 20:54
ABH017 wrote: 17/11/2020 16:58
Patton44 wrote: 17/11/2020 14:53


Rezultat tuce....hdz dobio nacelnika. Ni sanjat nisu mogli.
Isto u Visegradu,sad nijedan bosnjak nema u opstinskom vjecu.
Aferim adzija
A šta smo imali od dosadašnjeg, SDA kadra, u Novom Travniku? Osim što je Bake, neki dan, opalio jednu granatu. Zašto se nije povukao taj nezavisni SDA kandidat?
U Višegradu se, koliko ja znam, svake godine redovno četnici postrojavaju, a Bošnjaci ne smiju ni da obilježe stradanje Bošnjaka, kako treba. Kakva onda fajda od tih SDA vijećnika? Pa nek ih nema nikako.
To što je vama krivo, što vaši uhljebi gube pozicije, e za to vam mogu kupit maramice, ako treba.
Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Mi, vi, oni. Ja nisam član ni jedne stranke. Niti me to zanima. Samo pišem na forumu ono što je istina. Argumentovano. Kako se obilježava stradanje Bošnjaka u Višegradu? Uvijek se sjetim bašluka na mezarju na kojem je izbrušena riječ GENOCID.
Jel se to četnici ne postrojavaju svake godine u Višegradu?

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com ... a-47848050
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9273 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 »

Patton44 wrote: 17/11/2020 20:33
ABH017 wrote: 17/11/2020 16:36
Patton44 wrote: 17/11/2020 13:58
A u praksi.
Za godinu dana oko 300 zaposlenih po stranackoj osnovi. Ko je sve postavljan samo na direktorska mjesta.
O djelenju novca je izlisno i govoriti.
Što? Jel to vama SDA zaljubljenicima problem kad se TRANSPARENTNO da 60.000 BANU, a nije problem kad nam malinar nabavlja respiratore, koji vrijede plafon 3 miliona, plafon, za 10,5 milona KM, a da niko ne zna ni kako ni po kojem osnovu.
To što ti ideološki ne podnosiš Dinu, pa ni bilo koga ko je protiv SDA, jer mi nismo ni Bošnjaci ni muslimani po aršinima vaših "bogova", ne daje ni mrvu snage tvojim "argumentima".
Sve više vam priča liči na srbijansko ludilo, pod plaštom Aleksandra Vučića, i sataniziranja svakog ko imalo kritikuje "nedodirljivog".
P. S.
I to neispravne respiratore s kojima se region šprda, a Sebijine službe zadnjih par dana pokušavaju da nas ubijede da su ispravni. :lol:
Ne znam o čemu da pričamo dalje...
Nija nama nista problem,al obecali ste narodu da necete raditi ono sto ste radili dok ste bili u SDA.
Nevalja lagat.....ko hoce slagat hoce i ukrast.
Treba li ti maramica?
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9274 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 »

Milenkov buraz wrote: 17/11/2020 21:06
Patton44 wrote: 17/11/2020 20:54
ABH017 wrote: 17/11/2020 16:58

A šta smo imali od dosadašnjeg, SDA kadra, u Novom Travniku? Osim što je Bake, neki dan, opalio jednu granatu. Zašto se nije povukao taj nezavisni SDA kandidat?
U Višegradu se, koliko ja znam, svake godine redovno četnici postrojavaju, a Bošnjaci ne smiju ni da obilježe stradanje Bošnjaka, kako treba. Kakva onda fajda od tih SDA vijećnika? Pa nek ih nema nikako.
To što je vama krivo, što vaši uhljebi gube pozicije, e za to vam mogu kupit maramice, ako treba.
Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Jarane tu namjensku industriju je ustroji i postrojio Tito i socijalizam, da nije njih bilo ni toga ne bi imali. Nemoj se kiti tuđim perijem. :oops:
Ma pusti lika. Mislim da ne zna ni gdje se nalazi Novi Travnik. BNT nekad zapošljavao 15.000 radnika, sad jedva 300-400. Izgleda kao pustahija, ruševina. Razrušeno 50% objekata, a ono što se još nije srušilo izdato malim privatnim firmama pod zakup.
I to je ta strašna državna politika. 25 godina se samo gledalo kako da se uhljebi i obezbijedi uski stranački krug ljudi i njihovih familija. Kakav razvoj i privreda. Ne mogu ni da okreče ono što su zatekli kad su došli na vlast.
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#9275 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Almir_ »

Mi bosnjaci imamo problem glavni,kad se razilazimo to odmah ide skroz-kraj dovidjenja.
Pogledajte druge narode,mogu se posvadjati ali interes mjesta odakle su je na prvom mjestu.
Dino je jos uvijek mlad,ako ne bude skupio dovoljno mudrosti,znanja a dodje jednog dana na teren covicu,dodiku bojim se da ce ga pomesti sa politicke scene.
Jedini razlog - trnovit je put postenog u ovom sistemu.
A Dino je krenuo posteno.
Post Reply