Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#46626 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Ma ja mislim da su se već trebali nametnuti u tim urbanim centrima kao kvalitetna alternativa pa onda iz njih polako širiti uticaj i na manja mjesta. Ipak su oni na sceni poprilično dugo i ako previše okljevaju, neko će im drugi pokupiti kajmak a oni će onda opet ostati samo bitan faktor u KS.
Što se tiče saradnje sa NiP i ostatkom četvorke, zaista se nadam da će tako biti ali ipak iskreno se malo i bojim. SVe je ok dok je glavna vodilja bila samo skinuti SDA, ali svi smo svjesni da između tih stranaka ima jako velikih i dubokih ideoloških razlika i strah me je da će kad se ovo sve malo smiri početi te razlika da izranjaju. Nadam se da će svi unutar te koalicije biti dovoljno mudri da to riješe na normalan način. Također, nadam se da neće biti sukoba oko "raspodjele plijena" u narednim godinama.

A što se tiče SBB i DFa, slažem se da njih treba na svakom nivou poslati na smetljište.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#46627 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by addem »

Opcina centar podaci sa izbori.ba
Šifra Politički subjekt Broj glasova %
02317 NAROD I PRAVDA 2.623 21,75
00090 SDA-STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 2.438 20,21
00877 NAŠA STRANKA 2.303 19,09
00008 SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 1.320 10,94
02320 PLATFORMA ZA PROGRES 695 5,76
01182 SBB 534 4,43
02930 DEMOKRATSKA FRONTA-GRAĐANSKI SAVEZ 497 4,12
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#46628 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Tek kad se država vrati u kolosjek vladavine prava, jednakog za sve, onda ovdje ima mjesta za priču o ideologiji.
Ko god to započne prije toga, namjerno puca koaliciji u noge.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#46629 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

drug_profi wrote: 16/11/2020 16:07 Tek kad se država vrati u kolosjek vladavine prava, jednakog za sve, onda ovdje ima mjesta za priču o ideologiji.
Ko god to započne prije toga, namjerno puca koaliciji u noge.
vlast i fotelje su cudo.....nadam se da nekima neće pomutiti razum
Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#46630 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Spektakluk »

avenija wrote: 16/11/2020 12:40 Nasa stranka krenula putem SDA(vaznije Sarajevo od 10 drugih), logicno da ce biti ugasena i u Zenici i Tuzli.
Lokalna Sarajevska stranka i drago mi je da nestaju sa scene van Sarajeva.
Kako ugaseni? Evo gledam rezultate u Tz i imaju 2 vijecnicka mjesta, a do sada nisu imali ni jedno. Ono sto je interesantno je mala razlika izmedju SDA i SDP. SDA, SD i ostali sateliti trenutno u koaliciji na nivou TK imaju vecinu u GV Tuzla. Jel moguce, da je SDP ovoliko potonuo?
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#46631 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kako je moguce da je nasa stranka u centru tek treca po snazi? malo sam se razocarao zbog toga, ali mi i nije jasno.

mandic je njihov kandidat i ocekivao sam da ce ljudi po automatizmu pored mandica davati glasove nasoj stranci.

steta...
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#46632 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by addem »

malakh wrote: 16/11/2020 21:29 kako je moguce da je nasa stranka u centru tek treca po snazi? malo sam se razocarao zbog toga, ali mi i nije jasno.

mandic je njihov kandidat i ocekivao sam da ce ljudi po automatizmu pored mandica davati glasove nasoj stranci.

steta...
Mandic je prosao jer su pametni bili smanjili sujete i pogurali jedni druge. Nasa stranka puno vise dobiva u koaliciji nego sto to realno na terenu glasovima zaradi. I to je zato sto su sa druge strane Dino i Neka. Do kada ce tako biti da vidimo.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#46633 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

addem wrote: 16/11/2020 22:08
malakh wrote: 16/11/2020 21:29 kako je moguce da je nasa stranka u centru tek treca po snazi? malo sam se razocarao zbog toga, ali mi i nije jasno.

mandic je njihov kandidat i ocekivao sam da ce ljudi po automatizmu pored mandica davati glasove nasoj stranci.

steta...
Mandic je prosao jer su pametni bili smanjili sujete i pogurali jedni druge. Nasa stranka puno vise dobiva u koaliciji nego sto to realno na terenu glasovima zaradi. I to je zato sto su sa druge strane Dino i Neka. Do kada ce tako biti da vidimo.
rekao bih samo dino. kakav neka. dino je mandicu odlicno trasirao put na soukbubaru i na sipu. to su tradicionalni glasaci ajnadzica, koji su ovaj put bili za mandica.

a sa prvim dijelom se slazem, ali realno, ocekivao sam vise glasova i mandata.
User avatar
Better Man
Posts: 16775
Joined: 01/10/2006 20:10

#46634 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Better Man »

addem wrote: 16/11/2020 16:06 Opcina centar podaci sa izbori.ba
Šifra Politički subjekt Broj glasova %
02317 NAROD I PRAVDA 2.623 21,75
00090 SDA-STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 2.438 20,21
00877 NAŠA STRANKA 2.303 19,09
00008 SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 1.320 10,94
02320 PLATFORMA ZA PROGRES 695 5,76
01182 SBB 534 4,43
02930 DEMOKRATSKA FRONTA-GRAĐANSKI SAVEZ 497 4,12
Nema više seoskog varalice i prodane duše i lažnog socijaldemokrate brkatog kosonje Tope. Završio je i on sa svojim talovima.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#46635 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by addem »

malakh wrote: 16/11/2020 23:06
addem wrote: 16/11/2020 22:08
malakh wrote: 16/11/2020 21:29 kako je moguce da je nasa stranka u centru tek treca po snazi? malo sam se razocarao zbog toga, ali mi i nije jasno.

mandic je njihov kandidat i ocekivao sam da ce ljudi po automatizmu pored mandica davati glasove nasoj stranci.

steta...
Mandic je prosao jer su pametni bili smanjili sujete i pogurali jedni druge. Nasa stranka puno vise dobiva u koaliciji nego sto to realno na terenu glasovima zaradi. I to je zato sto su sa druge strane Dino i Neka. Do kada ce tako biti da vidimo.
rekao bih samo dino. kakav neka. dino je mandicu odlicno trasirao put na soukbubaru i na sipu. to su tradicionalni glasaci ajnadzica, koji su ovaj put bili za mandica.

a sa prvim dijelom se slazem, ali realno, ocekivao sam vise glasova i mandata.
Neka je jak tamo gdje dine jedva u tragovima da ima.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#46636 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Da nije bilo Vrete i Marjanovica u skupstini KS mozda bi i bolje prosli.
Hakiz
Posts: 40564
Joined: 30/07/2015 20:01

#46637 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ljudi su opet glasali po nacionalnom ključu. Tamo gdje je bio kandidat NIP-a, Bošnjak, glasali su za njega. Tamo gdje je bio nebošnjak kojeg podržava NIP, glasali su za njega. Ali bitno je da ga podržava stanka koja je realno Bošnjačka, NiP.

Tako da je možda tačno da je BiH podijeljenja tronacionalno za sva vremena i da od građanske nema ništa.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46638 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 17/11/2020 01:12 Ljudi su opet glasali po nacionalnom ključu. Tamo gdje je bio kandidat NIP-a, Bošnjak, glasali su za njega. Tamo gdje je bio nebošnjak kojeg podržava NIP, glasali su za njega. Ali bitno je da ga podržava stanka koja je realno Bošnjačka, NiP.

Tako da je možda tačno da je BiH podijeljenja tronacionalno za sva vremena i da od građanske nema ništa.
I ja ovo htjedo da napisem.
Sve one glasove sto je vecinom SDA kupila,to sada kupi Konakovic ...jer vecina tih glasaca glasa po imenu i etniji a manje po kvalitetu.Pa koliko samo glasova NS izgubi samo zato sto je vodi Pedja...jos je godinama SDA masinerija filovala ljude da je automatski cetnik i eto ga.Evo sada ovdje na lokalu,na fb profilu kandidata NSa za nase vijece,lik otvoreno jednom pise kao dobar si kandidat i sve ali si u pogresnoj stranci koja kao nije drzavnicka.Starkelj neki debilni koji je u trecoj dobi otkrio fb.
Proteci ce ovdje jos vode dok se u glavama ljudi ne izbiju rijeci rat,etnija,cetnik,balija,i ostale rijwci koje su ove krimo etnicke stranke drzale na vlasti sve ove godine
Hakiz
Posts: 40564
Joined: 30/07/2015 20:01

#46639 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ako kandidati nebošnjaci budu morali dobiti "dozvolu" od NiP-a, ako im NiP bude davao certifikat da su "po tabijatu" pa da smiju biti kandidati, kakav je to koncept multinacionalnog, građanskog itd društva?

Za plakati.

EDIT:

Ne u smislu da će NiP formalno dati dozvolu, nego će Bošnjačko glasačko tijelo koje nije za SDA gledati koga od nebošnjaka NiP podržava, pa kojeg ne podrži, taj neće ni dobiti glasove. A druge stranke, uključujući Našu stranku, će morati na to paziti.

Nadam se da neće tako biti, i da su ovo dječiji koraci stvarnih promjena kako vole reći "paradigme", ali iskustvo mi ne daje puno nade. Kakva je promjena ako umjesto Bakira i Sebije budu Elmedin i Dalija? I Egipćani su umjesto Mubaraka doveli Sisija, pa ništa, opet ostala diktatura.

Vidjećemo.
Last edited by Hakiz on 17/11/2020 01:41, edited 2 times in total.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46640 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Ne mislim da to Konakovic radi ali od njihove baze se mogu ocekivati i takvi potezi i negodovanja...jer njegovo glasacko tijelo je malo manje radikalno od SDAovog ali u biti to je ista baza i ima i tu fanatika,samo manje.
Hakiz
Posts: 40564
Joined: 30/07/2015 20:01

#46641 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Da, ne mora to biti namjera NiP-a i Konakovića, ali ako rezultat ispadne takav, džaba.

A ako se to počne dešavati i mimo namjere stranke i njenog vođe, koliko možemo vjerovati u snagu karaktera vođe koji će odlučiti da to ne iskoristi? Pritisak jastrebova iz stranke?

Biće interesantno pratiti sljedeće dvije godine.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#46642 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Paziti, građanska je razvaljivana 30 godina.
Ne moze za dvije da se popravi.
Znaci korak po korak. Prvo da se Bosnjacka vecina uvjeri da nisu svi "vlasi" neprijatelji, i da ima dosta onih koji dijele i dobro i zlo sa njima.
Pa kad se na to priviknu, onda ce poceti da sami vjeruju kandidatima koji nisu Bosnjaci, bez tuđeg muhura.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#46643 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Bitno je da je Srdjan pobijedio i da NS napokon ima jednog nacelnika u BiH. Nisam bas upratio detaljne rezultate NS, no opcenito, kako sam i pretpostavio NS nije ostvarila rast u odnosu na 2018., cak je primjetan pad. To je svakako rezultat loseg operativnog rukovodjenja strankom, i sramotno je da dok je SDA Na konopcima NS kao najperspektivnija gradjanska stranka nije mogla ostvariti rast. Ocekujem da neko za ovo odgovara, narocito oni u stranci koji nisu bili za Cetvorku i zajednicki nastup.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46644 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

tutku wrote: 17/11/2020 09:50 Bitno je da je Srdjan pobijedio i da NS napokon ima jednog nacelnika u BiH. Nisam bas upratio detaljne rezultate NS, no opcenito, kako sam i pretpostavio NS nije ostvarila rast u odnosu na 2018., cak je primjetan pad. To je svakako rezultat loseg operativnog rukovodjenja strankom, i sramotno je da dok je SDA Na konopcima NS kao najperspektivnija gradjanska stranka nije mogla ostvariti rast. Ocekujem da neko za ovo odgovara, narocito oni u stranci koji nisu bili za Cetvorku i zajednicki nastup.
Pričekao bih konačne rezultate i ne bih poredio opće izbore sa lokalnima u slučaju NS. Pogledaj rezultate u 2016. i usporedi sa 2020. Treba kalkulirati i sa odlaskom iz NS D. Marjanovića, onog selje sa Ilidže i još ponekih.

Osim toga, NS se spočitavalo da se ne širi po drugim mjestima van KS. Evo gledam rezultate u Kaknju gdje su osnovani prije dvije-tri godine. 1280 glasova trenutno i dva ili tri općinska vijećnika. Četvrta stranka po rezultatu i sigurno nekakav faktor ubuduće.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46645 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Ja sam u NS bukvalno od osnivanja i znam slijed dogadjaja kako ljudi reaguju na NS i kako je tesko da NS uzme glasove,ma kakve dobre kandidate imala a posebno je tesko uzeti glasove tamo gdje ima jak SDP recimo.BiH i njeni gradjani su zatrovani i ubijeni u pojam nacionalistickom retorikom i ne mogu uopste da svare kojem spektru pripada NS.Kada NS radi kampanju i razgovara sa ljudima...svima smo simpaticni,pamtni,obrazovani,neukaljani ali opet kada dodju u glasacku kutiju,odluce se za ukaljani SDP,SDA,Bijedica i ostale bijedice...jedostavno ne mogu da daju glas,to je nesto jace od njih.
Mnogima smeta sto je predsjednik Predrag pa iz tog razloga ne daju glas i ovo su sve dozivljaji iz prve ruke iz kampanje.
NS nije populisticka stranka i zato i ne moze imati veliki broj glasova...mi ne volimo istinu i realnost,naviknuti smo na lazna obecanja ikriminal i takve i biramo najcesce.

NS uvijek ima odlicne kandidate ali kao stranka ukupno ne mogu nikada postici bolji rezultat,jer kod nas ljudi NE BIRAJU,nego glasaju po navici,iz straha,po upustvu i sve dok to bude tako,nece biti jaceg napretka,jer se etnija i ime stavljaju ispred sposbnosti i aktivizma.

evo sada na listi je bio jedan covjek koji je aktivista cijeli zivot i koji je u svoju mjesnu zajednicu ulozio i vlastitih para i donio donacija i projekata nego cijela opstinska administracija od rata na ovamo i rekao je da se odrice pausala,davati ce djeci,stopendirati nekog ucenika,platiti ekskurziju itd itd i stvarno covjek je cist i dobar i vrijedan 100% i sve i nisu ga podrzali ni u njegovoj mjesnoj zajednici ,iako im je uradio vise nego svi zajendo u vijecu ...puteve pravio poslije poplava,nove puteve probijao ,ma nema sta nije radio i sve ima dokumentovano ali dzaba

i kada to vidim i razmislim malo,vidim da mi samo hocemo kriminalce,sljam,nepismene da sebi kradu i da narod ima o cemu pricati u kafani...ocito nikoga ne zanima napredak i razvoj.
ovo je meni najtuznija cinjenica
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#46646 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konami666 »

zippoo87 wrote: 17/11/2020 11:17 Ja sam u NS bukvalno od osnivanja i znam slijed dogadjaja kako ljudi reaguju na NS i kako je tesko da NS uzme glasove,ma kakve dobre kandidate imala a posebno je tesko uzeti glasove tamo gdje ima jak SDP recimo.BiH i njeni gradjani su zatrovani i ubijeni u pojam nacionalistickom retorikom i ne mogu uopste da svare kojem spektru pripada NS.Kada NS radi kampanju i razgovara sa ljudima...svima smo simpaticni,pamtni,obrazovani,neukaljani ali opet kada dodju u glasacku kutiju,odluce se za ukaljani SDP,SDA,Bijedica i ostale bijedice...jedostavno ne mogu da daju glas,to je nesto jace od njih.
Mnogima smeta sto je predsjednik Predrag pa iz tog razloga ne daju glas i ovo su sve dozivljaji iz prve ruke iz kampanje.
NS nije populisticka stranka i zato i ne moze imati veliki broj glasova...mi ne volimo istinu i realnost,naviknuti smo na lazna obecanja ikriminal i takve i biramo najcesce.

NS uvijek ima odlicne kandidate ali kao stranka ukupno ne mogu nikada postici bolji rezultat,jer kod nas ljudi NE BIRAJU,nego glasaju po navici,iz straha,po upustvu i sve dok to bude tako,nece biti jaceg napretka,jer se etnija i ime stavljaju ispred sposbnosti i aktivizma.

evo sada na listi je bio jedan covjek koji je aktivista cijeli zivot i koji je u svoju mjesnu zajednicu ulozio i vlastitih para i donio donacija i projekata nego cijela opstinska administracija od rata na ovamo i rekao je da se odrice pausala,davati ce djeci,stopendirati nekog ucenika,platiti ekskurziju itd itd i stvarno covjek je cist i dobar i vrijedan 100% i sve i nisu ga podrzali ni u njegovoj mjesnoj zajednici ,iako im je uradio vise nego svi zajendo u vijecu ...puteve pravio poslije poplava,nove puteve probijao ,ma nema sta nije radio i sve ima dokumentovano ali dzaba

i kada to vidim i razmislim malo,vidim da mi samo hocemo kriminalce,sljam,nepismene da sebi kradu i da narod ima o cemu pricati u kafani...ocito nikoga ne zanima napredak i razvoj.
ovo je meni najtuznija cinjenica
Sa ovim si pogodio sve u sridu! Možeš ti uraditi šta god hoćeš ali kad on tebe gleda po imenu a ne po tome kakva si osoba nema tu naprijed.
Treba proći još nekoliko generacija prije nego se to promijeni, zato pametni nemaju živaca a ni života da čekaju pa se ispale vani.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#46647 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

zippoo87 wrote: 17/11/2020 11:17 Ja sam u NS bukvalno od osnivanja i znam slijed dogadjaja kako ljudi reaguju na NS i kako je tesko da NS uzme glasove,ma kakve dobre kandidate imala a posebno je tesko uzeti glasove tamo gdje ima jak SDP recimo.BiH i njeni gradjani su zatrovani i ubijeni u pojam nacionalistickom retorikom i ne mogu uopste da svare kojem spektru pripada NS.Kada NS radi kampanju i razgovara sa ljudima...svima smo simpaticni,pamtni,obrazovani,neukaljani ali opet kada dodju u glasacku kutiju,odluce se za ukaljani SDP,SDA,Bijedica i ostale bijedice...jedostavno ne mogu da daju glas,to je nesto jace od njih.
Mnogima smeta sto je predsjednik Predrag pa iz tog razloga ne daju glas i ovo su sve dozivljaji iz prve ruke iz kampanje.
NS nije populisticka stranka i zato i ne moze imati veliki broj glasova...mi ne volimo istinu i realnost,naviknuti smo na lazna obecanja ikriminal i takve i biramo najcesce.

NS uvijek ima odlicne kandidate ali kao stranka ukupno ne mogu nikada postici bolji rezultat,jer kod nas ljudi NE BIRAJU,nego glasaju po navici,iz straha,po upustvu i sve dok to bude tako,nece biti jaceg napretka,jer se etnija i ime stavljaju ispred sposbnosti i aktivizma.

evo sada na listi je bio jedan covjek koji je aktivista cijeli zivot i koji je u svoju mjesnu zajednicu ulozio i vlastitih para i donio donacija i projekata nego cijela opstinska administracija od rata na ovamo i rekao je da se odrice pausala,davati ce djeci,stopendirati nekog ucenika,platiti ekskurziju itd itd i stvarno covjek je cist i dobar i vrijedan 100% i sve i nisu ga podrzali ni u njegovoj mjesnoj zajednici ,iako im je uradio vise nego svi zajendo u vijecu ...puteve pravio poslije poplava,nove puteve probijao ,ma nema sta nije radio i sve ima dokumentovano ali dzaba

i kada to vidim i razmislim malo,vidim da mi samo hocemo kriminalce,sljam,nepismene da sebi kradu i da narod ima o cemu pricati u kafani...ocito nikoga ne zanima napredak i razvoj.
ovo je meni najtuznija cinjenica

ove tri boldirane stvari ipak nisu tacne. prva, obesmisljava uopce postojanje te stranke, dakle poenta svake politike jeste i mora biti - osvajanje vlasti. vlast se osvaja tako sto se dobija najvise glasova. ako NS ne zeli igrati po tim pravilima onda ne vidim razlog postojanja. to je kao fudbaler koji ne zeli zabijati golove.

drugo, nijedna stranka na svijetu nema uvijek odlicna kandidate, a pogotovo ne bh. stranke. ja se slazem da NS za razliku od vecine drugih bh. stranaka najcesce ima kvalitetne kandidate, no ovi lokalni izbori su pokazali da je isplivalo dosta mediokriteta tamo koji su totalni anonimusi na bilo kojem polju i bojim se da ce se to odraziti i na rezultat.

trece, ovo bi mozda i moglo vaziti i vecina nas (ja prvi) je bila na ivici prihvatanja ovog razmisljanja, medjutim ovi izbori su pokazali da nije tako, jer evo bas je razbijen taj strah na mnogim primjerima - uzmi samo Ilidzu i mnoge druge opcine.

Dakle, krivicu ne treba svaljivati na glasace, oni su uvijek isti, a razlicito reaguju u odnosu na ono sto im se ponudi. Od NS se moglo i moralo ponuditi vise, pa da ne svjedocimo situaciji kako na rubnim opcinama sa KS, kakav je Konjic neki SNSD ima vise glasova od Nase stranke.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46648 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Ne mozes ljude natjerati da glasaju za nekoga...niti je NS stranka koja ce dijeliti "banane majmunima" da dobije sto vise glasova...jer svrha jeste uzeti glasove ali nisu svi glasovi cisti i nisu svi ljudi pozeljni u stranci i na listama.
dokaz su ti ovo sto smo do sada imali

ja ovo licno pisem najvise za svoju sredinu,jer ovdje znam kako ljudi razmisljaju...mozda je drugacije u Sarajevu,Kaknju,Zenici

ima naravno problema i u rukovodstvu stranke,gdje prave iste greske iz izbora u izbore i ne rade nista da poprave stvari
ali ima dosta i do ljudi koji nece da se ukljuce...Pedja je milion puta do sada ponovio,da se moraju ljudi u odredjenom gradu udruziti i formirati grupu ljudi koji zele da mijenjaju i rade,a da ce on osigurati onda logistiku a i dodje on licno prica sa ljudima,dogovori neke osnovne stvari.

ne moze on baciti grah na kartu BiH i gdje se raspe grah,tu praviti odbor...odbor je temelj i ljudi se moraju angazovati i stvoriti kriticnu masu iz koje ce nastati odbor.
Nece ni NS nikada doci sa kesom para,naci 2-3 krimosa na lokalu i reci evo vam pare za odbor,kupuj ljude i glasove...jer NS se bori protiv ovog

Dakle ne mozes ti ici glavom bez obzira i protiv biraca...gdje te prihvataju i zele,tu i imas rezultate,gdje ne zele nemas
pa evo primjer ti je Ilidza u Sarajevu....Svi znaju za NS na tom dijelu a jedva ubace jednog ili nijednog kandidata u vijece...jednostavno na tom podrucju ne zele NS,zele krkane kao sto su Memic i Prevljak ...vecinski zele...
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#46649 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by HomeSweetHome »

Polako ljudi, korak po korak. Pred njima je jako tezak zadatak a to je da rezultatima rada i jednakim tretmanom svih gradjana, jednakom borbom za svakog gradjanina na svakom pedlju BiH gdje su prisutni ljudima izbiju iz glava "bolje da me moj jase, nego da me anamonaj nosi krkace"... To ce se postici samo rezutatima, a za to treba vremena jer smo u 3pm otisli. I dalje idemo, treba to prvo zaustaviti. Dzaba prica, samo djela... Dobro su startali, NiP, pogotovo Kifla je tako iskreno i iz petnih zila podrzao Srleta, i prvi je skocio u njegovu odbranu kad su hablesine pokusale da ga diskredituju na bazi njegovog imena. Govnari.
Kako kaze Rambo Amadeus "ta prica je za do 300 €"...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46650 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

Locked