Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#9176 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pinkman »

izvrsni direktor wrote: 16/11/2020 12:58
geralt wrote: 16/11/2020 11:47 Mislim da je Dini sljedeci logican potez kandidatura za bosnjackog clana Predsjednistva 2022 ispred Cetvorke. Ne zato sto je bitna funkcija, vec sto ce time "povuci" svoje kandidate na nizim nivoima.
Predsjedavajuci vijeca ministara ce od 2022. dino biti. A ministarstvo finansija ce NS voditi
Nece. Sad je Tegeltija, prije toga je bio Zvizdic i poslije njega mora biti neki Hrvat.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#9177 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Porodice Foht »

demagog wrote: 16/11/2020 12:29
merk030 wrote: 16/11/2020 11:58 Samo će Dinina ekipa se morati malo pokazati, medijski mislim. On, bukvalno, sam vodi cijelu priču, treba još glasnih ljudi poput njega.
Ovo je glavni problem NiP-a. Konakovic im je 80% stranke.
Ima to i dobre strane ali ima i lose.
Vjerovatno ce Muzur sada dobiti vise prilike a Campara bi bio najbolji transfer jer je dobar u medijskim istupima te hrabar i tvrdoglav, kao i Kifla.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9178 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by studiorum_tuzlaensis »

pinkman wrote: 16/11/2020 13:19
izvrsni direktor wrote: 16/11/2020 12:58
geralt wrote: 16/11/2020 11:47 Mislim da je Dini sljedeci logican potez kandidatura za bosnjackog clana Predsjednistva 2022 ispred Cetvorke. Ne zato sto je bitna funkcija, vec sto ce time "povuci" svoje kandidate na nizim nivoima.
Predsjedavajuci vijeca ministara ce od 2022. dino biti. A ministarstvo finansija ce NS voditi
Nece. Sad je Tegeltija, prije toga je bio Zvizdic i poslije njega mora biti neki Hrvat.
Bevanda ili Krišto. Tipujem na još jedan mandatić bevande, dok mu udovi ne struhnu.

Dino će biti ministar izbjeglica i borackih pitanja :D
Blackjack21
Posts: 250
Joined: 05/11/2012 21:35

#9179 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Blackjack21 »

Ja nemam problem s tim što je Dino prevrtljivo govno ako će raditi u interesu građana. A mislim da je dovoljno pametan da shvati da on nije postao nikakav nezamjenjiv faktor na političkoj sceni i da ima dovoljno primjera u ljudima koji su izdali povjerenje naroda. SDA stranci koja je bila duboko ukorijenjena trebalo je 30 godina da padne, njemu bi trebale samo dvije godine loše vlasti. Ako ne bude radio transparentno i pošteno, ne da mu nema ništa od većih nivoa vlasti, nego će izgubiti sve ovo što sad ima.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#9180 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

Blackjack21 wrote: 16/11/2020 13:41 Ja nemam problem s tim što je Dino prevrtljivo govno ako će raditi u interesu građana. A mislim da je dovoljno pametan da shvati da on nije postao nikakav nezamjenjiv faktor na političkoj sceni i da ima dovoljno primjera u ljudima koji su izdali povjerenje naroda. SDA stranci koja je bila duboko ukorijenjena trebalo je 30 godina da padne, njemu bi trebale samo dvije godine loše vlasti. Ako ne bude radio transparentno i pošteno, ne da mu nema ništa od većih nivoa vlasti, nego će izgubiti sve ovo što sad ima.
Daj Bože da saulise ego pa ovo shvati.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9181 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Blackjack21 wrote: 16/11/2020 13:41 Ja nemam problem s tim što je Dino prevrtljivo govno ako će raditi u interesu građana. A mislim da je dovoljno pametan da shvati da on nije postao nikakav nezamjenjiv faktor na političkoj sceni i da ima dovoljno primjera u ljudima koji su izdali povjerenje naroda. SDA stranci koja je bila duboko ukorijenjena trebalo je 30 godina da padne, njemu bi trebale samo dvije godine loše vlasti. Ako ne bude radio transparentno i pošteno, ne da mu nema ništa od većih nivoa vlasti, nego će izgubiti sve ovo što sad ima.
Dino vrlo uspjesno drzi i vodi ovu pricu.

Pokazao je da je iskren i odlucan, a najvise je pokazao da zna poso i da je hrabar i vrijedan.

Problem cetvorke ce bit naravno realizovati projekte ali i sujeta nekih 'velikih' politicara posebno iz SDPa. Uz to naravno tu i tamo ce se javljati ideoloski problemi koje ce forsirati nerazumni 'filozofi' pripadnici FGR koji bi eto na silu da Dino postane p'eder i slicne gluposti.

Dino je dokazao da je najodlucniji i najspremniji i nema u njega tolko sumnjati.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#9182 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ajatolah_ »

geralt wrote: 16/11/2020 11:47 Mislim da je Dini sljedeci logican potez kandidatura za bosnjackog clana Predsjednistva 2022 ispred Cetvorke. Ne zato sto je bitna funkcija, vec sto ce time "povuci" svoje kandidate na nizim nivoima.
I meni je baš ovo palo na pamet kad su postali jasni rezultati lokalnih izbora. Koliko god možda funkcija sama po sebi možda ne nosi ovlasti, to bi bila jako velika stvar za vidljivost njegove stranke na nivou BiH.
demagog
Posts: 547
Joined: 26/11/2003 00:00

#9183 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by demagog »

Ajatolah_ wrote: 16/11/2020 15:02
geralt wrote: 16/11/2020 11:47 Mislim da je Dini sljedeci logican potez kandidatura za bosnjackog clana Predsjednistva 2022 ispred Cetvorke. Ne zato sto je bitna funkcija, vec sto ce time "povuci" svoje kandidate na nizim nivoima.
I meni je baš ovo palo na pamet kad su postali jasni rezultati lokalnih izbora. Koliko god možda funkcija sama po sebi možda ne nosi ovlasti, to bi bila jako velika stvar za vidljivost njegove stranke na nivou BiH.
Posto se ocekuje da se Bakir kandiduje za istu funkciju, bila bi interesantna predizborna kampanja.
:-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#9184 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Tipujem na okrsaj Sebija i Ismet G. 2020 za clana predsjednistva. :mrgreen:
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#9185 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by slavemaster »

demagog wrote: 16/11/2020 15:12
Ajatolah_ wrote: 16/11/2020 15:02
geralt wrote: 16/11/2020 11:47 Mislim da je Dini sljedeci logican potez kandidatura za bosnjackog clana Predsjednistva 2022 ispred Cetvorke. Ne zato sto je bitna funkcija, vec sto ce time "povuci" svoje kandidate na nizim nivoima.
I meni je baš ovo palo na pamet kad su postali jasni rezultati lokalnih izbora. Koliko god možda funkcija sama po sebi možda ne nosi ovlasti, to bi bila jako velika stvar za vidljivost njegove stranke na nivou BiH.
Posto se ocekuje da se Bakir kandiduje za istu funkciju, bila bi interesantna predizborna kampanja.
:-)
to bi bilo lose po nas..nravno interesantno bi bilo lesinarima
demagog
Posts: 547
Joined: 26/11/2003 00:00

#9186 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by demagog »

slavemaster wrote: 16/11/2020 15:30
demagog wrote: 16/11/2020 15:12
Ajatolah_ wrote: 16/11/2020 15:02

I meni je baš ovo palo na pamet kad su postali jasni rezultati lokalnih izbora. Koliko god možda funkcija sama po sebi možda ne nosi ovlasti, to bi bila jako velika stvar za vidljivost njegove stranke na nivou BiH.
Posto se ocekuje da se Bakir kandiduje za istu funkciju, bila bi interesantna predizborna kampanja.
:-)
to bi bilo lose po nas..nravno interesantno bi bilo lesinarima
Meni bi bilo interesantno - bice da sam lesinar
:run:
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#9187 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bhnapoleon1 »

Šta je sa Ilijašom
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#9188 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by slavemaster »

demagog wrote: 16/11/2020 15:35
slavemaster wrote: 16/11/2020 15:30
demagog wrote: 16/11/2020 15:12

Posto se ocekuje da se Bakir kandiduje za istu funkciju, bila bi interesantna predizborna kampanja.
:-)
to bi bilo lose po nas..nravno interesantno bi bilo lesinarima
Meni bi bilo interesantno - bice da sam lesinar
:run:
ti znas bolje. samo kazem da nam ne treba jos jedna prljava kampanja na tom nivou. pusti lokal
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9189 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Za Predsjednistvo ce se kandidovati jedino ako je lud dibidus.
Prvo ide na premijera FBIH, a kasnije na predsjedavajuceg VM. Do tada ce, nadam se, pametno iskoristiti vrijeme da izgradi stranku i kadrovski je poreda da valja. Najvaznije od svega je da cetvorka postigne rezultate na terenu, da se forsira marljiv rad u interesu svih gradjana, principi pravednosti i nepotkupljivosti. Koliko odmah trebaju poceti rasciscavati ovo njesra, narocito vezano za zdravstveni sistem jer to je sada prioritet nad prioritetima. Ljudi umiru jbt...
Ako ijednim potezom prekrse principe, sto se mene tice zavrsili su, a Dino moze jedino u MZ Soukbunar.

Jedno je biti egomanijak, drugo je biti pun samopouzdanja. Po mom misljenju, on je ovo drugo. Smatram da to nikako nije bez pokrica.

Mislim da sam pola 2018. to jest sest mjeseci zivota potrosila na pljuvanje llika i djela Dine Konakovica. Nemam problem da priznam da sam, cini se, pogrijesila.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#9190 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

HomeSweetHome wrote: 16/11/2020 16:07 Za Predsjednistvo ce se kandidovati jedino ako je lud dibidus.
Prvo ide na premijera FBIH, a kasnije na predsjedavajuceg VM. Do tada ce, nadam se, pametno iskoristiti vrijeme da izgradi stranku i kadrovski je poreda da valja. Najvaznije od svega je da cetvorka postigne rezultate na terenu, da se forsira marljiv rad u interesu svih gradjana, principi pravednosti i nepotkupljivosti. Koliko odmah trebaju poceti rasciscavati ovo njesra, narocito vezano za zdravstveni sistem jer to je sada prioritet nad prioritetima. Ljudi umiru jbt...
Ako ijednim potezom prekrse principe, sto se mene tice zavrsili su, a Dino moze jedino u MZ Soukbunar.

Jedno je biti egomanijak, drugo je biti pun samopouzdanja. Po mom misljenju, on je ovo drugo. Smatram da to nikako nije bez pokrica.

Mislim da sam pola 2018. to jest sest mjeseci zivota potrosila na pljuvanje llika i djela Dine Konakovica. Nemam problem da priznam da sam, cini se, pogrijesila.
Ne treba blatiti nikaoga niti pljuvati pa ni Bakira. Čovjek jednostavno ne zna voditi stranku niti politiku općenito, to je to. Konaković je sušta suprotnost, zna, umije, može, ima organizacijske sposobnosti, ima viziiju...sve ono što Bakir i ljudi oko Bakira nemaju. To je moj stav i stojim iza njega bez pljuvanja.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#9192 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Orange Revolution »

Samo me zanima otkud financije za ovako snažnu kampanju. Desetine bilboarda, malih panoa, izvješenih plakata, stotine hiljada letaka itd itd
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#9193 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

drug_profi wrote: 14/11/2020 01:08 Evo samo da kazem, kao nebosnjak, necu reci Hrvat jer nemam domovnicu, imam samo ovu ukoricenu potvrdu da sam budala. Bh pasos.
Dakle Dino me je kupio. Povjerovao sam mu.
Sa konzervativnim kandidatima NiP-a nemam problem jer su ocigledno ljudi koju postuju tudje i tako stite svoje.
Nadam se, radi svih nas koji zive medju i sa Bosnjacima, da ovo nece biti suplja. Vjerujem da ce izbornu podrsku dobiti, i da ce ostaci ljevice i liberala prihvatiti liderstvo NiPa kako bi demontirali etnonacionalnu pricu i okrenuli se pravim problemima.
Prosto zato sto oni nemaju lidera, a ovamo postoji, mozda i najjaci.
Respekt za ovo! nadam se da nije samo šuplja, do duše znam da si dugo na forumu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#9194 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Milenkov buraz wrote: 16/11/2020 16:23
HomeSweetHome wrote: 16/11/2020 16:07 Za Predsjednistvo ce se kandidovati jedino ako je lud dibidus.
Prvo ide na premijera FBIH, a kasnije na predsjedavajuceg VM. Do tada ce, nadam se, pametno iskoristiti vrijeme da izgradi stranku i kadrovski je poreda da valja. Najvaznije od svega je da cetvorka postigne rezultate na terenu, da se forsira marljiv rad u interesu svih gradjana, principi pravednosti i nepotkupljivosti. Koliko odmah trebaju poceti rasciscavati ovo njesra, narocito vezano za zdravstveni sistem jer to je sada prioritet nad prioritetima. Ljudi umiru jbt...
Ako ijednim potezom prekrse principe, sto se mene tice zavrsili su, a Dino moze jedino u MZ Soukbunar.

Jedno je biti egomanijak, drugo je biti pun samopouzdanja. Po mom misljenju, on je ovo drugo. Smatram da to nikako nije bez pokrica.

Mislim da sam pola 2018. to jest sest mjeseci zivota potrosila na pljuvanje llika i djela Dine Konakovica. Nemam problem da priznam da sam, cini se, pogrijesila.
Ne treba blatiti nikaoga niti pljuvati pa ni Bakira. Čovjek jednostavno ne zna voditi stranku niti politiku općenito, to je to. Konaković je sušta suprotnost, zna, umije, može, ima organizacijske sposobnosti, ima viziiju...sve ono što Bakir i ljudi oko Bakira nemaju. To je moj stav i stojim iza njega bez pljuvanja.
Ooo da! Bakira treba hrakati i pisati jer koliko je stete napravio drzavi, milosti ne zasluzuje.

Dinu sam pljuvao, tacno je. A realno samo mi je isao na zivce radi toga sto uvijek pobijedi moje favorite u bilo kojoj diskusiji.
Dino se sad iskupljuje za sve to. Radi pravu stvar.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#9195 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Milenkov buraz wrote: 16/11/2020 18:32
drug_profi wrote: 14/11/2020 01:08 Evo samo da kazem, kao nebosnjak, necu reci Hrvat jer nemam domovnicu, imam samo ovu ukoricenu potvrdu da sam budala. Bh pasos.
Dakle Dino me je kupio. Povjerovao sam mu.
Sa konzervativnim kandidatima NiP-a nemam problem jer su ocigledno ljudi koju postuju tudje i tako stite svoje.
Nadam se, radi svih nas koji zive medju i sa Bosnjacima, da ovo nece biti suplja. Vjerujem da ce izbornu podrsku dobiti, i da ce ostaci ljevice i liberala prihvatiti liderstvo NiPa kako bi demontirali etnonacionalnu pricu i okrenuli se pravim problemima.
Prosto zato sto oni nemaju lidera, a ovamo postoji, mozda i najjaci.
Respekt za ovo! nadam se da nije samo šuplja, do duše znam da si dugo na forumu.
Ma kakva suplja. Za slamke se hvatamo.
Doduse ovo je malo bolja slamka...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#9196 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by animus »

Odavno ja govorim da ce Dino biti veliki lider i da ima karizmu koju nema niti jedan od trenutnih politicara.
Uspio je da se postavi na vrijeme na idealno mjesto na politickoj sceni. Maestralno uspijeva da rijesi probleme i da spoji naizgled nespojivo. Svaka cast.
Plus je jos i dobar govornik i brzo razmišlja. Sreca pa je napustio SDA i krenuo ovim putem. Time je još pokazao i da ima cojones sto vecini politicara fali. Sve ovo narod voli. Mada je problem sto jos uvijek nije prepoznat u drugim kantonima. Trebat ce puno vremena i kvalitetnih ljudi. Ovaj korak je vrlo težak i vecina stranki ga nikad nije uspjela riješiti.
Ima jos 2 godine za ovaj zadatak sto je sasvim dovoljno jer pomaka vec ima u nekim gradovima ali puno toga jos fali ako želi da četvorka bude glavni igrač. Srednja Bosna i Zenica su pod moranje.
Velika stvar je sto su uspjeli da ugase DF i SBB koji su samo odvlacili glasove. Sada im smetaju jos Platforma i otpadnici od SDPa.
Kantonalna vlada ce biti glavni alat četvorke kojim će djelovati na druge kantone i gdje će ljudima probuditi nadu da moze bolje.
Stranci bi ovo mogli isto pogurati kao sto su i u prvom mandatu.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2354
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#9197 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by moon_walker_90 »

Radiosarajevo live na facebooku iz ilijasa
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9198 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 »

Bancho wrote: 15/11/2020 22:32 Ja imam osjecaj da je ovom Hadzikadicu zao sto je SDA izgubila...
Styling wrote: 16/11/2020 10:21
ABH017 wrote: 16/11/2020 02:47
refffko wrote: 16/11/2020 02:26
Mislim da njega idoloski zaboli neka stvar za to. Malo "desnije" prica, samo da bi se dodvorio tom glasackom tijelu, a sam on nema veze sa tim i nista nije manje liberalan od bilo koga od nas.
Iskreno, moje mišljenje je da je upravo Dino Konaković izgurao najveći dio ove večerašnje pobjede. On lično, bez ikakve želje da umanjim zasluge mnogih drugih ljudi iz svih stranaka. Njegova retorika i čvrst stav, spremnost da uđe u klinč sa bilo kim, bez straha, bez kalkulacija, je mnogo pomogla svim ovim kandidatima. Stvorila se neka posebna atmosfera. Na ruku im je išlo i postojeće stanje, neriješene afere vladajućih, bahatost i osionost prema novinarima i prema običnom narodu.
Sjećam se kad je baš kod Senada najavio "jakog" kandidata, kojeg će suprotstaviti Efendiću, kad su SDA, DF i SBB rušili vladu šestorke. Mogao je koalirati sa SDA i prije i poslije i biti premijer Kantona, mogao je da dobije šta hoće. Nije htio i ostao je dosljedan svojoj viziji i ideji. Mislim da mlaki ljevičari ne bi uspjeli izgurati ovu priču ni blizu.
Mislim da treba odati priznanje i ljudima na terenu, aktivistima, mjesnim odborima, koji su neumorno sa ljudima radili na terenu.
Pa rekao sam da ne želim umanjiti zasluge svih drugih. Međutim, mislim da je najveća zasluga njegova.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9199 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

NIP se fajta... Nek gleda FGR kako se bori... Oni kontaju iz 'delikatesne' uz kaficu ili pivce mjenjat svjet :-)
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#9200 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by saabsa »

Orange Revolution wrote: 16/11/2020 17:57 Samo me zanima otkud financije za ovako snažnu kampanju. Desetine bilboarda, malih panoa, izvješenih plakata, stotine hiljada letaka itd itd
Garant mu nije platila, ona stranka koja je narandžastom pjani platila kampanju za predsjednika.
Post Reply