Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27676 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Point. wrote: 14/11/2020 13:13 Samokritika u i oko fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine ne postoji.
A dobro sta je tu je Corona je uradila puno toga losega. Da smo bili kompletni protiv Irana cisto sumnjam da bi izgubili mada mi nije bas najjasnije zasto je od pocetka Bajevic stavio losije igrace s obzirom da nam je sad svaka utakmica izuzetno vazna.
BiH je mala zemlja sa malim fondom igraca za reprezentaciju. Nema reprezentacije za koju bi igrali Tatar, Hodzic, Rahmanovic, Saric, Bajic, Hadziahmetovic, Loncar i vecina igraca iz ovog sadasnjeg rostera. Rahmanovic recimo ima znanje koje bi moglo koristiti reprezentaciji ali je mozak opasniji od Besicevog.
Bajevic je zajebo utakmicu protiv Irske i to kad sam pisao ovdje mnogi su skakali i stitili Bajevica. On je covjek koji je vec 10 godina u fudbalskoj penziji i koji nije u zivotu bio toliko jak trener da bi mogao napraviti veliki preokret posije Zutog. Zutog je trebalo ostaviti do kraja svih ovih sranja i mislim da bi na guzove i otisli na EP i ostali u A ligi nacija. Ovako smo popusili ko posljednji levati na svemu
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27677 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

https://www.faktor.ba/vijest/napadac-od ... lub/104558

Eto to su ti smetljari koji misle kad ih pozoves da im garantujes mjesto u prvih 11
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27678 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

hrasno38 wrote: 14/11/2020 13:22
Point. wrote: 14/11/2020 13:13 Samokritika u i oko fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine ne postoji.
A dobro sta je tu je Corona je uradila puno toga losega. Da smo bili kompletni protiv Irana cisto sumnjam da bi izgubili mada mi nije bas najjasnije zasto je od pocetka Bajevic stavio losije igrace s obzirom da nam je sad svaka utakmica izuzetno vazna.
BiH je mala zemlja sa malim fondom igraca za reprezentaciju. Nema reprezentacije za koju bi igrali Tatar, Hodzic, Rahmanovic, Saric, Bajic, Hadziahmetovic, Loncar i vecina igraca iz ovog sadasnjeg rostera. Rahmanovic recimo ima znanje koje bi moglo koristiti reprezentaciji ali je mozak opasniji od Besicevog.
Bajevic je zajebo utakmicu protiv Irske i to kad sam pisao ovdje mnogi su skakali i stitili Bajevica. On je covjek koji je vec 10 godina u fudbalskoj penziji i koji nije u zivotu bio toliko jak trener da bi mogao napraviti veliki preokret posije Zutog. Zutog je trebalo ostaviti do kraja svih ovih sranja i mislim da bi na guzove i otisli na EP i ostali u A ligi nacija. Ovako smo popusili ko posljednji levati na svemu
Popušili bi svakako i sa Decembarskim, nama je samopouzdanje srozano da trenutno ni Klopp ne bi pomogao.

Jesi li gledao neku noć Begića, o tome ti pričam. Nimalo samokritike, svako sa zehru obraza bi nakon ovakvog pada od 2014 godine podnio ostavku i preuzeo dio odgovornosti a lik spominje jebeni Kirin Kup kao da je to relevantan uspijeh danas i time se vadi. On se još počasti mjestom počasnog predsjednika, pa čime si ga zaslužio pizda li ti materina bezobrazna.
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27679 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

hrasno38 wrote: 14/11/2020 13:27 https://www.faktor.ba/vijest/napadac-od ... lub/104558

Eto to su ti smetljari koji misle kad ih pozoves da im garantujes mjesto u prvih 11
A sta ces, imamo mali fond igraca, pa se i poluigraci mogu izivljavati i zajebavati a reprezentacijom.

Zato im moras titrati muda ako ti trebaju na odredjenoj pozicii, a ako ne mrs :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27680 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Point. wrote: 14/11/2020 13:33
hrasno38 wrote: 14/11/2020 13:22
Point. wrote: 14/11/2020 13:13 Samokritika u i oko fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine ne postoji.
A dobro sta je tu je Corona je uradila puno toga losega. Da smo bili kompletni protiv Irana cisto sumnjam da bi izgubili mada mi nije bas najjasnije zasto je od pocetka Bajevic stavio losije igrace s obzirom da nam je sad svaka utakmica izuzetno vazna.
BiH je mala zemlja sa malim fondom igraca za reprezentaciju. Nema reprezentacije za koju bi igrali Tatar, Hodzic, Rahmanovic, Saric, Bajic, Hadziahmetovic, Loncar i vecina igraca iz ovog sadasnjeg rostera. Rahmanovic recimo ima znanje koje bi moglo koristiti reprezentaciji ali je mozak opasniji od Besicevog.
Bajevic je zajebo utakmicu protiv Irske i to kad sam pisao ovdje mnogi su skakali i stitili Bajevica. On je covjek koji je vec 10 godina u fudbalskoj penziji i koji nije u zivotu bio toliko jak trener da bi mogao napraviti veliki preokret posije Zutog. Zutog je trebalo ostaviti do kraja svih ovih sranja i mislim da bi na guzove i otisli na EP i ostali u A ligi nacija. Ovako smo popusili ko posljednji levati na svemu
Popušili bi svakako i sa Decembarskim, nama je samopouzdanje srozano da trenutno ni Klopp ne bi pomogao.

Jesi li gledao neku noć Begića, o tome ti pričam. Nimalo samokritike, svako sa zehru obraza bi nakon ovakvog pada od 2014 godine podnio ostavku i preuzeo dio odgovornosti a lik spominje jebeni Kirin Kup kao da je to relevantan uspijeh danas i time se vadi. On se još počasti mjestom počasnog predsjednika, pa čime si ga zaslužio pizda li ti materina bezobrazna.
Ma naravno savez se vratio na pozicije kada je vladao Usanovic a sad je samo Begic. Nikome se ne smije dozvoliti da ovoliko dugo bude na funkciji jer kad se to ucahuri gotovo je. Treba ih mijenjati svake dvije ili maksimalno 4 godine bez mogucnosti reizbora. Begic je klasicna avlijanerska dzukela bez stida i obraza. Unistili su reprezentaciju, unistili su regularnost prvenstva prekidajuci ga bez ikakvog razloga, unistili su onaj silni pozitivni impuls koji je dosao sa svjetskim prvenstvom.
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27681 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Ma sta znam, Prosinecki je previse sujetan, nego pragmatican, a u nasoj reprezentaciji zbog specificne situacije je tesko zadrzati autoritet i imati rezultate zbog raznih pritisaka. Nije to lako izbalansirati. Sigurno nije pomoglo sto je dobar dio vremena imao zdravstvenih problema dok je bio selektor.

Dusko ima slifa, ali je covijek ipak u godinama da se sa ovim problemima adekvatno nosi.

Dobar dio igraca koji igraju vani ne igraju u svojim klubovima, a ovi iz Premijer lige, da li je zbog treninga, ishrane, nesportskog zivota, nedostatka kompetitivnih utakmica ili psihe, nisu igraci na koje se moze ozbiljno racunati kao prvotimce.

Sto se mene tice samo Barbarez, uvijek je pokazivao kvalitete lidera, ali to se nece desiti, jer ne odgovara ovim iz Saveza.
User avatar
Didier
Posts: 2192
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#27682 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Didier »

Edin H. wrote: 14/11/2020 13:55 Ma sta znam, Prosinecki je previse sujetan, nego pragmatican, a u nasoj reprezentaciji zbog specificne situacije je tesko zadrzati autoritet i imati rezultate zbog raznih pritisaka. Nije to lako izbalansirati. Sigurno nije pomoglo sto je dobar dio vremena imao zdravstvenih problema dok je bio selektor.

Dusko ima slifa, ali je covijek ipak u godinama da se sa ovim problemima adekvatno nosi.

Dobar dio igraca koji igraju vani ne igraju u svojim klubovima, a ovi iz Premijer lige, da li je zbog treninga, ishrane, nesportskog zivota, nedostatka kompetitivnih utakmica ili psihe, nisu igraci na koje se moze ozbiljno racunati kao prvotimce.

Sto se mene tice samo Barbarez, uvijek je pokazivao kvalitete lidera, ali to se nece desiti, jer ne odgovara ovim iz Saveza.
Znaš li da je izgubio stan na kocki?
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27683 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Didier wrote: 14/11/2020 14:20 Znaš li da je izgubio stan na kocki?
U Njemackoj?
Ne znam, ali nisam bas iznenadjen.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#27684 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

Nista protiv Barbareza, ali ljudi nama treba trener. Koju ekipu je taj Barbarez trenirao osim na Instagramu.
Potrosit cemo opet 2-3 godine zivota a necemo nigdje otici.

Zao mi je najvise navijaca, jer poslije ovako slabih rezultata i lose atmosfere nema nade da cemo sljedecih 10 godina otici na vece takmicenje.

A o novom modernom Nacionalnom stadionu mozemo samo da sanjamo.
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27685 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

Nije ni Pirlo bio trener ni sat vremena nigdje pa je dobio posao u Juventusu. Imaš još primjera. Za selektorski posao nema puno vremena za trenirati, bitnije su neke druge osobine a najvažnije autoritet. A to je što Sergej ima na pretek.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#27686 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

Bas bih volio da dodje i taj Barbarez tj. bosanski Pirlo. Napravili su ionako od onakve reprezentacije - jednu sprdacinu.
Dosta je experimenata, Prosinecki i Bajevic su experimentisali sa igracima pa smo na dnu dna. Samo nam fali trener kao experiment. Nemamo sada ionako nista izgubiti osim jedne generacije fudbalera zbog nesposobnjakovica. Al` neka dodje ..

Ovaj cirkus je poceo od novembra 2014.

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27687 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Zeleni most wrote: 14/11/2020 17:52 Bas bih volio da dodje i taj Barbarez tj. bosanski Pirlo. Napravili su ionako od onakve reprezentacije - jednu sprdacinu.
Dosta je experimenata, Prosinecki i Bajevic su experimentisali sa igracima pa smo na dnu dna. Samo nam fali trener kao experiment. Nemamo sada ionako nista izgubiti osim jedne generacije fudbalera zbog nesposobnjakovica. Al` neka dodje ..

Ovaj cirkus je poceo od novembra 2014.

Image
Image
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#27688 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sad im je puno bolje :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#27689 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by agent_zero »

hrasno38 wrote: 14/11/2020 00:04
Zeleni most wrote: 13/11/2020 21:21 Safet Susic, decembar 2013

Kvalifikacije za EP 2016 u Francuskoj


Image

Image



Bazdarevic, Prosinecki, Bajevic, novembar 2020

Image

Sta reci ...
Nekada smo imali trenera koji je znao izvuci maksimum iz reprezentacije..
Nekada smo imali igrace koji su igrali u Bundesligi, dok je danas to Turska Süper Liga.
Samo da napomenem da je reprezentacija sa Bazdarevicem procentualno imala ubjedljivo najveci broj pobjeda. U Decembru 2013 mi smo bili 19 na FIFA listi a krajem 2017 kada je otisao Mesa 27....tako da nismo mi bas pod Mesom tako pali. Srozavanje ide poslije pod Prosineckim i Bajevicem koji su nas sa broja 27 odveli na broj 51!
Bolestan si više sa hvalospjevima za plave ublehaše i neznalice kakav je pacovska faca Baždarević. S njim je sve i krenulo nadole.
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27690 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Zeleni most wrote: 14/11/2020 17:52 Bas bih volio da dodje i taj Barbarez tj. bosanski Pirlo. Napravili su ionako od onakve reprezentacije - jednu sprdacinu.
Dosta je experimenata, Prosinecki i Bajevic su experimentisali sa igracima pa smo na dnu dna. Samo nam fali trener kao experiment. Nemamo sada ionako nista izgubiti osim jedne generacije fudbalera zbog nesposobnjakovica. Al` neka dodje ..

Ovaj cirkus je poceo od novembra 2014.

Image
Susic je zasluzio otkaz isto kao sto ga je zasluzio i Mesa, Prosinecki a posebno Bajevic. Susic kao i ostali je u biti nikakv trener, ne znam da li je ikoga trenrirao duze od godinu dana a da nije popio nogu. OK odveo nas je na SP i svaka cast, znao je iskoristiti pozitivan naboj, vrhunsku ekipu koju je dobio, najlaksu grupu ikada i nije nas obrukao ni na SP a da li nas je zajebo za prolaz e o tome bi i o sastavu protiv Nigerije se moglo pricati. Naravno tu nas je prije svih zajebo sudija. Tako da sad nesto dizati Papeta u nebesa je smijesno jer imao je i on svojih katastrofalnih poteza i poraza.
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27691 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

agent_zero wrote: 14/11/2020 18:06
hrasno38 wrote: 14/11/2020 00:04
Zeleni most wrote: 13/11/2020 21:21 Safet Susic, decembar 2013

Kvalifikacije za EP 2016 u Francuskoj


Image

Image



Bazdarevic, Prosinecki, Bajevic, novembar 2020

Image

Sta reci ...
Nekada smo imali trenera koji je znao izvuci maksimum iz reprezentacije..
Nekada smo imali igrace koji su igrali u Bundesligi, dok je danas to Turska Süper Liga.
Samo da napomenem da je reprezentacija sa Bazdarevicem procentualno imala ubjedljivo najveci broj pobjeda. U Decembru 2013 mi smo bili 19 na FIFA listi a krajem 2017 kada je otisao Mesa 27....tako da nismo mi bas pod Mesom tako pali. Srozavanje ide poslije pod Prosineckim i Bajevicem koji su nas sa broja 27 odveli na broj 51!
Bolestan si više sa hvalospjevima za plave ublehaše i neznalice kakav je pacovska faca Baždarević. S njim je sve i krenulo nadole.
Prvo cisto sumnjam da sam sebe mozes ujutro pogledati na ogledalo. Drugo nisam pricao o ljepoti selketora nego o njegovim rezultatima. Trece vise sam na ovom forumu hvalio Papeta nego sto sam Mesu ikada. Kao cetvrto kuci pa tako razgovaraj i ukucanima govori da su bolesni!
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#27693 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Romanista 101% »

Gospoda.

Vidi terena, vidi stadiona. Kad cemo mi ovo imati. Ili bolje pitanje, hocemo li ikad ovo imati.
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#27694 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Romanista 101% wrote: 14/11/2020 20:03 Gospoda.

Vidi terena, vidi stadiona. Kad cemo mi ovo imati. Ili bolje pitanje, hocemo li ikad ovo imati.
Oni su imali grijanje sjedista na stadionima kada ih niko u Evropi nije imao....
ibizza
Posts: 4576
Joined: 05/06/2008 00:46

#27695 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ibizza »

Romanista 101% wrote: 14/11/2020 20:03 Gospoda.

Vidi terena, vidi stadiona. Kad cemo mi ovo imati. Ili bolje pitanje, hocemo li ikad ovo imati.
Imaš Grbavicu.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#27696 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

Image

Image

Image

Johan-Cruyff-Arena
Kapacitet: 55.500 mjesta
Kosta: 140 Mil. Euro

Arena sa pokretnim krovom


Jebam ove nase nesposobne fukare i uhljebe. Ne mora biti ovakav, ali moze nesto sa 25-30.000 mjesta do max 60 miliona €.(u Bosni je jeftiniji materijal i radna snaga). Pa kao i Hrvatski novi Nacionalni stadion koji je u planu, prodajes po stolici 1000-2000 € i dijaspora otplati stadion........ali neeee, to je za nas naucna fantastika, nazalost.
Covjek se bezveze zivcira.
User avatar
luckylaka
Posts: 22432
Joined: 15/01/2010 06:28

#27698 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

ibizza wrote: 14/11/2020 21:04
Romanista 101% wrote: 14/11/2020 20:03 Gospoda.

Vidi terena, vidi stadiona. Kad cemo mi ovo imati. Ili bolje pitanje, hocemo li ikad ovo imati.
Imaš Grbavicu.
U odnosu na ovaj stadion Grbavica je Cevljanovici
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8570
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#27699 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Pitar sa Kariba »

Raigor Stonehoof wrote: 14/11/2020 21:46 Image

:D
Al' fakat :-)
ibizza
Posts: 4576
Joined: 05/06/2008 00:46

#27700 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ibizza »

luckylaka wrote: 14/11/2020 22:59
ibizza wrote: 14/11/2020 21:04
Romanista 101% wrote: 14/11/2020 20:03 Gospoda.

Vidi terena, vidi stadiona. Kad cemo mi ovo imati. Ili bolje pitanje, hocemo li ikad ovo imati.
Imaš Grbavicu.
U odnosu na ovaj stadion Grbavica je Cevljanovici
Zahebancija
Post Reply