Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#5551 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Boemica »

golfiista wrote: 23/09/2020 23:45 Samo da kazem da sam prije 5 dana prestao jesti pecivo i šećer, ta smanjio unos i ostale hrane za 50%, danas vaga kaže 3 kg manje, sve bez posebne fizičke aktivnosti. Dakle, smanji gorivo.
Voda, i ja sam prve sedmice smršala 4kg.
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#5552 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by belfy »

Boemica wrote: 23/09/2020 23:40
belfy wrote: 23/09/2020 23:36 sta se desava? tema se pretvorila u to kako da Boemica smrsa kao da to sama to ne zna, a ljudi dijele savjete kao da ce se bodybuildingom baviti... doduse, vjerovanto joj prija paznja. sto se neki od vas koji dajete savjete ne ponudite da joj pomognete licno? siguran sam da bi joj to vise znacilo nego savjeti kako da ne shebe kicmu teretanom...

P.S.izvinjavam se na uletu Kapetana Obvious...
Dešava se da smo lijepo pričali, zabavljali se i usput djelili korisne savjete dok nije Kapetan Obvious došao da nam objasni šta to radimo ovdje :bije:
samim brisanjem mog P.P.S.-a je sve potvrdjeno. (Fly away) :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#5553 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by golfiista »

Boemica wrote: 23/09/2020 23:46
golfiista wrote: 23/09/2020 23:45 Samo da kazem da sam prije 5 dana prestao jesti pecivo i šećer, ta smanjio unos i ostale hrane za 50%, danas vaga kaže 3 kg manje, sve bez posebne fizičke aktivnosti. Dakle, smanji gorivo.
Voda, i ja sam prve sedmice smršala 4kg.
Kako god, vaga kaže svoje, nastaviti ovim tempom još koji dan i na željenoj sam kilaži. Lakše je održavati postignutu kilažu od mrsanja svakako.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#5554 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Boemica »

belfy wrote: 23/09/2020 23:51
Boemica wrote: 23/09/2020 23:40
belfy wrote: 23/09/2020 23:36 sta se desava? tema se pretvorila u to kako da Boemica smrsa kao da to sama to ne zna, a ljudi dijele savjete kao da ce se bodybuildingom baviti... doduse, vjerovanto joj prija paznja. sto se neki od vas koji dajete savjete ne ponudite da joj pomognete licno? siguran sam da bi joj to vise znacilo nego savjeti kako da ne shebe kicmu teretanom...

P.S.izvinjavam se na uletu Kapetana Obvious...
Dešava se da smo lijepo pričali, zabavljali se i usput djelili korisne savjete dok nije Kapetan Obvious došao da nam objasni šta to radimo ovdje :bije:
samim brisanjem mog P.P.S.-a je sve potvrdjeno. (Fly away) :D
Nesam stigla pročitati tvoj P.P.S. i ne kontam poentu tvog prvobitnog posta?
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#5555 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Optimus09 »

Ja sam se ponudio da joj pomognem .
Kako bilo bmi 28.9 :run: .
Iako nemam nekog stomaka :lol:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5556 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dadoka84 »

Šta reći, koju posluku porati, poslati... Boemica privatizovala temu. :)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5557 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

Ko god smatra da će u teretani zeznut leđa ili koljena ne treba da trenira, nek radi kao što je i do sada radio, ništa :) .
umojvakat
Posts: 160
Joined: 02/05/2020 01:28

#5558 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by umojvakat »

Ko god smatra da pocetnik koji nije digao teg u zivotu, nece sjebati ledja i koljena u teretani ako sam bude trenirao s tegovima ne treba davati savjete pocetnicima.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5559 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

Kakav crni početnik :lol: , hoće li mu trener biti pri ruci kada bude trebao podići kauč kod kuće, iscjepati drva, kupiti vreću brašna, unijet dva paketa vode :lol: Išao u teretanu ili ne išao svako treba znati ispravno podići teret, kao da će ga život čuvati.
Ženo podigni ti kauč, neću da sjebem leđa :lol:
Znam jednog lika koji stalno savjetuje da se čuvaju leđa, jednom uzeo obični sto da pomjeri leđa ga uhvatiše, danima ga je to držalo a teretane u životu nije vidio a to je zato što nekorištenje više uništava od korištenja.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5560 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dadoka84 »

Snake Eyes wrote: 24/09/2020 09:58 Kakav crni početnik :lol: , hoće li mu trener biti pri ruci kada bude trebao podići kauč kod kuće, iscjepati drva, kupiti vreću brašna, unijet dva paketa vode :lol: Išao u teretanu ili ne išao svako treba znati ispravno podići teret, kao da će ga život čuvati.
Ženo podigni ti kauč, neću da sjebem leđa :lol:
Znam jednog lika koji stalno savjetuje da se čuvaju leđa, jednom uzeo obični sto da pomjeri leđa ga uhvatiše, danima ga je to držalo a teretane u životu nije vidio a to je zato što nekorištenje više uništava od korištenja.
To ti je za ovu novu generaciju muških kojima treba life coach da nađu unutrašnju snagu da promjene jednu sijalicu. Čuj namještaj pomjerat ccc :D
umojvakat
Posts: 160
Joined: 02/05/2020 01:28

#5561 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by umojvakat »

Snake Eyes wrote: 24/09/2020 09:58 Kakav crni početnik :lol: , hoće li mu trener biti pri ruci kada bude trebao podići kauč kod kuće, iscjepati drva, kupiti vreću brašna, unijet dva paketa vode :lol: Išao u teretanu ili ne išao svako treba znati ispravno podići teret, kao da će ga život čuvati.
Ženo podigni ti kauč, neću da sjebem leđa :lol:
Znam jednog lika koji stalno savjetuje da se čuvaju leđa, jednom uzeo obični sto da pomjeri leđa ga uhvatiše, danima ga je to držalo a teretane u životu nije vidio a to je zato što nekorištenje više uništava od korištenja.
Upravo su to stvari gdje ljude najcesce uhvate ledja i onda belaji, jer se ne trenira nego sjedi po citav dan na poslu pa onda i kuci. Ne treba mu trener da ga pricuva dok dize teg, nego da ga nauci ispravnoj tehnici dizanja tega da moze kasnije sam trenirati i sa vecim kilazama.

Ja upravo savjetujem svakome da se prodje svakodnevnih kardio treninga, traka za trcanje i slicnih stvari, a da uzme tegove u ruke (kome je prvi put obavezno da unajmi trenera na 2-3 mjeseca) i da polako jaca misice ledja, nogu i slicno da mu se ne bi desilo da fasuje diskus herniu dok podize vrecu brasna. Naravno dodatni benefit je ako uz tegove kombinujes i kardio ali tegovi su osnov i broj 1.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5562 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

umojvakat wrote: 24/09/2020 10:22
Snake Eyes wrote: 24/09/2020 09:58 Kakav crni početnik :lol: , hoće li mu trener biti pri ruci kada bude trebao podići kauč kod kuće, iscjepati drva, kupiti vreću brašna, unijet dva paketa vode :lol: Išao u teretanu ili ne išao svako treba znati ispravno podići teret, kao da će ga život čuvati.
Ženo podigni ti kauč, neću da sjebem leđa :lol:
Znam jednog lika koji stalno savjetuje da se čuvaju leđa, jednom uzeo obični sto da pomjeri leđa ga uhvatiše, danima ga je to držalo a teretane u životu nije vidio a to je zato što nekorištenje više uništava od korištenja.
Upravo su to stvari gdje ljude najcesce uhvate ledja i onda belaji, jer se ne trenira nego sjedi po citav dan na poslu pa onda i kuci.
Promasio si citavu loptu.
Ne treba mu trener da ga pricuva dok dize teg, nego da ga nauci ispravnoj tehnici dizanja tega da moze kasnije sam trenirati i sa vecim kilazama.
Ja upravo savjetujem svakome da se prodje svakodnevnih kardio treninga, traka za trcanje i slicnih stvari, a da uzme tegove u ruke (kome je prvi put obavezno da unajmi trenera na 2-3 mjeseca) i da polako jaca misice ledja, nogu i slicno da mu se ne bi desilo da fasuje diskus herniju dok podize vrecu brasna. Naravno dodatni benefit je ako uz tegove kombinujes i kardio ali tegovi su osnov i broj 1.
Nemaju svi 600KM da plaćaju trenera niti ga to treba sprečavati da trenira, ja kažem da sve to može naučiti preko YouTube-a, samo ako hoće, a ako neće, ni trener mu neće pomoći.

Ako je kauč gori od tegova a jeste gori, da onda ne podiže kauč dok nekoga ne plati 2-3 mjeseca da mu pokaže :D a vidim da polako i mijenjaš priču, skontao si da ne drži vodu.


User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5563 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dadoka84 »

Dobro ovo, odo ja za fitnes trenera :D
umojvakat
Posts: 160
Joined: 02/05/2020 01:28

#5564 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by umojvakat »

Snake Eyes wrote: 24/09/2020 12:00
umojvakat wrote: 24/09/2020 10:22
Snake Eyes wrote: 24/09/2020 09:58 Kakav crni početnik :lol: , hoće li mu trener biti pri ruci kada bude trebao podići kauč kod kuće, iscjepati drva, kupiti vreću brašna, unijet dva paketa vode :lol: Išao u teretanu ili ne išao svako treba znati ispravno podići teret, kao da će ga život čuvati.
Ženo podigni ti kauč, neću da sjebem leđa :lol:
Znam jednog lika koji stalno savjetuje da se čuvaju leđa, jednom uzeo obični sto da pomjeri leđa ga uhvatiše, danima ga je to držalo a teretane u životu nije vidio a to je zato što nekorištenje više uništava od korištenja.
Upravo su to stvari gdje ljude najcesce uhvate ledja i onda belaji, jer se ne trenira nego sjedi po citav dan na poslu pa onda i kuci.
Promasio si citavu loptu.
Ne treba mu trener da ga pricuva dok dize teg, nego da ga nauci ispravnoj tehnici dizanja tega da moze kasnije sam trenirati i sa vecim kilazama.
Ja upravo savjetujem svakome da se prodje svakodnevnih kardio treninga, traka za trcanje i slicnih stvari, a da uzme tegove u ruke (kome je prvi put obavezno da unajmi trenera na 2-3 mjeseca) i da polako jaca misice ledja, nogu i slicno da mu se ne bi desilo da fasuje diskus herniju dok podize vrecu brasna. Naravno dodatni benefit je ako uz tegove kombinujes i kardio ali tegovi su osnov i broj 1.
Nemaju svi 600KM da plaćaju trenera niti ga to treba sprečavati da trenira, ja kažem da sve to može naučiti preko YouTube-a, samo ako hoće, a ako neće, ni trener mu neće pomoći.

Ako je kauč gori od tegova a jeste gori, da onda ne podiže kauč dok nekoga ne plati 2-3 mjeseca da mu pokaže :D a vidim da polako i mijenjaš priču, skontao si da ne drži vodu.
Ili mozda ti mijenjas pricu?
Inace kauc dizes svaki drugi dan, mjesecima, pa je velika sansa da te od toga uhvate ledja kao i od teretane :-) . Niko nije rekao da ce od jednog treninga dobiti diskus herniu, kao sto neko nece ni od tog tvog jednog podizanja kauca iako se s kaucem zna desiti i to cesto a zamisli sad koliko je veca sansa da je dobije od podizanja tereta u teretani svaki drugi dan.
Nisu svi treneri skupi kao Tarik, u svakoj teretani ima par ljudi koji se time bave a nisu ni blizu skupi i naucit ce te osnovama. Tako sam i ja poceo nekad davno, "trenirao" me lik koji drzi teretanu jer je vidio da sam srednjoskolac i da nikad prije nisam trenirao. Kad me je naucio osnovama kasnije sam sam ucio kroz tekstove drugih, youtube itd i nije mi palo na pamet da angazujem trenera jer znam trenirati kao rekreativac.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5565 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

umojvakat wrote: 24/09/2020 16:22
Ili mozda ti mijenjas pricu?
Inace kauc dizes svaki drugi dan, mjesecima, pa je velika sansa da te od toga uhvate ledja kao i od teretane :-) . Niko nije rekao da ce od jednog treninga dobiti diskus herniu, kao sto neko nece ni od tog tvog jednog podizanja kauca iako se s kaucem zna desiti i to cesto a zamisli sad koliko je veca sansa da je dobije od podizanja tereta u teretani svaki drugi dan.
Nisu svi treneri skupi kao Tarik, u svakoj teretani ima par ljudi koji se time bave a nisu ni blizu skupi i naucit ce te osnovama. Tako sam i ja poceo nekad davno, "trenirao" me lik koji drzi teretanu jer je vidio da sam srednjoskolac i da nikad prije nisam trenirao. Kad me je naucio osnovama kasnije sam sam ucio kroz tekstove drugih, youtube itd i nije mi palo na pamet da angazujem trenera jer znam trenirati kao rekreativac.
Hajmo dalje :thumbup:
Last edited by Snake Eyes on 24/09/2020 17:22, edited 1 time in total.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5566 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dadoka84 »

Ja prvi put u teretani sa svojih 19 godina... uhvatio se svega, letio od sprave do sprave. Umalo uginuo nisam. Otišao u wc da povratim, i kasnije ležao na podu uz neki hladan zid, samo da dođem sebi. :lol:
umojvakat
Posts: 160
Joined: 02/05/2020 01:28

#5567 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by umojvakat »

dadoka84 wrote: 24/09/2020 17:22 Ja prvi put u teretani sa svojih 19 godina... uhvatio se svega, letio od sprave do sprave. Umalo uginuo nisam. Otišao u wc da povratim, i kasnije ležao na podu uz neki hladan zid, samo da dođem sebi. :lol:
I ja sam isto tako, drugi razred srednje skole, pun energije letim sa sprave na spravu dok me covjek nije vidio i rekao sine ja cu ti objasniti kako ces trenirati da se ne ubijes ovdje.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5568 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dadoka84 »

umojvakat wrote: 24/09/2020 18:01
dadoka84 wrote: 24/09/2020 17:22 Ja prvi put u teretani sa svojih 19 godina... uhvatio se svega, letio od sprave do sprave. Umalo uginuo nisam. Otišao u wc da povratim, i kasnije ležao na podu uz neki hladan zid, samo da dođem sebi. :lol:
I ja sam isto tako, drugi razred srednje skole, pun energije letim sa sprave na spravu dok me covjek nije vidio i rekao sine ja cu ti objasniti kako ces trenirati da se ne ubijes ovdje.
Dobar neki čiko :) Ja sam uglavnom sam. Malo youtube, a sad i instagram.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#5569 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dzejkej »

BJB wrote: 17/09/2020 01:16
dzejkej wrote: 01/09/2020 23:42 Da li imate neka iskustva vezano za online programe ili aplikacije za vjezbanje i mrsanje?
Vidim reklamu za Level-up chalenge. Takodje, vidim da se mogu nabaviti aplikacije kao npr. od Fitness App Jillian Michaels pa me bas interesuje da li je neko probao i da li je zadovoljan.
nEKAD davno instalirala neki program na stari laptop, uneseš visinu, težinu, cilj i dobijes prilagođene vježbe..nije mi se nikako mililo vježbati..
Meni su ovo dvoje super, [youtube]https://www.youtube.com/channel/UCi_J6W ... 9cPZOUrf8Q[/youtube]
Odaberem workout i svojim tempom..Obavezno istezanje prije i poslije..Workout 22 mins, plus istezanje-budem k'o čep mokra od glave do pete..
Ne mogu svaki dan, mogla sam dok sam bila na odmoru, sad mogu barem 4 puta sedmično..
Hvala na odgovoru 😘
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5570 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by bandit_mo »

Ekipa koja je redovna u teretai, imam sat vremena za vježbu, ni manje ni više, 3x tjedno. Jel ok za rekreativca? Znači gradnja mišića, ali niš pretjerano, ono, da malo manje lelujam :D
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#5571 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

Nemoj nosit telefon u teretanu i sat vremena ce ti bit i previše,tj sasvim dovoljno. 3x sedmično je ok, pogotovo ako radis full body i osnovne vježbe. Kardio samo 5-10 min prije treninga za zagrijavanje.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5572 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by bandit_mo »

mufa1 wrote: 28/09/2020 16:42 Nemoj nosit telefon u teretanu i sat vremena ce ti bit i previše,tj sasvim dovoljno. 3x sedmično je ok, pogotovo ako radis full body i osnovne vježbe. Kardio samo 5-10 min prije treninga za zagrijavanje.
Ma kakav telefon, nisam od toga. Forum je jedina moja društvena mreža :D
Hvala ti. Utješno je znati da se ipak može nešto postići.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#5573 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sitni svercer »

skafiskafsnjak wrote: 15/06/2011 16:48 Ide ljeto , vrucine... Tezina to sve otezava. Da li je dovoljno da se doruckuje i ruca,eventualno slabo vecera i mozda trcanje svako drugi dan ? Redovno ustajem u 7, ne spavam dugo ... Uglavnom, jelo u granicama normale uz aktivnosti svako drugi dan...
koja solja zelenog caja dnevno, dobre patike u skladu sa tvojom pronotijom i vidjeces promjenu za dvije sedmice 8)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5574 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

sitni svercer wrote: 13/10/2020 15:21 Ide ljeto , vrucine... Tezina to sve otezava. Da li je dovoljno da se doruckuje i ruca,eventualno slabo vecera i mozda trcanje svako drugi dan ? Redovno ustajem u 7, ne spavam dugo ... Uglavnom, jelo u granicama normale uz aktivnosti svako drugi dan..
..sad vec ide zima.... mislim da je dovoljno, da se doruckuje i ruca ....i slaba vecera, kao i medju obroci... neka grickalica... ali, sta jesti..je kljuc.. i da.. setnja je dovoljna..
. ja ne vjerujem da oslazak u teretanu, cini cuda... sve ok dok si redovan... stanesh li, sve se 'istopi' :-)
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#5575 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sitni svercer »

moonca wrote: 13/10/2020 15:50
sitni svercer wrote: 13/10/2020 15:21 Ide ljeto , vrucine... Tezina to sve otezava. Da li je dovoljno da se doruckuje i ruca,eventualno slabo vecera i mozda trcanje svako drugi dan ? Redovno ustajem u 7, ne spavam dugo ... Uglavnom, jelo u granicama normale uz aktivnosti svako drugi dan..
..sad vec ide zima.... mislim da je dovoljno, da se doruckuje i ruca ....i slaba vecera, kao i medju obroci... neka grickalica... ali, sta jesti..je kljuc.. i da.. setnja je dovoljna..
. ja ne vjerujem da oslazak u teretanu, cini cuda... sve ok dok si redovan... stanesh li, sve se 'istopi' :-)
trcanje i setnja su ti puno bolji od teretane 8) ako misice gradis zrakom i vodom mozda jos bolje zelenim cajem onda to ostaje za sva vremena 8) mani se proteina 8)
Post Reply