Nagorno Karabah

Post Reply
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#14001 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Novosti wrote: 10/11/2020 15:38 U pravu je Alijev, nigdje se ne spominje status ADA-e i NKR-a. Tako je to kad rješavaju problem neke države koje nemogu riješt problem ni u vlastitom dvorištu.
Po AZ to pravno ne postoji, I ako AR budu dobri, dobit ce par opcina sa pravom na obrazovanje na AR jeziku I sl, ako ne kroz 5 god, rusi idu a AR mogu ostat, naravno nista od slobodnog meghiri koridora, ali ima put I kroz iran

Eh sad mogu AR jest lisce I pit kisnicu 5god, pa kom obocji kom opanci
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14002 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

sumirprimus wrote: 10/11/2020 14:02
neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 13:05
sumirprimus wrote: 10/11/2020 12:38 Nk je sad za armene sto je kosovo za srbiju od 99te. Pisi gotovo i propalo. S tim da je nk i zvanicno dio azerbejdzana.
Azerski pasos i granica im ne ginu.
Nije baš u potpunosti jer Albanci bez obzira što nisu pod jurisdikcijom Srbije rado uzimaju srpske pasoše obzirom da sa svojim ne mogu maknuti dalje od Albanije, Makedonije i Crne Gore bez vize.
U potpunosti izgubljeno . S tim da ide i azerski pasos i azerska granica. Decenije mitomanije lazi i obmana ih je skupo kostala.
Ako potpišu sporazum o dvojnom državljanstvu možda bi mogli zadržati i jermensko i azerbejdžansko. Ne znam kako su im regulisani važeći zakoni u toj oblasti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14003 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Maliodmene wrote: 10/11/2020 08:09 Ako krenu u rat jos jednom, uzet ce im i Jerevan sljedeci put.
Ovo je takav udarac u tehnici u ljudstvu da ce tek moci ratovati za jedno 50 godina.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14004 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

bingov buraz wrote: 10/11/2020 15:39 Azeri će vjerovatno sad od Šuši i svog dijela Karabaha da naprave megalopolis :mrgreen: naseljavati raznim metodama nešto kao što su Srbi Vojvodinu naseljavali i promijenili etničku sliku.

To je legalno i to niko ne može zabraniti.

Ovamo od Karabaha prema Armeniji isto plus kasarne u svakom selu.

Ostaje Stepankert kao Srbima Vukovar,tu su ali ne smiju glave dignuti,imaš pravo na kulturnoumjetničko društvo,maternji jezik u školi uz državni i kapak.
Da nema Srba fakat bi vam bilo dosadno u vašim jadnim životima. Što nisi uzeo za primjer naseljavanje Albanaca na Kosovu pogotovo iz Albanije tokom Drugog Svjetskog rata kao i nakon njega? Jebote granica vam je na Dobrinji 4 a raspravljate šta bi Jermeni trebali dobiti.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#14005 Re: Nagorno Karabah

Post by Novosti »

saimidin wrote: 10/11/2020 16:13
Novosti wrote: 10/11/2020 15:38 U pravu je Alijev, nigdje se ne spominje status ADA-e i NKR-a. Tako je to kad rješavaju problem neke države koje nemogu riješt problem ni u vlastitom dvorištu.
Po AZ to pravno ne postoji, I ako AR budu dobri, dobit ce par opcina sa pravom na obrazovanje na AR jeziku I sl, ako ne kroz 5 god, rusi idu a AR mogu ostat, naravno nista od slobodnog meghiri koridora, ali ima put I kroz iran

Eh sad mogu AR jest lisce I pit kisnicu 5god, pa kom obocji kom opanci

Alijev im je nudio autonomiju, ADA bi se možda tada integrisala u AAF.

A što se koridora tiče od tog nema ništa, mogu azerski građani prolazt kroz Armeniju al fino pasoš i carinski pregled ko i u svakoj državi. Svejedno bili ruski il armenski graničari. Nez kako stoji sada ako neko oće iz AZ u AR i obrnuto.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#14006 Re: Nagorno Karabah

Post by Lincoln-Burrows »

neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:27 Jebote granica vam je na Dobrinji 4 a raspravljate šta bi Jermeni trebali dobiti.
Kad je lakše o tuđoj nevolji raspravljat :ginisovac:
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#14007 Re: Nagorno Karabah

Post by zlaataan »

Novosti wrote: 10/11/2020 16:29
saimidin wrote: 10/11/2020 16:13
Novosti wrote: 10/11/2020 15:38 U pravu je Alijev, nigdje se ne spominje status ADA-e i NKR-a. Tako je to kad rješavaju problem neke države koje nemogu riješt problem ni u vlastitom dvorištu.
Po AZ to pravno ne postoji, I ako AR budu dobri, dobit ce par opcina sa pravom na obrazovanje na AR jeziku I sl, ako ne kroz 5 god, rusi idu a AR mogu ostat, naravno nista od slobodnog meghiri koridora, ali ima put I kroz iran

Eh sad mogu AR jest lisce I pit kisnicu 5god, pa kom obocji kom opanci

Alijev im je nudio autonomiju, ADA bi se možda tada integrisala u AAF.

A što se koridora tiče od tog nema ništa, mogu azerski građani prolazt kroz Armeniju al fino pasoš i carinski pregled ko i u svakoj državi. Svejedno bili ruski il armenski graničari. Nez kako stoji sada ako neko oće iz AZ u AR i obrnuto.
Stoji tako da ne može. Armenci ne mogu uopće ući u Azerbejdžan, a Azeri možda i mogu u Armeniju, ali preko Gruzije ili Irana...
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#14008 Re: Nagorno Karabah

Post by CotSuljakovic »

Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14009 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
https://youtu.be/slnTQTZRRpw
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#14010 Re: Nagorno Karabah

Post by CotSuljakovic »

Krokodajl wrote: 10/11/2020 16:39
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
https://youtu.be/slnTQTZRRpw
:thumbup: :izet:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14011 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Last edited by neko_sa_strane on 10/11/2020 16:49, edited 1 time in total.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#14012 Re: Nagorno Karabah

Post by animus »

Lincoln-Burrows wrote: 10/11/2020 16:31
neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:27 Jebote granica vam je na Dobrinji 4 a raspravljate šta bi Jermeni trebali dobiti.
Kad je lakše o tuđoj nevolji raspravljat :ginisovac:
Administrativna granica koja je u rangu prelqska iz kantona u kanton ili iz opcine u opcinu. Ako misliš da je drugacije bujrum stavi granicni prelaz. Da vidimo i to cudo.

Da ne idem dalje u OT drago mi je sto su ovo rijesili na ovaj nacin ali mi jedino osta neispunjena želja da im onaj Pazar jos uzmu pa da imaju put Fuzuli Šuši via Pazar.
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#14013 Re: Nagorno Karabah

Post by CotSuljakovic »

Pashice dzaba me citiras, ne vidim sta pises. Ti si kod mene na foe otkad sam vidio da si na pitanje o Srebrenici odgovorio da bi druga strana isto uradila da je bila u stanju. Relativiziras genocid, to je stanje bolesnog uma a sa bolesnicima ne komuniciram nigdje i nikad. Samo te zalim i zelim da ozdravis, teska je to bolest.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#14014 Re: Nagorno Karabah

Post by bhnapoleon1 »

Ne mogu dugo četnici u niskom profilu ostati
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#14015 Re: Nagorno Karabah

Post by 155_mm »

znaci zbog "granice na dobrinji" i zbog "kontrole 25%" teritorije ne smije se raspravljati o ishodu rata u NK. :-)

neke je bas pogodio ishod rata.

kao sto je vec receno. mitomanija je najvise kostala armene. zbog iste su izgubili kontakt sa realnoscu i dogodilo im se ovo sad. da su bili realni mogli su prije 10–15 godina dobiti mnogo vise od ovoga bez i jedne kapi krvi. zali Boze mrtvi na obje strane. koliko omladine ode potpuno bezpotrebno. tuga do neba.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#14016 Re: Nagorno Karabah

Post by animus »

neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Boli tebe istina da je Bosna 100 %. Ako imaš novca u djepu pogledaj ciji je a možeš i pasoš pogledati da vidis ko ti ga je izdao. Mitomanija cista sreca vam je pa su vam se ameri umiješali pred kraj rata a ne rusi. Oni vole da puste da jedna strana skroz popusi a to ste vi bili na kraju rata.
Vrati se temi i pisi ako imaš šta pametno vezano za temu. Ako ne moderacija te treba poslati malo na hlađenje sto nebi bilo loše jer je bol izgleda neizmjerna.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14017 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Sve sto moze srpska i hrvatska strana moze i bosnjacka a u Az su pobjedili Azerbedzanci a ne muslimani,u Az Armiji ima i Rusa,Jevreja itd, ovo tvoje muslimani nebih komentarisao
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14018 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

Pravoslavni Taliban 1/1 :lol:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14019 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

155_mm wrote: 10/11/2020 16:54 znaci zbog "granice na dobrinji" i zbog "kontrole 25%" teritorije ne smije se raspravljati o ishodu rata u NK. :-)

neke je bas pogodio ishod rata.

kao sto je vec receno. mitomanija je najvise kostala armene. zbog iste su izgubili kontakt sa realnoscu i dogodilo im se ovo sad. da su bili realni mogli su prije 10–15 godina dobiti mnogo vise od ovoga bez i jedne kapi krvi. zali Boze mrtvi na obje strane. koliko omladine ode potpuno bezpotrebno. tuga do neba.
Kako uvijek izvrćete napisano to je čudo jedno. Niko nije napisao da je zabranjeno raspravljati. Napisao sam razlog navijanja za određenu stranu i previše je očito. Mene lično kurko zaboli i za Jermeniju i Azerbejdžan ali i za Tursku, Rusiju i Izrael. Što se mene tiče daleko im svima lijepa kuća bila.
ojha
Posts: 63
Joined: 02/12/2010 23:53

#14020 Re: Nagorno Karabah

Post by ojha »

neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
azeri su cekali 30 godina i docekali ovako cemo i mi jednog dana na drinu izaci a vi ga duvajte
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 471
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#14021 Re: Nagorno Karabah

Post by Satrap_Darije »

spreca wrote: 10/11/2020 17:00
neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Sve sto moze srpska i hrvatska strana moze i bosnjacka a u Az su pobjedili Azerbedzanci a ne muslimani,u Az Armiji ima i Rusa,Jevreja itd, ovo tvoje muslimani nebih komentarisao
To bih se otprilike složio. Većina Azera su muslimani onoliko koliko je Severina djevica.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14022 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

spreca wrote: 10/11/2020 17:00
neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Sve sto moze srpska i hrvatska strana moze i bosnjacka a u Az su pobjedili Azerbedzanci a ne muslimani,u Az Armiji ima i Rusa,Jevreja itd, ovo tvoje muslimani nebih komentarisao
I onda je mrmot zamotao čokoladu.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14023 Re: Nagorno Karabah

Post by muhafuca »

sumirprimus wrote: 10/11/2020 14:48
Milenkov buraz wrote: 10/11/2020 14:38
sumirprimus wrote: 10/11/2020 14:30 Samo se sjete tb2 a ide i tb3 i same puske spadaju i "preko zita"...
Turska je pokazala sebi ali i svijetu da je ozbiljan, vrlo ozbiljan igrač. Naravno ne kažem da su u ravni sa Amerima, Rusima i Izraelom ali mislim da imaju potencijala, što bi rekli znaju znanje, ne jebu zapadne licemjere tipa Francuska, rade svoj posao, korak po korak, gledaju svoj interes. Volio ne volio Tursku današnja Turska je miljama daleko od one nekadašnje anemične Turske opterečene nekim istorijskim greškama i potezima.
Nauk i od koga kupovat oruzje.(izrael turska) I sa kime u savez ici. Nato standard je Nato standard. Ni turci ovo ne bi bili da nisu u natou.
tursko oruzje je efikasno koliko i Izraelsko, tj kad se puca po zemljama ili narodima koji su veoma zaostali u naoruzanju ili ga nemaju nikako.
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#14024 Re: Nagorno Karabah

Post by frngla »

neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 17:03Kako uvijek izvrćete napisano to je čudo jedno. Niko nije napisao da je zabranjeno raspravljati. Napisao sam razlog navijanja za određenu stranu i previše je očito. Mene lično kurko zaboli i za Jermeniju i Azerbejdžan ali i za Tursku, Rusiju i Izrael. Što se mene tiče daleko im svima lijepa kuća bila.
Ma vala ove odmetnike/separatiste i treba nakantati. Svaka čast Azerima na hrabrosti i istrajnosti :thumbup:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14025 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

animus wrote: 10/11/2020 16:55
neko_sa_strane wrote: 10/11/2020 16:46
CotSuljakovic wrote: 10/11/2020 16:38 Ispusise Armeni ko Srbi na Kosovu. Mora da ce i ovi i dalje govoriti da je to Armenija. Nagorno-Karabakh je srce Armenije po uzoru Kosovo je srce Srbije i slicne gluposti.
Dajte vi sto se razumijete bolje pa postavite azerbejdzansku verziju Cavoglava da poslusamo.
Ovo je već patologija. Kontrolišeš 25-26% teritorije svoje zemlje ali je bitno što su Jermeni izgubili Karabah. Ja čitavo vrijeme pišem da je navijanje za Azere u stvari frustracija zbog neuspjeha tokom rata u BiH.Tamo su muslimani pobijedili i zato je srce na mjestu a tebi s druge strane Dodik i Čović mogu blokirati provođenje zakona a Republika Srpska ima i pravo veta.
Boli tebe istina da je Bosna 100 %. Ako imaš novca u djepu pogledaj ciji je a možeš i pasoš pogledati da vidis ko ti ga je izdao. Mitomanija cista sreca vam je pa su vam se ameri umiješali pred kraj rata a ne rusi. Oni vole da puste da jedna strana skroz popusi a to ste vi bili na kraju rata.
Vrati se temi i pisi ako imaš šta pametno vezano za temu. Ako ne moderacija te treba poslati malo na hlađenje sto nebi bilo loše jer je bol izgleda neizmjerna.
Ima svoje granice ali mislio sam na administrativne granice. Ja znam da je stanje malo drugačije jer da jeste kao što ti pišeš ne bi bilo onoliko otvorenih tema na politici i onoliko zapaljivih komentara. Već sam napisao da ukazujem na licemjerje forumaša a vidim i da frustracija izbija na vidjelo. Poziva se moderacija baš kao što se pjeni na temi o američkim izborima u nadi da će budući predsjednik rješavati probleme i vući za uši one s kojima imaš problem. Neke se stvari jednostavno ne mijenjaju.
Post Reply