Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#104726 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

Ma uglavnom bezveze. Sta ako tad nije tv ni upaljen, ili neko nesto drugo gleda? Otimaj daljinski, saltaj kanale i inpute.
Bolje bi bilo da imas displej na interfonu. To barem danas nije problem. Po meni potpuno beskorisna kamera na ulazu na ovaj nacin.
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#104727 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shape of despair »

imam eon. update daljinskog i nek jednom tipkom saltam na kameru. inace,bezveze. ja mislio dobivamo novi interfon sa kamerom
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#104728 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

shape of despair wrote: 08/11/2020 04:12 imam eon. update daljinskog i nek jednom tipkom saltam na kameru. inace,bezveze. ja mislio dobivamo novi interfon sa kamerom
To je nemoguće, jer EON i D3 primaju kanale sa DVB-C mreže i interneta.

Da bi ti se to omogućilo na taj način, morali bi onda oni preuzimati i reemitovati signal svake moguće kamere ispred ulaza zgrada kroz EON i/ili D3 platformu.

Trenutni sistem djeluje na način da se kamera poveže direktno na koaksijalnu mrežu u ulazu i zamijeni analogni kanal C69 sa svojim signalom.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104729 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

shape of despair wrote: 07/11/2020 22:15 ima li telemach u ponudi neke video interfone. o cemu jevrijec. pitao me predstavnik jesam li za uvodenje. placa li se sta
Zdravo @shape of despair,
Zhvaljujemo se na upitu.
Da bi se mogao realizirati Zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni Zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših Korisničkih servisa.
Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na Zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach. Da bi se isti mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach.
Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja.
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#104730 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vkmiro »

Telemach wrote: 08/11/2020 11:50
shape of despair wrote: 07/11/2020 22:15 ima li telemach u ponudi neke video interfone. o cemu jevrijec. pitao me predstavnik jesam li za uvodenje. placa li se sta
Zdravo @shape of despair,
Zhvaljujemo se na upitu.
Da bi se mogao realizirati Zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni Zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših Korisničkih servisa.
Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na Zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach. Da bi se isti mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach.
Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja.
Sve je to OK, ali naša zgrada u Zenici je prije najmanje 5-6 godina podnjela zahtjev, nešto je navodno pokušano ali je stvaralo smetnje korisnicima analogije, te potreban neki pojačivać, na kraju taj privatnik što je bio zadužen za postavljanje preminuo i nikada nije urađeno. U historiju moji poruka Vama ima sve oko toga.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104731 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

vkmiro wrote: 08/11/2020 19:11
Telemach wrote: 08/11/2020 11:50
shape of despair wrote: 07/11/2020 22:15 ima li telemach u ponudi neke video interfone. o cemu jevrijec. pitao me predstavnik jesam li za uvodenje. placa li se sta
Zdravo @shape of despair,
Zhvaljujemo se na upitu.
Da bi se mogao realizirati Zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni Zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših Korisničkih servisa.
Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na Zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach. Da bi se isti mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach.
Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja.
Sve je to OK, ali naša zgrada u Zenici je prije najmanje 5-6 godina podnjela zahtjev, nešto je navodno pokušano ali je stvaralo smetnje korisnicima analogije, te potreban neki pojačivać, na kraju taj privatnik što je bio zadužen za postavljanje preminuo i nikada nije urađeno. U historiju moji poruka Vama ima sve oko toga.
Zdravo vkmiro,
Zahvaljujemo se na Vašem javljanju. Obzirom da smo ograničeni prostorom u inboxu, nemamo arhivu Vaših dolaznih poruka.
Ljubazno Vas molimo da nam ponovo proslijedite poruku, kako bismo izvršili provjeru i preciznije odgovorili na Vaš zahtjev.
User avatar
Gizmo967
Posts: 90
Joined: 29/10/2018 19:20

#104732 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Gizmo967 »

crnivrag wrote: 07/11/2020 22:18
shape of despair wrote: 07/11/2020 22:15 ima li telemach u ponudi neke video interfone. o cemu jevrijec. pitao me predstavnik jesam li za uvodenje. placa li se sta
Ne plaća se ništa, a potreban je potpis od 51% stanara iz ulaza.

Postavi se kamera ispred ulaza i na analognoj frekvenciji C69 je moguće pratiti u realnom vremenu šta se dešava ispred ulaza.
Imaš li kakav link za ovu informaciju, da je isprintam za stanare i počnem skupljati potpise? :)
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104733 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Gizmo967 wrote: 09/11/2020 09:16
crnivrag wrote: 07/11/2020 22:18
shape of despair wrote: 07/11/2020 22:15 ima li telemach u ponudi neke video interfone. o cemu jevrijec. pitao me predstavnik jesam li za uvodenje. placa li se sta
Ne plaća se ništa, a potreban je potpis od 51% stanara iz ulaza.

Postavi se kamera ispred ulaza i na analognoj frekvenciji C69 je moguće pratiti u realnom vremenu šta se dešava ispred ulaza.
Imaš li kakav link za ovu informaciju, da je isprintam za stanare i počnem skupljati potpise? :)
Zdravo Gizmo967,
Hvala Vam na javljanju. Da bi se mogao realizirati zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših korisničkih servisa. Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach (da bi se zahtjev mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach), kako bi zahtjev bio potpun. Predlažemo da nam dostavite e-mail adresu kako bismo Vam dostavili Obrazac.
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Gizmo967
Posts: 90
Joined: 29/10/2018 19:20

#104734 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Gizmo967 »

Telemach wrote: 09/11/2020 09:41
Gizmo967 wrote: 09/11/2020 09:16
crnivrag wrote: 07/11/2020 22:18
Ne plaća se ništa, a potreban je potpis od 51% stanara iz ulaza.

Postavi se kamera ispred ulaza i na analognoj frekvenciji C69 je moguće pratiti u realnom vremenu šta se dešava ispred ulaza.
Imaš li kakav link za ovu informaciju, da je isprintam za stanare i počnem skupljati potpise? :)
Zdravo Gizmo967,
Hvala Vam na javljanju. Da bi se mogao realizirati zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših korisničkih servisa. Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach (da bi se zahtjev mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach), kako bi zahtjev bio potpun. Predlažemo da nam dostavite e-mail adresu kako bismo Vam dostavili Obrazac.
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala Vam na brzom odgovoru. Poslao sam Vam pp sa e-mailom.

Ovo je zbilja odlična stvar koju pružate korisnicima, sve pohvale.

Veselim se ugradnji nakon što skupim potpise stanara :)
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#104735 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by HardCore »

Telemach wrote: 09/11/2020 09:41
Gizmo967 wrote: 09/11/2020 09:16
crnivrag wrote: 07/11/2020 22:18
Ne plaća se ništa, a potreban je potpis od 51% stanara iz ulaza.

Postavi se kamera ispred ulaza i na analognoj frekvenciji C69 je moguće pratiti u realnom vremenu šta se dešava ispred ulaza.
Imaš li kakav link za ovu informaciju, da je isprintam za stanare i počnem skupljati potpise? :)
Zdravo Gizmo967,
Hvala Vam na javljanju. Da bi se mogao realizirati zahtjev za ugradnju kamere, odnosno postavljane video nadzora, neophodno je da predstavnik stanara potpiše pismeni zahtjev za navedeno te da isti dostavi u jedan od naših korisničkih servisa. Kompanija Telemach može da obezbijedi postavljanje jedne kamere na glavni ulaz. Video nadzor se priključuje na kablovski komunikacioni sistem i priključenje je besplatno. Na zahtjevu, koji je potrebno potpisati, neophodno je navesti imena stanara koji koriste usluge kompanije Telemach (da bi se zahtjev mogao uvažiti, neophodno je da 50% stanara koristi usluge kompanije Telemach), kako bi zahtjev bio potpun. Predlažemo da nam dostavite e-mail adresu kako bismo Vam dostavili Obrazac.
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
Jel i kamera besplatna?
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#104736 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vkmiro »

Sve je to OK, ali naša zgrada u Zenici je prije najmanje 5-6 godina podnjela zahtjev, nešto je navodno pokušano ali je stvaralo smetnje korisnicima analogije, te potreban neki pojačivać, na kraju taj privatnik što je bio zadužen za postavljanje preminuo i nikada nije urađeno. U historiju moji poruka Vama ima sve oko toga.
[/quote]

Zdravo vkmiro,
Zahvaljujemo se na Vašem javljanju. Obzirom da smo ograničeni prostorom u inboxu, nemamo arhivu Vaših dolaznih poruka.
Ljubazno Vas molimo da nam ponovo proslijedite poruku, kako bismo izvršili provjeru i preciznije odgovorili na Vaš zahtjev.
[/quote]

Ma sada nije bitno, pošto ni predsjednik ni domar više nisu na Telemachu, tako da njih to više ne interesuje :)
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104737 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

HardCore wrote: 09/11/2020 10:30 Jel i kamera besplatna?
Zdravo HardCore,
Hvala na javljanju.
Ugradnja i korištenje usluge je potpuno besplatno.
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104738 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

vkmiro wrote: 09/11/2020 11:43 Ma sada nije bitno, pošto ni predsjednik ni domar više nisu na Telemachu, tako da njih to više ne interesuje :)
@vkmiro Ukoliko postoji potreba i dovoljan broj zainteresiranih, podnošenje zahtjeva svakako možete iskomunicirati sa svojim predstavnikom stanara.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#104739 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by azdralovic »

Ako smo na optici isto se mozemo slikati ? :)
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#104740 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

azdralovic wrote: 09/11/2020 15:33 Ako smo na optici isto se mozemo slikati ? :)
Onda 4K kamera i preko IP-a
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#104741 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by HardCore »

Kakav je postupak da se postojeci modem zamjeni ubee modemom?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#104742 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

može li se na eon boxu napraviti lista omiljenih kanala?
User avatar
reboot
Posts: 511
Joined: 08/05/2018 18:03

#104743 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by reboot »

HardCore wrote: 09/11/2020 21:29 Kakav je postupak da se postojeci modem zamjeni ubee modemom?
Koji ti je paket ?
Hercegoviina wrote: 09/11/2020 21:29 može li se na eon boxu napraviti lista omiljenih kanala?
Može, EON tipka > Moje liste > Liste TV kanala > Dodaj listu
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#104744 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzematlija »

Kojih je tačno 9 HD kanala razlika u Light i Full paketima?
Kako se najlakše mogu uporediti ta 2 paketa?

Trenutno am na full paketu I ističe mu ugovor brzo.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#104745 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Dzematlija wrote: 09/11/2020 22:52 Kojih je tačno 9 HD kanala razlika u Light i Full paketima?
Kako se najlakše mogu uporediti ta 2 paketa?

Trenutno am na full paketu I ističe mu ugovor brzo.
Light paket sadrži Start programsku shemu, Full - Osnovnu programsku shemu + CineStar Premiere HD, a Premium - Proširenu programsku shemu + CineStar Premiere HD + Arena Sport SD + Pink + HBO Premium: https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... _shema.pdf
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#104746 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzematlija »

crnivrag wrote: 10/11/2020 00:16
Dzematlija wrote: 09/11/2020 22:52 Kojih je tačno 9 HD kanala razlika u Light i Full paketima?
Kako se najlakše mogu uporediti ta 2 paketa?

Trenutno am na full paketu I ističe mu ugovor brzo.
Light paket sadrži Start programsku shemu, Full - Osnovnu programsku shemu + CineStar Premiere HD, a Premium - Proširenu programsku shemu + CineStar Premiere HD + Arena Sport SD + Pink + HBO Premium: https://telemach.ba/wp-content/uploads/ ... _shema.pdf
Svaka čast, to je to! Hvala :kiss:
Još jedno pitanje - na koji email TM-a se najbolje obratiti kako bih se dogovorio sa njima o eventualnom produženju ugovora? Ne želim se dogovarati putem pp-a. :)
Može i @Telemach odgovoriti.

EDIT: jel to LIGHT paket nema EON box!?

https://telemach.ba/eon-paketi/
EON LIGHT
1.00 KM
mjesec
nakon 6 mjeseci 57,50 KM/mjesec

TV
D3 Box
EON Smart TV aplikacija (promo)EON mobilna aplikacija
182 TV kanala (54 HD) Lista kanala >
Video klub – preko 2.500 naslova (Nova S, Pikaboo Play, Vavoom Play, AXN, Diva, History/C&I, Epic Drama, Minimax, Disney, Nick+, My Baby TV)TV unazad do 7 dana
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104747 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Dzematlija wrote: 09/11/2020 22:52 Kojih je tačno 9 HD kanala razlika u Light i Full paketima?
Kako se najlakše mogu uporediti ta 2 paketa?

Trenutno am na full paketu I ističe mu ugovor brzo.
Zdravo Dzematlija,
Zahvaljujemo se na javljanju i interesovanju za naše napredne servise.
Vaše podatke možete dostaviti putem e-maila [email protected]
Ukoliko želite, možete nam u inbox dostaviti kontakt broj na kojem ste dostupni, rado ćemo Vas pozvati i potruditi se da pronađemo najbolju ponudu i pogodnost za Vas.
Last edited by Telemach on 10/11/2020 09:13, edited 2 times in total.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#104748 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by CooK »

Prije nekih 7-8 mjeseci sam iskljucio Unifi u Moj Telemach aplikaciji misleci da cu ga moci na isti nacin i ukljuciti kad mi bude zatrebao ali evo vec desetak dana ga pokusavam ukljuciti i svaki put mi izbaci:"Promjena nije izvrsena, molimo pokusaj ponovo".
Sad bih mogao pitati zasto je ubacena ta opcija u Moj Telemach aplikaciju i na portal kada ocigledno ne radi ali vjerovatno ne bih dobio adekvatan odgovor a i sad me to vise i ne interesuje nego me samo interesuje kako ponovo ukljuciti Unifi? Da li postoji neki nacin da sam to odradim ili moram kontaktirati @Telemach?
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#104749 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by heat »

Raja...
Istice nam ugovor na Full-u, a sljedeci ugovor zelim Duo Light, pa mi rekose kako nemamo "pogodnosti" kao stari korisnici, jer prelazimo na "manji" paket.
Sef poslovnice se pita :-)
Totalno neprofesionalno i nekorektno.

Zanima me cjenovnik za doplatu net-a na paket, ja ga ne mogu naci, pa ako moze asistencija.

Hvala
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#104750 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

CooK wrote: 10/11/2020 08:37 Prije nekih 7-8 mjeseci sam iskljucio Unifi u Moj Telemach aplikaciji misleci da cu ga moci na isti nacin i ukljuciti kad mi bude zatrebao ali evo vec desetak dana ga pokusavam ukljuciti i svaki put mi izbaci:"Promjena nije izvrsena, molimo pokusaj ponovo".
Sad bih mogao pitati zasto je ubacena ta opcija u Moj Telemach aplikaciju i na portal kada ocigledno ne radi ali vjerovatno ne bih dobio adekvatan odgovor a i sad me to vise i ne interesuje nego me samo interesuje kako ponovo ukljuciti Unifi? Da li postoji neki nacin da sam to odradim ili moram kontaktirati @Telemach?
Zdravo CooK,
Zahvaljujemo se na javljanju na ovaj način.
Vaša Unifi usluga je ponovo aktivirana. U slučaju potrebe, budite slobodni da nam se javite ponovo.
Uživajte u Unifi mreži na preko 900.000 lokacija :thumbup:
Last edited by Telemach on 10/11/2020 09:23, edited 1 time in total.
Locked