Nagorno Karabah

Post Reply
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#13076 Re: Nagorno Karabah

Post by zilog »

smijesni_ste wrote: 08/11/2020 04:26
zilog wrote: 08/11/2020 04:21
smijesni_ste wrote: 08/11/2020 04:14 Ma meni je svejedno ko je pobijedio, samo ne mogu licemjerja i prodavanja muda pod bubrege od ovih što desetine miliona ljudi koji su glasali za Trumpa nazivaju fašistima i rasistima i pozivaju na poštenje, pravdu i jednakost, a odrekli bi se kćerke ili sestre da im dovede "vlaha" u kuću :D

Od hard core desničara gori su samo lažni ljevičari i liberali

Samo da me ne proglasite Srbinom :D
Ista prica koju ste pricali kada je Obama bio izabran. Tada vam je prica bila da smo za njega, samo zato sto mu je drugo ime - Husein.
Dosadni ste... :roll:

Da ipak nije nesto do vas... :pisnuo:
Ma ja, siguran sam da ti i ekipa ne visite na "Nagorno Karabah" temi iz dobro poznatih razloga koji ne uključuju brigu za civile i stradanja :D :roll:
Odgovaram ti na ovoj temi kako ne bih fasovao ban za off topic.

Naravno da brinem za civile i sa jedne i sa druge strane.
Isto tako protiv sam onih, koji su zbog 150.000 Armena u NK, protjerali 500.000 Azera iz NK i okolnih podrucja...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13077 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Najavljeno je uskoro obracanje Alijeva iz Aleje Velikana u Baku.

Po azerskim medijima ocekuje se da objavi da je Shusha oslobodjena.


Image
Image


Ovaj tenk je pogodjen tokom klipa s nekim PT projektilom i taj projektil je udario izgleda u gusjenice sa strane ili podbacio pa udario pored tenka u put. Komandir izasao da pogleda na kupolu odmah da provjeri kakva je steta.

Znaci klip je potvrda onog sto je Le Monde objavio i Cehinja, novinarka.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13078 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »



@spreca :thumbup:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#13079 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

SanskiBiser wrote: 08/11/2020 07:52 Najavljeno je uskoro obracanje Alijeva iz Aleje Velikana u Baku.

Po azerskim medijima ocekuje se da objavi da je Shusha oslobodjena.


Image
Image


Ovaj tenk je pogodjen tokom klipa s nekim PT projektilom i taj projektil je udario izgleda u gusjenice sa strane ili podbacio pa udario pored tenka u put. Komandir izasao da pogleda na kupolu odmah da provjeri kakva je steta.

Znaci klip je potvrda onog sto je Le Monde objavio i Cehinja, novinarka.
Da da, uzese AZ diverzanti sushu, jos se AR koriste atriljerijom i oklopima, i blacno/magla ne rade dronovi

:bih: :thumbup:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13080 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#13081 Re: Nagorno Karabah

Post by ovo_malo_duse »

saimidin wrote: 08/11/2020 08:10
SanskiBiser wrote: 08/11/2020 07:52 Najavljeno je uskoro obracanje Alijeva iz Aleje Velikana u Baku.

Po azerskim medijima ocekuje se da objavi da je Shusha oslobodjena.


Image
Image


Ovaj tenk je pogodjen tokom klipa s nekim PT projektilom i taj projektil je udario izgleda u gusjenice sa strane ili podbacio pa udario pored tenka u put. Komandir izasao da pogleda na kupolu odmah da provjeri kakva je steta.

Znaci klip je potvrda onog sto je Le Monde objavio i Cehinja, novinarka.
Da da, uzese AZ diverzanti sushu, jos se AR koriste atriljerijom i oklopima, i blacno/magla ne rade dronovi

:bih: :thumbup:
Jebene specijalne jedinice, razvaljuju ih ko beba zveku.
Kontam nesto jel iko javio ovima oko Bazara da su ostali u okruzenju.
Ja i vidi na snimku sto je izvedrilo...
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#13082 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

ovo_malo_duse wrote: 08/11/2020 08:17
saimidin wrote: 08/11/2020 08:10
SanskiBiser wrote: 08/11/2020 07:52 Najavljeno je uskoro obracanje Alijeva iz Aleje Velikana u Baku.

Po azerskim medijima ocekuje se da objavi da je Shusha oslobodjena.


Image
Image


Ovaj tenk je pogodjen tokom klipa s nekim PT projektilom i taj projektil je udario izgleda u gusjenice sa strane ili podbacio pa udario pored tenka u put. Komandir izasao da pogleda na kupolu odmah da provjeri kakva je steta.

Znaci klip je potvrda onog sto je Le Monde objavio i Cehinja, novinarka.
Da da, uzese AZ diverzanti sushu, jos se AR koriste atriljerijom i oklopima, i blacno/magla ne rade dronovi

:bih: :thumbup:
Jebene specijalne jedinice, razvaljuju ih ko beba zveku.
Kontam nesto jel iko javio ovima oko Bazara da su ostali u okruzenju.
Ja i vidi na snimku sto je izvedrilo...
Kazem ja sinoc je vec pocelo vedriti, sad AZ imaju dan-dva da iskoriste dronove, mada I ovih oblacnih dana su imali cime djelivati, a I za taj bazar sam pisao da mi AR nisu jasni jos prije par dana, ljudi im ulaze iza ledja u glavni grad, oni drze bazar I ostaju u poluokruzenju

Dok cekamo sprecu za prevod jurija, gledao sam I ono sto bode usi je par puta:

Armenskijje politicni kapitalirat

Da ce ga bogdom poslusati, kad do sad nisu
:izet:
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#13083 Re: Nagorno Karabah

Post by El_comadante »

dakle Šuša skoro oslobođena idemo dalje.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13084 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Image

Slabo ova ruska pomoc vojna pomaze Armenima mozda jer su djuturumi na linijama kojima je bitnija cigara nego neprijatelj koji prelazi reku :D

na slici je PKP Pecheneg mitraljez koji se u arsenalu Armena pojavio tokom Oktobra mjeseca.

Image
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13085 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

Zar Jurij juce nije rekao da Susa nece pasti prije Bazara i Martunija i da ovo sto Azeri rade je suludo.

Opet su ga iznenadili :D
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13086 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »




U međuvremenu, separatisti izvještavaju da "teške i odlučne bitke" idu dalje od Šuše. Prema našim informacijama, bitke se već vode izvan grada. Sam grad je već pod kontrolom azerbejdžanske vojske. Vojska završava čišćenje periferije grada od terorista.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#13087 Re: Nagorno Karabah

Post by jednonogi_Jack »

Image

Uzeli Šušu sa ove strane. Nevjerovatno....
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13088 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Azerbejdžanske trupe nisu uspjele zauzeti Shushi, pa je azerbejdžanska propaganda preuzela vlast.

Od ranog jutra, različiti izvori koje finansira Baku tvrde da je Shushi pao.

Ove se informacije posebno šire među armenskim korisnicima u smislu da "vaši službenici vas obmanjuju, Šuši je već u neprijateljskim rukama."

Svrha takvih akcija je stvaranje panike u Karabahu i Jermeniji. Neprijatelj razumije da još uvijek nema šanse da se Shushi odvede među trupe i u pozadinu. A ako postoji panika, izdaja, sumnje, tada će se šanse znatno povećati.

Naivni korisnici to ne razumiju, oni vjeruju u Alijevljevu propagandu, pogotovo ako je čuju s usana "ruskih" stručnjaka, i počnu paničiti sejanje među svojom pratnjom.

Svatko tko se prepoznao u gore navedenom, zna da vi direktno pomažete neprijateljima. Znajte da postavljate vlastitu braću koja se tamo bore za Šuši. Razmislite o tome i budite malo pametniji.
Ma ja, inace zato sto ga nisu zauzeli od jutros ide bjezanija i potpuna evakuacija Stepankerta...



Kaze novinar borbe se vode na nekim lokacijama blizu grada, izgleda mogao bi i Stepankert danas biti oslobodjen. :roll: @spreca sta rece on na kraju tacno?
Last edited by SanskiBiser on 08/11/2020 08:55, edited 2 times in total.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#13089 Re: Nagorno Karabah

Post by ovo_malo_duse »

Mason74 wrote: 08/11/2020 08:41 Zar Jurij juce nije rekao da Susa nece pasti prije Bazara i Martunija i da ovo sto Azeri rade je suludo.

Opet su ga iznenadili :D
Gledam kartu gdje su se Azeri mogli ovako spremit za borbe u brdsko-planinskom podrucju..
Pa gore su ih razvalili u planinama nego dole u ravnici, mislim pjesadijski, prsa u prsa.
Dole su im Dronovi povaljali odbranu i PVO ali ovo u planinama je bas razvaljotka...

Ako ima neko da mu nije mrsko otc nazad i napravit Compilaciju postova "forumskih strucnjaka"..
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13090 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

Jura je potvrdio da je Šuša pala. Kaže opet ga je azerska armija iznenadila. Glavna greška armena jeste ta što hoće da brane cijelu liniju fronta a to nisu u stanju niti imaju ljudstvo.
Izuzeo se na armensko rukovodstvo. Kaze da su trebali kapitulirati prije dvije nedjelje.
Last edited by addem on 08/11/2020 08:58, edited 1 time in total.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#13091 Re: Nagorno Karabah

Post by emillio estevez »

🔥Tough and decisive battles for Shushi are happening now . Victory to our heroes, - Artsrun Hovhannisyan.

Pijan je ili što?
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13092 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

ovo_malo_duse wrote: 08/11/2020 08:53
Mason74 wrote: 08/11/2020 08:41 Zar Jurij juce nije rekao da Susa nece pasti prije Bazara i Martunija i da ovo sto Azeri rade je suludo.

Opet su ga iznenadili :D
Gledam kartu gdje su se Azeri mogli ovako spremit za borbe u brdsko-planinskom podrucju..
Pa gore su ih razvalili u planinama nego dole u ravnici, mislim pjesadijski, prsa u prsa.
Dole su im Dronovi povaljali odbranu i PVO ali ovo u planinama je bas razvaljotka...

Ako ima neko da mu nije mrsko otc nazad i napravit Compilaciju postova "forumskih strucnjaka"..
Ma ovo je suludo gubljenje zivota, bezveze ce hiljade vojnika izginuti a sve je gotovo, bilo je i prije 20 dana jasno, sama operacija za Hdrut je pokazala da su Azeri daleko ispred, ali strucnjaci su se nadali jer pisu iz mrznje.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13093 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

Jura cestita na kraju Azerbejdzanskoj vojsci na pobjedi. Analizirace se kaze dosta ovaj rat.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13094 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

ovo_malo_duse wrote: 08/11/2020 08:53
Mason74 wrote: 08/11/2020 08:41 Zar Jurij juce nije rekao da Susa nece pasti prije Bazara i Martunija i da ovo sto Azeri rade je suludo.

Opet su ga iznenadili :D
Gledam kartu gdje su se Azeri mogli ovako spremit za borbe u brdsko-planinskom podrucju..
Pa gore su ih razvalili u planinama nego dole u ravnici, mislim pjesadijski, prsa u prsa.
Dole su im Dronovi povaljali odbranu i PVO ali ovo u planinama je bas razvaljotka...

Ako ima neko da mu nije mrsko otc nazad i napravit Compilaciju postova "forumskih strucnjaka"..
Malo u Turskoj puno u Azerbejdzanu vec sam pisao pukovnici Yusuf Gundogdu i Terhan Mansimov koji komanduju specijalnim postrojbama operativne grupe Azerske vojske pod imenom Combined Arms Army :D Komandant te operativne grupe je General-porucnik Kerem Mustafayev.

Azerske crvene beretke.
Image



Ovo je sa vjezbe u Turskoj prosle godine

User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13095 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

greska
Last edited by addem on 08/11/2020 09:06, edited 1 time in total.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13096 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »



Izgleda krenula bjezanija. Video od juce popodne.
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13097 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

addem wrote: 08/11/2020 09:06

Izgleda krenula bjezanija. Video od juce popodne.
Zato i govore da nije tacno da se ne stvara panika, ali kasno.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13098 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

addem wrote: 08/11/2020 09:06

Izgleda krenula bjezanija. Video od juce popodne.
Sreca pa nema traktora mislim da bi gorila tema da ima...jedan da se pojavi gotovo je. :roll:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13099 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »



Prijevod:
This is the nightmare of the inhabitants of Stepanakert who had to flee their homes yesterday afternoon from the approaching Azerbaijani criminals. Thousands of cars moved to the mountains. But Szuszi and Stepanakert are still fighting.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13100 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

Jura u naslovu:
For the second time in this campaign, the Azerbaijani army surprises me. Although I don't even know what surprises me more - her successes, or the helplessness of the Armenian forces in Karabakh, whose idiotic leadership is already obvious.
An attempt to hold on to everything and as long as possible turned out that the reserves came to Shusha too late. The evacuation of the southern front is taking place right now, when there is no longer any military sense in this, and the attempt to transfer forces from Mardakert - Askeran was belated.
Post Reply