Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#26 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Jack Be Nimble »

ExNihilo wrote: 05/11/2020 16:45 Hebo me svak' ako Sleepy Joe doživi kraj mandata. Frajer se zadiše nakon tri rečenice. :|
On je samo tu da pobere glasove, and Kamala i the squad krecu da diriguju oklagijom.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#27 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Jack Be Nimble wrote: 06/11/2020 05:58
ExNihilo wrote: 05/11/2020 16:45 Hebo me svak' ako Sleepy Joe doživi kraj mandata. Frajer se zadiše nakon tri rečenice. :|
On je samo tu da pobere glasove, and Kamala i the squad krecu da diriguju oklagijom.
:lol:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#28 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

2022 se citiramo abd :D
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#29 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by MMM1977 »

Trumpova pobjeda 2016. je donijela talas pobjeda desničara širom svijeta, pa tako i u Evropi. Nama kao državi to nikako nije odgovaralo, što se i vidi iz svakodnevnog srozavanja i ovo malo države što imamo. Nadam se da će Bidenova pobjeda okrenuti te trendove.

Ne, neće se Biden baviti BiH ni Balkanom, ali će se baviti neki predstavnik koji će dobiti instrukcije od državnog sekretara koga će imenovati Biden. I izvještaji, makar njihov mali dio, će doći do Bidena.

Sa Trumpom se lako moglo desiti da, zarad svoje samopromocije i rješavanja petstogodišnjeg problema između Srbije i Kosova, on otkine dio naše zemlje i da ga kao kompenzaciju. Za njega sam siguran da ne zna gdje smo, kako je nastala RS i šta se dešavalo ovdje. Sa Bidenom smo sigurni da do toga neće doći.

Važno je i da se u svijetu vrati neki normalan sistem vrijednosti koji je Trump dobro poljuljao.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#30 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by omar little »

trump je kriv za srozavanje bosanske drzave. o, jebemti.
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#31 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by sinuhe »

Mozda primi Bakira u Bijeloj kuci na sveopste odusevljenje :D
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#32 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by MMM1977 »

omar little wrote: 06/11/2020 13:32 trump je kriv za srozavanje bosanske drzave. o, jebemti.
Kakva simplifikacija mog komentara, ne vjerujem
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#33 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by MMM1977 »

sinuhe wrote: 06/11/2020 13:34 Mozda primi Bakira u Bijeloj kuci na sveopste odusevljenje :D
Pa Bakiru i SDA više odgovara Trump, ma šta on javno govorio. Isto što mu više odgovara SNDS i HDZ a ne neka, recimo, liberalna stranka.
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#34 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by okanomalo »

ovaj drugog mandata dozivjeti nece. :D mladac.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66200
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra tema. :thumbup:

Ne stignem tamo pratiti sve, ali koliko vidim, this ship has sailed. Iako se opet dobro podcjenio Trump. Iskreno meni je mirisalo na 2004. i Bush vs Kerry, kad je protiv Busha takodjer bio cijeli mainstream.

Ne znam ni sam vala sta da mislim o svemu. Ne dotice me se ovo direktno da bih imao neki beskompromisan stav. Biden ili Trump meni licno i velikoj vecini foruma aposlutno je svejedno. Nista se nece promijeniti za nas iskljucivo izborom jednog ili drugog. Ko zivi u USA, to je druga prica,.

Osvrnuo bih se vise na cinjenicu da ga pojedini forumasi percipiraju kao nekog ko ce nam pomoci. Nazalost i sam sam gajio slicne iluzije 2009. godine kad je dolazio u posjetu.

Bog te pitao koga sam sve nazvao da bih kao tada ambiciozni student Prava gledao nesto sto sam smatrao da ce biti historijski govor americkog potpredsjednika u Parlamentarnoj skupstini BIH. I tad se pricalo dolazi da jebe Dodiku majku, pogurace nas u NATO, ojacat ce drzavu....

I sta se desilo?

Pa dovoljno je bilo vidjeti Dodikovu zadovoljnu i ozarenu facu nakon sastanka sa Bidenom da ti bude sve jasno. Jedno veliko nista. Na to sve Biden je nadodao malo patetike sa citanjem pjesme o Suadi Dilberovic i nastavio dalje na jug put Kosova, za koje je rekao u PS BIH da je njegova nezavisnost ireverzibilna. I ode cirkus....

Tako da raja don't, don't dream dreams. Hvala mu do neba sto je u americkom Kongresu nazvao stvari pravim imenom, ali 1993. je sada anticka proslost u pogledu medjunarodnih odnosa. Trebamo se napokon rijesiti tog sindroma da ce nam neko pomoci jer smo poslusnici koje treba nagraditi.

I jos nesto. Covjeku je skoro 80 godina. Vidno je star i umoran. Ne znam koliko vas je imalo prilike svakodnevno biti u kontaktu sa osobom od 75+ godina, ali ti ljudi ovise o šaci tableta svaki dan, ako ustanu u 8, u 11 im se opet spava, mokre po 15 minuta, zaboravljaju i nemaju koncentracije....ne ide se dzaba u penziju sa 15 godina manje.
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#36 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by MMM1977 »

_BataZiv_0809 wrote: 06/11/2020 13:47 Dobra tema. :thumbup:

Ne stignem tamo pratiti sve, ali koliko vidim, this ship has sailed. Iako se opet dobro podcjenio Trump. Iskreno meni je mirisalo na 2004. i Bush vs Kerry, kad je protiv Busha takodjer bio cijeli mainstream.

Ne znam ni sam vala sta da mislim o svemu. Ne dotice me se ovo direktno da bih imao neki beskompromisan stav. Biden ili Trump meni licno i velikoj vecini foruma aposlutno je svejedno. Nista se nece promijeniti za nas iskljucivo izborom jednog ili drugog. Ko zivi u USA, to je druga prica,.

Osvrnuo bih se vise na cinjenicu da ga pojedini forumasi percipiraju kao nekog ko ce nam pomoci. Nazalost i sam sam gajio slicne iluzije 2009. godine kad je dolazio u posjetu.

Bog te pitao koga sam sve nazvao da bih kao tada ambiciozni student Prava gledao nesto sto sam smatrao da ce biti historijski govor americkog potpredsjednika u Parlamentarnoj skupstini BIH. I tad se pricalo dolazi da jebe Dodiku majku, pogurace nas u NATO, ojacat ce drzavu....

I sta se desilo?

Pa dovoljno je bilo vidjeti Dodikovu zadovoljnu i ozarenu facu nakon sastanka sa Bidenom da ti bude sve jasno. Jedno veliko nista. Na to sve Biden je nadodao malo patetike sa citanjem pjesme o Suadi Dilberovic i nastavio dalje na jug put Kosova, za koje je rekao u PS BIH da je njegova nezavisnost ireverzibilna. I ode cirkus....

Tako da raja don't, don't dream dreams. Hvala mu do neba sto je u americkom Kongresu nazvao stvari pravim imenom, ali 1993. je sada anticka proslost u pogledu medjunarodnih odnosa. Trebamo se napokon rijesiti tog sindroma da ce nam neko pomoci jer smo poslusnici koje treba nagraditi.

I jos nesto. Covjeku je skoro 80 godina. Vidno je star i umoran. Ne znam koliko vas je imalo prilike svakodnevno biti u kontaktu sa osobom od 75+ godina, ali ti ljudi ovise o šaci tableta svaki dan, ako ustanu u 8, u 11 im se opet spava, mokre po 15 minuta, zaboravljaju i nemaju koncentracije....ne ide se dzaba u penziju sa 15 godina manje.
Dobar komentar i primjedbe na mjestu. Ali od Bidena makar necemo dozivjeti da dio nase zemlje da u kompenzaciju za nesto drugo, tu se valjda slazemo. A Trump je to lako mogao da uradi.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#37 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Emiremir33 »

_BataZiv_0809 wrote: 06/11/2020 13:47 Dobra tema. :thumbup:

Ne stignem tamo pratiti sve, ali koliko vidim, this ship has sailed. Iako se opet dobro podcjenio Trump. Iskreno meni je mirisalo na 2004. i Bush vs Kerry, kad je protiv Busha takodjer bio cijeli mainstream.

Ne znam ni sam vala sta da mislim o svemu. Ne dotice me se ovo direktno da bih imao neki beskompromisan stav. Biden ili Trump meni licno i velikoj vecini foruma aposlutno je svejedno. Nista se nece promijeniti za nas iskljucivo izborom jednog ili drugog. Ko zivi u USA, to je druga prica,.

Osvrnuo bih se vise na cinjenicu da ga pojedini forumasi percipiraju kao nekog ko ce nam pomoci. Nazalost i sam sam gajio slicne iluzije 2009. godine kad je dolazio u posjetu.

Bog te pitao koga sam sve nazvao da bih kao tada ambiciozni student Prava gledao nesto sto sam smatrao da ce biti historijski govor americkog potpredsjednika u Parlamentarnoj skupstini BIH. I tad se pricalo dolazi da jebe Dodiku majku, pogurace nas u NATO, ojacat ce drzavu....

I sta se desilo?

Pa dovoljno je bilo vidjeti Dodikovu zadovoljnu i ozarenu facu nakon sastanka sa Bidenom da ti bude sve jasno. Jedno veliko nista. Na to sve Biden je nadodao malo patetike sa citanjem pjesme o Suadi Dilberovic i nastavio dalje na jug put Kosova, za koje je rekao u PS BIH da je njegova nezavisnost ireverzibilna. I ode cirkus....

Tako da raja don't, don't dream dreams. Hvala mu do neba sto je u americkom Kongresu nazvao stvari pravim imenom, ali 1993. je sada anticka proslost u pogledu medjunarodnih odnosa. Trebamo se napokon rijesiti tog sindroma da ce nam neko pomoci jer smo poslusnici koje treba nagraditi.

I jos nesto. Covjeku je skoro 80 godina. Vidno je star i umoran. Ne znam koliko vas je imalo prilike svakodnevno biti u kontaktu sa osobom od 75+ godina, ali ti ljudi ovise o šaci tableta svaki dan, ako ustanu u 8, u 11 im se opet spava, mokre po 15 minuta, zaboravljaju i nemaju koncentracije....ne ide se dzaba u penziju sa 15 godina manje.
Koliko su imali godina otac i yunior Bush,kad su uzeli mandate u Bijeloj kući?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#38 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ExNihilo »

Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#39 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

:lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#40 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by sinuhe »

Rano se povukla iz trke ali reci ce da nije znala ;-) Jasno da ce imati vecu ulogu od svih prethodnih vicepredsjednika.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#41 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Hemsworth30 »

Kemala je opasan igrac i zavijam na nju! Razlika u godinama Trumpa i Bidena je tri, cemu onda potenciranje Bidenovih godina? Koliko se Zuti uspalio ovih dana dobro ce biti ako doceka i Novu godinu zbog pritiska i stresa.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#42 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by tovarish »

Do januara ima još i možda se može svašta desiti, ali mislim da će Joe ipak regularno zasjesti u predsjedničku fotelju.

Šta očekujem?

Ne previše, ali biće nekih promjena.

Prije svega, NATO put će biti otvoreniji i uloga OSCE-a mnogo veća. Možda bude još pokoja sitnica (normalniji izborni zakon), ali uglavnom ove prve dvije stvari su te koje možemo očekivati.

Ukidanje RS-a neće biti, kao što ni njihovo odcjepljenje nije moguće. I jedno i drugo može samo ratom.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#43 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by mO k3 »

tovarish wrote: 06/11/2020 18:21 Do januara ima još i možda se može svašta desiti, ali mislim da će Joe ipak regularno zasjesti u predsjedničku fotelju.

Šta očekujem?

Ne previše, ali biće nekih promjena.

Prije svega, NATO put će biti otvoreniji i uloga OSCE-a mnogo veća. Možda bude još pokoja sitnica (normalniji izborni zakon), ali uglavnom ove prve dvije stvari su te koje možemo očekivati.

Ukidanje RS-a neće biti, kao što ni njihovo odcjepljenje nije moguće. I jedno i drugo može samo ratom.
mislim da usa ima vecih problema , mada bih volio da se biden malo vise ukljuci i isprave gresku iz 1995 ... onoga mamu mu jebem klintona
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#44 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by tovarish »

mO k3 wrote: 06/11/2020 19:12
tovarish wrote: 06/11/2020 18:21 Do januara ima još i možda se može svašta desiti, ali mislim da će Joe ipak regularno zasjesti u predsjedničku fotelju.

Šta očekujem?

Ne previše, ali biće nekih promjena.

Prije svega, NATO put će biti otvoreniji i uloga OSCE-a mnogo veća. Možda bude još pokoja sitnica (normalniji izborni zakon), ali uglavnom ove prve dvije stvari su te koje možemo očekivati.

Ukidanje RS-a neće biti, kao što ni njihovo odcjepljenje nije moguće. I jedno i drugo može samo ratom.
mislim da usa ima vecih problema , mada bih volio da se biden malo vise ukljuci i isprave gresku iz 1995 ... onoga mamu mu jebem klintona
To stoji da imaju svoje probleme, ali uvijek Biden može poslati svog čovjeka da odradi posao i da mu da odriješene ruke. Niko nije rekao da će on sam rješavati, nego neki diplomata, a SAD takvih ima za izvoza.

A za NATO ce taj posao odraditi neki general, dok za OSCE ima Inzka, samo ga treba pustiti sa lanca.

A ostalo šta bude.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#45 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by mO k3 »

tovarish wrote: 06/11/2020 19:16
mO k3 wrote: 06/11/2020 19:12
tovarish wrote: 06/11/2020 18:21 Do januara ima još i možda se može svašta desiti, ali mislim da će Joe ipak regularno zasjesti u predsjedničku fotelju.

Šta očekujem?

Ne previše, ali biće nekih promjena.

Prije svega, NATO put će biti otvoreniji i uloga OSCE-a mnogo veća. Možda bude još pokoja sitnica (normalniji izborni zakon), ali uglavnom ove prve dvije stvari su te koje možemo očekivati.

Ukidanje RS-a neće biti, kao što ni njihovo odcjepljenje nije moguće. I jedno i drugo može samo ratom.
mislim da usa ima vecih problema , mada bih volio da se biden malo vise ukljuci i isprave gresku iz 1995 ... onoga mamu mu jebem klintona
To stoji da imaju svoje probleme, ali uvijek Biden može poslati svog čovjeka da odradi posao i da mu da odriješene ruke. Niko nije rekao da će on sam rješavati, nego neki diplomata, a SAD takvih ima za izvoza.

A za NATO ce taj posao odraditi neki general, dok za OSCE ima Inzka, samo ga treba pustiti sa lanca.

A ostalo šta bude.
:thumbup:

zato Inzko danas laje , uspavan dzukela
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#46 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Riddle »

Now look... Here's the deal. :lol:
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#47 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by smjesko071 »

ExNihilo wrote: 06/11/2020 14:49 Image
Joe ne može ostariti
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#48 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Roccohljup »

Al avi zaboravljaju jednu jako bitnu i historijsku stvar.....Kamala ce biti prva zena potpredsjednik i to jos crnkinja :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#49 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by mO k3 »

Znam da Haris Silajdzic ima jako dobro odnose , ne mogu nigdje naci a sjecam se dobro kada je Biden polagao zakletvu u prvom mandatu da je Haris bio pozvazt i da je sjedio u drugom redu
Post Reply