Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#22851 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ricken »

mufa1 wrote: 30/10/2020 22:42 Image

Prejaka mini serija. Netflix
PREDOBRO! Pogledao sam je iz cuga. Kako baš volim šah bio je užitak. Za one koji ne vole šah, nije bitno, jer je priča dobra. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22852 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Queens Gambit od ovih par serija što su izašle u prošlom mjesecu sam ocekivao da bude najmanje kvalitetna, ispala daleko najkvalitetnija.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#22853 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by plain vanilla »

milejovic1971 wrote: 29/10/2020 11:24 gledao neko Undoing doduse samo 1 ep , utisak ??? ja stao na pola, iako obozavam Naomi W nesto mi nije to to...
Tek se na kraju epizode zakuhalo
Dotad je bilo :zzzz:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22854 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Pa prva epizoda zašto bi se preporucivalo
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#22855 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Gerro »

Cujem Fargo 4 sezona kar'na. I ne cudi obzirom da su na silu progurali 30 afroamerikanaca u ovu sezonu zahvaljujuci BLM propagandi

a uz to glumi i antitalenat Chris Rock
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#22856 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Gerro wrote: 02/11/2020 00:37 Cujem Fargo 4 sezona kar'na. I ne cudi obzirom da su na silu progurali 30 afroamerikanaca u ovu sezonu zahvaljujuci BLM propagandi

a uz to glumi i antitalenat Chris Rock
Slabo čuješ. Sasvim solidna i napeta sezona. A i Chris Rock dobro odrađuje posao koji mu je zadat.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#22857 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Cim Geri ne valja, znas da je dobro :thumbup:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#22858 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Gerro »

dejl kup'a voli stvari koje su kar'na tako da ne sumnjam :zoka:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#22859 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ne razumijem bas ovo masovno svrsavanje na the queen's gambit. produkcijski izgleda odlicno, netflix nije stedio para, kao the crown. glumacki ansambl je okej, iako je nebitan i sluzi samo propeliranje junakinje kroz scenario gdje/kad je prikladno i potrebno, heroina glumacki okej (meni samo okej, no to je vec osobna stvar), ali narativ nije ni blizu produkcijske razine. plici je vise no sto se moze steci utisak iz sveopceg onesvjescavanja divnoscu serije. prvih dvije-tri epizode i nekako, ali nakon toga me uopce nisu uspjeli uvuci u pricu. cijelo vrijeme sam promatrala i dekonstruirala proizvod umjesto da uzivam ili pratim pricu/radnju. nije ovdje bilo dovoljno stofa za seriju. ili oni nisu znali skrojiti. kako god, bolje im je bilo da su napravili film.

vjerujem da je tesko naci uspjesan balans izmedju sahovski orijentiranog materijala, opcenito saha i publike koje veze sa sahom nema, sto je vecina populacije, ali ne znam...serija mi pari kao mrs maisel saha.

debelo crijevo ruskog narativnog sokaka je proizvelo savrseno prikladan rezultat - americki proljev.

sve u svemu okej serija, neka sedmica, ali je previse razvikana.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#22860 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 02/11/2020 20:22 ne razumijem bas ovo masovno svrsavanje na the queen's gambit. produkcijski izgleda odlicno, netflix nije stedio para, kao the crown. glumacki ansambl je okej, iako je nebitan i sluzi samo propeliranje junakinje kroz scenario gdje/kad je prikladno i potrebno, heroina glumacki okej (meni samo okej, no to je vec osobna stvar), ali narativ nije ni blizu produkcijske razine. plici je vise no sto se moze steci utisak iz sveopceg onesvjescavanja divnoscu serije. prvih dvije-tri epizode i nekako, ali nakon toga me uopce nisu uspjeli uvuci u pricu. cijelo vrijeme sam promatrala i dekonstruirala proizvod umjesto da uzivam ili pratim pricu/radnju. nije ovdje bilo dovoljno stofa za seriju. ili oni nisu znali skrojiti. kako god, bolje im je bilo da su napravili film.

vjerujem da je tesko naci uspjesan balans izmedju sahovski orijentiranog materijala, opcenito saha i publike koje veze sa sahom nema, sto je vecina populacije, ali ne znam...serija mi pari kao mrs maisel saha.

debelo crijevo ruskog narativnog sokaka je proizvelo savrseno prikladan rezultat - americki proljev.

sve u svemu okej serija, neka sedmica, ali je previse razvikana.
e jbga taman pristavio trecu da gledam, kud procita ovo. :roll: :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#22861 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote: 02/11/2020 21:51 e jbga taman pristavio trecu da gledam, kud procita ovo. :roll: :mrgreen:
aj bas javi sta mislis kad pogledas ili do kraja ili makar jos koju epizodu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#22862 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Kad omarka napise neki pasus zasto joj se nesto ne svidja, dodje mi ne samo da ne gledam tu seriju/film koju ona ne preporucuje, vec i da bacim televiziju sa balkona. :D
BiBi911
Posts: 2913
Joined: 09/12/2018 17:47

#22863 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BiBi911 »

Person of interes

Meni zanimljiva serija, u biti paranoicni streber je napisao neki program koji predvidja sta ce se desiti i ko ce nastradat.
Otpisani CIA agent mu pomaze u spasavanju i u 17 epizoda jos nisu nikoga izgubili.
4 sezone po 20+ epizoda krimi(ne najboljeg kvaliteta) serije za ove hladne dane
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#22864 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 02/11/2020 23:41
SanskiBiser wrote: 02/11/2020 21:51 e jbga taman pristavio trecu da gledam, kud procita ovo. :roll: :mrgreen:
aj bas javi sta mislis kad pogledas ili do kraja ili makar jos koju epizodu.
tri su dobre i onda dodje 4 epizoda, dosadnih 20ak minuta od pocetka i prekinuo gledati uspavala me, nije na nivou prve tri, nije lose ali nije mi zanimljivo kao prve 3, nastavim kasnije.
Spoiler
Show
Ocekujem da pobjedi nekog Rusa do kraja i onog iz GOT zutog i da pocne da radi za KGB i da otkrije da je lezbejka, onako predvidjam ofrlje. :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#22865 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote: 03/11/2020 07:20
tri su dobre i onda dodje 4 epizoda, dosadnih 20ak minuta od pocetka i prekinuo gledati uspavala me, nije na nivou prve tri, nije lose ali nije mi zanimljivo kao prve 3, nastavim kasnije.
Spoiler
Show
Ocekujem da pobjedi nekog Rusa do kraja i onog iz GOT zutog i da pocne da radi za KGB i da otkrije da je lezbejka, onako predvidjam ofrlje. :D
spojler - :D :D :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#22866 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zaboravih spomenuti, na osnovu dvije pogledane epizode, undoing mi je bez veze. mozda se znacajno popravi kasnije, ali nisam bas sigurna.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#22867 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alexz »

Nisrin wrote: 29/10/2020 11:47 La casa de papel - zanimljiva, gledljiva, ali im je glupost sto odmah sve sezone ne puste, nisam sigurna u gledanje nove sezone kad izadje...
Emily in Paris - razbibriga
Ratched - dosta dobra, ali mrzim cekanje sljedecih sezona..jos ne znas i kad, a uzivis se max u seriju!
YOU - psiholoski triler, zanimljiva tematika, na pocetku dosadna ali bas zaintrigrira i drzi paznju, jer te zanima sta ce se sljedece desiti... Nova tj. 3. sezona izlazi 2021. bas me zanima rasplet situacije XD
La casa de papel mi je baš, baš sjela i jedva čekam iduću sezonu.
Emily in Paris namjeravam gledati, čisto radi puštanja mozga na pašu, djeluje simpatično.
YOU mi je bila dobra isprva ali zadnja sezona je nekako skroz zastranila s pričom i više mi se i ne gleda.

Preporučujem The end of the fucking world.
Naizgled obična radnja obrađena na neobičan način sa nepredvidivim zapletima i odličnom glumom, sve upakovano u crni humor.
Serija ima dvije sezone i ukupno 16 epizoda.
Image
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#22868 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Zavrsio sam Broadchurch, 1. sezona odlicna, 2. dosta slabija, dok je 3. sezona nesto bolja od 2. Sve u svemu gledljiva i topla preporuka i ostalima ako nista gledali. Odlicna 2 glavna lika i taj njihov odnos, Alec i Miller, a dodatni pozitivan smek seriji kao i uvijek daje taj britanski akcenat, meni opasno gotivan.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#22869 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tyke wrote: 04/11/2020 12:19 Zavrsio sam Broadchurch, 1. sezona odlicna, 2. dosta slabija, dok je 3. sezona nesto bolja od 2. Sve u svemu gledljiva i topla preporuka i ostalima ako nista gledali. Odlicna 2 glavna lika i taj njihov odnos, Alec i Miller, a dodatni pozitivan smek seriji kao i uvijek daje taj britanski akcenat, meni opasno gotivan.
baš dobra serija,ja pri kraju druge sezone
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#22870 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 03/11/2020 14:04
SanskiBiser wrote: 03/11/2020 07:20
tri su dobre i onda dodje 4 epizoda, dosadnih 20ak minuta od pocetka i prekinuo gledati uspavala me, nije na nivou prve tri, nije lose ali nije mi zanimljivo kao prve 3, nastavim kasnije.
Spoiler
Show
Ocekujem da pobjedi nekog Rusa do kraja i onog iz GOT zutog i da pocne da radi za KGB i da otkrije da je lezbejka, onako predvidjam ofrlje. :D
spojler - :D :D :D
haman-ha pa ubode ja sve :lol:

predvidljivo, cim si stavila holivudski proljev ja kontam vjerovatno pretjerali sa vec cesto koristenim tropes a i do same knjige je. :-)

Opet nije to sve lose, dajem joj ocjenu 8 bez puno razmisljanja, mislim da ce ova serija ubosti nišu gledatelja koji vole sah jer nama je to zanimljivo. :D

Zadnja epizoda u Moskvi mi je uz prve dvije najbolja.

Slatko sam se nasmijao kad joj lik kaze "You are bigger than the Monkees." bas ono sto bi neki Amerikanac iz tog perioda i rekao umjesto You are bigger than the Beatles. :lol:

podsjeti me a ovu scenu iz The Dewey Cox Story kad Makartniju i Lenonu likovi kazu "You are almost as good as the Monkees."

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22871 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Otkazan Castle Rock nakon 2 sezone.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#22872 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22873 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

U kojem god pravcu otisao neces pogrijesiti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#22874 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
unforgotten,shetland,line of duty
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#22875 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ITNet »

Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
Probaj Bosch beton detektivska serija ali je dosta raji promakla, ne znam jesi one standardne gledao mindhunter, true detective i slicno
Post Reply