Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#5901 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by siman »

irac300 wrote: 28/10/2020 23:25
Skini exe fajl odavde, pa probaj tako instalirati.
https://kodibalkan.org/
Instalirao san blu tunder i u pocetku mi se cinilo da ce uspjeti i-omace se.
Opet nekoliko reseta sisema i-nista.
Na telefon Samsung Galaxy J3 (2016) uspio odmah, ali za moje oci telefonski prikaz
je presitan, pa ga za to ne mogu kristiti.
Na lap sam vratio Balkan Green koga sam prije imao.
Lijep VAM pozdrav SVIMA i hvala.
mclovic
Posts: 3
Joined: 30/10/2020 11:49

#5902 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mclovic »

Dobar Dan,

koristim BT i sve radi ok.
Odlucio sam se i koristit VPN jer zivim u inozemstvu pa da budem siguran.
Sad kad aktiviram VPN (NordVPN) i pokrenem BT i izaberem channel pojavi se poruka:
Blue Thunder Client not able to get URL

Znali itko kako rjesit ovaj problem? Moram li postavke promjenut itd...??

Puno hvala i pozdrav svima!
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#5903 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

Nemas potrebe za vpn ako koristiš BT u inostranstvu, samo torrente treba pripazit, mada ja i njih redovno gledam u Austriji bez vpn, i nikad problema. Ne znam kako je u drugim zemljama.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5904 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

siman wrote: 30/10/2020 11:41
irac300 wrote: 28/10/2020 23:25
Skini exe fajl odavde, pa probaj tako instalirati.
https://kodibalkan.org/
Instalirao san blu tunder i u pocetku mi se cinilo da ce uspjeti i-omace se.
Opet nekoliko reseta sisema i-nista.
Na telefon Samsung Galaxy J3 (2016) uspio odmah, ali za moje oci telefonski prikaz
je presitan, pa ga za to ne mogu kristiti.
Na lap sam vratio Balkan Green koga sam prije imao.
Lijep VAM pozdrav SVIMA i hvala.
Ne znam druze stvarno sta te zeza. Mozda da odradis screenshot kad ti izbaci gresku i pitas u FB grupi Balkan Green.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5905 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

mclovic wrote: 30/10/2020 11:56 Dobar Dan,

koristim BT i sve radi ok.
Odlucio sam se i koristit VPN jer zivim u inozemstvu pa da budem siguran.
Sad kad aktiviram VPN (NordVPN) i pokrenem BT i izaberem channel pojavi se poruka:
Blue Thunder Client not able to get URL

Znali itko kako rjesit ovaj problem? Moram li postavke promjenut itd...??

Puno hvala i pozdrav svima!
Da potvrdim ovo sto ti je @mufa1 napisao. Za iptv ti ne treba vpn, osim ako je iptv vezan za geolokaciju, pa da ''prevaris'' server. Inace, ako radi, nemas frke, ne plasi se.
StoMaraka
Posts: 4
Joined: 25/10/2020 13:22

#5906 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by StoMaraka »

Uradio sam update na BT 1.5 sve radilo super do noćas. Sada kada odaberem bilo koji kanal da gledam samo pokaže play ikonu u donjem lijevom uglu i nestane. Probao dađ sa brisanjem casha ali ništa, restart ništa. Ima li ko sličan problem?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#5907 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Bolje ba sa sliciama Irac nemoj zaebavat :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5908 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

StoMaraka wrote: 30/10/2020 18:57 Uradio sam update na BT 1.5 sve radilo super do noćas. Sada kada odaberem bilo koji kanal da gledam samo pokaže play ikonu u donjem lijevom uglu i nestane. Probao dađ sa brisanjem casha ali ništa, restart ništa. Ima li ko sličan problem?
Promijeni portal.

@brazzo19 pa ti se ušutio od kako su sličice došle, ja kont'o da nisi ljut šta. :D
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#5909 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by chakany »

Jučer sam bio na Balkan Green Wizard, a danas sam instalirao BT.
Uglavnom, sad pojma nemam koji portal da uključim. Znam da je na Balkan Green bio 4 (Takojelako), a ovdje ne znam koji je dostupan, jer mi se pojavljuju dvije liste BT lista i ispod nje Takojelako.
Pa ako može samo neko da napiše kako da namjestim. Tamo na Balkan Green je bila samo jedna Takojelako lista. Možda se to i ne zove lista, možda se zove drugačije.

Hvala unaprijed.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5910 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

chakany wrote: 31/10/2020 15:14 Jučer sam bio na Balkan Green Wizard, a danas sam instalirao BT.
Uglavnom, sad pojma nemam koji portal da uključim. Znam da je na Balkan Green bio 4 (Takojelako), a ovdje ne znam koji je dostupan, jer mi se pojavljuju dvije liste BT lista i ispod nje Takojelako.
Pa ako može samo neko da napiše kako da namjestim. Tamo na Balkan Green je bila samo jedna Takojelako lista. Možda se to i ne zove lista, možda se zove drugačije.

Hvala unaprijed.
U BT nema addon sa listama, nego je sve integrisano u PVR. Pokrenes pvr i cekas da se ucita. Ako ne radi, promijeni portal, ima ih dosta. Imas u ovom dole videu kako pravilno mijenjati portale.
StoMaraka
Posts: 4
Joined: 25/10/2020 13:22

#5911 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by StoMaraka »

irac300 wrote: 30/10/2020 21:19
StoMaraka wrote: 30/10/2020 18:57 Uradio sam update na BT 1.5 sve radilo super do noćas. Sada kada odaberem bilo koji kanal da gledam samo pokaže play ikonu u donjem lijevom uglu i nestane. Probao dađ sa brisanjem casha ali ništa, restart ništa. Ima li ko sličan problem?
Promijeni portal.

@brazzo19 pa ti se ušutio od kako su sličice došle, ja kont'o da nisi ljut šta. :D
Opet isto, samo mi je prvi kanal upalio, ostale neće. Da li treba što u playeru da se podešava ili da se doda neki drugi olayer ako je mogiće?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#5912 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote: 30/10/2020 21:19
StoMaraka wrote: 30/10/2020 18:57 Uradio sam update na BT 1.5 sve radilo super do noćas. Sada kada odaberem bilo koji kanal da gledam samo pokaže play ikonu u donjem lijevom uglu i nestane. Probao dađ sa brisanjem casha ali ništa, restart ništa. Ima li ko sličan problem?
Promijeni portal.

@brazzo19 pa ti se ušutio od kako su sličice došle, ja kont'o da nisi ljut šta. :D
Ma vidim ti ovdje "drzis liniju" ja sam u "pricuvi" ako se ne daj Boze pogorsa situacija :mrgreen:
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2353
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#5913 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moon_walker_90 »

Meni isto od ovog upgradea ne radi dobro(ne ucitava programe bez obzira na portal,exit crasha,reinstalirao nekoliko puta itd). Moze li se instalirati 1.4 verzija pa da provjerim da li ce proraditi?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5914 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Moj vam je savjet da sve probleme sa BT pitate autore istog u FB grupi Balkan Green ili isčitate tamo najčešće probleme.
Teško će vam ovdje neko bolje pomoći.
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#5915 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by chakany »

A nema neke značajne razlike u TV kanalima između Balkan Green i BT ako sam dobro razumio.
Ja sam mislio da ovaj BT ima neke TV kanale koji nemaju na Balkan Green ili obrato :lol:
Uglavnom, hvala puno na pomoći.
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#5916 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by siman »

Evo, po uputi @irac300 sam (sa https://kodibalkan.org/) snimio i instalrao build thunder, naoružao se jakom voljom i strpljenjem i USPIO.
Ono sto nisam, od prve, uspio, a to je: podesiti portal. (treba ga podesiti na br. 2). A da bi se to moglo prvo treba , dole u traci gdje piše PVR, Izbor portala, SYSTEM i td. klikniti na SYSTEM i u novootvorenom prozoru spustiti se skroz dole i zadnju opciju podesimo na Expert (samo klikamo na riječ koju tu nađemo i kada dođemo na Expert, samo izađemo sa te stranice i vratimo se na stranicu odakle smo došli).
Sada idemo na Izbor portala i kada kliknemo Cofiguracija,dobijemo prozor za podešavanje portala.
Kada to podesite, možete ponovo otvoriti ovaj dodatak i kada vam se otvori ekran sa logom, Then Thunder gore u vrhu (malo desno) iskoči će ikonica gdje treba da se instaliraju kanali, ili sta već. Nista ne dirajte i čekajte da ikonica sama nestane.
I opet čekajte ona ce se sama ponovo pojaviti i vidjecete kako se instaliraju nekakvi programi. Kada to bude gotovo, idete na PVR , i td....
Iako je ovo bilo veoma opširno, moram dodati još nešto: svaki puta kada ponovo zelite nešto gledati na ovome, MORATE CEKATI SNIMANJE, bar je kod mene tako. Možda može i drugacije, ali ja sam i sa ovim zadovoljan-nigdje ne zurim.
LP
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5917 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ja njihovu aplikaciju skinuo. Radi normala. Danas je azurirao. Nemam s cim snimit sliku kako treba ali evo.

Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5918 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

siman wrote: 01/11/2020 17:30 Evo, po uputi @irac300 sam (sa https://kodibalkan.org/) snimio i instalrao build thunder, naoružao se jakom voljom i strpljenjem i USPIO.
Ono sto nisam, od prve, uspio, a to je: podesiti portal. (treba ga podesiti na br. 2). A da bi se to moglo prvo treba , dole u traci gdje piše PVR, Izbor portala, SYSTEM i td. klikniti na SYSTEM i u novootvorenom prozoru spustiti se skroz dole i zadnju opciju podesimo na Expert (samo klikamo na riječ koju tu nađemo i kada dođemo na Expert, samo izađemo sa te stranice i vratimo se na stranicu odakle smo došli).
Sada idemo na Izbor portala i kada kliknemo Cofiguracija,dobijemo prozor za podešavanje portala.
Kada to podesite, možete ponovo otvoriti ovaj dodatak i kada vam se otvori ekran sa logom, Then Thunder gore u vrhu (malo desno) iskoči će ikonica gdje treba da se instaliraju kanali, ili sta već. Nista ne dirajte i čekajte da ikonica sama nestane.
I opet čekajte ona ce se sama ponovo pojaviti i vidjecete kako se instaliraju nekakvi programi. Kada to bude gotovo, idete na PVR , i td....
Iako je ovo bilo veoma opširno, moram dodati još nešto: svaki puta kada ponovo zelite nešto gledati na ovome, MORATE CEKATI SNIMANJE, bar je kod mene tako. Možda može i drugacije, ali ja sam i sa ovim zadovoljan-nigdje ne zurim.
LP
Buraz, svaka ti čast što si odvojio vrijeme i napisao kroz šta si sve prošao. Možda nekom drugom pomogne. Ja sam svjestan da jos ima xy ljudi koji jos ne znaju ni postavke Kodija podesiti, a kamoli da shvate mijenjanje portala. Tako da se i ja zaboravim, pa napisem ukratko odgovor. Mada, stavljao sam video,gdje je fino objasnjeno kako instalirati BT i kako mijenjati portale. Al' možda neko više voli pisanu riječ. :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5919 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

irac300 wrote: 01/11/2020 22:43
siman wrote: 01/11/2020 17:30 Evo, po uputi @irac300 sam (sa https://kodibalkan.org/) snimio i instalrao build thunder, naoružao se jakom voljom i strpljenjem i USPIO.
Ono sto nisam, od prve, uspio, a to je: podesiti portal. (treba ga podesiti na br. 2). A da bi se to moglo prvo treba , dole u traci gdje piše PVR, Izbor portala, SYSTEM i td. klikniti na SYSTEM i u novootvorenom prozoru spustiti se skroz dole i zadnju opciju podesimo na Expert (samo klikamo na riječ koju tu nađemo i kada dođemo na Expert, samo izađemo sa te stranice i vratimo se na stranicu odakle smo došli).
Sada idemo na Izbor portala i kada kliknemo Cofiguracija,dobijemo prozor za podešavanje portala.
Kada to podesite, možete ponovo otvoriti ovaj dodatak i kada vam se otvori ekran sa logom, Then Thunder gore u vrhu (malo desno) iskoči će ikonica gdje treba da se instaliraju kanali, ili sta već. Nista ne dirajte i čekajte da ikonica sama nestane.
I opet čekajte ona ce se sama ponovo pojaviti i vidjecete kako se instaliraju nekakvi programi. Kada to bude gotovo, idete na PVR , i td....
Iako je ovo bilo veoma opširno, moram dodati još nešto: svaki puta kada ponovo zelite nešto gledati na ovome, MORATE CEKATI SNIMANJE, bar je kod mene tako. Možda može i drugacije, ali ja sam i sa ovim zadovoljan-nigdje ne zurim.
LP
Buraz, svaka ti čast što si odvojio vrijeme i napisao kroz šta si sve prošao. Možda nekom drugom pomogne. Ja sam svjestan da jos ima xy ljudi koji jos ne znaju ni postavke Kodija podesiti, a kamoli da shvate mijenjanje portala. Tako da se i ja zaboravim, pa napisem ukratko odgovor. Mada, stavljao sam video,gdje je fino objasnjeno kako instalirati BT i kako mijenjati portale. Al' možda neko više voli pisanu riječ. :D
Ima nas. Video i pisana uputa pozeljna. Kad sam ja duduk skonto, skontat ce i drugi.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#5920 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

Ma to brate mili nadugacko i nasiroko... :shock:
Radio sam instalaciju na android tv i na par racunara i sa misem i sa daljinskim, i nijesam toliko komplikovao?!
Cim se zavrsi sve, ode se na izaberi portal i u dijelu "Active portal" pomocu strijelica izabrati 2, kliknes OK i ide restart.
Lutao sam i ja dok ne skontah, i vec sam opisao sta i kako... ne znam, merebit to kod njega moralo tako... ma hajd, i da si na glavi dubio dok si radio, nebitno, bitno je da si uspio :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5921 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ja nisam znao kako prebacit sa RS negdje drugo. @semirsar mi objasnio. Lako :jbt: samo se pritisne strelica lijevo i izbaci opcije gdje su one tackice.
mclovic
Posts: 3
Joined: 30/10/2020 11:49

#5922 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mclovic »

mufa1 wrote: 30/10/2020 12:02 Nemas potrebe za vpn ako koristiš BT u inostranstvu, samo torrente treba pripazit, mada ja i njih redovno gledam u Austriji bez vpn, i nikad problema. Ne znam kako je u drugim zemljama.
hvala puno!!! uspio sam, treba dodat na vpn Kodi kao "sigurnu aplikaciju".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58676
Joined: 03/08/2010 19:04

#5923 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

jedno laičko pitanje,imam blue thunder ,čim upalim kodi BT se pojavi,kako pronaći neke addone sa filmovima ,a imam in instalirane na kodiju?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5924 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 02/11/2020 13:06 jedno laičko pitanje,imam blue thunder ,čim upalim kodi BT se pojavi,kako pronaći neke addone sa filmovima ,a imam in instalirane na kodiju?
Ako si imao te addone prije instaliranja BT, sada ih nemas jer se prilikom instalacije builda brise sve. Ako zelis instalirati nove addone, a ne mozes ih naci, onda ili promijeni skin ili idi u settings pa iz repositorya pokreni zeljeni addon. A najjednostavnije ti je, instaliraj posebno Kodi za druge addone, a BT koristi iskljucivo samo za IPTV. :D Za Windows je lako, za Android koristi fork.

Edit
Imas Elementum addon u BT ali ga prvo moras pokrenuti da bi se instalirao.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58676
Joined: 03/08/2010 19:04

#5925 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote: 02/11/2020 14:54
kakavdanakneiskustvu wrote: 02/11/2020 13:06 jedno laičko pitanje,imam blue thunder ,čim upalim kodi BT se pojavi,kako pronaći neke addone sa filmovima ,a imam in instalirane na kodiju?
Ako si imao te addone prije instaliranja BT, sada ih nemas jer se prilikom instalacije builda brise sve. Ako zelis instalirati nove addone, a ne mozes ih naci, onda ili promijeni skin ili idi u settings pa iz repositorya pokreni zeljeni addon. A najjednostavnije ti je, instaliraj posebno Kodi za druge addone, a BT koristi iskljucivo samo za IPTV. :D Za Windows je lako, za Android koristi fork.

Edit
Imas Elementum addon u BT ali ga prvo moras pokrenuti da bi se instalirao.
pronašao sa m ih,ne znam baš kako,ali tu su,hvala,trazim jedan film i nema ga ni tu
Post Reply