Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#81651 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

BHCluster wrote: 30/10/2020 11:13
prljavi Hare wrote: 30/10/2020 10:19
banjaluka078 wrote: 29/10/2020 22:27 Ne smije junačina prvi primiti vakcinu kao bata Aca.
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... red/629136
A što bi Guardian prvi primio vakcinu? :? Zar nije lakše uhvatiti kakvog muslimana ili šiptara i na njima isprobati vakcinu? :mrgreen:
Ako njima ništa ne bude,e onda narod neka redom(azbučnim redom :oops: )prima vakcine a na kraju kada bude siguran da je narod
dobro,i sam Guardian neka primi vakcinu. :lol: :lol: :lol:
Kako ste samo tako zlobni, pa zar ne vidite Gurdianovu pozrtvanost prema NARODU, pa on ce da zrtvuje svoje zdravlje i riskira buducnost Shumske da bi obicni svet primio vakcinu. Kolika moralna gromada! A vi obicni zlobnici i lesinari.
I ne samo svoje, nego i zdravlje svoje vamilije. :oops:
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#81652 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Krivična prijava za lažno predstavljanje i kršenje Ustava
advokat Dario Sandić navodi da je Milorad Dodik, obavljajući funkciju člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, u periodu od 23 – 29.10.2020. godine u Banjaluci više puta istupao na Radio televiziji Republike Srpske ispred izabranih predstavnika vlasti u Republici Srpskoj.

Istupio je, navodi Sandić, ispred predsjednice Republike Srpske, predsjednika Vlade Republike Srpske, komandanta Republičkog štaba za krizne situacije i ministra zdravlja i socijalne zaštite, te se lažno prikazujući i predstavljajući kao bitan činilac, odnosno kao lice koje ima nadležnosti za odlučivanje o stvarima koje se nalaze u nadležnosti organa i institutcija Republike Srpske.

"Na RTRS 25.10.2020. izjavio da neće biti nastave u školama u Republici Srskoj, da bi opet 28.10.2020. na istom mediju izjavio da će nastava početi u ponedjeljak 02.11.2020. godine, čime je prekoračio svoja ovlaštenja koja su mu data Ustavom Bosne i Hercegovine i svjesno prekršio Ustav BiH, Ustav RS.

Te je svjesno i s namjerom povrijedio prava i obaveze izabranih predstavnika i imenovanih lica iz Republike Srpske i njihove nadležnosti u pogledu regulisanja pitaja nastavnog procesa i obrazovanja na teritoriji Republike Srpske, odnosno povrijedio pravo na obrazovanje djece iz Republike Srpske, a koje je zagarantovano zakonima, Ustavom Republike Srpske, Ustavom Bosne i Hercegovine, Evropskom konvencijom o ljudskim pravima i slobodama i Konvencijom o pravima djeteta.

Čime je počinio krivično djelo iz člana 220. i iz člana 224. Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine", navodi se u krivičnoj prijavi.

Objašnjavajući zašto je podnio ovu krivičnu prijavu Sandić kaže da Dodik u poslednjih 20 dana glumi sve i svja u Republici Srpskoj, te na taj način derogira sve institucije i organe ovog entiteta i time opasno dovodi u pitanje i svrhu postojanja Republike Srpske, obzirom da jedan čovjek, koji nema nikakvu funkciju u ovom entitetu, određuje šta, kada i kako će se raditi.

"Nastranu njegova seljačka politika, ali podaničko ponašanje svih, koji kao imaju neku funkciju, u ovom entitetu je fascinantno. Njegovo bahato ponašanje me uopšte ne iznenadjuje, ali me iznenadjuje ponašanje ljudi koji sebe smatraju nekim funkcijama i intelektualcima, a u stvari su krpe za brisanje poda. Ministar zdravlja kojem neko (bilo ko) kaže da skine masku i ovaj to ćutke i bez pogovora posluša jasan je znak nemoći i podaništva ove osobe", navodi je Sandić.
Čuj glumi
:pisnuo:
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#81653 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by DonieBrasco »

prljavi Hare wrote: 30/10/2020 10:19
banjaluka078 wrote: 29/10/2020 22:27 Ne smije junačina prvi primiti vakcinu kao bata Aca.
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... red/629136
A što bi Guardian prvi primio vakcinu? :? Zar nije lakše uhvatiti kakvog muslimana ili šiptara i na njima isprobati vakcinu? :mrgreen:
Ako njima ništa ne bude,e onda narod neka redom(azbučnim redom :oops: )prima vakcine a na kraju kada bude siguran da je narod
dobro,i sam Guardian neka primi vakcinu. :lol: :lol: :lol:
Fura se na Putina, koji je prije koji dan također najavio vakcinisanje ali da on nece odmah primiti.
mishic
Posts: 6236
Joined: 28/04/2011 16:29

#81654 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mishic »

"A istina je osim shvatanja i nužnost uviđanja vlastitih grešaka i želja da se traži oprost od susjeda. Jer u ime srpstva je počinjeno gotovo svo zlo u zadnje tri decenije. Pa se neko ona u ime tog srpstva treba i izviniti i mora tražiti oproštaj. I od Slovenaca i od Hrvata i od Bošnjaka, i od Albanaca i od dijela Crnogoraca, i od Srba samih na koncu."

Vrh, nema dalje...
User avatar
oldtajmer
Posts: 4970
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#81655 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldtajmer »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81656 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

archi_a wrote: 31/10/2020 14:24
Krivična prijava za lažno predstavljanje i kršenje Ustava
advokat Dario Sandić navodi da je Milorad Dodik, obavljajući funkciju člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, u periodu od 23 – 29.10.2020. godine u Banjaluci više puta istupao na Radio televiziji Republike Srpske ispred izabranih predstavnika vlasti u Republici Srpskoj.

Istupio je, navodi Sandić, ispred predsjednice Republike Srpske, predsjednika Vlade Republike Srpske, komandanta Republičkog štaba za krizne situacije i ministra zdravlja i socijalne zaštite, te se lažno prikazujući i predstavljajući kao bitan činilac, odnosno kao lice koje ima nadležnosti za odlučivanje o stvarima koje se nalaze u nadležnosti organa i institutcija Republike Srpske.

"Na RTRS 25.10.2020. izjavio da neće biti nastave u školama u Republici Srskoj, da bi opet 28.10.2020. na istom mediju izjavio da će nastava početi u ponedjeljak 02.11.2020. godine, čime je prekoračio svoja ovlaštenja koja su mu data Ustavom Bosne i Hercegovine i svjesno prekršio Ustav BiH, Ustav RS.

Te je svjesno i s namjerom povrijedio prava i obaveze izabranih predstavnika i imenovanih lica iz Republike Srpske i njihove nadležnosti u pogledu regulisanja pitaja nastavnog procesa i obrazovanja na teritoriji Republike Srpske, odnosno povrijedio pravo na obrazovanje djece iz Republike Srpske, a koje je zagarantovano zakonima, Ustavom Republike Srpske, Ustavom Bosne i Hercegovine, Evropskom konvencijom o ljudskim pravima i slobodama i Konvencijom o pravima djeteta.

Čime je počinio krivično djelo iz člana 220. i iz člana 224. Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine", navodi se u krivičnoj prijavi.

Objašnjavajući zašto je podnio ovu krivičnu prijavu Sandić kaže da Dodik u poslednjih 20 dana glumi sve i svja u Republici Srpskoj, te na taj način derogira sve institucije i organe ovog entiteta i time opasno dovodi u pitanje i svrhu postojanja Republike Srpske, obzirom da jedan čovjek, koji nema nikakvu funkciju u ovom entitetu, određuje šta, kada i kako će se raditi.

"Nastranu njegova seljačka politika, ali podaničko ponašanje svih, koji kao imaju neku funkciju, u ovom entitetu je fascinantno. Njegovo bahato ponašanje me uopšte ne iznenadjuje, ali me iznenadjuje ponašanje ljudi koji sebe smatraju nekim funkcijama i intelektualcima, a u stvari su krpe za brisanje poda. Ministar zdravlja kojem neko (bilo ko) kaže da skine masku i ovaj to ćutke i bez pogovora posluša jasan je znak nemoći i podaništva ove osobe", navodi je Sandić.
Čuj glumi
:pisnuo:
Kažem ja, baja par ekselans,a realno, psihički bolesnik!
User avatar
oldtajmer
Posts: 4970
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#81657 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldtajmer »

ma da nam nema baje trebalo bi ga izmisliti :lol:
. Brns mi je rekao da je prihvatanje dokumenta od najvećeg nacionalnog interesa SAD. Ja sam rekao da je od najvećeg interesa da to odbijem. Onda mi je on zapretio da ćemo ja i moja porodica "osetiti snagu SAD".

"Šta ti misliš ko si ti, šta hočeš", vikao je. Ja sam rekao da hoću da odem kući. On je opet vikao: "Kako možeš da propustiš da se vidiš sa Kondolizom Rajs?"

Ja sam mu odgovorio: "Što bih se video s njom, ima boljih treba u Banjaluci", ispričao je Milorad Dodik.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#81658 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Loki2k9 »

Jucer sam odgledao Dnevnik na RTtzv.RS-u. Bilo mi je potrebno malo bajki pred vecernje drijemanje, sta li...

Elem, vijesti ce im uskoro biti nesto ovog tipa: "Mjestani srpskog sela Kamenica pored Jajca, jednog od rijetkih povratnickih mjesta na teritoriji muslimanske Federacije, ostali su u soku. Naime, iako je bilo najavljeno da ce kisa u subotu padati samo od Gornjeg do Donjeg Vakufa to se nije desilo. Mjestani ovog sela kazu da je i njih iznenadila iako se nalaze nekoliko kilometara daleko od Donjeg Vakufa. Smatraju da je to muslimanska urota protiv mjestana ovog vjekovnog srpskog ognjista i da na sve moguce nacine lokalna vlast pokusava da ih otjera. Baba Bosiljka, inace nedavna zrtva iznenadnog vjetra poslanog iz pravca muslimanskog Travnika koji joj je ugasio sac pred kucom, kaze: Ni ves nisam uspjela pokupiti kada su muslimanske kapi pale po mojim plahtama. Nama je jasno da nas zele otjerati ali bas na ovakav nacin, to je vec duboko neljudski.

Kolicina kise koja je pala jasan je dokaz da ih zele istrijebiti sa srpskog ognjista. Da je barem sipilo, pa hajde, vec bio pravi pljusak, onaj mucki, direkt iz sarajevske politicke kuine. Srbi su ostali ogorceni na kisu u oktobru. Kazu kako se ovo ne desava prvi put. Prisjecaju se, proslog februara ih je iznenadio snijeg. Kazu da je to bio posljednji pokusaj muslimanske vlasti da im unese nemir u pitoma srca prije nego su u Sarajevu izmislili koronu."
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#81659 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

:thumbup: :mrgreen: :lol:
ova ti je dobra .... ti zli bosnjaci pardon muslimani :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#81660 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

Ljudi, znate li onu priču kad je Baja istjerao američkog uljeza iz kancelarije? Crkva nešto.


:D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#81661 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

banjaluka078 wrote: 29/10/2020 22:26 Šta kaže Mile, ovo u Francuskoj je rezultat grešaka iz prošlosti, njegovom entitetu se to nije moglo i ne može desiti.
Što jest' jest'.
Malo Tomašica, malo Korićani, malo Srebrenica, malo preko Davora skelom i eto. Prevencija je pola posla?!
Etnički očistiš i mirno spavaš.
I kazu pojedini, "ma nije on nacionalista/sve je to predizborna" i sl. :-)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#81662 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

horkesh wrote: 30/10/2020 00:28
banjaluka078 wrote: 29/10/2020 22:26 Šta kaže Mile, ovo u Francuskoj je rezultat grešaka iz prošlosti, njegovom entitetu se to nije moglo i ne može desiti.
Što jest' jest'.
Malo Tomašica, malo Korićani, malo Srebrenica, malo preko Davora skelom i eto. Prevencija je pola posla?!
Etnički očistiš i mirno spavaš.
Razumijem sarkazam, ali pokazalo se da jeste tako. Samo sila se pika.

Počistili Hrvate k'o da ih nikad nije bilo i 20 godina kasnije ovi pričaju o "novoj političkoj realnosti" i ljube im skute.

Sila se isplati.
Lekcija za buducnost.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81663 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

:gunjastajl: :gunjastajl:
Image :mrgreen:
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2353
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#81664 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moon_walker_90 »

Point. wrote: 02/11/2020 01:30 Ljudi, znate li onu priču kad je Baja istjerao američkog uljeza iz kancelarije? Crkva nešto.


:D
Ja sam ko nacuo ono nesto u Butmiru, al ne znam koliko je istina. Valjda nam neko prenese. :mrgreen:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#81665 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Loki2k9 »

Republika Srpska duplo zaduženija od Federacije BiH

Vijeće ministara BiH usvojilo je nedavno Informaciju o stanju javne zaduženosti Bosne i Hercegovine na polovini ove godine.

Do 30. juna ove godine javna zaduženost BiH iznosila je 12 milijardi i 175,22 miliona KM, od čega je spoljni dug osam milijardi i 664,75 miliona KM (71,17 posto), dok je unutrašnji dug tri milijarde i 510,47 miliona KM (28,83 posto) od ukupne javne zaduženosti.

Učešće javnog duga BiH u bruto društvenom proizvodu (BDP) iznosi 35,5 posto.

U ukupnom stanju javne zaduženosti Federacija BiH učestvuje sa 50,75 posto, Republika Srpska sa 48,24 posto institucije BiH sa 0,47 posto i Brčko distrikt BiH sa 0,54 posto.

Iz ove informacije moglo bi se zaključiti da su entiteti otprilike jednako zaduženi. Generalno gledajući to je tačno. No, teret duga zapravo se gleda u omjeru prema veličini jedne ekonomije koja se najčešće mjeri brutodruštvenim proizvodom (BDP).

Prema podacima entitetskih statističkih zavoda, Federacija ima više nego dvostruko veći BDP od RS, podsjeća BiznisInfo.

Bruto domaći proizvod u tekućim cijenama u Federaciji BiH u 2019. godini iznosio je 23,13 milijardi KM, a prema ranije objavljenim podacima Federalnog zavoda za statistiku.

Bruto domaći proizvod Republike Srpske u 2019. godini izražen tekućim cijenama iznosio je 11,23 milijarde KM, prema podacima Zavoda za statistiku Republike Srpske.


Iz toga se može zaključiti da je Republika Srpska dvostruko više opterećena dugom od FBiH.

Inače, nijedan entitet i dalje ne spada u kategoriju visoke zaduženosti. Mnogo veći problemi od duga u BiH su slaba ekonomska aktivnost, loš poslovni ambijent, visoka nezaposlenost, korupcija itd.
vijesti.ba

Ne znam je li bilo na temi, ali volio bih znati šta Veliki vođa veli na ovo.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81666 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#81667 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Loki2k9 wrote: 03/11/2020 18:52 Republika Srpska duplo zaduženija od Federacije BiH


vijesti.ba

Ne znam je li bilo na temi, ali volio bih znati šta Veliki vođa veli na ovo.



Rekao bi ti što i ja! :mrgreen: Riječ je o grupi novinara pilećeg mozga koji šire ovakve neistine,špekulacije,petljaju i mešetare,
i tako vrijeđaju ljude.Ako se nešto i dužno,to se planira uložiti u investicione cikluse kakvim svjedočimo svaki dan.

Nema dana a da Guardian ili preCednica Željko ne otvore kakav mostić,vrtić,putić ili banderu,pa šta je to ako nisu investicije?
E kad se tih investicija nabere,to se prijatelju moj zove investicioni ciklus. :lol:

Izdajnički novinari,plaćenici Sarajeva i stranih ambasada svaki dan šire kojekakve laži,gledaj samo ovo:

https://www.rtvbn.com/3994993/srpska-je ... icne-gripe

Ovo je današnja vijest BNTV koja je najobičnija NATO truba i zvučnik,plaćeni da špekulišu i šire nemir među poštenim
i miroljubivim šumnjacima. :izet:

P.S.Boga nek' se boje ove nekrsti!U momentima kada je Guardian shrvan bolom,plače i tuguje za A mfilohijem,ovi izdajnici još
pojačavaju svoje mračne rabote..... :lol: :lol: :lol:
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#81668 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by escobar__ »

Kako su glupi ovi izdajnici iz beena, zar ne znaju da Šumsku štiti krst časni!?

Čuj vakcina... :-)
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#81669 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

:lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81670 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

Imagekako mi nedostaju ove slobodarske novine...... :wink:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#81671 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

Imal kakvih najava za demonstracije u BL ako ne pobjedi Rudonjin ahbab slovenski zet Donald Kramp :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#81672 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

spreca wrote: 04/11/2020 16:51 Imal kakvih najava za demonstracije u BL ako ne pobjedi Rudonjin ahbab slovenski zet Donald Kramp :lol:
Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20509
Joined: 12/08/2013 12:51

#81673 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by insaneinthebrain »

jel nam vrli precednik ljubio pokojnog amfilogija u usta, klaster se poceo siriti :zzzz:

https://www.klix.ba/vijesti/patrijarh-i ... /201104167
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#81674 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#81675 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Vlada Srpske pred bankrotom, samo nužna plaćanja
Svim ministarstvima u Vladi RS naloženo je, 04.11.o.g., da obustave gotovo sva plaćanja; Preciznije, ministarstvima je naređeno da troškove svedu na potpuni minimum, odnosno plaćaju samo ono što se baš mora platiti, a da sve ostale fakture idu na čekanje “boljih vremena”.
Locked