Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#11426 Re: Nagorno Karabah

Post by @mba »

Azerbejdžan oborio armenski teški višecijevni raketni lansirni sistem BM-30 "Smerch"


Azerbejdžanska vojska i dalje ima nadmoć nad armenskim snagama u operacijama koje je pokrenula s ciljem oslobađanja okupiranog teritorija.

Azerbejdžan je oborio armenski BM-30 "Smerch" (Tornado) teški višecijevni raketni lansirni sistem, koji je za cilj imao civile u gradu Berde.

Na video snimcima koje je podijelio Ministarstvo odbrane Azerbejdžana vidi se da je armenski BM-30 "Smerch" (Tornado) uništen od strane azerbejdžanske vojske.

Ministarstvo je prenijelo da je projektil uništen jučer u 15.18 sati po lokalnom vremenu.

Usljed napada koje je armenska vojska izvela Smerch projektilima 27. i 28. oktobra na grad Berde, koji se nalazi na 60 km. od fronta azerbejdžanske vojske, stradalo je 25, a povrijeđeno više od 70 civila.

Azerbejdžanska vojska i dalje spriječava napade armenske vojske koji su i pored humanitarnog primirja, nastavljeni tokom cijele noći na azerbejdžansku vojsku i naseljena područja.

U saopćenju Ministarstva odbrane Azerbejdžana saopćeno je da su sukobi intenzivirani u regijama Agdere, Hocavend i Gubadli.

Ministarstvo odbrane Azerbejdžana saopćilo je da jedinice azerbejdžanske vojske imaju nadmoć na različitim frontovima.

Dodaje se da su neprijateljske snage pretrpjele značajne gubitke u vojnim operacijama, napominjući da je azerbejdžanska vojska neutralizirala veliki broj armenskih vojnika te uništila dva aviona Su-25, tri tenka tipa T-72, jedno oklopno vozilo, dva projektila "Smerch", jedan projektil ¨Grad¨, deset topova različitih tipova, 2 samohodne haubice Gvozdika, 1 protuzrakoplovnu letjelicu OSA, 1 radarsko vozilo P-18 i 4 automobila.

Azerbejdžanska vojska i dalje ima nadmoć nad armenskim snagama u operacijama koje je pokrenula s ciljem oslobađanja okupiranog teritorija.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#11427 Re: Nagorno Karabah

Post by Vitezanin »

SanskiBiser wrote: 30/10/2020 08:38
Vitezanin wrote: 30/10/2020 08:32
_Reds_ wrote: 30/10/2020 00:29

Znači stariji Armeni i Azeri se razumiju na ruskom :D
Ne samo stariji, i mlađi. Ruski je tamo lingua franca i govore ga gotovi svi, najpopularniji kanali su na ruskom, najpopularniji pjevači tamo su Rusi itd. Jedina država gdje je ruski potisnut je Gruzija, ali i tu i dalje ogroman broj ljudi govori ruski, a većina turista su također Rusi ili ovi iz okoline.
Ruski i engleski su standardni u osnovnoj skoli u Azerbejdzanu kao kod nas engleski i njemacki sad, u Armeniji je valjda ruski bio i sluzbeni jezik pa su ga ovi Sorosevi puleni ukinuli :? a sad ga potiskuju i iz skola, a njima je Rusija tamo ko nama Austrija, Njemacka, Svica tako nekako kontam.
Pa otprilike je to to o čemu govoriš. Rusija možda nije atraktivna nama, ali ona je svom tom bivšem SSSR prostoru ono što je nama EU ili latinosima SAD i Kanada. Rusija će uvijek biti tu i oni nemaju baš koristi ukidanjem jezika jer su veze koje imaju s Rusijom daleko važnije (ako ne i najvažnije) nego one koje imaju s Europom. Također, ogromno područje oko Rusije je također rusofono i to se neće promijeniti u bliskoj budućnosti tek tako, da ne spominjem da je upravo ruski jezik ta konekcija koja ih spaja. Mislim, neće Armenci na nekom ekonomskom samitu s Kazahstanom koristiti engleski nego ruski, to je realno stanje na terenu. Mogu oni podržati i stvaranje veza sa Zapadom, ali neće dobiti baš mnogo ako to rade nauštrb postojećih veza s Rusijom. Jer, vidimo šta se desi kad te Rusija šutira ili ne mari, a pritom ipak ima moć da bude prevaga i odluči kako će se razvijati stvari na terenu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11428 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Capljina74 wrote: 30/10/2020 11:43
SanskiBiser wrote: 30/10/2020 11:33
Capljina74 wrote: 30/10/2020 11:16

Otkud znaš gdje je ovo?

Otkud znaš da ova ekipa nije odradila posao...
koja ekipa? :shock:

prvo sinoc izletis sa LAZNOM informacijom koju si sam izmislio jer nisi stavio izvor niti se moze naci bilo gdje da su napadnuti Ruski vojnici..
Pa sad skreces paznju sa klipom gdje je jasno stavljeno na samom izvoru klipa
Новые кадры уничтожения склада с боеприпасами ВС Азербайджана


O kakvim ti Diverzantima u pozadini kilometrima sanjas moj ti Capljina....
Semjon Pegov na telegramu.
Četiri granate su pale na ruske graničare. Ugovorom iz devedesetih su rasporedjeni na granicu sa Iranom, Turskom i onim delom Azerbejdžana.

Ono sam rekao potencijalno. Otkud znaš gdje je i sta je. Žuća je rekao da je pogođeno.

Ovdje kažu da su ga sami zapalili...

Ili ostaje da vrhovna istina dolazi iz Turske.

Zato sam gore naveo da li si siguran da ekipa nije odradila...

E vidiš bas to, onaj snimak... Bas se o tom skladištu radi? Bas ni jedno nisu uništili prije nego to... Dokaz pravi...

Vjeruj u šta hoćeš, ali za tolike gubitke, Azeri teško uzimaju teritoriju.

Da je svaki snimak istinit ne bi ostalo čovjeka u vojsci NK. To kada Savo krene 328 654 271 pripadnik SAA zijanio.

Ono neka se nastavi dernek, neću da kvarim opijenost turskom propagandom.

Vojska NK ima oko prilike 15 000 pripadnika. Kako su prikazivali najmanje trećina je stradala, koliko je ranjeno?
Tehnika skroz uništena, PVO ne postoji. Uništen komandni kadar i veza.

Ko onda drži linije?

Ni jedna armija takav udar ne bi izdržala, raspala bi se i nestala.

A ovdje i dalje nije tako nego još Turska ubacuje 1500 specijalaca za borbu u brdskim i planinskim predjelima.
samo da ostane ti post a ti i dalje edituj i vazi :thumbup:
Last edited by SanskiBiser on 30/10/2020 12:15, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#11429 Re: Nagorno Karabah

Post by AleksoMKD »

ovo_malo_duse wrote: 30/10/2020 11:33
turgut wrote: 30/10/2020 11:14
SanskiBiser wrote: 30/10/2020 11:03 Na jednom od polozaja kod Fizulija, dok su jedni kupovali dronove i modernizovali vojsku ovi su kopali rovove kao i pravili bunkere kao u Prvom svjetskom ratu i u Albaniji za vrijeme Envera Hodze....izgleda da ce koristiti za turisticke svrhe...
sigurno su ljudi bili umislili da ih iz ovih rovova ne bi mogla istjerat ni bivša crvena armija.
Treba im kapu skinut kako su se ukopali ima onih videa sa gumama i betonom ukombinovano.

2 faktora po meni su presudila:
1 Mitomanija i uljuljkanost pogledaj kako smo ukopani Artiljerija rasporedjena po dubini, rezervne linije i taktika povuci se kad prigusti i ubij Artiljeriom , ruska skola .Uhvatili su ih bukvalno sa gacama dole, polupraznih linija.
2. Bajre koje su razvalile ovaj koncept podrske Artiljeriom + unistile PVO, Artiljerijsku podrsku i sve kljucne polozaje odbrane. Pokrivaju sve, bukvalno se nemas gdje sakrit. Da Armeni nisu ovako ukopani oko svakog sela Azeri bi ih davno pregazili. Cim su pukle ove prve trvdzave sve je krenulo za Azere...

Gore na sjevero istoku su ukopani jos puta 3 najmanje zato su i stali Azeri da izbjegnu gubitke fokusirali se na jug gdje su prosli.

Da jos prokomentarisem ovaj zadnji proboj Azera...To ti je real life planiranje, sta kaze Juri trazili su im slabu tacku i nasli je, bez da imaju puno gubitaka...
Ovo sam ponovio vise puta, brale moj komandni centar kod Azera radi punom parom neko skuplja sve operativne podatke 24/7 i pravi trenutne promjene na terenu, mjenja taktiku kratkorocno i dugotrajno...
Kakvi Sirijci kakve trice, profesionalana vojska istrenirana i obucena, real life pracenje svega na frontu i donosenje odluka, gdje i kako...Ko sjedi u tom komandnom centru je dobro pitanje...
To je to.

Azeri su istudirali i pripremili se za moderni rat a Ermenci su se spremali za reprizu 90-ih. Cak nisu ni maskirali polozaje i rovove.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11430 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Azerbejdžanska vojska oslobodila je sela Khudaverdili, Gurbantepe, Shaveledli, Khubyarly regije Jabrayil, selo Aladin, Vejneli regije Zangilan, sela Kavdadyg, Memer, Mollaly, regija Gubadli od okupacije.
Image
Jermenski mediji proširili su još jednu dezinformaciju o navodnom uništavanju skladišta municije azerbejdžanske vojske. Međutim, objavljivanjem videozapisa ovog skladišta snimljenog iz neposredne blizine, neprijatelj se još jednom uhvatio u falsifikovanju informacija.
U stvarnosti, u noći 29. oktobra, jedinice azerbejdžanske vojske uništile su novoizgrađeno skladište raketnog i artiljerijskog oružja jermenskih oružanih snaga koje se nalaze na okupiranim teritorijama.
Skladiste unisteno na teritoriji koju kontrolisu Armeni.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#11431 Re: Nagorno Karabah

Post by Capljina74 »

SanskiBiser wrote: 30/10/2020 12:04
Capljina74 wrote: 30/10/2020 11:43
SanskiBiser wrote: 30/10/2020 11:33
koja ekipa? :shock:

prvo sinoc izletis sa LAZNOM informacijom koju si sam izmislio jer nisi stavio izvor niti se moze naci bilo gdje da su napadnuti Ruski vojnici..
Pa sad skreces paznju sa klipom gdje je jasno stavljeno na samom izvoru klipa




O kakvim ti Diverzantima u pozadini kilometrima sanjas moj ti Capljina....
Semjon Pegov na telegramu.
Četiri granate su pale na ruske graničare. Ugovorom iz devedesetih su rasporedjeni na granicu sa Iranom, Turskom i onim delom Azerbejdžana.

Ono sam rekao potencijalno. Otkud znaš gdje je i sta je. Žuća je rekao da je pogođeno.

Ovdje kažu da su ga sami zapalili...

Ili ostaje da vrhovna istina dolazi iz Turske.

Zato sam gore naveo da li si siguran da ekipa nije odradila...

E vidiš bas to, onaj snimak... Bas se o tom skladištu radi? Bas ni jedno nisu uništili prije nego to... Dokaz pravi...

Vjeruj u šta hoćeš, ali za tolike gubitke, Azeri teško uzimaju teritoriju.

Da je svaki snimak istinit ne bi ostalo čovjeka u vojsci NK. To kada Savo krene 328 654 271 pripadnik SAA zijanio.

Ono neka se nastavi dernek, neću da kvarim opijenost turskom propagandom.

Vojska NK ima oko prilike 15 000 pripadnika. Kako su prikazivali najmanje trećina je stradala, koliko je ranjeno?
Tehnika skroz uništena, PVO ne postoji. Uništen komandni kadar i veza.

Ko onda drži linije?

Ni jedna armija takav udar ne bi izdržala, raspala bi se i nestala.

A ovdje i dalje nije tako nego još Turska ubacuje 1500 specijalaca za borbu u brdskim i planinskim predjelima.
samo da ostane ti post a ti i dalje edituj i vazi :thumbup:
Pišem sa telefona. Trenutno mi radnik puni mozak... Nema ljutnje sto prekidam i nastavljam pisanje.

Rekoh, neću da kvarim dernek.

Koliko vidim svuda se zagužvalo oko ovog skladišta.
Last edited by Capljina74 on 30/10/2020 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
video
Posts: 6839
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11432 Re: Nagorno Karabah

Post by video »

Krajisnik, ma to si ti sam dodao, gdje pise da je on to natipkao. :mrgreen:
Neka ga, nije on los, umjereni Hero da Neretve, nisu oni losi ;-)
Nastradali od avo-a ko i Bosnjaci, nimalo blaze prosli nisu. Jos ga sad terorisu cim se u opcinu pojavi.

Btw,
Zao mi je SAMO armenske djece, izgidiose ni zasta!

Vodje objesiti u centru Erevana!
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11433 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

video wrote: 30/10/2020 12:16 Krajisnik, ma ovo to ti sam dodao, gdje pise da je on ovo natipkao. :mrgreen:
Neka ga, nije on los, umjereni Hero da Neretve, nisu oni losi ;-)
Nastradali od avo-a ko i Bosnjaci, nimalo blaze prosli nisu. Jos ga sad terorisu cim se u opcinu pojavi.

Btw,
Zao mi je SAMO armenske djece, izgidiose ni zasta!

Vodje objesiti u centru Erevana!
Ne znam nista eto drugih pa neka mu odgovaraju ja se povlacim iz te rasprave, vidim ima vas koji ga znate, ja ne. :thumbup:
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11434 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

spreca wrote: 30/10/2020 10:51
corolla02 wrote: 29/10/2020 23:15
Ovaj je jako jednostran i dosta laze i mulja ...radi samo za Armene uglavnom
sve OK treba imati informaciju sa obje strane; jel demokratija il nije :mrgreen:
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11435 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

Capljina74 wrote: 30/10/2020 11:11
Mason74 wrote: 30/10/2020 11:08
Capljina74 wrote: 30/10/2020 10:56 Snimci ono kada su trevili azersku džebanu.

https://m.vk.com/wall-194857754_17533
Zar nisu "ispovracali" Gubadli, vratili brane, Hadrute i slicno?

De ba umi se 'ladne vode sa Trebizata ziv bio., trolas bezveze.
Šta trolam?

Za Kubadli sam rekao da je taj i taj prenio vijest.

Tamo nije dobra hava, ja sam sa Neretve.

Samo prenosim i drugu stranu i to skromno.

Eto Država mi skrenuo pažnju za 301 i prihvatio sam. Treba biti otvoren.
I hvala mu na tome sto je ljudski rekao, 301 nije bas vjerodostojan...
Nije ko onaj nuhan iz ...Cke.
:thumbup:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#11436 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

SanskiBiser wrote: 30/10/2020 12:28
video wrote: 30/10/2020 12:16 Krajisnik, ma ovo to ti sam dodao, gdje pise da je on ovo natipkao. :mrgreen:
Neka ga, nije on los, umjereni Hero da Neretve, nisu oni losi ;-)
Nastradali od avo-a ko i Bosnjaci, nimalo blaze prosli nisu. Jos ga sad terorisu cim se u opcinu pojavi.

Btw,
Zao mi je SAMO armenske djece, izgidiose ni zasta!

Vodje objesiti u centru Erevana!
Ne znam nista eto drugih pa neka mu odgovaraju ja se povlacim iz te rasprave, vidim ima vas koji ga znate, ja ne. :thumbup:
ma ne zna ga niko mimo forumanja, neka covjeka nek pise, armenci mu blizi srcu,sta ima veze kad koji put i proklizne mimo desavanja na terenu nije strasno da ga se u startu satare. svakako nakon par sati ili dana dodje potvrda ili demant svake info.
User avatar
video
Posts: 6839
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11437 Re: Nagorno Karabah

Post by video »

Sanjanin, veze ja nemam o njemu nista, mozda ti vise znas.
Kakvih se pojave ovdje na sa-x u, on je jos i podnosljiv. Mada ga zna nekad i ponijeti..

Btw, tema

Sta rece Jurij, Bazar je pao/odlobodjen?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11438 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Pregovori o Karabahu započeli su u Ženevi. Prvobitno je bilo zakazano za 29. oktobar, ali je potom na zahtjev azerbejdžanske strane odgođeno za 30. oktobar.
Pregovori se vode iza zatvorenih vrata za novinare.
Image

Samo dobar viski dajte svima, ispitano u Dejtonu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11439 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

video wrote: 30/10/2020 12:35 Sanjanin, veze ja nemam o njemu nista, mozda ti vise znas.
Kakvih se pojave ovdje na sa-x u, on je jos i podnosljiv. Mada ga zna nekad i ponijeti..

Btw, tema

Sta rece Jurij, Bazar je pao/odlobodjen?
Nije jos Bazar uzet, Bazar je u poluorkuzenju i Azeri imaju jake pozicije objasnjavo je forumas vec sinoc odlicno stanje na ratistu poklapa se sa ovim sto je Jura jutros govorio, uvezuju se linije i prave koridori za logistiku i pregrupisu snage, treba i odmor za neke jedinice koje 48 sati bez odmora forsiarale po neprohodnom terenu, ni na Susu se nece ici odmah, a poceli su i pregovori u Zenevi i Azeri imaju jaku poziciju za onih 5+2 regija. Alijev jer rekao da ta ponuda na pregovorima u Zenevi nije relevantna sve dok se ne cuje stav Armena.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#11440 Re: Nagorno Karabah

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 19:52, edited 1 time in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#11441 Re: Nagorno Karabah

Post by Milenkov buraz »

SanskiBiser wrote: 30/10/2020 12:36
Pregovori o Karabahu započeli su u Ženevi. Prvobitno je bilo zakazano za 29. oktobar, ali je potom na zahtjev azerbejdžanske strane odgođeno za 30. oktobar.
Pregovori se vode iza zatvorenih vrata za novinare.
Image

Samo dobar viski dajte svima, ispitano u Dejtonu.
I ne dati im da odu dok se ne dogovore, potpisuj Arayik nek je i avlija :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11442 Re: Nagorno Karabah

Post by LBVIEW »

SanskiBiser wrote: 30/10/2020 11:33
Capljina74 wrote: 30/10/2020 11:16
SanskiBiser wrote: 30/10/2020 11:13

Mislis kad su treVili svoje skladiste koje su ostavili iza Azerima..konacno da to unistavaju.

Jel ima ikakve logike da vojska koja nastupa i zauzima teren ima svoja skladista na prvoj liniji kad se zna da logistika ide iza i dostavlja kamionima a onda se razvozi manjim teretnim vozilima, kamionetima i dzipovima po linijama ? :-)
Otkud znaš gdje je ovo?

Otkud znaš da ova ekipa nije odradila posao...
koja ekipa? :shock:

prvo sinoc izletis sa LAZNOM informacijom koju si sam izmislio jer nisi stavio izvor niti se moze naci bilo gdje da su napadnuti Ruski vojnici..
Pa sad skreces paznju sa klipom gdje je jasno stavljeno na samom izvoru klipa
Новые кадры уничтожения склада с боеприпасами ВС Азербайджана


O kakvim ti Diverzantima u pozadini kilometrima sanjas moj ti Capljina....
Kad je mogao izvaliti kako onaj popa nije znao ko su i sta su "Skorpioni" :oops: , a da nece ovo slagati. :wink:
Last edited by LBVIEW on 30/10/2020 13:24, edited 1 time in total.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#11443 Re: Nagorno Karabah

Post by Novosti »

Image

Izvor: Reddit
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11444 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Novosti wrote: 30/10/2020 13:15 Image

Izvor: Reddit
28 Oktobar stanje. Eto na mapi...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#11445 Re: Nagorno Karabah

Post by japin_mutapi »

Armenija rikverc, Azerbejdzan naprijed.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11446 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Preko 500 turskih ljekara spremno je pomoći ranjenicima u bojnoj zoni u okupiranom Nagorno-Karabahu. 504 ljekara već se prijavilo Generalnom konzulatu Azerbejdžana u Istanbulu.
Stizu Turci. :shock:

Stavljam ovo prije nego se otkrije Zavera, da pod izgovorom doktora koji zele pomoci dolaze turski specijalci za potpuno druge vrste hirurskih operacija. :shock: :skoljka:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#11447 Re: Nagorno Karabah

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 19:52, edited 1 time in total.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#11448 Re: Nagorno Karabah

Post by Capljina74 »



Sinoć.

Ne poznajem nikoga, ali bi sa većinom popio kafu i rakiju. Tu računam i onog iz ŠveCku... malo da mu razbijem tu mržnju.

A sa nekima i zapio.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#11449 Re: Nagorno Karabah

Post by sitni svercer »

Capljina74 wrote: 30/10/2020 13:34

Sinoć.

Ne poznajem nikoga, ali bi sa većinom popio kafu i rakiju. Tu računam i onog iz ŠveCku... malo da mu razbijem tu mržnju.

A sa nekima i zapio.
ovo nije sinoc ovo je juce 8-) znak na nebu najava je velike armenske pobjede koja dolazi i to vrlo brzo 8-)

Image
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11450 Re: Nagorno Karabah

Post by LBVIEW »

Pa ja, mrznja je reci isitinu o popovima sto svetom vodicom skrope zlocince, Ili, recimo, citirati onu pedofilcinu u mantiji koja blebece o "krvi koja vapi za osvteom", i pokojnog Rista sto muslimane i islam naziva"laznim ljudima, lazne vere". :oops:
Post Reply