Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#8051 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

Ja, bolan, Srbijanci krivi!

Pljuju časne male privrednike!

Ovo je udar na tekovine NOB-e!
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#8052 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by colt »

Capljina74 wrote: 29/10/2020 00:25 Ja, bolan, Srbijanci krivi!

Pljuju časne male privrednike!

Ovo je udar na tekovine NOB-e!
Neće srbijanci 150000 KM. Hoće džabe.... Da se razumijemo. Ne branim ja aktere koji su nabavili respiratore....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8053 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

...ali ne razumijem ni ovoliki haos i džehvu da se prave.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8054 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by nosara »

General War wrote: 28/10/2020 21:38
mayab wrote: 28/10/2020 21:34 Image :lol:
HAHAHA
:lol:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8055 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Naravno babo Erdogan i njegovi su tu kad zatreba:

"Novalić otišao u Tursku jačati privredne veze i razgovarati o projektima."

https://www.klix.ba/biznis/privreda/nov ... /201028118

Otkud baš ovih dana a decenije prođoše da se turski investitori dovedu u BiH (čitaj FBiH) i ništa, pogotovo kad pogledaš koliko je ista zemlja prisutna sa investiranjem u npr. Srbiji. Bijeg od fijaska dok se situVacija malkice ne smiri jerbo bi ga neko mogao pitati za rHespiratore i spin kako oni nešto rade i kako će nas baš ta Turska izvući iz govana u koje su nas btw oni zavalili.

Kad im pogledaš sastav "reprezentacije" sve ti odmah bude jasno, NoFalić, Nedžad Branković i ambasador Adis Alagić sa sve premijerovim "saradnicima". Sjetilo se ono k'o fol da se investira i ojača FBiH, ako se usput pokupe kakvi poeni i zamažu oči glasačima pred izbore dobro i jeste.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8056 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

pa za ono što njima treba "reprezentacija" je sasvim okej...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8057 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

colt wrote: 29/10/2020 00:19 Pada mi na pamet da se ove "nase firme" nisu htjeli javiti na tender jer bi se još više otkrio kriminal za respiratore (po nečijem nalogu) . Ovako se javila srbijanska firma (po necijem nalogu) da besplatno uradi i olakša tuzilaštvu koji je pod kontrolom Srba i Hrvata i naprave sranje u federaciji. Srusi premijera i vlast po automatizmu preuzima predsjednik federacije
Izvini ali malo ti je smiješna konstrukcija, ovdje se u suštini radi o partnerstvu SDA i tih koje optužuješ da će napraviti sranje u FBiH. Pokušava se vaditi kestenje iz vatre i pomoći višedecenijskom savezniku u održavanju na vlasti. Akobogda taj "premijer" a i stranka mu će biti srušeni svakako.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8058 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

JThomas wrote: 29/10/2020 09:21 pa za ono što njima treba "reprezentacija" je sasvim okej...
:lol:

Najjača!

:thumbup:

Edit: U stvari bila bi još jača da su poveli sa sobom i ovaj fenomen trud'te se rad'te se, on je k'o supernova zasijao na nebu uspješnih privrednika i bizMismena a i navik'o je ići u Stambol, doduše u malo jačem društvu od ovih ubleha.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#8059 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RagibUzoriti »

statixx wrote: 28/10/2020 22:12
Direktor UKC Tuzla Vahid Jusufović kazao je da je prilikom doniranja nekoliko respiratora iz UAE pozvao firmu Verlab koji su utvrdili da nisu usklađeni.

“Sad imam pet nekakvih mašina koje stoje nove, složene, otpakovane, a u sistemu na zakonit način neupotrebljive”, kazao je Jusufović za N1.
Evo i oni donirani nisu nista bolji, braca Arapi. :thumbup:
Da se razumijemo. Ventilatori su klempa narodu samo takva. Ovi uzeli lovu i to je to. Ne treba puno filozofirati oko toga.

Medjutim, ovdje, u cijeloj ovoj situaciji se narodu izmice jedna stvar, a to je ova firma Verlab.

Klasicni, ozakonjeni reketasi. I to cu da tvrdim i pred Bogom i narodom.
Kao sto nekadasnji ministar sigurnosti rece, "cega se samo lik dosjetio".

Dosjetio se lik da preko svojih veza u politici provuce zakon, da su sve ustanove na podrucju FBiH obavezne imati atest izdat od Verlaba da njihovi uredjaji ispunjavaju sve norme. Znaci lik se postavio da je pop nad popom, i samim tim popisao se po svim ovlastenim distributerima/servisima za medicinsku opremu.Ako ti Verlab nije izdao 6tomjesecni atest, radis sa opremom koja je po slovu zakona neispravna/nekontrolisana.
Sto znaci:

Ako imas jedan ventilator u bolnici, a nije pregledan od strane Verlaba, i umre neko na tom respiratoru, otvara se mogucnost za manipulacije i dizanje halabuke od strane javnosti, jer eto ventilator je umjesto 500 mililitara tidalnog volumena, isporucio 490 i zbog toga je pacijent umro tj izvrseno ubistvo( hotimicno ili nehotimicno).

Dalje, licno poznajem X osoba, vrsnih ljudi, doktora koji su eto dosli do funkcije jel direktora neke bolnice ili nacelnika JIN recimo. (pisem o bolnicama izvan Kantona Sa, sa nikakvim budzetom).

I naravno, posto su cijene atestiranja jednog uredjaja po par milja KM, a ovi jadnici krpe kraj sa krajem i prekrajaju ionako siromasan budzet, primorani su ili da sve aparate prislone u ćošak ili da rade na "nelegalnim" aparatima, a pacijente salju u neke od vecih ustanova.

Sve u svemu, jedno zapetljano kolo, medicinske mafije koja muze narod kako hoce i koliko hoce.
Jadan narod i ne zna, kakve se sve igranke odvijaju iza zastora i kakav je to samo lov u mutnom.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8060 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Udruženi zločinački pothvat šišanja ovaca se nastavlja.

Da su barem Solaka pritvorili na mjesec dana zbog ovako štetnog ugovora od 10,5 milijuna iz budžeta kao što su Batka za 600 tisuća pa da se čovjek nada nekakvoj pravdi.

https://avaz.ba/vijesti/bih/605278/sta- ... nut-ugovor
Šta piše u ugovoru između "Srebrene maline" i FUCZ: Ko je garantirao ispravnost respiratora, hoće li biti raskinut ugovor!?

U ugovoru koji su "Srebrena malina" i FUZC potpisale početkom aprila, ne navodi se ko garantuje ispravnost uređaja, niti kolika na koliko je godina garancija
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#8061 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by BrziGonzales »

Billy The Pljuc wrote: 29/10/2020 09:12 Naravno babo Erdogan i njegovi su tu kad zatreba:

"Novalić otišao u Tursku jačati privredne veze i razgovarati o projektima."

https://www.klix.ba/biznis/privreda/nov ... /201028118

Otkud baš ovih dana a decenije prođoše da se turski investitori dovedu u BiH (čitaj FBiH) i ništa, pogotovo kad pogledaš koliko je ista zemlja prisutna sa investiranjem u npr. Srbiji. Bijeg od fijaska dok se situVacija malkice ne smiri jerbo bi ga neko mogao pitati za rHespiratore i spin kako oni nešto rade i kako će nas baš ta Turska izvući iz govana u koje su nas btw oni zavalili.

Kad im pogledaš sastav "reprezentacije" sve ti odmah bude jasno, NoFalić, Nedžad Branković i ambasador Adis Alagić sa sve premijerovim "saradnicima". Sjetilo se ono k'o fol da se investira i ojača FBiH, ako se usput pokupe kakvi poeni i zamažu oči glasačima pred izbore dobro i jeste.
ja sam mislio da je NoFalić u tehničkoj vladi koja nema šta novo dogovarati?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#8062 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by yasaq »

ovo će se sve završiti tako što će se Fikretu reklamirati svih 100 uređaja, a ovaj će morati tražiti servis da ove nedostatke otkloni. Ukoliko ne bude mogao servis, ako ga nađe, da otkloni problem moraće od proizvođača da traži zamjenske ispravne uređaje ili povrat novca. U tome periodu CZ će da tuži Fikreta za povrat novca jer nije isporučio ispravne uređaje i da je budžet Federacije oštečen za 10-tak miliona. Fikret će ispasti kolateralna žrtva a svi ostali će se izvući od odgovornosti.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8063 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

RagibUzoriti wrote: 29/10/2020 10:25

Da se razumijemo. Ventilatori su klempa narodu samo takva. Ovi uzeli lovu i to je to. Ne treba puno filozofirati oko toga.

Medjutim, ovdje, u cijeloj ovoj situaciji se narodu izmice jedna stvar, a to je ova firma Verlab.

Klasicni, ozakonjeni reketasi. I to cu da tvrdim i pred Bogom i narodom.
Kao sto nekadasnji ministar sigurnosti rece, "cega se samo lik dosjetio".

Dosjetio se lik da preko svojih veza u politici provuce zakon, da su sve ustanove na podrucju FBiH obavezne imati atest izdat od Verlaba da njihovi uredjaji ispunjavaju sve norme. Znaci lik se postavio da je pop nad popom, i samim tim popisao se po svim ovlastenim distributerima/servisima za medicinsku opremu.Ako ti Verlab nije izdao 6tomjesecni atest, radis sa opremom koja je po slovu zakona neispravna/nekontrolisana.
Sto znaci:

Ako imas jedan ventilator u bolnici, a nije pregledan od strane Verlaba, i umre neko na tom respiratoru, otvara se mogucnost za manipulacije i dizanje halabuke od strane javnosti, jer eto ventilator je umjesto 500 mililitara tidalnog volumena, isporucio 490 i zbog toga je pacijent umro tj izvrseno ubistvo( hotimicno ili nehotimicno).

Dalje, licno poznajem X osoba, vrsnih ljudi, doktora koji su eto dosli do funkcije jel direktora neke bolnice ili nacelnika JIN recimo. (pisem o bolnicama izvan Kantona Sa, sa nikakvim budzetom).

I naravno, posto su cijene atestiranja jednog uredjaja po par milja KM, a ovi jadnici krpe kraj sa krajem i prekrajaju ionako siromasan budzet, primorani su ili da sve aparate prislone u ćošak ili da rade na "nelegalnim" aparatima, a pacijente salju u neke od vecih ustanova.

Sve u svemu, jedno zapetljano kolo, medicinske mafije koja muze narod kako hoce i koliko hoce.
Jadan narod i ne zna, kakve se sve igranke odvijaju iza zastora i kakav je to samo lov u mutnom.
Ragibe, svaka čast na upisima. :kakoste:

Narod nema vremena da čita i razmišlja. Pritisnut je pukim preživljavanjem.

Oni pametniji i vrijedniji znaju da treba seliti odavde i prestati puniti fondove koje sisaju povlašteni i zaštićeni stranački monopolisti i lopovi.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8064 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Novak20 wrote: 29/10/2020 10:35 Udruženi zločinački pothvat šišanja ovaca se nastavlja.

Da su barem Solaka pritvorili na mjesec dana zbog ovako štetnog ugovora od 10,5 milijuna iz budžeta kao što su Batka za 600 tisuća pa da se čovjek nada nekakvoj pravdi.

https://avaz.ba/vijesti/bih/605278/sta- ... nut-ugovor
Šta piše u ugovoru između "Srebrene maline" i FUCZ: Ko je garantirao ispravnost respiratora, hoće li biti raskinut ugovor!?

U ugovoru koji su "Srebrena malina" i FUZC potpisale početkom aprila, ne navodi se ko garantuje ispravnost uređaja, niti kolika na koliko je godina garancija
Ono malo što uspjeh čuti na RSG, ne znam otkud im informacije, navodno su se pojavile garancije proizvođača 12 mjeseci i dobavljača čak 24 mjeseca što je apsolutno dovoljno vremena da se ispravljaju krive Drine ali i teret malinaru, naravno ako je istina sve to.

Mislim generalno i bez ovog fijaska ovaj ugovor je trebao biti raskinut davno zbog nepoštivanja istog od strane dobavljača, čak ni to nisu uspjeli pokriti dodatnim aneksima ugovora a nije da nisu imali vremena.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8065 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Ne budi naivan.

Ako se bude išlo na sud, proći će 240 mjeseci da se ništa ne riješi.

Samo da napomenem, radilo se o hitnoj nabavci.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#8066 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Kolinda »

colt wrote: 29/10/2020 00:19 Pada mi na pamet da se ove "nase firme" nisu htjeli javiti na tender jer bi se još više otkrio kriminal za respiratore (po nečijem nalogu) . Ovako se javila srbijanska firma (po necijem nalogu) da besplatno uradi i olakša tuzilaštvu koji je pod kontrolom Srba i Hrvata i naprave sranje u federaciji. Srusi premijera i vlast po automatizmu preuzima predsjednik federacije
Ma ja lukavi Latini, lako ti je vašim političarima kad imaju ovakve glasače :-)
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#8067 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by izvrsni direktor »

colt wrote: 29/10/2020 00:19 Pada mi na pamet da se ove "nase firme" nisu htjeli javiti na tender jer bi se još više otkrio kriminal za respiratore (po nečijem nalogu) . Ovako se javila srbijanska firma (po necijem nalogu) da besplatno uradi i olakša tuzilaštvu koji je pod kontrolom Srba i Hrvata i naprave sranje u federaciji. Srusi premijera i vlast po automatizmu preuzima predsjednik federacije
Cekaj, ti znaci tvrdis da su ovi respiratori ispravni, ali da ovi iz srbijanske firme tvrde da niau uspravni samo kako bi olaksali posao tuzilastvu i pomogli i. U smjeni sda kadra?
Ti tvrdis da respuratori nisu 15 godina stari vec je deklaraciju podmetnuo neko iz srbijanske firme kako bi pomogao tuzilastvu kojim upravljaju srbi?


Predlazem da ove respiratore rasporede po svim bolnicama i na njih prikljucuje sve one koji tvrde da su ovo ispravni respiratori i da je ova prica o prevari plod srpskih utjecaja. Ukljucujuci i njihove najmilije clanove porodice
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8068 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

yasaq wrote: 29/10/2020 10:43 ovo će se sve završiti tako što će se Fikretu reklamirati svih 100 uređaja, a ovaj će morati tražiti servis da ove nedostatke otkloni. Ukoliko ne bude mogao servis, ako ga nađe, da otkloni problem moraće od proizvođača da traži zamjenske ispravne uređaje ili povrat novca. U tome periodu CZ će da tuži Fikreta za povrat novca jer nije isporučio ispravne uređaje i da je budžet Federacije oštečen za 10-tak miliona. Fikret će ispasti kolateralna žrtva a svi ostali će se izvući od odgovornosti.
Mislim da si opet na krivom tragu, nema šanse da oni bilo koga puštaju niz vodu, svi izlaze na slobodu ako uopšte i bude procesa. Pretpostavljam da i dalje vjeruješ da nije bilo kriminala u vidu ostvarivanja materijalne koristi učesnika. Da je bilo pokazuje i činjenica da nijednog momenta SDA ne dozvoljava da se malinar uopšte i uvlači u priču o neispravnosti aparata a što je po logici obavezan učiniti kao dobavljač istih. Ne, FUCZ i vlada guraju varijantu kontakta preko "servisera" koji uopšte i nisu certificirani za iste aparate ili spominju direktan kontakt sa proizvođačem. Mislim gdje je u svemu tome logika, niti su oni kupovali direktno aparate od proizvođača a što su mogli, niti oni kao oni imaju ugovor sa istim po kojem ih uopšte mogu teretiti za neispravnost aparata, da se tako odvijala situacija onda ne bi bilo prilike da se uzme pretpostavljam pozamašan iznos i stoga im je trebao malinar. On je po mom sudu najslabija karika i zna vrlo dobro kome i koliko je para otišlo, to da će oni njemu eventualno vratiti aparate i tražiti povrat novca ili u protivnom tužiti istog po meni nema šanse da se desi. Time bi ga pokopali za sva vremena i on bi u tom slučaju propjevao a to njima ne odgovara.

Ono što je sasvim sigurno jeste da će pokušavati kupovati vrijeme i razvlačiti čitavu priču dok se ne steknu uslovi da se isti oslobode od eventualne krivice i bilo kakve odgovornosti. U prilog tome ide i rad tužilaštva bez još uvijek podignute optužnice i pokretanja postupka, pretpostavljam da se radi o trgovini slučajem ne bi li se isposlovale neke druge stvari.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8069 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

BrziGonzales wrote: 29/10/2020 10:37
Billy The Pljuc wrote: 29/10/2020 09:12 Naravno babo Erdogan i njegovi su tu kad zatreba:

"Novalić otišao u Tursku jačati privredne veze i razgovarati o projektima."

https://www.klix.ba/biznis/privreda/nov ... /201028118

Otkud baš ovih dana a decenije prođoše da se turski investitori dovedu u BiH (čitaj FBiH) i ništa, pogotovo kad pogledaš koliko je ista zemlja prisutna sa investiranjem u npr. Srbiji. Bijeg od fijaska dok se situVacija malkice ne smiri jerbo bi ga neko mogao pitati za rHespiratore i spin kako oni nešto rade i kako će nas baš ta Turska izvući iz govana u koje su nas btw oni zavalili.

Kad im pogledaš sastav "reprezentacije" sve ti odmah bude jasno, NoFalić, Nedžad Branković i ambasador Adis Alagić sa sve premijerovim "saradnicima". Sjetilo se ono k'o fol da se investira i ojača FBiH, ako se usput pokupe kakvi poeni i zamažu oči glasačima pred izbore dobro i jeste.
ja sam mislio da je NoFalić u tehničkoj vladi koja nema šta novo dogovarati?
Vidiš moj brzi da ima.

:lol:
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#8070 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by izvrsni direktor »

yasaq wrote: 29/10/2020 10:43 ovo će se sve završiti tako što će se Fikretu reklamirati svih 100 uređaja, a ovaj će morati tražiti servis da ove nedostatke otkloni. Ukoliko ne bude mogao servis, ako ga nađe, da otkloni problem moraće od proizvođača da traži zamjenske ispravne uređaje ili povrat novca. U tome periodu CZ će da tuži Fikreta za povrat novca jer nije isporučio ispravne uređaje i da je budžet Federacije oštečen za 10-tak miliona. Fikret će ispasti kolateralna žrtva a svi ostali će se izvući od odgovornosti.
Ako hoce da suti i svoje nalogodavce cuva, nemam nista protiv da bude tako.
Naravoucenje za sve nove fikrete
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8071 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

evo tačno polovinu mandata...
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#8072 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by colt »

izvrsni direktor wrote: 29/10/2020 11:14
colt wrote: 29/10/2020 00:19 Pada mi na pamet da se ove "nase firme" nisu htjeli javiti na tender jer bi se još više otkrio kriminal za respiratore (po nečijem nalogu) . Ovako se javila srbijanska firma (po necijem nalogu) da besplatno uradi i olakša tuzilaštvu koji je pod kontrolom Srba i Hrvata i naprave sranje u federaciji. Srusi premijera i vlast po automatizmu preuzima predsjednik federacije
Cekaj, ti znaci tvrdis da su ovi respiratori ispravni, ali da ovi iz srbijanske firme tvrde da niau uspravni samo kako bi olaksali posao tuzilastvu i pomogli i. U smjeni sda kadra?
Ti tvrdis da respuratori nisu 15 godina stari vec je deklaraciju podmetnuo neko iz srbijanske firme kako bi pomogao tuzilastvu kojim upravljaju srbi?


Predlazem da ove respiratore rasporede po svim bolnicama i na njih prikljucuje sve one koji tvrde da su ovo ispravni respiratori i da je ova prica o prevari plod srpskih utjecaja. Ukljucujuci i njihove najmilije clanove porodice
Respiratori kuurcu ne valjaju. Da se razumijemo. Ovo je samo viša politika da se ubrzaju neke stvari i napakosti funkciji premijera. Nije ni bitan ni Novalić, nego funkcija koju obnasa. Još manje su bitni ostali.

U slucaju da je premijer sprijecen u obavljanju posla, po zakonu, njegovu ulogu preuzima predsjednik federacije. Znas li koje predsjednik. Ako je Novalić kriv, zasto nije kriv i ministar finansija. Znas li koje ministar finansija. Svi iz iste stranke, a niko nije kriv
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8073 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Idealno bi bilo a nema šanse da se desi, ja barem ne bih imao ništa protiv, da stisnu malinara da vrati ono što je on jamio i propjeva o ostalima u zamjenu za oprost od grijeha. Poslije toga moRe komotno da seli gdje god hoće što se mene tiče il' nek ostane ako nema gdje i bavi se onim što najbolje zna, ZMBT-om, halalili bi njemu "obožavaoci" k'o što gledam i Jope' bi nam se smješkao sa tv ekrana, mislim onome ko hoće da ga gleda.

Jbga pošto se radi o seljačiću kojem se šupak odavno otvorio i navikao na "stilski" život i pare a vidimo i pokupio dobre stranačke veze, teško da budemo gledali taj scenario u kojem se on posipa pepelom i strovaljuje ostale.

Ono najgore po nas i društvo je ipak najizglednije, izdržaće naš Fikro sve nalete Holuje i ojačati u svemu, dokazati i pokazati da je vrijedan povjerenja i vrlo vjerovatno nastaviti nadasve uspješno karijeru usko povezanu sa politikom a ko zna, možda i sam zasija na političkom nebu.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#8074 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Horcrux »

RagibUzoriti wrote: 29/10/2020 10:25
statixx wrote: 28/10/2020 22:12
Direktor UKC Tuzla Vahid Jusufović kazao je da je prilikom doniranja nekoliko respiratora iz UAE pozvao firmu Verlab koji su utvrdili da nisu usklađeni.

“Sad imam pet nekakvih mašina koje stoje nove, složene, otpakovane, a u sistemu na zakonit način neupotrebljive”, kazao je Jusufović za N1.
Evo i oni donirani nisu nista bolji, braca Arapi. :thumbup:
Da se razumijemo. Ventilatori su klempa narodu samo takva. Ovi uzeli lovu i to je to. Ne treba puno filozofirati oko toga.

Medjutim, ovdje, u cijeloj ovoj situaciji se narodu izmice jedna stvar, a to je ova firma Verlab.

Klasicni, ozakonjeni reketasi. I to cu da tvrdim i pred Bogom i narodom.
Kao sto nekadasnji ministar sigurnosti rece, "cega se samo lik dosjetio".

Dosjetio se lik da preko svojih veza u politici provuce zakon, da su sve ustanove na podrucju FBiH obavezne imati atest izdat od Verlaba da njihovi uredjaji ispunjavaju sve norme. Znaci lik se postavio da je pop nad popom, i samim tim popisao se po svim ovlastenim distributerima/servisima za medicinsku opremu.Ako ti Verlab nije izdao 6tomjesecni atest, radis sa opremom koja je po slovu zakona neispravna/nekontrolisana.
Sto znaci:

Ako imas jedan ventilator u bolnici, a nije pregledan od strane Verlaba, i umre neko na tom respiratoru, otvara se mogucnost za manipulacije i dizanje halabuke od strane javnosti, jer eto ventilator je umjesto 500 mililitara tidalnog volumena, isporucio 490 i zbog toga je pacijent umro tj izvrseno ubistvo( hotimicno ili nehotimicno).

Dalje, licno poznajem X osoba, vrsnih ljudi, doktora koji su eto dosli do funkcije jel direktora neke bolnice ili nacelnika JIN recimo. (pisem o bolnicama izvan Kantona Sa, sa nikakvim budzetom).

I naravno, posto su cijene atestiranja jednog uredjaja po par milja KM, a ovi jadnici krpe kraj sa krajem i prekrajaju ionako siromasan budzet, primorani su ili da sve aparate prislone u ćošak ili da rade na "nelegalnim" aparatima, a pacijente salju u neke od vecih ustanova.

Sve u svemu, jedno zapetljano kolo, medicinske mafije koja muze narod kako hoce i koliko hoce.
Jadan narod i ne zna, kakve se sve igranke odvijaju iza zastora i kakav je to samo lov u mutnom.
Jel mislis da se medicinska oprema ne treba atestirati?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8075 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

u svakom slučaju, šta god pisalo na papiru - svaki takav i sličan "kolač" koji ide pretežno sa budžeta odobrava isključivo politika. to jest, istih tri do pet ljudi. a jedno ili dvoje od tih je i ovo zakuhalo.
Post Reply