SDA-All about

detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#52551 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

sandzokan wrote: 28/10/2020 23:15 Je li se iko oglasio od ovih kleptomana iz ove lopovske stranke u vezi ovih respiratora?
Jes Bake i reko, "Ja i" :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52552 Re: SDA-All about

Post by pici »

Obratio se i Prevljak.

"Ovo mjesto lično za mene ima poseban značaj, nešto što nas sve veže za rat i ratna dejstva. Čovjek se prisjeća tih dana kada je za jedan dan po 5.000 granata padalo na ove prostore. Ovo su sve izdržali naši borci. Ovo je naš temelj, temelj Bosne i Hercegovine koji su nam u amanet ostavili šehidi, ratni vojni invalidi i živi borci. Mnogi danas udaraju na ovaj temelj. Govore nam da će nas iz temelja promijeniti, pospremiti. E Boga mi neće. Dok god je snage u nama i snažne SDA ne damo se nikome pokoriti, niti ćemo pokleknuti", kazao je Prevljak.

kada lažete makar pročitajte istorijske podatke...
Bio je to 22. juli 1993. Rat u Sarajevu trajao je više od godinu dana, a taj će dan ostati upamćen kao dan kada je palo najviše granata na grad - rekordnih 3777.

Inače, za vrijeme opsade, prosječno je padalo 329 granata dnevno na Sarajevo.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#52553 Re: SDA-All about

Post by sandzokan »

detroit-mercy wrote: 29/10/2020 01:27
sandzokan wrote: 28/10/2020 23:15 Je li se iko oglasio od ovih kleptomana iz ove lopovske stranke u vezi ovih respiratora?
Jes Bake i reko, "Ja i" :mrgreen:
hehe :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#52554 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Fikro for president :mrgreen:
Fikret Prevljak poslao poruku sa predizbornog skupa: Želja nam je da mladi bez kamata pokrenu nove proizvodnje i inicijative, da ih zaposlimo u općini … Ne sviđaju mu se “fejsbuci i interneti”

Četvrtak, 29.10.2020. | BiH | Najnovije | Vijesti 

Večeras je ilidžanska SDA održala još jedan u nizu predizbornih skupova, ne mareći za preporuke kriznih štabova. Na skupu je inspirativan govor održao Fikret Prevljak, kandidat za načelnika. Prenosimo njegovo obraćanje:

“Pa ko ima među vama da nema nekoga da mu je pogino bliži ili od familije, pa nema Bogami niko, a da ne govorimo ko ima da nije ranjen, nema niko. Ne treba niko da se boji mi nikoga niti strašimo niti prepadamo, jednostavno ko želi da radi, bujrum. Ja se pitam prijateli moji, e’o koji su to temelji njihovi, koji? Jel to Dino i onaj Kojević jes tu njihovi temelji, ta dvojica ljudi, oni su njima izgleda temelji. Kako će oni počistit iz temelja, šta će oni pospremit, koga, nas, šehide – MA NIKAD NIKOGA NEĆE!

Znate kako su u ratu govorili peta kolona i šta je peta kolona? Evo i dan danas je razvijenija i više nam smutnje i smetnje ljudi prave i rade Bože dragi da je to za ne vjerovati da ne znam ti šta u životu da uradite ili dobro oni će to preokrenuti u da Bog sačuva. To ko bi pročito njihove poruke na ovima fejsbucima i internetima pa ne možeš da vjeruješ da se zapitaš pa ljudi moji jesam li ja to taj ili nisam evo. Evo ovih dana zadnjih vidjeli ste šta rade našem Mirzi Čeliku, pokušavaju o njemu nema šta ne čine i ne rade. Čovjek koji jednostavno vodi tu skupštinu ne sakriva im ključeve ne sakriva im pečate, ne sakriva ništa.

Mi želimo da pokušamo mladima omogućiti bolju budućnost, da nam ne idu u inostranstvo, ih možemo zaposlit, da im obezbejdimo krov nad glavom, da pokušamo bez kamata da pokrenu nove proizvodnje i inicijative. Da ih zaposlimo u općini da nam prave projekte. To nam je želja.

Želja nam je ono što su mladi pitali, kaže – e Bogati Fikrete, evo vidili ste mene zovu Fikrete tako me i treba ja sam tako naučio, ne treba mene zvat sutra ni načelniče ni generale, Fikret ono što jesam vazda i bio i ja ću i ostat. Molim te daj nam jedan dan ili poslijepodne jedno da možemo mladi dolaziti u opštinu kod tebe da razgovaramo, jer vi znate da mladi imaju, da su puno pokretljiviji, življi, temperament oni imaju jedan i moja je želja te njihove ideje da saslušamo, da se sa njima družimo, jer Bogami ma kome ćemo ovo sutra ostaviti, ama njima ako Bog da, ali mora biti i neko stariji da ih vodi. Jer imamo primjere, tek što se rodili, mi smo ga bogami oblačili, hranili našli posao i onda nas ostavi i mi ne valjamo, niko ne valja, ko onda ovdje valja danas”, zaključio je Prevljak.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52555 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

Sta ovo zamrije tema, nema saopstenja sa Poljina? Napada na sinove, kceri, snahe, zetove i unuke nacije?
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#52556 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Da li ste i vi, nakon citanja ovog Fikretovog predizbornog govora, osjetili blagu vrtoglavicu? Je l' moguce da je ovaj
covjek u politici?

Razumijem ja da se nije obrazovao na Sorboni ali sticem dojam da se nije obrazovao nigdje. Vjerovatno je imao jednu
svesku koja mu je koristila za 8 razreda osovne skole. A vjerujem i da je pola te sveske ostalo prazno.

Al bitno je da ga narod voli :lol: .
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#52557 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

jazzer wrote: 30/10/2020 08:32 Da li ste i vi, nakon citanja ovog Fikretovog predizbornog govora, osjetili blagu vrtoglavicu? Je l' moguce da je ovaj
covjek u politici?

Razumijem ja da se nije obrazovao na Sorboni ali sticem dojam da se nije obrazovao nigdje. Vjerovatno je imao jednu
svesku koja mu je koristila za 8 razreda osovne skole. A vjerujem i da je pola te sveske ostalo prazno.

Al bitno je da ga narod voli :lol: .
Jedino je bitno da ga Čaušesku familija voli...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52558 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

ne taj fikret...djeluje da je ovaj prosto pobudalio i posenilio.
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#52559 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

JThomas wrote: 30/10/2020 09:06 ne taj fikret...djeluje da je ovaj prosto pobudalio i posenilio.
Pa ovog Ilidžanskog više vole nego Fikru Raspiratora.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52560 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

a ja po opisu otišao na ovo što se juče pojavilo. ko nije pročitao, mora pročitati... :lol:

https://klix.ba/sulud-govor-fikreta-a ... rokomerca/
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#52561 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Bojim se da ce SDA da pomete u KS. Izlaznost zbog pandemija ce biti nikad manja. Istovremeno njihovi plakati su na svim coskovima, a predizborna okupljanja i sastanci po mahalama pokazuju da im se zivo jebe za pandemiju i da to nece zaustaviti njihove glasace.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52562 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

pa naravno da neće. bolje biti u pandemiji sa nezasluženim privilegijama nego bez njih. to i više dolazi do izražaja nego u normalnoj situaciji.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#52563 Re: SDA-All about

Post by statixx »

JThomas wrote: 30/10/2020 09:57 pa naravno da neće. bolje biti u pandemiji sa nezasluženim privilegijama nego bez njih. to i više dolazi do izražaja nego u normalnoj situaciji.
Upravo tako, kriza koja dolazi zbog pandemije je dodatni motiv da se po svaku cijenu sacuvaju fotelje.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#52564 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

jazzer wrote: 30/10/2020 08:32 Da li ste i vi, nakon citanja ovog Fikretovog predizbornog govora, osjetili blagu vrtoglavicu? Je l' moguce da je ovaj
covjek u politici?

Razumijem ja da se nije obrazovao na Sorboni ali sticem dojam da se nije obrazovao nigdje. Vjerovatno je imao jednu
svesku koja mu je koristila za 8 razreda osovne skole. A vjerujem i da je pola te sveske ostalo prazno.

Al bitno je da ga narod voli :lol: .
kakva vrtoglavica.....crijeva mi došlo da ispovraćam. U bilo kojoj iole normalnoj zemlji, ova ljudska karikatura ni ovce ne bi samostalno mogao čuvati a kamoli se baviti politikom ili bilo kojom javnom funkcijom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52565 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja koliko mogu da vidim među ljudima je velika rezignacija i nece ih sprijeciti nista da izadju na izbore.
Mislim na ove koji imaju oci i usi, a iza njih mozak da procesira zvuk i sliku.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52566 Re: SDA-All about

Post by pici »



VIDEO/ KAD KAMPANJA KRENE NIZBRDO
Jeziv huškački govor kandidatkinje SDA: Generale Prevljak, ne bi, bolan, pljuvali po onome što im je do juče bilo sveto...

Adisa Tufo, poduzetnica, life coach, vlogerica i ekspertica za javni nastup, održala je juče jeziv predizborni govor na Ilidži. Poslušajte pa sudite


Masovni stranački skupovi i grubo kršenje svih propisanih epidemioloških mjera od strane Stranke demokratske akcije (SDA), obilježili su dosadašnji tok kampanje širom Bosne i Hercegovine. Na jednom od takvih skupova na Ilidži obratila se Adisa Tufo, inače, kako se predstavlja, poduzetnica, life coach, vlogerica, ekspertica za javni nastup.



Prisutni, ali i svi drugi koji su imali priliku poslušati njeno obraćanje nakon skupa, bili su šokirani njenim, u najmanju ruku, neumijesnim nastupom i huškačkim performansom kojim je počastila prisutne.



Dobro uvježbana predstava za široke narodne mase koju je Tufo izvela udžbenički je pokušaj da se izvede emocionalna manipulacija kod potencijalnih glasača. Po reakcijama koje su uslijedile uspjela je, ali na svoju štetu i štetu SDA.

koje ubijanje mozdanih vijuga
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#52567 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

pici wrote: 30/10/2020 12:19


VIDEO/ KAD KAMPANJA KRENE NIZBRDO
Jeziv huškački govor kandidatkinje SDA: Generale Prevljak, ne bi, bolan, pljuvali po onome što im je do juče bilo sveto...

Adisa Tufo, poduzetnica, life coach, vlogerica i ekspertica za javni nastup, održala je juče jeziv predizborni govor na Ilidži. Poslušajte pa sudite


Masovni stranački skupovi i grubo kršenje svih propisanih epidemioloških mjera od strane Stranke demokratske akcije (SDA), obilježili su dosadašnji tok kampanje širom Bosne i Hercegovine. Na jednom od takvih skupova na Ilidži obratila se Adisa Tufo, inače, kako se predstavlja, poduzetnica, life coach, vlogerica, ekspertica za javni nastup.



Prisutni, ali i svi drugi koji su imali priliku poslušati njeno obraćanje nakon skupa, bili su šokirani njenim, u najmanju ruku, neumijesnim nastupom i huškačkim performansom kojim je počastila prisutne.



Dobro uvježbana predstava za široke narodne mase koju je Tufo izvela udžbenički je pokušaj da se izvede emocionalna manipulacija kod potencijalnih glasača. Po reakcijama koje su uslijedile uspjela je, ali na svoju štetu i štetu SDA.

koje ubijanje mozdanih vijuga
ložiona po by the book standardima komunikologije...žena zna kome se obraća i đe damar publike

problem hopozicije tačno se vidi i ovdje na forumu, potcjenjujete protivnika i smatrate ih glupanima :roll:

zato im ništa i ne možete.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52568 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Ovakvi govori samo pokazuju stanje svijesti i govornika, ali i onih koji ga/je slusaju.... Katastrofa...

Sta kaze...nisu nikad izdali? Pa, jadna ne bila, SDA je i formirana 1990. s ciljem da izda. I to rade od tada, a i danas. :roll:
Sta jos kaze...dr. Memic (cega je on dr....?)...Ilidza najrazvijenija opstina, bla bla... Cudo i Budnju nije nahvalila, iskreno sam prenerazen... Samo je zaboravila spomenuti koliko je "dr. Memic" miliona zgrnuo u svoj dzep na kes naplati drzavne zemlje od Arapa. Zaboravila je spomenuti i kako mu sin, zajedno sa sinom ovog drugog kojeg ne spomenu (Budnjin mali), "ulozise" 40 miliona u Bosmal i onaj Rotana hotel... Naravno, necemo pitati odakle im 40 miliona...

Ali, bitno je da se ona pozvala na krv, sehide i borbu... Samo je zaboravila spomenuti za koliko te krvi i sehida je kriva upravo njena voljena SDA...

Mah..pljutz... Padate bando zelena, dzaba vam je sad sve. Sve ljudi sto znam, ukljucujuci i one koji godinama nisu glasali, kazu da ce ove godine izaci na izbore samo s jednim ciljem - da svoj glas daju bilo kome drugom osim SDA, i kako im SDA ne bi mogla ukrasti glas.

A vi zavijajte teatralnim tonovima po skupovima, izdizite kriminogene nehljebe u nebesa, hvalite sav jad i bijedu koje je SDA prouzrokovala od svog nastanka.

Sultan bi vam na sve ovo rekao - sikter!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52569 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

JoseMujica wrote: 30/10/2020 12:25
ložiona po by the book standardima komunikologije...žena zna kome se obraća i đe damar publike

problem hopozicije tačno se vidi i ovdje na forumu, potcjenjujete protivnika i smatrate ih glupanima :roll:

zato im ništa i ne možete.
nažalost tačno, za ciljanu publiku ovo je vrhunski govor...za koji se kaže da nije govor :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#52570 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Roccohljup wrote: 30/10/2020 10:12
jazzer wrote: 30/10/2020 08:32 Da li ste i vi, nakon citanja ovog Fikretovog predizbornog govora, osjetili blagu vrtoglavicu? Je l' moguce da je ovaj
covjek u politici?

Razumijem ja da se nije obrazovao na Sorboni ali sticem dojam da se nije obrazovao nigdje. Vjerovatno je imao jednu
svesku koja mu je koristila za 8 razreda osovne skole. A vjerujem i da je pola te sveske ostalo prazno.

Al bitno je da ga narod voli :lol: .
kakva vrtoglavica.....crijeva mi došlo da ispovraćam. U bilo kojoj iole normalnoj zemlji, ova ljudska karikatura ni ovce ne bi samostalno mogao čuvati a kamoli se baviti politikom ili bilo kojom javnom funkcijom.
Pored toga, nesmijes zaboraviti da ovdje govorimo o glavnom gradu jedne drzave, za bosanske uslove hajmo reci metropola :mrgreen:. Za ocekivati je da iz takvih sredina, obzirom na koncentraciju visokoobrazovanog stanovnistva, umjetnika, kulturnjaka, univerzitetskih profesora i sl, dolaze progresivne ideje, ideje vodilje. Kad ovakvu spodobu imas u jednom velegradu u vrhu vlasti, sta tek onda ocekivati u manjim sredinam. Ili smo kao drustvo stvarno otisli u kurac :skoljka: .
izvrsni direktor
Posts: 9346
Joined: 20/12/2018 16:11

#52571 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Kaze:
Želja nam je ono što su mladi pitali, kaže – e Bogati Fikrete, evo vidili ste mene zovu Fikrete tako me i treba ja sam tako naučio
Zelja im je ono sto su ga pitali
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#52572 Re: SDA-All about

Post by cartman »

JoseMujica wrote: 30/10/2020 12:25
pici wrote: 30/10/2020 12:19


VIDEO/ KAD KAMPANJA KRENE NIZBRDO
Jeziv huškački govor kandidatkinje SDA: Generale Prevljak, ne bi, bolan, pljuvali po onome što im je do juče bilo sveto...

Adisa Tufo, poduzetnica, life coach, vlogerica i ekspertica za javni nastup, održala je juče jeziv predizborni govor na Ilidži. Poslušajte pa sudite


Masovni stranački skupovi i grubo kršenje svih propisanih epidemioloških mjera od strane Stranke demokratske akcije (SDA), obilježili su dosadašnji tok kampanje širom Bosne i Hercegovine. Na jednom od takvih skupova na Ilidži obratila se Adisa Tufo, inače, kako se predstavlja, poduzetnica, life coach, vlogerica, ekspertica za javni nastup.



Prisutni, ali i svi drugi koji su imali priliku poslušati njeno obraćanje nakon skupa, bili su šokirani njenim, u najmanju ruku, neumijesnim nastupom i huškačkim performansom kojim je počastila prisutne.



Dobro uvježbana predstava za široke narodne mase koju je Tufo izvela udžbenički je pokušaj da se izvede emocionalna manipulacija kod potencijalnih glasača. Po reakcijama koje su uslijedile uspjela je, ali na svoju štetu i štetu SDA.

koje ubijanje mozdanih vijuga
ložiona po by the book standardima komunikologije...žena zna kome se obraća i đe damar publike

problem hopozicije tačno se vidi i ovdje na forumu, potcjenjujete protivnika i smatrate ih glupanima :roll:

zato im ništa i ne možete.
Skinula video
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#52573 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#52574 Re: SDA-All about

Post by Patton44 »

Vako su nekad vatrene govore na Ilidzi drzali Konakovic i Muzur, kad su doktoru Memicu i SDA podrsku davali.Jesuli nas onda lagali ili nas danas lazu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52575 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

detroit-mercy wrote: 30/10/2020 14:14
Pored toga, nesmijes zaboraviti da ovdje govorimo o glavnom gradu jedne drzave, za bosanske uslove hajmo reci metropola :mrgreen:. Za ocekivati je da iz takvih sredina, obzirom na koncentraciju visokoobrazovanog stanovnistva, umjetnika, kulturnjaka, univerzitetskih profesora i sl, dolaze progresivne ideje, ideje vodilje. Kad ovakvu spodobu imas u jednom velegradu u vrhu vlasti, sta tek onda ocekivati u manjim sredinam. Ili smo kao drustvo stvarno otisli u kurac :skoljka: .
ne treba ni potcjenjivati ni precjenjivati. za ciljanu publiku ovo je vrhunski govor, to je sigurno. ali u publici na licu mjesta sigurno, milion posto nema nikoga bez nekakvog interesa - a ni stranicu oo sda ilidža neće baš puno ljudi tek onako surfajući otvoriti.

u suštini, ovdje se vlada prvenstveno interesima i privilegijama, pa tek onda pričom, kakvom bilo...
Post Reply