Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
BiBi911
Posts: 2891
Joined: 09/12/2018 17:47

#32951 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BiBi911 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 28/10/2020 17:02 Svaki mjesec od plate odvojis za mmf, pa onda kamata banci isto im daš, pa svaki put kad platis pdv ili naspes gorivo... sve su to krediti koje su ti oni dali. Oni su bogati i korporacije, nihovo bogatstvo ne može biti manje, samo veće.

Ako će izgubit sad 30% bogatstva da bi poklopili sve države, a ove banane ugasili, sto da ne, imaju keš samo kažu eto gaaaa....


Jel te(nas) ko tjerao da uzmes pare od mmf, htjeli ste autoput, nove aute za aliju,bakira,dodika, nake termoelektrane, zaobilaznice, mostove. Sto niste gradili vec kafana, ćiza, laganica
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32952 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

Trappist wrote: 28/10/2020 15:46 Ko hoce da se okuplja, okupljat ce se makar zatvorena svaka prodavnica u gradu bila. Vikendice, stanovi, kuce...
To je tacno, ali kljucna stvar je sto ugostiteljskim objektima boravi vise ljudi koji ce kasnije stvoriti vise klastera nego oni koji su kucama.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32953 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

daddy-kool wrote: 28/10/2020 15:48
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 15:41
Pomoce sigurno jer se ljudi nece okupljati, ne znam sta da drugo radimo kada nam je zdravstvo vec potonulo, samo nam jos uvijek nisu javili.
Ne možemo ništa uraditi. Nemamo para da možemo priuštiti lockdown, nemamo organizacije niti sistema koji bi mogao provesti neke konkretnije mjere. Sistem se raspao u onim momentima kada su ukrali pare na respiratorima, ukinuli policijski sat zbog ramazana, i obaveznu samoizolaciju prilikom ulaska u državu radi dijasporskih para. Neki koji su bili protiv zatvaranja će sada i prizivati lockdown, ali to jednostavno više nije moguće provesti. Evo u RS ne mogu ni škole zatvoriti duže od 7 dana, to je pokazatelj trenutne snage uprave.
Nije nam niko kriv sto nam se ekonomija zasniva na ugostiteljima.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#32954 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

TESLA_EDISON wrote: 28/10/2020 12:22
MMM1977 wrote: 28/10/2020 12:04 @TESLA_EDISON , baš ti ne bi imao pravo nikoga da prozivaš jer si mišljenje mijenjao na dnevnoj bazi. Ja i dalje stojim na stanovištu da je tada na 15 dana zatvoriti sve i uvesti rigorozne mjere za ulazak u državu (i na taj način se očistiti od korone) ili pak pustiti sve. Ovako smo ni tamo ni ovamo a rezultate vidimo danas, kako u broju zaraženih tako i kada je u pitanju ekonomija.
Neka polahko. Uvijek se možeš sam zatvoriti, niko ti ne brani ;)
Šta nije u redu sa tobom ??
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#32955 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Zna li se sada nakon 8 mjeseci, ili 9, pomazu li maske, ikako?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32956 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

dječak sa šibicama wrote: 28/10/2020 17:15 Zna li se sada nakon 8 mjeseci, ili 9, pomazu li maske, ikako?
Najjače mi je kad struka i dan danas kaže: "Virus je nov, ne znamo još ništa o njemu" a Rusi i vakcinu razvili :lol:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#32957 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 17:10
daddy-kool wrote: 28/10/2020 15:48
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 15:41
Pomoce sigurno jer se ljudi nece okupljati, ne znam sta da drugo radimo kada nam je zdravstvo vec potonulo, samo nam jos uvijek nisu javili.
Ne možemo ništa uraditi. Nemamo para da možemo priuštiti lockdown, nemamo organizacije niti sistema koji bi mogao provesti neke konkretnije mjere. Sistem se raspao u onim momentima kada su ukrali pare na respiratorima, ukinuli policijski sat zbog ramazana, i obaveznu samoizolaciju prilikom ulaska u državu radi dijasporskih para. Neki koji su bili protiv zatvaranja će sada i prizivati lockdown, ali to jednostavno više nije moguće provesti. Evo u RS ne mogu ni škole zatvoriti duže od 7 dana, to je pokazatelj trenutne snage uprave.
Nije nam niko kriv sto nam se ekonomija zasniva na ugostiteljima.
Ne zasniva se nama ekonomija na ugostiteljstvu vec se zasniva licna ekonomija tog ugostitelja i radnika koji tu rade. Njihova licna egzistencija ovisi o tome. Tako i za svaki manji biznis ponaosob. Mi kao drzava nemamo ekonomiju. Mi imamo duznicko ropstvo. Bas me interesuje cime se ti licno bavis? Od cega zivi tvoja porodica i zasto ti je tako lako verbalno atakovati na neciju egzistenciju? Zaraza se siri po telekomima, elektroprivredama, socijalnom i ostalim parazitskim leglima. Neka njih posalju kucama i smanje im platu za 30% dok su kuci. Necemo ni osjetiti njihov nerad, a ustedicemo milione za kratak period, a i znacajno uticati na sirenje zaraze..
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#32958 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzorna_ploca »

Dijasporske pare..How yes nou ove godine..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#32959 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Solomonsko rjesenje vec od 1.11.

Srezati plate svim budzetskim korisnicima za 30 % i uplatiti u jedan fond.

Zatvoriti kafice i restorane i odmah iz tog fonda uplatiti ljudima plate za mjesec koji ne rade.

I tako svaka 3 mjeseca jer kad ih otkljucas opet za 2 mjeseca ide novi talas.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32960 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

dječak sa šibicama wrote: 28/10/2020 17:15 Zna li se sada nakon 8 mjeseci, ili 9, pomazu li maske, ikako?
Naravno da pomazu. Ako ti se da citati evo odlican pregled.

To be clear, the science supports using masks, with recent studies suggesting that they could save lives in different ways: research shows that they cut down the chances of both transmitting and catching the coronavirus, and some studies hint that masks might reduce the severity of infection if people do contract the disease.

https://www.nature.com/articles/d41586- ... v3bmaaAxHY
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32961 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

laik1981 wrote: 28/10/2020 17:18 Ne zasniva se nama ekonomija na ugostiteljstvu vec se zasniva licna ekonomija tog ugostitelja i radnika koji tu rade. Njihova licna egzistencija ovisi o tome. Tako i za svaki manji biznis ponaosob. Mi kao drzava nemamo ekonomiju. Mi imamo duznicko ropstvo. Bas me interesuje cime se ti licno bavis? Od cega zivi tvoja porodica i zasto ti je tako lako verbalno atakovati na neciju egzistenciju? Zaraza se siri po telekomima, elektroprivredama, socijalnom i ostalim parazitskim leglima. Neka njih posalju kucama i smanje im platu za 30% dok su kuci. Necemo ni osjetiti njihov nerad, a ustedicemo milione za kratak period, a i znacajno uticati na sirenje zaraze..
Sta je to tebi bitno cime se mi bavimo? Hoces li i ti da me nazoves nekim stranackim uhljebom ili kriminalcem jer imamo cetri nekretnine.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#32962 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Nivelacija wrote: 28/10/2020 17:23 Solomonsko rjesenje vec od 1.11.

Srezati plate svim budzetskim korisnicima za 30 % i uplatiti u jedan fond.

Zatvoriti kafice i restorane i odmah iz tog fonda uplatiti ljudima plate za mjesec koji ne rade.

I tako svaka 3 mjeseca jer kad ih otkljucas opet za 2 mjeseca ide novi talas.
E vidio bi tad protesta :-)

Slicno bih i ja uradio da se sta pitam. Izuzeo bih prosvjetne i medicinske radnike, kao i vatrogasce i policiju. Ostalim malo privrnuti ventile i pumpati u pogodjene grane..
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#32963 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 17:25
laik1981 wrote: 28/10/2020 17:18 Ne zasniva se nama ekonomija na ugostiteljstvu vec se zasniva licna ekonomija tog ugostitelja i radnika koji tu rade. Njihova licna egzistencija ovisi o tome. Tako i za svaki manji biznis ponaosob. Mi kao drzava nemamo ekonomiju. Mi imamo duznicko ropstvo. Bas me interesuje cime se ti licno bavis? Od cega zivi tvoja porodica i zasto ti je tako lako verbalno atakovati na neciju egzistenciju? Zaraza se siri po telekomima, elektroprivredama, socijalnom i ostalim parazitskim leglima. Neka njih posalju kucama i smanje im platu za 30% dok su kuci. Necemo ni osjetiti njihov nerad, a ustedicemo milione za kratak period, a i znacajno uticati na sirenje zaraze..
Sta je to tebi bitno cime se mi bavimo? Hoces li i ti da me nazoves nekim stranackim uhljebom ili kriminalcem jer imamo cetri nekretnine.
Sigurno je da ne zivis od tih bransi koje bi zatvarao. Da zivis prica bi ti bila drugacija. Takve price uglavnom prosipaju paraziti, pa me zbog toga interesuje od cega zivis..
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#32964 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

"Ja se za ovo pripremam od januara" Sebija Izetbegovic gostujuci na N1 televiziji tamo negdje pocetkom aprila.
Zamislite crni scenario kakav bi bio da se, kako je to neki vole nazvati, heroina nije pripremala od januara, crni scenario bi nas zadesio.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#32965 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

TESLA_EDISON wrote: 28/10/2020 17:17
dječak sa šibicama wrote: 28/10/2020 17:15 Zna li se sada nakon 8 mjeseci, ili 9, pomazu li maske, ikako?
Najjače mi je kad struka i dan danas kaže: "Virus je nov, ne znamo još ništa o njemu" a Rusi i vakcinu razvili :lol:
:lol: Nemaš ti blage .....
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#32966 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

laik1981 wrote: 28/10/2020 17:27
Nivelacija wrote: 28/10/2020 17:23 Solomonsko rjesenje vec od 1.11.

Srezati plate svim budzetskim korisnicima za 30 % i uplatiti u jedan fond.

Zatvoriti kafice i restorane i odmah iz tog fonda uplatiti ljudima plate za mjesec koji ne rade.

I tako svaka 3 mjeseca jer kad ih otkljucas opet za 2 mjeseca ide novi talas.
E vidio bi tad protesta :-)

Slicno bih i ja uradio da se sta pitam. Izuzeo bih prosvjetne i medicinske radnike, kao i vatrogasce i policiju. Ostalim malo privrnuti ventile i pumpati u pogodjene grane..
I kod komšija slično razmišljaju :D :D :D

Sindikati traže božićnice i povećanje plaće za javne i državne službenike

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... 25520.aspx
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32967 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Johnny_x wrote: 28/10/2020 17:31 "Ja se za ovo pripremam od januara" Sebija Izetbegovic gostujuci na N1 televiziji tamo negdje pocetkom aprila.
Zamislite crni scenario kakav bi bio da se, kako je to neki vole nazvati, heroina nije pripremala od januara, crni scenario bi nas zadesio.
Žena od sultana i parlament napustila ;). Šala nije
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#32968 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

invincible1921 wrote: 28/10/2020 15:51
Trappist wrote: 28/10/2020 15:46
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 15:41

Pomoce sigurno jer se ljudi nece okupljati, ne znam sta da drugo radimo kada nam je zdravstvo vec potonulo, samo nam jos uvijek nisu javili.
Ko hoce da se okuplja, okupljat ce se makar zatvorena svaka prodavnica u gradu bila. Vikendice, stanovi, kuce...
Upravo...imam osjecaj da vecina raje koja je u teskoj panici pjeni jer ostali nisu u panici pa haj da ih syebemo, ja da kupujem brasno a on da uziva ...e pa nece da moze
:thumbup:
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#32969 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

laik1981 wrote: 28/10/2020 17:18
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 17:10
daddy-kool wrote: 28/10/2020 15:48

Ne možemo ništa uraditi. Nemamo para da možemo priuštiti lockdown, nemamo organizacije niti sistema koji bi mogao provesti neke konkretnije mjere. Sistem se raspao u onim momentima kada su ukrali pare na respiratorima, ukinuli policijski sat zbog ramazana, i obaveznu samoizolaciju prilikom ulaska u državu radi dijasporskih para. Neki koji su bili protiv zatvaranja će sada i prizivati lockdown, ali to jednostavno više nije moguće provesti. Evo u RS ne mogu ni škole zatvoriti duže od 7 dana, to je pokazatelj trenutne snage uprave.
Nije nam niko kriv sto nam se ekonomija zasniva na ugostiteljima.
Ne zasniva se nama ekonomija na ugostiteljstvu vec se zasniva licna ekonomija tog ugostitelja i radnika koji tu rade. Njihova licna egzistencija ovisi o tome. Tako i za svaki manji biznis ponaosob. Mi kao drzava nemamo ekonomiju. Mi imamo duznicko ropstvo. Bas me interesuje cime se ti licno bavis? Od cega zivi tvoja porodica i zasto ti je tako lako verbalno atakovati na neciju egzistenciju? Zaraza se siri po telekomima, elektroprivredama, socijalnom i ostalim parazitskim leglima. Neka njih posalju kucama i smanje im platu za 30% dok su kuci. Necemo ni osjetiti njihov nerad, a ustedicemo milione za kratak period, a i znacajno uticati na sirenje zaraze..
A evo kako su u UK riješili pomoći freelancer-ima i samozaposlenim:

"Milioni samozaposlenih radnika od maja mogu da se prijave za grant do 7.500 funti.

Šema bespovratnih sredstava koja vrijede i do 80 posto prosječne dobiti od trgovanja onima koji su zaglavljeni kod kuće i imaju dobit manju od 50.000 funti.

To je najveći paket direktne financijske podrške za slobodnjake i samozaposlene od zaključavanja, a prošli tjedan je produžen do aprila."

I onda dođe neko ovdje i kaže šta se buniš, bioteroristo, stavi masku i ne mrdaj.

A naša bajna vlada nam zabranila posao 70 dana i pogurala sa 220 maraka. A digli 300 miliona eura kredita za prevazilaženje krize. I podijelili (uglavnom svojima) 90 miliona maraka. :lol: :lol: :lol: :bih: :bih: :bih:

Pa da bar opremiše još stotinu kreveta i stotinu pravih respiratora i lijekova za teške slučajeve. Jok.

I onda dođe i kaže ti si ravnozemljaš, gates-mrzilac i ne pereš zube. Ma idi i ti i korona i sve u tri peršuna i dvije mrkve...
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32970 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Za ove sto im se ćuna malo digla kad su culi da i njemacka ide u lockdown: ""Kafići, klubovi i restorani će biti zatvoreni", rekla je Merkel, dodavši da se zatvaraju i kulturne ustanove te turističke djelatnosti. Najavila veliku injekciju za segmente gospodarstva koji će biti zatvoreni. Riječ je o 10 milijardi eura. "
A nasa divna drzava nije jos svima isplatila "pomoc" od marta-aprila.
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#32971 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Da... Njemačka će platit 10 milijardi eura pogođenim djelatnostima, a naši paraziti i uhljebi bi slijedili Njemačku ali samo u lockdownu - u pomoći jok. Jer jebe se njima, plata i regres + kojekakvi bonusi idu i kad rade i kad ne rade.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#32972 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Građane bez maske ne mogu kažnjavati, a u njihovoj nadležnosti nije ni sprovođenje represije zbog nepoštivanja mjere fizičke distance.

Iz clanka o TZ na klixu. Kakvi imbecili tu rade to je strasno. :run: mediji su kancer moderbog doba.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#32974 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tindbe »

escobar__ wrote: 28/10/2020 18:31 Da... Njemačka će platit 10 milijardi eura pogođenim djelatnostima, a naši paraziti i uhljebi bi slijedili Njemačku ali samo u lockdownu - u pomoći jok. Jer jebe se njima, plata i regres + kojekakvi bonusi idu i kad rade i kad ne rade.
Naš narod čine beskičmenjaci.
Dobro ikako opstajemo.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#32975 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pepeljara »

Ma ako naprave lockdown, to je to. Kraj ekonomije
Locked