Vakcine

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#226 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Legenda i istinito

User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#227 Re: Vakcine

Post by zemomak »

uvode polako ali sigurno porez na vazduh, ako hoces da dises 100 KM poreza
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#228 Re: Vakcine

Post by Brus Lee »

zemomak wrote: 28/10/2020 18:42 uvode polako ali sigurno porez na vazduh, ako hoces da dises 100 KM poreza
Jel strane vlade ili samo nasi :lol:
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#229 Re: Vakcine

Post by zubi »

Brus Lee wrote: 28/10/2020 21:59
zemomak wrote: 28/10/2020 18:42 uvode polako ali sigurno porez na vazduh, ako hoces da dises 100 KM poreza
Jel strane vlade ili samo nasi :lol:
Elite :P
HAMZABUZIM
Posts: 112
Joined: 28/03/2019 01:39

#230 Re: Vakcine

Post by HAMZABUZIM »

ovo_malo_duse wrote: 14/10/2020 17:06
Brus Lee wrote: 13/10/2020 23:59
Diwan wrote: 13/10/2020 22:07 What now? :mrgreen:

CDC: 85% of COVID-19 patients report ‘always’ or ‘often’ wearing a mask
Americans are wearing masks, but masks aren't working.

The CDC study, which surveyed symptomatic COVID-19 patients, has found that 70.6% of respondents reported “always” wearing a mask, while an additional 14.4% say they “often” wear a mask. That means a whopping 85% of infected COVID-19 patients reported habitual mask wearing. Only 3.9% of those infected said they “never” wear a face covering.

https://jordanschachtel.substack.com/p/ ... ce=twitter
Dakle, 8 mjeseci od pocetka pandemije, pojedini panjevi nisu naucili da maska ne stiti tebe od drugih, vec druge od tebe. Sta je tu tesko za shvatiti.
Pojedinima je lakse metar u dupe nego cenat u glavu. Poslovno, 2 dana sam se vozio u autu sa jos 3 osobe, ne znajuci da sam pozitivan na Coronu. Svo 4 smo imali maske stalno. Znaci cetvrtak i petak. U subotu sam ja osjetio prve simptome. Sto znaci da sam u cetvrtak i petak bio maximalno zarazan. Niko od ovo 3_je nije pozitvn. Svi testirani u utorak i srijedu
Toliko o tome da maska ne stiti.
Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#231 Re: Vakcine

Post by Tempo »

HAMZABUZIM wrote: 29/10/2020 02:40
ovo_malo_duse wrote: 14/10/2020 17:06
Brus Lee wrote: 13/10/2020 23:59
Dakle, 8 mjeseci od pocetka pandemije, pojedini panjevi nisu naucili da maska ne stiti tebe od drugih, vec druge od tebe. Sta je tu tesko za shvatiti.
Pojedinima je lakse metar u dupe nego cenat u glavu. Poslovno, 2 dana sam se vozio u autu sa jos 3 osobe, ne znajuci da sam pozitivan na Coronu. Svo 4 smo imali maske stalno. Znaci cetvrtak i petak. U subotu sam ja osjetio prve simptome. Sto znaci da sam u cetvrtak i petak bio maximalno zarazan. Niko od ovo 3_je nije pozitvn. Svi testirani u utorak i srijedu
Toliko o tome da maska ne stiti.

Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci

pokusava da te navuce na vakcinu, al ne moze on tebe zajebat
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#232 Re: Vakcine

Post by DEMONIKA »

meni te drago čitat xd
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#233 Re: Vakcine

Post by ovo_malo_duse »

HAMZABUZIM wrote: 29/10/2020 02:40
ovo_malo_duse wrote: 14/10/2020 17:06
Brus Lee wrote: 13/10/2020 23:59
Dakle, 8 mjeseci od pocetka pandemije, pojedini panjevi nisu naucili da maska ne stiti tebe od drugih, vec druge od tebe. Sta je tu tesko za shvatiti.
Pojedinima je lakse metar u dupe nego cenat u glavu. Poslovno, 2 dana sam se vozio u autu sa jos 3 osobe, ne znajuci da sam pozitivan na Coronu. Svo 4 smo imali maske stalno. Znaci cetvrtak i petak. U subotu sam ja osjetio prve simptome. Sto znaci da sam u cetvrtak i petak bio maximalno zarazan. Niko od ovo 3_je nije pozitvn. Svi testirani u utorak i srijedu
Toliko o tome da maska ne stiti.
Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci
Prvo nauci se kulturi komunikacije. Nemam potrebe da lazem. Imali smo poslovni put gdje smo obilazili 2 dana dobavljace u 2 grada. Dok smo bili u autu i na svim sastancima stalno smo imali maske. Naravno kad izadjes napolje i na putu do auta na distance skines masku da malo udahnes. Zelene hirurske maske. Zasto bih lagano. Procitaj sta sam napisao nisam na pisao da smo se konstant o vozilo 48 sati.
Lakse je nevjerovati i bit bukvalista... Ja sam koronu odlezao drug i znam sta i kako. Masku stavi kad krenem napolje, kad nemam nikog u krugu 20 m skinem je odnisno do ulaska u kucu je na glavi. Imate kompjuter ske siimulacije koliko maska stiti al pojedincima je lakse citat konspiracione teorije i citat kako Halima iz Cekrcica ceka da je Bil cipuje.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#234 Re: Vakcine

Post by Brus Lee »

Ja imam osjecaj da sam cipovan. Od 0-100 km postignem za 3,6 sec.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#235 Re: Vakcine

Post by Diwan »

ovo_malo_duse wrote: 29/10/2020 05:58
HAMZABUZIM wrote: 29/10/2020 02:40
ovo_malo_duse wrote: 14/10/2020 17:06

Pojedinima je lakse metar u dupe nego cenat u glavu. Poslovno, 2 dana sam se vozio u autu sa jos 3 osobe, ne znajuci da sam pozitivan na Coronu. Svo 4 smo imali maske stalno. Znaci cetvrtak i petak. U subotu sam ja osjetio prve simptome. Sto znaci da sam u cetvrtak i petak bio maximalno zarazan. Niko od ovo 3_je nije pozitvn. Svi testirani u utorak i srijedu
Toliko o tome da maska ne stiti.
Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci
Prvo nauci se kulturi komunikacije. Nemam potrebe da lazem. Imali smo poslovni put gdje smo obilazili 2 dana dobavljace u 2 grada. Dok smo bili u autu i na svim sastancima stalno smo imali maske. Naravno kad izadjes napolje i na putu do auta na distance skines masku da malo udahnes. Zelene hirurske maske. Zasto bih lagano. Procitaj sta sam napisao nisam na pisao da smo se konstant o vozilo 48 sati.
Lakse je nevjerovati i bit bukvalista... Ja sam koronu odlezao drug i znam sta i kako. Masku stavi kad krenem napolje, kad nemam nikog u krugu 20 m skinem je odnisno do ulaska u kucu je na glavi. Imate kompjuter ske siimulacije koliko maska stiti al pojedincima je lakse citat konspiracione teorije i citat kako Halima iz Cekrcica ceka da je Bil cipuje.
Nema nikavih dokaza da maske štite. Ti je naravno možeš nositi i u krevetu, to ti nitko ne brani. Ima masa ljudi koji nose maske i čuvaju se i opet su se zarazili. Tako da pametovanje tipa čipovanje i Halima ne stoji.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#236 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Smješni su ljudi koji misle da će se zaštiti od virusa nošenjem maski i slično. Valjda bi silni medicinski radnici bili zaštičeni od virusa, posebice što nose silne zaštite pa se i pored toga inficiraju.

User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#237 Re: Vakcine

Post by ovo_malo_duse »

Diwan wrote: 29/10/2020 09:57
ovo_malo_duse wrote: 29/10/2020 05:58
HAMZABUZIM wrote: 29/10/2020 02:40

Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci
Prvo nauci se kulturi komunikacije. Nemam potrebe da lazem. Imali smo poslovni put gdje smo obilazili 2 dana dobavljace u 2 grada. Dok smo bili u autu i na svim sastancima stalno smo imali maske. Naravno kad izadjes napolje i na putu do auta na distance skines masku da malo udahnes. Zelene hirurske maske. Zasto bih lagano. Procitaj sta sam napisao nisam na pisao da smo se konstant o vozilo 48 sati.
Lakse je nevjerovati i bit bukvalista... Ja sam koronu odlezao drug i znam sta i kako. Masku stavi kad krenem napolje, kad nemam nikog u krugu 20 m skinem je odnisno do ulaska u kucu je na glavi. Imate kompjuter ske siimulacije koliko maska stiti al pojedincima je lakse citat konspiracione teorije i citat kako Halima iz Cekrcica ceka da je Bil cipuje.
Nema nikavih dokaza da maske štite. Ti je naravno možeš nositi i u krevetu, to ti nitko ne brani. Ima masa ljudi koji nose maske i čuvaju se i opet su se zarazili. Tako da pametovanje tipa čipovanje i Halima ne stoji.
Prvo ti si mi na ignore jos od svrsavanja na Jokica al posto smatram da je ovo vazno odgovorit cu ti.

Svako ima pravo na svoje misljenje ali postoji razlog zasto se maske koriste i preporucuju.

Kako rekoh postoje ljudi koji vjeruju nauci i ljudi koji to ne vjeruju...

Za mnogo zasto nema odgovora ali na ovo pitanje ima i to dokazano..

Evo samo jedan primjer.
Naravno postoje primjeri da su se ljudi zarazili i sa maskom. Imas primjera gdje zena zatrudni iako si koristio kondom ali to je izuzetak a ne pravilo...

Nosenje maske i zarazenih iz zdravih smanjuje mogucnost dolaska u kontakt sa virusom i do 80 % u odnosu na da ni jedno od ovo dvoje ne nosi masku.
I jos su proceniti razliciti u kombinacijama nosi - ne nosi. Ali su sanse daleko manje kad se maska nosi nego kad se ne nosi u kontaktu sa ljudima...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#238 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Ma, naravno :lol: :mrgreen: , pored ovakvog naroda mogu reći šta hoće; ne bi me čudilo da jednom izađu sa tvrdnjom da su ga astronauti donijeli iz svemira.

Otkriven novi soj koronavirusa u Evropi, proširio se iz Španije

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/otkr ... /201029073
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#239 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Diwan wrote: 29/10/2020 15:18 Ma, naravno :lol: :mrgreen: , pored ovakvog naroda mogu reći šta hoće; ne bi me čudilo da jednom izađu sa tvrdnjom da su ga astronauti donijeli iz svemira.

Otkriven novi soj koronavirusa u Evropi, proširio se iz Španije

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/otkr ... /201029073
'Problem' kod ove situacije sa virusom je taj što je ova agenda napravljena da traje duži period, a ne da se tek tako riješi.
Ovo će vrlo moguće trajati nekoliko godina, sa većim ili manjim zatezanjem, popuštanjem...malo nas pritvore, pa malo otpuste, pa malo opet stegnu i tako ukrug, dok će cijelo to vrijeme obećavati dolazak vakcine - u završnoj je fazi, samo da se distribuira, zafalila ambalaža, pa će se izgubiti originalni 'recept', itd. Možda nešto i izbace, što naravno neće biti učinkovito da bi imali pokriće za restriktivne mjere.

A da, htio sam da kažem da sam za neki totalni lockdown od 20-tak dana, i onda da odjebu sa tim virusom.

Ali oni ne žele da virus 'nestane'. Dok nas ne slome i mentalno i emocionalno spreme za dolazak 'super spasonosne' vakcine , kako je sam Gates obećao. Neće to ići na silu, nego slamanjem naše volje, da sami zavapimo za vakcinom kao uslovom za kraj mjere i ovakvog življenja. Gates je rekao da je to uslov da ovo sve prestane.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#240 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Agenda je jaka i moćna, baš kao i elita koja stoji iza nje. Njoj su podređeni mnogi, pa i 'strašni' seljaćič Ibrahimović koji se do prije par dana ismijavao sa koronom, da bi danas promijenio priču, isto kao što se i selektor Italije Mancini morao nedavno ispričavati zbog zbijanja šale sa agendom.

Ibrahimovićeva poruka svima koji se ne pridržavaju mjera: Ti nisi Zlatan, ne izazivaj virus

https://www.klix.ba/sport/nogomet/ibrah ... /201029110
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#241 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Prag

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#242 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Hercegovački ljekar suspendovan zbog stavova o koronavirusu


https://www.klix.ba/vijesti/bih/hercego ... /201029150

svaka mu čast na hrabrosti
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#243 Re: Vakcine

Post by Brus Lee »

Znaju li ovi protiv cega demonstriraju? Pola ih maske uredno nose.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#244 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Polako se uspostavlja diktatura. Još malo neće se moći ništa ni pisati ni reći što je kontra ovom ludom korona mainstream narativu.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#245 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Osnovna stvar koju svaki čovjek treba da shvati i koja je ključ svega jeste da je ovaj virus napravljan u laboratoriji i smišljeno pušten u svijet.

Ostalo i dalje svatko neka gradi kakav hoće narativ - zašto, zbog čega, ko, koji je cilj, itd...

Virus se ne negira, ali se negira sve drugo u vezi oficijalne verzije i tretmana virusa i svega oko njega.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#246 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Palermo

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#247 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Verona

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#248 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Diwan wrote: 29/10/2020 22:30 Hercegovački ljekar suspendovan zbog stavova o koronavirusu


https://www.klix.ba/vijesti/bih/hercego ... /201029150

svaka mu čast na hrabrosti
Samo neki komentari ispod teksta. Očigledno je da na portalu ima više osvješćenih ljudi nego na forumu.

ImageImage
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#249 Re: Vakcine

Post by Tempo »

kako da ne. komentatori po portalima su nadaleko poznati po svojoj pameti.
HAMZABUZIM
Posts: 112
Joined: 28/03/2019 01:39

#250 Re: Vakcine

Post by HAMZABUZIM »

ovo_malo_duse wrote: 29/10/2020 05:58
HAMZABUZIM wrote: 29/10/2020 02:40
ovo_malo_duse wrote: 14/10/2020 17:06

Pojedinima je lakse metar u dupe nego cenat u glavu. Poslovno, 2 dana sam se vozio u autu sa jos 3 osobe, ne znajuci da sam pozitivan na Coronu. Svo 4 smo imali maske stalno. Znaci cetvrtak i petak. U subotu sam ja osjetio prve simptome. Sto znaci da sam u cetvrtak i petak bio maximalno zarazan. Niko od ovo 3_je nije pozitvn. Svi testirani u utorak i srijedu
Toliko o tome da maska ne stiti.
Zasto lazes? Da se 4 osobe druze 48 sati u autu i jos da nose maske? Osim ako su debili malo veci
Prvo nauci se kulturi komunikacije. Nemam potrebe da lazem. Imali smo poslovni put gdje smo obilazili 2 dana dobavljace u 2 grada. Dok smo bili u autu i na svim sastancima stalno smo imali maske. Naravno kad izadjes napolje i na putu do auta na distance skines masku da malo udahnes. Zelene hirurske maske. Zasto bih lagano. Procitaj sta sam napisao nisam na pisao da smo se konstant o vozilo 48 sati.
Lakse je nevjerovati i bit bukvalista... Ja sam koronu odlezao drug i znam sta i kako. Masku stavi kad krenem napolje, kad nemam nikog u krugu 20 m skinem je odnisno do ulaska u kucu je na glavi. Imate kompjuter ske siimulacije koliko maska stiti al pojedincima je lakse citat konspiracione teorije i citat kako Halima iz Cekrcica ceka da je Bil cipuje.
Ne vjerujem ja u chipovanje niti da virus ne postoji ali kao sto je G. Kennedy nedavno rekao "vladama su pandemije drage kao i ratovi". Znas najgore je kad se istina i laz pomijesaju jer to je mnogo gore nego da samo istinu govore ili da samo lazu. Ukucaj na FB us money twin towers pa pogledaj taj video i pokusaj objasniti dal je to neka slucajnost ili nesto. Oni ne smiju sa narodom se igrati ali narod je ovca. Sada da se pita dali da puste virus da se rasiri ili da nastave sa mjerama sta mislis sta bi vecina rekla? Zasto ne zabrane duhan koji bukvalno ubije preko 8 miliona ljudi SVAKE GODINE a razboli i onesposobi 10x vise. Zasto nisu digli glas sto glad ubije nekoliko hiljada ljudi SVAKI DAN. Zasto nigdje nema nista o zagadjenju zraka koje 90% uzrokuju bogati i imaju samo oni korist? Ima toga koliko hoces. Ja cekam da vidim kardiologa 7 mjeseci jer kazu, zbog covida smanjili radno vrijeme i broj radnika. Ali oni proglasili pandemiju na virus koji, iako ga se treba cuvati, nije ni blizu opasan kao neke druge stvari. Siguran sam da bi i ti jos 10 puta prebolio taj virus neko da jednom dobijes rak. Ali jok, mi cemo samo blejati za njima i uzdisat zrak iz maske jer za nas obicni narod i vazduh treba zabraniti. A vakcina bila stetna ili ne treba biti licni izbor jer ako dobijes koronu uzimas taj rizik unaprijed ako si odbio vakcinu ili ako zarazis nekoga taj isti je odbio da je primi i gdje je tu problem? Ali oni ce naci nacina da moras je primiti.
Post Reply