Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#102301 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

van Basten wrote: 27/10/2020 21:49 Nije ni nase trziste nesto bogato s napadacima, pogotovo sad kad svi budu znali da nam bas treba... bice tesko naci kapitalca...
To je najgore,najlakse se rijesiti Ahmetovica i Handzica ali koga dovesti ?
Jedino mi pada na pamet mali Hadzic ili onaj Ubiparip,nije los igrac.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102302 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

A i trebali bi se zapitati desava li nam se ovo slucajno.

Koji su ovo krizni ligamenti zadnjih 5-6 godina? Sto se ja sjecam Kovacevic, Catakovic, Pidro, Hebibovic i sad Ahmetovic. Za Sabanovica ne znam sta je ali odavno ga nema pa me ne bi cudilo da je i kod njega.

Ili ja to ne pratim kod drugih ili je kod nas ova povreda dobro prezastupljena.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#102303 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Žao mi je Merse, toliko nam je radosti donio i želim mu što brži oporavak i povratak na teren aBd.

Novi napadač nam svakako treba u januaru ali ovo uopšte ne izgleda loše s Haretom u prvih 11. On je drugačiji tip napadača od Merse i ne treba ni porediti njihovu igru i doprinos bukvalno i površno. Vjerujem da ste svi primjetili da se i taktika znatno promijenila otkako je Hare u prvih 11.

Merso je klasični golgeter i target man i svi napadi idu uglavnom na njega a Hare se više izvlači u polje, razigrava saigrače i stvara prostor krilima (Tatar, Fanimo, Krle, Heba...) za golove.

Lažna devetka, nešto poput Firmina u Liverpoolu. Izvači se, stvara prostor a Mane i Salah po krilima rešetaju golove. Grubo poređenje, naravno. Ne mogu u istu rečenicu ali to je otprilike to.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#102304 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

East_side wrote: 28/10/2020 12:07 Žao mi je Merse, toliko nam je radosti donio i želim mu što brži oporavak i povratak na teren aBd.

Novi napadač nam svakako treba u januaru ali ovo uopšte ne izgleda loše s Haretom u prvih 11. On je drugačiji tip napadača od Merse i ne treba ni porediti njihovu igru i doprinos bukvalno i površno. Vjerujem da ste svi primjetili da se i taktika znatno promijenila otkako je Hare u prvih 11.

Merso je klasični golgeter i target man i svi napadi idu uglavnom na njega a Hare se više izvlači u polje, razigrava saigrače i stvara prostor krilima (Tatar, Fanimo, Krle, Heba...) za golove.

Lažna devetka, nešto poput Firmina u Liverpoolu. Izvači se, stvara prostor a Mane i Salah po krilima rešetaju golove. Grubo poređenje, naravno. Ne mogu u istu rečenicu ali to je otprilike to.
Hvala Bogu pa krila i Rahman igraju u zivotnoj formi da se oslanjamo na Handzica ne bi nas nigdje bilo.Dva nam glavna napadaca dali 6 golova a sam Tatar dao 7.Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#102305 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Dinostula wrote: 28/10/2020 13:25 Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
Takve placas debelo i igraju u mnogo jacim ligama od nase.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#102306 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

ZonFon wrote: 28/10/2020 13:34
Dinostula wrote: 28/10/2020 13:25 Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
Takve placas debelo i igraju u mnogo jacim ligama od nase.
Ahmetovicev prosjek je bio oko 14-15 golova po sezoni,bar napadac tog kalibra sve ispod 15 golova je po meni lose.Krila neka zabiju po 10 i eto titule. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#102307 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Dinostula wrote: 28/10/2020 13:45
ZonFon wrote: 28/10/2020 13:34
Dinostula wrote: 28/10/2020 13:25 Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
Takve placas debelo i igraju u mnogo jacim ligama od nase.
Ahmetovicev prosjek je bio oko 14-15 golova po sezoni,bar napadac tog kalibra sve ispod 15 golova je po meni lose.Krila neka zabiju po 10 i eto titule. :D
A u takvoj smo finansijskoj situaciji da ih mozemo dvojicu takvih kupiti Ahmo je katastrofa živa trebao je dati 7 golova minimum iz svih onih silnih šansi.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#102308 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Dinostula wrote: 28/10/2020 13:25
East_side wrote: 28/10/2020 12:07 Žao mi je Merse, toliko nam je radosti donio i želim mu što brži oporavak i povratak na teren aBd.

Novi napadač nam svakako treba u januaru ali ovo uopšte ne izgleda loše s Haretom u prvih 11. On je drugačiji tip napadača od Merse i ne treba ni porediti njihovu igru i doprinos bukvalno i površno. Vjerujem da ste svi primjetili da se i taktika znatno promijenila otkako je Hare u prvih 11.

Merso je klasični golgeter i target man i svi napadi idu uglavnom na njega a Hare se više izvlači u polje, razigrava saigrače i stvara prostor krilima (Tatar, Fanimo, Krle, Heba...) za golove.

Lažna devetka, nešto poput Firmina u Liverpoolu. Izvači se, stvara prostor a Mane i Salah po krilima rešetaju golove. Grubo poređenje, naravno. Ne mogu u istu rečenicu ali to je otprilike to.
Hvala Bogu pa krila i Rahman igraju u zivotnoj formi da se oslanjamo na Handzica ne bi nas nigdje bilo.Dva nam glavna napadaca dali 6 golova a sam Tatar dao 7.Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
Pa to stoji ali sam htio da kazem da nas je sila prilika primorala na to da taktiku prilagodimo Handzicevim kvalitetima jer on nije taj tip a ni kalibar napadaca koji rjesava utakmice. Desi se nekad, naravno ali nije to to.

Zato je Vinko igru koncipirao na onome sto imamo odnosno nemamo. Handzic zna cuvati loptu, pa cak napraviti i prodor, igraca viska i samim tim stvoriti prostor za Tatara da zabija golove do mile volje, kao i Fanimo i ostali.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#102309 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Dosadasnji tok sezone su po meni najvise obiljezili Rahmanovic, Tatar i Fanimo. Kad se jedan uspava, drugi bljesne i sve tako. A ne treba zanemariti ni Velkoskog koji je jako dobro odigrao prethodne dvije utakmice kao ni Hebibovica koji se pokazao kao dobar dzoker s klupe. Dupovac je u velikom usponu, Milicevic standardno dobar. Susic i Djokanovic dosta dobri, Pejovic takodjer. Oremus dosta dobar na beku a Pidro kako kad isto kao i Vladan.

Hvala Bogu pa nam igra ne zavisi od jednog igraca.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#102310 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

East_side wrote: 28/10/2020 14:18 Dosadasnji tok sezone su po meni najvise obiljezili Rahmanovic, Tatar i Fanimo. Kad se jedan uspava, drugi bljesne i sve tako. A ne treba zanemariti ni Velkoskog koji je jako dobro odigrao prethodne dvije utakmice kao ni Hebibovica koji se pokazao kao dobar dzoker s klupe. Dupovac je u velikom usponu, Milicevic standardno dobar. Susic i Djokanovic dosta dobri, Pejovic takodjer. Oremus dosta dobar na beku a Pidro kako kad isto kao i Vladan.

Hvala Bogu pa nam igra ne zavisi od jednog igraca.
Dupovac me najvise iznenadio ove sezone od Tatara sam navikao da bude medju boljima.Pejovicu samo zabraniti da izvodi kornere i odmah smo u plusu kao sto smo Krletu da puca penale.Mada vise navijam za Susic/Djokanovic kombinaciju jer Pejovic osim prve tekme nije bas toliko pokazao da bi Djoksona stavljali na klupu.Uglavnom bitno samo da se pobjedjuje sve ostalo nije ni toliko bitno. :izet:
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#102311 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Dinostula wrote: 28/10/2020 14:31
Dupovac me najvise iznenadio ove sezone od Tatara sam navikao da bude medju boljima.Pejovicu samo zabraniti da izvodi kornere i odmah smo u plusu kao sto smo Krletu da puca penale.Mada vise navijam za Susic/Djokanovic kombinaciju jer Pejovic osim prve tekme nije bas toliko pokazao da bi Djoksona stavljali na klupu.Uglavnom bitno samo da se pobjedjuje sve ostalo nije ni toliko bitno. :izet:
Djokanovic i po meni zasluzuje mjesto u prvih 11 mada je jos mlad, vrijeme je svakako pred njim. Susic bi trebao igrati malo blize golu i to je to.

Nego, spominje li se ista za Susica i povredu zbog koje je preskocio zadnju utakmicu? Dupovac je takodjer primio onaj zestok sut u glavu protiv Krupe, VM je cak rekao da je moguce da je blazi potres mozga u pitanju?
User avatar
Novi Val
Posts: 11
Joined: 19/10/2020 15:12

#102312 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Novi Val »

Velika šteta za Ahmetovića, brz oporavak mu želim.
Mislim da bi trebali na zimu dovesti kapitalca.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102313 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

ZonFon wrote: 28/10/2020 13:34
Dinostula wrote: 28/10/2020 13:25 Nama ipak treba neko ko ce iz 2 sanse bar zabiti gol.
Takve placas debelo i igraju u mnogo jacim ligama od nase.
Bas tako, naprdjuje se da oprostite a i pise o igracu kao da nista nije dao klubu. Koliko golova je dao Dzeko ove sezone u Romi za poredjenje ili neka druga klasa od igraca?

Ove pojedine komentare je bas ruzno citati i stvarno se nadam se da igraci ne zaviruju ovdje jer svi znamo da je Ahmetovic jedan od najpopularnijih ako ne i najomiljeniji igrac u svlacionici. Jos je bilo i toga vrijedi li mu produziti ugovor, vrijedi li on uopste i sve to poslije svega sto je dao klubu a i pored molbe iz kluba da se novinari i navijaci suzdrze od komentara.

Uz to mogu reci da mi je drago sto ce biti cuna a ne kapitalac, bas zbog ovakvih komentara. Vec smo na max broj stranaca a eto mi strucnjaci cemo naci boljeg od Ahmetovica sa bh pasosem bez neke ogromne cifre za obestecenje i platu. Mudo Marjanovo sto bi rekli.
User avatar
jazzer
Posts: 7213
Joined: 20/12/2004 14:44

#102314 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jazzer »

Selektor mlade nogometne reprezentacije BiH Slobodan Starčević objavio je spisak igrača za kvalifikacioni susret EP protiv Belgije koji se igra 17. novembra u 18:15 sati na stadionu Asim Ferhatović Hase.
Zmajići su i teoretski ostali bez šansi za plasman na Euro nakon poraza u prošlom kolu od Njemačke 1:0 pa će u posljednjem okršaju sa mladim Belgijancima igrati za prestiž.

Selektor Starčević za ovu utakmicu pozvao je 24 nogometaša, a najviše ih je iz redova aktuelnog bh. šampiona Sarajeva - čak šestorica.
Tako je :thumbup: .
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#102315 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Merso je napadački bog, barem što se tiče našeg fudbala i čovjek koji je mnogo dao našem klubu, te ć sigurno stati rame uz rame sa brojnim legendama Sarajeva. On je za mene jedan od simbola ovog novog Sarajeva i želim mu svako dobro i da ga na proljeće vidimo ponovo na terenu.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102316 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

jazzer wrote: 28/10/2020 16:26
Selektor mlade nogometne reprezentacije BiH Slobodan Starčević objavio je spisak igrača za kvalifikacioni susret EP protiv Belgije koji se igra 17. novembra u 18:15 sati na stadionu Asim Ferhatović Hase.
Zmajići su i teoretski ostali bez šansi za plasman na Euro nakon poraza u prošlom kolu od Njemačke 1:0 pa će u posljednjem okršaju sa mladim Belgijancima igrati za prestiž.

Selektor Starčević za ovu utakmicu pozvao je 24 nogometaša, a najviše ih je iz redova aktuelnog bh. šampiona Sarajeva - čak šestorica.
Tako je :thumbup: .
Lijepo je ovo, ali većina njih će izgubiti pravo da igra za mladu reprezentaciju, jebi ga godine idu. :D Treba izbacivati nove nade. :D
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#102317 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Merso ce nam puno faliti za derbi. On motivise igrace i ima nevjerovatan voljni elemenat. Bit ce jako tesko bez njega protiv strumfova. Ne znam kava je situacija sa kartonima al cinimi se da Rahman ne smije dobiti zuti. Nadam se da ce zadrzati formu i pobjeda u derbiju bi znacila zaista puno jer bi se odvojili od kona a i ovim strumfovima bi zacepili usta za duze vrijeme. Mersi zelim sto brzi oporavak i niko ne bi smio zaboraviti da je to bio najbolji strijelac i igrac nase lige. Zivjeli.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#102318 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Mogao se Hadzic presvuci i zaigrati. Izgleda mi u formi jos uvijek :)
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102319 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

svi u napad wrote: 29/10/2020 00:34 Merso ce nam puno faliti za derbi. On motivise igrace i ima nevjerovatan voljni elemenat. Bit ce jako tesko bez njega protiv strumfova. Ne znam kava je situacija sa kartonima al cinimi se da Rahman ne smije dobiti zuti. Nadam se da ce zadrzati formu i pobjeda u derbiju bi znacila zaista puno jer bi se odvojili od kona a i ovim strumfovima bi zacepili usta za duze vrijeme. Mersi zelim sto brzi oporavak i niko ne bi smio zaboraviti da je to bio najbolji strijelac i igrac nase lige. Zivjeli.
Nema Rahman problema sa kartonima. Po dva žuta imaju Šerbečić, Pidro, Sušić i Handžić.
F&N
Posts: 3996
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#102320 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by F&N »

Handza je malo drugaciji od Merse u smislu razigravanja i povlacenja u sredinu sto je merso puno bolje radio. Ali Handza je isto tako puno donosi ima dobar sut i uvijek je na njemu jedan ili dva igraca sto otvara dosta prostora za Amara, Benju, Fanima, Krleta ko vec bude igrao.
Definitivno nam treba jos jedan napadac. Igrati samo sa Handzom i cekati da se i on povrijedi ili dobije karton je hazarderski, ali pitanje je koliko se moze uraditi prije zime.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#102321 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 »

Logovan wrote: 29/10/2020 08:50
svi u napad wrote: 29/10/2020 00:34 Merso ce nam puno faliti za derbi. On motivise igrace i ima nevjerovatan voljni elemenat. Bit ce jako tesko bez njega protiv strumfova. Ne znam kava je situacija sa kartonima al cinimi se da Rahman ne smije dobiti zuti. Nadam se da ce zadrzati formu i pobjeda u derbiju bi znacila zaista puno jer bi se odvojili od kona a i ovim strumfovima bi zacepili usta za duze vrijeme. Mersi zelim sto brzi oporavak i niko ne bi smio zaboraviti da je to bio najbolji strijelac i igrac nase lige. Zivjeli.
Nema Rahman problema sa kartonima. Po dva žuta imaju Šerbečić, Pidro, Sušić i Handžić.
Valjda ga Handžić neće dobiti protiv Mladosti
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#102322 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

mirza_15 wrote: 29/10/2020 10:29
Logovan wrote: 29/10/2020 08:50
svi u napad wrote: 29/10/2020 00:34 Merso ce nam puno faliti za derbi. On motivise igrace i ima nevjerovatan voljni elemenat. Bit ce jako tesko bez njega protiv strumfova. Ne znam kava je situacija sa kartonima al cinimi se da Rahman ne smije dobiti zuti. Nadam se da ce zadrzati formu i pobjeda u derbiju bi znacila zaista puno jer bi se odvojili od kona a i ovim strumfovima bi zacepili usta za duze vrijeme. Mersi zelim sto brzi oporavak i niko ne bi smio zaboraviti da je to bio najbolji strijelac i igrac nase lige. Zivjeli.
Nema Rahman problema sa kartonima. Po dva žuta imaju Šerbečić, Pidro, Sušić i Handžić.
Valjda ga Handžić neće dobiti protiv Mladosti
Handzic ce se morati cuvati, nadam se da ce Susic i Pidro ostati na klupi protiv MDK da bi ih sacuvao za derbi.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#102323 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Elvis Mujic sudi protiv MDK tako da se nenadate puno.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102324 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Hahah Mujić :roll: :roll:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#102325 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by al-em »

Imamo utakmicu gdje ne bi smjeli napraviti vise od 5 faulova. Na nama je.
Locked