Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58701
Joined: 03/08/2010 19:04

#32851 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

U protekla 24 časa u Republici Srpskoj testirano je 1.408 laboratorijskih uzoraka, a novi virus korona (SARS-CoV-2) potvrđen je kod 630 osoba.

Radi se o 337 muških i 293 ženskih osoba od kojih je 131 mlađe, 419 srednje i 80 osoba starije životne dobi.

Prema mjestu prebivališta, 189 osoba je iz Banjaluke, 87 iz Bijeljine, 49 iz Trebinja, 36 iz Zvornika, 33 iz Gradiške, 24 iz Laktaša, po 20 iz Istočnog Novog Sarajeva i Pala, po 19 iz Lopara i Foče, 15 iz Kotor Varoša, 14 iz Doboja, po 12 iz Istočne Ilidže i Rogatice, 10 iz Višegrada, po osam iz Modriče, Novog Grada, Prijedora i Ugljevika, šest iz Bratunca, pet iz Čelinca, četiti iz Sokoca, po tri iz Kozarske Dubice, Prnjavora, Šekovića i Šipova, po dvije iz Srpca, Stanara, Teslića, Čajniča i po jedna iz Vlasenice, Mrkonjića, Novog Goražda i Ribnika.

U posljednja 24 časa, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljeno je 14 smrtnih slučajeva kod kojih je potvrđeno prisustvo novog virusa korona. Radi se o osam muškaraca i šest žena srednje i starije životne dobi iz Banjaluke (četiri osobe), Srpca (dvije osobe), Prnjavora, Novog Goražda, Gradiške, Trebinja, Bijeljine, Pala, Prijedora i Kozarske Dubice.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32852 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Malo podsjećanje na predikcije, najave, predviđanja i kataklizme iz marta i aprila.

Danas 100 puta više zaraženih dnevno i ništa se posebno ne dešava, osim nekih sitnica, koje su se obistinile i to:
MMM1977 wrote: 12/03/2020 19:30 Treba uvesti vanredno stanje dok još nije kasno
28.10.: i danas isto pojedinci zagovaraju
neko_sa_strane wrote: 14/03/2020 00:29 Ukoliko vidim na FB-u likove koji dolaze iz zemalja pogođenih zarazom takođe ću zvati ali ću snimati razgovore. Ako me budu šaltali od broja do broja vidjeću da nekako dođem do nekih medija. Takođe ako čujem od drugih nastojaću provjeriti informaciju. Do sada sam vikendom išao kod svojih u Hercegovinu ali obustavljam do daljnjeg upravo ako ih ima koji ulaze u zemlju zaraženi i ako dolaze autobusom. Stara je u penziji i zadnje što mi treba je da se zarazi. Zdravstveni sistem je svakako u qrcu. Kada prođe epidemija trebalo bi nametnuti formiranje ministarstva zdravstva na nivou BiH ili bar na nivou Federacije BiH. Ne mogu kantoni biti nadležni za tako bitnu oblast poput zdravstva.
Linčovali bi svakoga ko se kreće ulicom
oldtajmer wrote: 14/03/2020 12:23 Srbija
Image
No comment.
I kod nas je bilo ovih predviđanja "stotine hiljada mrtvih, možda i milioni, neće biti mjesta na Vlakovu....
kotor88 wrote: 14/03/2020 13:18 Vučićeve najave govore da ovo uopšte nije bezazleno...

Meni je i dalje fascinantno da je u BiH samo 18 identifikovanih slučajeva. A u Sarajevu nijedan.

Nadam se da Merkelova i Vučić griješe...
Ma Vućko jedini brine i zna.
palermo wrote: 14/03/2020 13:28
daddy-kool wrote: 14/03/2020 12:10

Taj pristup ima smisla još 5 dana dok se ne počnu pojavljivati slučajevi lokalne zaraze, ali pošto je vrlo ograničen broj testova sistem se neće mijenjati. Očekivati je mnogo nepotvrđenih bolničkih slučajeva. Kinezi su radili dijagnostiku sa CT, i na brz i relativno jeftin način su se snalazili sa nedostatkom testova.
Ako se počnu pojavljivati slučajevi lokalne zaraze, onda ide vanredno stanje, totalni karantin i slično. Nepotvrđeni slučajevi u suštini nsiu bitni (jer to će biti oni sa blagim simptomima) ako se smanji socijalni kontakt. Ono što se moglo naučiti iz italijanskog iskustva je kolika je bitna svijest građana, dakle ako sumnjaš na bolest već sada se možeš i trebaš samoizolovati. Ako bude lokalne zaraze, tada će svakako karantin biti obavezan. Još jedan stvar koja nam ide u prilog je što se bliži kraju sezonska gripa (još kada iduće sedmice zatopli,) što će olakšati dijagnosticiranje .Ja razumijem tvoje motive i razloge pisanja, i to je ok, ali mislim da malo racionalnosti ipak treba.
Druga stvar, mi moramo vjerovati ovoj državi i ljudima koji znaju i imaju stručna znanja. <Šta god neko mislio o njoj. Bez te vjere idemo u anarhiju i totalnu paniku.
Ja nisam doktor ali sam porodično vezan za doktore, znam da su urađeni napori da se spremno dočeka ovaj udar, da su angažirani svi kapaciteti, poduzete mjere.....hoće li biti dovoljno...ne znam, mora nas malo i sreća poslužiti. Ali mora se vjerovati.

I što je najvažnije promovirati nužnost poštovanja odluka koje donosi država.Prevashodno govorim o smanjenju socijalnih kontakata. Jutros sam prošao čitav Mostar. Poluprazan, ako se potvrdi da je recimo ovaj što je došao iz Švajcarske pozitivan, bit će i prazan. Rekao bih da ipak postoji ta svijest o nužnosti opreza. Samo još da tome dodamo da nije sramota prijaviti nekoga ko se ne ponaša u skladu sa naredbama, ili da nije sramota reći koni što je došla iz inostrantsva (neko spomenu u svom postu) ohani ti sa kahvom, samnom je nećeš piti, ne samo da nije sramota nego ti je i dužnost da to kažeš......mislim da ne treba biti baš toliki pesimista
Država zna najbolje i jedina brine o nama.
TheRealist wrote: 14/03/2020 14:45 Stvarno ne znam zašto kafiće ne zatvore, a pogotovo nargila barove!? Zatvoriš škole (opravdano), koje su od vitalnog značaja, a ostaviš kafiće, gdje je mogućnost zaraze višestruko veća.
Ma sve zatvoriti. Vojsku na ulice, ubijati sve što diše :D
Horcrux wrote: 14/03/2020 22:34 Ako dodje do situacije kod nas, kakva je u Italiji bila, tu ce se tek pokazati drzava koju nemamo i vlast koja je nesposobna. U takvim situacijama nas stigne sve ono na sto smo godinama oci zatvarali i ignorisali.
Najebali smo. Kupiće nas bagerima ispred SCC-a
28.10. Ni mrtvih, ni bagera...
mO k3 wrote: 15/03/2020 18:58 Upravo sam saznao da su ga uhapsili prrije dva sata , kaze mi ovaj jedan cim izadje polomice ga raja
Ko izviri, hapsi!
mO k3 wrote: 15/03/2020 18:59 znam mu i prezime... zivi u frankfurtu.... jebo mamu svoju
Ma j... mu i ja :D
amerosm wrote: 15/03/2020 23:39 Nadam se da od sutra u cijeloj BiH ide tzv. lock-down na dvije sedmice...

Naši političari moraju biti svjesni, da ako kod nas bukne, da smo prepušteni sami sebi, jer ne možemo očekivati pomoć ni jedne razvijene države, jer su i oni također u velikim problemima.
Ma sve zatvaraj, vojsku na ulice...
dječak sa šibicama wrote: 22/03/2020 15:17 Nama su policajci rekli imena ljudi koje obliaze u mojoj zgradi, svi ih znamo.

Ne znam jesu li time prekrsili neki zakon o cuvanju identiteta ili slicno, ali hvala im, znamo koga cemo obilaziti u sirokom luku ako ovih dana budu setali napolju.

Inace su genijalci prije nepunih 10 dana isli u germaniju nekome u posjetu. Sve pametnice.
U podrum bato, šaš u njemaćkoj
manuchao91 wrote: 22/03/2020 19:39 sta mislite koliko ce mjeseci trajati oporavak ljudi ,odnosa i ekonomijeu u BiH poslije ovog ?
ako potraje npr do sredine aprila ili maja
28.10. još traje, najebali smo frontalno (ekonomski)
north wrote: 22/03/2020 23:03 Narednih 7-10 je kljucno..ako krivulja prema gore ne poludi, nadati se najboljem i trebalo bi izdobriti..ali imamo jako lose pretpostavke da bi moglo biti sranja...prije svega zbog Konjica i Mostara..a evo i Gorazde..po Sarajevu ne znamo jos sta se desavalo zadnjih dana prije ovih obustava u gradu i koliko su i gdje kliconose zujale :-)

lik sto napisa da ce sredinim aprila biti sve u normali, nema teorije :roll: ..i kad se drasticno pocne sve smanjivati trebati ce vremena i predostroznosti koje ce trajati da dodje sve u normalu..drugim rijecima, skolska godina i sportska desavanja za ovu sezonu su bojim se zavrsena :roll: ...a ekonomija, e tu tek nek nam je bog na pomoci kad se podvuce crta...
Normala negdje sredinom 2021, ako do tada ne bukne neki drugi virus.
llull wrote: 10/04/2020 10:15 Vlada FBiH od nepoznatog dobavljača, nepoznatog proizvođača, preko nepoznate firme, za nepoznatu sumu novca, kupila 150 hiljada testova i stotinu respiratora.
Novalić i Solaka se NE SJEĆAJU od koga je kupljena oprema i koliko je koštala? Nekom virus, nekom brat!
Jah, tada je Srebrena Malina proizvodila sokove.....



Disclamer: Svi citirani forumaši su tu slučajnim odabirom. Nikoga ne prozivam direktno jer smo, manje više, u martu i aprilu svi isto mislili.

Malo podsjećanje na to vrijeme.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#32853 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MMM1977 »

@TESLA_EDISON , baš ti ne bi imao pravo nikoga da prozivaš jer si mišljenje mijenjao na dnevnoj bazi. Ja i dalje stojim na stanovištu da je tada na 15 dana zatvoriti sve i uvesti rigorozne mjere za ulazak u državu (i na taj način se očistiti od korone) ili pak pustiti sve. Ovako smo ni tamo ni ovamo a rezultate vidimo danas, kako u broju zaraženih tako i kada je u pitanju ekonomija.
NelsonM
Posts: 190
Joined: 10/06/2013 14:03

#32854 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by NelsonM »

Lajavikrelac wrote: 28/10/2020 11:33
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31 Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
100% tačno :-? Znam dosta primjera medicinskih radnika i ljekara koji su otiši vani jer ih je stranačka banda uhljeba i njihovih švalerki otjerala.
Prvo i da imamo House doktore, mi smo jedina europska zemlja kojoj vlada jos nije uspjela nabaviti remdesevir (ne ulazim u to sto WHO kaze da nije ucinkovit, to je prica za sirotinju da se ne bi osjecali jos gore). Nemaju opremu i nemaju pola lijekova. Jedina zemlja u kojoj su se svi doktori sa iskustvom sakrili u misju rupu i hodaju od televizije do televezije dok su specijalizanti cak i prve godine se salju da dezuraju. Prije nego sto krene u internet lincovanje doktora bolje se preispitat za koga se glasalo (npr meni je savjest cista SDP-Nasa stranka-Nasa stranka, Komsic-Raguz-Komsic, i bijeg u dijasporu nakon sto je SDA osvojila opstinu Centar). I ima dosta doktora koji nisu otisli vani jer imaju stare roditelje a ne zbog toga sto tamo ne bi uspjeli.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#32855 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Lajavikrelac wrote: 28/10/2020 11:33
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31 Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
100% tačno :-? Znam dosta primjera medicinskih radnika i ljekara koji su otiši vani jer ih je stranačka banda uhljeba i njihovih švalerki otjerala.

Šta je, šta hoće, evo su dobili drvored zahvalnosti?!
https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... vcu/628829
Banjaluka je od danas bogatija za dvije nove aleje – jedna u znak zahvalnosti medicinskim radnicima u blizini Univerzitetsko-kliničkog centra i Aleje maturanata uz novu saobraćajnicu koja spaja Paprikovac i Lauš.

-Banja Luka je grad zelenila i ponosi se time – kazao je, ovom prilikom, gradonačelnik Igor Radojičić koji je zajedno sa medicinskim radnicima, studentima medicine i matutrantima banjalučkih srednjih škola prisustvovao sadnji na obje lokacije.

Ove godine ukupno je planirano da se u gradu zasadi 1.000 novih sadnica, a pored toga već je zasađeno više od 600 sadnica u okviru pošumljavanja Ponira.

-Drvored uz Klinički centar u budućnosti će nas podsjećati na teško vrijeme u kojima su zdravstveni radnici nosili ogroman teret – kazao je Radojičić.

Kad se onaj moj probudi poslije noćne, od huje će otići zubima iščupati ovo drveće iz zemlje.


Btw. tačno. Drug je jedan od najperspektivnijih ortopeda-hirurga. Ne može ga od guzonjinih sinova zapasti da ide u salu, trpio, trpio i prije 10 dana počeo probni u Njemačkoj. Žali Bože protraćenih godina ovdje.
Last edited by banjaluka078 on 28/10/2020 12:26, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32856 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31
laik1981 wrote: 28/10/2020 09:52 Mnogi ce me pogresno shvatiti, ali po meni ove brojke ne djeluju tragicno. Jedina tragedija u svemu ovome je mali broj kreveta u bolnicama, kao i ogranicene mogucnosti kvalitetne zdravstvene usluge i komplikacije u putu pacijenta koje ugrozavaju osobe koje imaju teze klinicke slike.

Narednih 14 dana je kljucno i nisam ironican. Zaista mislim da ce nam narednih 14 dana dati puno odgovora, bar kada su brojke i razni procenti u pitanju..
Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
Pa ako je nase zdravstvo vec u kolapsu, a i ja mislim da jeste, i ako dodamo visoke brojeve i procente pozitivnih u odnosu na testirane, onda imamo najgori moguci scenario i mislim da ce nam naredne 2-3 sedmice jasno pokazati i dokazati kakve su posljedice u najgorem mogucem scenariju, u drzavi koja nema ni s od strategije, a ni 1% kontrole nad bilo cim vezano za ovaj virus.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32857 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

šumska 630/1408 45%
FBiH 932/2275 41%

BiH 1562/3683 42%
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32858 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

E sad zamislite da ova afera nije otkrivena i da su u onoj frci ove igracke instalirali i poceli kopcati ljude na njih :-)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/problem ... /201028059
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32859 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

laik1981 wrote: 28/10/2020 12:06
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31
laik1981 wrote: 28/10/2020 09:52 Mnogi ce me pogresno shvatiti, ali po meni ove brojke ne djeluju tragicno. Jedina tragedija u svemu ovome je mali broj kreveta u bolnicama, kao i ogranicene mogucnosti kvalitetne zdravstvene usluge i komplikacije u putu pacijenta koje ugrozavaju osobe koje imaju teze klinicke slike.

Narednih 14 dana je kljucno i nisam ironican. Zaista mislim da ce nam narednih 14 dana dati puno odgovora, bar kada su brojke i razni procenti u pitanju..
Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
Pa ako je nase zdravstvo vec u kolapsu, a i ja mislim da jeste, i ako dodamo visoke brojeve i procente pozitivnih u odnosu na testirane, onda imamo najgori moguci scenario i mislim da ce nam naredne 2-3 sedmice jasno pokazati i dokazati kakve su posljedice u najgorem mogucem scenariju, u drzavi koja nema ni s od strategije, a ni 1% kontrole nad bilo cim vezano za ovaj virus.
Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32860 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

A pogledajte botine sto brani respiratore.
Image
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32861 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Tesla napokon dobar post i od tebe vala :lol:
Cuj onog djecaka znao imena u zgradi ko je u samoizolaciji i on ga kao pratio da ne izadje, pa sto bi ja volio da me neki podrumaš isprepadani bez zivota tako "prati" :lol:
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32862 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15
laik1981 wrote: 28/10/2020 12:06
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31

Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
Pa ako je nase zdravstvo vec u kolapsu, a i ja mislim da jeste, i ako dodamo visoke brojeve i procente pozitivnih u odnosu na testirane, onda imamo najgori moguci scenario i mislim da ce nam naredne 2-3 sedmice jasno pokazati i dokazati kakve su posljedice u najgorem mogucem scenariju, u drzavi koja nema ni s od strategije, a ni 1% kontrole nad bilo cim vezano za ovaj virus.
Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Koliko dugo lockdown? Kad smo imali 30-40 slucajeva trebalo je 2 mjeseca da se svede na jednocifren broj, to znaci sad godinu dana lockdown treba uvesti? I sta onda kad se popusti opet ?
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32863 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 A pogledajte botine sto brani respiratore.
Image
To je vjerovatno onaj pod nikom doktor sto je neki dan banovan, a neki ga molili da pise da mogu nesto pametno procitati :lol: .

Snažna SDA, sigurna BiH. :lol:
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32864 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://faktor.ba/vijest/zdravstveni-si ... ima/102553
"Pritom, direktorica Opće bolnice u Konjicu, povećala je sebi plaću na 6,500 KM. Brojni građani čekaju na hladnoći, na parkingu u krugu bolnice, kako bi uradili test na COVID-19."

Pa hljeb te jebo nije ni cudo sto svi doktori zagovaraju lockdown, direktorica bi dolazila svaki drugi-treci dan na posao a zagarantovano 6500 u novcanik :-)
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32865 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15
laik1981 wrote: 28/10/2020 12:06
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 11:31

Mi nemamo ni 14 dana, nase zdravstvo je vec u kolapsu samo jos nisu to izjevili. Kod nas nema niko da te lijeci, sve su otjerali, cak i upalu pluca ne znaju dijagnosticirati. Doktori ne znaju upravljati respiratorima, jer ih nema niko da obuci, jer naravno sve su sposobne otjerali.
Pa ako je nase zdravstvo vec u kolapsu, a i ja mislim da jeste, i ako dodamo visoke brojeve i procente pozitivnih u odnosu na testirane, onda imamo najgori moguci scenario i mislim da ce nam naredne 2-3 sedmice jasno pokazati i dokazati kakve su posljedice u najgorem mogucem scenariju, u drzavi koja nema ni s od strategije, a ni 1% kontrole nad bilo cim vezano za ovaj virus.
Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Lockdown nije normalna opcija jer on samo odgadja neizbjezno. A pogotovo nije normalna opcija kod nas jer devastira sve aspekte privrede, a mi nemamo intrumente koje ima Njemacka da tu devastaciju ublazimo..
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32866 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Lockdown nije opcija.
Zdravstveni sistem nije i neće kolapsirati. Panici nema mjesta.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32867 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

MMM1977 wrote: 28/10/2020 12:04 @TESLA_EDISON , baš ti ne bi imao pravo nikoga da prozivaš jer si mišljenje mijenjao na dnevnoj bazi. Ja i dalje stojim na stanovištu da je tada na 15 dana zatvoriti sve i uvesti rigorozne mjere za ulazak u državu (i na taj način se očistiti od korone) ili pak pustiti sve. Ovako smo ni tamo ni ovamo a rezultate vidimo danas, kako u broju zaraženih tako i kada je u pitanju ekonomija.
Neka polahko. Uvijek se možeš sam zatvoriti, niko ti ne brani ;)
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32868 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

daddy-kool wrote: 28/10/2020 12:21
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Lockdown nije opcija.
Zdravstveni sistem nije i neće kolapsirati. Panici nema mjesta.
Kada vidis da se cenifa koristi kao soba za snimanje pluca onda je jedno sigurno.
Peryton_
Posts: 1011
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#32869 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Peryton_ »

daddy-kool wrote: 28/10/2020 12:21
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Lockdown nije opcija.
Zdravstveni sistem nije i neće kolapsirati. Panici nema mjesta.
Kakav kolaps, sve sto se treba uraditi, uradi se.Samo jucer je sa jedne opstine u Tk doslo dva infarkta i uredno odradjeno stentiranje pacijenata.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32870 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 28/10/2020 12:18
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 A pogledajte botine sto brani respiratore.
Image
To je vjerovatno onaj pod nikom doktor sto je neki dan banovan, a neki ga molili da pise da mogu nesto pametno procitati :lol: .

Snažna SDA, sigurna BiH. :lol:
To je taj.

Raniji nickovi:

direktor1 (nije doctor), Bola, BolaBola, SuperBolaBola, Abolsup, Arminvlv,...

Inace on je otvorio par tema. Prva je anketa za lockdown a druga je ona o dnevnom presjeku stanja. Konta ako su mu u stranci nepismeni, svi su pa nam postavlja temu "dnevni pregled" kao da ne znamo čitati :lol:

Što je najgore, neki mu se zahvaljivali :-)

A možda je žensko iza nicka :D. Ne bi me iznenadilo da je to ustvari direktorica1 :lol: :lol: :lol:
Last edited by Tesla Edison on 28/10/2020 12:27, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32871 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:23
daddy-kool wrote: 28/10/2020 12:21
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 Ovdje je jedina opcija nazalost lockdown, nisu zato krivi gradani sto ovi nadlezni govore, nego su oni sami krivi. Druge nam opcije nema.
Lockdown nije opcija.
Zdravstveni sistem nije i neće kolapsirati. Panici nema mjesta.
Kada vidis da se cenifa koristi kao soba za snimanje pluca onda je jedno sigurno.
Ono jeste sramota, ali razlog tome nije povećanje broja zaraženih nego nesposobnost i bahatost.
Opet ponavljam sistem neće kolapsirati, nismo ni blizu takvog scenarija.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32872 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Panici nikada nije bilo mjesta i lockdown kao i mnoge druge nebulozne mjere nikada nisu ni trebale i vise su stete napravile nego sam virus..
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32873 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/problem ... /201028059
Problemi i s respiratorima na KCUS-u: Zvat ćemo dobavljača i proizvođača da vidimo šta dalje
Ovo nije dobro, krenuli su ih sada postavljati jer se povećava broj novozaraženih i raste potreba za respiratorima, a ovi haman neispravni. Ima li insajderskih info kako stojimo sa slobodnim mjestima za respiratore? Sad je možda vrijeme da traže hitne donacije ili posudbe.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#32874 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 28/10/2020 12:26
laik1981 wrote: 28/10/2020 12:18
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 A pogledajte botine sto brani respiratore.
Image
To je vjerovatno onaj pod nikom doktor sto je neki dan banovan, a neki ga molili da pise da mogu nesto pametno procitati :lol: .

Snažna SDA, sigurna BiH. :lol:
To je taj.

Raniji nickovi:

direktor1 (nije doctor), Bola, BolaBola, SuperBolaBola, Abolsup, Arminvlv,...

Inace on je otvorio par tema. Prva je anketa za lockdown a druga je ona o dnevnom presjeku stanja. Konta ako su mu u stranci nepismeni, svi su pa nam postavlja temu "dnevni pregled" kao da ne znamo čitati :lol:

Što je najgore, neki mu se zahvaljivali :-)

A možda je žensko iza nicka :D. Ne bi me iznenadilo da je to ustvari direktorica1 :lol: :lol: :lol:
Zahvaljivali su mu se panik botovi slicnog profila, samo se bolje kamuflirali..
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32875 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

TESLA_EDISON wrote: 28/10/2020 12:26
laik1981 wrote: 28/10/2020 12:18
CikCikCikPogodi wrote: 28/10/2020 12:15 A pogledajte botine sto brani respiratore.
Image
To je vjerovatno onaj pod nikom doktor sto je neki dan banovan, a neki ga molili da pise da mogu nesto pametno procitati :lol: .

Snažna SDA, sigurna BiH. :lol:
To je taj.

Raniji nickovi:

direktor1 (nije doctor), Bola, BolaBola, SuperBolaBola, Abolsup, Arminvlv,...

Inace on je otvorio par tema. Prva je anketa za lockdown a druga je ona o dnevnom presjeku stanja. Konta ako su mu u stranci nepismeni, svi su pa nam postavlja temu "dnevni pregled" kao da ne znamo čitati :lol:

Što je najgore, neki mu se zahvaljivali :-)

A možda je žensko iza nicka :D. Ne bi me iznenadilo da je to ustvari direktorica1 :lol: :lol: :lol:
Evo jos jednog. :lol:
Image
Locked