Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#29551 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Entropio »

Nerviraju me ovi poluraspali bendovi tipa Crvena Jabuka i Zabranjeno pusanje koji muzu Sarajevo i nastavljaju da se prodaju i pisu neke pjesme o rahatluku, Sebilju, Bascarsiji, a u Sarajevo dodju samo kad je promocija albuma. Nijedan clan ovih bendova nema apsolutno nikakve veze sa Sarajevom, a frontmeni su samo nekad zivjeli tu, a odavno su u Hrvatskoj ili gdje vec.

Pa jarane, kako ih nije stid? Pa pisi pjesme o mjestu gdje zivis, o ljubavi, pusti ba Sarajevo i baklavu. Na silu samo seru ne bi li prodali koji cd ili stream vise.

Ja volim pjesme i jednog i drugog benda, ali kad su bile iskrene. Ovo sad je preseravanje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#29552 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:roll:
. mozda imaju vishe - nego ti... cccc..Image
. snimi ti -- 8) :-D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17150
Joined: 31/03/2019 14:56

#29553 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by vjeshalica »

Entropio wrote: 27/10/2020 18:06 Nerviraju me ovi poluraspali bendovi tipa Crvena Jabuka i Zabranjeno pusanje koji muzu Sarajevo i nastavljaju da se prodaju i pisu neke pjesme o rahatluku, Sebilju, Bascarsiji, a u Sarajevo dodju samo kad je promocija albuma. Nijedan clan ovih bendova nema apsolutno nikakve veze sa Sarajevom, a frontmeni su samo nekad zivjeli tu, a odavno su u Hrvatskoj ili gdje vec.

Pa jarane, kako ih nije stid? Pa pisi pjesme o mjestu gdje zivis, o ljubavi, pusti ba Sarajevo i baklavu. Na silu samo seru ne bi li prodali koji cd ili stream vise.

Ja volim pjesme i jednog i drugog benda, ali kad su bile iskrene. Ovo sad je preseravanje.
U osnovi CJ je sarajevski bend, samo sto je Žera jedini "original" iz tog benda jer su se svi ostali izmijenjali...
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#29554 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Point. »

A da pišu pjesme o Zagrebu i Makarskoj bila bi priča vidi papaka što su se prodali.
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#29555 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by demagog »

Point. wrote: 27/10/2020 22:33 A da pišu pjesme o Zagrebu i Makarskoj bila bi priča vidi papaka što su se prodali.
Kad si javna licnost neko ce ti nesto prigovarati bez obzira na to sta radis ili govoris.
:skoljka:
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29556 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by muha_sa »

Ne kontam forumaše koji dok gledaju prenos fudbalske utakmice svog omiljenog kluba u isto vrijeme pišu komentarišuci šta se dešava na terenu.

Ja kad gledam tekmu kluba za koji navijam ne dam da mi hanuma prodje pored tv-a a kamli da nešto citam jal pišem :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#29557 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zforumas »

muha_sa wrote: 28/10/2020 07:51 Ne kontam forumaše koji dok gledaju prenos fudbalske utakmice svog omiljenog kluba u isto vrijeme pišu komentarišuci šta se dešava na terenu.

Ja kad gledam tekmu kluba za koji navijam ne dam da mi hanuma prodje pored tv-a a kamli da nešto citam jal pišem :lol:
Eh da Raska ovo procita
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29558 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by muha_sa »

zforumas wrote: 28/10/2020 07:59
muha_sa wrote: 28/10/2020 07:51 Ne kontam forumaše koji dok gledaju prenos fudbalske utakmice svog omiljenog kluba u isto vrijeme pišu komentarišuci šta se dešava na terenu.

Ja kad gledam tekmu kluba za koji navijam ne dam da mi hanuma prodje pored tv-a a kamli da nešto citam jal pišem :lol:
Eh da Raska ovo procita
:lol:

Evo je pored mene i udavi me pricom :( kad je tekma ne smije pisnut :-)
Citam temu na fudbalu--forumaši bolji treneri i takticari od svjetski priznatih trenera :lol: post za postom u vrijeme tekme njihovog kluba.
Do mene je-ne kontam :( :D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#29559 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Billy The Pljuc »

Entropio wrote: 27/10/2020 18:06 Nerviraju me ovi poluraspali bendovi tipa Crvena Jabuka i Zabranjeno pusanje koji muzu Sarajevo i nastavljaju da se prodaju i pisu neke pjesme o rahatluku, Sebilju, Bascarsiji, a u Sarajevo dodju samo kad je promocija albuma. Nijedan clan ovih bendova nema apsolutno nikakve veze sa Sarajevom, a frontmeni su samo nekad zivjeli tu, a odavno su u Hrvatskoj ili gdje vec.

Pa jarane, kako ih nije stid? Pa pisi pjesme o mjestu gdje zivis, o ljubavi, pusti ba Sarajevo i baklavu. Na silu samo seru ne bi li prodali koji cd ili stream vise.

Ja volim pjesme i jednog i drugog benda, ali kad su bile iskrene. Ovo sad je preseravanje.
Eeeeee, nemrem se sjetiti više povodom čega, bezbeli da su izbori bili u pitanju, HTV i ide Crvena Jabuka sa nekom od svojih "uspješnica". Pjevušim radeći nešto i bacam oko na tv, kad imam šta i vidjeti, piše HDZ bend. Evo slomih se da pokušam naći na netu taj istorijski uradak kojim, ovom Žeri od oca Nedžiba i majke Šemse, treba natrljati nos svaki put kad osvane u Sarajevu.

Niko ne spori da se isti može izjašnjavati i osjećati kako želi ali ovaj potez mu je bio isuviše degutantan.

Do tog momenta meni je CJ bila jedan od omiljenih bendova, čak i danas kad se probudi dječak u meni pustim sebi nešto od onih starih hitova.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#29560 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

Billy The Pljuc wrote: 28/10/2020 10:45
Entropio wrote: 27/10/2020 18:06 Nerviraju me ovi poluraspali bendovi tipa Crvena Jabuka i Zabranjeno pusanje koji muzu Sarajevo i nastavljaju da se prodaju i pisu neke pjesme o rahatluku, Sebilju, Bascarsiji, a u Sarajevo dodju samo kad je promocija albuma. Nijedan clan ovih bendova nema apsolutno nikakve veze sa Sarajevom, a frontmeni su samo nekad zivjeli tu, a odavno su u Hrvatskoj ili gdje vec.

Pa jarane, kako ih nije stid? Pa pisi pjesme o mjestu gdje zivis, o ljubavi, pusti ba Sarajevo i baklavu. Na silu samo seru ne bi li prodali koji cd ili stream vise.

Ja volim pjesme i jednog i drugog benda, ali kad su bile iskrene. Ovo sad je preseravanje.
Eeeeee, nemrem se sjetiti više povodom čega, bezbeli da su izbori bili u pitanju, HTV i ide Crvena Jabuka sa nekom od svojih "uspješnica". Pjevušim radeći nešto i bacam oko na tv, kad imam šta i vidjeti, piše HDZ bend. Evo slomih se da pokušam naći na netu taj istorijski uradak kojim, ovom Žeri od oca Nedžiba i majke Šemse, treba natrljati nos svaki put kad osvane u Sarajevu.

Niko ne spori da se isti može izjašnjavati i osjećati kako želi ali ovaj potez mu je bio isuviše degutantan.

Do tog momenta meni je CJ bila jedan od omiljenih bendova, čak i danas kad se probudi dječak u meni pustim sebi nešto od onih starih hitova.
2015. je na nekom skupu predstavljanja programa HDZ-a, između ostalih, i Crvena jabuka je nastupala, Žera naveden osobno.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#29561 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

Image

Apropos priče iznad..
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#29562 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Billy The Pljuc »

bandit_mo wrote: 28/10/2020 11:15
Billy The Pljuc wrote: 28/10/2020 10:45
Entropio wrote: 27/10/2020 18:06 Nerviraju me ovi poluraspali bendovi tipa Crvena Jabuka i Zabranjeno pusanje koji muzu Sarajevo i nastavljaju da se prodaju i pisu neke pjesme o rahatluku, Sebilju, Bascarsiji, a u Sarajevo dodju samo kad je promocija albuma. Nijedan clan ovih bendova nema apsolutno nikakve veze sa Sarajevom, a frontmeni su samo nekad zivjeli tu, a odavno su u Hrvatskoj ili gdje vec.

Pa jarane, kako ih nije stid? Pa pisi pjesme o mjestu gdje zivis, o ljubavi, pusti ba Sarajevo i baklavu. Na silu samo seru ne bi li prodali koji cd ili stream vise.

Ja volim pjesme i jednog i drugog benda, ali kad su bile iskrene. Ovo sad je preseravanje.
Eeeeee, nemrem se sjetiti više povodom čega, bezbeli da su izbori bili u pitanju, HTV i ide Crvena Jabuka sa nekom od svojih "uspješnica". Pjevušim radeći nešto i bacam oko na tv, kad imam šta i vidjeti, piše HDZ bend. Evo slomih se da pokušam naći na netu taj istorijski uradak kojim, ovom Žeri od oca Nedžiba i majke Šemse, treba natrljati nos svaki put kad osvane u Sarajevu.

Niko ne spori da se isti može izjašnjavati i osjećati kako želi ali ovaj potez mu je bio isuviše degutantan.

Do tog momenta meni je CJ bila jedan od omiljenih bendova, čak i danas kad se probudi dječak u meni pustim sebi nešto od onih starih hitova.
2015. je na nekom skupu predstavljanja programa HDZ-a, između ostalih, i Crvena jabuka je nastupala, Žera naveden osobno.
Ovo o čemu ja pišem se desilo mnogo mnogo ranije, još dok sam bio u Posavini i dok je još u upotrebi bila "riblja kost" i "lavor" za hvatanje signala. Oficijelno na državnoj televiziji bend koji do tog momenta nema veze sa Hrvatskom osim uspješno odrađenih svirki u prošlosti je predstavljen kao HDZ bend u okviru kampanje.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#29563 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Satori »

CJ su simpatizeri HDZ koliko i Zabranjeno pusenje i Mostar sevdah zenicke Snage Centra ili Davor Ebner cini mi se SBBa. Ko im plati dovoljno, oni nastupaju, principi previse kostaju.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#29564 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Billy The Pljuc »

Satori wrote: 28/10/2020 11:44 CJ su simpatizeri HDZ koliko i Zabranjeno pusenje i Mostar sevdah zenicke Snage Centra ili Davor Ebner cini mi se SBBa. Ko im plati dovoljno, oni nastupaju, principi previse kostaju.
Sve stoji, od have se ne živi ali ipak moraš ostaviti mogućnost da se neko (u ovom slučaju moja malenkost) razočara istim, mada ruku na srce ja sam možda zadnja osoba na svijetu koja bi im trebala isto spočitavati ali eto imam neki izgovor - nisam imao druge mogućnosti.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#29565 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Entropio »

Pogledaj samo diskografiju Crvene jabuke u 80-im pa i 90-im... sve fine ljubavne pop pjesme. Sad nista to... samo daj rahatluk, Sarajevo, taman, baklava, bascarsija... daj ba.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#29566 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

Entropio wrote: 28/10/2020 12:04 Pogledaj samo diskografiju Crvene jabuke u 80-im pa i 90-im... sve fine ljubavne pop pjesme. Sad nista to... samo daj rahatluk, Sarajevo, taman, baklava, bascarsija... daj ba.
To je bila pitoma muzika za pitome ljude. Sad se pravi krkanluk muzika za krkane.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#29567 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Point. »

Puca ljude nostalgija, za prošlim vremenom, gradom, ulicom, mahalom. Sasvim normalno za likove koji su zagazili u 50te.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29568 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dale cooper »

Crvena Jabuka je danas samo ime i brend koji koristi Žera. Duša i srce tog benda svakako ili nisu više među nama ili su otišli daleko
i nikada se više nisu osvrtali poput Zlatka Arslanagića.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#29569 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bunk »

dobar osjecaj wrote: 28/10/2020 12:16
Entropio wrote: 28/10/2020 12:04 Pogledaj samo diskografiju Crvene jabuke u 80-im pa i 90-im... sve fine ljubavne pop pjesme. Sad nista to... samo daj rahatluk, Sarajevo, taman, baklava, bascarsija... daj ba.
To je bila pitoma muzika za pitome ljude. Sad se pravi krkanluk muzika za krkane.
Kako si ovo dobro napisao.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#29570 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote: 28/10/2020 15:19 Crvena Jabuka je danas samo ime i brend koji koristi Žera. Duša i srce tog benda svakako ili nisu više među nama ili su otišli daleko
i nikada se više nisu osvrtali poput Zlatka Arslanagića.
:thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#29571 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Jack Be Nimble »

Prosle godine meni zagrebcanka 95 godiste veli Dugme i Jabuka bendovi iz Zagreba. Bas u tom momentu nisam imao tel pri ruci i trebalo mi je 10 minuta da je ubijedim da su iz SA. Ona njih nije nikada slusala, samo tu i tamo na radiju, ali posto Bebek i Zera vise u ZG, ona je mislila da su to hrvatski bendovi.

Zna da je pusenje iz SA :-). Al dobro to je ta smjena generacija. Ipak to bi ocekivao od "hrvatice" koja se rodila 95 u Americi, a ne koja je dosla u Ameriku proslog Sept iz HR.

Sto je najgore njeno drustvo isto misli tako. Mladost ludost.

A sto se tice tih starih bendova koji se hvataju za slamku stare slave, isto ko kada Deep Purple napravi turneju po nekim pozoristima. Jedva skupe 200 ljudi, David otpjeva minutu pa onda se izgubi iza bine da skupi snage za drugu strofu dok solo pici. Ostala im slava i to muzu kako znaju i umiju.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#29572 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by vjesticanametli »

Zera obicni ufuranko ...pih

Nego ne kontam jel se poscho ljecit🤣
Blacknwhite
Posts: 310
Joined: 16/09/2020 09:11

#29573 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Blacknwhite »



Ne kontam pompu oko ove izoperisane azdahe i zderacice fudbalera. Cujem vise likova kako pricaju da se loze na nju, kako brate ova izrazito plasticna ofucana faca da ti bude privlacna? Da je bar lijepa pa hajd'.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29574 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Jack Be Nimble wrote: 29/10/2020 04:42 zagrebcanka 95 godiste
Uhhh :evil: je li bilo sta :per: jebo telefon sto nisi sta drugo imao pri ruci :D

P.S. ne kontam kako neko rodjen u Americi moze biti "zagrepcanka". Kakve veze ona ima sa Zagrebom osim sto su joj roditelji vjerovatno iz njega emigrirali?

Sto se tice Zere, ja vjerujem da njega puca nostalgija, ali isto tako da nema drugih tema koje bi mogao obradjivati. Da pocne pjevati o Zagrebu to bi bilo smijesno.

Pjevaci narodu uglavnom prodaju ublehu, tu su jedan od najvecih saveznika vlasti uz vjerske poglavare, tako da se ne bih bas osvrtao gdje zivi i koliko je to autenticno sto pjeva. Malo je njih sa integritetom. Ali to opet ne mijenja cinjenicu da su mi jedan od omiljenih domacih bendova.
TouchMyTip
Posts: 37
Joined: 29/10/2020 20:31

#29575 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by TouchMyTip »

bandit_mo wrote: 28/10/2020 11:18 Image

Apropos priče iznad..
Vidi Bebeka na prvoj slici :lol:
Post Reply