Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Trappist
Posts: 4222
Joined: 12/09/2020 08:52

#626 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

ovo_malo_duse wrote: 27/10/2020 07:57 Raja nemojte se zezat sa upalom pluca. Svi je imamo...Ja ponovo na antibioticima.. Ne kasljem, ako pogledate moje postove vidjecete da nisam kasljao haman pa nikako, imao mali pritisak na plucima i to je sve, nisam imao probleme sa disanjem.
Evo cetvrta sedmica.. Od 9 - 14 dana popio turu antibiotika osjecao se pravo bolje samo imao problem sa zamorom . Za vikend sam se poceo ponovo osjecat polomljenim, nekakvi grcevi u misicima i pojavio se ponovo pritisak u dnu pluca, i neka jeza, kao da ce groznica a temperatura ok 36,6 mjerio vise puta. Zvao doktora kaze upala nije sanirana ponovo 5 dana antibiotik i pita me uzimam li ikakav anticoagulant ( kazem Aspirin 100) kaze nastavit obavezno najmanje mjesec dana 1 na dan u i u petak na pregled.
Jos dodao, C i D vitamin i zink da uzimam.
Danas 3 dan antibiotik i opet se bolje osjecam... Nestaje onog pritiska u plucima i generalno onog sjebanog osjecaja u misicima
Svi koji su imali 1 dan temperaturu imaju manju ili vecu upalu u plucima. Za asiptomaticne ne znam.
Druze zao mi je sto je tebe to uhvatilo, ali molim te nemoj prenositi dezinformacije ovdje kao neki drugi koji se prave doktori. To jednostavno nije tacno, bliska starija osoba je imala visoku temperaturu vise dana, kasalj, i nije imala upalu pluca. To je samo jedan od primjera.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#627 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

ovo_malo_duse wrote: 27/10/2020 07:57 Raja nemojte se zezat sa upalom pluca. Svi je imamo...Ja ponovo na antibioticima.. Ne kasljem, ako pogledate moje postove vidjecete da nisam kasljao haman pa nikako, imao mali pritisak na plucima i to je sve, nisam imao probleme sa disanjem.
Evo cetvrta sedmica.. Od 9 - 14 dana popio turu antibiotika osjecao se pravo bolje samo imao problem sa zamorom . Za vikend sam se poceo ponovo osjecat polomljenim, nekakvi grcevi u misicima i pojavio se ponovo pritisak u dnu pluca, i neka jeza, kao da ce groznica a temperatura ok 36,6 mjerio vise puta. Zvao doktora kaze upala nije sanirana ponovo 5 dana antibiotik i pita me uzimam li ikakav anticoagulant ( kazem Aspirin 100) kaze nastavit obavezno najmanje mjesec dana 1 na dan u i u petak na pregled.
Jos dodao, C i D vitamin i zink da uzimam.
Danas 3 dan antibiotik i opet se bolje osjecam... Nestaje onog pritiska u plucima i generalno onog sjebanog osjecaja u misicima
Svi koji su imali 1 dan temperaturu imaju manju ili vecu upalu u plucima. Za asiptomaticne ne znam.
daddy-kool wrote: 11/10/2020 20:14
ovo_malo_duse wrote: 10/10/2020 21:41
Nisam navikao bit ovako slabo i tomi je problem sve kontam sutra cu bit opet top ali ovo je na neki nacin iscrpilo organizam da svaka malo duza aktivnosti iziskuje odmor u krevetu.
Savjet je strogo mirovanje, čak i ako se dobro osjećaš. Formu ćeš brzo vratiti koju sedmicu nakon potpunog oporavka.
Pokušaj ozbiljno shvatiti da je kod upala pluća potrebno strogo mirovanje 1-2 sedmice.
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#628 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by edin_the »

Trappist wrote: 26/10/2020 20:09
konektovan wrote: 26/10/2020 20:00 Snaha ceka 5 dana rezultt pcr testa, sutra ce to biti 6 dan, je li to normalno??? Mislim, nasa "struka" trubi kako tteba sorijeciti sirenje zaraze, a nisu u stanju javiti zvanicno rezultat, hej 6 dana ce im trebati za to..... :-)
Sreca je pa se ona povukla u izolaciju od pocetka, sa pojavom simptoma i prije samog testiranja, kao i ostatak porodice, ali opet, bila je poprilicno u kontaktu sa drugim ljudima na poslu, kad je i osjetila simptome....
Prijatelj prosli ponedjeljak dobio temperaturu podobru (islo i do 39.5), tek ga najavili za cetvrtak testiranje, i tek ce sutra izgleda dobiti rezultat. On vec od cetvrtka dobar, nikakvih vise simptoma, ali eto ako bude pozitivan jos ce 2 sedmice morati biti u kuci.
Ne znam kakva je situacija u Sarajevu, ali u Tuzli ko bude pozitivan dobije 10 dana izolacije a ukućani (bliski kontakti) 2 sedmice. Znaju i doktori da to zvuči malo čudno ali razlog je što nakon 10 dana virus nije više u tijelu zaraženog, a 2 sedmice je inkubacijski period. Nije moja struka ali ja sam to tako povezao. Mada evo u nekim evropskim državama su skratili i period izolacije za kontakte zaraženih na 10 dana da bi lakše nagovorili ljude da se izoluju, bolje valjda 10 dana nego nikako. S tim da prestanak izolacije je isključivo uz potvrdu doktora telefonskim pozivom.

Ovo je moje iskustvo sa virusom gdje smo ja i svi ukućani bili zaraženi (svi smo preležali kod kuće, srećom niko sa ozbijnijim simptomima) i to je bilo tik pred početak ovog zadnjeg skoka zaraženih, kakvi su protokoli sada ne znam. Pretpostavljam da su zbog opterećenja manje u moućnosti posvetiti se svakome u kućnoj izolaciji
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#629 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by geralt »

Trappist wrote: 26/10/2020 20:09
konektovan wrote: 26/10/2020 20:00 Snaha ceka 5 dana rezultt pcr testa, sutra ce to biti 6 dan, je li to normalno??? Mislim, nasa "struka" trubi kako tteba sorijeciti sirenje zaraze, a nisu u stanju javiti zvanicno rezultat, hej 6 dana ce im trebati za to..... :-)
Sreca je pa se ona povukla u izolaciju od pocetka, sa pojavom simptoma i prije samog testiranja, kao i ostatak porodice, ali opet, bila je poprilicno u kontaktu sa drugim ljudima na poslu, kad je i osjetila simptome....
Prijatelj prosli ponedjeljak dobio temperaturu podobru (islo i do 39.5), tek ga najavili za cetvrtak testiranje, i tek ce sutra izgleda dobiti rezultat. On vec od cetvrtka dobar, nikakvih vise simptoma, ali eto ako bude pozitivan jos ce 2 sedmice morati biti u kuci.
Nece morati, meni su otvorili izolaciju od datuma zadnjeg kontakta sa zarazenim koji je bio u petak. Dvije sedmice teku "retroaktivno" od vjerovatnog datuma infekcije, ne od pojave simptoma ili od datuma testiranja.

99% sam i ja zarazen jer vec drugi dan imam blagu temperaturu i malaksalost, testiranje mi je u cetvrtak. Zasad su mi propisali Sumamed i vitamine.
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#630 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by edin_the »

geralt wrote: 27/10/2020 12:03
Trappist wrote: 26/10/2020 20:09
konektovan wrote: 26/10/2020 20:00 Snaha ceka 5 dana rezultt pcr testa, sutra ce to biti 6 dan, je li to normalno??? Mislim, nasa "struka" trubi kako tteba sorijeciti sirenje zaraze, a nisu u stanju javiti zvanicno rezultat, hej 6 dana ce im trebati za to..... :-)
Sreca je pa se ona povukla u izolaciju od pocetka, sa pojavom simptoma i prije samog testiranja, kao i ostatak porodice, ali opet, bila je poprilicno u kontaktu sa drugim ljudima na poslu, kad je i osjetila simptome....
Prijatelj prosli ponedjeljak dobio temperaturu podobru (islo i do 39.5), tek ga najavili za cetvrtak testiranje, i tek ce sutra izgleda dobiti rezultat. On vec od cetvrtka dobar, nikakvih vise simptoma, ali eto ako bude pozitivan jos ce 2 sedmice morati biti u kuci.
Nece morati, meni su otvorili izolaciju od datuma zadnjeg kontakta sa zarazenim koji je bio u petak. Dvije sedmice teku "retroaktivno" od vjerovatnog datuma infekcije, ne od pojave simptoma ili od datuma testiranja.

99% sam i ja zarazen jer vec drugi dan imam blagu temperaturu i malaksalost, testiranje mi je u cetvrtak. Zasad su mi propisali Sumamed i vitamine.
Tako je, zaboravio sam na taj momenat, izolacija za zaraženog se računa od početka simptoma.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#631 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by holowey »

Izgleda da tu nema pravila...meni izolaciju racunaju od dana testiranja a ne pojave prvih simptoma...testiran sam 4. dan po pojavi prvih simptoma i od tada mi tece izolacija
hanamontanaa
Posts: 322
Joined: 13/04/2012 12:32

#632 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hanamontanaa »

Od jucer temperatura, malaksalost, bolovi u cijelom tijelu posebno glavi. Sad vec temperatura ide do 39 uz paracetamol. Treba li pozuriti na testiranje ili sacekati dan dva? Dr. Mi rece da postoji mogućnost da nalaz bude lazno - ako se uradi rano tj. Prva tri dana...
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#633 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

holowey wrote: 27/10/2020 16:50 Izgleda da tu nema pravila...meni izolaciju racunaju od dana testiranja a ne pojave prvih simptoma...testiran sam 4. dan po pojavi prvih simptoma i od tada mi tece izolacija
Jesi li dobio rjesenje o samoizolaciji?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#634 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

hanamontanaa wrote: 27/10/2020 18:01 Od jucer temperatura, malaksalost, bolovi u cijelom tijelu posebno glavi. Sad vec temperatura ide do 39 uz paracetamol. Treba li pozuriti na testiranje ili sacekati dan dva? Dr. Mi rece da postoji mogućnost da nalaz bude lazno - ako se uradi rano tj. Prva tri dana...
Nije rano za testiranje.
daddy-kool wrote: 22/10/2020 11:02

https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/M20-1495
Over the 4 days of infection before the typical time of symptom onset (day 5), the probability of a false-negative result in an infected person decreases from 100% (95% CI, 100% to 100%) on day 1 to 67% (CI, 27% to 94%) on day 4. On the day of symptom onset, the median false-negative rate was 38% (CI, 18% to 65%). This decreased to 20% (CI, 12% to 30%) on day 8 (3 days after symptom onset) then began to increase again, from 21% (CI, 13% to 31%) on day 9 to 66% (CI, 54% to 77%) on day 21.
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#635 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zaritisinebrute »

Mogy87 wrote: 26/10/2020 12:12
Summamed je odlican. Ima produzeno dejstvo i vjerujem da ce ti brzo biti bolje.
Produzeno dejstvo ? Da prvi put to cujem kao magistar farmacije. Inace lijekovi sa produzenim dejstovim/modifikovanim oslobadjanjem u vecini slucajeva pored naziva imaju neku oznaku SR (poput Klacida) ili “retard”.

Sumamed postize visoke koncentracije u tkivu te kao takav ostaje u organizmu vise dana pravilnim koristenjem a ne da per se je lijek sa produzenim djelovanjem (jer da je tako tako bi se i reklamirao te bi na njemu to i pisalo). (Morao sam se login-ovati zbog ovoga nakon sto godina iako anonimno citam ovaj podforum vec mjesecima)
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#636 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

zaritisinebrute wrote: 27/10/2020 18:38
Mogy87 wrote: 26/10/2020 12:12
Summamed je odlican. Ima produzeno dejstvo i vjerujem da ce ti brzo biti bolje.
Produzeno dejstvo ? Da prvi put to cujem kao magistar farmacije. Inace lijekovi sa produzenim dejstovim/modifikovanim oslobadjanjem u vecini slucajeva pored naziva imaju neku oznaku SR (poput Klacida) ili “retard”.

Sumamed postize visoke koncentracije u tkivu te kao takav ostaje u organizmu vise dana pravilnim koristenjem a ne da per se je lijek sa produzenim djelovanjem (jer da je tako tako bi se i reklamirao te bi na njemu to i pisalo). (Morao sam se login-ovati zbog ovoga nakon sto godina iako anonimno citam ovaj podforum vec mjesecima)
Azithromycin extended release (Zmax®, Pfizer Inc) is a novel single-dose administration formulation of azithromycin which won FDA approval in June 2005 and is currently approved for the treatment of community acquired pneumonia and acute bacterial sinusitis. Azitromycin is incorporated into sustained-release microspheres which release the drug slowly through 200 μm pores. Because of this sustained release mechanism, most of the drug is released into the lower gastrointestinal tract, reducing gastrointestinal side-effects, and allowing for a higher dose to be administered. The unique pharmacological properties and extremely long half-life of azithromycin make this drug well suited to single-dose administration but gastrointestinal side effects have previously hampered single-dose therapy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2673814/


Azithromycin extended release: a review of its use in the treatment of acute bacterial sinusitis and community-acquired pneumonia in the US

The novel microspheres oral extended-release formulation (Zmax) is the first antibacterial drug approved in the US for administration as a single dose in adult patients with mild to moderate acute bacterial sinusitis (ABS) or community-acquired pneumonia (CAP).

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17385947/
Drug Clan
Posts: 735
Joined: 05/01/2020 20:32

#637 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Drug Clan »

Da li neko zna koliko se dana cekaju rezultati ovog testiranja sto ide preko uputnice?
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#638 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#639 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

madner wrote: 27/10/2020 19:22 Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Ti si gore? Brz oporavak ti zelim.
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#640 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

Mogy87 wrote: 27/10/2020 19:29
madner wrote: 27/10/2020 19:22 Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Ti si gore? Brz oporavak ti zelim.
Da, nadam se i ja.
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#641 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote: 27/10/2020 18:54
zaritisinebrute wrote: 27/10/2020 18:38
Mogy87 wrote: 26/10/2020 12:12
Summamed je odlican. Ima produzeno dejstvo i vjerujem da ce ti brzo biti bolje.
Produzeno dejstvo ? Da prvi put to cujem kao magistar farmacije. Inace lijekovi sa produzenim dejstovim/modifikovanim oslobadjanjem u vecini slucajeva pored naziva imaju neku oznaku SR (poput Klacida) ili “retard”.

Sumamed postize visoke koncentracije u tkivu te kao takav ostaje u organizmu vise dana pravilnim koristenjem a ne da per se je lijek sa produzenim djelovanjem (jer da je tako tako bi se i reklamirao te bi na njemu to i pisalo). (Morao sam se login-ovati zbog ovoga nakon sto godina iako anonimno citam ovaj podforum vec mjesecima)
Azithromycin extended release (Zmax®, Pfizer Inc) is a novel single-dose administration formulation of azithromycin which won FDA approval in June 2005 and is currently approved for the treatment of community acquired pneumonia and acute bacterial sinusitis. Azitromycin is incorporated into sustained-release microspheres which release the drug slowly through 200 μm pores. Because of this sustained release mechanism, most of the drug is released into the lower gastrointestinal tract, reducing gastrointestinal side-effects, and allowing for a higher dose to be administered. The unique pharmacological properties and extremely long half-life of azithromycin make this drug well suited to single-dose administration but gastrointestinal side effects have previously hampered single-dose therapy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2673814/


Azithromycin extended release: a review of its use in the treatment of acute bacterial sinusitis and community-acquired pneumonia in the US

The novel microspheres oral extended-release formulation (Zmax) is the first antibacterial drug approved in the US for administration as a single dose in adult patients with mild to moderate acute bacterial sinusitis (ABS) or community-acquired pneumonia (CAP).

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17385947/
Koliko vidim, ti se referiraš na Pfizerov Zmax, koji je po sastavu azithromycin kao i Sumamed, ali je očito napravljen (dizajniran) u "sustained-release microspheres" - obliku pakovanja koji mu omogućava produljeno djelovanje.
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#642 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

madner wrote: 27/10/2020 19:31
Mogy87 wrote: 27/10/2020 19:29
madner wrote: 27/10/2020 19:22 Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Ti si gore? Brz oporavak ti zelim.
Da, nadam se i ja.
U jbte, nisam znao!
Sve najbolje i da se što prije opraviš!
:thumbup:
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#643 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Kona__ »

madner wrote: 27/10/2020 19:22 Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Kako završi na podhrastovima?
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#644 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

Kucni me uputio, spao nivo kisika. Ja nisam htio, kontam strava i uzas. Greska da nisam otisao.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#645 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

madner wrote: 27/10/2020 19:55 Kucni me uputio, spao nivo kisika. Ja nisam htio, kontam strava i uzas. Greska da nisam otisao.
Pridružujem se željama za brz oporavak. :thumbup:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#646 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ma.Le.Na »

Koliki vam je bio crp?
User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#647 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

madner wrote: 27/10/2020 19:55 Kucni me uputio, spao nivo kisika. Ja nisam htio, kontam strava i uzas. Greska da nisam otisao.
Sretno... Drži pozitivu u glavi, optimizam, to je vjeruj mi vrlo bitno....
...
Inače evo da se javim i ja ponovo... danas je mjesec i 15 dana kako sam otpušten iz bolnice ( pa onda plus 4 dana izolacije kući) , odnosno 42 dana kako sam službeno otpušten kao izliječen... kontrolni snimak od prije 27 dana je pokazao stanje pluća ok i tako je i do danas, nemam nikakvih smetnji u disanju.... ali i dalje se javljaju poteškoće sa mišićima, koje sada unazad desetak dana izgledaju kao: 3-4 dana dosta bolje, može šetnja do nekih 5 - 6 km lagano, a onda 3-4 dana dosta lošije, mišići nakon manjeg napora ( tipa šetnja 500 metara ) počnu da "gore" i onda moram odmoriti... u momentima kada sam dobro osjećam da svaki put mogu malo bolje, ali onda kad me sruši, vrati me uvijek na isto...
I da... posljedice od prijema terapije na lijevoj ruci, neka grudvica tkiva koja se stvorila nikada nije nestala, hladni oblozi nisu previše pomogli, pa sad već razmišljam da će ostati stalna....
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#648 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 27/10/2020 19:32
Mogy87 wrote: 27/10/2020 18:54
zaritisinebrute wrote: 27/10/2020 18:38

Produzeno dejstvo ? Da prvi put to cujem kao magistar farmacije. Inace lijekovi sa produzenim dejstovim/modifikovanim oslobadjanjem u vecini slucajeva pored naziva imaju neku oznaku SR (poput Klacida) ili “retard”.

Sumamed postize visoke koncentracije u tkivu te kao takav ostaje u organizmu vise dana pravilnim koristenjem a ne da per se je lijek sa produzenim djelovanjem (jer da je tako tako bi se i reklamirao te bi na njemu to i pisalo). (Morao sam se login-ovati zbog ovoga nakon sto godina iako anonimno citam ovaj podforum vec mjesecima)
Azithromycin extended release (Zmax®, Pfizer Inc) is a novel single-dose administration formulation of azithromycin which won FDA approval in June 2005 and is currently approved for the treatment of community acquired pneumonia and acute bacterial sinusitis. Azitromycin is incorporated into sustained-release microspheres which release the drug slowly through 200 μm pores. Because of this sustained release mechanism, most of the drug is released into the lower gastrointestinal tract, reducing gastrointestinal side-effects, and allowing for a higher dose to be administered. The unique pharmacological properties and extremely long half-life of azithromycin make this drug well suited to single-dose administration but gastrointestinal side effects have previously hampered single-dose therapy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2673814/


Azithromycin extended release: a review of its use in the treatment of acute bacterial sinusitis and community-acquired pneumonia in the US

The novel microspheres oral extended-release formulation (Zmax) is the first antibacterial drug approved in the US for administration as a single dose in adult patients with mild to moderate acute bacterial sinusitis (ABS) or community-acquired pneumonia (CAP).

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17385947/
Koliko vidim, ti se referiraš na Pfizerov Zmax, koji je po sastavu azithromycin kao i Sumamed, ali je očito napravljen (dizajniran) u "sustained-release microspheres" - obliku pakovanja koji mu omogućava produljeno djelovanje.
U pravu si. Vecinom sam citala stranu literaturu, ali evo i nesto domace.
@zaritisinebrute

Iz upute o lijeku:
Eliminacija
Završno poluvrijeme eliminacije iz plazme odražava poluvrijeme eliminacije iz tkiva i iznosi 2-4 dana. Oko 12% intravenski primijenjenog azitromicina izlučuje se nepromijenjeno u urinu tijekom slijedeća 3 dana

https://mediately.co/hr/drugs/UYHdnbuxx ... acodynamic

Dr. Alemka Markotic kaze:

Poznata su farmakokinetička svojstva azitromicina u pogledu niskih koncentracija u serumu i visokih koncentracija u tkivima, osobito u fagocitnim stanicama, te produljenog poluživota, što ga čini lijekom prihvatljivim za bolesnike s doziranjem jedanput na dan tijekom tri do pet dana (3, 7).

https://hrcak.srce.hr/file/313682
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#649 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by shape of despair »

kolko su preporuke za vitamin d za zdravu osobu, i koliko dugo da se uzima
Ali_G
Posts: 4638
Joined: 02/03/2002 00:00

#650 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

madner wrote: 27/10/2020 19:22 Samo da kazem raji da podhrastovi izgledaju dosta dobro.

Osim epopeje za nalazak vene, stanje izgleda dobro.

Raja konta da je odron, meni izgleda skroz ok.
Brz oporavak
U principu je gore intenzivna k’o u filmovima. Obicni odjeli su ok.
Ide li Dexason?
Locked