Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32726 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
Last edited by palermo on 27/10/2020 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32727 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......
Je... tebe lažne i napuhane brojke :P
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#32728 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tandmand »

Prema istraživanju McKinsey & Co više od polovine malih i srednjih poduzeća u Europi očekuju bankrot u sljedećoj godini ako ne dođe do rasta prihoda. Ovaj podatak možda najbolje oslikava koliko teške mogu biti posljedice krize izazvane COVID-19 pandemijom. Jedna od pet kompanija u Italiji i Francuskoj očekuju da bi u sljedećih šest mjeseci mogle prijaviti bankrot, odnosno insolventnost. Istraživanje McKinsey & Co provedeno je na uzorku 2200 malih i srednjih poduzeća u najvećih pet europskih ekonomija.

Ako je pesimizam koji su istraživači utvrdili u istraživanju dobar pokazatelj onoga što će se doista zbivati u budućnosti, europska ekonomija naći će se u ogromnim problemima. Male i srednje tvrtke ključne su za europsku ekonomiju. One zapošljavaju dvije trećine radnika te donose više od polovine dodane vrijednosti.
Dođite u BiH, ođe nema krize ...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32729 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

pyrocool1 wrote: 27/10/2020 12:34
dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 12:16 Mene zanima sta bude sa ovih 28 hiljada sto su kao oporavljeni, neka ih je 50 ili 100 hiljada nezvanicno, oni se vise ne mogu zaraziti? ne mogu biti kliconose? mogu se ponasati slobodno ne nositi maske ne drzati distancu jer su prebolili koronu? ono, njih vise korona ne tangira 1%?
Poznajem dvoje ljudi koji su ponovo pozitivni. Sto samo po sebi nije problem..problem je sto su proljetos prosli sa blagom slikom, malo temp, gubitak cula mirisa i okusa, slabost i slicno koje je relativno brzo proslo. Ovaj put znatno ozbiljnije, sve navedeno plus ozbiljna slabost. Niu jos radili snimak pluca. Oko cetrdeset godina bez hronicnih bolesti, sem onog uobicajenog za 40 plus..malo ledja i to
:thumbup:

Jedno vrijeme sam pratio slučajeve reinfekcije koji su se pojavljivali u medijima u svijetu, i u tih 20-tak objavljenjenih slučajeva nije bilo nekog pravila da li će drugi put biti blaža ili teža forma bolesti.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#32730 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horke »

palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
:? I ja gledam i ne kontam :shock:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32731 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
zajebali se

šumska 625/1417 44%
FBiH 909/1720 53%

BiH 1534/3137 49%
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#32732 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horke »

daddy-kool wrote: 27/10/2020 12:46
palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
zajebali se

šumska 625/1417 44%
FBiH 909/1720 53%

BiH 1534/3137 49%
Upisali broj testiranih za FBiH.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#32733 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Ja nisam uhljeb na drzavnoj sisi, moram zaraditi svoju platu i isto tako sam svjestan situacije.

Nije istina da samo "bezobrazni uhljebi" pozivaju na odgovornost i kvare idilu. Svi smo manje vise uplaseni za egzistenciju, pa i dosta tih uhljeba nemaju bas sigurno radno mjesto. Kad drzava grohne, nema ni njima plata, kako rekoh ko nema ledja njega ce samo odstraniti sa drzavne sise.

Ljudi trebaju konacno shvatiti ozbiljnost situacije, pusti bolan sad lockdown nema od toga nista jer je virus podivljao i ne moze se vise zaustaviti, sad se moze samo steta iskontrolisati. A sigurno nece bolje biti ponavljanjem vec ultra dosadnih teorija zavjere, kako nas Gejts hoce cipovati, kako je sve zavjera, laz, i ostalo.
Red je da se narod uozbilji, da se spasi sta se spasiti da. Od price nema nista, hoce li oni zatvoriti kafane u 9 navece ili nece to je trenutno najmanji problem. Oko toga se samo gazde kafana trebaju brinuti.

Ponasaj se po pravilima pandemije, pazi malo i to je sve, kad bi svi pripazili sigurno bi bilo manje ovih brojeva. Problem je sto se ljudi ponasaju ko stoka, a sa tim dolaze i brojevi i mjere i ostala sranja.
Nije vise ni maska problem, problem je sto se po kafanama derneci, vjencanja, proslave i ostala sranja. Predizborni skupovi aktualno. To je ponasanje idiota.

Poslije cemo, kad sve prodje ako Bog da, raspravljati o svim segmentima price. Jel prenapuhano, jel ovo jel ono.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32734 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 12:51 Ja nisam uhljeb na drzavnoj sisi, moram zaraditi svoju platu i isto tako sam svjestan situacije.

Nije istina da samo "bezobrazni uhljebi" pozivaju na odgovornost i kvare idilu. Svi smo manje vise uplaseni za egzistenciju, pa i dosta tih uhljeba nemaju bas sigurno radno mjesto. Kad drzava grohne, nema ni njima plata, kako rekoh ko nema ledja njega ce samo odstraniti sa drzavne sise.

Ljudi trebaju konacno shvatiti ozbiljnost situacije, pusti bolan sad lockdown nema od toga nista jer je virus podivljao i ne moze se vise zaustaviti, sad se moze samo steta iskontrolisati. A sigurno nece bolje biti ponavljanjem vec ultra dosadnih teorija zavjere, kako nas Gejts hoce cipovati, kako je sve zavjera, laz, i ostalo.
Red je da se narod uozbilji, da se spasi sta se spasiti da. Od price nema nista, hoce li oni zatvoriti kafane u 9 navece ili nece to je trenutno najmanji problem. Oko toga se samo gazde kafana trebaju brinuti.

Ponasaj se po pravilima pandemije, pazi malo i to je sve, kad bi svi pripazili sigurno bi bilo manje ovih brojeva. Problem je sto se ljudi ponasaju ko stoka, a sa tim dolaze i brojevi i mjere i ostala sranja.
Nije vise ni maska problem, problem je sto se po kafanama derneci, vjencanja, proslave i ostala sranja. Predizborni skupovi aktualno. To je ponasanje idiota.

Poslije cemo, kad sve prodje ako Bog da, raspravljati o svim segmentima price. Jel prenapuhano, jel ovo jel ono.
Tad će biti najslađe razgovarati al ponavljam, osim na forumu, jedine zagovornike totalnog zatvaranja sam sreo u javnom sektoru. Moguće da ovdje ima ljudi koji se boje, sasvim normalno, ali mimo foruma, takvih nisam sreo.

A što se tiče firmi, žao mi je ekonomske situacije u cjelini, a nekih firmi mi nije žao, štaviše, drago mi je da su propale, upravo zbog odnosa prema radnicima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#32735 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Mada mi stvarno izgledamo kao kolektivno hipnotisani, gurnut nam je strah u vijuge, broje se oboljeli danonocno, o koroni se prica vec sedam osam mjeseci, ne vidim da ljudi padaju mrtvi po ulici zapravo umire se kao i od obicne gripe ne vjerujem da su brojevi umrlih veci, jedino sto za ovo govno nema cjepiva.

Tu se i medju ljudima stvara antagonizam, i ova tema je dokaz, imas one bas uplasene, manje uplasene, one sto se kao ne boje a zapravo se boje, one koji su uvjereni da je sve laz, i onda jedni druge gledaju preko nisana. I to moze u pricu "teorija zavjere", ono "posvadjaj pa vladaj".

Ali realno, o cemu se ovdje radi, prati se sve ko da kuga vlada, plase se ljudi simptomima, naglasava se svaka smrt, pri tome vecina umrlih umire sa koronom ne od korone, uglavnom cujemo da je covid ubio osobu sa vec jako narusenim zdravljem otprilike kako i gripa ubija. Imao sam godinama tesko bolesnu osobu u domacinstvu i znam koliko se pazilo da ta osoba ne fasuje gripu jer bi je ta gripa vrlo vjerovatno ubila.

Ne kazem, ima ljudi koji umru i od same korone, cak i znam neke ljude recimo komsija koji je imao tek povisen pritisak, ali korona ga ubila odnosno upala pluca.

I kako tu biti pametan, zdrav razum ti kaze da je ovo sve zestoko prenapuhano, uzdrmane su neke grane privrede poput turizma, prevoza putnika, hotelijerstva itd. i pitanje je koliko je normalno da se testovima, nalazima pickama materinama bukvalno sjebe par grana privrede jer ljudi ne mogu putovati, ne mogu na odmor, ne mogu u drugu drzavu, ko neka futuristicka prica iz onih SF filmova koje smo mislili da samo na filmu mozemo gledati.

A opet ne mozes ni ignorisati sve, realno ili se opravdano plasis za sebe jer ne zeli niko da pada na postelju, ili se plasis za najblize.
Jel to ciljano sijanje straha ja ne znam, i stvarno mi cijela prica ide u grotesku i pitam se ko sve ovo placa, jer opet ponavljam ljudi ne padaju mrtvi po ulici cak je opca smrtnost i manja nego u isto vrijeme prosle godine.... ili nije ciljano.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32736 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 13:01 Mada mi stvarno izgledamo kao kolektivno hipnotisani, gurnut nam je strah u vijuge, broje se oboljeli danonocno, o koroni se prica vec sedam osam mjeseci, ne vidim da ljudi padaju mrtvi po ulici zapravo umire se kao i od obicne gripe ne vjerujem da su brojevi umrlih veci, jedino sto za ovo govno nema cjepiva.

Tu se i medju ljudima stvara antagonizam, i ova tema je dokaz, imas one bas uplasene, manje uplasene, one sto se kao ne boje a zapravo se boje, one koji su uvjereni da je sve laz, i onda jedni druge gledaju preko nisana. I to moze u pricu "teorija zavjere", ono "posvadjaj pa vladaj".

Ali realno, o cemu se ovdje radi, prati se sve ko da kuga vlada, plase se ljudi simptomima, naglasava se svaka smrt, pri tome vecina umrlih umire sa koronom ne od korone, uglavnom cujemo da je covid ubio osobu sa vec jako narusenim zdravljem otprilike kako i gripa ubija. Imao sam godinama tesko bolesnu osobu u domacinstvu i znam koliko se pazilo da ta osoba ne fasuje gripu jer bi je ta gripa vrlo vjerovatno ubila.

Ne kazem, ima ljudi koji umru i od same korone, cak i znam neke ljude recimo komsija koji je imao tek povisen pritisak, ali korona ga ubila odnosno upala pluca.

I kako tu biti pametan, zdrav razum ti kaze da je ovo sve zestoko prenapuhano, uzdrmane su neke grane privrede poput turizma, prevoza putnika, hotelijerstva itd. i pitanje je koliko je normalno da se testovima, nalazima pickama materinama bukvalno sjebe par grana privrede jer ljudi ne mogu putovati, ne mogu na odmor, ne mogu u drugu drzavu, ko neka futuristicka prica iz onih SF filmova koje smo mislili da samo na filmu mozemo gledati.

A opet ne mozes ni ignorisati sve, realno ili se opravdano plasis za sebe jer ne zeli niko da pada na postelju, ili se plasis za najblize.
Jel to ciljano sijanje straha ja ne znam, i stvarno mi cijela prica ide u grotesku i pitam se ko sve ovo placa, jer opet ponavljam ljudi ne padaju mrtvi po ulici cak je opca smrtnost i manja nego u isto vrijeme prosle godine.... ili nije ciljano.
Neki dan forumaš je dao poređenje kako je za 1 dan od korone u FBiH umrlo više nego za neku prethodnu godinu od gripe.

Ostatak mi nije jasan - treba medijski ignorisati oko korone i nastaviti se ponašati normalno bez mjera (ispade da su i one neopravdane kada je smrtnost manja nego prethodnih godina)?
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#32737 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 13:01 Mada mi stvarno izgledamo kao kolektivno hipnotisani, gurnut nam je strah u vijuge, broje se oboljeli danonocno, o koroni se prica vec sedam osam mjeseci, ne vidim da ljudi padaju mrtvi po ulici zapravo umire se kao i od obicne gripe ne vjerujem da su brojevi umrlih veci, jedino sto za ovo govno nema cjepiva.

Tu se i medju ljudima stvara antagonizam, i ova tema je dokaz, imas one bas uplasene, manje uplasene, one sto se kao ne boje a zapravo se boje, one koji su uvjereni da je sve laz, i onda jedni druge gledaju preko nisana. I to moze u pricu "teorija zavjere", ono "posvadjaj pa vladaj".

Ali realno, o cemu se ovdje radi, prati se sve ko da kuga vlada, plase se ljudi simptomima, naglasava se svaka smrt, pri tome vecina umrlih umire sa koronom ne od korone, uglavnom cujemo da je covid ubio osobu sa vec jako narusenim zdravljem otprilike kako i gripa ubija. Imao sam godinama tesko bolesnu osobu u domacinstvu i znam koliko se pazilo da ta osoba ne fasuje gripu jer bi je ta gripa vrlo vjerovatno ubila.

Ne kazem, ima ljudi koji umru i od same korone, cak i znam neke ljude recimo komsija koji je imao tek povisen pritisak, ali korona ga ubila odnosno upala pluca.

I kako tu biti pametan, zdrav razum ti kaze da je ovo sve zestoko prenapuhano, uzdrmane su neke grane privrede poput turizma, prevoza putnika, hotelijerstva itd. i pitanje je koliko je normalno da se testovima, nalazima pickama materinama bukvalno sjebe par grana privrede jer ljudi ne mogu putovati, ne mogu na odmor, ne mogu u drugu drzavu, ko neka futuristicka prica iz onih SF filmova koje smo mislili da samo na filmu mozemo gledati.

A opet ne mozes ni ignorisati sve, realno ili se opravdano plasis za sebe jer ne zeli niko da pada na postelju, ili se plasis za najblize.
Jel to ciljano sijanje straha ja ne znam, i stvarno mi cijela prica ide u grotesku i pitam se ko sve ovo placa, jer opet ponavljam ljudi ne padaju mrtvi po ulici cak je opca smrtnost i manja nego u isto vrijeme prosle godine.... ili nije ciljano.
Smiješno, ali najbolji osvrt na sve ovo dao je američki komičar Bill Burr. Parafraziram, ali kaže čovjek, ja niti gledam vijesti oko korone niti se previše uzbuđujem ili prepadam. Svakih nekoliko dana otvorim oficijelnu stranicu CDC-a, vidim "padnemija još traje, maske su još obavezne", stavim masku, držim distancu i nastavim dalje. Nema previše razmišljanja.

Mislim da bi svi mi mogli ponešto naučiti od Bill-a.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#32738 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

daddy-kool wrote: 27/10/2020 12:46
palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
zajebali se

šumska 625/1417 44%
FBiH 909/1720 53%

BiH 1534/3137 49%
Znači, slobodno računaj da je stvarni broj minimalno 15-20k.
:thumbup:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#32739 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by avenija »

BadBoy wrote: 27/10/2020 13:09
dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 13:01 Mada mi stvarno izgledamo kao kolektivno hipnotisani, gurnut nam je strah u vijuge, broje se oboljeli danonocno, o koroni se prica vec sedam osam mjeseci, ne vidim da ljudi padaju mrtvi po ulici zapravo umire se kao i od obicne gripe ne vjerujem da su brojevi umrlih veci, jedino sto za ovo govno nema cjepiva.

Tu se i medju ljudima stvara antagonizam, i ova tema je dokaz, imas one bas uplasene, manje uplasene, one sto se kao ne boje a zapravo se boje, one koji su uvjereni da je sve laz, i onda jedni druge gledaju preko nisana. I to moze u pricu "teorija zavjere", ono "posvadjaj pa vladaj".

Ali realno, o cemu se ovdje radi, prati se sve ko da kuga vlada, plase se ljudi simptomima, naglasava se svaka smrt, pri tome vecina umrlih umire sa koronom ne od korone, uglavnom cujemo da je covid ubio osobu sa vec jako narusenim zdravljem otprilike kako i gripa ubija. Imao sam godinama tesko bolesnu osobu u domacinstvu i znam koliko se pazilo da ta osoba ne fasuje gripu jer bi je ta gripa vrlo vjerovatno ubila.

Ne kazem, ima ljudi koji umru i od same korone, cak i znam neke ljude recimo komsija koji je imao tek povisen pritisak, ali korona ga ubila odnosno upala pluca.

I kako tu biti pametan, zdrav razum ti kaze da je ovo sve zestoko prenapuhano, uzdrmane su neke grane privrede poput turizma, prevoza putnika, hotelijerstva itd. i pitanje je koliko je normalno da se testovima, nalazima pickama materinama bukvalno sjebe par grana privrede jer ljudi ne mogu putovati, ne mogu na odmor, ne mogu u drugu drzavu, ko neka futuristicka prica iz onih SF filmova koje smo mislili da samo na filmu mozemo gledati.

A opet ne mozes ni ignorisati sve, realno ili se opravdano plasis za sebe jer ne zeli niko da pada na postelju, ili se plasis za najblize.
Jel to ciljano sijanje straha ja ne znam, i stvarno mi cijela prica ide u grotesku i pitam se ko sve ovo placa, jer opet ponavljam ljudi ne padaju mrtvi po ulici cak je opca smrtnost i manja nego u isto vrijeme prosle godine.... ili nije ciljano.
Smiješno, ali najbolji osvrt na sve ovo dao je američki komičar Bill Burr. Parafraziram, ali kaže čovjek, ja niti gledam vijesti oko korone niti se previše uzbuđujem ili prepadam. Svakih nekoliko dana otvorim oficijelnu stranicu CDC-a, vidim "padnemija još traje, maske su još obavezne", stavim masku, držim distancu i nastavim dalje. Nema previše razmišljanja.

Mislim da bi svi mi mogli ponešto naučiti od Bill-a.
To je moguce ako si finansijski obezbjedjen. Ako si zaposlen u realnom sektoru gdje promet pada do 50% moras svakodnevno pratiti kada ce kraj pandemije jer dani do zatvaranja objekata, firmi, poduzeca, restorana otkucavaju ubrzano.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32740 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

BadBoy wrote: 27/10/2020 13:09
dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 13:01 Mada mi stvarno izgledamo kao kolektivno hipnotisani, gurnut nam je strah u vijuge, broje se oboljeli danonocno, o koroni se prica vec sedam osam mjeseci, ne vidim da ljudi padaju mrtvi po ulici zapravo umire se kao i od obicne gripe ne vjerujem da su brojevi umrlih veci, jedino sto za ovo govno nema cjepiva.

Tu se i medju ljudima stvara antagonizam, i ova tema je dokaz, imas one bas uplasene, manje uplasene, one sto se kao ne boje a zapravo se boje, one koji su uvjereni da je sve laz, i onda jedni druge gledaju preko nisana. I to moze u pricu "teorija zavjere", ono "posvadjaj pa vladaj".

Ali realno, o cemu se ovdje radi, prati se sve ko da kuga vlada, plase se ljudi simptomima, naglasava se svaka smrt, pri tome vecina umrlih umire sa koronom ne od korone, uglavnom cujemo da je covid ubio osobu sa vec jako narusenim zdravljem otprilike kako i gripa ubija. Imao sam godinama tesko bolesnu osobu u domacinstvu i znam koliko se pazilo da ta osoba ne fasuje gripu jer bi je ta gripa vrlo vjerovatno ubila.

Ne kazem, ima ljudi koji umru i od same korone, cak i znam neke ljude recimo komsija koji je imao tek povisen pritisak, ali korona ga ubila odnosno upala pluca.

I kako tu biti pametan, zdrav razum ti kaze da je ovo sve zestoko prenapuhano, uzdrmane su neke grane privrede poput turizma, prevoza putnika, hotelijerstva itd. i pitanje je koliko je normalno da se testovima, nalazima pickama materinama bukvalno sjebe par grana privrede jer ljudi ne mogu putovati, ne mogu na odmor, ne mogu u drugu drzavu, ko neka futuristicka prica iz onih SF filmova koje smo mislili da samo na filmu mozemo gledati.

A opet ne mozes ni ignorisati sve, realno ili se opravdano plasis za sebe jer ne zeli niko da pada na postelju, ili se plasis za najblize.
Jel to ciljano sijanje straha ja ne znam, i stvarno mi cijela prica ide u grotesku i pitam se ko sve ovo placa, jer opet ponavljam ljudi ne padaju mrtvi po ulici cak je opca smrtnost i manja nego u isto vrijeme prosle godine.... ili nije ciljano.
Smiješno, ali najbolji osvrt na sve ovo dao je američki komičar Bill Burr. Parafraziram, ali kaže čovjek, ja niti gledam vijesti oko korone niti se previše uzbuđujem ili prepadam. Svakih nekoliko dana otvorim oficijelnu stranicu CDC-a, vidim "padnemija još traje, maske su još obavezne", stavim masku, držim distancu i nastavim dalje. Nema previše razmišljanja.

Mislim da bi svi mi mogli ponešto naučiti od Bill-a.
I od Billa Gatesa također. Čovjek je u Africi spasio više ljudi za 10 godina nego WHO u cijelom svijeto do svog osnivanja pa do danas.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#32741 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Pri tome imas nesposbnu korumpiranu vlast, politicare koji ne znaju nista osim pljackati svoj narod.

Oni smanje takse na SA aerodromu kao "ekonomsku mjeru" i pri tome dovedu par ljudi do gubitka posla jer su vec najavljena gasenja nekih poslovnica poput austrian airlines, putnici kojima se kao ide u prilog nece imati nikakve koristi od toga jer nece imati gdje letiti, i na koncu i sam aerodrom ima stetu jer ionako nemaju prihode a sa novim veleumnim mjerama vlade, imace ih jos manje.

Populisticki nerazumni potezi na sve strane.

A narod je sve to birao na izborima.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#32742 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cinestar u petak otvara sva kina u Bosni i Hercegovini
Najveći i najmoderniji multipleks otvara se i u Sarajevu

CineStar za petak, 30. oktobar najavljuje otvaranje cijelog lanca kina u Bosni i Hercegovini - Tuzla, Banja Luka, Zenica, Bihać i Mostar, a koji su uslijed pandemije bili zatvoreni od marta. Čarolija velikog filmskog platna i bogat filmski program konačno dolazi i u Sarajevo, gdje CineStar otvara svoje 25. kino u regiji.

Najveći kinoprikazivač otvorit će napokon svoje dvorane uz poštivanje svih preporuka za poslovanje multipleks kina koje sigurnost posjetilaca i zaposlenika stavljaju na prvo mjesto i tako omogućavaju opušteno uživanje u filmovima. CineStar je pripremio kino dvorane za prijem posjetilaca, provedena je dezinfekcija, uspostavljeni su novi higijenski standardi i njihovo održavanje, a uposlenici su upoznati sa zaštitnim procedurama i postupcima, tako da otvaranje dočekuju potpuno spremni. Planirane mjere su nadopunjene i najnovijim preporukama Zavoda za javno zdravstvo FBiH za kinoprikazivačku djelatnost.

Kapacitet dvorana bit će limitiran, a on line sistem prodaje ulaznica i blagajne će automatski blokirati prodaju sjedišta između dvije različite grupe gledalaca. Na taj će način posjetioci koji žele i kupuju ulaznice zajedno, moći sjediti zajedno, ali će od prvih komšija biti odvojeni propisno. CineStar također vodi računa i o rasporedu projekcija radeći veće razmake između početaka i završetaka filmova kako bi se smanjio broj potencijalnih posjetilaca u lobbyima gdje je preporuka fizičke distance 2 m, provodi pojačano čišćenje i desinfekciju, a u lobbye je postavio desinficijense za posjetitelje. Više o mjerama sigurnosti provjerite na www.cinestarcinemas.ba

U petak, 30. oktobra, i Sarajevo će konačno dobiti multipleks posljednje generacije koji će otvoriti vrata Sarajlijama u sklopu tržnog centra Bingo City Center.

Deset dvorana sa svim kožnim sjedištima i pomičnim naslonom za leđa, eXtreme dvorana sa gigantskim platnom premazanim srebrom, Cinema Bar, rođendaonice, Royal beds ležajevi za dvoje i Vip relax sjedišta sa bežičnim punjačima za mobitele, on line prodaja ulaznica, hrane i pića i još puno drugih noviteta koji će kino doživljaj dovesti na sasvim novi nivo, onaj s pet zvjezdica.

CineStar će Sarajevu ponuditi ekskluzivno i Premium lože od kojih se jedna i zove u čast grada. Lože su potpuna ekskluziva i novitet u regiji, a riječ je o ograđenom i ugodnom dizajnerskom prostoru koji je pozicioniran u najbolji dio dvorane te nudi luksuzniji i intimniji doživljaj filma odvojen staklenom pregradom sa vješalicom za gardarobu, posebnom rasvjetom i dodatnim zvučnicima. Sva sjedišta su Premium lounge fotelje sa elektro recicling pomičnim dijelom za noge i leđa, širih dimenzija i sa stolićem sa bežičnim punjačem za mobitele. Ulaznica za Premium ložu omogućiti će posjetiocima piće u Cinema baru prije ili poslije filma.

Od deset dvorana CineStar će u petak otvoriti devet, a desetu, 4DX dvoranu, sredinom novembra.

Osim u prepoznatljivim CineStar uslugama, poput Moja CineSrijeda - najpovoljnijeg dana u sedmici, Family paketa, proslave rođendana u najmodernijim rođendaonicama, ali i loyalty programa koji omogućava uštede i kupovinu ulaznica online, posjetioci će prije ili poslije filma moći uživati u elegantnom dizajnerskom baru sa odvojenom pušačkom zonom kao i vanjskom natkrivenom terasom. Vanjski parking kao i parking u garaži bit će besplatni.

Uskoro slijedi i najava filmskog programa kao i mogućnost kupovine ulaznica na www.cinestarcinemas.ba

CineStar Cinemas je najveći kino lanac u Bosni i Hercegovini i regiji sa 158 dvorana i preko 24.500 sjedišta, a multipleks u Sarajevu je 25. po redu na teritoriju Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije. Sarajevu je ujedno šesti grad u BiH u kojem CineStar posluje. Podsjetimo, prvi multipleks u Bosni i Hercegovini, CineStar Mostar, otvoren je 2012. godine, s ukupno 5 dvorana i 700 sjedišta. Nakon Mostara, uslijedilo je otvorenje i druga dva multipleksa: CineStar Bihać 2014. godine sa 6 kinodvorana i 834 sjedišta, te CineStar Tuzla 2016. godine sa 5 kinodvorana i 789 sjedišta. CineStar 4DX Delta Planet u Banjaluci svoja vrata otvorio je početkom ove godine s ukupno 6 dvorana i 725 sjedišta. CineStar porodici posljednja se pridružila Zenica, u decembru prošle godine, i tako postala bogatija za 3 moderno opremljene dvorane sa preko 300 sjedišta.

U junu 2019. godine Međunarodno udruženje kinematografa (UNIC) proglasilo je CineStar Cinemas najboljim kinoprikazivačem u Evropi u 2019. godini, jer predstavlja pravi primjer kompanije koja iznova podiže ljestvicu u industriji i ostvaruje konstantan rast. Nagrada 'International Exhibitor of the Year' dodjeljena je upravi Blitz-CineStara za izuzetnu predanost u pružanju najboljeg mogućeg kino doživljaja svojoj publici, stavljajući u prvi plan stalnu inovaciju, čime su postali jedan od vodećih i najbrže rastućih kino lanaca u regionu i Evropi.


Ali djeca ne mogu u školu... :evil: :evil: :evil:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32743 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

dječak sa šibicama wrote: 27/10/2020 13:21 Pri tome imas nesposbnu korumpiranu vlast, politicare koji ne znaju nista osim pljackati svoj narod.

Oni smanje takse na SA aerodromu kao "ekonomsku mjeru" i pri tome dovedu par ljudi do gubitka posla jer su vec najavljena gasenja nekih poslovnica poput austrian airlines, putnici kojima se kao ide u prilog nece imati nikakve koristi od toga jer nece imati gdje letiti, i na koncu i sam aerodrom ima stetu jer ionako nemaju prihode a sa novim veleumnim mjerama vlade, imace ih jos manje.

Populisticki nerazumni potezi na sve strane.

A narod je sve to birao na izborima.
Nestala je struka iz medijskog prostora. Imaš 4 klauna koja se smjenjuju na tv ekranima i to je sve.

Populizam, nestručnost, kriminal,...

Svega ima.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#32744 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by noviforumas »

Kolektivni imunitet do februara/marta.

Ko prezivi pricace. :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32745 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mk ultra »

djeca MORAJU u školu inače će podivljati

jbt stariji kolega koji je preživio dosta ovih pandemija, kaže nikad škola nije stala ni boginje ni variole ni ništa drugo... pojedinačne izolacije bile i to je to, ali obustava jok

tako i sada... neke stvari naravno treba smanjiti ili ograničiti, ostalo treba da radi.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32746 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Naslovnica wrote: 27/10/2020 13:15
daddy-kool wrote: 27/10/2020 12:46
palermo wrote: 27/10/2020 12:43 Bosna i Hercegovina 2 345 :? federacija 1 720 :? :? jel se klix zajebao nešto ili su ovo brojke :?

P.S jebo vas Tesla i diskusija sa njim......

edit: nesposbni i neprofesionalni klix
zajebali se

šumska 625/1417 44%
FBiH 909/1720 53%

BiH 1534/3137 49%
Znači, slobodno računaj da je stvarni broj minimalno 15-20k.
:thumbup:
To x10 je od vremena sa početka epidemije kada se nije dovoljno testiralo.
Ja sam mišljenja da je to sada bliže 2-3x registrovani, ali bez nekih seroloških studija sve je nagađanje.
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#32747 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by arman1 »

Mi smo narod što pomjera granie. Evo već 7. put u zadnjih 12 dana obaramo rekorde. :D :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#32748 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Neko rekao da se djeca ne zaraze u skolama ali se zaraze iduci kuci i od kuce, u javnom prevozu... i hop, ukinuta nastava.

Ili sam ja samo povrsno citao vijest.

Ali kako oni znaju gdje se i koliko se djece zarazilo.. kad jos barataju tezama da djeca do 5 godina nisu u problemu, ali ona sa 6 vec jesu. Kako znaju to?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#32749 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

daddy-kool wrote: 27/10/2020 13:50
Naslovnica wrote: 27/10/2020 13:15
daddy-kool wrote: 27/10/2020 12:46

zajebali se

šumska 625/1417 44%
FBiH 909/1720 53%

BiH 1534/3137 49%
Znači, slobodno računaj da je stvarni broj minimalno 15-20k.
:thumbup:
To x10 je od vremena sa početka epidemije kada se nije dovoljno testiralo.
Ja sam mišljenja da je to sada bliže 2-3x registrovani, ali bez nekih seroloških studija sve je nagađanje.
Drug, kao da se sada dovoljno testira?
Priča mi kolega koji živi u Parizu, ako je on slagao mene i ja lažem vas...ako imaš bilo kakve simptome ideš da se testiraš bez uputnice, većinom na drive-through. Kaže da su se neki ljudi testirali i po 30 puta i to sve BESPLATNO.
Ja ne mogu da vjerujem da je to tako, ali ne vidim razloga zašto bi me lagao. :-)
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32750 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

arman1 wrote: 27/10/2020 13:50 Mi smo narod što pomjera granie. Evo već 7. put u zadnjih 12 dana obaramo rekorde. :D :bih:
Italija, Spanija, Ceska, Hrvatska, SLovenija, itd. obaraju rekorde svaki drugi dan. Ovo je ono cisto daj samo da serem po svom, pa sta bilo.
Locked