Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Moderator: O'zone

Locked
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#826 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

Učlani se u neki sportski klub onda.
:lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#827 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by problemnatravunu »

https://www.index.ba/upucena-apelacija- ... -sarajevu/
Advokatica Nina Kisić uložila je apelaciju Ustavnom sudu Bosne i Hercegovine zbog naredbe Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo o obaveznom nošenju zaštitnih maski, smatrajući da je “nekonkretna i nepredvidiva”, donesena u nejasnoj proceduri te se ne radi o zakonu, potvrdila je ona za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH).
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#828 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

problemnatravunu wrote: 22/10/2020 22:38 https://www.index.ba/upucena-apelacija- ... -sarajevu/
Advokatica Nina Kisić uložila je apelaciju Ustavnom sudu Bosne i Hercegovine zbog naredbe Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo o obaveznom nošenju zaštitnih maski, smatrajući da je “nekonkretna i nepredvidiva”, donesena u nejasnoj proceduri te se ne radi o zakonu, potvrdila je ona za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH).
Treba reći ovoj advokatici da ne čačka mečku.

Mi smo svi po par patika i znojnice spremili .... ona će nam planove zeznuti.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#829 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Lajavikrelac »

banjaluka078 wrote: 21/10/2020 10:52
Lajavikrelac wrote: 21/10/2020 10:25
Škrebić je nepismen, ne zna izgovoriti epidemiološke mjere a ovamo bi da kažnjava i zatvara...Prema ponašanju Šeranića i gestikulaciji vidi se da mu je neprijatno, biće da mu je naređeno šta da priča...Ovo ljudi neće na dobro nikako :-? evo i Vjekoslav Mandić govori da se "narod opustio" i da treba policijski čas...
Ono je strašno, pa on nije nivo za portira u firmi, jbt.
Totala budalaština. Neka ne diraju ništa, neka pojačaju inspekcije i neka te inspekcije zaista rade svoj posao i kažnjavaju. On zatvara kafanu koja radi duže od dozvoljenog, a ne kažnjava nikog bez maske u njoj. Radi raciju kafane za koju se priča da je"gej", istresa im džepove, opet niko s maskom i niko ne kažnjava za masku. Pa, jbg. Nakrivo nasađeno.
Narod se opusti koliko mu dozvoliš nelupanjem po novčaniku. Kod nas je "promjena svijesti" nepoznata sintagma, ali zato znamo da ne volimo dati lovu za kaznu. Pa neka izvole. Ja ću čuvati sebe kako ja to radim, a sistem neka koristi inspekciju kako treba.
U moju firmu od aprila nijednom nije ušla inspekcija da vidi imamo li pregrade, korito, sredstva za dezinfekciju, koristimo li maske unutra, ništa...pa kud hodaju, osim u My Way i Orhideju?
I smiješno zaista, nema kućne proslave s 12 zvanica, ali ima u lokalu za 50, kao, kući hoće balaviti jedni drugima po ramenima, a u kafani neće.
U kategoriji izuzetih od obaveze nošenja maske vani nema osoba oboljenih od respiratornih smetnji...izuzet je bilder koji sikće pod tegovima u teretani.
Ma smiješno.
Vjerovala ili ne u teretanama imaš najmanje šansi da se zaraziš :) Ko god je imalo šmrcav ili prehlađen ne ide trenirati i pauzira dok ne prođe jer to iscrpljuje dodatno organizam i štetno je, to će ti svaki trener reći ;-)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#830 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

Lajavikrelac wrote: 23/10/2020 10:26 Vjerovala ili ne u teretanama imaš najmanje šansi da se zaraziš :) Ko god je imalo šmrcav ili prehlađen ne ide trenirati i pauzira dok ne prođe jer to iscrpljuje dodatno organizam i štetno je, to će ti svaki trener reći ;-)
A i loše izgledaju macani na slikama kad im je nos crven od puhanja. :D


Nego, evo već pola sada naizmjenično psujem majku i smijem se ovoj nebulozi!
Policija ne kažnjava ljude zbog kazne, već da građani vide da ih RS ozbiljno štiti

Direktor Policije Republike Srpske Siniša Kostrešević rekao je da je svrha kažnjavanja građana koji ne poštuju mjere Republičkog štaba za vanredne situacije to da budu zaštićeni zdravlje i životi ljudi u Srpskoj.

“Ljudi koji ne poštuju određene mjere time ugrožavaju ne samo sebe, već bilo koga u svom okruženju, zdravstveni sistem, ekonomiju i cijeli sistem Republike Srpske”, rekao je Kostrešević.

On napominje da poenta nije u tome da policija kažnjava ljude zbog kazne, već da građani vide da je Republika Srpska ozbiljna u tome da ih zaštiti i da će učiniti sve da doprinese tome da epidemiološka situacija bude povoljnija.

....

http://mojabanjaluka.info/novost/polici ... iti/126346
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#832 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by nekome »

:pisnuo:
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#834 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by ortodont »

Pa mogla je disati.
Ci-Nick
Posts: 5150
Joined: 15/03/2015 17:38

#835 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Ci-Nick »

Šta kaže Čerkez,.. od danas obavezne maske na otvorenom.
To ono kad nemaš ništa pametno pa narediš da se svi ošišaju naćelavo,.. možda pomogne.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#836 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

Ci-Nick wrote: 26/10/2020 16:15 Šta kaže Čerkez,.. od danas obavezne maske na otvorenom.
To ono kad nemaš ništa pametno pa narediš da se svi ošišaju naćelavo,.. možda pomogne.
Je hebem ja to dok odluku ne vidim.
Ci-Nick
Posts: 5150
Joined: 15/03/2015 17:38

#837 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Ci-Nick »

Nedzada wrote: 26/10/2020 16:17
Ci-Nick wrote: 26/10/2020 16:15 Šta kaže Čerkez,.. od danas obavezne maske na otvorenom.
To ono kad nemaš ništa pametno pa narediš da se svi ošišaju naćelavo,.. možda pomogne.
Je hebem ja to dok odluku ne vidim.
Evo i naredba..

https://zdk.ba/naredbe-preporuke-i-odlu ... -zdravstva
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#838 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Medobrundo25 »

Ci-Nick wrote: 26/10/2020 16:15 Šta kaže Čerkez,.. od danas obavezne maske na otvorenom.
To ono kad nemaš ništa pametno pa narediš da se svi ošišaju naćelavo,.. možda pomogne.
Ne daji im ideje, pun forum botova :run: :thumbup: :lol:
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#839 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

Vakat el.romobil nabaviti.

Pa gore dole bez maske.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#840 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Medobrundo25 »

Nedzada wrote: 26/10/2020 16:45 Vakat el.romobil nabaviti.

Pa gore dole bez maske.
Biciklo zakon :thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5150
Joined: 15/03/2015 17:38

#841 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Ci-Nick »

Koji su to pametnjakovići,.. smiješ sjediti u kafani 5 sati bez maske u istom zatvorenom prostoru sa 20 ili 30 ljudi a ne smiješ na po sekunde proći pored nekog bez maske.
Uzalud sve studije o riziku .
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#842 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by nekome »

Oni vec 6 mjeseci donose nekakve preporuke naredbe uredbe, je li ih iko prati...
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#843 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

Ima li šansi braniti se da nemam para da kupim masku?
OK, ne bih nonšalantno kulirala ako vidim policiju u blizini, stavila bih ruku preko lica ili zadignem majicu, prekrijem usta jaknom i sl...

Ima li šansi da onda idem, ako treba, na sud ... da se branim time da nisam dobila ni od koga masku a da sam išla ulicom prekrivenih usta i nosa. Tj. "zaštićena" su mi bila usta.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#844 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by palermo »

Nedzada wrote: 26/10/2020 17:39 Ima li šansi braniti se da nemam para da kupim masku?
OK, ne bih nonšalantno kulirala ako vidim policiju u blizini, stavila bih ruku preko lica ili zadignem majicu, prekrijem usta jaknom i sl...

Ima li šansi da onda idem, ako treba, na sud ... da se branim time da nisam dobila ni od koga masku a da sam išla ulicom prekrivenih usta i nosa. Tj. "zaštićena" su mi bila usta.
ima

jedino mi nije jasno zašto bi to radila ?
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#845 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

Zato što sam ja forumski stručnjak i vjerujem da maska vani na otvorenom više šteti nego što pomaže.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#846 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by kakavdanakneiskustvu »

Nedzada wrote: 26/10/2020 17:39 Ima li šansi braniti se da nemam para da kupim masku?
OK, ne bih nonšalantno kulirala ako vidim policiju u blizini, stavila bih ruku preko lica ili zadignem majicu, prekrijem usta jaknom i sl...

Ima li šansi da onda idem, ako treba, na sud ... da se branim time da nisam dobila ni od koga masku a da sam išla ulicom prekrivenih usta i nosa. Tj. "zaštićena" su mi bila usta.
koliko ja znam maske su tu da budu prekivena usta i nos,ne samo usta
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#847 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

kakavdanakneiskustvu wrote: 26/10/2020 18:36
Nedzada wrote: 26/10/2020 17:39 Ima li šansi braniti se da nemam para da kupim masku?
OK, ne bih nonšalantno kulirala ako vidim policiju u blizini, stavila bih ruku preko lica ili zadignem majicu, prekrijem usta I NOS jaknom i sl...

Ima li šansi da onda idem, ako treba, na sud ... da se branim time da nisam dobila ni od koga masku a da sam išla ulicom prekrivenih usta i nosa. Tj. "zaštićena" su mi bila usta.
koliko ja znam maske su tu da budu prekivena usta i nos,ne samo usta
Dobro ... dodaj gore i NOS.
:lol:
Ci-Nick
Posts: 5150
Joined: 15/03/2015 17:38

#848 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Ci-Nick »

Nedzada wrote: 26/10/2020 17:39 Ima li šansi braniti se da nemam para da kupim masku?
OK, ne bih nonšalantno kulirala ako vidim policiju u blizini, stavila bih ruku preko lica ili zadignem majicu, prekrijem usta jaknom i sl...

Ima li šansi da onda idem, ako treba, na sud ... da se branim time da nisam dobila ni od koga masku a da sam išla ulicom prekrivenih usta i nosa. Tj. "zaštićena" su mi bila usta.
Realno da, ako je maska jednokratna i košta 1 KM koliko porodica može sebi priuštiti ispravno( nerizično) nošenje maski.
Platnene ( perive) nisu certificirane tako da ne bi trebale biti u upotrebi kao ni fikrini respiratori.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5607
Joined: 04/08/2020 19:22

#849 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by -Chesterfield- »

Ljudi kupujte u apoteci maske, ili negde drugo gdje ćete dobiti fiskalni račun.
Ja sam kupovao, i znam da me koštala u apoteci 1 KM. Time sam pomogao državu sa 0,17 KM.

Obzirom da je za ove maske preporuka da se nose maksimalno 3 sata, ja u toku radnog vremena bih trebao promijeniti minimalno 3 komada. I time pogurati državu, trgovca, uvoznika...sa minimalno 0,5 KM.

Pomozimo državi u ovim teškim vremenima.

:bih:
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#850 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by konektovan »

Penny plus 15KM 50 komada hirurskih.
Locked