Vakcine

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#176 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Bakterije nisu jednostanični nego višestanični organizmi, otkrili su na hrvatskom institutu Ruđer Bošković.

Učiš, učiš i na kraju se ispostavi da nije tako. Ovo je samo zrnce pijeska u pustinji neznjanja i manipulacije u kojoj živimo, a za koje vjerujemo da je znanje i istina. U svim aspektima života - nauka, religija, umjetnost, društvo, politika, ekonomija, ma sve....

https://www.irb.hr/Novosti/Evolucija-Po ... tanciranja
U javnosti, ali i znanstvenim krugovima, bakterije se najčešće promatra kao primitivne jednostanične organizme. Zbog drevnog podrijetla bakterija, uvriježeno je stajalište da je jednostanično biće nalik bakterijama bilo prvi oblik život na Zemlji.

"Otkrili smo da je razvoj bakterijskih biofilmova usporediv s embriogenezom životinja. To znači da su bakterije pravi višestanični organizmi baš kao i mi. Ako uzmemo u obzir da su najstariji poznati fosili upravo bakterijski biofilmovi, onda je vrlo vjerojatno da je i prvi život bio višestaničan organizam, a ne jednostaničan kao što se do sada smatralo", objašnjava prof. dr. sc. Tomislav Domazet-Lošo s IRB-a.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#177 Re: Vakcine

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#178 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Jesu li to Kinezi postavili oko svojih granica neki korona firewall, pa da nemaju uopšte porast inficiranih - svugdje se korona 'vraća', svugdje se održava, ovo je osnovno - održava se, nije ni prestajala, ali u Kini - jok.
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#179 Re: Vakcine

Post by pojedinac »

Diwan wrote: 21/10/2020 13:49 Bakterije nisu jednostanični nego višestanični organizmi, otkrili su na hrvatskom institutu Ruđer Bošković.

Učiš, učiš i na kraju se ispostavi da nije tako. Ovo je samo zrnce pijeska u pustinji neznjanja i manipulacije u kojoj živimo, a za koje vjerujemo da je znanje i istina. U svim aspektima života - nauka, religija, umjetnost, društvo, politika, ekonomija, ma sve....
:thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#180 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Radman: U Hrvatskoj je skoro dvije hiljade smrti manje nego prošle godine, više štete pravi panika

"Ne znam koji je nivo inžinjerstva ovog puta i zašto je Covid postao takva zvijezda, celebrity, kad imamo manje smrtnih slučajeva nego u isto doba prošle godine", rekao je Radman.

Ističe i da je moguće da je više štete napravila panika od bolesti nego sama bolest.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/radm ... /201023019
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#181 Re: Vakcine

Post by Diwan »

I šta je to čudno i da li to uopšte treba da nekoga da čudi. Nažalost, da. Ali opet džaba.

Samo štancaj statistiku stoko!

https://startbih.ba/clanak/sta-se-desav ... vni/140339
Prema informacijama do kojih je od pacijenata došao portal Startbih.ba, posljednjih nekoliko dana u Kantonu Sarajevo se dešavaju u najmanju ruku „neobične“ stvari sa rezultatima PCR testova. Naime, određeni broj pacijenata je nakon prvobitno potvrđenog negativnog testa već narednog dana obavješten o pozitivnom nalazu iako se bris/uzorak uzimao samo jednom.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#182 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Eno red se uhvatio na Saraj Polju, ljudi se testiraju. Strašno. Šta nam se ovo događa.....gotovi smo...užas....stoko

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#183 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Manipulacija

'+Srceparajuća' slika umornog zdravstvenog radnika je naravno jedna manipulacija našim emocijama i spada u stock fotografiju. Dakle, nije realna, nego namještena, gluma. Nadam se da neće ponovo krenuti plesovi medicinara i aplauzi s balkona. But simple and naive people like those things.



Image
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#184 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Vjerujem da večina ljudi, bez obzira na opredjeljenost u vezi korone, ima odklon spram medija i njihovog odnosa u vezi ovog virusa. Mrka kapa što bi se reklo, ali ne, oni dalje nastavljaju svoju kataklizmičnu misiju strašenja i porobljavanja ljudskih umova. Nekim novinarima i voditeljima, ali i nekim forumašima, ovo čini se dođe kao afrodizijak.....ushit koji ih obuzima dok izvještavaju je čudesan.

Bez obzira na sve, medijska korona agenda mora trajati i ona nadilazi vlade, politiku, stožer, medicinu u smislu da je nezavisna i iznad svega nabrojanog, zato jer je pod kontrolom elite koja je opet iznad istih i koja manipuliše svima.

Tako da bez obzira na štetnost po mentalno zdravlje ljudi konstantnog i svakodnevnog apokaliptičnog izvještavanja, nitko im ne može i ne smije ništa.

Ako bi stvarna vanrednja stanja (ovo to nije) i situacije podrazumijevale i vanredne mjere, onda bi po logici stvari tome bile podložni i mediji koji imaju ogromnu ulogu manipulacije ljudskim emocijama i umovima. Moderno božanstvo za mnoge. Ako je razlog zatvaranja ljudski život, isto tako je i mentalno zdravlje bitno po ljude, ali to naravno ne spada u plan elite, nego suprotno. Sjebati ih u mozak što više, pošto cilj elite nije dobrobit čovjeka i čovječanstva, nego porobljavanje.

Tako da bi kod stvarne opasnosti i pravog vanrednog stanja, vlade imala kontrolu nad medijima radi zaštite stanovništva od panike, straha itd, gdje bi se ljudima davale prave informacije. Ovdje to ni iz bliza nije slučaj.

Ni u jednom segmentu vlada, politika, zdravstvo ne radi za čovjeka niti je u službi čovjeka. Ako mislite da su ove mjere radi vaše dobrobiti...hm...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#185 Re: Vakcine

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#186 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Ne znam samo kako se ovaj virus sada povećava kod stanovništva u ovoj mjeri, jer se ništa posebno nije desilo da dođe do ovakvih, nasumice proizvedenih i sinhoniziranih povečanja brojeva 'zaraženih', jer se pokazalo tokom ljeta da ovo nije sezonski virus, pa da dođe i ode.

Bio je prisutan i tokom ljeta, ne znam na koji način može virus biti prisutan i ljeti osim ako nije vještaćki, pa ne znam kako sada da je 'buknuo' jer očigledno da vrijeme /sezona ne utiče na njega, pa zašto bi onda sada imali takvu dramatizaciju osim ako nije man made i vještački proizvedena, a što naravno i jeste.

Kako to da se lijepom našom nije širio tokom ljeta, a u Srbiji je bilo neke gužve. Valjda svako odrađuje svoje satnice i vrijeme. Vjerovatno se radi o virusu koji ima odloženo djelovanje od 2 mjeseca, pa sad svi koji su bili na odmorima, dobijaju naknadno račune i cehove.

Na jednom mjestu piše da će ovo trajati do 2025. Dovoljno da 2023 svi izađu i kažu hebite/cjepite/ćipujte i radite šta hoćete od nas, samo prestanite.

Sigurno ovi koji se striktno pridržavaju mjera i koji misle da je ovo sve istina, smatraju da će oni sve moći izdržati i podnijeti na nogama, samo da dođe spasenje.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#187 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Protesti u Australiji - suviše 'daleko' da bi neki ovdašnji mediji o tome izvještavali, jer to nije u interesu agende



Još snimaka iz Napulja

User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#188 Re: Vakcine

Post by DEMONIKA »

Milenkov buraz wrote: 08/10/2020 09:46
DEMONIKA wrote: 08/10/2020 05:30
Milenkov buraz wrote: 07/10/2020 22:21 A u, heroin loš, nikakav, 80-tih se mogao naći čistak.
tebi je najjači adut šuplja...mjesecima

deba stavi šta pametno, svi mi znamo šukat i ismijavat i rugati se
ako nemaš ništa pametno, edukativno da postaš, mojne ba tisra
sudeći po svim tvojim postovima, diler ti daje šamare za male pare jer ti ne možeš priuštiti i platiti ništa drugo, pa si po vascijele dane u nesvjestici
haj vozdra
:lol: :lol: :lol:
Edukatvno i konstruktivno kao teorije zavjere koje mjesecima postate? :lol: Kolega ti Diwan 10 postova jedan za drugim spama temu glupostima i teorijama zavjere, sam sa sobom komentariše. :mrgreen: :lol: Nastavite i dalje pa se vidimo opet za mjesec dana.
da mi je tvoje pameti pa da se odmorim :thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#189 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Nova ludila su na sceni u nekim dijelovima Velike Britanije, gdje se sva roba u marketima podijelila na esencijalnu i ne esencijalnu, pa tako npr. za vrijeme lockdowna ne možeš da kupiš televizor ili košulju ..





dok za to vrijeme imamo ponovo, kao i u proljeće prazne bolnice

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#190 Re: Vakcine

Post by Chmoljo »

Muci se sa pravopisom iz petog osnovne, ali mu ne promicu detalji slozenih politickih i drustvenih procesa na globalnoj skali, kao ni planovi tajnih organizacija za kontrolu covjecanstva.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#191 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Chmoljo wrote: 25/10/2020 12:19 Muci se sa pravopisom iz petog osnovne, ali mu ne promicu detalji slozenih politickih i drustvenih procesa na globalnoj skali, kao ni planovi tajnih organizacija za kontrolu covjecanstva.
Mene raduju odgovori takvih siledžija. To samo pokazuje njihovu nemoć i jad. Sve si rekao pod svojim avatarom...
ozdrlje_donje
Posts: 519
Joined: 01/02/2012 14:40

#192 Re: Vakcine

Post by ozdrlje_donje »

DEMONIKA wrote: 25/10/2020 02:38
Milenkov buraz wrote: 08/10/2020 09:46
DEMONIKA wrote: 08/10/2020 05:30

tebi je najjači adut šuplja...mjesecima

deba stavi šta pametno, svi mi znamo šukat i ismijavat i rugati se
ako nemaš ništa pametno, edukativno da postaš, mojne ba tisra
sudeći po svim tvojim postovima, diler ti daje šamare za male pare jer ti ne možeš priuštiti i platiti ništa drugo, pa si po vascijele dane u nesvjestici
haj vozdra
:lol: :lol: :lol:
Edukatvno i konstruktivno kao teorije zavjere koje mjesecima postate? :lol: Kolega ti Diwan 10 postova jedan za drugim spama temu glupostima i teorijama zavjere, sam sa sobom komentariše. :mrgreen: :lol: Nastavite i dalje pa se vidimo opet za mjesec dana.
da mi je tvoje pameti pa da se odmorim :thumbup:
Onda se ziv/a bio/la ne zamaraj glupostima kojima se zamaras, radije uzmi neki roman ili klasik svjetske knjizevnosti koji si mozda propustio/la da procitas kao lektiru u skoli. Bit ce ti lakse i nece ti trebati tudji mozgovi da se `odmoris`.
Last edited by ozdrlje_donje on 25/10/2020 18:22, edited 1 time in total.
BiBi911
Posts: 2790
Joined: 09/12/2018 17:47

#193 Re: Vakcine

Post by BiBi911 »

Diwan wrote: 25/10/2020 12:50
Chmoljo wrote: 25/10/2020 12:19 Muci se sa pravopisom iz petog osnovne, ali mu ne promicu detalji slozenih politickih i drustvenih procesa na globalnoj skali, kao ni planovi tajnih organizacija za kontrolu covjecanstva.
Mene raduju odgovori takvih siledžija. To samo pokazuje njihovu nemoć i jad. Sve si rekao pod svojim avatarom...


Diwan.. ovo za bolnice, tu gdje zivim ispraznili su najvecu bolnicu. Sve premjestili u druge manje. Ko ne mora da lezi poslali kuci. Sto mislis, zasto je tako. Citav april, maj dovozili su bolesne iz Italije ali glavna bolnica je prazna. Ove manje su na 105%kapaciteta ali trpe.

Velika je prazna za slucaj da se ove manje zaraze i da uskoci ako se broj oboljelih poveca, ako se ne mogne kontrolisat.

Od februara je prazna.

Da ti dodam to za Irsku, tu sam jos kratko. 6 bolnica je prazno. 2 vojne su u pripravnosti prazne, montaznih oko 50 spremno za montazu, medicinske opreme u skladistu koja se NE SMIJE koristit sve dok stara oprema funkcionise. Timovi doktora, medicinskih sestara sjede kuci. Ako ko ispadne da mogu uskocit.
Hoces da ti kazem koliko opreme za proizvodnju el. Energije smo im postavili koja ne radi od marta. Al je tu ako zatreba. Dizela su zastekali dovoljno za godinu, hrane takodje. Al to je sve ako zatreba

Al jbga ti ne kontas. Haveru ima svijeta osim grand parade, jece goce, blica, erdogana i sta vec ne gledas.
Mucni malo glowom sto je nesto prazno,zasto ne radi.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#194 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Hahahah, kao da nema zaraženih u HR, pa je problem student koji je došao iz SLO

Image
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#195 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Rim

Last edited by Diwan on 25/10/2020 16:25, edited 1 time in total.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#196 Re: Vakcine

Post by Diwan »

London

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#197 Re: Vakcine

Post by Diwan »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#198 Re: Vakcine

Post by Chmoljo »

Diwan wrote: 25/10/2020 12:50
Chmoljo wrote: 25/10/2020 12:19 Muci se sa pravopisom iz petog osnovne, ali mu ne promicu detalji slozenih politickih i drustvenih procesa na globalnoj skali, kao ni planovi tajnih organizacija za kontrolu covjecanstva.
Mene raduju odgovori takvih siledžija. To samo pokazuje njihovu nemoć i jad. Sve si rekao pod svojim avatarom...
Jesi li se prvo posavjetovao sa onim sto te gleda iz ogledala sta ces odgovoriti?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#199 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Berlin

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#200 Re: Vakcine

Post by Diwan »

Image

Image
Post Reply