Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
dzeko1
Posts: 810
Joined: 18/09/2012 13:55

#34001 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dzeko1 »

Narodna verzija, ali evo House je postavio da se radi na fix-u, pa cu sacekati isti :D
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#34002 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MujkicHaris »

ferratilis wrote: 23/10/2020 11:43 Kako unistiti karijeru jednim tweetom :D btw lik je creative director za Google Stadia. S ovakvim balvanima nije ni cudo da im ne ide. :D


...


Slažem se sa Alexom. Developeri imaju pravo da odluče i kontrolišu kako se njihov težak i mukotrpan rad koristi i u kojim situacijama.
U slučaju igre na kojoj radim idem i korak dalje. Od samog početka razvoja, plan je da će streaming dozvoljen biti samo za demo verziju.

Možda i nije dobro pokrenuti ovakvu raspravu u temi koja promoviše pirateriju.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#34003 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

uu mislio sam da ce na partisu bit slabije seedera , al da ce ovoliko sporo nisam . sva sreća ima kod drugog , bit ce veceras :-D .
btw izasao je fix , vec sam ga skinuo (113 MB )


Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7271
Joined: 25/11/2013 16:48

#34004 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

MujkicHaris wrote: 23/10/2020 19:40 Slažem se sa Alexom. Developeri imaju pravo da odluče i kontrolišu kako se njihov težak i mukotrpan rad koristi i u kojim situacijama.
U slučaju igre na kojoj radim idem i korak dalje. Od samog početka razvoja, plan je da će streaming dozvoljen biti samo za demo verziju.

Možda i nije dobro pokrenuti ovakvu raspravu u temi koja promoviše pirateriju.
S takvim stavom neces daleko dogurati, budi siguran. Pogledaj samo kako je prosao Phil Fish i gdje je danas. S druge strane, pogledaj kako su promovisane igre poput Darkwood ili Darq. Govorim s najboljim namjerama. :wink:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34005 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by zlo zlo »

typeOnegative wrote: 23/10/2020 19:46 uu mislio sam da ce na partisu bit slabije seedera , al da ce ovoliko sporo nisam . sva sreća ima kod drugog , bit ce veceras :-D .
btw izasao je fix , vec sam ga skinuo (113 MB )


Image
Image :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#34006 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Maharadza »

MujkicHaris wrote: 23/10/2020 19:40
ferratilis wrote: 23/10/2020 11:43 Kako unistiti karijeru jednim tweetom :D btw lik je creative director za Google Stadia. S ovakvim balvanima nije ni cudo da im ne ide. :D


...


Slažem se sa Alexom. Developeri imaju pravo da odluče i kontrolišu kako se njihov težak i mukotrpan rad koristi i u kojim situacijama.
U slučaju igre na kojoj radim idem i korak dalje. Od samog početka razvoja, plan je da će streaming dozvoljen biti samo za demo verziju.

Možda i nije dobro pokrenuti ovakvu raspravu u temi koja promoviše pirateriju.
Ne bih rekao da je ta piraterija nešto toliko negativno;
EU Commission: "No evidence that piracy affects video games sales"
Report suggests illegal consumption actually benefits legal sales, lowering prices will not affect piracy rates


The report found that in 2014, an average of 51% of all EU adults and 72% of all EU minors illegally downloaded or streamed forms of creative content.

Looking specifically at games, there is a table further into the report that shows only 18% of respondents admitted to illegally downloading or streaming games, while only 16% admitted to playing on a chipped console.

A table shows the displacement rate for video games is +24%, "implying that illegal consumption leads to increased legal consumption."

The report continues: "This positive effect of illegal downloads and streams on the sales of games may be explained by the industry being successful in converting illegal users to paying users. Tactics used by the industry include, for example, offering gameplay with extra bonuses or extra levels if consumers pay."
https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... ames-sales

Znači zaključak: mnogo toga je do developer-a i koliko je dobar game! :thumbup:
User avatar
dzeko1
Posts: 810
Joined: 18/09/2012 13:55

#34008 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dzeko1 »

Dostupan je fix za RDR2, sad radi odlicno.
caseytron
Posts: 2089
Joined: 01/06/2016 16:42

#34009 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Hocete l' da vam napisem kraj da se ne peglate
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#34010 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Maharadza wrote: 23/10/2020 20:51
MujkicHaris wrote: 23/10/2020 19:40
ferratilis wrote: 23/10/2020 11:43 Kako unistiti karijeru jednim tweetom :D btw lik je creative director za Google Stadia. S ovakvim balvanima nije ni cudo da im ne ide. :D


...


Slažem se sa Alexom. Developeri imaju pravo da odluče i kontrolišu kako se njihov težak i mukotrpan rad koristi i u kojim situacijama.
U slučaju igre na kojoj radim idem i korak dalje. Od samog početka razvoja, plan je da će streaming dozvoljen biti samo za demo verziju.

Možda i nije dobro pokrenuti ovakvu raspravu u temi koja promoviše pirateriju.
Ne bih rekao da je ta piraterija nešto toliko negativno;
EU Commission: "No evidence that piracy affects video games sales"
Report suggests illegal consumption actually benefits legal sales, lowering prices will not affect piracy rates


The report found that in 2014, an average of 51% of all EU adults and 72% of all EU minors illegally downloaded or streamed forms of creative content.

Looking specifically at games, there is a table further into the report that shows only 18% of respondents admitted to illegally downloading or streaming games, while only 16% admitted to playing on a chipped console.

A table shows the displacement rate for video games is +24%, "implying that illegal consumption leads to increased legal consumption."

The report continues: "This positive effect of illegal downloads and streams on the sales of games may be explained by the industry being successful in converting illegal users to paying users. Tactics used by the industry include, for example, offering gameplay with extra bonuses or extra levels if consumers pay."
https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... ames-sales

Znači zaključak: mnogo toga je do developer-a i koliko je dobar game! :thumbup:
Ovo je nesto sto sam ofrljativno tvrdio, ali cisto iz licnog iskustva. Drago mi je da postoji i argumentovan stav koji se poklapa sa tim.

Vec sam govorio kako iz respekta nisam igra witchera dok nisam zbavio original.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#34011 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

MujkicHaris wrote: 23/10/2020 19:40 Slažem se sa Alexom. Developeri imaju pravo da odluče i kontrolišu kako se njihov težak i mukotrpan rad koristi i u kojim situacijama.
U slučaju igre na kojoj radim idem i korak dalje. Od samog početka razvoja, plan je da će streaming dozvoljen biti samo za demo verziju.

Možda i nije dobro pokrenuti ovakvu raspravu u temi koja promoviše pirateriju.
A mozda da dobijes par zivotnih lekcija na ovoj temi koja promovise pirateriju:

Tezak rad ne znaci i kvalitetan rad. Mnogo izgubljenog vremena na nekom projektu ne znaci da ce se investicija vratiti i opravdati utroseni novac, vrijeme i trud.

Hajde da ne budemo sitnicavi, pa kazemo da ces napraviti solidnu igru, u danasnjoj poplavi igara kojima nema broja, i uz to su mnoge od njih kvalitetne, zasto ce jedan pedro iz argentine odabrati upravo tvoju, ili mali majkl iz unutrasnjosti australije? Kvalitet danas ne znaci nuzno i uspjeh.

Kurca graha bi Edin Dzeko postigao to sto je postigao da nije imao ludu srecu da ga Plisek povuce sa sobom na vrijeme, da mu noge ne puknu na nekoj bosanskoj livadi, jer ga Muhidin iz Lepenice nije znao drugacije zaustaviti.

I onda, dodjes u solidnu zajednicu gejmera, ljudi koji od usta odvajaju za bolje konfiguracije i originalne naslove igara koje cijene i prekorno mases prsticem, kurcenjem bez pokrica. Da imas osjecaja za marketing kao sto nemas, ovdje bi ti trebala biti jedna od prvih stanica za podrsku i promociju tvoje igre. Jer ja evo kazem, da napravis novi Mass effect, ne bih ga uzeo taman nikad vise nista ne zaigro.

Ne vjerujem da ce te glava zaboljeti jer ti je neki chmoljo kenjao oko tvoje arogancije, ali ako nastavis sa tim, chmoljo nece biti jedini.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#34012 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

ma to je onaj sto pravi onu plavu kutiju sto skace, nece to ionako igrati
User avatar
Averus
Posts: 20359
Joined: 13/02/2008 17:07

#34013 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Pogledaš devlog i vidiš šta pravi...
Uvijek, ali stvarno uvijek gledam da podržim developere, pogotovo s naših prostora, ali ovo što on pravi ja ne bih igrao ni da mi plate :zoka:
Ja ti Harise želim sreću s igrom, da je izguraš do nečeg bitnog za naše područje, ali sudeći po stavu i devlogu - teško bgm











A na temu piraterije milion puta smo prežvakali i mislim da je besmisleno više srat' o tome.
Neko voli originale, neko voli "besplatno". Neće se to uskoro promijeniti, pa ne smarajte pobogu :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#34014 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma jbmse sto nekom smeta piraterija, nego me nervira nadobudnost i kurcevitost bez pokrica.
User avatar
ferratilis
Posts: 7271
Joined: 25/11/2013 16:48

#34015 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Naletio mi je Death Stranding za 20 dolara, nisam mogao odbit :D
Image
caseytron
Posts: 2089
Joined: 01/06/2016 16:42

#34016 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Chmoljo wrote: 25/10/2020 00:41 Ma jbmse sto nekom smeta piraterija, nego me nervira nadobudnost i kurcevitost bez pokrica.
Gledam da kupujem igre, pirateriju podrzavam u slucaju Ubisofta, EA-a i nikad im igru necu kupiti (osim Battlefielda)
User avatar
ferratilis
Posts: 7271
Joined: 25/11/2013 16:48

#34017 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ova igra je emocionalni melem :thumbup:
Image
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#34018 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Neka preporuka za volan sa kvacilom i mjenjacem?
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#34019 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Pirija »

kod nas tesko, jedino da uzmes Thrustmaster TMX pa dokupis mjenjac i pedale sa kvacilom
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#34020 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Pirija wrote: 25/10/2020 14:39 kod nas tesko, jedino da uzmes Thrustmaster TMX pa dokupis mjenjac i pedale sa kvacilom
Vidim za te pare da ima i logitech g29 izgleda mocno ali sa mjenjacem oko 650
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#34021 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Pirija »

eh al problem logitecha je da su g25 i g29 isti unutra... neces se sa njima usrecit, nije ni thurstmaster prva liga al kod njas nemas bolje. Ako ti pare nisu problem idi na Fanatec
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#34022 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

I ja sam gledao da uzmem neki volan za xbox i PC ali nema nista da valja a da nije skupo. a htio sam malom za rođendan, samo ne isplati se davati silne pare...
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#34023 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

ferratilis wrote: 25/10/2020 13:26 Ova igra je emocionalni melem :thumbup:
grafika je brutalna a to se tek vidi kad ustvari tek pokreneš igru na svom kompu...sam početak igre me uvukao u istu ali neću je još uvijek igrati jer imam ranije započete naslove završiti...

nego baš da te pitam, da ne pišem novi post, pokrenuo sam RDR2 i postavke po defaultu su praktično ultra, a zaptamtio sam samo da je fur (krzno) na medium...i haj rek'o da vidim kako na ultra ide, kad na moje iznenađenje, više nego dobro...po benchmarku najzahtjevniji dio je na početku u snježnoj oluji i tu mi je fps 50 okruglo, 99% vremena, kao da je zaključano..onih 1% tu i tamo ode u plus ili minus 1-2 fps-a...iako nije 60, igra se doima fluidna...kažem baš sam iznenađen jer sam očekivao max 40 fps all the time...nego, jel ti mrsko iskopati one postavke od hardware unboxed čisto da probam s njima da vidim koliko bi dobio...a igra je zaista eye candy
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13211
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#34024 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Evolution_IV »

isti engine poput HZD ali jedno 2x bolja optimizacija :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7271
Joined: 25/11/2013 16:48

#34025 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

aditon wrote: 26/10/2020 08:51
ferratilis wrote: 25/10/2020 13:26 Ova igra je emocionalni melem :thumbup:
grafika je brutalna a to se tek vidi kad ustvari tek pokreneš igru na svom kompu...sam početak igre me uvukao u istu ali neću je još uvijek igrati jer imam ranije započete naslove završiti...

nego baš da te pitam, da ne pišem novi post, pokrenuo sam RDR2 i postavke po defaultu su praktično ultra, a zaptamtio sam samo da je fur (krzno) na medium...i haj rek'o da vidim kako na ultra ide, kad na moje iznenađenje, više nego dobro...po benchmarku najzahtjevniji dio je na početku u snježnoj oluji i tu mi je fps 50 okruglo, 99% vremena, kao da je zaključano..onih 1% tu i tamo ode u plus ili minus 1-2 fps-a...iako nije 60, igra se doima fluidna...kažem baš sam iznenađen jer sam očekivao max 40 fps all the time...nego, jel ti mrsko iskopati one postavke od hardware unboxed čisto da probam s njima da vidim koliko bi dobio...a igra je zaista eye candy
Spoiler
Show
Image
Image
Mozda ti ne trebaju hardware unboxed postavke ako se uglavnom vrti oko 60fps. U zadnjih godinu dana je izaslo dosta patcheva koji su popravili vecinu bugova. Ove postavke su iz onog najgoreg perioda kad je igra jedva radila kako treba. Al probaj kako god
Post Reply