Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#33851 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:15 Apelujem na sve vas da umjesto pojma "socijalna distanca" koristite pojam "fizička distanca".
Dosta je više ubijanja u mozak krajnje netačnim i tendencioznim korištenjem označavanja distance nazivom socijalna. Nema potrebe držati socijalnu distancu, dapače!
Moram te ovdje ispraviti, kad se kaže socijalna distanca misli se baš na to: socijalna distanca, tj. smanjenje kontakata sa ljudima, a ne samo fizička distanca od 2 metra. Znači umjesto što bi otišao na 5 kafa, ideš na jednu ili ni jednu, to je socijalno distanciranje.
Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:36 Ne postoji niti jedna tema na forumu o pranju ruku, o gladi u svijetu, o gripi, itd...
Ali zato postoji o COVID-19, 50 tema.
Naravo, koga od nas što visimo po temi boli Q za sve to, za ljude koji umru od zbog gladi, nedostatka vode, bilo kakve zdravstvene zaštite, nedostatka vakcinisanja, od kojih pojedinačno godišnje umre vjerovatno više jadnika nego od COVID-19.
Nikoga, puca nam neka stvar.
Pogledajte i svoje kese za smeće, pola kese je vjerovatno jestivih otpadaka kojo se nisu pojeli, a koji bi spasili nekog jadnika.
Puno je licemjerja.
Realno, sve se srelo na osuđivanje onih koji ne nose maske i ne drže "socijalnu distancu".
Kao da ništa drugo više nije bitno.
Možeš biti ratni zločinac ali to je manje stigmatizirajuće od i same pomisli da ne nosiš masku jer si tada najgori od sve djece.
Strašno je u kakvim od odnosima živimo.
Kada prođe covid-19, imam osjećaj da će biti kao da je konačno prošao rat i nadam se da će opet doći U2. 8-)
Opet jarane, neću da se hvalim i mrzim što ovo pišem, ali ja se zaista trudim u svim tim sferama da učinim koliko mogu i koliko je do mene da je moja neposredna životna okolina bolja, a onda i šira zajednica. Ne bacam ostatke hrane, doniram sav višak odjeće, pomažem komšijama na razne načine, čistim svoju okolinu kad niko drugi neće, nikad ne bacam smeće, jedini kao debil zovem mjesec dana okolo da pronađem ko prima elektronski otpad na reciklažu (isto to i sa papirima i ambalažom), u lokalnoj zajednici sam stalno išao na sastanke kad je bio problem vodosnabdijevanja (bilo nas ukupno ŠEST na sastancima), značajno smanjujem korištenje automobila, itd. Ne mogu lično puno pomoći silnim izbjeglicama na Bliskom Istoku ili gladnima u Africi, ali šta ću, to nije izgovor da onda ništa drugo ne radim.
Nisam ekstremni vegan ljevičar ali činim sve što je u mojoj moći da zaštitim okolinu i životni prostor, te da unaprijedim život u lokalnoj zajednici. Izvini, morao sam ovo napisati jer si ti posljednji to spomenuo ali je to prozivanje za "licemjerstvom" omiljeni argument "kontra" strane.
GAU8 wrote: 20/10/2020 06:24 Kada mediji pišu o opasnostima coronavirusa onda lažu. Kada isti ti mediji pišu o mjerama koje su gore nego sam virus onda ne lažu.
Shroedingerovi mediji: kad pišu ono što ja želim da čujem onda su 100% i nepogrešivo tačni i u pravu :D
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#33852 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 13:05 IZ mojih izvora sam cuo da Sebija sve vise prtisce da se ide u lockdown naredna dva mjeseca. To je sve jednostavno izracunati i zasto to radi. Jer ona ne zeli da otkrije kako na Podhrastovima nema ni jedno ljekara za plucne bolesti, bukvalno su zaposlili ljude bez ijednog dana iskustva, zbog kojih i ti zdrav mozes umrijeti.
Korona će proći na ovaj ili onaj način, ali Sebija ostaje. Isto kao što je bila i prije Korone. Šta ćemo uraditi po tom pitanju?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58661
Joined: 03/08/2010 19:04

#33853 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

U Sloveniji 794 novozaraženih, od večeras policijski sat u cijeloj državi
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33854 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 13:55 U Sloveniji 794 novozaraženih, od večeras policijski sat u cijeloj državi
Ja, i??
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#33856 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 20/10/2020 13:29
Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:15 Apelujem na sve vas da umjesto pojma "socijalna distanca" koristite pojam "fizička distanca".
Dosta je više ubijanja u mozak krajnje netačnim i tendencioznim korištenjem označavanja distance nazivom socijalna. Nema potrebe držati socijalnu distancu, dapače!
Moram te ovdje ispraviti, kad se kaže socijalna distanca misli se baš na to: socijalna distanca, tj. smanjenje kontakata sa ljudima, a ne samo fizička distanca od 2 metra. Znači umjesto što bi otišao na 5 kafa, ideš na jednu ili ni jednu, to je socijalno distanciranje.
Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:36 Ne postoji niti jedna tema na forumu o pranju ruku, o gladi u svijetu, o gripi, itd...
Ali zato postoji o COVID-19, 50 tema.
Naravo, koga od nas što visimo po temi boli Q za sve to, za ljude koji umru od zbog gladi, nedostatka vode, bilo kakve zdravstvene zaštite, nedostatka vakcinisanja, od kojih pojedinačno godišnje umre vjerovatno više jadnika nego od COVID-19.
Nikoga, puca nam neka stvar.
Pogledajte i svoje kese za smeće, pola kese je vjerovatno jestivih otpadaka kojo se nisu pojeli, a koji bi spasili nekog jadnika.
Puno je licemjerja.
Realno, sve se srelo na osuđivanje onih koji ne nose maske i ne drže "socijalnu distancu".
Kao da ništa drugo više nije bitno.
Možeš biti ratni zločinac ali to je manje stigmatizirajuće od i same pomisli da ne nosiš masku jer si tada najgori od sve djece.
Strašno je u kakvim od odnosima živimo.
Kada prođe covid-19, imam osjećaj da će biti kao da je konačno prošao rat i nadam se da će opet doći U2. 8-)
Opet jarane, neću da se hvalim i mrzim što ovo pišem, ali ja se zaista trudim u svim tim sferama da učinim koliko mogu i koliko je do mene da je moja neposredna životna okolina bolja, a onda i šira zajednica. Ne bacam ostatke hrane, doniram sav višak odjeće, pomažem komšijama na razne načine, čistim svoju okolinu kad niko drugi neće, nikad ne bacam smeće, jedini kao debil zovem mjesec dana okolo da pronađem ko prima elektronski otpad na reciklažu (isto to i sa papirima i ambalažom), u lokalnoj zajednici sam stalno išao na sastanke kad je bio problem vodosnabdijevanja (bilo nas ukupno ŠEST na sastancima), značajno smanjujem korištenje automobila, itd. Ne mogu lično puno pomoći silnim izbjeglicama na Bliskom Istoku ili gladnima u Africi, ali šta ću, to nije izgovor da onda ništa drugo ne radim.
Nisam ekstremni vegan ljevičar ali činim sve što je u mojoj moći da zaštitim okolinu i životni prostor, te da unaprijedim život u lokalnoj zajednici. Izvini, morao sam ovo napisati jer si ti posljednji to spomenuo ali je to prozivanje za "licemjerstvom" omiljeni argument "kontra" strane.
GAU8 wrote: 20/10/2020 06:24 Kada mediji pišu o opasnostima coronavirusa onda lažu. Kada isti ti mediji pišu o mjerama koje su gore nego sam virus onda ne lažu.
Shroedingerovi mediji: kad pišu ono što ja želim da čujem onda su 100% i nepogrešivo tačni i u pravu :D
Ne slažem sa tobom vezano za "socijalna distanca" i COVID-19.
Apsolutno nema potrebe se, pored toga što držimo "fizičku distancu", i "socijalno distanciramo".
Odbijam da se socijalno distanciram, fizička distanca je sasvim dovoljna.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#33857 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 20/10/2020 14:00 Ne slažem sa tobom vezano za "socijalna distanca" i COVID-19.
Apsolutno nema potrebe se, pored toga što držimo "fizičku distancu", i "socijalno distanciramo".
Odbijam da se socijalno distanciram, fizička distanca je sasvim dovoljna.
Samo kažem da postoji razlika i šta se podrazumijeva pod "socijalna distanca".
Trappist
Posts: 4267
Joined: 12/09/2020 08:52

#33858 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Ko god hoce nek se socijalno distancira od svega, nek se zatvori u podrum i nek ne izlazi. Ja se necu socijalno distancirati od nikoga. Mogu se fizicki distancirati kada ima potrebe, ali socijalno zbog ovog virusa ne.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33859 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 11:40 245 novozaraženih u RS
Jesi li ti portparol?
Last edited by aldinjo on 21/10/2020 00:55, edited 1 time in total.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33860 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

pyrocool1 wrote: 20/10/2020 12:22
armin071 wrote: 20/10/2020 12:15
daddy-kool wrote: 20/10/2020 12:04 http://www.politika.rs/sr/clanak/464890 ... e-kontroli

Nemački virolozi upozoravaju da bi zaraza mogla da se otme kontroli

BERLIN – Društvo za virologiju Nemačke upozorilo je danas na strahovite posledice nekontrolisanog širenja koronavirusa tokom predstojeće zime u toj zemlji.

Oni su pozvali na naučno osnovano delovanje protiv pandemije koronavirusa.

„Zbog eksplozivne dinamike infekcije, koju uočavamo širom Evrope, postoji strepnja da od neke određene tačke dođe do gubitka kontrole nad zarazom”, navode virolozi.

Oni su žestoko protiv strategije prirodnog prokužavanja stanovništva sa ciljem sticanja imuniteta krda, jer bi, kako upozoravaju, to dovelo do preopterećenja zdravstvenih sistema.

U Nemačkoj, kažu, zdravstveni sistem, bio bi preopterećen, zbog nedostatka osoblja na intenzivnoj nezi, već kod manje od 20.000 novozaraženih dnevno, preneo je Tanjug.

Virolozi ističu da bi nekontrolisano širenje zaraze vodilo do eskalirajućeg broja smrtnih slučajeva, jer i pored stroge izolacije penzionera, postoje dalje rizične grupe.

Takođe navode da još nije dokazano koliko dugo traje imunitet stečen posle infekcije, te dodaju da je sve jasnije da kod asimptomatičnih slučajeva, kakvih je ponajviše kod mladih, ne postoji stabilni imunitet.
Ima i njemackih virologa koji mjesecima trube da pozitivan ne znaci istovremeno i bolestan te da brojevi pozitivnih ne govore o sirenju zaraze vec su produkt masovnog testiranja, greske pri samim testovima, kao i spoznaja da je virus vec dobrano "prohujao" kroz vecinu stanovnistva. Da bi njemacki sistem bio preopterecen kod 20000 zarazenih je laz na trecu jer zarazeni ne znace i bolesni odnosno oni koji trebaju bilo kakav vid njege a posebno mjesto na intezivnoj kojih Njemacka ima 16000. Ovo da je sve jasnije da ne postoji stabilni imunitet je opet u stilu R. Djoge. Znaci citav clanak je samo jos jedan klasicno huskacki i panicarski ali naravno za klik vise. Ali samo nam postaj ovakve debilizme od prekodrinskih "novinara". U svom ovom sivilu treba nam ovakvih "pozitivnih" prica iz brijacnice...
Clanak ni po cemu nije panicarsnki niti bilo sta slicno. Nego poziva na oprez.
Sem toga, bavi se cifrom od 20000 zarazenih DNEVNO. U nekom kontinuitetu da se cifra krece oko tog broja na dnevnoj bazi. To da masa medija sere preko svake mjere je istina ali niposto ne znaci da ,virusa i oboljenja koje moze izazvati, nema.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33861 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 12:45
Ironmen wrote: 20/10/2020 12:43 Medijima i portalima sirom zemlje vec ide krv na oci, zagovaraju se novi locdowni vrsi se pritisak na sve strane, nebi me cudilo da u ovoj sedmici i nasi krenu uvoditi ponovno neko zakljucavanje, to ce nam biti sigurno ekser u mrtvacki kovceg.
Ide ove sedmice sigurno i to puno stroziji i duzi.
Je li ti drago?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58661
Joined: 03/08/2010 19:04

#33862 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

aldinjo wrote: 20/10/2020 14:45
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 11:40 245 novozaraženih u RS
Jesi li ti potparol?
ne kaže se potparol nego portparol,i zar je problem što spomenem ovaj podatak,istina,greškom na pogrešnoj temi,ali na ovom pdf?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33863 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 13:05
Ironmen wrote: 20/10/2020 12:49
CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 12:45

Ide ove sedmice sigurno i to puno stroziji i duzi.
Potonut ce nam ekonomija ceka nas recesija veca od one iz 2008 sa bilo kakvim novim zakljucavanjem. Od marta nasi debili u vlasti ne mogu osposobiti covid bonice i ambulante i dalje se vrsi 2000 testova max na dan kapacitet glavnog grada u drzavi i KS je 100 kreveta i sada dolazi hladnije vrijeme sezone razno raznih gripa plus covid i novo zatvaranje je krah za nasu ekonomiju. Dolazim iz manjeg grada i svaki dan gledam bruku ugostiteljskih objekata, butika i ostalih manjih radnji koje se zatvaraju.
Ne zelim panicariti ali mislim da smo stvarno gotovi u ekonomskom smislu i da nam spasa nema.
IZ mojih izvora sam cuo da Sebija sve vise prtisce da se ide u lockdown naredna dva mjeseca. To je sve jednostavno izracunati i zasto to radi. Jer ona ne zeli da otkrije kako na Podhrastovima nema ni jedno ljekara za plucne bolesti, bukvalno su zaposlili ljude bez ijednog dana iskustva, zbog kojih i ti zdrav mozes umrijeti.
:lol: :lol: :lol: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33864 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:48
aldinjo wrote: 20/10/2020 14:45
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 11:40 245 novozaraženih u RS
Jesi li ti potparol?
ne kaže se potparol nego portparol,i zar je problem što spomenem ovaj podatak,istina,greškom na pogrešnoj temi,ali na ovom pdf?
Uredu lingvističaru na ispravci! Zanima me kako vam ne dosadi jedno te isto postavljati svaki dan?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#33865 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

aldinjo wrote: 20/10/2020 14:48
CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 13:05
Ironmen wrote: 20/10/2020 12:49

Potonut ce nam ekonomija ceka nas recesija veca od one iz 2008 sa bilo kakvim novim zakljucavanjem. Od marta nasi debili u vlasti ne mogu osposobiti covid bonice i ambulante i dalje se vrsi 2000 testova max na dan kapacitet glavnog grada u drzavi i KS je 100 kreveta i sada dolazi hladnije vrijeme sezone razno raznih gripa plus covid i novo zatvaranje je krah za nasu ekonomiju. Dolazim iz manjeg grada i svaki dan gledam bruku ugostiteljskih objekata, butika i ostalih manjih radnji koje se zatvaraju.
Ne zelim panicariti ali mislim da smo stvarno gotovi u ekonomskom smislu i da nam spasa nema.
IZ mojih izvora sam cuo da Sebija sve vise prtisce da se ide u lockdown naredna dva mjeseca. To je sve jednostavno izracunati i zasto to radi. Jer ona ne zeli da otkrije kako na Podhrastovima nema ni jedno ljekara za plucne bolesti, bukvalno su zaposlili ljude bez ijednog dana iskustva, zbog kojih i ti zdrav mozes umrijeti.
:lol: :lol: :lol: :run:
Hajde ne ismijavaj svakoga, i prihvati grubu istnu, na Podhrastovima ti bukvalno nema nikoga sa iskustvom to su sve mladi ljudi kod kojih bi ljudi i od sepse umirali. To Sebija nece da prizna, pa je jedini nacin da se to prikrije je lockdown, oni koji su ga pokupili a ne stignu se parkirati kod nje, ide u rahmetlije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58661
Joined: 03/08/2010 19:04

#33866 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

aldinjo wrote: 20/10/2020 14:50
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:48
aldinjo wrote: 20/10/2020 14:45
Jesi li ti potparol?
ne kaže se potparol nego portparol,i zar je problem što spomenem ovaj podatak,istina,greškom na pogrešnoj temi,ali na ovom pdf?
Uredu lingvističaru na ispravci! Zanima me kako vam ne dosadi jedno te isto postavljati svaki dan?
kome nama?

što me persiraš?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33867 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 14:52 Hajde ne ismijavaj svakoga, i prihvati grubu istnu, na Podhrastovima ti bukvalno nema nikoga sa iskustvom to su sve mladi ljudi kod kojih bi ljudi i od sepse umirali. To Sebija nece da prizna, pa je jedini nacin da se to prikrije je lockdown, oni koji su ga pokupili a ne stignu se parkirati kod nje, ide u rahmetlije.
:skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33868 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:52
aldinjo wrote: 20/10/2020 14:50
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:48

ne kaže se potparol nego portparol,i zar je problem što spomenem ovaj podatak,istina,greškom na pogrešnoj temi,ali na ovom pdf?
Uredu lingvističaru na ispravci! Zanima me kako vam ne dosadi jedno te isto postavljati svaki dan?
kome nama?

što me persiraš?
Znaš ti dobro ko vi. Više od sedam mjeseci širite svoj pesimizam odnosno defektizam na ovom pdf-u, pa me interesuje kako vam više ne dosadi?
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#33869 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pyrocool1 »

aldinjo wrote: 20/10/2020 14:46
pyrocool1 wrote: 20/10/2020 12:22
armin071 wrote: 20/10/2020 12:15

Ima i njemackih virologa koji mjesecima trube da pozitivan ne znaci istovremeno i bolestan te da brojevi pozitivnih ne govore o sirenju zaraze vec su produkt masovnog testiranja, greske pri samim testovima, kao i spoznaja da je virus vec dobrano "prohujao" kroz vecinu stanovnistva. Da bi njemacki sistem bio preopterecen kod 20000 zarazenih je laz na trecu jer zarazeni ne znace i bolesni odnosno oni koji trebaju bilo kakav vid njege a posebno mjesto na intezivnoj kojih Njemacka ima 16000. Ovo da je sve jasnije da ne postoji stabilni imunitet je opet u stilu R. Djoge. Znaci citav clanak je samo jos jedan klasicno huskacki i panicarski ali naravno za klik vise. Ali samo nam postaj ovakve debilizme od prekodrinskih "novinara". U svom ovom sivilu treba nam ovakvih "pozitivnih" prica iz brijacnice...
Clanak ni po cemu nije panicarsnki niti bilo sta slicno. Nego poziva na oprez.
Sem toga, bavi se cifrom od 20000 zarazenih DNEVNO. U nekom kontinuitetu da se cifra krece oko tog broja na dnevnoj bazi. To da masa medija sere preko svake mjere je istina ali niposto ne znaci da ,virusa i oboljenja koje moze izazvati, nema.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
Sta je smijesno? Nema virusa ni bolesti je l’?
Dobro. To sto ti svakoga trpas u isti kos vise govor o tebi nego o drugima. I kaze se defetizam. Preduslov za argumentovanu raspravu je pismenost.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58661
Joined: 03/08/2010 19:04

#33870 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja od otprilike maja do prije desetak dana sam mozda par postova napisao na ovom pdf,tako da stvarno ne znam o čemu ti i o kome ti


ne znam sta ti smeta spominjanje zvanicnog podatka o broju novozaraženih
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33871 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

pyrocool1 wrote: 20/10/2020 15:19
aldinjo wrote: 20/10/2020 14:46 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
Sta je smijesno? Nema virusa ni bolesti je l’?
Dobro. To sto ti svakoga trpas u isti kos vise govor o tebi nego o drugima. I kaze se defetizam. Preduslov za argumentovanu raspravu je pismenost.
:lol: :lol: :lol: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33872 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 15:20 ja od otprilike maja do prije desetak dana sam mozda par postova napisao na ovom pdf,tako da stvarno ne znam o čemu ti i o kome ti


ne znam sta ti smeta spominjanje zvanicnog podatka o broju novozaraženih
Uredu je. Nastavi dalje sa informisanjem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58661
Joined: 03/08/2010 19:04

#33873 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

aldinjo wrote: 20/10/2020 15:50
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 15:20 ja od otprilike maja do prije desetak dana sam mozda par postova napisao na ovom pdf,tako da stvarno ne znam o čemu ti i o kome ti


ne znam sta ti smeta spominjanje zvanicnog podatka o broju novozaraženih
Uredu je. Nastavi dalje sa informisanjem.
:thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#33874 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

aldinjo wrote: 20/10/2020 15:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:52
aldinjo wrote: 20/10/2020 14:50
Uredu lingvističaru na ispravci! Zanima me kako vam ne dosadi jedno te isto postavljati svaki dan?
kome nama?

što me persiraš?
Znaš ti dobro ko vi. Više od sedam mjeseci širite svoj pesimizam odnosno defektizam na ovom pdf-u, pa me interesuje kako vam više ne dosadi?
:shock: :run:
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#33875 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

zubi wrote: 20/10/2020 16:33
aldinjo wrote: 20/10/2020 15:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/10/2020 14:52

kome nama?

što me persiraš?
Znaš ti dobro ko vi. Više od sedam mjeseci širite svoj pesimizam odnosno defektizam na ovom pdf-u, pa me interesuje kako vam više ne dosadi?
:shock: :run:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Post je čista defekacija :D
Locked